Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Parfumuri
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4
geocoto
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 04:46 PM) *
Poate e D & G FEMININE sau D & G SUN !? unsure.gif

La barbati urasc Aqua di gio, nu-mi place deloc... si sotul meu se da cu el...doh.gif


Nici eu nu suport acest parfum barbatesc.Sotul meu l-a primit si i-am interzis sa se dea cu el.
Am acest simt mult prea dezvoltat si orice este ff tare sau nu-mi place imi da dureri de cap.Mi-am dat toate parfumurile cand am ramas gravida sa fac o bucurie cuiva si acum va trebui sa cumpar din nou.
Danutza_rge
parfumul meu de suflet este D&G Ligt Blue rolleyes.gif
pustiks
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 04:36 PM) *
Am avut si eu J'adore si e super, imi place, ar trebui sa-mi mai iau..


Si eu am ca preferat tot J`adore si il am cumparat tot de sot. Il folosesc insa doar la ocazii ca imi e mila de el sa-l consum aiurea.
Imi mai place si Armani code, chiar daca e diferit de J`adore, tot sotul l-a luat.
Pe timpul zilei nu folosesc parfumurile unor firme mari. Folosesc Pret a porter, Today sau BU
Mie din parfumurile foarte dulci mi se face rau.
G.Raluca
Inca din tinerete rolleyes.gif sunt indragostita de aceste parfumuri

Si mai nou imi place acesta gama "sa zicem nu de lux"

alexandra81
Eu folosesc BOND GIRL de la AVON...Si cateodata TODAY tot de la AVON...Nu sunt un mare fan parfumuri, iar daca imi place unul nu-l schimb prea des... floare2.gif
Alondra
QUOTE(LoriG @ Jan 23 2009, 01:24 PM) *
Este foarte adevarat...este cam scump..dar mie imi place super mult..cred ca cel mai pregnant este mirosul de mosc smile.gif) un pic dulceag...dar doar un pic...mie imi place..si da.. se gaseste in Romania!


De mooosssc??Wooow, sunt innebunita dupa mosc! wub.gif Trebuie sa-l caut si eu pe aici ..biggrin.gif
QUOTE(oktavia @ Jan 23 2009, 01:26 PM) *
multumesc mult, adooor parfumul de mosc. oFloare1.gif

Suuubbscriiiiuuu! biggrin.gif

QUOTE(geocoto @ Jan 23 2009, 02:48 PM) *
Nici eu nu suport acest parfum barbatesc.Sotul meu l-a primit si i-am interzis sa se dea cu el.
Am acest simt mult prea dezvoltat si orice este ff tare sau nu-mi place imi da dureri de cap.Mi-am dat toate parfumurile cand am ramas gravida sa fac o bucurie cuiva si acum va trebui sa cumpar din nou.

Da, are un miros intepator....lui ii place la nebunie si mie....deloc....! sad.gif Ce pacat ca ai dat toate parfumurile, dar poate ca acum dupa sarcina ti s-au schimbat si gusturile in materie de parfumuri, ocazie sa reinnoiesti..gama! wink.gif

QUOTE(Danutza_rge @ Jan 23 2009, 02:54 PM) *
parfumul meu de suflet este D&G Ligt Blue rolleyes.gif

bananab.gif Pe aceeasi lungime de unda! bere.gif
alexandra81
Sa inteleg ca Avon nu foloseste nimeni.... rolleyes.gif
Alondra
QUOTE(alexandra81 @ Jan 23 2009, 04:23 PM) *
Sa inteleg ca Avon nu foloseste nimeni.... rolleyes.gif

Ba da, eu..foloseam acasa mai mult biggrin.gif
Mi-am luat 2 si aici, Faraway, cu care ma dau si acum..si am luat Night Magic -Evening Musk pt ca era de mosc si nu mai avusesem...insa am dat-o in bara cu asta, ca nu-mi place deloc...doh.gif Cred ca il fac cadou acasa cuiva..biggrin.gif
De la Avon imi placea seria aia cu Today, Tomorrow, Always...
Ah, si ador Victoria's Secret seria Dream Angels...wub.gif
ninina
QUOTE(pustiks @ Jan 23 2009, 05:08 PM) *
Si eu am ca preferat tot J`adore si il am cumparat tot de sot. Il folosesc insa doar la ocazii ca imi e mila de el sa-l consum aiurea.
Imi mai place si Armani code, chiar daca e diferit de J`adore, tot sotul l-a luat.
Pe timpul zilei nu folosesc parfumurile unor firme mari. Folosesc Pret a porter, Today sau BU
Mie din parfumurile foarte dulci mi se face rau.

