Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebele Nostru Atat De Mult Dorit
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Magda Alexandru
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
simina_ana
Azi mai mult ca niciodata ma gandesc la voi.....Sa dea Dumnezeu sa primim doar vesti bune pray.gif ....Ma rog la El ca totul sa decurga cat mai bine.....sa va intareasca si sa va dea forta sa va recuperati cat mai repede....
Va trimit multe....multe imbratisari si Dumnezeu sa va aiba in paza!!! trandafir.gif
USA
floare2.gif Un gand si o rugaciune ptr voi! tzuc.gif pray.gif
Sunt sigura cu totul decurge ca uns yes.gif yes.gif ...iar bebe Liam zambeste frumos!
ruxy
O ruga am inaltat si eu pentru voi draga Magda...stiu ca DD va tine in brate...si o sa fie bine cu micutul vostru, sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine de aceasta incercare grea partners.gif love1.gif hug.gif tzuc.gif
Magda Alexandru
QUOTE(simina_ana @ Jun 15 2010, 03:36 PM) *
Azi mai mult ca niciodata ma gandesc la voi.....Sa dea Dumnezeu sa primim doar vesti bune pray.gif ....Ma rog la El ca totul sa decurga cat mai bine.....sa va intareasca si sa va dea forta sa va recuperati cat mai repede....
Va trimit multe....multe imbratisari si Dumnezeu sa va aiba in paza!!! trandafir.gif


http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1372354
Imi oarerau ca nu am mai mult timp sa scriu. poate maine dupa cevoi dormi cateva ore in noaptea asta, caci sunt terminata phisic si fizic.

pupam
ruxy
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 15 2010, 11:06 PM) *
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1372354
Imi oarerau ca nu am mai mult timp sa scriu. poate maine dupa cevoi dormi cateva ore in noaptea asta, caci sunt terminata phisic si fizic.

pupam


Te-am asteptat cu sufletul la gura, am citit ce ai scris...si ma bucur ca ati trecut de operatie...sunt sigura ca va fi bine Magduta draga noastra...sa te intareasca bunul Dumnezeu! Iti suntem alaturi love1.gif
USA
Doamne, iti multumim!
Ce bine ca a trecut cu bine pana acum....greul a trecut..de acum recuperarea....muulta rabdare draga mea, si recuperare rapida la puiul Liam!
Alondra
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 15 2010, 11:06 PM) *
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1372354
Imi oarerau ca nu am mai mult timp sa scriu. poate maine dupa cevoi dormi cateva ore in noaptea asta, caci sunt terminata phisic si fizic.

pupam

Multa sanatate draga Magda pt Liam, sa va ajute DD sa treceti cu bine peste aceasta incercare pray.gif hug.gif
Magda Alexandru
QUOTE(USA @ Jun 15 2010, 11:13 PM) *
Doamne, iti multumim!
Ce bine ca a trecut cu bine pana acum....greul a trecut..de acum recuperarea....muulta rabdare draga mea, si recuperare rapida la puiul Liam!


Multumesc mult, dragele mele! Ruxy, USA, Alondra si tuturor fetelor care au fost cu gandul si sufletul la noi.
Da, de acum recuperarea urmeaza. Cu rabdare si multa dragoste le vom face pe toate. Iar daca mai era cazul inca o data, inceracarea asta ne-a apropiat si mai mult ca si cuplu si familie pe mine so sotul meu. Am plans unul pe umarul cwluilalt si ne-am sprijinit reciproc.
Voi mai scrie cum mai am putin timp, acum la fiecare 4 ore ma si mulg si il congelez pt cand va incepe puiul sa manance. M-am mutat la spital, au camera speciala pt parinti cat timp copiii sunt la terapie intensiva, iar apoi pat langa patul copilului dupa ce este mutat in salon. Toate conditiile, masa, dusuri.\
Pana va iese de la terapie intensiva voi mai avea putin timp sa scriu, apoi voi fi ocupata cu el 24 din 24.Asa ca o sa scriu cum mai sunt ceva noutati.

Pupam cu drag si imbratisam pe toata lumea!!!!
Sara1
Bravo scumpa Magda, a trecut!!! Am lacrimi in ochi si nod in git de emotie si fericire pentru vestile pe care ni le-ai dat! O sa se recupereze repede si bine, caci e un printisor voinic si fooooarte iubit!!! Va imbratisez si tie mamica puternica iti trimit un pupic special!!! tzuc.gif trandafir.gif
Imi30
Felicitari draga mea...ma bucur mult ca ati trecut cu bine si de acest hop al vietii...Baietelul tau este un luptator, iar daca-l avem aproape si pe Dumnezeu, totul e posibil. Recuperare rapida ii doresc micutului Liam si multa multa sanatate!!!
simina_ana
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 15 2010, 11:06 PM) *
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1372354
Imi oarerau ca nu am mai mult timp sa scriu. poate maine dupa cevoi dormi cateva ore in noaptea asta, caci sunt terminata phisic si fizic.

