Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Platouri Aperitive
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Bucatarie - idei de la mamici la mamici
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Alondra
Propun acest topic pentru ca ma intereseaza cum se decoreaza platourile de aperitive, ce putem pune pe un platou ca sa arate estetic si imbietor, cum le aranjam..As opta pentru poze mai mult, sa vorbeasca ele de la sine..Putem face un colaj de foto cu farfurii si platouri decorate, luate de pe Internet sau aranjate de voi, de la aniversari, onomastici, petreceri diverse!Asa, ne putem inspira unii de la altii, nu? notworthy.gif Daca le aveti postate deja pe forum, le putem aduna aici!Ce ziceti?Va incumetati? biggrin.gif

Incep eu cu niste poze! doh.gif biggrin.gif


















Alondra
Revin cu alte platouri...















mary83




ruxy
smile.gif smile.gif smile.gif

mary83
mai pun cateva poze blush.gif

Alondra
mary83, ce misto sunt palmierii din ceapa si masline!!!Din astea chiar nu am mai vazut!Super! eusa_clap.gif

rux25 , sunt haioase tare sandwich-urile!Imi plac! laugh.gif

Fetelor, va mai astept cu poze!

ruxy
QUOTE(alondramona @ May 10 2008, 04:30 PM) *
mary83, ce misto sunt palmierii din ceapa si masline!!!Din astea chiar nu am mai vazut!Super! eusa_clap.gif

rux25 , sunt haioase tare sandwich-urile!Imi plac! laugh.gif

Fetelor, va mai astept cu poze!


Ma bucur ca ti-au placut rolleyes.gif tzuc.gif
Mona75





Alondra
QUOTE(tzutzulica @ May 10 2008, 09:21 PM) *







Mmmm...foarte frumoase..astea sunt mai pe genul meu sa zic asa, ca sunt mai usor de realizat! biggrin.gif eusa_clap.gif
E super casuta, din ce e?Carnaciori?! oFloare1.gif
Mona75
QUOTE(alondramona @ May 10 2008, 03:30 PM) *
Mmmm...foarte frumoase..astea sunt mai pe genul meu sa zic asa, ca sunt mai usor de realizat! biggrin.gif eusa_clap.gif
E super casuta, din ce e?Carnaciori?! oFloare1.gif

Da,din carnaciori.Sunt produsele unei mari firme de catering,care se ocupa si de organizarea nuntilor. oFloare1.gif
Alondra























flori de camp
ati avut nunta? arata bine rau platourile alea rolleyes.gif
bilutele alea verzi si crem din ce sunt? ca de restul mai bine nu mai intreb doh.gif
Alondra
QUOTE(flori de camp @ May 12 2008, 09:20 AM) *
ati avut nunta? arata bine rau platourile alea rolleyes.gif
bilutele alea verzi si crem din ce sunt? ca de restul mai bine nu mai intreb doh.gif


Multumesc pt. apreciere! floare2.gif
Nu am avut nunta, pozele astea sunt de pe la doamnele mai cu experienta la care am fost la petreceri aici in SUA, romance fiind!Cam asa dam noi chefurile, zilele de nastere, si 1 botez odata!Sau mesele de Craciun, Revelion si Paste!Pentru ca suntem o comunitate/gasca destul de mare aici, cu copii cu toti! doh.gif biggrin.gif Doar unele sunt de la 2 petreceri de-ale mele, zilele de nastere a mea si a sotului, anul trecut, ca anul asta nu le-am mai tinut! unsure.gif
Bilutele de care ma intrebi sunt din branza cu patrunjel peste!Nu stiu exact cum sunt facute, dar pot intreba tipa daca doresti reteta! oFloare.gif
USA
QUOTE(alondramona @ May 12 2008, 06:44 PM) *
Multumesc pt. apreciere! floare2.gif
Nu am avut nunta, pozele astea sunt de pe la doamnele mai cu experienta la care am fost la petreceri aici in SUA, romance fiind!Cam asa dam noi chefurile, zilele de nastere, si 1 botez odata!Sau mesele de Craciun, Revelion si Paste!Pentru ca suntem o comunitate/gasca destul de mare aici, cu copii cu toti! doh.gif biggrin.gif Doar unele sunt de la 2 petreceri de-ale mele, zilele de nastere a mea si a sotului, anul trecut, ca anul asta nu le-am mai tinut! unsure.gif
Bilutele de care ma intrebi sunt din branza cu patrunjel peste!Nu stiu exact cum sunt facute, dar pot intreba tipa daca doresti reteta! oFloare.gif



Mama mia......sa varsat cornul abundentei aici.....

