Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Violenta Domestica
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Viata de cuplu
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
danna68
smile.gif multumesc fetele, stiu deja ca asa este...sunteti prietene de suflet tzuc.gif tzuc.gif
VALERIA OANA
Pentru ca te iubim!
kim
Şi noi te iubim - eu şi Aris. hug.gif hug.gif hug.gif
danna68
smile.gif tzuc.gif inca odata multumesc tuturor...dar dupa denumirea topicului, ar trebui sa ma paruiti nu sa ma iubiti doh.gif doh.gif doh.gif violenta fetele...unde este violenta? doh.gif si eu va iubesc pe toate si pe toti...pentru ca existati
kim
Ia să fiu eu violentă: unde naiba-i Tzutzulica, doamnelor? A dat bir cu fugiţii? Să vedeţi ce bătăiţă-i dau! sad.gif
VALERIA OANA
Cam suna a promisiune.Si daca tot vorbim de violenta, ati vazut ce-a facut nenorocitul ala in Virginia? Si pustiul ala de 17 ani din Colentina? Si ....nu stiu, sunt atat de multe acte de violenta ...incat te ingrozesti si te intrebi daca nu cumva se aproprie sfarsitul lumii?
kim
Ăsta e īnceputul sfīrşitului, aşa se zice...Mie mi-e cam frică, vreau să trăiesc, să-mi văd copiii mari... crybaby.gif
VALERIA OANA
Dar oare cum putem sa-i protejam de jungla din afara casei?
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Apr 18 2007, 11:44 AM) *
Dar oare cum putem sa-i protejam de jungla din afara casei?

sad.gif si in casa exista tv...crezi ca acolo e mai putina violenta...eu sincer ma ingrozesc...nu-mi vine sa ma mai uit la stiri sad.gif
VALERIA OANA
In casa este tv, pe care il poti opri sau poti comuta pe alt program, dar afara nu putem nici comuta si nici cenzura ceea ce din pacate, se intampla din ce in ce mai des
kim
Cert e că, oricīt am vrea, nu ne putem ţine copiii ca īntr-un glob de sticlă, cu aer nepoluat din toate punctele de vedere. Trist, dar adevărat. Stau şi mă īntreb uneori dacă părinţii copiilor care īnjură pe-afară de mama focului şi-ţi fac semne obscene indiferent de vīrsta pe care o ai, au habar de comportamentul odraslelor lor. Eu, una, cred că i-aş muta gura la spate. sad.gif
mumu74
Cam asa a patit sora mea. I-a zis invatatoarea fetitei ei ca dom'soara vorbeste urat... Si sora mea si sotul ei sunt oameni calmi, care nici cand se cearta nu vorbesc urat... cuvintele urate nu fac parte din vocabularul lor. Dar iata ca fata lor vorbeste!
Ca parinte, te stradui sa-i dai o educatie buna si in cateva secunde cineva din afara o face "praf".
VALERIA OANA
Zilele trecute socrul meu era un pachet de nervi, pentru ca un pustan de vreo 12 - 13 ani, i-a cerut un foc sa-si aprinda tigara.
andrhea
violenta domestica este un subiect delicat pentru mine... tatal meu a abordat acest mod de a ma educa destul timp... uhmm... el nu isi da seama nici acum... spune ca m'a educat cum trebuie..ca asa am ajuns unde am ajuns....
ce cred eu? ca am invatat multe si voi stii ce sa fac pe viitor si cum sa ma comport cu familia mea...
abia astept un nou inceput hi.gif
kim
QUOTE(andrhea @ Aug 2 2007, 06:43 PM) *
violenta domestica este un subiect delicat pentru mine... tatal meu a abordat acest mod de a ma educa destul timp... uhmm... el nu isi da seama nici acum... spune ca m'a educat cum trebuie..ca asa am ajuns unde am ajuns....
ce cred eu? ca am invatat multe si voi stii ce sa fac pe viitor si cum sa ma comport cu familia mea...
abia astept un nou inceput hi.gif


