Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Soacra
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Viata de cuplu
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
mia22_ro
QUOTE(marimaria @ Aug 8 2009, 03:26 PM) *
O disparut soacra-mea...........de o saptamana nu-i acasa.............cine-o luat-o poa' s-o tie, ofer recompensa nanner.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
mia22_ro
QUOTE(roxanne @ Aug 7 2009, 06:00 PM) *
Pai da, la varsta asta, numai autopsia le poate schimba...

ESTI FOARTE TARE oFloare1.gif
Dana75
Si eu astept sa plece soacra-mea inapoi in Spania! N-o mai suport... noroc ca maine plecam noi in concediu. mad.gif super.gif
ari05
QUOTE(marimaria @ Aug 8 2009, 03:26 PM) *
O disparut soacra-mea...........de o saptamana nu-i acasa.............cine-o luat-o poa' s-o tie, ofer recompensa nanner.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
roxanne
QUOTE(marimaria @ Aug 8 2009, 03:26 PM) *
O disparut soacra-mea...........de o saptamana nu-i acasa.............cine-o luat-o poa' s-o tie, ofer recompensa nanner.gif


Tare de tot! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
marimaria
Sa va spun ultima poanta cu soacra.............s-o sucarit pe toata familia si o plecat de la noi din sat, o lasat casa pe care o avea inchiriata..........o facut ceva crize in mijlocul strazii.
Doamneeeeeeeeeeee ceva ce nu am mai vazut!

Povestea-i lunga, daca o scriu ma pierd in detalii si-o sa credeti ca ati nimerit in "Tanar si nelinistit" biggrin.gif
In fine distanta de 300m dintre ea si noi s-o largit si o devenit iar de 30 km nanner.gif super.gif bananab.gif bouncy.gif
Mih@ela
QUOTE(Dana75 @ Aug 9 2009, 01:26 AM) *
Si eu astept sa plece soacra-mea inapoi in Spania! N-o mai suport... noroc ca maine plecam noi in concediu. mad.gif super.gif

Atat de acra e?
iulia_marina
Mai am cateva saptamani si ma mut cu soacra!!!!!!!!! Dar stiti de ce? Pentru ca sotul meu este cu mama cum santeti voi cu soacrele. nu se suporta si mai rau e ca exagereaza si el si imi face mie capu' mare pentru ce ii face mama. Deja numai pot, si sincer abia astept sa ma mut la ai lui. Si cand mi-o face mie ma-sa ceva numa sa vezi certa!!!!!
Ea asa e buna, nu m-am certat cu ea niciodata, insa nu am stat in aceeasi casa, locuieste la un bloc departare de noi dar nu vine niciodata neinvitata. Bine asta poate pentru ca normal e mama. Nici peste cumnata-mea nu se duce si sta singura. In rest e ok. Nu m-a ajutat decat daca am apelat eu la ea, mai sta cu Bubu din cand in cand, ma intreaba in privinta lui ce sa ii dea sa manance, cand sa doarma, cand sa bla bla bla.
Dar sa vedem dupa ce vom locui impreuna.
Prima faza care sigur o sa iasa scanteie este ............. o sa ma credeti nebuna..................... eu am o problema ....in bucatarie nu suport farfurii, cani, tocatoare, carpe, etc insiurate pe bufet sau pe masa......... si la ea cam stau chestii ............ rolleyes.gif
cleo84
buna fetelor,
eu inca nu am soacra, am o viitoare soacra, cu care ma inteleg de minune. pot sa vorbesc cu ea despre orice, si mai mereu e de partea mea, nu a baiatului ei daca sunt ceva discutii. Iubitul meu spune ca atunci cand o sa fiu sotia lui, ea nu o sa mai fie asa, ca o sa aiba alte pretentii de la mine. Mie mi-e cam greu sa cred. Vroiam sa va intreb. La voi au fost shimbari dupa casatorie in relatia cu soacra?
laura83
QUOTE(marimaria @ Aug 25 2009, 10:38 PM) *
Sa va spun ultima poanta cu soacra.............s-o sucarit pe toata familia si o plecat de la noi din sat, o lasat casa pe care o avea inchiriata..........o facut ceva crize in mijlocul strazii.
Doamneeeeeeeeeeee ceva ce nu am mai vazut!

