Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De 2012
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2012
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
laura85soare
Am deschis acest topic deoarece eu voi fi o viitoare mamica de ianuarie 2012.
moni_k
felicitari! si sarcina usoara sa ai! tzuc.gif
laura85soare
QUOTE(moni_k @ May 10 2011, 09:01 AM) *
felicitari! si sarcina usoara sa ai! tzuc.gif


multumesc moni_k si tie o sarcina usoara
mada.angel
QUOTE(laura85soare @ May 10 2011, 01:02 PM) *
multumesc moni_k si tie o sarcina usoara

felicitari mamici si sarcina usoara
maria26
QUOTE(laura85soare @ May 10 2011, 08:32 AM) *
Am deschis acest topic deoarece eu voi fi o viitoare mamica de ianuarie 2012.


felicitari laura! ma bucur pentru voi.. smile.gif
USA
Felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos!...wau deja am intrat in Ianuarie 2012 ..cum trece timpul, incredibil!..pupik1
simonik19
felicitari!!!!!chiar urmaream sa vad cand apar mamiciile de ianuarie 2012!!!iti doresc o sarcina usoara,un bebe sanatos si frumos!!!!
angel
felicitari sarcina usoara si un bebe sanatos iti doresc!!!!
laura85soare
Am vrut sa-mi pun si eu ticker si imi da aceasta eroare cum pot sa o rezolv si eu? sau dak ma poate ajuta si pe mine cineva..... sa-l pun la semnatura....
"Există o eroare cu BBCode dumneavoastră. Este posibil că ați folosit în mod incorect o etichetă, cum ar fi [TAG], atunci când acesta este menit să fie folosit ca [TAG =] sau vice-versa."

simina_ana
Wow...se da startul la bebei de 2012....felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos!!! trandafir.gif
BarbyBelle
Felicitari Laura, m-am inscris si eu pentru ca daca totul va fi ok o sa fiu si eu mamica in ianuarie 2012. Felicitari tuturor si sarcina usoara va doresc.
laura85soare
QUOTE(BarbyBelle @ May 11 2011, 02:21 PM) *
Felicitari Laura, m-am inscris si eu pentru ca daca totul va fi ok o sa fiu si eu mamica in ianuarie 2012. Felicitari tuturor si sarcina usoara va doresc.


Multumesc la fel si tie. Sa speram ca ne vom strange cat mai multe mamici si ca nu vom avea probleme cu sarcina.
La mine deja isi fac aparitia simptomele.... greturi, varsaturi, dureri de burta, de spate, de cap..
manu1981
Felicitari tuturor mamicilor pt sarcina. Ne inscriem si noi pe lista mamicilor de ianuarie 2012. Speram sa fie totul bine si la anul sa ne vedem puiutul in brate sanatos!
BarbyBelle
Felicitari Manu, si bine ai venit!!! Sa fim sanatoase si sa avem bebei sanatosi, frumosi si cuminti.
Eu nu ma plang deocamdata de nimic, ma mai doare burta, greturi rar, varsaturi deloc, ce sa zic sa ma tina tot asa pana la 8 luni si jumatate:))
manu1981
QUOTE(BarbyBelle @ May 13 2011, 01:06 PM) *
Felicitari Manu, si bine ai venit!!! Sa fim sanatoase si sa avem bebei sanatosi, frumosi si cuminti.
Eu nu ma plang deocamdata de nimic, ma mai doare burta, greturi rar, varsaturi deloc, ce sa zic sa ma tina tot asa pana la 8 luni si jumatate:))

Multumesc! Sa dea Dumnezeu sa fie numai bebei sanatosi!
Nici eu nu am greturi sau alte stari de rau. Ma mai doare burta din cand in cand si au inceput sa ma doara sanii. In rest fara greturi, pofte sau alte cele. Nici la prima sarcina nu am avut si aper sa continui tot asa.
Lusha&Zbenguica
buna ziua fetelor
FELICITARIII!!
si eu sunt o mamica de ianuarie smile.gif dar de 2009
chiar zilele trecute ma luase nostalgia anilor trecuti ..ce clipe frumoase veti petrece de acum inainte
va doresc sarcina usoara

Manu ce surpriza placuta!!! cred ca esti in al 100 -lea cer. Stiu ca ai spus mai demult ca vrei si bebe 2. ma bucur tare mult pentru tine smile.gif
Karmin
QUOTE(laura85soare @ May 10 2011, 08:32 AM) *
Am deschis acest topic deoarece eu voi fi o viitoare mamica de ianuarie 2012.



