Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Parfumuri
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4
pustiks
QUOTE(rux25 @ Feb 2 2009, 04:50 PM) *
Nu stiu daca puternice Ninina...mai curand sofisticate laugh.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif esti o iubita hug.gif

Pai tu esti si puternica si sofisticata Rux, o adevarata doamna! Multe am vrea sa fim ca tine! oFloare1.gif Mie imi placea mirosul parfumului, dar nu-l suportam pe mine. L-am facut cadou nasei mele.
ruxy
QUOTE(pustiks @ Feb 2 2009, 08:12 PM) *
Pai tu esti si puternica si sofisticata Rux, o adevarata doamna! Multe am vrea sa fim ca tine! oFloare1.gif Mie imi placea mirosul parfumului, dar nu-l suportam pe mine. L-am facut cadou nasei mele.

Am noroc ca pe mine vine bine aproape orice parfum....esti o scumpa tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif trandafir.gif
liliana2u
QUOTE(max @ Feb 2 2009, 04:33 PM) *
e al meuuuuu, de suflet partners.gif

Draguta mea cuscra, vezi tu cate avem noi in comun? pe toata perioada sarcinii l-am folosit (era cel mai discret posibil, fiind apa de toaleta si nu-mi provoca greata rolleyes.gif ), acum il alternez cu Cerutti 1881 si Miracle, Lancome - la serviciu, iar pt seara folosesc Hypnose, Lancome si Eclat d'Arpege (Lanvin) wink.gif . Am constatat ca ii plac si Ilincai.. dimineata, cand ma parfumez, vine si ea si se invarte in urma de arome lasata, asa ca o sa fie o cocheta smile.gif , deja zilele trecute imi cerea inel, duminica i-am luat ceas si tot asa o tine mami doh.gif
max
QUOTE(mallina2u @ Feb 3 2009, 10:19 AM) *
Draguta mea cuscra, vezi tu cate avem noi in comun? pe toata perioada sarcinii l-am folosit (era cel mai discret posibil, fiind apa de toaleta si nu-mi provoca greata rolleyes.gif ), acum il alternez cu Cerutti 1881 si Miracle, Lancome - la serviciu, iar pt seara folosesc Hypnose, Lancome si Eclat d'Arpege (Lanvin) wink.gif . Am constatat ca ii plac si Ilincai.. dimineata, cand ma parfumez, vine si ea si se invarte in urma de arome lasata, asa ca o sa fie o cocheta smile.gif , deja zilele trecute imi cerea inel, duminica i-am luat ceas si tot asa o tine mami doh.gif

partners.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif fetele mele wub.gif
ninina
QUOTE(rux25 @ Feb 2 2009, 10:30 PM) *
Am noroc ca pe mine vine bine aproape orice parfum....esti o scumpa tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif trandafir.gif

Da..pai sa sti ca ai noroc..... bananab.gif bananab.gif bananab.gif daca vine sotul cu un cadou(parfum)nu prea ai ocazia sa strambi din nas pe la spate liwlol.gif ...cum am patit eu....
hellena09
la mine de suflet sunt Elizabeth Arden - Beauty si Omnia de la Bvlgari... le ador....
si inca mai am si eu Light Blue... rolleyes.gif
giulia_0319
parfumul meu preferat este de la Lacoste
iar sotul meu foloseste aqua di gio...imi place la nebunie....
am avut si dolce&gabbana the one, dar e un pic prea dulce pentru mine...anul trecut am avut de la yves saint laurent sticluta aceea in forma de corp de femeie...mirosea bine.... rolleyes.gif

QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 04:27 PM) *
hug.gif ....Eu am unul mare de 100 ml....si unul mic de 50 cred....cel mare este inca sigilat... laugh.gif ...si cel mic e cosumat doar jumatate...asa ca imi ajuge pe un an....
Ai incercat Amor Amor de la cacharel??? L-am avut ...tot cadou....dar parca nu mi-a ajuns la inima cum ai zis tu.... oFloare1.gif

hhhmmmmmmmmmmm, amor-amor de la cacharel....de cand mi-l doresc...mie imi place foarte mult rolleyes.gif

QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 04:52 PM) *
UIte asta este ...l-am gasit....

