Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ouale De Paste
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Bucatarie - idei de la mamici la mamici
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Alondra

5. ssimmona








6. ruxy






Alondra
7. flori-de-cimp



UtileCopii !


ssimmona
QUOTE(flori-de-cimp @ Apr 25 2011, 01:14 AM) *
sarumina hug.gif intrebare stupida , dar o pun oricum , adica oualele tale nu au fost albe ?au fost brown ? sincer imi plac culorile intense , ca cele ce ti-au iesit tie... .iar despre liliac ador mirosul , daca as vedea pe undeva as intra si as fura o crenguta trandafir.gif

Da, draga mea, ouale au fost maronii, n-am gasit nicaieri albe ... d-asta au iesit culorile mai intense, ca vopseaua n-a fost cine stie ce ... smile.gif Cat despre liliac, pe-aici vad ca s-a trecut, dar saptamana trecuta am cules si eu cateva crengute din parcul unde-l duc pe pitic la joaca smile.gif .... si-au mirosit atat de bine cateva zile ... miroseau a acasa smile.gif ...

QUOTE(Alondra @ Apr 25 2011, 08:55 AM) *
Adevarat a inviat Simo, minunate ousoarele voastre, si bravo ca ati facut si anul asta si egg hunt mi-a placut mult! laugh.gif yes.gif eusa_clap.gif
Paste Fericit si tie Ruxy!
Superbe ousoarele tale!Dar cum a iesit movul asta asa frumos? Woww! eusa_clap.gif
Tiii, dar arata minunat, nu cum descriai tongue.gif eusa_clap.gif

Asa se zice la ascunsul oualor de cioco in gradina? biggrin.gif ... am zis ca poate fi distractiv pentru Carlos smile.gif si l-a incantat chiar daca nu le culegea el, doar ni le indica cu degetul doh.gif ...
Mie mi-a placut si oul tau violet ... ai obtinut culoarea amestecand rosu cu albastru sau asa era vopseaua? Aaaa ... si cosuletul in culori pastelate mi-a placut la nebunie ... s-ar fi asortat perfect cu ouale Usei biggrin.gif ...
Alondra
QUOTE(ssimmona @ Apr 25 2011, 01:48 PM) *
Da, draga mea, ouale au fost maronii, n-am gasit nicaieri albe ... d-asta au iesit culorile mai intense, ca vopseaua n-a fost cine stie ce ... smile.gif Cat despre liliac, pe-aici vad ca s-a trecut, dar saptamana trecuta am cules si eu cateva crengute din parcul unde-l duc pe pitic la joaca smile.gif .... si-au mirosit atat de bine cateva zile ... miroseau a acasa smile.gif ...
Asa se zice la ascunsul oualor de cioco in gradina? biggrin.gif ... am zis ca poate fi distractiv pentru Carlos smile.gif si l-a incantat chiar daca nu le culegea el, doar ni le indica cu degetul doh.gif ...
Mie mi-a placut si oul tau violet ... ai obtinut culoarea amestecand rosu cu albastru sau asa era vopseaua? Aaaa ... si cosuletul in culori pastelate mi-a placut la nebunie ... s-ar fi asortat perfect cu ouale Usei biggrin.gif ...

Da, si la americani e obiceiul asta cu egg hunt..la vanatoare de oua ascunse prin gradina smile.gif
Si cosuletul pastelat e tot de acolo de -aia se asorteaza cu ousoarele USEI si ale lui FLori de camp wink.gif ...asa sunt culorile lor traditionale de paste, pastelate smile.gif
Movul e din albastru cu rosu, asa e yes.gif
ssimmona
Pai obiceiul asta cred ca e doar la americani, englezi si nemti .... aici nu este, eu doar l-am imprumutat doh.gif ...
N-am stiut ca americanii sunt cu pastelatele smile.gif ... dar e frumos, chiar imi plac toate cele pastelate biggrin.gif ... poate ajung si eu pe-acolo in vreun an pe timpul asta sa-mi iau biggrin.gif si-ti trimit si tie liwlol.gif ...
USA
Pupik fetelor!