QUOTE(BarbyBelle @ May 11 2011, 02:21 PM) *
Felicitari Laura, m-am inscris si eu pentru ca daca totul va fi ok o sa fiu si eu mamica in ianuarie 2012. Felicitari tuturor si sarcina usoara va doresc.



QUOTE(manu1981 @ May 13 2011, 12:25 PM) *
Felicitari tuturor mamicilor pt sarcina. Ne inscriem si noi pe lista mamicilor de ianuarie 2012. Speram sa fie totul bine si la anul sa ne vedem puiutul in brate sanatos!



Felicitari!!! sa va creasca burticile maaaari!!!!
SARCINA USOARA TUTUROR~~~~~
Mirruna
Buna tuturor,
si eu sunt o viitoare mamica de ian 2012, azi avem aproape 6 sapt si deja am fost la control.. biggrin.gif
va doresc sa aveti sarcini usoare si sa ne fie puiutii sanatosi sa creasca mari si frumosi

laura85soare
QUOTE(manu1981 @ May 13 2011, 12:25 PM) *
Felicitari tuturor mamicilor pt sarcina. Ne inscriem si noi pe lista mamicilor de ianuarie 2012. Speram sa fie totul bine si la anul sa ne vedem puiutul in brate sanatos!



QUOTE(Mirruna @ May 13 2011, 06:09 PM) *
Buna tuturor,
si eu sunt o viitoare mamica de ian 2012, azi avem aproape 6 sapt si deja am fost la control.. biggrin.gif
va doresc sa aveti sarcini usoare si sa ne fie puiutii sanatosi sa creasca mari si frumosi


felicitari viitoarelor mamici! Usor, usor ne vom strange mai multe mamici...
ancutzas
Felicitari viitorelor mamici! Asteptam sa se deschida si acest topic pentru 2012 rolleyes.gif . Am primit confirmarea de curand ca sunt insarcinata in 6 saptamani si 4 zile si este prima sarcina...deci, am o gramada de nelamuriri...A facut careva o prima ecografie? Ce dimensiuni avea bebele, sacul gestational?
laura85soare
QUOTE(ancutzas @ May 14 2011, 11:33 AM) *
Felicitari viitorelor mamici! Asteptam sa se deschida si acest topic pentru 2012 rolleyes.gif . Am primit confirmarea de curand ca sunt insarcinata in 6 saptamani si 4 zile si este prima sarcina...deci, am o gramada de nelamuriri...A facut careva o prima ecografie? Ce dimensiuni avea bebele, sacul gestational?


Felicitari Ancuta! Eu am facut ecografie si parca dimensiunile erau de 0.9 mm ( sper sa nu vb prostii) eu asa am retinut. Chiar am sa caut ecografia cu ce mi-a scris d-na doctor ca maine oricum va trebui sa merg pana la spital sa-mi puna perfuzie....
ancutzas

Nu cred ca era asa micut...la mine a vazut ca bebele ar avea 4,4 mm si credeam ca e prea mic pentru 6 sapt. Si m-a hemat peste 10 zile sa mai fac o ecografie...pana atunci o duc cam rau cu pofta de mancare, nu as manca nimic daca nu m-ar certa sotul smile.gif
manu1981
Salutare, burtici.
Cum va mai simtiti? Eu am avut ceva dureri de burta zilele acestea, dar sper sa fie trecatoare. Inca nu am facut un ecograf. Si la primul bebe am facut primul eco la 12 saptamani si abia sunt 6 saptamani, asa ca mai asteptam cu ecografia.
maria26
QUOTE(manu1981 @ May 17 2011, 05:24 PM) *
Salutare, burtici.
Cum va mai simtiti? Eu am avut ceva dureri de burta zilele acestea, dar sper sa fie trecatoare. Inca nu am facut un ecograf. Si la primul bebe am facut primul eco la 12 saptamani si abia sunt 6 saptamani, asa ca mai asteptam cu ecografia.


felicitari mami! smile.gif.. sarcina usoara si bebe sanatos sa ai smile.gif trandafir.gif
manu1981
QUOTE(maria26 @ May 17 2011, 06:36 PM) *
felicitari mami! smile.gif.. sarcina usoara si bebe sanatos sa ai smile.gif trandafir.gif

Multumesc, Maria! trandafir.gif
sa dea Dumnezeu sa fie totul bine pana la capat. Sarcina usoara si tie in continuare floare2.gif
ancutzas
Stie cineva cum e bine sa fie anticorpii IgG si IgM la toxoplasma si celelalte analize din primul trimestru?
manu1981
QUOTE(ancutzas @ May 18 2011, 04:07 PM) *
Stie cineva cum e bine sa fie anticorpii IgG si IgM la toxoplasma si celelalte analize din primul trimestru?