Povestea-i lunga, daca o scriu ma pierd in detalii si-o sa credeti ca ati nimerit in "Tanar si nelinistit" biggrin.gif
In fine distanta de 300m dintre ea si noi s-o largit si o devenit iar de 30 km nanner.gif super.gif bananab.gif bouncy.gif

Maria draga acuma esti fericita!!! Esti mortala cu Tanar si Nelinistit liwlol.gif
laura83
QUOTE(iulia_marina @ Sep 11 2009, 04:18 PM) *
Prima faza care sigur o sa iasa scanteie este ............. o sa ma credeti nebuna..................... eu am o problema ....in bucatarie nu suport farfurii, cani, tocatoare, carpe, etc insiurate pe bufet sau pe masa......... si la ea cam stau chestii ............ rolleyes.gif

Iulia, sparge ce te deranjeaza si pe urma nu o sa mai stea liwlol.gif
maria26
QUOTE(cleo84 @ Oct 8 2009, 08:22 PM) *
buna fetelor,
eu inca nu am soacra, am o viitoare soacra, cu care ma inteleg de minune. pot sa vorbesc cu ea despre orice, si mai mereu e de partea mea, nu a baiatului ei daca sunt ceva discutii. Iubitul meu spune ca atunci cand o sa fiu sotia lui, ea nu o sa mai fie asa, ca o sa aiba alte pretentii de la mine. Mie mi-e cam greu sa cred. Vroiam sa va intreb. La voi au fost shimbari dupa casatorie in relatia cu soacra?


asa era si a mea.. numai miere... si acum ma inteleg bine cu ea si vorbesc cu ea de toate, dar soacra tot soacra wife.gif .. a facut niste faze urate... vei trece peste ca nu ai incotro.. dar iti spun sigur ca la scurt timp dupa casatorie nu o vei mai avea la inima.. daca te-a avertizat si sotul.. stie el mai bine biggrin.gif ...
marimaria
QUOTE(marimaria @ Aug 25 2009, 11:38 PM) *
Sa va spun ultima poanta cu soacra.............s-o sucarit pe toata familia si o plecat de la noi din sat, o lasat casa pe care o avea inchiriata..........o facut ceva crize in mijlocul strazii.
Doamneeeeeeeeeeee ceva ce nu am mai vazut!

Povestea-i lunga, daca o scriu ma pierd in detalii si-o sa credeti ca ati nimerit in "Tanar si nelinistit" biggrin.gif
In fine distanta de 300m dintre ea si noi s-o largit si o devenit iar de 30 km nanner.gif super.gif bananab.gif bouncy.gif

Ha, sa va pun la curent, s-o intors soacra..............uite soacra, nu e soacra liwlol.gif nu mai lasa casa, deci suntem iar la 300 m una de alta.

Mi-o zis "romanca mizerabila".........si-o dat foc la valiza.
maria26
QUOTE(marimaria @ Oct 8 2009, 10:32 PM) *
Ha, sa va pun la curent, s-o intors soacra..............uite soacra, nu e soacra liwlol.gif nu mai lasa casa, deci suntem iar la 300 m una de alta.

Mi-o zis "romanca mizerabila".........si-o dat foc la valiza.


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
iulia_marina
Mariamaria esti mortala..... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
petronici
QUOTE(marimaria @ Oct 8 2009, 09:32 PM) *
Ha, sa va pun la curent, s-o intors soacra..............uite soacra, nu e soacra liwlol.gif nu mai lasa casa, deci suntem iar la 300 m una de alta.

Mi-o zis "romanca mizerabila".........si-o dat foc la valiza.

eee da ii bun ca ai invatat-o bine stie si ceva romaneste tongue.gif
marimaria
QUOTE(petronici @ Oct 12 2009, 04:52 PM) *
eee da ii bun ca ai invatat-o bine stie si ceva romaneste tongue.gif

Din pacate sau din fericire pt mine a zis in italiana...........rumena schifosa.........daca ar fi zis in romaneste m-ar fi zgariat rau tare urechile.