pupam



Acum plang, dar de bucurie de data asta....ma bucur atat de mult ca primul pas a fost facut si operatia a decurs fara probleme. Liam a fost mai mult decat curajos...iar voi....nici nu trebuie sa mai spun ....Dumnezeu v-a intarit si va da puterea sa-i fiti alaturi puiutului vostru si sa-l incurajati cu toata dragostea voastra....Liam simte asta si sunt convinsa ca se va recupera foarte repede....In curand o sa va bucurati asa cum meritati de familia frumoasa pe care ati intemeiat-o.
Va pupic dulce, Magda si ne gandim la voi! hug.gif
_maia_
ma bucur sa aud vesti bune, cu asa o minune de baiat, si cu asa parinti minunati, lucrurile nici nu puteau sta altfel... sanatate multa multa pray.gif
Luka
Iubita mea , ma bucur mult , din suflet , ca totul se indreapta spre bine ! hug.gif hug.gif hug.gif
Sa te intareasca Dumnezeu si sa va dea putere si multa sanatate ! partners.gif
simina_ana
Sper ca sunteti acasa si ca va recuperati frumos.....
Va pupacim cat putem noi de dulce!!
Magda Alexandru
Buna, dragelor! tzuc.gif
Nu am mai reusit sa scriu.. Nu stiu ce problema a avut retetaua wireless de la spital si asta a fost motivul. Timp as fi avut asa putin.
Joi Liam a iesit de la terapie intensiva unde mi-a fost ingrozitor sa il vad, insa cu ajutorul lui Dumnezeu am trecut si de asta. Apoi pana astazi a fost in salon, iar astazi ne-au dat drumul acasa. Se recupereaza f bine si peste o sapt suntem programati la control.
Are 2 medicamente pe care le va lua in urmatoarea perioada si in plus multa atentie la operatie, sa fie mereu curata si sa schimbam f des pansamentul.
Din punct de vedere al alimentatiei, este un alt copil. El care manca 70 ml intr-o ora jumatate, acum mananca 80-90 in 20 de minute. mai dificil este faptul ca e traumatizat, bietul meu pui, vrea mereu in brate, iar cand il punem in pat plange pana se inroseste si trebuie sa il luam imediat de acolo. ne-au spus de la spital ca asa va fi cateva zile, insa e atat de agitat si speriat, doarme 15 minute si se trezeste urland, incat ma rog sa ii treaca cat de repede posibil.
Acum 3 zile, cand era in spital, i-am adus jucaria mobila cu gazutze pe care o are deasupra patului, ca sa aiba ceva familiar. cand a vazut-o, a facut ochii mari si a inceput sa ii tremure barbita si sa tremure din tot corpul, ca atunci cand vezi ceva f drag tie, ceva sau cineva pe care nu l-ai mai vazut de mult timp. Am inceput sa plang, mi s-a parut extraordinar ca copilul meu sa arate pt prima data un sentiment atat de clar, desi nu ne era adresat noua. Nu am cuvinte sa exprim ce simt pt el si cate de netarmurita (desi nu are superlativ cuv asta) este dragostea mea pt el. Mi-as da viata ca sa fie el bine!!!
Va multumesc din suflet ca ne-ati fost alaturi si o sa va tin la curent cu tot ceea ce va urma. Intre timp incercam sa ne obisnuim din nou acasa...

va pupam pe toate! love1.gif tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 21 2010, 12:24 AM) *
Buna, dragelor! tzuc.gif
Nu am mai reusit sa scriu.. Nu stiu ce problema a avut retetaua wireless de la spital si asta a fost motivul. Timp as fi avut asa putin.
Joi Liam a iesit de la terapie intensiva unde mi-a fost ingrozitor sa il vad, insa cu ajutorul lui Dumnezeu am trecut si de asta. Apoi pana astazi a fost in salon, iar astazi ne-au dat drumul acasa. Se recupereaza f bine si peste o sapt suntem programati la control.
Are 2 medicamente pe care le va lua in urmatoarea perioada si in plus multa atentie la operatie, sa fie mereu curata si sa schimbam f des pansamentul.
Din punct de vedere al alimentatiei, este un alt copil. El care manca 70 ml intr-o ora jumatate, acum mananca 80-90 in 20 de minute. mai dificil este faptul ca e traumatizat, bietul meu pui, vrea mereu in brate, iar cand il punem in pat plange pana se inroseste si trebuie sa il luam imediat de acolo. ne-au spus de la spital ca asa va fi cateva zile, insa e atat de agitat si speriat, doarme 15 minute si se trezeste urland, incat ma rog sa ii treaca cat de repede posibil.
Acum 3 zile, cand era in spital, i-am adus jucaria mobila cu gazutze pe care o are deasupra patului, ca sa aiba ceva familiar. cand a vazut-o, a facut ochii mari si a inceput sa ii tremure barbita si sa tremure din tot corpul, ca atunci cand vezi ceva f drag tie, ceva sau cineva pe care nu l-ai mai vazut de mult timp. Am inceput sa plang, mi s-a parut extraordinar ca copilul meu sa arate pt prima data un sentiment atat de clar, desi nu ne era adresat noua. Nu am cuvinte sa exprim ce simt pt el si cate de netarmurita (desi nu are superlativ cuv asta) este dragostea mea pt el. Mi-as da viata ca sa fie el bine!!!
Va multumesc din suflet ca ne-ati fost alaturi si o sa va tin la curent cu tot ceea ce va urma. Intre timp incercam sa ne obisnuim din nou acasa...

