Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ouale De Paste
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Bucatarie - idei de la mamici la mamici
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Miha79
fain topic
faine-s ouale vopsite toate felicitari gospodinelor trandafir.gif
eu le-am facut doar cu coji ce ceapa si au iesit asa
ruxy
QUOTE(Miha79 @ Apr 10 2010, 10:06 PM) *
fain topic
faine-s ouale vopsite toate felicitari gospodinelor trandafir.gif
eu le-am facut doar cu coji ce ceapa si au iesit asa

Splendide Miha!!!! hug.gif tzuc.gif yes.gif
Alondra
QUOTE(Miha79 @ Apr 10 2010, 10:06 PM) *
fain topic
faine-s ouale vopsite toate felicitari gospodinelor trandafir.gif
eu le-am facut doar cu coji ce ceapa si au iesit asa

Heeei...dar chiar ti-au reusit, frumos ca ai ales culoare naturala, bravo! eusa_clap.gif
Alondra


1. Alondra



2. flori-de-cimp



3. G.Raluca



4. perla163



5. roxikira



6. USA



7. Mikaell








Alondra

8. Lusha&Zbenguica



9. nayara



10. ligiamos



11. ruxy



12. danieelaa



13. mirela bz






Alondra


14. kerstin09



15. gabrielle2003



16. dyana



17. AdeDia



18. Miha79



UtileCopii !


Alondra
Ce repede a trecut si anul asta si a venit iar Pastele! anima1.gif

Fetelor, cand faceti ouale de Paste?

Anul asta ma tot gandesc cand sa le vopsesc, maine, joi, sau sa le las pe sambata sa fie mai proaspete! anima1.gif

Abia astept sa vad cum le vopsiti si voi anul asta! smile.gif
USA
Daa, trece timpulll......joi le fac si yo.....sambata sunt sigura ca nu o sa am timp sa le pigulesc cum vreu yo.... nanner.gif
Alondra
QUOTE(USA @ Apr 20 2011, 06:39 PM) *
Daa, trece timpulll......joi le fac si yo.....sambata sunt sigura ca nu o sa am timp sa le pigulesc cum vreu yo.... nanner.gif

Bine faci! yes.gif
Eu am stat pana in ultimul moment si n-am mai gasit vopsea de care vroiam ...era nebunie in magazine si marfa ioc nervi.gif ...acum musai sa ma descurc cu ce am.....anima1.gif
USA
QUOTE(Alondra @ Apr 20 2011, 11:49 PM) *
Bine faci! yes.gif
Eu am stat pana in ultimul moment si n-am mai gasit vopsea de care vroiam ...era nebunie in magazine si marfa ioc nervi.gif ...acum musai sa ma descurc cu ce am.....anima1.gif

Iti dau yo cateva culori biggrin.gif , Aris nu se mai oprea de pus in cos cand am trecut pe la vopsele, ii placeau iepurasii de pe cutii! doh.gif wink.gif smile.gif
Alondra
QUOTE(USA @ Apr 21 2011, 12:09 AM) *
Iti dau yo cateva culori biggrin.gif , Aris nu se mai oprea de pus in cos cand am trecut pe la vopsele, ii placeau iepurasii de pe cutii! doh.gif wink.gif smile.gif

Ce draguta Aris! biggrin.gif
O daaa, primesc cu drag, ca sincer nu stiu ce am pe acolo, niste resturi, ce oua or iesi anul asta doh.gif anima1.gif offf, asta e semn sa nu mai stau pana in ultimul moment sa cumpar vopsea...doh.gif
Alondra
Am terminat razboiul cu ouale si anul asta...spada.gif rolleyes.gif
Cam asa au iesit...