Nici eu nu folosesc mereu parfumurile.....doar la ocazi, cand merg la plimbare mai speciala...in rest asa in toate zilele...folosesc si eu BU...si mai ceva cu miros a liliac....prin casa...nu e nevoie sa mirosi a D&G....cred eu....de multe ori mirosim a mancare(nu prea supor, sa miros a prajeala, repde fug la dus dupa ce termin mancarea....) si din cate am citit nu e foarte bine...sa fi mereu parfumat...e bine sa mai lasam sa mai si respire pielea, nu? Un dus bun...cu un gel foarte bun...e super..cand stai acasa....parerea mea... oFloare1.gif
ruxy
Parfumul meu de suflet...il folosesc numai cand e rece afara....iar daca e vara numai seara , daca e mai racoare...



Parfumurile mele preferate... acesta e special pentru mine de cand a aparut....

http://www.youtube.com/watch?v=SnusjlDPcoo


si acesta ...
http://www.youtube.com/watch?v=gyruKxH5icg

si acesta...

http://www.youtube.com/watch?v=5ZhFUfyAByM

si acesta...

http://www.youtube.com/watch?v=DOGNyV9ngMk

...si mai am o gramada in preferinte pe podium...imi plac parfumurile sofisticate smile.gif
Oanaaa
QUOTE(alexandra81 @ Jan 23 2009, 05:23 PM) *
Sa inteleg ca Avon nu foloseste nimeni.... rolleyes.gif


eu folosesc Little black dress de la avor dar vara.... biggrin.gif
am stolurile mele.... biggrin.gif
alexandra81
QUOTE(Oanaaa @ Jan 23 2009, 12:59 PM) *
eu folosesc Little black dress de la avor dar vara.... biggrin.gif
am stolurile mele.... biggrin.gif


E fain parfumul...Si e tare folosit...Ca si Treselle... tzuc.gif
geocoto
Un parfum care imi place tare mult cu musc si vanilie este acesta Narciso Rodriguez
Este un parfum rar nu se gaseste oriunde si l-am descoperit intamplator.



maryhynt
eu am urmatoarele parfumuri!

de la paco rabanne-''pour elle''-preferatul meu



de la givanchy-very irresistible



si de la giorgio armani-sensi



oktavia
QUOTE(Oanaaa @ Jan 23 2009, 04:59 PM) *
eu folosesc Little black dress de la avor dar vara.... biggrin.gif
am stolurile mele.... biggrin.gif

si mie imi place parfumul. rolleyes.gif
maryhynt
si sotului meu ii place tare mult hugo boss
liliana2u
Ruxi, cred ca ti se potriveste f. bine si Wish de la Chopard rolleyes.gif
Eu l-am folosit inainte de sarcina, dupa aceea mi s-a parut f. tare si l-am daruit unei prietene..

Iarasi parfumuri ce mi-au ramas in suflet, dar par ca nu se mai fabrica: Nuit d'ete de la Joop (era ametitor) si Obsession de la Calvin Klein..

Inca un sfat pt mamicile care alaptati: evitati sa va parfumati, nu face bine simturilor bebeilor!
cristina321711
eu acum folosesc Halloween (Jesus del Pozo)
iar sotul foloseste Black (Bvlgari)
ruxy
QUOTE(mallina2u @ Jan 23 2009, 08:29 PM) *
Ruxi, cred ca ti se potriveste f. bine si Wish de la Chopard rolleyes.gif
Eu l-am folosit inainte de sarcina, dupa aceea mi s-a parut f. tare si l-am daruit unei prietene..

Iarasi parfumuri ce mi-au ramas in suflet, dar par ca nu se mai fabrica: Nuit d'ete de la Joop (era ametitor) si Obsession de la Calvin Klein..

Inca un sfat pt mamicile care alaptati: evitati sa va parfumati, nu face bine simturilor bebeilor!

M-ai ghicit tzuc.gif l-am avut... rolleyes.gif ...acum sa continuam...imi place foarte mult si am avut pe rand prin rotatie...Alien, Angel au Demon, Lacoste pour femme, hugo boss - deep red, adict de la dior o lunga perioada dolce gabbana rosu, organza, primul meu parfum a fost poison si m-a tinut o vreme ideea, poeme de la lancome, Hot Couture- givenchy, kenzo jungle elephant...uff...si mai sunt muuulte, am probat mai de la toate casele, am ramas fidela pentru Dior.......tot ce e nou si-mi place testez...daca ma indragostesc il pastrez o vreme...si iar ceva nou...ador noutatile...dar ma intorc cu multa placere la cele vechi care mi-au spus o vreme povestea lor rolleyes.gif
cristina321711
QUOTE(cristina321711 @ Jan 23 2009, 08:09 PM) *
eu acum folosesc Halloween (Jesus del Pozo)
iar sotul foloseste Black (Bvlgari)


mai am Happy (Clinique);NOA perle ( Cacharel) si Liberte (Cacharel)
VALERIA OANA
[quote name='mallina2u' date='Jan 23 2009, 10:29 PM' post='445821']

Eu l-am folosit inainte de sarcina, dupa aceea mi s-a parut f. tare si l-am daruit unei prietene..