va pupam pe toate! love1.gif tzuc.gif




O veste nici ca se poate mai frumoasa, azi cand Liam implineste 3 lunitze!!!
Dumnezeu v-a fost alaturi in momentele cele mai grele.....V-a intarit si v-a dat puterea de a va putea privi puiul intr-o situatie prin care nici un copilas nu trebuie sa treaca.....Tot El va fi alaturi de voi si de acum inainte. O sa vezi ca Liam se va recupera frumos.....
Acum probabil e agitat....a trecut printr-o trauma .....Uneori ii consideram atat de micuti si ca nu inteleg....dar uite ca ne-o dovedesc in fiecare moment ca sunt capabili de sentimente si reactii nebanuite. Desi sunt mici si firavi....sunt mai puternici decat noi in multe situatii.....
Nu stiu cum sa-mi exprim in scris bucuria ca sunteti acasa ....dar simt o emotie puternica vazand ca usor usor reintrati in normal....Ma bucur nespus de mult pentru voi.....dar in primul rand ca Liam a trecut cu bine peste toate.....
Va imbratisam cu drag....
De la Iancu multi pupici pentru o mamica puternica si un puiut si mai puternic!
ruxy
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 21 2010, 12:24 AM) *
Buna, dragelor! tzuc.gif
Nu am mai reusit sa scriu.. Nu stiu ce problema a avut retetaua wireless de la spital si asta a fost motivul. Timp as fi avut asa putin.
Joi Liam a iesit de la terapie intensiva unde mi-a fost ingrozitor sa il vad, insa cu ajutorul lui Dumnezeu am trecut si de asta. Apoi pana astazi a fost in salon, iar astazi ne-au dat drumul acasa. Se recupereaza f bine si peste o sapt suntem programati la control.
Are 2 medicamente pe care le va lua in urmatoarea perioada si in plus multa atentie la operatie, sa fie mereu curata si sa schimbam f des pansamentul.
Din punct de vedere al alimentatiei, este un alt copil. El care manca 70 ml intr-o ora jumatate, acum mananca 80-90 in 20 de minute. mai dificil este faptul ca e traumatizat, bietul meu pui, vrea mereu in brate, iar cand il punem in pat plange pana se inroseste si trebuie sa il luam imediat de acolo. ne-au spus de la spital ca asa va fi cateva zile, insa e atat de agitat si speriat, doarme 15 minute si se trezeste urland, incat ma rog sa ii treaca cat de repede posibil.
Acum 3 zile, cand era in spital, i-am adus jucaria mobila cu gazutze pe care o are deasupra patului, ca sa aiba ceva familiar. cand a vazut-o, a facut ochii mari si a inceput sa ii tremure barbita si sa tremure din tot corpul, ca atunci cand vezi ceva f drag tie, ceva sau cineva pe care nu l-ai mai vazut de mult timp. Am inceput sa plang, mi s-a parut extraordinar ca copilul meu sa arate pt prima data un sentiment atat de clar, desi nu ne era adresat noua. Nu am cuvinte sa exprim ce simt pt el si cate de netarmurita (desi nu are superlativ cuv asta) este dragostea mea pt el. Mi-as da viata ca sa fie el bine!!!
Va multumesc din suflet ca ne-ati fost alaturi si o sa va tin la curent cu tot ceea ce va urma. Intre timp incercam sa ne obisnuim din nou acasa...

va pupam pe toate! love1.gif tzuc.gif


Sunt foarte bucuroasa pentru voi Magda...DD a fost cu bebe mic si cu voi familia....a depasit o cumpana in viata lui, o sa fie bine ai sa vezi, va trece si de acest moment de dupa operatie si sunt sigura ca dragostea voastra il va ocroti si-l va vindeca rapid si usor....imbratisez si eu cu drag o mami puternica si un pici minunat! love1.gif hug.gif tzuc.gif
Alondra
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 21 2010, 12:24 AM) *
Nu am cuvinte sa exprim ce simt pt el si cate de netarmurita (desi nu are superlativ cuv asta) este dragostea mea pt el. Mi-as da viata ca sa fie el bine!!!

Ce frumos vorbeste sufletul de mama..
Il iubesti nespus Magda..si dragostea ta il va ajuta cu siguranta sa se faca bine bebe Liam!
Iti urez multa putere sa fii alaturi de el!
Sanatate! hug.gif
Luka
Ce ma bucur ! super.gif Asa este , dragostea si rugaciunile tale l-au ajutat si faptul ca mai are muuuuuulte treburi aici pe pamant !
Se va reacomoda la viata din casa lui si toate spaimele vor dispare si bine ca e mancacios , este semnul cel mai bun !
Va pup cu mult drag si cu multa bucurie ! love1.gif hug.gif tzuc.gif
USA
Ooo ce ma bucur sa aud numai de bine.....puiucul papa super.gif super.gif ....este enorm de bine.....Bravo print Liam, de acum drumul vietii tale va fii numai fericire....ai trecut hopul cu bine....
Pupik mamy si dady de Liam....sunteti doi parintii minunati! trandafir.gif tzuc.gif tzuc.gif
Magda Alexandru
Dragele mele,
Va multumim inca o data pentru sprijinul, suportul si incurajarile voastre! Ne-au ajutat f mult si ne-au intarit! partners.gif

Liam este inca destul de agitat, insa ne-au spus ca este normal, din cauza medicamentelor pe care le-a primit si pt faptul ca nu a mancat cateva zile cat a fost la Terapie Intensiva, acum are colici ca un nou nascut. Si plange foarte mult si la un volum pe care nu il cunosteam, fiindca nu avea energie nici sa manance, daramite sa tipe in felul asta. Trebuia sa ii spunem doctorului sa ii instaleze un potentiometru pt volum biggrin.gif liwlol.gif

Il iubim atat de mult!!! Si vreau sa uit cat mai repede prin tot ce am trecut, iar el sa redevina copilul zambaret si jucaus dinainte. Deja da semne in aceasta directie.
Tati e atat de apropiat de noi.. De la inceput a fost, insa cand treci printr-o asemenea incercare la care nu te-ai fi gandit, parca gasesti forte noi si nebanuite.