USA
QUOTE(Alondra @ Apr 21 2011, 07:24 PM) *

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif Superbee!.....abia astept sa ajung acasa sa le fac si yo/noi, Aris abia asteapta! bananab.gif
Alondra
QUOTE(USA @ Apr 21 2011, 07:40 PM) *
eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif Superbee!.....abia astept sa ajung acasa sa le fac si yo/noi, Aris abia asteapta! bananab.gif

Sarumana! tzuc.gif Sa aveti spor, mult fun si ...asteptam pozici! smile.gif
gabrielle2003
Si ale noastre cam asa rolleyes.gif cu mult ajutor in acest an rolleyes.gif

Alondra
QUOTE(gabrielle2003 @ Apr 21 2011, 10:27 PM) *
Si ale noastre cam asa rolleyes.gif cu mult ajutor in acest an rolleyes.gif


Perfecte! smile.gif Mai , dar ce-mi plac ouale tale mereu ies asa lucioase, cu ce le dai ? biggrin.gif
Si a contribuit Casian mult? N-a spart niciun ou? biggrin.gif eusa_clap.gif
gabrielle2003
QUOTE(Alondra @ Apr 21 2011, 07:24 PM) *
Am terminat razboiul cu ouale si anul asta...spada.gif rolleyes.gif
Cam asa au iesit...



Foarte frumos colorate, foarte frumoasa poza in iarba....minunat!


QUOTE(Alondra @ Apr 21 2011, 10:31 PM) *
Perfecte! smile.gif Mai , dar ce-mi plac ouale tale mereu ies asa lucioase, cu ce le dai ? biggrin.gif
Si a contribuit Casian mult? N-a spart niciun ou? biggrin.gif eusa_clap.gif

Cu putina slana liwlol.gif
A spart 2 nefierte si se mira de ce ii curg printre degete liwlol.gif si apoi cand le-am terminat pana nu s-a convins ca ''ade''(arde)nu s-a lasat liwlol.gif
Alondra
QUOTE(gabrielle2003 @ Apr 21 2011, 10:36 PM) *
Foarte frumos colorate, foarte frumoasa poza in iarba....minunat!
Cu putina slana liwlol.gif
A spart 2 nefierte si se mira de ce ii curg printre degete liwlol.gif si apoi cand le-am terminat pana nu s-a convins ca ''ade''(arde)nu s-a lasat liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif Putina?Cred ca putin mai multa....stiam eu ca trebuie sa dau cu slana nu cu ulei doh.gif
Asa deci Casian...a facut ceva nazbatii! liwlol.gif eusa_clap.gif
cristina321711
aici am gasit oua numai bun de cicnit yes.gif

blush.gif blush.gif blush.gif
cristina321711
QUOTE(cristina321711 @ Apr 21 2011, 09:49 PM) *
aici am gasit oua numai bun de cicnit yes.gif

blush.gif blush.gif blush.gif

cumparate gata preparate pt ciocnit blush.gif
Alondra
QUOTE(cristina321711 @ Apr 21 2011, 10:51 PM) *
cumparate gata preparate pt ciocnit blush.gif

Bun si asa Cristina!
Spor la ciocnit! smile.gif
dyana
QUOTE(USA @ Apr 21 2011, 12:09 AM) *
Iti dau yo cateva culori biggrin.gif , Aris nu se mai oprea de pus in cos cand am trecut pe la vopsele, ii placeau iepurasii de pe cutii! doh.gif wink.gif smile.gif

Si Lara la fel. Asa s-a facut ca ea a ales si culorile. liwlol.gif

QUOTE(Alondra @ Apr 21 2011, 07:24 PM) *
Am terminat razboiul cu ouale si anul asta...spada.gif rolleyes.gif
Cam asa au iesit...

Ti-au iesit foarte misto! Dar vreau sa stiu cum ai facut rozul??????!!!!!!!!!!!!! smile.gif

QUOTE(gabrielle2003 @ Apr 21 2011, 10:27 PM) *
Si ale noastre cam asa rolleyes.gif cu mult ajutor in acest an rolleyes.gif


Pupici la manutele care au ajutat! partners.gif V-au iesit frumoase! smile.gif
Dar cele doua rosii de sus, de ce au fundul ala asa ciudat? laugh.gif

Eu anul asta m-am saturat de toate articolele cu idei de decorare a oualelor, asezonate cu imagini sententioase cu poze parca spunandu-ti "ale tale nu vor iesi nicicand asa frumoase! happy.gif ". Asa ca m-am horatat sa si decorez cateva. Am intors casa cu fundul in sus si am scos toate dantelele, margelele, panglicutele sau alte chestii care habar nu am cum se numesc.