....sotul meu....mania lui de ami cumpara parfumuri....
si eu lui la fel....i.am luat Armani...

Nu i.a placut foarte , foarte mult....parfumul lui preferat fiind Dolce Gabana albastru....
dar acum ultima data i-am luat Chanel Sport...este nemaipomenit de fain...s-a indragostit de el...este super elegant...nu poti sa.l folosesti asa de toata ziiua...

acela este dolce&gabbana the one....
armani black code nu imi place nici mie...e prea intepator...
giulia_0319
QUOTE(alexandra81 @ Jan 23 2009, 03:38 PM) *
Eu folosesc BOND GIRL de la AVON...Si cateodata TODAY tot de la AVON...Nu sunt un mare fan parfumuri, iar daca imi place unul nu-l schimb prea des... floare2.gif

ador toate trei de la avon: today, tomorow, always...am avut si parfum si lapte de corp...
imi place mult inca "perceive","little black dress" iar de la oriflame "volare" rolleyes.gif
ninina
Fetelor ati probat 212 Sexy....este super(pt gustul meu)...l-am folosit cred ca mai mult de un an...si acum daca as fi sa.mi cumpar un parfum pe acela l-as alege....e deosebit....mai intr-o sticluta putin pe fund...asa doar de dor... laugh.gif .
....dar ce zile cu cadouri mai vin???? aaaaaaaa 8 MArtie... laugh.gif liwlol.gif ...dar sotul pleca in Madrid doar pe la sfrasitul lui aprilie...si pe desupra am parfumuri destule.... biggrin.gif
Roxy_Foxy
QUOTE(ninina @ Feb 10 2009, 07:36 PM) *
Fetelor ati probat 212 Sexy....este super(pt gustul meu)...l-am folosit cred ca mai mult de un an...si acum daca as fi sa.mi cumpar un parfum pe acela l-as alege....e deosebit....mai intr-o sticluta putin pe fund...asa doar de dor... laugh.gif .
....dar ce zile cu cadouri mai vin???? aaaaaaaa 8 MArtie... laugh.gif :liwlol: ...dar sotul pleca in Madrid doar pe la sfrasitul lui aprilie...si pe desupra am parfumuri destule.... biggrin.gif

Asa este 212 sexy woman este un super parfum,dar cel amai adevarat parfum este ALIEN de la Thierry Mugler(solar radiant)iar cele 3 note,de baza de mijloc si top sunt iasomia,lemnul de casmir si ambra alba.Este un parfum cu personalitate
Al doilea in topul preferintelor mele este EUPHORIA de la Calvin Klein(dulce,fructat,lemnos)iar sotului meu ii place forte mult L'EAU D'ISSEY (ISSEY MIYAKE)pe timp de vara si PLATINUM EGOISTE de la CHANNEL mai mult iarna.
ninina
Fetele mele...vreau sa va zic...ca doar parfumul de fragute il mai suport deocamdata....in rest....celelate o sa fac mucegai liwlol.gif sau mai bine zis..o sa le bag la congelator... liwlol.gif sa nu se strice....
Of...sper sa ma tina putin.... ohmy.gif
max
QUOTE(ninina @ Feb 16 2009, 04:41 PM) *
Fetele mele...vreau sa va zic...ca doar parfumul de fragute il mai suport deocamdata....in rest....celelate o sa fac mucegai liwlol.gif sau mai bine zis..o sa le bag la congelator... liwlol.gif sa nu se strice....
Of...sper sa ma tina putin.... ohmy.gif