...Sper să reuşeşti...Dar de obicei rămīi cu sechele īn subconştient...şi eşti tentat să faci la fel cu copiii tăi... Eu am mīncat bătaie de la tata pīnă m-am măritat, după care am īncasat-o de la soţ... N-am să le-o iert nici unuia... Şi uneori cīnd mă enervez foarte tare şi-l mai articulez pe Andy, mă doare şi pe mine, şi-mi pare rău... crybaby.gif
andrhea
QUOTE(kim @ Aug 2 2007, 06:43 PM) *
...Sper să reuşeşti...Dar de obicei rămīi cu sechele īn subconştient...şi eşti tentat să faci la fel cu copiii tăi... Eu am mīncat bătaie de la tata pīnă m-am măritat, după care am īncasat-o de la soţ... N-am să le-o iert nici unuia... Şi uneori cīnd mă enervez foarte tare şi-l mai articulez pe Andy, mă doare şi pe mine, şi-mi pare rău... crybaby.gif

nu seman cu tata deloc.. nu cred ca o sa fac aceleasi greseli ca el.. doh.gif am invatat sa iubesc din lipsa de iubire si vreau sa ofer iubire..am rabdare si vointa...
sechele raman... si frik... si acum cand se apropie si ridica mana pe langa mine tresar... si vede... doar atat... nu stiu daca isi da seama de ceva...
si da... astept un nou inceput guitar.gif guitar.gif guitar.gif
kim
Şi taică-miu zice la fel, că m-a educat cum trebuie, că el e de părere că doar īn somn trebuie pupaţi copiii...Dar se miră şi e invidios cīnd o pupăm pe mama şi o alintăm şi pe el nu-l bagă nimeni īn seamă... N-am uitat nimic, şi nu pierd nici o ocazie să-i spun asta sad.gif
andrhea
tatal meu e foarte schimbator... acum te strange in brate si zambeste...peste 5 minute tipa din orice prostie....[serios... m'am gandit de multe ori ca are probleme psihice unsure.gif ]
eu nu am ocazia sa ii spun acum ce parere am... pentru ca nu'mi da ocazia...
nu'mi place de el... si abia astept sa scap de tipetele lui zilnice...sa am timp sa vindec tot... sa simt ce inseamna sa ai o familie fericita wub.gif
max
eu n-am fost crescuta intr-o casa in care sa vad violenta. de aceea nu cred ca as putea s-o accept acum, in casa mea. tata a mancat bataie de la tatal lui, la greu si atunci si-a jurat ca el n-o sa-si bata copii si ca se poate face educatie si fara bataie. si asa a si facut. atata ne vorbea(mie si fratelui meu) si ne dadea exemple si ne tinea predici pana ne-a zapacit. si a reusit sa faca oameni din noi.
tare mult mi-as dori sa-l pot educa si eu pe Patrick asa cum ne-a educat tata si mama. cu bun simt, cu frica de Dumnezeu, cu respect pentru cei din jur. mi-e asa de frica de lumea asta inconjuratoare, in care creste baiatul meu, mi-e frica sa nu gresesc undeva si sa-l "scap'' din maini. dar, ma voi stradui si eu si taxu sa-l educam si sa-l pregatim pt. viata. sa-i fim si prieteni si parinti. cel mai greu mi se pare a face educatie unui copil
kim
QUOTE(max @ Aug 2 2007, 11:09 PM) *
cel mai greu mi se pare a face educatie unui copil


Aşa şi este. Nu există meserie mai grea decīt cea de părinte...pentru că ştii că de pe mīna ta trebuie să iasă ceva obligatoriu bun... Ştii cum e cu asta? La fel cum e cu psihoterapeuţii care fac terapie mult timp cu pacienţii şi au o mare dezamăgire cīnd cei trataţi de ei şi pe care-i credeau vindecaţi, de fapt nu s-au vindecat...Aşa se īntīmplă deseori cu cei dependenţi de droguri sau cu sinucigaşii... sad.gif
Dar ce ziceţi de părinţii care se chinuiesc o viaţă să-i educe pe copii şi tot nu iese ceva bun? Cunosc familii bune, intelectuali, oameni de succes, oameni cu scaun la cap, care au nişte progenituri sub orice critică, care fură, sparg, au probleme cu poliţia, vagabondează... Ce poţi face cu un aşa copil? doh.gif
jan200on
Buna fetelor, sunt trista ca inca exista violenta domestica. Vreau sa spun ca parintii mei nu m-au lovit niciodata daca am faceam ceva rau. Stiau cum sa discute cu mine in asa fel incat sa inteleg ca nu a fost bine ce am facut si au incercat sa imi arate viata asa cum este ea, si cu bune si cu rele. Sotul meu nu m-a lovit niciodata sau sa imi vorbeasca urat iar pe ruxandra bebelusa noastra o iubeste din tot sufletul si are foarte multa grija de ea. Eu cred ca doar cei care au probleme psihice pot agresa fiintele dragi.
Dana81
QUOTE(jan200on @ Aug 6 2007, 02:07 PM) *
Buna fetelor, sunt trista ca inca exista violenta domestica. Vreau sa spun ca parintii mei nu m-au lovit niciodata daca am faceam ceva rau. Stiau cum sa discute cu mine in asa fel incat sa inteleg ca nu a fost bine ce am facut si au incercat sa imi arate viata asa cum este ea, si cu bune si cu rele. Sotul meu nu m-a lovit niciodata sau sa imi vorbeasca urat iar pe ruxandra bebelusa noastra o iubeste din tot sufletul si are foarte multa grija de ea. Eu cred ca doar cei care au probleme psihice pot agresa fiintele dragi.