Fetelor, soacra mea, asa cum am mai spus are probleme psihice...........nu mai caut sa vad daca am mai povestit sau nu........in fine are cateva tentative de "sinucidere" si le pun intre ghilimele pt ca ultima data cand a vrut sa se "sinucida", a fost dusa la spital, facut spalaturi gastrice si trimis la psihiatru........dupa care au trimis-o intr-o clinica unde sunt adusi cei ca ea si cei care incearca sa se sinucida in puscarie.
Acolo am avut surpriza sa constatam ca soacra-mea, nu numai ca a avut grija sa ia un anumit numar de pastile, dar si sa-si pregateasca geanta pt spital (cu de toate, camasa de noapte, hartie igienica, prosop, papuci, etc).
zuzu
QUOTE(marimaria @ Oct 12 2009, 04:51 PM) *
Din pacate sau din fericire pt mine a zis in italiana...........rumena schifosa.........daca ar fi zis in romaneste m-ar fi zgariat rau tare urechile.

Fetelor, soacra mea, asa cum am mai spus are probleme psihice...........nu mai caut sa vad daca am mai povestit sau nu........in fine are cateva tentative de "sinucidere" si le pun intre ghilimele pt ca ultima data cand a vrut sa se "sinucida", a fost dusa la spital, facut spalaturi gastrice si trimis la psihiatru........dupa care au trimis-o intr-o clinica unde sunt adusi cei ca ea si cei care incearca sa se sinucida in puscarie.
Acolo am avut surpriza sa constatam ca soacra-mea, nu numai ca a avut grija sa ia un anumit numar de pastile, dar si sa-si pregateasca geanta pt spital (cu de toate, camasa de noapte, hartie igienica, prosop, papuci, etc).


incredibil ! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif asta se cheama "cautarea expres a atentiei" biggrin.gif
zuzu
soacra mea e o bomboana de femeie biggrin.gif...dar cum si prea mult dulce strica....

are mania controlului si nu-si da seama...ar vrea sa controleze tot, daca s-ar putea...eu ma inteleg super cu ea, ne ajuta foarte mult, mai ales ca-l tine pe Tudor cat sunt eu la scoala...dar are momente cand nu o inteleg, nimic nu-i intra in voie si nu te mai intelegi cu ea neam! eu tac si o las in pace dar sotul comenteaza, ceea ce o enerveaza si mai tare...apoi tot ea suna ca ii e dor de nepotel biggrin.gif

ce sa mai, fiecare om are toane biggrin.gif
roxanne
QUOTE(marimaria @ Oct 12 2009, 04:51 PM) *
Din pacate sau din fericire pt mine a zis in italiana...........rumena schifosa.........daca ar fi zis in romaneste m-ar fi zgariat rau tare urechile.

Fetelor, soacra mea, asa cum am mai spus are probleme psihice...........nu mai caut sa vad daca am mai povestit sau nu........in fine are cateva tentative de "sinucidere" si le pun intre ghilimele pt ca ultima data cand a vrut sa se "sinucida", a fost dusa la spital, facut spalaturi gastrice si trimis la psihiatru........dupa care au trimis-o intr-o clinica unde sunt adusi cei ca ea si cei care incearca sa se sinucida in puscarie.
Acolo am avut surpriza sa constatam ca soacra-mea, nu numai ca a avut grija sa ia un anumit numar de pastile, dar si sa-si pregateasca geanta pt spital (cu de toate, camasa de noapte, hartie igienica, prosop, papuci, etc).


N-o incerca si soacra-mea sa se sinucida....ca nah...singura...departe de familie...ne-ar face un bine tuturor... biggrin.gif tongue.gif
livya
QUOTE(roxanne @ Oct 12 2009, 05:51 PM) *
N-o incerca si soacra-mea sa se sinucida....ca nah...singura...departe de familie...ne-ar face un bine tuturor... biggrin.gif tongue.gif

liwlol.gif liwlol.gif
marimaria
QUOTE(roxanne @ Oct 12 2009, 07:51 PM) *
N-o incerca si soacra-mea sa se sinucida....ca nah...singura...departe de familie...ne-ar face un bine tuturor... biggrin.gif tongue.gif

Sa le punem in contact? O sinucidere de grup, merge?
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
roxanne
QUOTE(marimaria @ Oct 12 2009, 07:44 PM) *
Sa le punem in contact? O sinucidere de grup, merge?
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


