Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De 2012
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2012
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
dana-dana
QUOTE(Adina0305 @ Sep 28 2011, 01:21 PM) *
dana-dana...mie nu mi-a iesit chiar atat de bine dublul test...la grafic imi aparea peste linia normala...Am stat intr-un stres continuu pana am mers la un alt medic ( medicul la care mergeam inainte nu era de acord sa o deranjezi cand era in afara programului) si s-a dovedit a fi o lipsa de fier.Cat are bebele? Bafta multa >:D< :*

bebelul meu are 12 saptamani si 2 zile si se pare ca este ditamai golanasul:)o sa am un baietelllllll. maine ma duc sa fac analiza,doamne ajuta sa trec cu bine peste asta.voi ce face-ti?
IOANASTR
Neata...Adina felicitari pentru baietel.
Noi neam racit nitel si am trecut pe ceai de fructe cu miere...am o durere in gat de mor.In rest toate bune,pe bebe inca nu il simtim...si normal abia asteptam urmatoare ecografie sa aflam si noi ce e...
Adina0305
Multumesc ptr urari >:D< :*:*:*:*...Si voua sa va traiasca ingerasii si o sarcina cat mai usoara >:D<...Astazi implinim 24 de saptamani occasion.gif :>....Ati luat vitamine?:-s...Am cateva saptamani de cand am inceput sa iau Elevit (dupa reteta medicului)...Cat despre durerea in gat,mie mi-a trecut cu lapte fierbinte si ou....A facut minuni ;;)...Este cineva din Iasi pe aici?;;) Va pup >:D< :*:*:*:*
IOANASTR
Noi suntem din cluj.Maine facem 15 saptamani.So far so god....
mykella
QUOTE(dana-dana @ Sep 28 2011, 07:51 PM) *
bebelul meu are 12 saptamani si 2 zile si se pare ca este ditamai golanasul:)o sa am un baietelllllll. maine ma duc sa fac analiza,doamne ajuta sa trec cu bine peste asta.voi ce face-ti?


Dana felicitari pt baietel ! Abia astept sa vedem si noi ce e!
mishulica
Buna seara,

Haideti ca acum m-am prins si eu cum sta treaba cu organizarea forumului. Vazusem doar ca a disparut mamici de martie 2012, fara a-l vedea pe cel de mamici 2012.

Am citit putin din urma si m-am intristat sa vad atatea sarcini cu probleme. Va doresc multa putere sa treceti peste toate, si mult curaj si optimism pentru urmatoarea sarcina. Sunt convinsa ca urmatoarea sarcina o sa fie fara nicio problema!

Noi suntem bine, am facut dublu test si e totul in regula. Nu am putut afla inca sexul, insa dr a spus ca 60% sanse sa fie fata. smile.gif.

Eu merg in Buc la dr Alina Craciun. Cu ea am nascut si baietelul si sunt mai mult decat multumita de ea. Mi-e draga rau.
Problema mea acum este ca nu mai lucreaza la spital de stat, eu merg la CMU acum insa nu imi permit sa si nasc aici (am abonament de la servici care imi acopera toate consult, analizele si ecografiile). Astept sa imi spuna ca isi reincepe colaborarea la un spital de stat, altfel nu stiu ce ma fac.

Va salut!
mishulica
wow! e mult prea liniste aici!

cwistinutza
Buna. Ma numesc Cristina. Sunt din Constanta. Am un baietel de 2ani si 7 luni Luca si aseara la eco am aflat ca sunt insarcinata in aproape 3 saptamani cu bebe 2 pe care ni-l dorim enorm. Bebe are 2mm si sunt foarte fericita ca sunt insarcinata.
Claububu
Fetelor, nu mai scrie nimeni pe aici?
cwistinutza
nici o alta mamica de care sa nasca in iunie 2012? este adevarat ca eu am aflat foarte repede dar va mai astept.
lolipoop
QUOTE(cwistinutza @ Oct 18 2011, 06:50 AM) *
nici o alta mamica de care sa nasca in iunie 2012? este adevarat ca eu am aflat foarte repede dar va mai astept.



Buna, si eu tot Cristina ma numesc sunt din bucuresti si dupa calcule trebuie sa nasc in prima saptamana din iunie 2012 super.gif . Cum te descurci pana acum cu sarcina? Te pup, sarcina usoara si multa sanatate!
cwistinutza
Felicitari Cristina din Bucuretsi. Eu ma simt bine. Bebele meu este foarte mic, a fost conceput pe 22 septembrie.
Esti la prima sarcina?
Ai simptome de sarcina? sau... cum ai aflat?
ADELA75
Doamne fetelor dar ce este cu voi ? Nu mai ziceti nimic , asa de liniste eu am citit tot pana acum dar de o luna nu ati mai zis nimic. Dana pe unde esti ,Lorey ce faci ?Smaranda nimic ?
Chiar nu mai aveti nimic de zis ?
Ei uite ca eu am , sunt insarcinata am cam 5 saptamani de la ultimul Cm.Nu am fost inca la doctor , abia in noiembrie merg dar iau Elevit acid folic si Utrogestan .
Momentan ma simt bine ,am avut o usoara greata la inceput dar mi-a trecut , sanii ma dor din cand in cand si burtica dar iau no-spa cand este necesar dar sarcina este inca mica dar o sa fiu cu ajutorul lui Dumnezeu o doua oara mamica de Iunie 2012.
Va pup mamici , va doresc sanatate si haideti sa mai vorbim ca o sa se desfiinteze si topicul de atata inactivitate .
Ma bucur ca m-am reintors cu vesti bune .
mishulica
Buna seara smile.gif

Adela felicitari pt sarcina! Asteptam vesti de la tine.

Eu am mai intrat din cand in cand dar am vazut ca nu se mai scrie nimic.
Sunt invatata cu ceva mai multa activitate pe forumul asta smile.gif

Va salut, si va doresc un we placut in continuare smile.gif

gabitza006
QUOTE(cwistinutza @ Oct 18 2011, 06:50 AM) *
nici o alta mamica de care sa nasca in iunie 2012? este adevarat ca eu am aflat foarte repede dar va mai astept.