aici as cam avea si eu ceva de povestit daca va mai intereseaza aceast capitol! eu sunt Dana si am 26 de ani si mai am o sora de 25! am crescut doar cu mama din vina violentei in familie de la varsta de aproape 2 ani si pana la liceu in clasa a 9 a, cand mama a cunoscut un barbat painea lu DD! dar sa nu credetzi k de atunci totul a fost perfect!!! va spun k eu o admir pe mama pt curajul ei de a ramane singura cu un copil de cateva luni si unu putzin mai mare! va mai spun si k nu am dus lipsa de nimic material vorbind pt k mama a avut grija sa avem tot ce ne trebuie dar pt asta avea nevoie de mai mult timp de lucru decat sa stea cu noi si nu de putine ori imi era dor de ea! despre tata nu pot spune decat k il cunosteam si desi stateam f aproape nu se deranja sa vina la noi desi mama niciodata nu i-a interzis! sincer nici nu ii simteam lipsa!!! ......cum va spuneam intr-un tarziu a cunoscut pe altcineva cu care s-a si recasatorit! era un barbat f f f bun cum rar mai intalnesti! priceput in toate,se implica chiar si in treburile casnice cu placere, care ne-a iubit ca pe fetele lui inca de la inceput dar....din pacate a urmat o perioada cam proasta dupa actul de casatorie!
atunci au inceput iar scandaluri in casa noasta la cate o betzie care devene din ce in ce mai des!!!dupa mai multe sanse ce mama i le acorda din dragoste normal, a hotarat k nu mai e nimic de facut si ca mai bine divorteaza...DAR... DRAGOSTEA acestui om a fost atat de mare pt noi k dupa 2 zile departe de noi s-a hotarat!!! RENUNT LA BAUTURA!!! PA VOI VA VREAU! VOI SUNTETZI FAMILIA MEA SI NU VREAU SA VA PIERD~!!! Si asa a si fost ...de atunci a intrat din nou armonie in casa noasta si suntem fericitzi! si acum dupa multzi ani de casnicie inca se mai iubesc si se saruta k doi ingragostitzi la plecare si sosire!!! Deci TATA, omul iubitor de acre v-am povestit a avut ambitzie si a renuntzat la lucrul ce nu avea loc in fericirea lui si acum a devenit un bunic fericit!!! DAR...AU TOTI ACEASTA AMBITIE??? Oricum pe mine m-a cam dezorientat k sa nu zic altfel aceaste " discutzii" si "intamplari" incat am ineput sa gandesc viatza altfel!!! "IMI DORESC DE LA VIATZA UN COPIL NUMAI AL MEU K SA NU CUNOASCA PARTILE RELE DINTR-O RELATZIE MAMA-TATA! Acum am acest copil care e o minune de baiat dar relatzia mea cu taica-su lasa de dorit! ii cam place si lui bautura si el , desi au trecut aproape 9 ani de cand ne-am cunoscut , a ajuns acum sa stea departe de fiul lui de circa 3 luni! il iubeste mult DAR nu pot spune k ar face orice sa-i fie alaturi, pe mine zice k ma iubeste si k vrea sa fim impreuna DAR iar nu pot spune k k ar face orice sa ne fie bine atata timp cat LA BAUTURA NU RENUNTZA! Nu e violent dar vorbeste destul de urat cu mine cand e baut si faptul k se face de ras indiferent unde mergem...nu ma lasa sa-i mai acord o sansa! nu as vrea k Darius(fiul meu) sa ajunga sa creasca dezamagit de tatal lui asa cum am fost eu!!! acum il viziteaza destul de des (chiar si de 4-5 ori pe zi) pt k nici unul nu avem pe altcineva si sincer inca nu ne-am gandit la asta...dar nici asa nu putem continua niciunul pt k viatza e scurta si sincer merita traita mai ales cand ai ce ti-ai dorit: UN COPIL!sincer va spun k am incercat sa o mai luam de la capat dar intre noi a intervenit un zid imens care ne-a distantzat si care nu ne lasa inca sa ne apropiem chiar daca el intre timp a mai RARIT (nu a renuntzat) bautura! oare e prea tarziu sa mai fim o familie????daca stam impreuna 2 zile mai e cum e dar daca deja vine a 3 a e imposibil sa nu ne certam!!! eu nu prea mai pot lasa de la mine k am tot lasat in 9 ani si el ...cred k nu stie ce vrea1 sau ce vrea nu poate avea alaturi de mine! Oricum eu nu cred k ii cer prea mult!!! Acum am ajuns sa ma intreb daca il mai iubesc...inca nu stiu raspunsul la aceasta intrebare dar relatia noastra e una de "prietenie amicala"!!! viatza sexuala nu am mai avut de un an si un pic pana acum 2 seri cand, in urma discutiilor de pe acest forum am reincercat...dar ...nici aici nu stam prea bine!
ACUM VA PARASESC K S-A TREZIT PUIUL MEU SI SPERAND K NU V-AM PLICTISIT ASTEPT CATE O PARERE A VOASTRA!
VA PUP SI VA UREZ O ZI PLACUTA .SANATATE SI SUCCESC IN DRAGOSTE!!!!
mumu74
QUOTE(Dana81 @ Oct 4 2007, 02:22 PM) *
... oare e prea tarziu sa mai fim o familie????daca stam impreuna 2 zile mai e cum e dar daca deja vine a 3 a e imposibil sa nu ne certam!!! eu nu prea mai pot lasa de la mine k am tot lasat in 9 ani si el ...cred k nu stie ce vrea1 sau ce vrea nu poate avea alaturi de mine! Oricum eu nu cred k ii cer prea mult!!! ...

