Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Parfumuri
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4
dyanp

daaaaaaa blush.gif super.gif
Mih@ela
QUOTE(dyanp @ Sep 25 2009, 10:14 PM) *
daaaaaaa blush.gif super.gif

ce da adevarat laugh.gif adevarul e ca sunt usoare astea de barbati de la ch..acum depinde si cum e acceptat de ph-ul tau rolleyes.gif
dyanp
da, la mine e mai ciudat, daca-mi dau cu cele pt noi nu tine, in 5 minute e ca si cum nu as fii dat, daca-mi dau cu ce are sotul nanner.gif tineeeeeeeeeeeeeeeeeeee liwlol.gif si mi se par mai usoare, mai fresh nu stiu
de cand cu sarcinile...am mari probleme cu mirosurile doh.gif , nu cred ca-mi voi mai reveni
alexandra81
QUOTE(Mih@ela @ Sep 25 2009, 06:14 PM) *
Sunt curioasa de noile aparitii ale firmei Avon in materie de parfumuri..unul mi-a ramas "in suflet" Little.. smile.gif
si te dai cu barbatesti? biggrin.gif

Little Black Dress...si mai nou, daca poti incerca Little White Dress...care miroase la fel de interesant trandafir.gif ...Au scos diverse parfumuri, majoritatea miros bine, depinde insa mult si de piele daca te avantajeaza mirosul... tzuc.gif
ninina
QUOTE(Mih@ela @ Sep 25 2009, 10:17 PM) *
ce da adevarat laugh.gif adevarul e ca sunt usoare astea de barbati de la ch..acum depinde si cum e acceptat de ph-ul tau rolleyes.gif

QUOTE(dyanp @ Sep 25 2009, 10:20 PM) *
da, la mine e mai ciudat, daca-mi dau cu cele pt noi nu tine, in 5 minute e ca si cum nu as fii dat, daca-mi dau cu ce are sotul nanner.gif tineeeeeeeeeeeeeeeeeeee liwlol.gif si mi se par mai usoare, mai fresh nu stiu
de cand cu sarcinile...am mari probleme cu mirosurile doh.gif , nu cred ca-mi voi mai reveni

...mai fetelor....v-ati dat pe parfumuri barbatesti??!!!!!....hmmmmmmmmm...poate va violeaza vreo fata liwlol.gif liwlol.gif
...adevarul e ca sunt unele super faine....de exemplu parfumul sotului cand ne-am cunoscut....ma cucerit...era dole gabana albastru....nu stiu exact denumirea....
ninina
...parfumul care mi l-a dat cadou iubi de ziua mea...
...este f fain....si crema e super...
Tania_25
QUOTE(ninina @ Oct 4 2009, 01:37 PM) *
...mai fetelor....v-ati dat pe parfumuri barbatesti??!!!!!....hmmmmmmmmm...poate va violeaza vreo fata liwlol.gif liwlol.gif
...adevarul e ca sunt unele super faine....de exemplu parfumul sotului cand ne-am cunoscut....ma cucerit...era dole gabana albastru....nu stiu exact denumirea....

Si mie imi plac parfumurile sotului meu ca le-as mirosi mereu....... tongue.gif
ninina
QUOTE(Tania_25 @ Jan 5 2010, 01:16 PM) *
Si mie imi plac parfumurile sotului meu ca le-as mirosi mereu....... tongue.gif

..l-ai mirosi pe sot..nu parfumurile laugh.gif liwlol.gif
...da stiu bine cum e.... lol-craciun.gif
Tania_25
QUOTE(ninina @ Jan 5 2010, 11:00 AM) *

Foarte fain cadoul...... partners.gif trandafir.gif eusa_clap.gif
ninina
QUOTE(Tania_25 @ Jan 5 2010, 01:18 PM) *
Foarte fain cadoul...... partners.gif trandafir.gif eusa_clap.gif

partners.gif merci...merci....
..desi mai am unul nedeschis..Jadore....si inca doua care le folosesc...dar el vad ca ma aprovizioneaza mereu liwlol.gif
...o sa le pun la congelator sa nu se strice liwlol.gif liwlol.gif
Tania_25
QUOTE(ninina @ Jan 5 2010, 11:18 AM) *
..l-ai mirosi pe sot..nu parfumurile laugh.gif liwlol.gif
...da stiu bine cum e.... lol-craciun.gif