liwlol.gif liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif eu n-am suportat niciun miros de parfum..... si daca se strica wink.gif , ai sa mai primesti muuulte cadou ca vei face un super bebe tzuc.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(max @ Feb 18 2009, 10:23 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif eu n-am suportat niciun miros de parfum..... si daca se strica wink.gif , ai sa mai primesti muuulte cadou ca vei face un super bebe tzuc.gif tzuc.gif

liwlol.gif nu se strica ca sunt de calitate....cel putin asa cred...ca ori tine 9 luni..daca nu sa vezi ce fac eu de cadouri....ca am cateva ambalate.... smile.gif
Normal ca cel mai frumos cadou este iubitul meu bebe trandafir.gif ...nu mai conteaza parfumurile....
ninina
Fetelor...o intrebare....mi-am luat din spania un parfum care miroase tare bine a liliac....este foarte ieftin ...vreo 10 euro am dar in oferta...de la 15....nu se gaseste in parfumerii decat exact la magazinele lor...au tot felul de perle de baie...parfumuri de fragute , capsuni....se sune ca sunt naturale...cremele si ce mai a ei pe acolo....acum intrebarea mea este...daca gasesc ceva asemanator in Roamnia...adica un parfum care sa miroase a liliac....? trandafir.gif
oktavia
QUOTE(ninina @ Mar 6 2009, 12:56 PM) *
Fetelor...o intrebare....mi-am luat din spania un parfum care miroase tare bine a liliac....este foarte ieftin ...vreo 10 euro am dar in oferta...de la 15....nu se gaseste in parfumerii decat exact la magazinele lor...au tot felul de perle de baie...parfumuri de fragute , capsuni....se sune ca sunt naturale...cremele si ce mai a ei pe acolo....acum intrebarea mea este...daca gasesc ceva asemanator in Roamnia...adica un parfum care sa miroase a liliac....? trandafir.gif

Pur Desir de la Yves Rocher.
ninina
QUOTE(oktavia @ Mar 6 2009, 03:06 PM) *
Pur Desir de la Yves Rocher.

tzuc.gif hug.gif MUltumesc draga mea....il gasesc la parfumerii, nu?
trandafir.gif hug.gif
oktavia
QUOTE(ninina @ Mar 6 2009, 01:28 PM) *
tzuc.gif hug.gif MUltumesc draga mea....il gasesc la parfumerii, nu?
trandafir.gif hug.gif

Noi in Bucuresti avem Inna Center, unde gasesti parfmuri de care doresti.Eu acolo miros diferite parfumuri si acasa imi scriu parfumul si ce contine, de aceea stiu.Mai au in gama asta , adica tot de la Yves Rocher si Framboise care este cu aroma de fructe, si zmeura, citrice....
ninina
QUOTE(oktavia @ Mar 6 2009, 06:00 PM) *
Noi in Bucuresti avem Inna Center, unde gasesti parfmuri de care doresti.Eu acolo miros diferite parfumuri si acasa imi scriu parfumul si ce contine, de aceea stiu.Mai au in gama asta , adica tot de la Yves Rocher si Framboise care este cu aroma de fructe, si zmeura, citrice....

DA...asta este ceea ce cautam....exact asta este firma..m-am uitat acum pe un parfum de fragute....si este de yves Rocher....
Ma bucur ca gasesc si in Ro....
Esti o fulce Octavia ...iti multumesc incaodata.... trandafir.gif tzuc.gif
oktavia
QUOTE(ninina @ Mar 6 2009, 05:23 PM) *
DA...asta este ceea ce cautam....exact asta este firma..m-am uitat acum pe un parfum de fragute....si este de yves Rocher....
Ma bucur ca gasesc si in Ro....
Esti o fulce Octavia ...iti multumesc incaodata.... trandafir.gif tzuc.gif

tzuc.gif Felicitari pentru bb, sa fiti sanatosi si sa ai o sarcina usoooooara!
ninina
QUOTE(oktavia @ Mar 6 2009, 10:04 PM) *
tzuc.gif Felicitari pentru bb, sa fiti sanatosi si sa ai o sarcina usoooooara!