La subiectul alcoolism sunt foarte subiectiva!!! Am avut un astfel de exemplu... si inca din adolescenta am intrebat-o pe mama de ce nu a divortat??? Cu timpul va fi mai rau! Si poate si copilul tau te va blama pentru asta! Eu l-am vazut pe tatal meu decazand in cea mai urata stare posibila... un om de o inteligenta uimitoare (si fara cine stie ce studii inalte) care, dupa un singur pahar de bautura, nu mai era coerent... ca sa nu mai zic ca nici nu era constient de copiii din preajma lui! Nu-mi amintesc o clipa tandra cu el sau un moment de joaca! Mama spunea ca era bine la inceputuri... dar cand am ajuns eu mai mare, cat sa am amintiri, nu mai era om!
Sfatul meu - lasa-l!!! Am fugit de astfel de oameni, cu inclinatii spre alcoolism si DD mi-a dat un barbat care bea mai putin decat mine!!! Am avut noroc!
AdeDia
Dana81,sunt total de acord cu Mumu sad.gif Din pacate.Adica imi pare rau ptr tine,dar decat sa suferi o viata intreaga,mai bine renunti din start.Nici eu nu suport oamenii bauti si multumesc lui D-zeu ca m-a ferit.Nu are rost sa-ti pui singura latul in jurul gatului.Bucura-te de ingerasul tau si poate intr-o zi cu ajutorul lui D-zeu,vei gasi si dragostea adevarata care sa te faca sa te simti implinita din toate punctele de vedere. hug.gif tzuc.gif
Dana81
QUOTE(AdeDia @ Oct 4 2007, 10:45 PM) *
Dana81,sunt total de acord cu Mumu sad.gif Din pacate.Adica imi pare rau ptr tine,dar decat sa suferi o viata intreaga,mai bine renunti din start.Nici eu nu suport oamenii bauti si multumesc lui D-zeu ca m-a ferit.Nu are rost sa-ti pui singura latul in jurul gatului.Bucura-te de ingerasul tau si poate intr-o zi cu ajutorul lui D-zeu,vei gasi si dragostea adevarata care sa te faca sa te simti implinita din toate punctele de vedere. hug.gif tzuc.gif