Vrei sa mai fii insarcinata si sa-mi daruiesti si mie parfumuri multe?
LoriG
QUOTE(mallina2u @ Jan 23 2009, 08:29 PM) *
.
.
.

Inca un sfat pt mamicile care alaptati: evitati sa va parfumati, nu face bine simturilor bebeilor!


Stiu..tocmai din cauza asta nu ma parfumez decat foarte rar si numai atunci cand ies fara ea...in rest ii folosesc gelul de dus si crema ei liwlol.gif mustela! Oricum miros superbine...si asa am si eu implicit miros de bebe smile.gif)
Parfumuri am si eu o droaie..dar le-am primit cadou si nu prea ma reprezinta mirosurile..le folosesc cand cand si cand!
Sau... cand ma viziteaza mama isi mai insuseste unul..doua liwlol.gif sor'mea la fel..asa ca ma tin doar de cel care imi place cel mai mult smile.gif)
VALERIA OANA
QUOTE(LoriG @ Jan 24 2009, 12:32 AM) *
Stiu..tocmai din cauza asta nu ma parfumez decat foarte rar si numai atunci cand ies fara ea...in rest ii folosesc gelul de dus si crema ei liwlol.gif mustela! Oricum miros superbine...si asa am si eu implicit miros de bebe smile.gif)
Parfumuri am si eu o droaie..dar le-am primit cadou si nu prea ma reprezinta mirosurile..le folosesc cand cand si cand!
Sau... cand ma viziteaza mama isi mai insuseste unul..doua liwlol.gif sor'mea la fel..asa ca ma tin doar de cel care imi place cel mai mult smile.gif)




Vin si eu in vizita daca imi dai parfumuri
LoriG
QUOTE(VALERIA OANA @ Jan 23 2009, 10:33 PM) *
Vin si eu in vizita daca imi dai parfumuri


tzuc.gif cu drag!
Si nu numai parfumuri... laugh.gif
Stau in vitan..langa mall..
Te astept!
ninina
QUOTE(mallina2u @ Jan 23 2009, 10:29 PM) *
Inca un sfat pt mamicile care alaptati: evitati sa va parfumati, nu face bine simturilor bebeilor!

Subscriu.... trandafir.gif trandafir.gif
Dana75
Parfumul meu preferat e Miracle-Lancome.
Dana75
ninina
QUOTE(Dana75 @ Jan 25 2009, 06:24 PM) *

E super.....il stiu.....
Deobieci imi place sa intru in parfumerii sa miros parfumurile....dar cand ies de acolo....am o gramada de probe....unele amestecate... liwlol.gif ,,,si cand am ocazia, imi cumpar...
..... oFloare1.gif
Dana75
Si mie imi place sa merg si sa miros parfumuri, iar cand mergeam in Germania la cumnata mea mergeam in parfumerii si incercam toate parfumurile posibile. Acolo nu se uita nimeni urat la tine daca incercai parfumuri si nu le cumparai.
liliana2u
QUOTE(VALERIA OANA @ Jan 23 2009, 09:19 PM) *
Vrei sa mai fii insarcinata si sa-mi daruiesti si mie parfumuri multe?

pai, spune ce iti place si promit ca iti daruiesc, nu neaparat trebuie sa fiu insarcinata iar rolleyes.gif

QUOTE(Dana75 @ Jan 25 2009, 04:21 PM) *
Parfumul meu preferat e Miracle-Lancome.


eu, inainte de a pleca la maternitate, sa nasc, mi-am dat cu Miracle, asa am simtit... si am primit un miracol, pe Ilinca.. desi cele de la casa Lancome sunt foarte tari, asta mi se pare cel mai discret pt mine, Poeme am avut, dar era destul de tare..
si Happy de la Clinique am folosit inainte de sarcina, dar acum mi se pare tare, asa ca mi l-a saltat sora-mea fara drept de apel...
daca ar fi sa vorbim despre parfumuri, sunt atatea care mi-au placut, insa acum parca nu mai pot folosi orice.
ninina
QUOTE(Dana75 @ Jan 25 2009, 07:04 PM) *
Si mie imi place sa merg si sa miros parfumuri, iar cand mergeam in Germania la cumnata mea mergeam in parfumerii si incercam toate parfumurile posibile. Acolo nu se uita nimeni urat la tine daca incercai parfumuri si nu le cumparai.