Daca e acasa il miros....dar daca e la servici apoi ma multumesc cu parfumurile........ laugh.gif wife.gif
anku
QUOTE(alexandra81 @ Sep 25 2009, 10:30 PM) *
Little Black Dress...si mai nou, daca poti incerca Little White Dress...care miroase la fel de interesant trandafir.gif ...Au scos diverse parfumuri, majoritatea miros bine, depinde insa mult si de piele daca te avantajeaza mirosul... tzuc.gif

si eu vreauuuuuuuuuuuuuu whistling.gif
QUOTE(ninina @ Jan 5 2010, 11:00 AM) *

ce mi-as dori si eu un sot macar p jumate asa de atent super.gif
anku
QUOTE(Tania_25 @ Jan 5 2010, 11:22 AM) *
Daca e acasa il miros....dar daca e la servici apoi ma multumesc cu parfumurile........ laugh.gif wife.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
ce figura esti femeie hug.gif
aristocat
Ma "topesc" dupa parfumurile lui Ysey Myake.
Lusha&Zbenguica
QUOTE(dyanp @ Sep 25 2009, 10:20 PM) *

off si eu am aceeasi problema numai ca nu din timpul sarcinii ci dupa ce am nascut am inceput sa nu mai pot suporta pe mine niciun parfum si am cateva duse de sot care imi plac la nebunie dar numai le miros si gata .. daca ma dau cu ele dupa 2 ore vomit nervi.gif

singurele pe care le suport acuma sunt cele de la Bath & Body Works
ruxy
QUOTE(aristocat @ Feb 7 2010, 07:16 PM) *
Ma "topesc" dupa parfumurile lui Ysey Myake.

Superbe rolleyes.gif
ruxy
Acum iubesc de multa vreme un singur parfum... rolleyes.gif

simonik19
QUOTE(ruxy @ Feb 7 2010, 08:18 PM) *
Acum iubesc de multa vreme un singur parfum... rolleyes.gif

Am si eu parfumul asta...de vre-o 2 ani...dar nu il folosesc ca mi se pare prea puternic mirosul...si nu suport mirosuriile tari...in schimb folosesc d&G the one,ligh blue care il ador....roberto cavalli pink...primul parfum pe care l-am primit de la iubi...si am ramas indragostita de miros..asa ca am mai cumparat unul....si ador emporio armani night.......pe care insa l-am avut doar odata si nu il mai gasesc crybaby.gif
Mih@ela
Fetelor,ce parere aveti de COCO mademoiselle de Chanel?.Mi-a picat un pic cu tronc,insa mi se pare ca e cumva pt femei ceva mai mari,sa zic.. biggrin.gif daca ar fi dupa mine,m-as parfuma cu al iubitului meu sotz(1 million-Rabane) e SUUPER.. insa e barbatesc-- laugh.gif
ninina
QUOTE(Mih@ela @ Mar 12 2010, 11:09 PM) *
Fetelor,ce parere aveti de COCO mademoiselle de Chanel?.Mi-a picat un pic cu tronc,insa mi se pare ca e cumva pt femei ceva mai mari,sa zic.. biggrin.gif daca ar fi dupa mine,m-as parfuma cu al iubitului meu sotz(1 million-Rabane) e SUUPER.. insa e barbatesc-- laugh.gif

....draga mea si iubi meu a avut rabane...si adevarul e ca e superrrrrrr.......
verisoara mea adora COCO chanel......este ff select.... trandafir.gif
adrianaO
buna seara! fetelor, unde mai pot sa gasesc si eu un boucheron - initial? la paris la reprezentanta nu se mai gaseste...stie cineva daca mai am vreo ultima sansa pe undeva in bucuresti?
alexandra81
Acum folosesc Herve Leger de la Avon

ninina
QUOTE(alexandra81 @ Dec 30 2010, 05:30 PM) *
Acum folosesc Herve Leger de la Avon

si iti place????
...esti multumita????
...eu tot la sexy 212 sunt....nu l/am terminat...mai am destul...parca m/am plictisit...as vrea unul mai racoritor.... trandafir.gif
alexandra81
QUOTE(ninina @ Dec 30 2010, 01:32 PM) *
si iti place????
...esti multumita????
...eu tot la sexy 212 sunt....nu l/am terminat...mai am destul...parca m/am plictisit...as vrea unul mai racoritor.... trandafir.gif

Nu numai ca imi place, dar mai am unul si in dulap notworthy.gif ...Miroase f bine. O data cu el am luat si geanta cu 1 ban... Este foarte incapatoare, numai buna pentru servici. Si pentru ca geanta este neagra 100 %, i-am atasat eu o brosa floare de la In Bloom - tot Avon...de culoare crem... partners.gif partners.gif
anku
deocamdata am vreo 4 incepute...
astept sa gat macar 2 ...
si vreau sa-mi iau.....