Dar intampin doua probleme:
-nu gasesc oua din alea mari si albe; doh.gif
-nu gasesc culori pastelate. doh.gif

Am vrut sa cumpar unul de strut dar cand am vazut cat e, abia m-am tinut departe sa nu ii fac 'ups". biggrin.gif
Alondra
QUOTE(dyana @ Apr 21 2011, 11:20 PM) *
Si Lara la fel. Asa s-a facut ca ea a ales si culorile. liwlol.gif
Ti-au iesit foarte misto! Dar vreau sa stiu cum ai facut rozul??????!!!!!!!!!!!!! smile.gif
Pupici la manutele care au ajutat! partners.gif V-au iesit frumoase! smile.gif
Dar cele doua rosii de sus, de ce au fundul ala asa ciudat? laugh.gif

Eu anul asta m-am saturat de toate articolele cu idei de decorare a oualelor, asezonate cu imagini sententioase cu poze parca spunandu-ti "ale tale nu vor iesi nicicand asa frumoase! happy.gif ". Asa ca m-am horatat sa si decorez cateva. Am intors casa cu fundul in sus si am scos toate dantelele, margelele, panglicutele sau alte chestii care habar nu am cum se numesc.

Dar intampin doua probleme:
-nu gasesc oua din alea mari si albe; doh.gif
-nu gasesc culori pastelate. doh.gif

Am vrut sa cumpar unul de strut dar cand am vazut cat e, abia m-am tinut departe sa nu ii fac 'ups". biggrin.gif

smile.gif Tu chiar vrei sa faci ceva deosebit! smile.gif Aici n-am vazut oua mari nicaieri...unsure.gif insa oua albe am vazut in Kaufland...
Daca mai tii minte, anul trecut povesteam de pastelatele mele..smile.gif ei...si anul asta am mai avut o ultima cutie din americanele mele pastelate doh.gif care contineau si rozul asta ca la ei asa iese..la fel si galbenul, albastrul si verdele pal..toate pe cateva oua albe ..abia s-a prins de ele..doh.gif si a iesit cam ce se vede..
Ei, dar la anul ma aprovizionez din timp cu vopsele yes.gif
Spor la treaba si ..sa-ti iasa cum doresti! smile.gif
cristina321711
QUOTE(Alondra @ Apr 21 2011, 10:06 PM) *
Bun si asa Cristina!
Spor la ciocnit! smile.gif

oFloare.gif
flori-de-cimp
QUOTE(Alondra @ Apr 21 2011, 06:24 PM) *
Am terminat razboiul cu ouale si anul asta...spada.gif rolleyes.gif
Cam asa au iesit...





QUOTE(gabrielle2003 @ Apr 21 2011, 09:27 PM) *
Si ale noastre cam asa rolleyes.gif cu mult ajutor in acest an rolleyes.gif



fff frumoase au iesit culorile si decorul in iarba hi.gif
gabrielle deci asta e secretul pt oua colorate reusit , slanina si ajutor de la casian , pupic ajutorului tzuc.gif

am vopsit si eu astazi oua , dar nu imi plac culorile in mod deosebit , cam sterse, " de criza" , colorant prob in concentratie mai mica si plus ca in pachet nu am mai gasit creionul cu care scriam cite ceva pe ou , asa cum au fost anul trecut ...nici uleiul cuu care le-am uns ,parca nu s-a prins doh.gif

va doresc tuturor UN PASTE FERICIT , LUMINOS SI BINECUVINTAT !
Alondra
QUOTE(flori-de-cimp @ Apr 22 2011, 04:21 AM) *
fff frumoase au iesit culorile si decorul in iarba hi.gif
gabrielle deci asta e secretul pt oua colorate reusit , slanina si ajutor de la casian , pupic ajutorului tzuc.gif

am vopsit si eu astazi oua , dar nu imi plac culorile in mod deosebit , cam sterse, " de criza" , colorant prob in concentratie mai mica si plus ca in pachet nu am mai gasit creionul cu care scriam cite ceva pe ou , asa cum au fost anul trecut ...nici uleiul cuu care le-am uns ,parca nu s-a prins doh.gif

va doresc tuturor UN PASTE FERICIT , LUMINOS SI BINECUVINTAT !

smile.gif Flori, esti haioasa, pai cum...ce-au facut americanii aia , au furat din cutii? laugh.gif doh.gif
Nu conteaza, da-le cu ulei sau slana daca ai yes.gif si hai cu ele aici la colectie ...Si eu le-am facut o parte cu ce am mai avut americanesc si -au iesit fff deschise, aprope ca nu au prins...dar le-am mai pansat cu abtibilduri si uite asa...biggrin.gif