DA....si in Spania..poti chiar sa te parfumezi si sa pleci...ca nu zice nimeni nimic....daca vrei sa dai pe tine...dai cat vrei...ca de aia sunt alea de proba acolo....dar bine..nu mi se pare frumos...sa te dai asa mult....dar sa probez....nu am treaba....stateam acolo cate 20 de minute.... laugh.gif
adrianaO
QUOTE(alexandra81 @ Jan 23 2009, 04:23 PM) *
Sa inteleg ca Avon nu foloseste nimeni.... rolleyes.gif

eu folosesc de la avon doar pure blanca - este de suflet. iar de la oriflame imi place freya. in rest....nu sunt cine stie ce fac parfumuri...
ninina
QUOTE(mallina2u @ Jan 25 2009, 07:25 PM) *
pai, spune ce iti place si promit ca iti daruiesc, nu neaparat trebuie sa fiu insarcinata iar rolleyes.gif
eu, inainte de a pleca la maternitate, sa nasc, mi-am dat cu Miracle, asa am simtit... si am primit un miracol, pe Ilinca.. desi cele de la casa Lancome sunt foarte tari, asta mi se pare cel mai discret pt mine, Poeme am avut, dar era destul de tare..
si Happy de la Clinique am folosit inainte de sarcina, dar acum mi se pare tare, asa ca mi l-a saltat sora-mea fara drept de apel...
daca ar fi sa vorbim despre parfumuri, sunt atatea care mi-au placut, insa acum parca nu mai pot folosi orice.

pai asa este...sunt momente si momente in viata...uneori ne plac parfumuri mai tari...alteori mai discrete..... trandafir.gif
alexandra81
QUOTE(adrianaO @ Jan 25 2009, 06:02 PM) *
eu folosesc de la avon doar pure blanca - este de suflet. iar de la oriflame imi place freya. in rest....nu sunt cine stie ce fac parfumuri...


Depinde cum privesti problema rolleyes.gif Mie imi placea foarte mult Crystal Aura...Si chiar isi mentinea parfumul... la fel ca si Trilogia Today, Tomorrow, Always si alte ape de parfum...
ninina
QUOTE(alexandra81 @ Jan 30 2009, 01:33 AM) *
Depinde cum privesti problema rolleyes.gif Mie imi placea foarte mult Crystal Aura...Si chiar isi mentinea parfumul... la fel ca si Trilogia Today, Tomorrow, Always si alte ape de parfum...

Ce bine ca suntem diferiti bananab.gif bananab.gif Altfel am folosi toata lumea acelasi parfum..... laugh.gif
Mie imi place sa le schimb...din cand in cand.........asa ca e super ca sunt multe firme, multe mirosuri... bananab.gif bananab.gif si am de unde alege bananab.gif bananab.gif bananab.gif oFloare1.gif
maryhynt
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 06:32 PM) *
DA Ramona sunt scumpe...dar fiind in Spania ne-am permis....tot timpul avea cat doua sau trei parfumuri...
SA va mai spun o chestie.....daca cumva va duceti undeva in vacanta pe vreo insula...sau in locuri speciale turismului....e super sa va luati parfumuri din aeroportul de acolo....sunt aprope la jumatate la pret.....nu baga tva-ul...am luat cadou pt cineva un dolce gabana albastru...pt ca ii placea (l.a vazut la sotul meu)...la 100ml...care in Madrid la toate parfumeriile era cam la 50 si ceva de euro..de acolo l-am laut la 30...mi-a parut tare rau..ca am ramas cu putini bani..ca altfel ne aprovizionam si noi.... laugh.gif


da ninina ! ai mare dreptate! asa face si sotu meu cand pleaca in delegatii pe afara! se duce si le cumpara din aeroporturi! de ex pe parfumul meu paco rabbane a dat 55 de euro , da sticluta era mare ! cred k avea 200 de ml!
ninina
QUOTE(maryhynt @ Feb 1 2009, 04:04 PM) *
da ninina ! ai mare dreptate! asa face si sotu meu cand pleaca in delegatii pe afara! se duce si le cumpara din aeroporturi! de ex pe parfumul meu paco rabbane a dat 55 de euro , da sticluta era mare ! cred k avea 200 de ml!