Dar ce este mingiuta aceea din poza 6 ??...din ce e facuta?...ca in rest...chiar ca sunt numai extraterestriiii... oFloare1.gif unsure.gif
Alondra
QUOTE(USA @ May 12 2008, 08:07 PM) *
Mama mia......sa varsat cornul abundentei aici.....

Dar ce este mingiuta aceea din poza 6 ??...din ce e facuta?...ca in rest...chiar ca sunt numai extraterestriiii... oFloare1.gif unsure.gif


Mingiuta din poza 6 este tot din branza cu ceva amestecat si data prin migdale parca!Aia e facuta de casa dar aici se gasesc si gata de cumparat, in vid, mai mici putin, la raionul cu branzeturi! wink.gif
Poze mai am, asa ca sa nu te sperii! rolleyes.gif
Alondra
Aperitive ........si nu numai!












Alondra
Haideti fetelor!Nu se mai incumeta nimeni sa puna poze aici ? unsure.gif
Vreau sa vad plaaatoooouuuri decorate! oFloare1.gif
USA
QUOTE(alondramona @ May 13 2008, 08:52 PM) *
Haideti fetelor!Nu se mai incumeta nimeni sa puna poze aici ? unsure.gif
Vreau sa vad plaaatoooouuuri decorate! oFloare1.gif


Pai cine te poate intrece.... oFloare1.gif floare2.gif
Alondra
QUOTE(USA @ May 13 2008, 09:36 PM) *
Pai cine te poate intrece.... oFloare1.gif floare2.gif


laugh.gif Pai nu e vorba de intrecut, e vorba sa mai vad si eu alte platouri decat genul asta..
Cum le faceti voi acasa, pt. onomastici, zile de nastere, chefuri.. oFloare1.gif
Ceva mai tangibil, mai usor de facut, ca si mie astea mi se par multe greu de facut, desi le-am tot vazut pe doamnele astea de-aici facand, inseamna ca nu e ffff greu, dar pt. mine......novice asa... rolleyes.gif doh.gif Plus ca sunt stangace rau la decorat, deci imi trebuie ceva usor...
AdeDia
Pentru asa ceva trebuie sa ai mult timp.De revelion am facut si eu un platou cu ratuste si uneori cand sunt in forma,mai decorez farfuriile copiilor,la felul 2.Dar mai rar rolleyes.gif
Alondra
QUOTE(AdeDia @ May 13 2008, 09:51 PM) *
Pentru asa ceva trebuie sa ai mult timp.De revelion am facut si eu un platou cu ratuste si uneori cand sunt in forma,mai decorez farfuriile copiilor,la felul 2.Dar mai rar rolleyes.gif


Da, am vazut niste poze de la tine cu farfuriile lor!Foarte ingenios! notworthy.gif Ca sa pape repede si cu placere, nu? wink.gif eusa_clap.gif
Si la platoul cu ratuste nu ai facut poze? oFloare1.gif
flori de camp
QUOTE(alondramona @ May 12 2008, 06:44 PM) *
Bilutele de care ma intrebi sunt din branza cu patrunjel peste!Nu stiu exact cum sunt facute, dar pot intreba tipa daca doresti reteta! oFloare.gif

chiar te rog tzuc.gif

QUOTE(USA @ May 13 2008, 09:36 PM) *
Pai cine te poate intrece.... oFloare1.gif floare2.gif

corect rolleyes.gif
Alondra
QUOTE(flori de camp @ May 14 2008, 07:43 AM) *
chiar te rog tzuc.gif
corect rolleyes.gif


Ok, o sa incerc sa vorbesc cu tipa cat mai curand posibil!Sa stii ca nu te uit! wink.gif
Alondra


<<Propun acest topic pentru ca ma intereseaza cum se decoreaza platourile de aperitive, ce putem pune pe un platou ca sa arate estetic si imbietor, cum le aranjam..As opta pentru poze mai mult, sa vorbeasca ele de la sine..Putem face un colaj de foto cu farfurii si platouri decorate, luate de pe Internet sau aranjate de voi, de la aniversari, onomastici, petreceri diverse!Asa, ne putem inspira unii de la altii, nu? notworthy.gif Daca le aveti postate deja pe forum, le putem aduna aici!Ce ziceti?Va incumetati? biggrin.gif

Incep eu cu niste poze! doh.gif biggrin.gif >>





















Alondra
Altele.....





