Buna, Gabriela ma numesc, sunt din Bucuresti, eu voi naste pe la jumatatea lui iunie 2012. Este prima sarcina... am intrat in a 7-a saptamana deja. Din fericire ma simt bine... singura "problema" este ca mi-e somn mereu. Iti doresc sarcina usoara!
iasmio
QUOTE(IOANASTR @ Sep 29 2011, 11:26 AM) *
Noi suntem din cluj.Maine facem 15 saptamani.So far so god....

felicitari tuturor viitoarelor mamici de 2012

ioana stiu ca am mai vb noi mai demult la vsfm parca si as vrea sa te intreb ca nu-mi mai amintesc tu unde ai nascut la gine 1 sau la stanca? eram curioasa daca la stanca unde o sa nasc eu trebuie sa duc hainute pt bebe in spital sau nu...

pupici la toate
claudia_f
buna gravidutzelor!
eu sunt claudia,am 24 de ani, din brasov.
sunt la a 2 a sarcina, mai am o fetita adorabila de 2 ani si 10 luni,si sunt iarasi gravida in sapt a 6a.
la prima sarcina am fost o gravida cu toate simptoele posibile, si din pacate sarcina asta se repeta.
de la varsaturi, stare de rau care nu inceteaza nci noaptea cand ma intorc de pe o parte pe alta, pana la oboseala continua..si multe altele.
s-a mai intamplat la una din voi sa va fie foarte rau?nu mai stiu ce sa fac!!
am inceput sa iau acid folic, vitamina b6( de care auzisem ca reduce greturile), metcopramid de 3 ori pe zi, insa nimic!!!
imi cumparasem ghimbir ptr a-mi face ceai dar nu pot nici sa il apropii de gura ca si vomit.la fel patesc cad deschid frigiderul, sau ma gandesc la mancare.
felicitari celor ce nu au rau!! bucurati-va de sarcina..ca va invidiez:)
smaranda042012
QUOTE(ADELA75 @ Oct 20 2011, 12:06 PM) *
Doamne fetelor dar ce este cu voi ? Nu mai ziceti nimic , asa de liniste eu am citit tot pana acum dar de o luna nu ati mai zis nimic. Dana pe unde esti ,Lorey ce faci ?Smaranda nimic ?
Chiar nu mai aveti nimic de zis ?
Ei uite ca eu am , sunt insarcinata am cam 5 saptamani de la ultimul Cm.Nu am fost inca la doctor , abia in noiembrie merg dar iau Elevit acid folic si Utrogestan .
Momentan ma simt bine ,am avut o usoara greata la inceput dar mi-a trecut , sanii ma dor din cand in cand si burtica dar iau no-spa cand este necesar dar sarcina este inca mica dar o sa fiu cu ajutorul lui Dumnezeu o doua oara mamica de Iunie 2012.
Va pup mamici , va doresc sanatate si haideti sa mai vorbim ca o sa se desfiinteze si topicul de atata inactivitate .
Ma bucur ca m-am reintors cu vesti bune .


Adela felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa iti dea Dumnezeu un bb sanatos si o sarcna usoara !!!!
Eu nu am mai intrat dar v-am urmarit. Felicit toate viitoarele mamici si le doresc sarcini cat mai usoare si bb sanatosi ..
Eu dupa pierderea din luna august am facut o luna de stimulare din pacate cu rezultate devastatoare .. pentru mine ,.. nici un folicul ...
Luna aceasta am avut ultima menstruatie pe data de 3 (prima zi) am luat iar clomifen, am fost la dr si din fericire am raspuns la tratament.. am facut si injectia pregnyl .. ne-a facut doctorul schema - contact sexual dirijat si ne-am tinut de treaba ...
De la sf. saptamanii trecute am inceput sa ma simt destul de ciudat .. sanii s-au marit in volum, dureriu de burta ca la menstruatie mai ales saptamana aceasta de luni, balonare excesiva de azi si o foame teribila !!!!!
Astazi in drum spre casa am intrat intr-o farmacie si mi-am luat un test, l-am facut mi-au venit niste musafiri l-am ascuns repede fara sa apuc sa il vad... si dupa ce au plecat am vazut o liniuta pala pala dar SE VEDE!!!!!
Doamne ma rog sa fie bine si sa nu fie doar in inchipuirea mea.. abia ma abtin sa nu ii spun sotului meu ... mi-am promis ca daca ma ajuta Doamne Doamne sa raman pana nu aj la dr nu ii spun smile.gif
Dupa calculatoaree de pe internet as avea apropae 4 saptamani (duminca) Mai astept pana duminca dimineata sa mai fac un test .. si sa am 2 sapt de intarziere si sa ma duc la dr!!
Adela tu cum rezisti ? Daca ai 5 sapt de ce nu te duci ?:***
ADELA75
Buna Smaranda ,ma bucur pentru tine enorm si sa dea Dumnezeu sa fie bine .Cum rezist eu ,greu dar rezist ,vreau sa vad ca-i bate si inimioara .
Hai sa-ti povestesc : Mi-am facut un test cu 2 zile inainte sa-mi vine ca eu am un Cm la 25 zile deci ultimul l-am avut la 17 Septembrie si pe data de 12 trebuia sa-mi vina ,iar pe 10 octombrie mi-am facut test care a iesit pozitiv .
Saptamana trecut am avut o mica sangerare si s-a oprit binenteles am luat si utrogestan 2/zi acid folic si Elevit , dar m-am speriat.Am mai facut un test pozitiv clar in fine .M-a mancat undeva si hai si eu sa-mi fac un bhcg si mi-am facut dar aia mi-au gresit analiza in loc sa-mi faca bhcg total care valoarea este mUI/ml ei mi-au dat in ng/ml si de la 33.9 ng/ml a crescut cica la 44.7 ng/ml dar acest test se face la dublu test aceste valori in ng/ml se da la dublu test .Saptamana trecuta am racit de duminica m-am simtit foarte rau binenteles numai mie mi se putea intampla si binenteles m-am speriat ca as pierde sarcina .Am facut iar test pozitiv clar chiar m-am speriat ce pronuntata era linia de test .
De ieri am inceput sa vars mai ales dimineata exact cum am patit la baiat.Ieri dimineata am mancat si binenteles am dat totul afara ,sanii din ce in ce mai tare ma dor .
Eu acum am 6 saptamani si 2 zile de la ultimul Cm si 4 saptamani si 4 zile de conceptie .
Voi naste in jurul datei de 20 iunie 2012 dar s-ar putea si in Mai deoarece si la baiat am nascut mult mai devreme .Sa domnul sa fie bine , nu mai conteaza cand sa fuie sanatos si eu la fel .
Vestea cea mare a fost ca si cumnata mea sora sotului este insarcinata ar fi cam cu 3 saptamani mai mare decat mine , vezi probabil asa a vrut Dumnezeu .
Oricum a fost cu peripetii pan acum ,raceala sangerare etc .
Am zis ca nu mai citesc pe net ca-mi fac rau , dar nu ma pot abtine .
Noilor mamici care au venit le doresc multa sanatate si bebei sanatosi .
Am uitat sa-ti zic simtomele cele mai pronuntate le am abia acum dupa 2 saptamani de cand trebuia sa-mi vina .
Oricum si acum ma simt foarte rau este si de la raceala si de la sarcina .
Dar celelalte fete oare ce mai fac ? Dana nu a mai dat nici-un semn de viata ,oare este bine ?si celelalte mamici .
Astept vesti de la tine Smaranda .
ADELA75
QUOTE(claudia_f @ Oct 27 2011, 11:39 AM) *
buna gravidutzelor!
eu sunt claudia,am 24 de ani, din brasov.
sunt la a 2 a sarcina, mai am o fetita adorabila de 2 ani si 10 luni,si sunt iarasi gravida in sapt a 6a.
la prima sarcina am fost o gravida cu toate simptoele posibile, si din pacate sarcina asta se repeta.
de la varsaturi, stare de rau care nu inceteaza nci noaptea cand ma intorc de pe o parte pe alta, pana la oboseala continua..si multe altele.
s-a mai intamplat la una din voi sa va fie foarte rau?nu mai stiu ce sa fac!!
am inceput sa iau acid folic, vitamina b6( de care auzisem ca reduce greturile), metcopramid de 3 ori pe zi, insa nimic!!!
imi cumparasem ghimbir ptr a-mi face ceai dar nu pot nici sa il apropii de gura ca si vomit.la fel patesc cad deschid frigiderul, sau ma gandesc la mancare.
felicitari celor ce nu au rau!! bucurati-va de sarcina..ca va invidiez:)