DECI NU SUNT DELOC EGOISTA CAND ZIC K VREAU SA "DISPARA" CAT POSIBIL DIN VIATZA NOASTA???El asa zice mereu de cand nu mai sta cu noi!!! ba mai mult candva isi dorea sa mor sa poata avea bebele pt el (cica asta e dragoste pt copil) sau ma blesteama sa ma desparta si pe mine D-zeu de copilul meu asa cum l-am despartit eu pe el de copilul lui k sa vad cum e!!! asa da dragoste adevarata nu?
si sincer am incercat sa-i mai dau si alte sanse dar nu ...nu ne mai intzelegem...si el cum scapa putzin cum e cu sticla in fatza! norocul lui este k de meserie e sofer ,sofer pe taxi, cu un program super incarcat si nu prea mai are timp de baut dar in cele 2 zile libere pe sapt e imposibil sa nu se imbete! nu are ambitzie deloc sau nu vrea??? asta e intrebarea care mi-a mai ramas... sad.gif
Dana81
QUOTE(mumu74 @ Oct 4 2007, 09:45 PM) *
La subiectul alcoolism sunt foarte subiectiva!!! Am avut un astfel de exemplu... si inca din adolescenta am intrebat-o pe mama de ce nu a divortat??? Cu timpul va fi mai rau! Si poate si copilul tau te va blama pentru asta! Eu l-am vazut pe tatal meu decazand in cea mai urata stare posibila... un om de o inteligenta uimitoare (si fara cine stie ce studii inalte) care, dupa un singur pahar de bautura, nu mai era coerent... ca sa nu mai zic ca nici nu era constient de copiii din preajma lui! Nu-mi amintesc o clipa tandra cu el sau un moment de joaca! Mama spunea ca era bine la inceputuri... dar cand am ajuns eu mai mare, cat sa am amintiri, nu mai era om!
Sfatul meu - lasa-l!!! Am fugit de astfel de oameni, cu inclinatii spre alcoolism si DD mi-a dat un barbat care bea mai putin decat mine!!! Am avut noroc!

imi pare rau mumu! dupa ce k e viatza asta destul de grea nu intzeleg dc uni si-o fac si mai grea... sad.gif mad.gif
JulianaP
Doamne...Doamne...

Atat pot spune Dana81...ITI MULTUMESC CA MA AJUTI SA REALIZEZ CE AM ACASA.....iar tie Dumnezeu sa-ti lumineze mintea...sa poti vedea calea ta...sa-ti ajute sufletul sa poti trece peste ....si sa-ti dea putere sa o iei de la capat....pentru ca esti binecuvantata cu o mica minune care are nevoie de tine sa il cresti ca sa aduca multumire, bucurie, mandrie de mama cu un asa baiat si nu numai...
anness
[quote name='Dana81' date='Oct 4 2007, 02:22 PM' post='70173']
Nu e violent dar vorbeste destul de urat cu mine cand e baut si faptul k se face de ras indiferent unde mergem...nu ma lasa sa-i mai acord o sansa! nu as vrea k Darius(fiul meu) sa ajunga sa creasca dezamagit de tatal lui asa cum am fost eu!!! acum il viziteaza destul de des (chiar si de 4-5 ori pe zi) pt k nici unul nu avem pe altcineva si sincer inca nu ne-am gandit la asta...dar nici asa nu putem continua niciunul pt k viatza e scurta si sincer merita traita mai ales cand ai ce ti-ai dorit: UN COPIL!sincer va spun k am incercat sa o mai luam de la capat dar intre noi a intervenit un zid imens care ne-a distantzat si care nu ne lasa inca sa ne apropiem chiar daca el intre timp a mai RARIT (nu a renuntzat) bautura! oare e prea tarziu sa mai fim o familie????daca stam impreuna 2 zile mai e cum e dar daca deja vine a 3 a e imposibil sa nu ne certam!!! eu nu prea mai pot lasa de la mine k am tot lasat in 9 ani si el ...cred k nu stie ce vrea1 sau ce vrea nu poate avea alaturi de mine! Oricum eu nu cred k ii cer prea mult!!! Acum am ajuns sa ma intreb daca il mai iubesc...inca nu stiu raspunsul la aceasta intrebare dar relatia noastra e una de "prietenie amicala"!!! viatza sexuala nu am mai avut de un an si un pic pana acum 2 seri cand, in urma discutiilor de pe acest forum am reincercat...dar ...nici aici nu stam prea bine!



De la violenta verbala la cea fizica se poate ajunge foarte usor, mai ales pe fondul consumului de alcool. Daca nu crezi ca se mai poate indrepta ceva in relatia voastra dupa mai multe incercari, nu mai are rost sa lungesti boala.... Oricum va ramane tatal copilului tau, dar atat. Meriti si tu sa fii multumita de viata ta. Certuri si discutii contradictorii exista intr-o familie, pentru ca nu putem avea toti acelasi mod de a gandi, dar de aici si pana la existenta unei stari conflictuale permanente este cale lunga.
Ai grija de tine si iti doresc sa iei decizia cea mai buna. hug.gif
Dana81
va multzumesc din suflet fetele! nici nu va putezi imagina cat de util este acest forum pt mine! cred k va ramane cu vizitele ...dar ce ma fac daca intr-un tarziu voi intalni pe cineva care ne merita????????????
Dana81
QUOTE(JulianaP @ Oct 5 2007, 06:10 PM) *
Doamne...Doamne...