Alexandra...tb si eu sa incerc....Herve Leger....e nou la Avon???
alexandra81
QUOTE(anku @ Dec 30 2010, 08:13 PM) *
Alexandra...tb si eu sa incerc....Herve Leger....e nou la Avon???

Da... este nou. Cred ca sunt cam 3 campanii de cand a fost introdus in catalog...Face parte din gama parfumurilor mai scumpe..cu miros mai persistent...Daca poti face rost de el eu zic ca iti va placea cum miroase...
cristina321711
QUOTE(Mih@ela @ Mar 12 2010, 09:09 PM) *

QUOTE(ninina @ Jun 1 2010, 08:12 AM) *
....draga mea si iubi meu a avut rabane...si adevarul e ca e superrrrrrr.......
verisoara mea adora COCO chanel......este ff select.... trandafir.gif

eu sunt indragostita de Coco Mademoiselle de ceva timp bun

sau asa
ninina
QUOTE(cristina321711 @ Jan 1 2011, 11:32 PM) *
eu sunt indragostita de Coco Mademoiselle de ceva timp bun

sau asa

Cristina....cum e parfumul asta....eu nu l/ammirosit niciodata....e dulce??/ parca as vrea acum ceva sa nu mai fie asa dulce....eu mai am Jadorre de 80ml...este intreg nici nu am desfacut cutia...nu prea am pofta inca de el...mai am si sexy 212...tot asa aproape intreg....si daca ma crezi folosesc un parfum de fructe de padure...nici nu stiu cum se numeste....
cristina321711
QUOTE(ninina @ Jan 2 2011, 01:39 PM) *
Cristina....cum e parfumul asta....eu nu l/ammirosit niciodata....e dulce??/ parca as vrea acum ceva sa nu mai fie asa dulce....eu mai am Jadorre de 80ml...este intreg nici nu am desfacut cutia...nu prea am pofta inca de el...mai am si sexy 212...tot asa aproape intreg....si daca ma crezi folosesc un parfum de fructe de padure...nici nu stiu cum se numeste....

eu l-am descoperit de un an si ceva l-am mirosit si m-a fermecat....nu ma asteptam pt ca nu imi plac in general parfumurile de la chanel ,sunt f puternice
coco mademoiselle este f feminin are indicii de iasomie si trandafir
ninina
QUOTE(cristina321711 @ Jan 5 2011, 01:47 PM) *
eu l-am descoperit de un an si ceva l-am mirosit si m-a fermecat....nu ma asteptam pt ca nu imi plac in general parfumurile de la chanel ,sunt f puternice
coco mademoiselle este f feminin are indicii de iasomie si trandafir

...sigur o sa il caut sa il probez si eu.....
...adevarul e ca nici pe mine nu m/a incatat chanel niciodata.....
..multumesc trandafir.gif trandafir.gif
mia22_ro
mie imi place tare mult

SUBLIME-JEAN PATOU
Oanaaa
Acum folosesc PlayBoy - Play it Sexy si sunt tare incantata de el
geocoto
QUOTE(ninina @ Oct 4 2009, 02:37 PM) *

liwlol.gif liwlol.gif
Cred ca ar trebui deschis un topic si pt parfumurile cu care au reusit barbatii sa cucereasca femeile.Al meu iubit era dat cu o sticla de Versace, m a agatat la Balul bobocilor si mi a oferit un trandafir rosu.Nu avea calul alb dar cu siguranta era printul meu.. biggrin.gif

Daca doriti sa simtiti ritmul muzicii cubaneze atunci va recomand Narciso Rodriguez , For her Musc collection

Urmatorul care as vrea sa l "primesc" de ziua mea este Viktor Rolf, Flower Bomb

pyramide olfactive

Top: Bergamote, Thé
Coeur: Jasmin sambac, Orchidée catleya, Freesia, Rose centifolia
Base: Musc, Patchouli

Sper sa nu fie considerat reclama..