Claudia si mie imi este foarte rau si noaptea cand ma trezsc am stare de voma ,iar ziua nu am vlaga si sunt ca un om bolnav,dar eu o pun si pe seama raclii .Dimineata vars ,iar pe seara iar ma apuca starea de voma . ma culc si cand ma trezesc sa merg la baie aceeasi stare ,sunt ca o leguma aproape .
Asa ca nu esti singura .
smaranda042012
QUOTE(ADELA75 @ Oct 28 2011, 06:18 AM) *
Buna Smaranda ,ma bucur pentru tine enorm si sa dea Dumnezeu sa fie bine .Cum rezist eu ,greu dar rezist ,vreau sa vad ca-i bate si inimioara .
Hai sa-ti povestesc : Mi-am facut un test cu 2 zile inainte sa-mi vine ca eu am un Cm la 25 zile deci ultimul l-am avut la 17 Septembrie si pe data de 12 trebuia sa-mi vina ,iar pe 10 octombrie mi-am facut test care a iesit pozitiv .
Saptamana trecut am avut o mica sangerare si s-a oprit binenteles am luat si utrogestan 2/zi acid folic si Elevit , dar m-am speriat.Am mai facut un test pozitiv clar in fine .M-a mancat undeva si hai si eu sa-mi fac un bhcg si mi-am facut dar aia mi-au gresit analiza in loc sa-mi faca bhcg total care valoarea este mUI/ml ei mi-au dat in ng/ml si de la 33.9 ng/ml a crescut cica la 44.7 ng/ml dar acest test se face la dublu test aceste valori in ng/ml se da la dublu test .Saptamana trecuta am racit de duminica m-am simtit foarte rau binenteles numai mie mi se putea intampla si binenteles m-am speriat ca as pierde sarcina .Am facut iar test pozitiv clar chiar m-am speriat ce pronuntata era linia de test .
De ieri am inceput sa vars mai ales dimineata exact cum am patit la baiat.Ieri dimineata am mancat si binenteles am dat totul afara ,sanii din ce in ce mai tare ma dor .
Eu acum am 6 saptamani si 2 zile de la ultimul Cm si 4 saptamani si 4 zile de conceptie .
Voi naste in jurul datei de 20 iunie 2012 dar s-ar putea si in Mai deoarece si la baiat am nascut mult mai devreme .Sa domnul sa fie bine , nu mai conteaza cand sa fuie sanatos si eu la fel .
Vestea cea mare a fost ca si cumnata mea sora sotului este insarcinata ar fi cam cu 3 saptamani mai mare decat mine , vezi probabil asa a vrut Dumnezeu .
Oricum a fost cu peripetii pan acum ,raceala sangerare etc .
Am zis ca nu mai citesc pe net ca-mi fac rau , dar nu ma pot abtine .
Noilor mamici care au venit le doresc multa sanatate si bebei sanatosi .
Am uitat sa-ti zic simtomele cele mai pronuntate le am abia acum dupa 2 saptamani de cand trebuia sa-mi vina .
Oricum si acum ma simt foarte rau este si de la raceala si de la sarcina .
Dar celelalte fete oare ce mai fac ? Dana nu a mai dat nici-un semn de viata ,oare este bine ?si celelalte mamici .
Astept vesti de la tine Smaranda .