Atat pot spune Dana81...ITI MULTUMESC CA MA AJUTI SA REALIZEZ CE AM ACASA.....iar tie Dumnezeu sa-ti lumineze mintea...sa poti vedea calea ta...sa-ti ajute sufletul sa poti trece peste ....si sa-ti dea putere sa o iei de la capat....pentru ca esti binecuvantata cu o mica minune care are nevoie de tine sa il cresti ca sa aduca multumire, bucurie, mandrie de mama cu un asa baiat si nu numai...

mc mult Juliana pt aceste vorbe minunate!!! m-au emotzionat de cred k o sa fac o pauza de scris! iti multzumesc din suflet!!!!!!multa sanatate si fericire!
JulianaP
QUOTE(Dana81 @ Oct 6 2007, 10:52 AM) *
mc mult Juliana pt aceste vorbe minunate!!! m-au emotzionat de cred k o sa fac o pauza de scris! iti multzumesc din suflet!!!!!!multa sanatate si fericire!


Ma bucur ca mesajul sufletului meu a atins sufletul tau.....asa am fost atinsa si eu de multe ori de suratele de aici....si nu ma pot exprima ce mult m-au ajutat.....innainte, singura aici....sincer...nici nu mai stiam ce e bine si ce nu...ce e drept si ce nu....daca sunt normala sau nu....decand sutem aici o familie...mi-am revenit in simtiri....si pentru asta VA MULTUMESC CA SUNTETI, CA MA SUPORTATI SI CA A FOST MEREU O VORBA SI PENTRU MINE.... wub.gif
AdeDia
QUOTE(JulianaP @ Oct 8 2007, 06:28 PM) *
Ma bucur ca mesajul sufletului meu a atins sufletul tau.....asa am fost atinsa si eu de multe ori de suratele de aici....si nu ma pot exprima ce mult m-au ajutat.....innainte, singura aici....sincer...nici nu mai stiam ce e bine si ce nu...ce e drept si ce nu....daca sunt normala sau nu....decand sutem aici o familie...mi-am revenit in simtiri....si pentru asta VA MULTUMESC CA SUNTETI, CA MA SUPORTATI SI CA A FOST MEREU O VORBA SI PENTRU MINE.... wub.gif

hug.gif hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif Oricand cu cea mai mare placere,cineva se v-a gasi sa dea un sfat si o vorba buna tzuc.gif Asa ca in familie wink.gif
Dana81
QUOTE(AdeDia @ Oct 8 2007, 07:28 PM) *
hug.gif hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif Oricand cu cea mai mare placere,cineva se v-a gasi sa dea un sfat si o vorba buna tzuc.gif Asa ca in familie wink.gif

va multzumesc k suntetzi aproape si de mine!!! am cam inceput sa ma simt f f f singura sad.gif ce sa fac?
mumu74
QUOTE(JulianaP @ Oct 8 2007, 06:28 PM) *
..si pentru asta VA MULTUMESC CA SUNTETI, CA MA SUPORTATI SI CA A FOST MEREU O VORBA SI PENTRU MINE.... wub.gif

hug.gif Cu cea mai mare placere!!! Intotdeauna va fi un "umar" zdravan pe-aici, pe care sa poti pune capul! smile.gif
danna68
QUOTE(Dana81 @ Oct 9 2007, 01:15 AM) *
va multzumesc k suntetzi aproape si de mine!!! am cam inceput sa ma simt f f f singura sad.gif ce sa fac?

hug.gif hug.gif hug.gif cu un printisor asa frumos langa tine in nici un caz nu esti singura si pentru o vb ne gasesti aici... pupam hug.gif hug.gif
JulianaP
QUOTE(Dana81 @ Oct 8 2007, 02:15 PM) *
va multzumesc k suntetzi aproape si de mine!!! am cam inceput sa ma simt f f f singura sad.gif ce sa fac?



Iti spun eu ce sa faci...pune o muzica zdravana pe acolo..ceva care sa scoale lumea din toale...invitati flacaul la dans si rupeti putin podelele..... wub.gif rolleyes.gif wink.gif
AdeDia
QUOTE(JulianaP @ Oct 9 2007, 06:10 PM) *
Iti spun eu ce sa faci...pune o muzica zdravana pe acolo..ceva care sa scoale lumea din toale...invitati flacaul la dans si rupeti putin podelele..... wub.gif rolleyes.gif wink.gif

Si mie imi placea tare mult sa dansez cu copiii in brate smile.gif Si ei radeau asa de fericiti... laugh.gif Le placea mai ales daca inganam si eu cantecul.Offf....cum trece timpul asta doh.gif Si acum ne place sa ne prostim bananab.gif
JulianaP
QUOTE(AdeDia @ Oct 9 2007, 07:56 AM) *
Si mie imi placea tare mult sa dansez cu copiii in brate smile.gif Si ei radeau asa de fericiti... laugh.gif Le placea mai ales daca inganam si eu cantecul.Offf....cum trece timpul asta doh.gif Si acum ne place sa ne prostim bananab.gif