Da...Sa le spunem ca oricum vine sfarsitul lumii...si... sa nu lase pe maine ce pot face azi, nu? biggrin.gif
bratilove_a
Fetelor , eu pe soacramea, as invata-o sa intre pe acest topic si dupa ce il va citi singura se va da cu capul de pereti nervi.gif
roxanne
QUOTE(bratilove_a @ Oct 14 2009, 02:36 PM) *
Fetelor , eu pe soacramea, as invata-o sa intre pe acest topic si dupa ce il va citi singura se va da cu capul de pereti nervi.gif


Exizta si riscul sa vina si sa ne dea pe noi cu capul de pereti... ohmy.gif
maria26
QUOTE(zuzu @ Oct 12 2009, 05:22 PM) *
soacra mea e o bomboana de femeie biggrin.gif...dar cum si prea mult dulce strica....

are mania controlului si nu-si da seama...ar vrea sa controleze tot, daca s-ar putea...eu ma inteleg super cu ea, ne ajuta foarte mult, mai ales ca-l tine pe Tudor cat sunt eu la scoala...dar are momente cand nu o inteleg, nimic nu-i intra in voie si nu te mai intelegi cu ea neam! eu tac si o las in pace dar sotul comenteaza, ceea ce o enerveaza si mai tare...apoi tot ea suna ca ii e dor de nepotel biggrin.gif

ce sa mai, fiecare om are toane biggrin.gif


cunosc cunosc biggrin.gif
ari05
QUOTE(cleo84 @ Oct 8 2009, 08:22 PM) *
buna fetelor,
eu inca nu am soacra, am o viitoare soacra, cu care ma inteleg de minune. pot sa vorbesc cu ea despre orice, si mai mereu e de partea mea, nu a baiatului ei daca sunt ceva discutii. Iubitul meu spune ca atunci cand o sa fiu sotia lui, ea nu o sa mai fie asa, ca o sa aiba alte pretentii de la mine. Mie mi-e cam greu sa cred. Vroiam sa va intreb. La voi au fost shimbari dupa casatorie in relatia cu soacra?

nu char dupa nunta s-a schimbat relatia noastra, cat din momentul in care a aflat ca va fi bunica... si mai ales dupa ce am nascut s-a stricat tot... acum n-o mai suport nono.gif spada.gif

QUOTE(marimaria @ Oct 8 2009, 10:32 PM) *
Mi-o zis "romanca mizerabila".........si-o dat foc la valiza.

liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif

QUOTE(marimaria @ Oct 12 2009, 04:51 PM) *



QUOTE(roxanne @ Oct 12 2009, 06:51 PM) *

fetelor sunteti mortale liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif
bratilove_a
QUOTE(ari05 @ Oct 14 2009, 01:43 PM) *
nu char dupa nunta s-a schimbat relatia noastra, cat din momentul in care a aflat ca va fi bunica... si mai ales dupa ce am nascut s-a stricat tot... acum n-o mai suport nono.gif spada.gif
liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif
fetelor sunteti mortale liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif

Salut ari, iar a gafat soacrata? liwlol.gif
bratilove_a
[quote name='marimaria' date='Oct 12 2009, 02:51 PM' post='940480']
Din pacate sau din fericire pt mine a zis in italiana...........rumena schifosa.........daca ar fi zis in romaneste m-ar fi zgariat rau tare urechile.

Fetelor, soacra mea, asa cum am mai spus are probleme psihice...........nu mai caut sa vad daca am mai povestit sau nu........in fine are cateva tentative de "sinucidere" si le pun intre ghilimele pt ca ultima data cand a vrut sa se "sinucida", a fost dusa la spital, facut spalaturi gastrice si trimis la psihiatru........dupa care au trimis-o intr-o clinica unde sunt adusi cei ca ea si cei care incearca sa se sinucida in puscarie.
Acolo am avut surpriza sa constatam ca soacra-mea, nu numai ca a avut grija sa ia un anumit numar de pastile, dar si sa-si pregateasca geanta pt spital (cu de toate, camasa de noapte, hartie igienica, prosop, papuci, etc).
[/quot