Un alt preferat

Sotul are interdictie la Aqua di Gio, numai cand scriu imi vine rau.Momentan folosesc parfumuri barbatesti..in timpul sarcinii am fost intr=o fabrica de parfumuri si de atunci am ramas cu probleme la cutiuta.Acolo am aflat ca fiecare marca care se respecta are un "nas" adica o persoana care poate deosebi 1000 de mirosuri o data..

anku
QUOTE(geocoto @ Jun 30 2011, 01:19 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif
Cred ca ar trebui deschis un topic si pt parfumurile cu care au reusit barbatii sa cucereasca femeile.Al meu iubit era dat cu o sticla de Versace, m a agatat la Balul bobocilor si mi a oferit un trandafir rosu.Nu avea calul alb dar cu siguranta era printul meu.. biggrin.gif

pyramide olfactive

Top: Bergamote, Thé
Coeur: Jasmin sambac, Orchidée catleya, Freesia, Rose centifolia
Base: Musc, Patchouli

hi hi...
misto...asta cred ca i-ar placea mamei.... wub.gif

am citit recent ca parfumurile miros de fapt diferit aproapea in fiecare stat...ptr ca fiecare popor are o anumita tendinta..iar undeva in profunzime...chiar si cele mai renumite firme se folosesc de acest atuuu...
si 60% din parfumuri dispar intr-un an,locul lor fiind luat de alte game de parfum...intodeauna nou si iara nou!!!
Tania_25
Parfumul asta l-am primit cadou de la sotul meu de Craciun....imi place foarte tare... rolleyes.gif trandafir.gif

Oanaaa
QUOTE(Tania_25 @ Jun 30 2011, 01:00 PM) *
Parfumul asta l-am primit cadou de la sotul meu de Craciun....imi place foarte tare... rolleyes.gif trandafir.gif

si mie imi place ft mult, dar mai mult imi place cel barbatesc nanner.gif
giulia_0319
preferatul meu: love1.gif love1.gif love1.gif ALIEN- thierry Mugler
Tania_25
QUOTE(giulia_0319 @ Jul 1 2011, 12:06 PM) *
preferatul meu: love1.gif love1.gif love1.gif ALIEN- thierry Mugler

Asta imi place si mie....e fain! rolleyes.gif trandafir.gif
giulia_0319
sau Amor-Amor de la Cacharel rolleyes.gif
ninina
..mai mai...ce va mai parfumati......
...eu nu mi/am mai luat un parfum de multa vreme...dar inca mai am sexy 212......si unul intreg...sigilat Jadore...
Giulia...Amor, amor...imi place si mie.....
...Geocoto....iubitul meu cand m/a cucerit era parfumat cu Dolce GAbana.......superb....atunci lucram la un centru de medicina preventiva in Prahova...si aveam fff multe colege necasatorite...tinere....le/a inbunit pe toate....dupa ce a plecat m/au zis s ail intreb ce parfum folosea.....
...chiar am pofta sa merg intr.o parfumerie sa stau acolo vreo oara...si sa tot probez biggrin.gif
Tania_25
QUOTE(ninina @ Jul 1 2011, 05:44 PM) *
..mai mai...ce va mai parfumati......
...eu nu mi/am mai luat un parfum de multa vreme...dar inca mai am sexy 212......si unul intreg...sigilat Jadore...
Giulia...Amor, amor...imi place si mie.....
...Geocoto....iubitul meu cand m/a cucerit era parfumat cu Dolce GAbana.......superb....atunci lucram la un centru de medicina preventiva in Prahova...si aveam fff multe colege necasatorite...tinere....le/a inbunit pe toate....dupa ce a plecat m/au zis s ail intreb ce parfum folosea.....
...chiar am pofta sa merg intr.o parfumerie sa stau acolo vreo oara...si sa tot probez biggrin.gif

Si eu cand merg in magazin stau si miros parfumurile pana nu mai simt nici un miros..... biggrin.gif rolleyes.gif
marimaria
Mie acum imi place unul de la Bulgari Omnia Green Jade......
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.