Adela cred ca Dumnezeu a vrut sa ramanem amandoua in acelasi timp (aproximativ) sa ne impartasim experientele smile.gif
Si eu am facut testul mai devreme cu cateva zile .. duminca as avea 28z de cam at ar tb sau luni .. dar nu m-am putut abtine smile.gif.. Azi dimineata m-am trezit la ora 3 am fost la baie si de at nu am mai putut adormi pana la 5. Aseara am avut iar dureri ca la menstruatie .. eu ma bucur ca asta inseamana ca ceva de bine se intampla acolo in burtica ..
Sanii sunt in continuare mariti si mai simt niste intepaturi in sfarcuri dar pe parcursul zilei nu tot timpul si de dimineata m-am trezit cu o usoara greata paote este si inchipuirea mea, nu stiu dar vad ca persista ..
In ceea ce priveste analiza beta hcg dupa ultima mea experienta mi-am zis ca daca viitoare nu o mai fac penru a fost pentru mine un stres in plus .. Astept sa ma duc la dr.. Miercuri si joi am avut si eu o scurgere usor maronie care cred ca a fost de la nidatie .. Voi repeta un test duminca dimineata asa mi-am propus .. si in rest secret pana ajung la dr smile.gif
Adela tu cand te duci la dr? Eu mi-am propus daca totul este bine sa merg pe 11 nov as avea peste 5 saptamani de la intarziere si bb peste 3 de la concepere deci se vede.. nu cred ca rezist mai mult .. vedem ..
Sunt f.curioasa si ptr ca aveam in z10 2 foliculi unul de 12 mm si unul de 8 mm .. asa ca daca cel mai mic a crescut dupa injectia cu pregnyl poate sunt gemeni biggrin.gif
Te pup si o zi frumoasa!!!
ADELA75
QUOTE(smaranda042012 @ Oct 28 2011, 07:04 AM) *
Adela cred ca Dumnezeu a vrut sa ramanem amandoua in acelasi timp (aproximativ) sa ne impartasim experientele smile.gif
Si eu am facut testul mai devreme cu cateva zile .. duminca as avea 28z de cam at ar tb sau luni .. dar nu m-am putut abtine smile.gif.. Azi dimineata m-am trezit la ora 3 am fost la baie si de at nu am mai putut adormi pana la 5. Aseara am avut iar dureri ca la menstruatie .. eu ma bucur ca asta inseamana ca ceva de bine se intampla acolo in burtica ..
Sanii sunt in continuare mariti si mai simt niste intepaturi in sfarcuri dar pe parcursul zilei nu tot timpul si de dimineata m-am trezit cu o usoara greata paote este si inchipuirea mea, nu stiu dar vad ca persista ..
In ceea ce priveste analiza beta hcg dupa ultima mea experienta mi-am zis ca daca viitoare nu o mai fac penru a fost pentru mine un stres in plus .. Astept sa ma duc la dr.. Miercuri si joi am avut si eu o scurgere usor maronie care cred ca a fost de la nidatie .. Voi repeta un test duminca dimineata asa mi-am propus .. si in rest secret pana ajung la dr smile.gif
Adela tu cand te duci la dr? Eu mi-am propus daca totul este bine sa merg pe 11 nov as avea peste 5 saptamani de la intarziere si bb peste 3 de la concepere deci se vede.. nu cred ca rezist mai mult .. vedem ..
Sunt f.curioasa si ptr ca aveam in z10 2 foliculi unul de 12 mm si unul de 8 mm .. asa ca daca cel mai mic a crescut dupa injectia cu pregnyl poate sunt gemeni biggrin.gif
Te pup si o zi frumoasa!!!


Smaranda si data trecuta am fost grabita si nu am rezolvat nimic , eu tot ce fac fara sa am rabdare nu-mi iese, asa ca strang din dinti si am rabdare .Stii care este partea ca merg si vede ceva sau nu vede si ma cheama iara peste o spatamana sau doua si tot in stres stau .
Am sa merg dupa data de 7 noiembrie , pe 7 noiembrie merg sa fac analizele ,citologia ,fac si titrarile de RH si cu toate astea merg la docctorita mea ginecolog , ca asa merg dupa care ma trimite s afac astea si iar la ea etc .
Eu am luat si utrogestan de 100 2/zi de la mine putere dupa cateva zile cand am vazut ca chiar nu-mi vine Cm-ul acum sa nu ma certe ca l-am luat asa dar am vazut pe net ca au luat majortatea mamicilor sau le-a dat doctorul pentru sustinere .
Eu vreau sa vada ceva la eco nu sa zica ca data trecuta ca e prea mic si poate cu ajutorul lui Dumnezeu ii aud si inimioara .
La cate zile iti vine acum CM-ul ?
Te pup si Doamne ajuta-ne sa fie bine si sa avem copii sanatosi .
smaranda042012
QUOTE(ADELA75 @ Oct 28 2011, 10:40 AM) *
Smaranda si data trecuta am fost grabita si nu am rezolvat nimic , eu tot ce fac fara sa am rabdare nu-mi iese, asa ca strang din dinti si am rabdare .Stii care este partea ca merg si vede ceva sau nu vede si ma cheama iara peste o spatamana sau doua si tot in stres stau .
Am sa merg dupa data de 7 noiembrie , pe 7 noiembrie merg sa fac analizele ,citologia ,fac si titrarile de RH si cu toate astea merg la docctorita mea ginecolog , ca asa merg dupa care ma trimite s afac astea si iar la ea etc .
Eu am luat si utrogestan de 100 2/zi de la mine putere dupa cateva zile cand am vazut ca chiar nu-mi vine Cm-ul acum sa nu ma certe ca l-am luat asa dar am vazut pe net ca au luat majortatea mamicilor sau le-a dat doctorul pentru sustinere .
Eu vreau sa vada ceva la eco nu sa zica ca data trecuta ca e prea mic si poate cu ajutorul lui Dumnezeu ii aud si inimioara .
La cate zile iti vine acum CM-ul ?
Te pup si Doamne ajuta-ne sa fie bine si sa avem copii sanatosi .


Eu am o prietena care are tot asa ca tn menstruatia mai scurta. Ea avea la 23 z. A fost la dr la 12z de intarziere si i-a zis ca are bb 5 saptamani fix.. Cred ca conteaza ff mult ca dr. sa stie sa citeasca si sa aibe un ecograf performant .. Cu siguranta se vede la eco dar tu faci cum stii mai bine smile.gif Eu pentru mentinere iau ceai de cretisoara 3 cani pe zi atat !!!! si acid folic ... Greata parca o am ff usoara balonata sunt .. asa erai si tu in apropierea zilei de menstruatie ?? Sper sa nu fie in inchipuirea mea.
Si eu incerc sa nu ma stresez ca data trecuta a fost un cosmar ptr mine .. duminica mai fac un test dimineata .. si ar tb sa fie mai concludent linia mai pronuntata:* Eu pe 11 nov ma duc la dr ca nu ma pot abtine pana la sf lunii smile.gif
Te pup !!!
claudia_f
QUOTE(ADELA75 @ Oct 28 2011, 06:25 AM) *
Claudia si mie imi este foarte rau si noaptea cand ma trezsc am stare de voma ,iar ziua nu am vlaga si sunt ca un om bolnav,dar eu o pun si pe seama raclii .Dimineata vars ,iar pe seara iar ma apuca starea de voma . ma culc si cand ma trezesc sa merg la baie aceeasi stare ,sunt ca o leguma aproape .
Asa ca nu esti singura .