MUltumesc mult Oktavia draga.... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif hug.gif
Lusha&Zbenguica
Tania_25
Mie imi place foarte mult parfumul de la D&G ( Light Blue) , de la DIOR (Dior Addict) si LACOSTE ( Touch of Pink ) yes.gif oFloare.gif
Imi plac la nebunie parfumurile rolleyes.gif,pot sa le miros toata ziua biggrin.gif
ninina
QUOTE(Tania_25 @ Mar 8 2009, 04:32 PM) *
Mie imi place foarte mult parfumul de la D&G ( Light Blue) , de la DIOR (Dior Addict) si LACOSTE ( Touch of Pink ) yes.gif oFloare.gif
Imi plac la nebunie parfumurile rolleyes.gif,pot sa le miros toata ziua biggrin.gif

Adevarul e ca D&G(light blue)....este din cate se vede.....un parfum care a cucerit multe inimi....cel putin pe acest topic....(se afla printre primele trei parfumuri preferate) trandafir.gif
TAnia....trebuie sa fi vanzatoare la o parfumerie sau sa lucrezi la o fabrica de parfumuri...si ti de va indeplini dorinta..... tongue.gif laugh.gif ...de a fi mereu printe mirosuri super placute.... hug.gif
ninina
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Mar 8 2009, 04:23 PM) *

Multumesc Lusha trandafir.gif
Tania_25
QUOTE(ninina @ Mar 8 2009, 02:36 PM) *
Adevarul e ca D&G(light blue)....este din cate se vede.....un parfum care a cucerit multe inimi....cel putin pe acest topic....(se afla printre primele trei parfumuri preferate) trandafir.gif
TAnia....trebuie sa fi vanzatoare la o parfumerie sau sa lucrezi la o fabrica de parfumuri...si ti de va indeplini dorinta..... tongue.gif laugh.gif ...de a fi mereu printe mirosuri super placute.... hug.gif

Da, ar fi bine sa lucrez cu parfumurile Ninina yes.gif biggrin.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(Tania_25 @ Mar 9 2009, 07:31 PM) *
Da, ar fi bine sa lucrez cu parfumurile Ninina yes.gif biggrin.gif tzuc.gif

MAi ales la parfumeriile din Germania.....cand intri acolo intr.o parumerie nu mai sti incotro s-o iei...te amesteste ataea mirosuri... tongue.gif
cristina321711
noua mea achizitie e MaDame-J P Gaultier
ninina
QUOTE(cristina321711 @ Mar 10 2009, 04:48 PM) *
noua mea achizitie e MaDame-J P Gaultier

Cum miroase...ca nu am vazut de asta.....
Este dulce, acrisor??
cristina321711
QUOTE(ninina @ Mar 10 2009, 02:41 PM) *
Cum miroase...ca nu am vazut de asta.....
Este dulce, acrisor??

un parfum floral mie imi place mult
http://www.ma-dame.com/
cristina321711
iar sotul acum are 1Milion -Paco Rabanne
ninina
QUOTE(cristina321711 @ Mar 11 2009, 01:07 AM) *
iar sotul acum are 1Milion -Paco Rabanne

Si sotul a avut ceva de la Paco RAbanne...dar era negru...nu mai stiu cum se numea....mirosea foarte fain.....pe asta nu l-am vazut...cum are sotul tau...poate e ceva mai nou...ca nu am mai fsot cred in parfumerii de un jumatate de an...poate si mai mult.... trandafir.gif
cristina321711
QUOTE(ninina @ Mar 11 2009, 11:24 AM) *
Si sotul a avut ceva de la Paco RAbanne...dar era negru...nu mai stiu cum se numea....mirosea foarte fain.....pe asta nu l-am vazut...cum are sotul tau...poate e ceva mai nou...ca nu am mai fsot cred in parfumerii de un jumatate de an...poate si mai mult.... trandafir.gif

al lui venea si cu un gel de dus
ninina
QUOTE(cristina321711 @ Mar 12 2009, 09:18 PM) *
al lui venea si cu un gel de dus