Alondra


oanabn
QUOTE(alondramona @ May 15 2008, 03:25 PM) *



te rog da-ne si reteta la unele dintre ele sau la care le ai , arata super bine .
daca poti ataseaza si poza sa avem si reteta si poza sa vedem cum se face
aici nu e bine sa te uiti cand iti este foame . eusa_clap.gif
floare2.gif tzuc.gif
Alondra
QUOTE(oanabn @ May 15 2008, 08:00 PM) *
te rog da-ne si reteta la unele dintre ele sau la care le ai , arata super bine .
daca poti ataseaza si poza sa avem si reteta si poza sa vedem cum se face
aici nu e bine sa te uiti cand iti este foame . eusa_clap.gif
floare2.gif tzuc.gif


Da stiu ca nu ne face bine sa ne tot uitam la ele oFloare1.gif , dar am deschis topicul asta cum spuneam, pt. ca ma intereseaza sa vad poze cu platouri decorate, cum le decorati voi, cum le aranjati pe farfurii, platouri, in general aperitivele, nu?Sau poze luate de pe net, daca gasiti! Salam, salata, icre, bilute de branza, ciuperci cu maioneza, si altele, cred ca toate cam stim sa facem... rolleyes.gif Eu nu as putea sa postez reteta pt. fiecare din ele...Sorry! oFloare1.gif In primul rand ca nu le-am facut eu pe toate ca sa le stiu, mi-ar lua prea mult timp sa stau sa le fac rost, sa stau sa scriu la fiecare...Daca te intereseaza reteta la ceva anume, din platourile care le-au facut prietenele mele de aici (nu din pozele luate de pe net), as putea sa le cer reteta, dar asta ar dura putin pana intru in contact cu ele!
Te invit sa postezi si tu poze, daca ai, la platouri decorate de tine! wink.gif
oanabn
QUOTE(alondramona @ May 15 2008, 05:06 PM) *
Da stiu ca nu ne face bine sa ne tot uitam la ele oFloare1.gif , dar am deschis topicul asta cum spuneam, pt. ca ma intereseaza sa vad poze cu platouri decorate, cum le decorati voi, cum le aranjati pe farfurii, platouri, in general aperitivele, nu?Sau poze luate de pe net, daca gasiti! Salam, salata, icre, bilute de branza, ciuperci cu maioneza, si altele, cred ca toate cam stim sa facem... rolleyes.gif Eu nu as putea sa postez reteta pt. fiecare din ele...Sorry! oFloare1.gif In primul rand ca nu le-am facut eu pe toate ca sa le stiu, mi-ar lua prea mult timp sa stau sa le fac rost, sa stau sa scriu la fiecare...Daca te intereseaza reteta la ceva anume, din platourile care le-au facut prietenele mele de aici (nu din pozele luate de pe net), as putea sa le cer reteta, dar asta ar dura putin pana intru in contact cu ele!
Te invit sa postezi si tu poze, daca ai, la platouri decorate de tine! wink.gif

E OK, asa ne vin si noua idei pentru decorare, stiu ca e mai complicat si cu reteta ,dar oricum e buna ideea topicului.
o sa caut si eu poze tzuc.gif
Alondra
QUOTE(oanabn @ May 15 2008, 08:20 PM) *
E OK, asa ne vin si noua idei pentru decorare, stiu ca e mai complicat si cu reteta ,dar oricum e buna ideea topicului.
o sa caut si eu poze tzuc.gif


Te astept!Asa-mi place cand vad poze! eusa_clap.gif bouncy.gif floare2.gif
Alondra
Alte platouri luate de pe net...