Gata si cu Pastele oFloare1.gif ...iar azi nu ne-am trezit la treburi oFloare1.gif ...serios, in loc sa ne trezom yo la 6.30 si fata la 7...ne-am desteptat incet de parka era duminca pe la 8Am anima1.gif .....uffff....mai era buna inca o zii de stat acasa, dar asta e... cafea.gif

Ieri am facut si noi eggs hunt..Doamne ce incantata a mai fost Arisa, chiar de au facut si la Daily, joi, tot a cautat cu super placere si apoi era cu ousoarele ei de plastic (am pus si aici o poza cu cele de plastic, too), era cu ele precum gaina cu pui...oriunde era ea si erau si outele ei colorate....ma intreaba ieri "mamy, puiutii cand or iesii din oualele colorate vor fii la culoarea oualelor?" anima1.gif liwlol.gif doh.gif wub.gif
ssimmona
Chiar ca ar mai fi fost buna o zi libera biggrin.gif ... si baietii mei au mers astazi la servicii rolleyes.gif ....
Ce dulcica si inocenta, Arisa! tzuc.gif Mi-au placut ouale de plastic, chiar voiam sa te intreb de ele biggrin.gif ... Pupic, dragelor! tzuc.gif tzuc.gif
ruxy
QUOTE(flori-de-cimp @ Apr 25 2011, 12:38 AM) *
ADEVARAT A INVIAT !
imi plac culorile tale vibrante , frumoase rau trandafir.gif

interesanta culoarea aurie ....ma bucur sa te " vad" hug.gif
inca o data PASTE FERICIT TUTUROR trandafir.gif

Si eu ma bucur sa te " vad" si sa iti admir frumusetile de ousoare de Paste! Te imbratisez flori de camp! hug.gif hug.gif hug.gif
ruxy
QUOTE(USA @ Apr 25 2011, 04:25 PM) *
Pupik fetelor!

Gata si cu Pastele oFloare1.gif ...iar azi nu ne-am trezit la treburi oFloare1.gif ...serios, in loc sa ne trezom yo la 6.30 si fata la 7...ne-am desteptat incet de parka era duminca pe la 8Am anima1.gif .....uffff....mai era buna inca o zii de stat acasa, dar asta e... cafea.gif

Ieri am facut si noi eggs hunt..Doamne ce incantata a mai fost Arisa, chiar de au facut si la Daily, joi, tot a cautat cu super placere si apoi era cu ousoarele ei de plastic (am pus si aici o poza cu cele de plastic, too), era cu ele precum gaina cu pui...oriunde era ea si erau si outele ei colorate....ma intreaba ieri "mamy, puiutii cand or iesii din oualele colorate vor fii la culoarea oualelor?" anima1.gif liwlol.gif doh.gif wub.gif


Cat e de scumpa si de inocenta scumpetea de Aris!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif Te imbratisez draga mea draga! hug.gif hug.gif hug.gif
USA
QUOTE(ruxy @ Apr 25 2011, 11:53 PM) *
Cat e de scumpa si de inocenta scumpetea de Aris!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif Te imbratisez draga mea draga! hug.gif hug.gif hug.gif

Love ya!.....mii dor de tine si de privirea ta frumoasa!...te pupacim dulce si desigur si pe frumosii tai!(toti trei, stii doar!) love1.gif love1.gif love1.gif
USA
QUOTE(ssimmona @ Apr 25 2011, 06:27 PM) *
Chiar ca ar mai fi fost buna o zi libera biggrin.gif ... si baietii mei au mers astazi la servicii rolleyes.gif ....
Ce dulcica si inocenta, Arisa! tzuc.gif Mi-au placut ouale de plastic, chiar voiam sa te intreb de ele biggrin.gif ... Pupic, dragelor! tzuc.gif tzuc.gif

Pupik pupik si iar pupik tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif .....daa, o zii libera ar fii fost super.....asta este un mare dezavantaj sa fii departe de traditie si de tara.....acum vine 1 Mai, iar aici e o zii ca oricare...in tara e liber....ufa oFloare1.gif .....tuu stii doar ce spun! floare2.gif
ssimmona
QUOTE(USA @ Apr 25 2011, 11:17 PM) *
Pupik pupik si iar pupik tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif .....daa, o zii libera ar fii fost super.....asta este un mare dezavantaj sa fii departe de traditie si de tara.....acum vine 1 Mai, iar aici e o zii ca oricare...in tara e liber....ufa oFloare1.gif .....tuu stii doar ce spun! floare2.gif