mersi mult ca mi-ai raspuns! imi pare rau ca iti este rau, si o sa ma incurajez ca trebuie sa merg mai departe..daca si altii pot.
eu printre prietene, nu am avut pe nimeni careia sa ii ie rau in sarcina. am vreo 5 prietene toate cu copii, insa la toate le-a fost f ok sarcina. incat imi tot faceam probleme ca poate am ceva ce nu fac bine...
o zi frumoasa sa ai in continuare! la noi e un cer albastru si soare superb, si e placut afara..si ma oftic ca nici nu am putere sa o imbrac pe asta mica sa iesim la plimbare..insa stam si admiram din casa:D
pupici.
ADELA75
QUOTE(smaranda042012 @ Oct 28 2011, 11:00 AM) *
Eu am o prietena care are tot asa ca tn menstruatia mai scurta. Ea avea la 23 z. A fost la dr la 12z de intarziere si i-a zis ca are bb 5 saptamani fix.. Cred ca conteaza ff mult ca dr. sa stie sa citeasca si sa aibe un ecograf performant .. Cu siguranta se vede la eco dar tu faci cum stii mai bine smile.gif Eu pentru mentinere iau ceai de cretisoara 3 cani pe zi atat !!!! si acid folic ... Greata parca o am ff usoara balonata sunt .. asa erai si tu in apropierea zilei de menstruatie ?? Sper sa nu fie in inchipuirea mea.
Si eu incerc sa nu ma stresez ca data trecuta a fost un cosmar ptr mine .. duminica mai fac un test dimineata .. si ar tb sa fie mai concludent linia mai pronuntata:* Eu pe 11 nov ma duc la dr ca nu ma pot abtine pana la sf lunii smile.gif
Te pup !!!

Si eu am baut ceai de cretisoara pana acum cateva zile ,e foarte bun .Tu la cat timp ai acum Cm-ul ?si pe 2 octombie a fost ultimul CM?
La mine greata a fost o zi aproape de ciclu si sanii, dupa care nu am mai avut si sanii nu mai erau asa cine stie ce binenteles m-am speriat si ca am sangerat nitel cam la o spatamaa de intarziere cam pe data de 19 oct , dupa cateva zile au inceput sfarcurile sa ma doara mai ales la atingere si de 2 zile sau marit sanii si sunt tari si am inceput sa vars .
Dar simptomele astea le am de doua zile deci 2 saptamani de cand trebuia sa-mi vina adica pe 12 trebuia sa-mi vina si abia acum am mai pronuntat .
Balonarea o ai si cand trebuie sa-ti vina CM-ul ?
Eu zic sa stai linistita sa vezi daca iti vine CM-ul si sa-ti faci test ,daca este pozitiv ok .Tu poti avea simptome sau nu ,nu trebuie musai sa fii ca celelalte femei.
Uite eu la baiat am varsat ca acum dar nu am avut probleme cu sanii ,m-a durut doar unul cel drept si mi-a trecut repede .L-a sarcina care am pierdut-o in Mai am avut sanii durerosi si tari dar nu am varsat ,o singura zi am avut doar senzatie de voma si atat.
Acum le am pe toate .
Deci poti sa fii o fericita sa nu versi sa nu te doara sanii iar cu balonrea nu as pune baza in ea ,u cand imi venea Cm-ul aveam o burta mama mama.
Suntem corpuri diferite ,fiinte diferite si sunt si sarcini diferite .
smaranda042012
QUOTE(ADELA75 @ Oct 28 2011, 11:34 AM) *
Si eu am baut ceai de cretisoara pana acum cateva zile ,e foarte bun .Tu la cat timp ai acum Cm-ul ?si pe 2 octombie a fost ultimul CM?
La mine greata a fost o zi aproape de ciclu si sanii, dupa care nu am mai avut si sanii nu mai erau asa cine stie ce binenteles m-am speriat si ca am sangerat nitel cam la o spatamaa de intarziere cam pe data de 19 oct , dupa cateva zile au inceput sfarcurile sa ma doara mai ales la atingere si de 2 zile sau marit sanii si sunt tari si am inceput sa vars .
Dar simptomele astea le am de doua zile deci 2 saptamani de cand trebuia sa-mi vina adica pe 12 trebuia sa-mi vina si abia acum am mai pronuntat .
Balonarea o ai si cand trebuie sa-ti vina CM-ul ?
Eu zic sa stai linistita sa vezi daca iti vine CM-ul si sa-ti faci test ,daca este pozitiv ok .Tu poti avea simptome sau nu ,nu trebuie musai sa fii ca celelalte femei.
Uite eu la baiat am varsat ca acum dar nu am avut probleme cu sanii ,m-a durut doar unul cel drept si mi-a trecut repede .L-a sarcina care am pierdut-o in Mai am avut sanii durerosi si tari dar nu am varsat ,o singura zi am avut doar senzatie de voma si atat.
Acum le am pe toate .
Deci poti sa fii o fericita sa nu versi sa nu te doara sanii iar cu balonrea nu as pune baza in ea ,u cand imi venea Cm-ul aveam o burta mama mama.
Suntem corpuri diferite ,fiinte diferite si sunt si sarcini diferite .


Iti multumesc pentru incurajari !!!
Eu de obicei ma balonam in ziua in care imi venea sau cel mult cu o zi inainte. Duminica imi mai fac un test sa vedem cum o iesi si te anunt.. Pana atunci ceai de cretisoara si cu Dumnezeu inainte .. Daca totul este bine pe data de 11 nov imi fac programare la dr.
Sa stii ca eu fata de luna august am alte simptome.. atunci nu am simtit asa nici sanii nici burta si nici durerile astea ca de menstruatie .. Sper sa fie bine!!!
O zi frumoasa!
p.s. ai anuntat pe cineva ca esti insarcinata .. eu abia ma abtin sa nu ii arat sotului testul meu partners.gif
ADELA75
QUOTE(smaranda042012 @ Oct 28 2011, 11:41 AM) *
Iti multumesc pentru incurajari !!!
Eu de obicei ma balonam in ziua in care imi venea sau cel mult cu o zi inainte. Duminica imi mai fac un test sa vedem cum o iesi si te anunt.. Pana atunci ceai de cretisoara si cu Dumnezeu inainte .. Daca totul este bine pe data de 11 nov imi fac programare la dr.
Sa stii ca eu fata de luna august am alte simptome.. atunci nu am simtit asa nici sanii nici burta si nici durerile astea ca de menstruatie .. Sper sa fie bine!!!
O zi frumoasa!
p.s. ai anuntat pe cineva ca esti insarcinata .. eu abia ma abtin sa nu ii arat sotului testul meu partners.gif