Multi pupici de la mine si Liam si cateva poze noi proaspete, de azi, cu inimioara cea sanatoasa!

http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b
http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b
ruxy
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 22 2010, 03:11 PM) *
Dragele mele,
Va multumim inca o data pentru sprijinul, suportul si incurajarile voastre! Ne-au ajutat f mult si ne-au intarit! partners.gif

Liam este inca destul de agitat, insa ne-au spus ca este normal, din cauza medicamentelor pe care le-a primit si pt faptul ca nu a mancat cateva zile cat a fost la Terapie Intensiva, acum are colici ca un nou nascut. Si plange foarte mult si la un volum pe care nu il cunosteam, fiindca nu avea energie nici sa manance, daramite sa tipe in felul asta. Trebuia sa ii spunem doctorului sa ii instaleze un potentiometru pt volum biggrin.gif liwlol.gif

Il iubim atat de mult!!! Si vreau sa uit cat mai repede prin tot ce am trecut, iar el sa redevina copilul zambaret si jucaus dinainte. Deja da semne in aceasta directie.
Tati e atat de apropiat de noi.. De la inceput a fost, insa cand treci printr-o asemenea incercare la care nu te-ai fi gandit, parca gasesti forte noi si nebanuite.

Multi pupici de la mine si Liam si cateva poze noi proaspete, de azi, cu inimioara cea sanatoasa!

http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b
http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b


Un bebe minunat sa va traiasca si sa fie sanatos Magda partners.gif
USA
Un puiuc frumos, mamy nu mai spun...se vede din priviri cat de fericita esti langa el..iar dady unul dintre cei mai mandrii tatic din lume...
Pupik pufos ptr Liam, iubitel!
Luka
Ochios mic si frumos ! love1.gif love1.gif love1.gif ..... si foarte inimossssssss
Sa vezi ce baiat mare si frumos o sa se faca !
Sa va mearga bine si sa va linistiti ! partners.gif partners.gif partners.gif
In pozele recente ,se vede bine ca s-a marit ! yes.gif tzuc.gif
simina_ana
Iubitel mic si drag.....
Iancu l-a admirat foarte mult.....a stat langa mine la toate pozele si arata bebe bebe....
Va pupacim!!!

Magda Alexandru
Pupacim toate fetele noastre dragi si bebeii scumpici!!! tzuc.gif partners.gif
Un pupic apasat si sanatos va trimite si Liam si va multumeste pt complimente. Deja s-a rusinat.... wink.gif
Noi ne facem din ce in ce mai bine, mancam mult si repede (ieri a batut recordul meselor, a mancat 120 ml - niciodata nu a mancat atat de mult la o masa! -in 25 de minute super.gif ).
Facem pulpite, gusita si tot restul, caci incercam sa recuperam tot ce am pierdut. Cred ca va reusi, fiindca este un copil tare bun. In afara de colici care au revenit in forta din cauza analgezicelor si a faptului ca nu a mancat cateva zile cat a fost la terapie intensiva, si care ne cam dau batai de cap, in rest totul e super! Gangurim, ne jucam, "alergam" cu piciorusele pe sus in patut (zici ca e pe bicicleta, asa de haios e!) si ii facem fericiti pe mami, tati, buni si tot restul!
Iubirea lui mami...
Cand ma gandesc ce diferenta este intre Liam cel dinainte, mereu obosit, flamand, transpirat din cauza efortului depus chiar si numai pt a manca, si cel de acum, nu-mi vine sa cred ca e adevarat! Scump si dulce si iubit a fost mereu, dar atat de energetic, niciodata! I-am spus ca il ducem din nou la doctor sa ii instaleze un potentiometru, ca atunci cand i se face foame e in stare sa trezeasca tot blocul. liwlol.gif Inainte nici putere sa planga nu avea.

Pupam inca o data! oFloare.gif
ruxy
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 24 2010, 07:36 AM) *
Pupacim toate fetele noastre dragi si bebeii scumpici!!! tzuc.gif partners.gif
Un pupic apasat si sanatos va trimite si Liam si va multumeste pt complimente. Deja s-a rusinat.... wink.gif
Noi ne facem din ce in ce mai bine, mancam mult si repede (ieri a batut recordul meselor, a mancat 120 ml - niciodata nu a mancat atat de mult la o masa! -in 25 de minute super.gif ).
Facem pulpite, gusita si tot restul, caci incercam sa recuperam tot ce am pierdut. Cred ca va reusi, fiindca este un copil tare bun. In afara de colici care au revenit in forta din cauza analgezicelor si a faptului ca nu a mancat cateva zile cat a fost la terapie intensiva, si care ne cam dau batai de cap, in rest totul e super! Gangurim, ne jucam, "alergam" cu piciorusele pe sus in patut (zici ca e pe bicicleta, asa de haios e!) si ii facem fericiti pe mami, tati, buni si tot restul!
Iubirea lui mami...
Cand ma gandesc ce diferenta este intre Liam cel dinainte, mereu obosit, flamand, transpirat din cauza efortului depus chiar si numai pt a manca, si cel de acum, nu-mi vine sa cred ca e adevarat! Scump si dulce si iubit a fost mereu, dar atat de energetic, niciodata! I-am spus ca il ducem din nou la doctor sa ii instaleze un potentiometru, ca atunci cand i se face foame e in stare sa trezeasca tot blocul. liwlol.gif Inainte nici putere sa planga nu avea.