Alondra
Tot de pe net...

















flori de camp
ce masochista sunt sa intru aici cu noaptea in cap si mai ales cand imi cam chioraie matele de foame.

siminaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa > :suicide:
VALERIA OANA
Sa nu vi se aplece de atata mancare



flori de camp
multumim notworthy.gif bananab.gif
AdeDia
QUOTE(alondramona @ May 13 2008, 09:55 PM) *
Da, am vazut niste poze de la tine cu farfuriile lor!Foarte ingenios! notworthy.gif Ca sa pape repede si cu placere, nu? wink.gif eusa_clap.gif
Si la platoul cu ratuste nu ai facut poze? oFloare1.gif

Mda....mai mult ptr bucuria lor.....ca de mancat eating.gif ....nu avem probleme de acest gen,multumesc lui D-zeu notworthy.gif
Am facut poza cu ratustele mele si le-am pus in topic la vremea respectiva....dar o pun si aici...ptr tine floare2.gif
ruxy
QUOTE(AdeDia @ May 24 2008, 12:33 AM) *
Mda....mai mult ptr bucuria lor.....ca de mancat eating.gif ....nu avem probleme de acest gen,multumesc lui D-zeu notworthy.gif
Am facut poza cu ratustele mele si le-am pus in topic la vremea respectiva....dar o pun si aici...ptr tine floare2.gif

Ade esti bucatar expert partners.gif arata minunat de-ti vine sa le papi rolleyes.gif tzuc.gif
Alondra
QUOTE(AdeDia @ May 24 2008, 12:33 AM) *
Mda....mai mult ptr bucuria lor.....ca de mancat eating.gif ....nu avem probleme de acest gen,multumesc lui D-zeu notworthy.gif
Am facut poza cu ratustele mele si le-am pus in topic la vremea respectiva....dar o pun si aici...ptr tine floare2.gif


Multumesc iubita! floare2.gif Acum imi amintesc, intr-adevar ca le vazusem mai demult cand am citit topicul de la capat! doh.gif Foarte dragute!Cred ca au fost si super bune!Foarte reusite!Bravo, esti as! eusa_clap.gif
CLAU_DITZA23
QUOTE(VALERIA OANA @ May 23 2008, 09:10 AM) *
Sa nu vi se aplece de atata mancare




Cu astea mai terminat
AdeDia
QUOTE(rux25 @ May 24 2008, 12:34 AM) *
Ade esti bucatar expert partners.gif arata minunat de-ti vine sa le papi rolleyes.gif tzuc.gif



QUOTE(alondramona @ May 24 2008, 12:36 AM) *
Multumesc iubita! floare2.gif Acum imi amintesc, intr-adevar ca le vazusem mai demult cand am citit topicul de la capat! doh.gif Foarte dragute!Cred ca au fost si super bune!Foarte reusite!Bravo, esti as! eusa_clap.gif

Multumesc,sunteti tare dragute floare2.gif partners.gif Intr-adevar au fost tare bune....si multa munca rolleyes.gif M-au ajutat si fetitele atunci....au facut capusoarele bouncy.gif
AdeDia
QUOTE(CLAU_DITZA23 @ May 24 2008, 12:40 AM) *
Cu astea mai terminat

Bine zici Clau....La ora asta as manca eating.gif si eu macar un fruct rolleyes.gif ...dar cred ca merg sa-mi pun o cana de ceai de papadie cu lamaie rolleyes.gif
CLAU_DITZA23
QUOTE(AdeDia @ May 24 2008, 12:45 AM) *
Bine zici Clau....La ora asta as manca eating.gif si eu macar un fruct rolleyes.gif ...dar cred ca merg sa-mi pun o cana de ceai de papadie cu lamaie rolleyes.gif

tzuc.gif Lasa ca e mai bun ceaiul acum la ora asta tzuc.gif
Alondra
Hop si eu cu niste platouri cu fructe...asa, de weekend! rolleyes.gif















































Na ca v-am pus la.... cura de fructe.....! tongue.gif oFloare1.gif rolleyes.gif
VALERIA OANA






Ce ticaloasa sunt....
flori de camp
QUOTE(alondramona @ May 24 2008, 06:19 AM) *
Hop si eu cu niste platouri cu fructe...asa, de weekend! rolleyes.gif
Na ca v-am pus la.... cura de fructe.....! tongue.gif oFloare1.gif rolleyes.gif

cine s-ar atinge de asa ceva? ar fi o profanare fata de maiestria dovedita in pregatirea acelor monumente de arta din fructe notworthy.gif

QUOTE(VALERIA OANA @ May 24 2008, 08:12 AM) *
Ce ticaloasa sunt....

doar sadica rolleyes.gif
VALERIA OANA


Alondra






















Alondra










VALERIA OANA





Alondra
Ca sa ramanem in tema... oFloare1.gif

Mai personale...







De pe net culese....












Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.