De multe ori facem asa....si de fiecare data mai gasim si alti parteneri..ori incepe tacsu cu fisa si ma alaturi si eu...ori invers...acus se ingana si maica-mea...asa ca fara motive zguduim putin vecinii...apropo'...cred ca m-a intrebat vecinul de jos de 10 ori..."Ati avut botezul aseara????" laugh.gif bere.gif
AdeDia
QUOTE(JulianaP @ Oct 9 2007, 08:24 PM) *
De multe ori facem asa....si de fiecare data mai gasim si alti parteneri..ori incepe tacsu cu fisa si ma alaturi si eu...ori invers...acus se ingana si maica-mea...asa ca fara motive zguduim putin vecinii...apropo'...cred ca m-a intrebat vecinul de jos de 10 ori..."Ati avut botezul aseara????" laugh.gif bere.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif bere.gif tzuc.gif
Dana81
va multzumesc! maine dansam poate e o cale de a-mi tine printzul treaz! biggrin.gif in rest ce sa zic??? uneori imi doresc sa fie si el cu noi dar ...imi trece repede k in seara asta!!! mad.gif
oricum sunt constienta k nu ar trebui sa zic k sunt singura sau k ma simt singura...dar uneori...offf
ma bucur pt voi si sincer desi pierd noptzile la calc din vian voastra tongue.gif parca incep si eu sa-mi mai revin! imediat dupa ce am nascut am intrat intr-o depresie care m-a chinuit mult timp si plangeam mult si degeaba...mi-am mai revenit...dar mai am si momente k alea!
JulianaP
QUOTE(Dana81 @ Oct 9 2007, 02:12 PM) *
va multzumesc! maine dansam poate e o cale de a-mi tine printzul treaz! biggrin.gif in rest ce sa zic??? uneori imi doresc sa fie si el cu noi dar ...imi trece repede k in seara asta!!! mad.gif
oricum sunt constienta k nu ar trebui sa zic k sunt singura sau k ma simt singura...dar uneori...offf
ma bucur pt voi si sincer desi pierd noptzile la calc din vian voastra tongue.gif parca incep si eu sa-mi mai revin! imediat dupa ce am nascut am intrat intr-o depresie care m-a chinuit mult timp si plangeam mult si degeaba...mi-am mai revenit...dar mai am si momente k alea!


Hai de tu....ce atata plans hug.gif ...cand ai o mica minune langa tine..care trebuie invatat sa rada jucaus.gif ....obisnuiesc sa ii spun Arisei mele....ca ea o obligata doar sa rada....de plans plang eu.....dar nici eu nu prea...ca daca ma vede, plange si ea.....asa ca obisnuiesc sa ma racoresc pana ajung acasa..sau daca sunt acasa..dau o fuga in balcon si ma linistesc mereu acolo..am o priveliste care imi aminteste mereu cine sunt, unde sunt si de ce sunt aici... partners.gif 1_3ani.gif
max
Juliana, mi-esti tare draga, esti un om asa de bun....gura ce ti-e mai ''spurcata'' laugh.gif dar ai un farmec aparte. sa fii asa 100 de ani tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
JulianaP
QUOTE(max @ Oct 10 2007, 12:04 PM) *
Juliana, mi-esti tare draga, esti un om asa de bun....gura ce ti-e mai ''spurcata'' laugh.gif dar ai un farmec aparte. sa fii asa 100 de ani tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


Uau...m-ai umplut de respect.... smile.gif tongue.gif tongue.gif

Multam si voi cu noi!!!!!!!!!!!!!!!
max
liwlol.gif hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif
laguna.blue
QUOTE(Dana81 @ Oct 6 2007, 09:50 PM) *
va multzumesc din suflet fetele! nici nu va putezi imagina cat de util este acest forum pt mine! cred k va ramane cu vizitele ...dar ce ma fac daca intr-un tarziu voi intalni pe cineva care ne merita????????????