Pupam inca o data! oFloare.gif

Ne bucuram tare tare tare...pentru micutul Liam mancacios si ochios love1.gif love1.gif love1.gif
Magda Alexandru
QUOTE(ruxy @ Jun 24 2010, 12:00 PM) *
Ne bucuram tare tare tare...pentru micutul Liam mancacios si ochios love1.gif love1.gif love1.gif

tzuc.gif love1.gif
Luka
bouncy.gif super.gif bouncy.gif biberon.gif love1.gif hug.gif !!!!!!!!!!!!!!!
Adica imi pare bine ! oFloare.gif
USA
super.gif super.gif super.gif ce ma bucur sa aud de puiuc Liam cum isi revine precum Fat Frumos..asa sa va aud mereu...pupik dragii mei! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 24 2010, 07:36 AM) *
Pupacim toate fetele noastre dragi si bebeii scumpici!!! tzuc.gif partners.gif
Un pupic apasat si sanatos va trimite si Liam si va multumeste pt complimente. Deja s-a rusinat.... wink.gif
Noi ne facem din ce in ce mai bine, mancam mult si repede (ieri a batut recordul meselor, a mancat 120 ml - niciodata nu a mancat atat de mult la o masa! -in 25 de minute super.gif ).
Facem pulpite, gusita si tot restul, caci incercam sa recuperam tot ce am pierdut. Cred ca va reusi, fiindca este un copil tare bun. In afara de colici care au revenit in forta din cauza analgezicelor si a faptului ca nu a mancat cateva zile cat a fost la terapie intensiva, si care ne cam dau batai de cap, in rest totul e super! Gangurim, ne jucam, "alergam" cu piciorusele pe sus in patut (zici ca e pe bicicleta, asa de haios e!) si ii facem fericiti pe mami, tati, buni si tot restul!
Iubirea lui mami...
Cand ma gandesc ce diferenta este intre Liam cel dinainte, mereu obosit, flamand, transpirat din cauza efortului depus chiar si numai pt a manca, si cel de acum, nu-mi vine sa cred ca e adevarat! Scump si dulce si iubit a fost mereu, dar atat de energetic, niciodata! I-am spus ca il ducem din nou la doctor sa ii instaleze un potentiometru, ca atunci cand i se face foame e in stare sa trezeasca tot blocul. liwlol.gif Inainte nici putere sa planga nu avea.

Pupam inca o data! oFloare.gif



Creste inima in mine cand te aud ce frumos vorbesti despre dragostea ta pentru Liam......si cum iti intoarce Liam inapoi iubirea....
Dragul de el recupereaza ......si recupereaza frumos....si ce poate fi mai frumos cand auzi ca piticul mic e din ce in ce mai energic si mai vioi!!
Ma bucur mult pentru voi Magda.....ms bucur din tot sufletul!!!
Multi pupici cu dragoste!!!
Sara1
Pupam minunea cea puternica si pe parintii lui minunati!!! Deci se vad deja imbunatatiri in vietuca lui scumpa!!! Bravo, astea sunt vesti bune care imi bucura sufeltul! Am vazut si pozicile, e un scump mititel care m-a induiosat tare acolo cu firicelul ala, dar se face el mare si rotund in scurt timp-daca papa bine!!! Verific periodic dupa vesti sa ne bucuram alaturi de voi acum de progresele printului! Pupici si pe curind! love1.gif
Magda Alexandru
Dragelor,
Astazi am fost la primul control dupa operatie. Totul arata super, puiul meu se reface f bine si unul dintre medicamente deja a fost eliminat. Cam intr-o luna scapam si de cel de-al doilea. super.gif
Purcelusul Liam, mancacios din cale-afara, ne mananca si urechile. biggrin.gif Aseara a avut o masa extra, 165 ml in 35 de minute, n-a mancat niciodata asa de mult si bine. Asta se si vede, astazi avea 4270 g, a luat 300 g intr-o saptamana. liwlol.gif
In ritmul asta o sa se faca un pepenas curand liwlol.gif

Si ca si dovada, am adaugat cateva poze de astazi. Bubuloiul lui mami... liwlol.gif

http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b

Un pupic mare si cald de la Liam si mami. tzuc.gif
ruxy
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 27 2010, 06:56 PM) *
Dragelor,
Astazi am fost la primul control dupa operatie. Totul arata super, puiul meu se reface f bine si unul dintre medicamente deja a fost eliminat. Cam intr-o luna scapam si de cel de-al doilea. super.gif
Purcelusul Liam, mancacios din cale-afara, ne mananca si urechile. biggrin.gif Aseara a avut o masa extra, 165 ml in 35 de minute, n-a mancat niciodata asa de mult si bine. Asta se si vede, astazi avea 4270 g, a luat 300 g intr-o saptamana. liwlol.gif
In ritmul asta o sa se faca un pepenas curand liwlol.gif