Da...e super...mie imi place cand am gelul de dus ca si parfumul..parca altfel miroase...tot corpul-.-...fain....dar nu intodeauna gasesti gel ca si parfumul... trandafir.gif
gianna
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 05:27 PM) *
hug.gif ....Eu am unul mare de 100 ml....si unul mic de 50 cred....cel mare este inca sigilat... laugh.gif ...si cel mic e cosumat doar jumatate...asa ca imi ajuge pe un an....
Ai incercat Amor Amor de la cacharel??? L-am avut ...tot cadou....dar parca nu mi-a ajuns la inima cum ai zis tu.... oFloare1.gif

inca mai am amore amore smile.gif

si imi place tare j'adore e select, da rparca imi place ceva mai puternic
ninina
QUOTE(gianna @ Mar 31 2009, 02:16 AM) *
inca mai am amore amore smile.gif

si imi place tare j'adore e select, da rparca imi place ceva mai puternic

Gianna,,,ceva mai puternic....ai incercat Angel...este in forma ...apropae ca de stea..l-au pus fetele cam pe a trei pagina.....este foarte puternic.... oFloare1.gif
...defapt este la pagina 6...prezentat de Rux...
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...=5973&st=50
Tania_25
Un parfum foarte fain...........
ninina
QUOTE(Tania_25 @ Sep 12 2009, 02:59 AM) *
Un parfum foarte fain...........

...nu l-am vazut...nu stiu cu miroase.....
..e de la Gucci, vad ,nu??
Mih@ela
QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 05:42 PM) *
Am mai gasit un parfum drag mine....cred ca 2 ani la rand am folosit doar.212SeXy.....e foarte fain.....si acum mai am putin ....

L-am adorat inainte sa fiu insarcinata,apoi cu Sebi in burtica nu-l suportam...acum nu mi mai place..Ce chestie..

QUOTE(ninina @ Jan 22 2009, 06:22 PM) *
Asta este parfumul care i l-am cumparat sotului de ziua indragostilor.....e super.....anul trecut...anul asta nustiu... laugh.gif

Cel mai tare!! notworthy.gif
QUOTE(Oanaaa @ Jan 22 2009, 08:22 PM) *
eu am 3 parfumuri care ma baga sub masa.... sunt innebunita dupa ele.... wub.gif

in ordinea preferintelor :

1. GAME - Davidoff
2. Addict - Christian Dior
3. Ultraviolet - Pacco Rabanne
Ma scuzati ca am intrecut masura dar cand vine vorba de parfumuriiii... nu ma pot opriiiii ..... rolleyes.gif

Ultravioletul e almeu de ani buni,printre 212 CH,MNG,

QUOTE(Oanaaa @ Jan 23 2009, 04:59 PM) *
eu folosesc Little black dress de la avor dar vara.... biggrin.gif
am stolurile mele.... biggrin.gif

Little.. imi va placea mereu!!!!Mi-au placut candva si Treselle si Pure Blanca..
A..de la Bvulgari imi plac majoritatea.
adela72
mie ESCADA SI TODAY DE LA AVON
Tania_25
QUOTE(ninina @ Sep 12 2009, 04:50 PM) *
...nu l-am vazut...nu stiu cu miroase.....
..e de la Gucci, vad ,nu??