USA
Super super super ouateee....brava fetele...
....noiii......hmmm, sa nu dati cu rosii oFloare1.gif .......doar am reusit sa fierb oualele aseara.......la foc miicc de tot, pentru vreo ora.......si cum am ajuns tarzior acasa de pe drumuri, si sotul era in plina curatenie la parter, m-am apucat tarziu de ele..asa ca le-am terminat de fiert pe la 9.30PM...urmeaza azi sa le vopsesc cand ajung acasa de la munca mai pe seara, stiu ca e vineri, dar asta e, maine sigur nu mai apuc... oFloare.gif
Vecinicaaa, pune o poza aici cu outele....nu iti fie teama ca doar nu e concurs.....ideea e sa fie cat mai multe oua ca asa e bine sa fie de Paste! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif pup dulce...sii, stai sa le vezi pe ale mele..sigur o sa iasaaa doh.gif facute in 2 zile blush.gif yes.gif bere.gif
Alondra
QUOTE(USA @ Apr 22 2011, 04:40 PM) *
.sii, stai sa le vezi pe ale mele..sigur o sa iasaaa doh.gif facute in 2 zile blush.gif yes.gif bere.gif

smile.gif
Lasa draga mea, ca vorba ta , nu e concurs, o sa iasa foaaaarte bine, ce daca sunt facute in 2 zile...asa e cand e treaba multa si oamenii sunt ocupati! yes.gif
perla163
VA doresc un PAste fericit plin,de lumina iubire ,sanatate si tot ce e mai bun!
si ouale de anul acesta
Alondra
QUOTE(perla163 @ Apr 23 2011, 07:15 PM) *
VA doresc un PAste fericit plin,de lumina iubire ,sanatate si tot ce e mai bun!
si ouale de anul acesta

Ooo, ce frumos Perla! eusa_clap.gif Am vazut pe fb si decorurile, foarte traditional si placut! eusa_clap.gif Felicitari!
Alondra
Upss...ne-am strans doar 3 smile.gif rolleyes.gif


~

1. Alondra





2. gabrielle2003



3. perla163




UtileCopii !




USA
..si gata si outele noastre...PASTE FERICIT!





anku
Alondra
QUOTE(USA @ Apr 24 2011, 03:19 AM) *
..si gata si outele noastre...PASTE FERICIT!

Minunate! Vai da' ce frumoase sunt asa toate pastelate , zau de nu ! smile.gif Imi place cum ti-au iesit, parca imi e dor de vopselele lor wub.gif
Bravo! eusa_clap.gif Si iepurasii roz sunt tare haiosi!

QUOTE(anku @ Apr 24 2011, 10:42 AM) *

Paste Fericit draga Anca! smile.gif
Alondra
~

1. Alondra





2. gabrielle2003



3. perla163






Alondra
4. USA





UtileCopii !


ssimmona
Hristos a inviat, dragelor! oFloare.gif

Cate oua minunate am vazut! hi.gif Numai unul si unul de la multicolorele Ramonei, la lustruitele Gabrielei, alaturi de cele turcoaz al Perlei (care m-au dat gata rolleyes.gif ) si de cele glamour ale Usei partners.gif ... Recunosc ca abia astept sa le vad si pe-ale Dyanei impodobite! anima1.gif

Eu abia azi-noapte le-am vopsit ... si iata ce-a iesit ....

Clasicele noastre ...







Va pupaaam! partners.gif
ruxy
Ce ousoare superbe dragele mele partners.gif partners.gif partners.gif
Fiecare gospodina a pus suflet si a facut ceva deosebit... eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Paste Fericit! love1.gif
ssimmona
notworthy.gif Ale tale unde sunt, Ruxy? Anul asta nu le-am vazut pe nicaieri! anima1.gif hug.gif tzuc.gif
ruxy
QUOTE(ssimmona @ Apr 24 2011, 11:24 PM) *
notworthy.gif Ale tale unde sunt, Ruxy? Anul asta nu le-am vazut pe nicaieri! anima1.gif hug.gif tzuc.gif