Foarte putini stiu,nici sotului nu am vrut dar i-am zis ,am hotarat amandoi sa nu mai afle altii pana nu suntem siguri ca sarcina este bine ,ca in Martie cand am ramas toata lumea stia si ne felicita si dupa aceea trebuia sa explic la toata lumea de ce am pierdut .
Dar acum stiu dar foarte putine persoane ,o prietena ,soacra-mea si cumnata si cumnatul,ti-am zis ca cumnata si ea este insarcinata are 22 ani ,nu vroiam sa le spun dar soacra-mea si-a dat seama ca eu ma umflu in burta repede .
Mai ai rabdare ca sa fii sigura si ca testul e clar pozitiv .
Te pup si ai grija de tine .
smaranda042012
QUOTE(ADELA75 @ Oct 28 2011, 11:49 AM) *
Foarte putini stiu,nici sotului nu am vrut dar i-am zis ,am hotarat amandoi sa nu mai afle altii pana nu suntem siguri ca sarcina este bine ,ca in Martie cand am ramas toata lumea stia si ne felicita si dupa aceea trebuia sa explic la toata lumea de ce am pierdut .
Dar acum stiu dar foarte putine persoane ,o prietena ,soacra-mea si cumnata si cumnatul,ti-am zis ca cumnata si ea este insarcinata are 22 ani ,nu vroiam sa le spun dar soacra-mea si-a dat seama ca eu ma umflu in burta repede .
Mai ai rabdare ca sa fii sigura si ca testul e clar pozitiv .
Te pup si ai grija de tine .



Mai am rabdare TREBUIE!!! Te anunt de evolutie si cum arata testul de duminica partners.gif Te pup si o dupa-amiaza frumoasa!
mishulica
Buna seara,

Vad ca in ultimele zile este mai multa activitate.

Felicitari fetelor noi. Sa aveti o sarcina usoara!
Va tin pumnii la vizitele la dr sau la viitoarele teste smile.gif.

Sunt cam pe fuga acum, dar pe viitor incerc sa fiu mai "vorbareata".

Noapte buna
ADELA75
Buna mamici ce faceti?Smaranda ce faci?Eu ma simt rau tare rau ma doare burta vars mai ales dimineata si apoi toata ziua ma abtin,sanii ma dor de nu mai pot ,ii tin in sutien ca altfel cum ma misc zici ca car caramizi.
Ieri eram fericita ca a nascut prietena mea un baietel de 3 kg prin cezariana si azi sunt trista ca ala mic are ceva probleme si a plecat sotul ei la Bucuresti pentru investigatii cu copilul ,Doamne ce este in sufletul ei .
cwistinutza
Buna fetelor. Am reinceput serviciul de astazi si voi scrie iar tongue.gif
Am stat acasa 2 saptamani pt ca mi-a fost foarte rau. Am varsat mult, insa acum sunt mai bine, doar ca am un gust amar permanent in gura pe care-l urasc si o aciditate la stomac de care nu mai scap. Simt nevoia sa rontai la 2 minute ceva sa nu ma mai arda stomacul. Astept sfaturi de la voi. Va pup
smaranda042012
QUOTE(ADELA75 @ Oct 30 2011, 12:29 PM) *
Buna mamici ce faceti?Smaranda ce faci?Eu ma simt rau tare rau ma doare burta vars mai ales dimineata si apoi toata ziua ma abtin,sanii ma dor de nu mai pot ,ii tin in sutien ca altfel cum ma misc zici ca car caramizi.
Ieri eram fericita ca a nascut prietena mea un baietel de 3 kg prin cezariana si azi sunt trista ca ala mic are ceva probleme si a plecat sotul ei la Bucuresti pentru investigatii cu copilul ,Doamne ce este in sufletul ei .



Buna mamici!!!
Eu sunt bine deocamdata. Nu mi-am mai facut nici un test .. tot cautand una alta pe net am citit cum niste fete si-au facut teste barza care au aparut slab pozitive si nu era gravide .. si nu mai vreau sa imi fac nimic .. Am zis ca astept pana duminica viitoare sa vad ce se intampla daca imi vine sau nu ...
Stiu ca de la ovulatie in 14-16 zile tb sa se instaleze menstruatia . Avand in vedere ca eu am facut pregnylul in z14 pp ca ovulatia a av loc in z15 deci azi maine ar tb sa vina .
In cazul in care nu se instaleaza pana duminica repet testul .. daca vine o iau de la capat ..
Sper ca nu m-am grabit cu toate!!! sad.gif(((((((((
Va pup:*
ADELA75
QUOTE(smaranda042012 @ Oct 31 2011, 09:10 AM) *
Buna mamici!!!
Eu sunt bine deocamdata. Nu mi-am mai facut nici un test .. tot cautand una alta pe net am citit cum niste fete si-au facut teste barza care au aparut slab pozitive si nu era gravide .. si nu mai vreau sa imi fac nimic .. Am zis ca astept pana duminica viitoare sa vad ce se intampla daca imi vine sau nu ...
Stiu ca de la ovulatie in 14-16 zile tb sa se instaleze menstruatia . Avand in vedere ca eu am facut pregnylul in z14 pp ca ovulatia a av loc in z15 deci azi maine ar tb sa vina .
In cazul in care nu se instaleaza pana duminica repet testul .. daca vine o iau de la capat ..
Sper ca nu m-am grabit cu toate!!! sad.gif(((((((((
Va pup:*


Buna Smaranda ,asta te-am intrebat si datile trecute la cat timp iti vine Cm-ul ?si nu te mai grabi ai rabdare,si pe tot parcursul sarcinii o sa tot iti faci griji cum mi-am facut si eu in dimineata asta .Peste noapte m-am dus la wc si aveam o stare de voma si repede m-am culcat,apoi dimineata parca nu mai aveam nimic parca si sanii si m-am speriat,dar acum iar am starea aia cu toate ca dimineta nu am varsat asa ca .....
Griji ne facem pentru sarcina sa vezi cate griji iti faci cand se naste bebelul .
Si eu stau in stres dar am rabdare pana ajung la medic si cu Dumnezeu inainte ,ma rog sa fie sanatos ,ai vazut ce am scris de prietena ma saraca e terminata ,ea la Tulcea operata si sotul cu copilul la Bucursti si inca nu stiu exact ce are .
smaranda042012
QUOTE(ADELA75 @ Oct 31 2011, 09:47 AM) *
Buna Smaranda ,asta te-am intrebat si datile trecute la cat timp iti vine Cm-ul ?si nu te mai grabi ai rabdare,si pe tot parcursul sarcinii o sa tot iti faci griji cum mi-am facut si eu in dimineata asta .Peste noapte m-am dus la wc si aveam o stare de voma si repede m-am culcat,apoi dimineata parca nu mai aveam nimic parca si sanii si m-am speriat,dar acum iar am starea aia cu toate ca dimineta nu am varsat asa ca .....
Griji ne facem pentru sarcina sa vezi cate griji iti faci cand se naste bebelul .
Si eu stau in stres dar am rabdare pana ajung la medic si cu Dumnezeu inainte ,ma rog sa fie sanatos ,ai vazut ce am scris de prietena ma saraca e terminata ,ea la Tulcea operata si sotul cu copilul la Bucursti si inca nu stiu exact ce are .