mare e pamantul si plin de nebuni liwlol.gif liwlol.gif soacrele care fac asa ceva se stie clar ca nu au fost iubite la viata lor si nu mai stiu saracele cum sa cerseasca putina atentie din partea copiilor, cred ca asa il santajeaza si a mea soacra pe sotul meu de il aduce in prag de nebunie, si asta e parasita de barbat pe cand avea doar 35 de ani, va dati seama ca nu a mai vazut barbat in viata ei ca sa bnu zic altceva, astea sunt ne... aranjate liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif sa fie la ele
maria26
se zice ca pana se casatoreste un flacau, singura femeie din viata lui e mama biggrin.gif... nu va dati seama ce soc sufera soacrele cand le sunt furati baietii?
marimaria
QUOTE(bratilove_a @ Oct 14 2009, 06:30 PM) *
mare e pamantul si plin de nebuni liwlol.gif liwlol.gif soacrele care fac asa ceva se stie clar ca nu au fost iubite la viata lor si nu mai stiu saracele cum sa cerseasca putina atentie din partea copiilor, cred ca asa il santajeaza si a mea soacra pe sotul meu de il aduce in prag de nebunie, si asta e parasita de barbat pe cand avea doar 35 de ani, va dati seama ca nu a mai vazut barbat in viata ei ca sa bnu zic altceva, astea sunt ne... aranjate liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif sa fie la ele

A mea-i vaduva
maria26
QUOTE(marimaria @ Oct 14 2009, 08:34 PM) *
A mea-i vaduva


si a mea... si dupa ce a murit socrul meu a cam luat-o pe carari...
roxanne
A me nu-i parasita, nici vaduva, dar tot nebuna e...si inculta....dupa ea Eminescu s-a nascut la Oravita, pt ca in centrul localitatii e o statuie a lui Eminescu...musai inseamna ca acolo s-a nascut....
marimaria
QUOTE(roxanne @ Oct 14 2009, 09:53 PM) *
A me nu-i parasita, nici vaduva, dar tot nebuna e...si inculta....dupa ea Eminescu s-a nascut la Oravita, pt ca in centrul localitatii e o statuie a lui Eminescu...musai inseamna ca acolo s-a nascut....

Wow, culturalizata bre, inseamna ca V. Alecsandri s-o nascut la Torino am gasit o strada cu numele lui.

Roxi trimete-o la "Vrei sa fii milionar" ca sigur o iau aia la bataie cu biciul ud
Miha79
QUOTE(roxanne @ Oct 14 2009, 06:53 PM) *
A me nu-i parasita, nici vaduva, dar tot nebuna e...si inculta....dupa ea Eminescu s-a nascut la Oravita, pt ca in centrul localitatii e o statuie a lui Eminescu...musai inseamna ca acolo s-a nascut....



QUOTE(marimaria @ Oct 14 2009, 06:56 PM) *
Wow, culturalizata bre, inseamna ca V. Alecsandri s-o nascut la Torino am gasit o strada cu numele lui.

Roxi trimete-o la "Vrei sa fii milionar" ca sigur o iau aia la bataie cu biciul ud


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
roxanne
QUOTE(marimaria @ Oct 14 2009, 08:56 PM) *
Wow, culturalizata bre, inseamna ca V. Alecsandri s-o nascut la Torino am gasit o strada cu numele lui.

Roxi trimete-o la "Vrei sa fii milionar" ca sigur o iau aia la bataie cu biciul ud


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Pai cred ca n-ar mai putea unu' sa vorbeasca de gura ei...ca oricum vorbeste mult si prost...intr-una trancaneste pana face spume la gura si nu mai are aer....
ari05
QUOTE(bratilove_a @ Oct 14 2009, 04:42 PM) *
Salut ari, iar a gafat soacrata? liwlol.gif

ohoooo... dar cand nu gafeaza ea... doh.gif
acum am aflat dc nu si-a mai facut aparitia la noi de o luna jumate... e suparata pe mine fetelor !!! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif va dati seama ??? ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif cica de cate ori vine la noi eu ma rastesc la ea, ca nu o las sa faca nimic, ca orice face eu ii zic ca nu-i bine... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif as aca a zis ca mai bine nu mai vine la noi... dap no... dk chiar ma scoate din pepeni orice face... eu is de vina? doh.gif si apoi ... eu asa sunt de suparata ca nu mai vine la noi de nu mai pot crybaby.gif doh.gif liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif


QUOTE(marimaria @ Oct 14 2009, 08:56 PM) *
Wow, culturalizata bre, inseamna ca V. Alecsandri s-o nascut la Torino am gasit o strada cu numele lui.