Da este de la Gucci si are un miros minunat de flori............ rolleyes.gif trandafir.gif
ruby
j`adore , miracle forever si angel!de fapt ar fi o gramada...

pt barbati imi place kouros de la YSL si allure sport !
ninina
QUOTE(Mih@ela @ Sep 12 2009, 05:24 PM) *
L-am adorat inainte sa fiu insarcinata,apoi cu Sebi in burtica nu-l suportam...acum nu mi mai place..Ce chestie..
Cel mai tare!! notworthy.gif

Ultravioletul e almeu de ani buni,printre 212 CH,MNG,
Little.. imi va placea mereu!!!!Mi-au placut candva si Treselle si Pure Blanca..
A..de la Bvulgari imi plac majoritatea.

...eu vad ca nu am avut probleme cu mirosul in sarcina....ma-m dat mereu cu parfum fara probleme....
...dar am folosit mai mult cele cu miros spre natural...
..am un an decand nu am mai fost in parfumerii ...va dati voi seama.....ce mult...dar am un JAdore din ala mare nedesfacut, plus un dolce gabana care il folosesc.....si unele mai ieftine de la rocher cu miros de capsuni, fragute....care le folosesc mai in toate zilele....

QUOTE(adela72 @ Sep 12 2009, 06:19 PM) *
mie ESCADA SI TODAY DE LA AVON

escada este un parfum super.... trandafir.gif
adela72
QUOTE(ninina @ Sep 13 2009, 10:34 AM) *
...eu vad ca nu am avut probleme cu mirosul in sarcina....ma-m dat mereu cu parfum fara probleme....
..am un an decand nu am mai fost in parfumerii ...va dati voi seama.....ce mult...dar am un JAdore din ala mare nedesfacut, plus un dolce gabana care il folosesc.....si unele mai ieftine de la rocher cu miros de capsuni, fragute....care le folosesc mai in toate zilele....

eu am avut probleme in sarcina cu toate mirosurile...imi venea sa lesin, numai cand simteam miros de orice : parfum, detergent, sapun de wc, pana si hartie igienica parfumata.... wacko.gif

ESCADA E INTRADEVAR UN PARFUM EXCELENT!!! love1.gif
anku
little black si a mai aprut unul very wild

alexandra81
Eu folosesc acum U by Ungaro de la Avon

dyanp
cand eram gravida cu andrei mi-am luat un jean paul gaultier(de gagici) si nu l-am mai suportat a doua zi...si vroiam sa ma dau cu el la nunta doh.gif si am faacut schimb cu sor-mea si nu mai tin minte ce era....
carolina herrera nanner.gif
Mih@ela
QUOTE(ninina @ Sep 13 2009, 09:34 AM) *

Da da..mai nou m-am indragostit de rocher.. rolleyes.gif Au un miros special..
Mih@ela
QUOTE(dyanp @ Sep 25 2009, 10:04 PM) *
cand eram gravida cu andrei mi-am luat un jean paul gaultier(de gagici) si nu l-am mai suportat a doua zi...si vroiam sa ma dau cu el la nunta doh.gif si am faacut schimb cu sor-mea si nu mai tin minte ce era....
carolina herrera nanner.gif

iete alta ca mine. hug.gif .ma gandeam ca numai eu eram gravida cu mofturi..la parfumuri..lol:

sus CH!!! bouncy.gif imi vine sa merg chiar acum sa ma dau cu CH..atat de mut imi place!!!! wub.gif
dyanp
acum imi plac mai mult cele pt barbati....nu stiu de ce....sotul nu e prea incantat anima1.gif laugh.gif
Mih@ela
QUOTE(alexandra81 @ Sep 25 2009, 10:01 PM) *
Eu folosesc acum U by Ungaro de la Avon

Sunt curioasa de noile aparitii ale firmei Avon in materie de parfumuri..unul mi-a ramas "in suflet" Little.. smile.gif

QUOTE(dyanp @ Sep 25 2009, 10:08 PM) *
acum imi plac mai mult cele pt barbati....nu stiu de ce....sotul nu e prea incantat anima1.gif laugh.gif

si te dai cu barbatesti? biggrin.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.