Asa este Adela ai dreptate !!!!! Stau si astept alteva nu pot face smile.gif
Imi pare tare rau pentru prietena ta.. sa dea Dumnezeu sa fie totul bine cu bebe.
Ti-ai facut programare la dr?
lorey31
Buna mamici, buna Adela si bun venit celor noi si felicitari tuturor ! Am revenit si eu. Eu ma apropiu de 18 saptamani...slva Dlui greturile, varsaturile s-au redus, ma simt mult mai bine...burtica mi a mai crescut, dar sunt destul de mica comparativ cu alte mamici de seama mea. Chiar zilele trecute am intalnic o viitoare mamica mai mica decat mine cu 2 zile, dar avea o burtica mult m mare decat mine...eu inca ma simt destul de bine, adica nu simt nici vreo diferenta in sensul de a fi greoaie in miscari, de a mi se parea greu mersul pe jos sau urcatul, coboratul scarilor...in scurt timp cred ca o sa mi se confirme si ca e printesa... rolleyes.gif
r ; va pup pe toate si grija mare de voi
smaranda042012
QUOTE(lorey31 @ Nov 1 2011, 11:55 AM) *
Buna mamici, buna Adela si bun venit celor noi si felicitari tuturor ! Am revenit si eu. Eu ma apropiu de 18 saptamani...slva Dlui greturile, varsaturile s-au redus, ma simt mult mai bine...burtica mi a mai crescut, dar sunt destul de mica comparativ cu alte mamici de seama mea. Chiar zilele trecute am intalnic o viitoare mamica mai mica decat mine cu 2 zile, dar avea o burtica mult m mare decat mine...eu inca ma simt destul de bine, adica nu simt nici vreo diferenta in sensul de a fi greoaie in miscari, de a mi se parea greu mersul pe jos sau urcatul, coboratul scarilor...in scurt timp cred ca o sa mi se confirme si ca e printesa... rolleyes.gif
r ; va pup pe toate si grija mare de voi


Buna Lorelay!!
Ma bucur pentru tine si bebelina ai ajuns aproape la jumatatea calatoriei smile.gif
Eu inca mai astept sa fac al doilea test de sarcina am zis ca pe urmatorul il fac duminica.. sper sa ma pot abtine pana atunci .. Ieri toata ziua mi s-a parut ca nu am nici un semn .. parca nici burta nu mai era asa de umflata sanii nu mai erau mariti .. tot mergeam si ma uitam la baie ..
Astazi vad ca a revenit balonarea si saniiii simt f usor tensionati .. mai simt ca niste sageti in sfarcuri .. stau si astept ca oricum menstruatia a fost un haos total dupa pierderea din august si nici nu stiu cum sa mai calculez...
Va pup!
lorey31
Buna dimineata viitoare mamici, ce noutati mai aveti, cum va mai simtiti?
smaranda042012
QUOTE(lorey31 @ Nov 2 2011, 08:11 AM) *
Buna dimineata viitoare mamici, ce noutati mai aveti, cum va mai simtiti?



Neata!!!
Mie mi-a venit azi dimineata !!! Din pacate .. nu inteleg ce a fost cu testul pozitiv .. asta este ..
Luna aceasta este ultima de stimulare ..
Adela tu ce faci ? nu ai mai intrat ...
Vroiam sa te intreb tu cum luai utrogestanul din ce zi / cate? cum ai procedat cand tb sa iti vina menstra ai luat in continuare/
Va pup!!!!
ADELA75
QUOTE(smaranda042012 @ Nov 2 2011, 01:07 PM) *
Neata!!!
Mie mi-a venit azi dimineata !!! Din pacate .. nu inteleg ce a fost cu testul pozitiv .. asta este ..
Luna aceasta este ultima de stimulare ..
Adela tu ce faci ? nu ai mai intrat ...
Vroiam sa te intreb tu cum luai utrogestanul din ce zi / cate? cum ai procedat cand tb sa iti vina menstra ai luat in continuare/
Va pup!!!!


Buna fetele,eu ce sa fac mai bine ,luni am avut dureri de burta si am sangerat un pic iara,ieri m-a durut burta dar nu am sangerat azi vad ca m-a lasat nu ma mai doare .
Eu Utrogestanul l-am luat dupa cateva zile de cand am vazut ca nu-mi vine .Luam 2/zi dar acum iau 3/zi acid folic no-spa si centrumaterna sau elevit .Nu am luat utrogestan sa raman eu am luat duphaston din ziua 14 pana in ziua 25 doar o luna si a doua luna am ramas asa am facut si la baiat .
Sa vad maine cred ca merg si eu la eco dar sincer imi este foarte frica ,tot aman.
lorey31
QUOTE(ADELA75 @ Nov 2 2011, 02:53 PM) *
Buna fetele,eu ce sa fac mai bine ,luni am avut dureri de burta si am sangerat un pic iara,ieri m-a durut burta dar nu am sangerat azi vad ca m-a lasat nu ma mai doare .
Eu Utrogestanul l-am luat dupa cateva zile de cand am vazut ca nu-mi vine .Luam 2/zi dar acum iau 3/zi acid folic no-spa si centrumaterna sau elevit .Nu am luat utrogestan sa raman eu am luat duphaston din ziua 14 pana in ziua 25 doar o luna si a doua luna am ramas asa am facut si la baiat .
Sa vad maine cred ca merg si eu la eco dar sincer imi este foarte frica ,tot aman.