Si ca si dovada, am adaugat cateva poze de astazi. Bubuloiul lui mami... liwlol.gif

http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b

Un pupic mare si cald de la Liam si mami. tzuc.gif

Deja se vede mami schimbarea...arata mult mai bine puiucul..." bubuloiul"...am pupacit deja niste copanuse frumoase si delicioase...ma bucur din suflet...in curand o sa o ia la fuga... sa te vad cum il prinzi mami Magdutza partners.gif partners.gif partners.gif
simina_ana
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 27 2010, 06:56 PM) *
Dragelor,
Astazi am fost la primul control dupa operatie. Totul arata super, puiul meu se reface f bine si unul dintre medicamente deja a fost eliminat. Cam intr-o luna scapam si de cel de-al doilea. super.gif
Purcelusul Liam, mancacios din cale-afara, ne mananca si urechile. biggrin.gif Aseara a avut o masa extra, 165 ml in 35 de minute, n-a mancat niciodata asa de mult si bine. Asta se si vede, astazi avea 4270 g, a luat 300 g intr-o saptamana. liwlol.gif
In ritmul asta o sa se faca un pepenas curand liwlol.gif

Si ca si dovada, am adaugat cateva poze de astazi. Bubuloiul lui mami... liwlol.gif

http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b

Un pupic mare si cald de la Liam si mami. tzuc.gif



Nici nu ai spune ca acum 2 saptamani va pregateati de operatie.....AI vazut? Liam recupereaza foarte frumos.....Si ma bucur atat de mult sa vad asta.....
Ii pup falcutele si copanele....si-l smotocim acuma bine de tot....cat sta la smotoceala.....ca apoi, vorba lui Ruxy.....sa te vad mami cum il mai prinzi....

Ps. Data viitoare cand mai pui poze vrem sa vedem poze si cu mami drag de Liam..... trandafir.gif
Sara1
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 27 2010, 08:56 AM) *
Dragelor,
Astazi am fost la primul control dupa operatie. Totul arata super, puiul meu se reface f bine si unul dintre medicamente deja a fost eliminat. Cam intr-o luna scapam si de cel de-al doilea. super.gif
Purcelusul Liam, mancacios din cale-afara, ne mananca si urechile. biggrin.gif Aseara a avut o masa extra, 165 ml in 35 de minute, n-a mancat niciodata asa de mult si bine. Asta se si vede, astazi avea 4270 g, a luat 300 g intr-o saptamana. liwlol.gif
In ritmul asta o sa se faca un pepenas curand liwlol.gif

Si ca si dovada, am adaugat cateva poze de astazi. Bubuloiul lui mami... liwlol.gif

http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b

Un pupic mare si cald de la Liam si mami. tzuc.gif

Minunat!!! Exact cum trebuie sa fie! Kilogramul pe luna! Pupicei pentru rotunjor!!! love1.gif
Alondra
Draga Magda, ma bucur taaaaareee mult ca esti fericita, se simte yes.gif
Pupici pt Liam grasunel! tzuc.gif
Magda Alexandru
Dragelor, love1.gif partners.gif
liwlol.gif Ruxy, m-ai facut sa rad. Cred ca in ritmul asta nu il mai prind. biggrin.gif Deja alearga in pat, cu piciorusele pe sus, de mama focului. ho, cand va ajunge la mers, cred ca fuge din prima. Asta daca nu face "Moonwalk", de la cat Michael Jackson a ascultat cat era in burtica si bineinteles dupa. blush.gif
Intr-adevar, e un pepenas Bubuloiul lui mami. smile.gif M-am uitat iar la poze, hihi!
Simina, sper sa am starea sa ma si fotografiez cu el. De cand am nascut ma cam feresc de camera, nu-mi place cum arat, caci mai am inca vreo 8 kg de dat jos. Uuuf!
Alondra, intr-adevar suntem fericiti! Pupici multi!
Sara, macar sa ia kg pe luna, asa cum trebuie, sa nu mai vad 50g/ saptamana. Nu cred ca e ceva mai greu pt o mama decat sa vada ca puiul ei nu papa.
Dar, slava Domnului, am trecut de perioada asta.

Pupam cu drag toate fetele noastre iubite! hug.gif
ruxy
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 27 2010, 11:49 PM) *
Dragelor, love1.gif partners.gif
liwlol.gif Ruxy, m-ai facut sa rad. Cred ca in ritmul asta nu il mai prind. biggrin.gif Deja alearga in pat, cu piciorusele pe sus, de mama focului. ho, cand va ajunge la mers, cred ca fuge din prima. Asta daca nu face "Moonwalk", de la cat Michael Jackson a ascultat cat era in burtica si bineinteles dupa. blush.gif
Intr-adevar, e un pepenas Bubuloiul lui mami. smile.gif M-am uitat iar la poze, hihi!
Simina, sper sa am starea sa ma si fotografiez cu el. De cand am nascut ma cam feresc de camera, nu-mi place cum arat, caci mai am inca vreo 8 kg de dat jos. Uuuf!
Alondra, intr-adevar suntem fericiti! Pupici multi!
Sara, macar sa ia kg pe luna, asa cum trebuie, sa nu mai vad 50g/ saptamana. Nu cred ca e ceva mai greu pt o mama decat sa vada ca puiul ei nu papa.
Dar, slava Domnului, am trecut de perioada asta.