Stai ca nu inteleg ohmy.gif tu nu vrei sa intalnesti persoana care sa va merite, sau nu stii ce sa faci cu ea cand o vei intalni?ohmy.gif faceti ce ar face orice babat cu o femeie, sau invers biggrin.gif acu vrei sa iti spunem si pozitii, locuri etc? biggrin.gif
P.S. Sper ca nu te-ai suparat si ai inteles spiritul meu de gluma biggrin.gif
Multi pupici lipiciosi pe obrajori!
Dana81
QUOTE(laguna.blue @ Oct 11 2007, 12:39 AM) *
Stai ca nu inteleg ohmy.gif tu nu vrei sa intalnesti persoana care sa va merite, sau nu stii ce sa faci cu ea cand o vei intalni?ohmy.gif faceti ce ar face orice babat cu o femeie, sau invers biggrin.gif acu vrei sa iti spunem si pozitii, locuri etc? biggrin.gif
P.S. Sper ca nu te-ai suparat si ai inteles spiritul meu de gluma biggrin.gif
Multi pupici lipiciosi pe obrajori!

ma refeream la ...el (cel de acum ) daca ai citi cu atentzie ai fi vazut k am ramas amici si k ne viziteaza f f f des dar ce se va intampla daca...
nu ma supar eu asa usor tongue.gif
Dana81
QUOTE(JulianaP @ Oct 10 2007, 05:04 PM) *
Hai de tu....ce atata plans hug.gif ...cand ai o mica minune langa tine..care trebuie invatat sa rada jucaus.gif ....obisnuiesc sa ii spun Arisei mele....ca ea o obligata doar sa rada....de plans plang eu.....dar nici eu nu prea...ca daca ma vede, plange si ea.....asa ca obisnuiesc sa ma racoresc pana ajung acasa..sau daca sunt acasa..dau o fuga in balcon si ma linistesc mereu acolo..am o priveliste care imi aminteste mereu cine sunt, unde sunt si de ce sunt aici... partners.gif 1_3ani.gif

ce sa mai zic?? m-ai lasat fara cuvinte asa k nu mai pot decat tzuc.gif wink.gif
JulianaP
QUOTE(Dana81 @ Oct 10 2007, 02:14 PM) *
ma refeream la ...el (cel de acum ) daca ai citi cu atentzie ai fi vazut k am ramas amici si k ne viziteaza f f f des dar ce se va intampla daca...
nu ma supar eu asa usor tongue.gif


Ok..uite iti zice o fiinta(adica yo) care nu stie, pentru ca nu a trecut prin din astea..multam Domnului...dar parerea mea e asta:clar de la cap de loc - amici....ok te suport ca sa poti vedea copilul..dar viata mea ma priveste....la fel si a ta...punct...fara reprosuri..fara situatii aiurea(care de fapt apar ptr ca nu se comunica si nu se ajunge la un consens din pripa).....

Altceva.... TU TE-AI GANDIT CE SA VA INTAMPLA DACA EL VA GASII PE ALTCINEVA..SI TE TREZESTI CU EI LA USA?????? unsure.gif
Dana81
QUOTE(JulianaP @ Oct 11 2007, 07:36 PM) *
Ok..uite iti zice o fiinta(adica yo) care nu stie, pentru ca nu a trecut prin din astea..multam Domnului...dar parerea mea e asta:clar de la cap de loc - amici....ok te suport ca sa poti vedea copilul..dar viata mea ma priveste....la fel si a ta...punct...fara reprosuri..fara situatii aiurea(care de fapt apar ptr ca nu se comunica si nu se ajunge la un consens din pripa).....

Altceva.... TU TE-AI GANDIT CE SA VA INTAMPLA DACA EL VA GASII PE ALTCINEVA..SI TE TREZESTI CU EI LA USA?????? unsure.gif

sper k pt faptul k l-am suportat 9 ani pe el asa cum e ...sa nu-si imagineze k o voi suporta si pe o ea!!! deci sa nu incerce daca nu vrea sa-si schimbe meseria!!! din sofer il fac parasutist fara parasuta!!! biggrin.gif
cat despre intzelegere intre noi...lasa de dorit! ma amenintza mereu k el nu va suporta sa-l vada pe un altul de manutza lu fiu-su!!! si multe alte amenintzari urate!!!
OI TRECE EU SI PESTE ASTA NU? wink.gif
danna68
QUOTE(Dana81 @ Oct 12 2007, 02:38 AM) *
sper k pt faptul k l-am suportat 9 ani pe el asa cum e ...sa nu-si imagineze k o voi suporta si pe o ea!!! deci sa nu incerce daca nu vrea sa-si schimbe meseria!!! din sofer il fac parasutist fara parasuta!!! biggrin.gif
cat despre intzelegere intre noi...lasa de dorit! ma amenintza mereu k el nu va suporta sa-l vada pe un altul de manutza lu fiu-su!!! si multe alte amenintzari urate!!!
OI TRECE EU SI PESTE ASTA NU? wink.gif

wink.gif sa fi sigura ca da, esti o femeie curajoasa... mult, mult noroc iti doresc hug.gif hug.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.