Buna Adela, sper sa treci cu bine peste toate micile probleme si sa te ajute Dzeu sa nasti un bebe sanatos!
cwistinutza
Mamici ajutati-ma. Am racit, ma simt foarte rau. Ma doare spatele, oasele, tusesc pana vars, ma doare gatul, nu pot sa respir bine. Nu mai pot !!! Spuneti-mi ce sa iau...am luat stodal pt tuse expectoranta si cam atat.
ADELA75
Buna mamici ,eu azi am fost la eco i-am auzit inima bebelului are 7-8 saptamani 1.22cm dar am si un hematom retroplacentar ,de aceea am avut sangerari,nu am voie efort fizic , nu am voie sex si nici sa car ceva .
Si eu am fost racita acum o saptamana rau de tot , am luat ossciloccoccinum este homeopat cate 3/zi,3 zile la rand acelea se pun sub limba este un tub mic care are drajeuri mici mici si multe cate un tub din acela se tine sub limba pana se dizolva ,lamaie cu miere ,ma durea si capul foarte tare si am luat si paracetamol dar nu sinus ci paracetamol normal 2/zi si sirop de tuse Plantusin .
ADELA75
Am uitat sa zic si DECASEPT pt pentru durerile de gat .
cwistinutza
eu ma simt din ce in ce mai rau. am o tuse momentan expectoranta. tusesc atat de rau incat vars. ma dor oasele, muschii, capuc, urechile imi pocnesc parca am presiune asa... si iau trachisept doar.

inca ceva... ma simt foarte vlaguita, n-am chef de nimic, mi-e somn mereu, sunt nervoasa, irascibila ... nu stiu ce am
ADELA75
QUOTE(cwistinutza @ Nov 7 2011, 07:10 AM) *
eu ma simt din ce in ce mai rau. am o tuse momentan expectoranta. tusesc atat de rau incat vars. ma dor oasele, muschii, capuc, urechile imi pocnesc parca am presiune asa... si iau trachisept doar.

inca ceva... ma simt foarte vlaguita, n-am chef de nimic, mi-e somn mereu, sunt nervoasa, irascibila ... nu stiu ce am


Stiu cum este asa ma simt si eu ,dar este si de la sarcina ,fa ceva cu tusea ,si incearca ce ti-am scris mai sus ,vezi daca iti trece .
lorey31
QUOTE(ADELA75 @ Nov 7 2011, 07:50 AM) *


Stiu cum este asa ma simt si eu ,dar este si de la sarcina ,fa ceva cu tusea ,si incearca ce ti-am scris mai sus ,vezi daca iti trece .

Buna burtici, viitoare mamici! Cum mai sunteti? Eu maine am programare la eco, prima de fapt, si is asa curioasa, oare o sa se vada ce e bebe? Am 18 sapt si 3 zile...is tare nerabdatoare ....la inceput aveam asa convingerea ca i ifetita si acum am icneput sa fiu tare derutata ca visez ca-i baietel....ii bine si baietel, sanatos sa fie, dar parca m-am obisnuit cu ideea sa fie fetita si eu si sotul (care cateodata imi spune ca poate l am prostit de cap si nu e Diana, ci vreun Dian...ca deja i-am pus si nume... biggrin.gif )

Toate cele bune si sa auzim vesti cat mai bune...
ADELA75
QUOTE(lorey31 @ Nov 7 2011, 10:08 AM) *
Buna burtici, viitoare mamici! Cum mai sunteti? Eu maine am programare la eco, prima de fapt, si is asa curioasa, oare o sa se vada ce e bebe? Am 18 sapt si 3 zile...is tare nerabdatoare ....la inceput aveam asa convingerea ca i ifetita si acum am icneput sa fiu tare derutata ca visez ca-i baietel....ii bine si baietel, sanatos sa fie, dar parca m-am obisnuit cu ideea sa fie fetita si eu si sotul (care cateodata imi spune ca poate l am prostit de cap si nu e Diana, ci vreun Dian...ca deja i-am pus si nume... biggrin.gif )

Toate cele bune si sa auzim vesti cat mai bune...


Primul eco? Cum asa ? Nu conteaza ce este fetita baiat sanatos sa fie si voi parintii la fel .Eu am un baiat si tare as vrea o fetita amandoi ne dorim dar de cand am pierdut sarcina trecuta acum ne rugam sanatos sa fie bebelul asta este cel mai important.
Te astptam cu vesti .
Eu cu aceleasi probleme varsatul si senzatia de voma care nu ma lasa in rest Doamne ajuta .
lorey31
QUOTE(ADELA75 @ Nov 7 2011, 04:46 PM) *
Primul eco? Cum asa ? Nu conteaza ce este fetita baiat sanatos sa fie si voi parintii la fel .Eu am un baiat si tare as vrea o fetita amandoi ne dorim dar de cand am pierdut sarcina trecuta acum ne rugam sanatos sa fie bebelul asta este cel mai important.
Te astptam cu vesti .
Eu cu aceleasi probleme varsatul si senzatia de voma care nu ma lasa in rest Doamne ajuta .


Buna Adela! buna mamici si burtici! Cam greu de explicat de ce am ajuns asa de tarziu la eco, dar oricum e din vina noastra, nicidecum a sistemului medical de aici.

Asa cum v-am spus ieri am fost la eco, a fost f emotionanat si pt tati care era tare nerabdator, nici n-a avut stare sa stea pe scaun, s-a ridicat in picoare sa paota vedea mai bine....

Suntem tare fericiti, bebe e bine...ce ne-am bucurat sa vedem ca are manute, picioruse si sa ni se zica ca totul e normal... si ni s-a spus ca e......fetita!!! asa cum ne doream noi (doar ca tot medicul ne-a zis ca nu ne poate asigura 100%).

Va doresc si voua sa va bucurati cat mai mult de sarcina si sa aveti bebei sanatosi!
IOANASTR
Buna fetelor !
Neam refacut si noi aparit8ia prin zona.Am avut o gramada de incurcaturi in viata dar sa speram ca de acum totul va decurge normal.De acum vom semna prezenta zilnic.Si noi suntem putin raciti,ne tratam doar cu ceai si miere,incercam sa evitam pe cat posibil medicamentele pe timpul sarcini.Luam doar Elevit si Ferfolgama,se pare ca am o carenta de fierIn rest toate bune si frumoas bebe a inceput sa isi faca simtita prezenta de vreo doua saptamani,si face valuri prin burtica...etare dragalas.
Va pupacim pe toate si sa auzim numai de bine.
Geea
salut, fetelor!

sa va faceti toate bine.
Adela, si eu am avut un hematom, care mi-a provocat sangerari din sapt 7 pana in sapt 14. O data-doua ori/sapt. Insa acum suntem bine, cu ajutorul lui Dumnezeu. Aici medicii doar spun take it easy si nu cred in stat la pat sau chestii din astea. Eu as fi vrut sa ma odihnesc mai mult, insa sunt doar eu cu Gabriel acasa si evident ca nu reusesc. Speram DD sa ne ajute sa ducem cu bine la termen si sarcina a doua!

pupam cu mult drag pe toate!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.