DA....super....a dat putin....ca fara 80 de euro nu cred ca il iei....nici la reduceri.. laugh.gif
dariamidan
eu am 2 parfumuri de suflet cu care ma dau in mod constant ( acum sunt tare trista ca fiind insarcinata unul din ele nu-l voi mai putea achizitiona ca n-am vazut pe la noi si nu mai pot pleca afara momentan ) : unul este D & G "The One" - parfumul cu care ma dau zilnic la tinutele sport si casual si la cele elegante si ocazii folosesc "Cristobal " de la Balenciaga.
ninina
QUOTE(dariamidan @ Feb 1 2009, 04:24 PM) *
eu am 2 parfumuri de suflet cu care ma dau in mod constant ( acum sunt tare trista ca fiind insarcinata unul din ele nu-l voi mai putea achizitiona ca n-am vazut pe la noi si nu mai pot pleca afara momentan ) : unul este D & G "The One" - parfumul cu care ma dau zilnic la tinutele sport si casual si la cele elegante si ocazii folosesc "Cristobal " de la Balenciaga.

DAria....super parfumuri....dar daca nu gasesti in Ro...poate iti aduce cineva....din afara....in aeropoarte sunt destule..... trandafir.gif
pustiks
Mie mi-a luat sotul KENZO AMOUR si mi se pare prea puternic. N-am putut sa-l folosesc ca mi se facea rau de la el. Pacat, ca de mirosit miroase bine.
max
QUOTE(alondramona @ Jan 22 2009, 04:36 PM) *
Acum insa m-am dat pe Dolce Light Blue, e super si asta..rolleyes.gif


e al meuuuuu, de suflet partners.gif
oktavia
cred ca in topul preferintelor conduce degajat D&G- Light Blue, super parfum.
ruxy
QUOTE(pustiks @ Feb 2 2009, 03:49 PM) *
Mie mi-a luat sotul KENZO AMOUR si mi se pare prea puternic. N-am putut sa-l folosesc ca mi se facea rau de la el. Pacat, ca de mirosit miroase bine.

E unul dintre parfumurile mele preferate... rolleyes.gif
ninina
QUOTE(rux25 @ Feb 2 2009, 06:42 PM) *
E unul dintre parfumurile mele preferate... rolleyes.gif

Asemenea parfumuri....doar pentru femei puternice....ca tine draga Rux.... partners.gif trandafir.gif oFloare1.gif
ruxy
QUOTE(ninina @ Feb 2 2009, 04:43 PM) *
Asemenea parfumuri....doar pentru femei puternice....ca tine draga Rux.... partners.gif trandafir.gif oFloare1.gif

Nu stiu daca puternice Ninina...mai curand sofisticate laugh.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif esti o iubita hug.gif
roxanne
Mie imi plac f. mult parfumurile dulci, si cel mai mult imi place "212"-Carolina Herrera
ninina
QUOTE(roxana30 @ Feb 2 2009, 06:58 PM) *
Mie imi plac f. mult parfumurile dulci, si cel mai mult imi place "212"-Carolina Herrera

DA....e super---nustiu care il preferi...dar mie 212 sexy.....este super..l-am avut de cateva ori....are un miros....super iti da un aer de doamna eleganta....parerea mea....
Alondra
QUOTE(max @ Feb 2 2009, 04:33 PM) *
e al meuuuuu, de suflet partners.gif

biggrin.gif Ne luam da mana! bananab.gif tzuc.gif partners.gif

QUOTE(oktavia @ Feb 2 2009, 04:37 PM) *
cred ca in topul preferintelor conduce degajat D&G- Light Blue, super parfum.

Asa vad si eu ca e la ...moda! bananab.gif
Oare chiar s-ar clasa pe primul loc?
Ninina, nu faci un top al preferintelor noastre? biggrin.gif bananab.gif
ninina
QUOTE(alondramona @ Feb 2 2009, 07:22 PM) *
Asa vad si eu ca e la ...moda! bananab.gif
Oare chiar s-ar clasa pe primul loc?
Ninina, nu faci un top al preferintelor noastre? biggrin.gif bananab.gif

laugh.gif .....Da.....pai cred ca Dolce Gabana este pe primul loc.....
.....Jadore....urmatorul.....
sau.....????
Alondra
QUOTE(ninina @ Feb 2 2009, 05:51 PM) *
laugh.gif .....Da.....pai cred ca Dolce Gabana este pe primul loc.....
.....Jadore....urmatorul.....
sau.....????

Pai nu stiu..biggrin.gif Ca s-au strans deja 10 pagini! laugh.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.