Roxi trimete-o la "Vrei sa fii milionar" ca sigur o iau aia la bataie cu biciul ud

liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gifliwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif
maria26
QUOTE(roxanne @ Oct 14 2009, 08:53 PM) *
A me nu-i parasita, nici vaduva, dar tot nebuna e...si inculta....dupa ea Eminescu s-a nascut la Oravita, pt ca in centrul localitatii e o statuie a lui Eminescu...musai inseamna ca acolo s-a nascut....



QUOTE(marimaria @ Oct 14 2009, 08:56 PM) *
Wow, culturalizata bre, inseamna ca V. Alecsandri s-o nascut la Torino am gasit o strada cu numele lui.

Roxi trimete-o la "Vrei sa fii milionar" ca sigur o iau aia la bataie cu biciul ud



QUOTE(ari05 @ Oct 16 2009, 02:43 AM) *
ohoooo... dar cand nu gafeaza ea... doh.gif
acum am aflat dc nu si-a mai facut aparitia la noi de o luna jumate... e suparata pe mine fetelor !!! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif va dati seama ??? ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif cica de cate ori vine la noi eu ma rastesc la ea, ca nu o las sa faca nimic, ca orice face eu ii zic ca nu-i bine... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif as aca a zis ca mai bine nu mai vine la noi... dap no... dk chiar ma scoate din pepeni orice face... eu is de vina? doh.gif si apoi ... eu asa sunt de suparata ca nu mai vine la noi de nu mai pot crybaby.gif doh.gif liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif



liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif sunteti fantastice... a mea-i desteapta bre, dar e coconoasa tare... aseara nu am mai avut mancare pentru Andy pentru cina si am venit la 5 de la serviciu si m-am apucat direct de gatit.. ca ei i-a fost lene sad.gif .... soacra tot soacra ramana...
Tania_25
QUOTE(roxanne @ Oct 14 2009, 07:53 PM) *
A me nu-i parasita, nici vaduva, dar tot nebuna e...si inculta....dupa ea Eminescu s-a nascut la Oravita, pt ca in centrul localitatii e o statuie a lui Eminescu...musai inseamna ca acolo s-a nascut....



rolleyes.gif biggrin.gif
Tania_25
QUOTE(marimaria @ Oct 14 2009, 07:56 PM) *
Wow, culturalizata bre, inseamna ca V. Alecsandri s-o nascut la Torino am gasit o strada cu numele lui.

Roxi trimete-o la "Vrei sa fii milionar" ca sigur o iau aia la bataie cu biciul ud



laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Tania_25
QUOTE(roxanne @ Oct 14 2009, 10:27 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Pai cred ca n-ar mai putea unu' sa vorbeasca de gura ei...ca oricum vorbeste mult si prost...intr-una trancaneste pana face spume la gura si nu mai are aer....