Pupam cu drag toate fetele noastre iubite! hug.gif

Lasa Magda, ca dai tu kg jos... acum daca esti mai linsitita sufleteste cu bebe mancacios...o sa fie altfel...vei avea timp sa te gandesti putin si la tine...oricum esti o frumoasa...iar pentru Liam esti cea mai frumoasa, mai buna si mai dulce mami din lume love1.gif
simina_ana
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 27 2010, 11:49 PM) *
Dragelor, love1.gif partners.gif
liwlol.gif Ruxy, m-ai facut sa rad. Cred ca in ritmul asta nu il mai prind. biggrin.gif Deja alearga in pat, cu piciorusele pe sus, de mama focului. ho, cand va ajunge la mers, cred ca fuge din prima. Asta daca nu face "Moonwalk", de la cat Michael Jackson a ascultat cat era in burtica si bineinteles dupa. blush.gif
Intr-adevar, e un pepenas Bubuloiul lui mami. smile.gif M-am uitat iar la poze, hihi!
Simina, sper sa am starea sa ma si fotografiez cu el. De cand am nascut ma cam feresc de camera, nu-mi place cum arat, caci mai am inca vreo 8 kg de dat jos. Uuuf!
Alondra, intr-adevar suntem fericiti! Pupici multi!
Sara, macar sa ia kg pe luna, asa cum trebuie, sa nu mai vad 50g/ saptamana. Nu cred ca e ceva mai greu pt o mama decat sa vada ca puiul ei nu papa.
Dar, slava Domnului, am trecut de perioada asta.

Pupam cu drag toate fetele noastre iubite! hug.gif



Eu nu te rog sa pui o poza cu tine ca sa " critic" cate kg ai in plus....Mie mi-e dor de o mamica puternica, ce intre timp mi-a devenit foarte draga .....Vreau sa vad o mamica fericita!!! Acum ai toate motivele sa zambesti....chiar si de cele 8 kg in plus....tongue.gif....Cum crezi ca am suportat eu cele 40 de kg puse in sracina? biggrin.gif
Multi pupici ......
Sara1
Scumpa mea, esti atit de frumoasa si stralucesti de fericire! Te-am vazut in pozele cu Liam mai mititel. Stiu ca noi suntem extrem de critice cu noi insine, si ca orice ti-as spune eu nu o sa-ti schimbe parerea. Dar, eu tot trebuie sa-ti spun ca esti nu numai frumoasa fizic, dar ti se revarsa frumusetea interioara pe fata, deci....esti un pachet complet! Si da, ne e dor de fatuca ta angelica de mamica super fericita!!! Pupici multi si voiosi si sa stii ca noi asteptam cu rabdare fie sa-ti schimbi parerea, fie sa slabesti cele 8 kg. biggrin.gif Si inca ceva, sa stii ca eu nu fac complimente gratuite! Daca ceva nu-mi place, imi tin pur si simplu gura! yes.gif
simina_ana
Multi pupicei lui Liam.....Asteptam vesti proaspete de la voi....
Magda Alexandru
Dragele mele fete,
Nici nu stiti cat va iubesc si cat de drag imi este sa vorbesc cu voi!!! love1.gif love1.gif partners.gif
Abia astept sa prind un moment (e drept ca mai mult noaptea) in care sa va scriu.
Si ca sa vedeti cat de mult inseamna faptul ca ati vrut poze si cu mami, m-am conformat. Astazi am fost la coafor, m-am gandit ca o sa ma faca sa ma simt putin mai bine si prietena socrului meu m-a si machiat. Nu ca nu as fi stiut, dar asa-mi place sa ma machieze altcineva... wub.gif

Si prin urmare, cum am ajuns acasa i-am spus sotului ca ma "traga-n poza" biggrin.gif
Am atasat si poze, intr-una sunt numai eu, in restul e si Liam cu mine, iar una dintre ele este cu mama si Liam.
Bineinteles ca imi veti spune ca nu arat deloc obosita... Sub 3 straturi de machiaj, cred si eu liwlol.gif
oricum, am gasit un coafez care m-a facut super fericita si multumita de mine, chiar aveam nevoie de asta!
Maine seara vine si tata la noi si cred ca voi avea si mai putin timp pt urmatoarea perioada, dar tot voi intra sa vad ce faceti.

Multi pupici dragastosi de la mine si Liam. hug.gif

http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b
Sara1
QUOTE(Magda Alexandru @ Jun 30 2010, 02:57 PM) *
Dragele mele fete,
Nici nu stiti cat va iubesc si cat de drag imi este sa vorbesc cu voi!!! love1.gif love1.gif partners.gif
Abia astept sa prind un moment (e drept ca mai mult noaptea) in care sa va scriu.
Si ca sa vedeti cat de mult inseamna faptul ca ati vrut poze si cu mami, m-am conformat. Astazi am fost la coafor, m-am gandit ca o sa ma faca sa ma simt putin mai bine si prietena socrului meu m-a si machiat. Nu ca nu as fi stiut, dar asa-mi place sa ma machieze altcineva... wub.gif

Si prin urmare, cum am ajuns acasa i-am spus sotului ca ma "traga-n poza" biggrin.gif
Am atasat si poze, intr-una sunt numai eu, in restul e si Liam cu mine, iar una dintre ele este cu mama si Liam.
Bineinteles ca imi veti spune ca nu arat deloc obosita... Sub 3 straturi de machiaj, cred si eu liwlol.gif
oricum, am gasit un coafez care m-a facut super fericita si multumita de mine, chiar aveam nevoie de asta!
Maine seara vine si tata la noi si cred ca voi avea si mai putin timp pt urmatoarea perioada, dar tot voi intra sa vad ce faceti.