Eu nu am facut toxoplasma nici la prima sarcina si nu o fac nici acum. Nu am facut decat analizele uzuale, decontate de CAS. Astazi mi-am facut programare la medicul de familie ca trebuie sa merg sa ma ia in evidenta. Cat de curand va trebui sa merg si la ginecolog pentru control si pentru primul eco. Sper sa fie totul bine pana la final si sa fie un bebe sanatos.
manu1981
Pe unde sunteti fetelor? Noi mergem maine la eco.
laura85soare
QUOTE(manu1981 @ May 25 2011, 04:21 PM) *
Pe unde sunteti fetelor? Noi mergem maine la eco.


Pe aici suntem wink.gif .... si noi am fost ieri la eco.... a zis ca avem 7 saptamani si 3 zile dupa masuratorile de la ecograf... ca este coborat jos fata de unde ar trebui sa fie.... am auzit inimioara.... ne-a dat tratament
Mi-a zis sa am grija ca pot pierde sarcina... mult repaos, sa nu-mi lipseasca din alimentatie carnea, lactatele si ouale...
Eu acum 2 saptamani am facut o cadere de calciu (mi se inclestase gura, mi se strambase), vomitam la greu... ieri am vomitat si firicele de sange (mi-a zis ca din cauza mucoasei ca a devenit sensibila)
Cam atat despre noi....
Manu la ce medic mergi.... cine iti urmareste sarcina? ieri ce ai facut la eco... asteptam vesti...
manu1981
QUOTE(laura85soare @ May 27 2011, 10:05 AM) *
Pe aici suntem wink.gif .... si noi am fost ieri la eco.... a zis ca avem 7 saptamani si 3 zile dupa masuratorile de la ecograf... ca este coborat jos fata de unde ar trebui sa fie.... am auzit inimioara.... ne-a dat tratament
Mi-a zis sa am grija ca pot pierde sarcina... mult repaos, sa nu-mi lipseasca din alimentatie carnea, lactatele si ouale...
Eu acum 2 saptamani am facut o cadere de calciu (mi se inclestase gura, mi se strambase), vomitam la greu... ieri am vomitat si firicele de sange (mi-a zis ca din cauza mucoasei ca a devenit sensibila)
Cam atat despre noi....
Manu la ce medic mergi.... cine iti urmareste sarcina? ieri ce ai facut la eco... asteptam vesti...

Cam slabuta activitatea pe aici.
Dr cu care voi naste si la care merg in mod curent este la Bucuresti la Spitalul Universitar. Din pacate, din cauza programului foarte aglomerat al sotului si a faptului ca a fost mai mult plecat din tara decat acasa, nu am reusit sa ajung la un control asa ca am facut un eco aici, la Campulung, sa fiu eu linistita ca e totul bine. Bebe e sanatos, e in limite normale si acum asteptam sa ajungem la Bucuresti.
Mirruna
buna! si eu sunt o mamica de ian 2012, maine intram in a 9 saptamana de sarcina, si ne simtit f bine
, fara greturi de dimineata si alte simptome, doar foamea de dimineata eating.gif si ceva starid e somn dupa pranz ...
nicolica
Salut toate viitoarele mamici ( laura, barby, manu, mirruna si ancutzas)!
Va doresc sarcinii usoare la toate!
Si eu sunt o viitoare mamica, in speranta ca totul va decurge bine.., avem 6 saptamani astazi, am trecut de primul ecograf unde totul era in regula si ne pregatim de urmatorul pe 15 iunie.
Am inceput cu o sangerare maronie, urmata de dureri de abdomen ( nu ca la menstruatie), iar acum inafara de o greutate in sanii si oboseala continuua, alte simptome nu am.Sa fie normal oare?