Din punctul asta de vedere, spaniolii sunt mai avantajati, au foarte multe sarbatori (fiestas) si multe zile libere (puentes) ... saptamana trecuta, baietii mei au fost liberi joi si vineri .... pe 2 mai iar vor fi liberi, avand in vedere ca 1 cade duminica biggrin.gif ... E un pic diferit ... imi pare rau ca voi nu prea aveti timp sa va odihniti oFloare1.gif ...
dyana
În sfârșit am reușit să pozez și eu din "capodoperele" noastre, cam ciufulite după atâta Paște. laugh.gif

cele vopsite:






și cele decorate:






O primăvară frumoasă tuturor!

Alondra
QUOTE(dyana @ Apr 26 2011, 05:23 PM) *

Magnifice! eusa_clap.gif
Cred ca Lara o sa devina o mare artista ca are ce invata de la mami! smile.gif
tunderke
Va prezint si ouale noastre. Anul acesta tati le-a vopsit impreuna cu Timi.

Alondra
QUOTE(tunderke @ Apr 26 2011, 08:02 PM) *
Va prezint si ouale noastre. Anul acesta tati le-a vopsit impreuna cu Timi.

Wooww, ce harnicuti, bravo! eusa_clap.gif
Sunt foarte reusite, sunt vopsite traditional cu ciorap? smile.gif
flori-de-cimp
QUOTE(dyana @ Apr 26 2011, 04:23 PM) *
În sfârșit am reușit să pozez și eu din "capodoperele" noastre, cam ciufulite după atâta Paște. laugh.gif
și cele decorate:




O primăvară frumoasă tuturor!


SUPERBE, SUPERBE ... eusa_clap.gif
flori-de-cimp
QUOTE(tunderke @ Apr 26 2011, 07:02 PM) *
Va prezint si ouale noastre. Anul acesta tati le-a vopsit impreuna cu Timi.

felicitari lui tati si ajutorului , au iesit super eusa_clap.gif
tunderke
QUOTE(Alondra @ Apr 26 2011, 08:56 PM) *
Wooww, ce harnicuti, bravo! eusa_clap.gif
Sunt foarte reusite, sunt vopsite traditional cu ciorap? smile.gif


Multumim.
Da. Timi a ales vopseaua, a fost cu bunica la cumparaturi si ea a ales de pe raft, de care trebuie liwlol.gif, dar au vopsit si cu coji de ceapa.

tunderke
QUOTE(flori-de-cimp @ Apr 27 2011, 03:29 AM) *
felicitari lui tati si ajutorului , au iesit super eusa_clap.gif


Multumim. tzuc.gif
Alondra
~

1. Alondra





2. gabrielle2003



3. perla163

Alondra
4. USA







Alondra
5. ssimmona







6. ruxy





7. flori-de-cimp

Alondra




8. dyana







9. tunderke



UtileCopii !
Alondra
Dragi mamici gospodinute, a mai trecut 1 an, a venit din nou Pastele.....
Stiu ca multe mamici nu prea mai sunt active pe forum, dar eu va astept si anul asta sa vedem Parada Ousoarelor noastre -2012, sa ne mai clatim ochisorii! biggrin.gif
Pupici si Paste fericit tuturor!
ssimmona
Asa, mai! Si nu dai si startul? Eu le pregatesc acum pe cele de la runda a 2-a wink.gif ...
Alondra
QUOTE(ssimmona @ Apr 13 2012, 05:09 PM) *
Asa, mai! Si nu dai si startul? Eu le pregatesc acum pe cele de la runda a 2-a wink.gif ...

laugh.gif Ba da, ouale mele stau la taifas in iarba anul asta ...! biggrin.gif
Spor la treaba Simo!