Le pun si eu Ssimo scumpa hug.gif tzuc.gif hug.gif
ruxy


ssimmona
Sunt desavarsite, asa cum ma asteptam! Ce interesanta e culoarea mov ... dar si cea aurie ... hmmm rolleyes.gif ... Vazandu-le mi-am dat seama ca outele astea ilustreaza de fapt persoanlitatea fiecareia dintre noi, felul de-a fi ... iar despre tine mi-au confirmat ca esti o persoana echilibrata, credincioasa, atenta la detalii ... partners.gif hi.gif
ruxy
QUOTE(ssimmona @ Apr 24 2011, 11:45 PM) *
Sunt desavarsite, asa cum ma asteptam! Ce interesanta e culoarea mov ... dar si cea aurie ... hmmm rolleyes.gif ... Vazandu-le mi-am dat seama ca outele astea ilustreaza de fapt persoanlitatea fiecareia dintre noi, felul de-a fi ... iar despre tine mi-au confirmat ca esti o persoana echilibrata, credincioasa, atenta la detalii ... partners.gif hi.gif

Multumesc scumpa mea....esti o deosebita! partners.gif partners.gif partners.gif
flori-de-cimp
HRISTOS A INVIAT !
cam asa au iesit dupa ce le-am mai uns inca o data cu ulei , ca slana n-am avut , doar daca luam ceve de pe mine rolleyes.gif
flori-de-cimp
QUOTE(ssimmona @ Apr 24 2011, 09:32 PM) *
Hristos a inviat, dragelor! oFloare.gif



Va pupaaam! partners.gif


ADEVARAT A INVIAT !
imi plac culorile tale vibrante , frumoase rau trandafir.gif
QUOTE(ruxy @ Apr 24 2011, 10:34 PM) *



interesanta culoarea aurie ....ma bucur sa te " vad" hug.gif
inca o data PASTE FERICIT TUTUROR trandafir.gif
ssimmona
notworthy.gif Eu ador pastelatele voastre rolleyes.gif iar cele mov sunt superbe, mi le si imaginez langa un buchet de liliac anima1.gif .... se cunosc ouale albe ... eu n-am gasit pe niciunde oFloare1.gif ...
flori-de-cimp
QUOTE(ssimmona @ Apr 24 2011, 11:43 PM) *
notworthy.gif Eu ador pastelatele voastre rolleyes.gif iar cele mov sunt superbe, mi le si imaginez langa un buchet de liliac anima1.gif .... se cunosc ouale albe ... eu n-am gasit pe niciunde oFloare1.gif ...

sarumina hug.gif intrebare stupida , dar o pun oricum , adica oualele tale nu au fost albe ?au fost brown ? sincer imi plac culorile intense , ca cele ce ti-au iesit tie... .iar despre liliac ador mirosul , daca as vedea pe undeva as intra si as fura o crenguta trandafir.gif
Alondra
QUOTE(ssimmona @ Apr 24 2011, 10:32 PM) *
Hristos a inviat, dragelor! oFloare.gif

Cate oua minunate am vazut! hi.gif Numai unul si unul de la multicolorele Ramonei, la lustruitele Gabrielei, alaturi de cele turcoaz al Perlei (care m-au dat gata rolleyes.gif ) si de cele glamour ale Usei partners.gif ... Recunosc ca abia astept sa le vad si pe-ale Dyanei impodobite! anima1.gif

Eu abia azi-noapte le-am vopsit ... si iata ce-a iesit ....

Clasicele noastre ...







Va pupaaam! partners.gif

Adevarat a inviat Simo, minunate ousoarele voastre, si bravo ca ati facut si anul asta si egg hunt mi-a placut mult! laugh.gif yes.gif eusa_clap.gif


QUOTE(ruxy @ Apr 24 2011, 11:34 PM) *




Paste Fericit si tie Ruxy!
Superbe ousoarele tale!Dar cum a iesit movul asta asa frumos? Woww! eusa_clap.gif
QUOTE(flori-de-cimp @ Apr 25 2011, 12:08 AM) *
HRISTOS A INVIAT !
cam asa au iesit dupa ce le-am mai uns inca o data cu ulei , ca slana n-am avut , doar daca luam ceve de pe mine rolleyes.gif

Tiii, dar arata minunat, nu cum descriai tongue.gif eusa_clap.gif
Alondra
~

1. Alondra





2. gabrielle2003



3. perla163



Alondra
4. USA





Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.