[font="Times New Roman"][/font][color="#483D8B"][/color]
Mirruna
fetelor unde veti naste?
laura85soare
QUOTE(nicolica @ Jun 6 2011, 05:53 PM) *
Salut toate viitoarele mamici ( laura, barby, manu, mirruna si ancutzas)!
Va doresc sarcinii usoare la toate!
Si eu sunt o viitoare mamica, in speranta ca totul va decurge bine.., avem 6 saptamani astazi, am trecut de primul ecograf unde totul era in regula si ne pregatim de urmatorul pe 15 iunie.
Am inceput cu o sangerare maronie, urmata de dureri de abdomen ( nu ca la menstruatie), iar acum inafara de o greutate in sanii si oboseala continuua, alte simptome nu am.Sa fie normal oare?


[font="Times New Roman"][/font][color="#483D8B"][/color]


Bun venit nicolica.... sarcina usoara... si mai tarziu nastere usoara...
De unde esti, din ce judet?
Daaa este foarte normal sa fi tot timpul obosita ( te trage bebe la somnic) pe mine si acum la ~ 9 saptamani si ceva ma dor sanii foarte rau
laura85soare
QUOTE(Mirruna @ Jun 6 2011, 08:12 PM) *
fetelor unde veti naste?


Eu deocamdata sunt la d-na dr Tanasescu asa ca tot ce-i posibil sa nasc la spitalul judetean ARGES
alisamon
Buna dragele mele....


Pentru cele care ma cunosc, sunt Monica. Am stat o vreme la vreau sa fiu mamai 2 , apoi la mamici de martie 2010. Am un baietel de 1 an 2 luni si jumatate, Mihnea si se pare ca voi mai avea un bebe....Am 4 saptamani si 6 zile.

Pentru cele care nu ma cunosc sunt o viitoare mamica, sper, de februarie 2012. Am 4 saptamani si 6 zile, am 2 teste de sarcina pozitive, si 3 Beta HCG-uri in crestere normala. Am fost ieri la un eco, dar inca nu se vede nimic, mentionez ca am avut ovulatia dupa ziua a 16-a. In rest ca simptome, am dureri de sani, de burta si de spete, si ceva greturi dupa ce mananc...Astept sa mai merg zilele astea la un eco...sper sa se vada ceva. Va astept pe cat mai multe la discutii...
alisamon
Karmin
Felicitari Monica!!!! SARCINA USOARA!

te asteptam inapoi si la mamici de martie 2010... eu nu am mai vazut nici o poza cu Mihnea de cand era bb, si acelea pe messenger, nu pe forum!


Alondra
Woww, felicitari Alisamon!
Doamne, nu-mi vine sa cred, numai cand erai la VSFM si te chinuiai pt primul ! smile.gif
Esti pe urmele Taniei si tu smile.gif Azi maine te vedem cu 2 in brate! smile.gif
Sarcina usoara sa ai! eusa_clap.gif gravida.gif
alisamon
Multumesc frumos de urari. Sper sa fie totul bine pentru toata lumea. O sa incerc sa postez niste poze.
Mirruna
eu sunt inscrisa la Dr Florina Mihalache CF2 ,e o dr recomandata de 2 cunostinte si speram sa decurga totul f bine. pe 2 iulie avem prima ecograf morfologica (la aprox 3 luni)
alisamon
Inca sunt singura mamica de februarie?
Haideti fetelor...curaj...faceti-va teste si haideti la povesti....Eu azi am fost la eco si se vede sarcina.....Sunt foarte fericita...Va pup
ancutzas
Buna, fetelor! Cum va mai simtiti? La mine incepe sa fie putin mai bine....nu mancam nimic, imi era greata din orice si obligatoriu o data pe zi vomitam. Acum avem 10 saptamani si 4 zile si m-am hotarat sa mai fac o ecografie de rutina, se pare ca bebe e ok. Pe 21 iunie mergem la eco de trim I si depistarea sindromului Down, sper sa trecem cu bine si de asta si apoi o sa fiu mai linistita. Inca nu suport mirosul de mancare gatita, in special carne sad.gif.
Voi naste la Filantropia, multa lume a laudat acest spital, iar doctorul este Zugravu Adrian. A mai auzit cineva de el?
nicolica
Eu iau acum utrogestan ( 4 pe zi), no-spa 2 zi , acid folic si elevit.Cu exceptia oboselii si a greutatii in sanii, alte simptome inca nu am si stau un pic cu grija deoarece am mai pierdut o sarcina acum 6 luni la 9 saptamani din cauze neelucidate inca.
Voi aveti ceva tratament?
[color="#800080"][/color]
Mirruna