perla163
wow Alondra- ce frumoase oute --le voi aduce si eu ,desi nu sunt cine stie ce ,ca nu am avut rosu ,le-am facut cu ceapa rosie notworthy.gif
uite-le
Alondra
Vai Perla, pai cum nu ?Si inca ce rosu aprins ti-a iesit!Woww!Pai nu credeam ca ies asa rosii cu ceapa, sincer..ma asteptam l au maroniu..Si ce lucesc, cu ce le-ai uns? biggrin.gif
ruby
wow ,ce de gospodine talentate ! arata toate super frumos ! Paste fericit !
ruby
QUOTE(Alondra @ Apr 13 2012, 08:33 PM) *
Si ce lucesc, cu ce le-ai uns? biggrin.gif

mama mea le ungea cu o carpa inmuliata in sau(grasime) de porc .un luciu inegalabil!
perla163
Alondra e un rosu spre visiniu mie mi-ar fi placut rosu aprins,dar in fine ma multumesc si asa decat deloc.......acasa le ungeam si noi cu slaninuta de porc ,eu le-am uns cu o carpa inmuiata in ulei oFloare.gif -puup si sa-ti mai zic ca am descoperit ca pe ouale albe din cojile de ceapa vine chiar un maroniu nu prea frumos ,dar pe alea mai inchise la culaore vine asa cum a venit la mine
maria26
Alondra sunt tare frumoase si haioase ouale tale smile.gif ..
Perla, ale tale lucesc super...
noi suntem mai slabuti la capitolul asta... dar nu sunt facute de mine... sa va prezint artistul guitar.gif





Alondra
QUOTE(ruby @ Apr 13 2012, 10:52 PM) *
mama mea le ungea cu o carpa inmuliata in sau(grasime) de porc .un luciu inegalabil!


Foarte tare!Cred ca la tara se mai practica! yes.gif
QUOTE(perla163 @ Apr 13 2012, 11:20 PM) *
Alondra e un rosu spre visiniu mie mi-ar fi placut rosu aprins,dar in fine ma multumesc si asa decat deloc.......acasa le ungeam si noi cu slaninuta de porc ,eu le-am uns cu o carpa inmuiata in ulei oFloare.gif -puup si sa-ti mai zic ca am descoperit ca pe ouale albe din cojile de ceapa vine chiar un maroniu nu prea frumos ,dar pe alea mai inchise la culaore vine asa cum a venit la mine

Ahh, da si eu ma gandeam la ceapa alba, dar tu ai facut cu rosie, apoi mi=am dat seama! yes.gif

QUOTE(maria26 @ Apr 14 2012, 04:36 PM) *

Eee, pai are mama un bucatar grozav, ce sa mai! eusa_clap.gif hi.gif
ssimmona
Buna ziua si Hristos a inviat! oFloare.gif

Ramo, ce simpatice outele tale! I-au placut micutei? Si ladita e frumoasa, cosul il stiu de anul trecut! yes.gif ... Va invidiez pentru chestiile pentru decorat pe care le gasiti in Ro in preajma Pastelui yes.gif aici nici urma de nimic ... doar oua de ciocolata si iepurasi am gasit ... dar nu tu vopsea, cosulete, etc etc ...


Perla, subscriu si eu ... ti-a iesit o culoare foarte frumoasa in urma vopsirii ecologice biggrin.gif ... dar imi place si turcoazul ala sidefat yes.gif .. hm si galbenul intens rolleyes.gif ...


Maria, ai avut ajutor de nadejde! ... vad ca nu s-a plictisit deloc si a continuat si cu decoratul dupa vopsire eusa_clap.gif .... Albert ce parere a avut despre toata treaba asta? biggrin.gif


Eu anul asta am vopsit oua de doua ori smile.gif ... si pt baietii mei catolici si pentru mine smile.gif .... vopsea am primit din Ro de la o mami de pe forum notworthy.gif si mi-a mai cumparat cineva aici de la un magazin romanesc smile.gif ... mi-a mai si ramas pt Inaltare sau Pastele urmator biggrin.gif ....

Si outele au aratat asa ....







Si-asa ... am incercat mai multe tehnici si mai multe tipuri de oua ...





Ne-am si jucat cu ele tongue.gif ...



O zi cu soare si petrecere frumoasa! floare2.gif
Alondra
QUOTE(ssimmona @ Apr 15 2012, 05:22 PM) *
Buna ziua si Hristos a inviat! oFloare.gif

Ramo, ce simpatice outele tale! I-au placut micutei? Si ladita e frumoasa, cosul il stiu de anul trecut! yes.gif ... Va invidiez pentru chestiile pentru decorat pe care le gasiti in Ro in preajma Pastelui yes.gif aici nici urma de nimic ... doar oua de ciocolata si iepurasi am gasit ... dar nu tu vopsea, cosulete, etc etc ...