liwlol.gif
cornelica
Vai mai fetelor ce soacre "tapene"{cum se zice la noi} aveti voi si va compatimesc caci a mea este numai miere si ne intelegem tare fain ca si cu mama mea, trebuie sa aveti multa rabdare cu asemenea SPECIMENE. Bafta si aveti mila de ele ca poate si voi a sa fiti soacre si apoi asa o sa se poarte si ginerii/nurorile cu voi. Asa se zice ca dupa cum faci asa primesti? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
olive20
buna fetelor ,felicitari celei care a deschis topicul!Momentan locuiesc impreuna cu sotul si bunica sa,care de fapt este soacra mea ,deoarece mama lui a murit cand avea 5 luni!Pot sa spun ca am un cosmar de soacra careia nu ii este pe plac nimic:cand fac mancare trebuie sa comenteze ceva,nu ca ma laud dar odata ce sotului meu ii place foarte mult(el nu pierde ocazia sa-i spuna cat de rau gateste ea-poate fi un motiv de comentat fiindu-i ciuda)cand vine vorba de curatenie tre sa mai gaseasca ceva de comentat si cel mai rau dintre rele este ca vb foarte tare si se tipa la orice,este isterica,nebuna,CAND DOARME FATA!!! nervi.gif Atunci imi vine sa innebunesc;cand doarme fata isi gaseste sa vina in camera sa tranteasca usa,cand doarme fata isi gaseste sa tipe la telefon,sa aiba vizite;din cauza aceasta eu foarte des ma duc la mama,ea stand la o strada distanta si stau pana seara cand vine sotul si ne ia;acest lucru numai ca sa nu o vad;din cauza asta ies tot felul de certuri,ba ca nu am facut nimic si multe altele...Cel mai grav este ca ma cert cu sotul din cauza unei scorpii care nu isi vede de batranetile ei;am uitat sa zic ,ca are obiceiul tampit de a ne controla peste tot,nici macar intimitate nu avem,ne intreaba frecvent ce facem cu banii..efectiv am ajuns la disperare,imi amenint sotul ca ma mut la mama frecvent!!!Bine macar ca el este de partea mea..........nu stiu ce sa mai fac sad.gif mad.gif crybaby.gif
ramo82na
QUOTE(roxanne @ Oct 14 2009, 09:53 PM) *
A me nu-i parasita, nici vaduva, dar tot nebuna e...si inculta....dupa ea Eminescu s-a nascut la Oravita, pt ca in centrul localitatii e o statuie a lui Eminescu...musai inseamna ca acolo s-a nascut....



liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif..tzacanita...
Sinzi
QUOTE(cleo84 @ Oct 8 2009, 07:22 PM) *
buna fetelor,
eu inca nu am soacra, am o viitoare soacra, cu care ma inteleg de minune. pot sa vorbesc cu ea despre orice, si mai mereu e de partea mea, nu a baiatului ei daca sunt ceva discutii. Iubitul meu spune ca atunci cand o sa fiu sotia lui, ea nu o sa mai fie asa, ca o sa aiba alte pretentii de la mine. Mie mi-e cam greu sa cred. Vroiam sa va intreb. La voi au fost shimbari dupa casatorie in relatia cu soacra?

DAAAAA!!! Si sa vezi dupa ce se naste nepot-su/nepoat-sa, si mai si! Tocmai ziceam la mamicile de iunie ca am votat si eu "ca mierea' cand eram o tanara si sfioasa proaspata nevasta! Dar o sa-mi fac mai multi useri sa votez 'ca fierea' ca sa compensez greseala facuta. biggrin.gif
roxana75
salut si eu tuturor, sunt noua pe site si nu stiu daca mesajul meu va fi receptionat?
ruxy
QUOTE(roxana75 @ Oct 29 2009, 03:17 PM) *
salut si eu tuturor, sunt noua pe site si nu stiu daca mesajul meu va fi receptionat?

Cred ca aici nu ai nimerit bine...aici pe acest topic i se da soacrei in cap....nu i se cumpara cadouri...
flori-de-cimp
QUOTE(ruxy @ Oct 29 2009, 03:31 PM) *
Cred ca aici nu ai nimerit bine...aici pe acest topic i se da soacrei in cap....nu i se cumpara cadouri...


laugh.gif liwlol.gif liwlol.gif
Saya
QUOTE(roxanne @ Oct 14 2009, 07:53 PM) *
A me nu-i parasita, nici vaduva, dar tot nebuna e...si inculta....dupa ea Eminescu s-a nascut la Oravita, pt ca in centrul localitatii e o statuie a lui Eminescu...musai inseamna ca acolo s-a nascut....

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce se face dc in fiecare localitate prin care trece exista o statuie a lui Eminescu? liwlol.gif liwlol.gif pe mine soacramea ma calca pe nervi cateodata rau de tot....
ramo82na
QUOTE(ruxy @ Oct 29 2009, 05:31 PM) *
Cred ca aici nu ai nimerit bine...aici pe acest topic i se da soacrei in cap....nu i se cumpara cadouri...



liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif....ca si cadou pt ele un par in cap...(nu pt a mea..este inca de treaba !!!nu sta cu noi da cica la iarna o sa vina o luna chiar doua:nervi: nervi.gif)
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.