Multi pupici dragastosi de la mine si Liam. hug.gif

http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b

Ai o figura angelica! Esti tinara, proaspata! Imi aduci aminte de o actrita a carui nume nu imi vine acum in minte! Iar lui Liam, pot sa-i pap nitel gusita?? E un scump si un frumos si creste acuma ca Fat Frumos! E minunat sa te citesc, sa vad cum ti s-a schimbat starea de spirit cu 180 de grade. bravo mami jucaus si frumos, asa trebuie sa fie! Va pupacim cu drag si va urmarim cu interes sutele de grame pe care le acumulati-iubesc gusitele, obrajorii, picionelele cu cutulite care trebuie sterse si eventual unse cind e foarte cald-deci se munceste ceva la ele! Dar se merita!!! yes.gif floare2.gif
Magda Alexandru
QUOTE(Sara1 @ Jul 1 2010, 01:11 AM) *
Ai o figura angelica! Esti tinara, proaspata! Imi aduci aminte de o actrita a carui nume nu imi vine acum in minte! Iar lui Liam, pot sa-i pap nitel gusita?? E un scump si un frumos si creste acuma ca Fat Frumos! E minunat sa te citesc, sa vad cum ti s-a schimbat starea de spirit cu 180 de grade. bravo mami jucaus si frumos, asa trebuie sa fie! Va pupacim cu drag si va urmarim cu interes sutele de grame pe care le acumulati-iubesc gusitele, obrajorii, picionelele cu cutulite care trebuie sterse si eventual unse cind e foarte cald-deci se munceste ceva la ele! Dar se merita!!! yes.gif floare2.gif

Draga mea,
M-ai facut sa rosesc! wub.gif Imi place sa cred ca inca arat binisor, chiar daca pe 19 schimb prefixul... doh.gif
Cat despre Liam poti sa papi ce vrei tu, din zi in zi de face si mai grasunel, asa cum isi dorea mami mereu. smile.gif
Aseara a avut o masa incredibila, 180 ml, parca nu se mai satura! Imi era teama ca nu va putea dormi de atata mancare.

Pupam amandoi cu mare drag o mami frumoasa si doi baieti superbi! tzuc.gif
_maia_
magda sunteti o familie foarte frumoasa floare2.gif ma bucur pt Liam, e un bebe minunat love1.gif popici muuuuuuuuuuuuuulti si din partea noastra tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
simina_ana
Off..Offf.....abia acum am vazut si eu pozele.....cam pututroasa am fost zilele astea.....
Esti o dulce......frumoasa si fericita...asta am vazut eu in poze.....Si un bebe tot mai grasun si mai frumos....

Noi ne pregatin de plecare la bunici....nu stim sigur cand plecam...dar vreau sa-i las totul in ordine lui tati....
In plus mai avem treaba pe la medici ca sa fie totul ok si cu Iancu....

Va pupic dulce si sper cand revenim sa citesc numai de bine de voi!!!
USA
Am revenit azi intre voi si am intrat direct la tine.....si am gasit doi mumosi pufosi..pe mamy care radiaza de bucurie si implinire si un pui super mancacios......ce ma bucur!
Pupik de la noi! tzuc.gif tzuc.gif ptr fiecare!
ruxy
QUOTE(Magda Alexandru @ Jul 1 2010, 12:57 AM) *
Dragele mele fete,
Nici nu stiti cat va iubesc si cat de drag imi este sa vorbesc cu voi!!! love1.gif love1.gif partners.gif
Abia astept sa prind un moment (e drept ca mai mult noaptea) in care sa va scriu.
Si ca sa vedeti cat de mult inseamna faptul ca ati vrut poze si cu mami, m-am conformat. Astazi am fost la coafor, m-am gandit ca o sa ma faca sa ma simt putin mai bine si prietena socrului meu m-a si machiat. Nu ca nu as fi stiut, dar asa-mi place sa ma machieze altcineva... wub.gif

Si prin urmare, cum am ajuns acasa i-am spus sotului ca ma "traga-n poza" biggrin.gif
Am atasat si poze, intr-una sunt numai eu, in restul e si Liam cu mine, iar una dintre ele este cu mama si Liam.
Bineinteles ca imi veti spune ca nu arat deloc obosita... Sub 3 straturi de machiaj, cred si eu liwlol.gif
oricum, am gasit un coafez care m-a facut super fericita si multumita de mine, chiar aveam nevoie de asta!
Maine seara vine si tata la noi si cred ca voi avea si mai putin timp pt urmatoarea perioada, dar tot voi intra sa vad ce faceti.

Multi pupici dragastosi de la mine si Liam. hug.gif

http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b


Si noi te iubim mami Magda..chiar arati foarte bine in fotografii...esti o splendida...chiar si asa cu nu stiu cate straturi de machiaj cum ai zis...fericirea ta de mami e stralucitoare si ti se citeste pe chip love1.gif love1.gif love1.gif bebe Liam creste frumos si se vede ce bine s-a intremat ...ma bucur nespus hug.gif hug.gif hug.gif
Magda Alexandru
Dragelor,
Va multumim tuturor pt cuvintele frumoase! Intr-adevar, Liam creste f frumos, finally! smile.gif
Acum avem o mica problema, o ciuperca pe limbuta. ne-a spus pediatrul ca e f des intalnita la bebei, din cauza mediului umed din gurita si a laptelui. Ii dam acum un gel, daktarin oral gel, 7 zile, de 4 ori pe zi. Sper sa ii treaca cat mai repede, fiindca il doare si mananca destul de greu.

Imi pare rau ca am putin timp, acum e si tata aici, iar duminica vine si sora mea. Vor sta toti pana pe 22, cand se vor intoarce in Romania, si mama impreuna cu ei. Sa vad cum ne descurcam atunci cand voi fi singura, numai cu sotul care e la serviciu pana seara...
Pupam pe toata lumea!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.