O zi cu soare si petrecere frumoasa! floare2.gif

Adevarat ca a inviat!
Eii Simo, pai eu am si cosul cu toarta si cel verde din SUA, sa stii, de aici nu am luat mai nimic de decorat, doar un ou magnet si unul de lemn anul trecut laugh.gif .....si lasa -ma pe mine sa te invidiez ca ai oua de cioco ca noi n-am mai gasit nervi.gif ....vineri s-a dus sotul la ceva cumparaturi si nici urma de ou, iepurasi de cioco ceva....a trebuit sa ma multumesc cu prajiturile doar biggrin.gif , dar la anul o sa fac eu shopping din timp biggrin.gif
Maya nu prea am lasat-o sa dea iama in oua ca se cam lua vopseaua de pe ele si cum ea e la perioada cand baga totul in gura .....rolleyes.gif

Foarte frumoase ouale voastre, si pozele ...ce multe ai facut! SI pt a doua oara!Noi am mancat cate 2 si deja suntem ghiftuiti, nu stiu cine o sa le manance pe celelalte, desi nu am mai facut asa multe ca anii trecuti doh.gif
ssimmona
smile.gif Ramo, daca te referi la ousoarele mici din imagine, afla ca sunt de bibilica, nu de ciocolata biggrin.gif ...
Dar si de ciocolata erau din belsug pe-aici prin supermarketuri saptamana trecuta, inainte de pastele catolic ... saptamana aceasta au retras tot ce era de "sezon" .... dar cunosc un magazin de ciocolata marca Lindt, ca iepurasul tau, si de-acolo am mai cumparat iepurasi si ousoare, dar si albinute, buburuze si bondari de cioco (asemanatoare cu cele din poza ta) biggrin.gif .... sunt mai scumpe, dar de buna calitate si merita ... smile.gif

Iar cantitativ, sa zicem c-am facut multe avand in vedere c-am sa le mananc eu biggrin.gif .... ca Paco nu vrea, ca produc colesterol biggrin.gif ... am facut prima data 13 si apoi 9 ... dar pe primele le-am consumat repejor la micul dejun si in salata orientala sau salata de rosii smile.gif ...

P.S. Acum am observat ca Andy a selectat din animalute si a lipit pe oua doar pasari biggrin.gif .... foarte tare, istet baiat! yes.gif
Carlos a invatat si el ca ouale sunt de multe marimi: mici, ca cele de prepelita, medii, ca cele de gaina si mari, ca cele de strut (avem unele golite in interior, in biblioteca aduse de Paco de prin Africa) ... yes.gif
maria26
Simona, sunt super ouale tale oFloare1.gif
Andy ar fi vrut sa puna mult mai multe nu erau special pentru oua, asa ca am ramas doar cu cateva pasari lipite smile.gif.. Albert ce sa zica? daca ar fi fost dupa el, ar fi mancat tot liwlol.gif liwlol.gif
ruxy
Superbe ouale de Paste!
Sarbatori cu bucurie si Paste Fericit dragele mele! love1.gif
USA
Doamne ce oute superbe...ce bucatari deliciosi.....m-am super delectat cu puzele si comentariile.....si sper ca ati petrecut un Paste Binecuvantat! pupik
Noi, am rosit oute...am si "rasfatat" cateva, cu imaginatie.. nu au iesit ele asa de frumoase...insa ne-au bucurat imens, mai ales pe Babys care a ciocnit la oute de 2 ori si de Pastele Catolic si de cel Ortodox....so, tot o bucurie..sa nu va zic, ca ne-a spart pe toti...pfaa, ce era pe ea.....(avea outul de lemn, trimis de Buni tin tara...ea nu stia..dar ce mandra era cand ne spargea pe toti...... super.gif super.gif super.gif bouncy.gif bouncy.gif )
Alondra


1. Alondra




2. perla163




3. maria26




4. ssimmona




UtileCopii !



ligiamos
Si ouale noastre de Paste.
Alondra


QUOTE(ligiamos @ Apr 20 2012, 07:10 PM) *
Si ouale noastre de Paste.