buna Ancutzas, sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos!
nu am auzit de dr Zugravu, dar filantropia este un spital bun si cu siguranta iti va fi bine acolo yes.gif si eu merg la eco trim I la inceputul lui iulie la medlife .abia astept sa vedem si sa auzim puiutul.
va pup pe toate si aveti grija de voi si de puiutii vostrii!!
manu1981
Ce faceti, mamici? Eu de cateva zile nu am pofta de mancare. Am o senzatie de greata continua. Nici nu stiu ce as putea sa mananc ca sa-mi dispara senzatia asta care e foarte aiurea.
Simonela2012
QUOTE(alisamon @ Jun 7 2011, 12:22 PM) *
Buna dragele mele....
Pentru cele care ma cunosc, sunt Monica. Am stat o vreme la vreau sa fiu mamai 2 , apoi la mamici de martie 2010. Am un baietel de 1 an 2 luni si jumatate, Mihnea si se pare ca voi mai avea un bebe....Am 4 saptamani si 6 zile.

Pentru cele care nu ma cunosc sunt o viitoare mamica, sper, de februarie 2012. Am 4 saptamani si 6 zile, am 2 teste de sarcina pozitive, si 3 Beta HCG-uri in crestere normala. Am fost ieri la un eco, dar inca nu se vede nimic, mentionez ca am avut ovulatia dupa ziua a 16-a. In rest ca simptome, am dureri de sani, de burta si de spete, si ceva greturi dupa ce mananc...Astept sa mai merg zilele astea la un eco...sper sa se vada ceva. Va astept pe cat mai multe la discutii...


Buna, tuturor
Si eu tot mami 2 voi fi... smile.gif am un baietel de 1 an si 9 luni si sunt insarcinata in 6 saptamani (DPN 4 februarie 2012)
Am facut testul de sarcina care a iesit pozitiv si saptamana asta merg la consult.

Multa sanatate tuturor si la cat mai multe burtici fericite...smile.gif
alisamon
QUOTE(Simonela2012 @ Jun 14 2011, 10:39 PM) *
Buna, tuturor
Si eu tot mami 2 voi fi... smile.gif am un baietel de 1 an si 9 luni si sunt insarcinata in 6 saptamani (DPN 4 februarie 2012)
Am facut testul de sarcina care a iesit pozitiv si saptamana asta merg la consult.

Multa sanatate tuturor si la cat mai multe burtici fericite...smile.gif




Bine ai venit draga mea....Ma bucur ca nu sunt singura...Chiar ma gandeam ca , nu ma vine nimeni cu mine....Voi sunteti un pic mai mari...cu 4 zile si respectiv cu 6 luni. Cum se numeste baietelul tau? De unde esti? Si cum te simti pana acum...AAAAa si ce vrei sa fie bebe 2?

Pe baietelul meu il cheama Mihnea, noi suntem din Timisoara. Eu am greturi dupa ce mananc, dar nu numai, dureri de sani, burta si spate....Am fost la un eco la 5 saptamani si bebe e intrauterin...Acum astept ecografia din 21 , sa vedem ce s-a mai intamplat....Eu as vrea tare mult o fetita...dar tot timpul ma rog sa fie sanatos si sa fie asa cum crede Dumnezeu de cuvinta...Poate baietelul meu s-a bucura mai mult de un fratior....La fel si tati...Astept sa mai vorbim.......Ma bucur ca suntem 2 mamici cu experienta.. Va pupam si mai asteptam mamici

julia30

Salut .si eu sunt o mamica deja ,si astept bebe 2 . in februarie 2012 , sunt in 6 saptamani si 1 zi. Iti doresc o sarcina usoara.
alisamon
QUOTE(julia30 @ Jun 15 2011, 01:33 PM) *
Salut .si eu sunt o mamica deja ,si astept bebe 2 . in februarie 2012 , sunt in 6 saptamani si 1 zi. Iti doresc o sarcina usoara.




Wow ce fain....Inca o mamica...Spune-ne ceva despre tine....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.