Ooo foarte frumos Ligia, cu dres facute, n-am mai facut demult ..bravo!
Alondra


1. Alondra



2. perla163



3. maria26



4. ssimmona



5. ligiamos



UtileCopii !


Alondra
Mai demult faceam parada ousoarelor de Paste aici ......ce frumos era...Pacat...........sad.gif
Lusha&Zbenguica
HRISTOS A INVIAT!!!

Draga Ramona, cand am vazut ca ai postat ma asteptam sa vad poza cu ouale de Paste. Uite, special pentru tine am sa pun eu poza cu ouale de anul acesta. Te provoc smile.gif



si ajutorul meu de nadejde
biankata
Acestea arata foarte bine!
ilinca_01
Metode de vopsire a oualelor

Oale se pun in apa si o 1 lingura otet pentru a prinde culori mai bune. Alegeti vopsea de calitate corespunzatoare, care este inofensiva.

1.Un decor interesant cu frunze de patrunjel, muscata si trifoi. Se alege o bucata de tifon, tifon sau chilot, pentru a crea un decor cu frunze. Se pun frunzele pe tifon, pe urma oul, se infasoara si pe baga in vopsea timp de 5 minute sa se usuce, si pe urma poate fi indepartat, materialul si foaia. Locul unde frunza nu a fost, se vopseste cu alta culoare sau se lasa asa.

2.Oua cu bumbac. Luati o bucată de bumbac suficient pentru a acoperi oua, de jur impreujur, se toarna cate 1 lingurita de diferite culori de vopsea, apoi oul este invelit complet in bumbac si se asteapta sa se coloreze. Obtineti modele frumoase.

3.Pictura de ceara pe oua. Pentru a face acest lucru necesita, oua fierbinti peste care faceti diferite desene (puncte, buline, cercuri, forme geometrice). Se cufunda oul in vopsea, cu ceara pe el, dupa vopsire se indeparteaza usor urmele de ceara. Modele depind de creativitatea fiecaruia.

4.Oua de Paste cu efect marmura. Aveti nevoie de un colorant cu aspect de marmura, care se adauga la 1 lingura de ulei si se adauga sub forma picaturi, cum ar fi marmura. De asemenea, puteti alege o alta culoare si sa il faceti mai colorat. Aceasta metoda de pictura pe oua este foarte atractiva.

5.Oua pictate. Dupa ce s-au lasat in vopsea o jumatate de ora, se lustruiesc cu o carpa inmuiata in ulei ca sa straluceasca. Aranjati-le intr-un cos frumos de oua si sunt gata pentru impartire. Aceasta metoda este cea mai simpla dintre toate.

In prima zi de Paste, se pune intr-o cana un ou rosu si va spalati cu acea apa pe fata. Traditia spune ca acest lucru nu poate fi trecut cu vederea.

Va dorim Paste Fericit si puteti vedea aici mai multe despre ouale de Pasti
Alondra
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ May 7 2013, 12:55 PM) *
HRISTOS A INVIAT!!!

Draga Ramona, cand am vazut ca ai postat ma asteptam sa vad poza cu ouale de Paste. Uite, special pentru tine am sa pun eu poza cu ouale de anul acesta. Te provoc smile.gif



si ajutorul meu de nadejde
http://s394.photobucket.com/user/lusha_251...e3ee05.jpg.html

Woww, Lusha, n-am vazut la timp...pacat...foarte frumoase ousoarele si ajutorul si mai frumos smile.gif
Vad ca in 2014 nu s-a facut parada de ousoare, poate anul asta....cine stie....

Eu vroiam sa va intreb cu ce kit de --- sau creioane se poate scrie pe oua?Ca nu mai stiu,cele cerate merg? Hai ca voi stiati toate smile.gif Vreau sa scriu ceva de genul Paste Fericit pe un ou-doua, speciale...

Tb sa caut si eu poza de anul trecut....doar ca nu mai stiu cu photobucketul cum e laugh.gif

Cred ca am reusit !!! smile.gif
S-a schimbat foarte mult photobucketul de nu-l mai recunosc liwlol.gif



Oua Paste 2014


Alondra


1. Alondra





2. Lusha&Zbenguica





UtileCopii !





Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.