Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Platouri Aperitive
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Bucatarie - idei de la mamici la mamici
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Alondra
QUOTE(anku @ Dec 15 2008, 06:01 AM) *
doamne ce frumos arata totul...si ce bun o sa fie...pana mai pun eu gura p pomana porcului si p astfel de bunatati cred ca o sa fiu batrana eating.gif

Sunt poze de pe net anku, asa ca nu pot sa zic cum sunt, dar cred ca bune la cum arata, nu? biggrin.gif floare2.gif
ninina
Offffffff eu tot ultima ajung...cand se gata masa... liwlol.gif ce super sunt toate...le-am utrmarit cu mare interes...chiar sunt ideii super...doar ca decorezi ai nevoie de timp....dar e super....Ramonik si platouriile pe care le-ai pus tu sunt foarte interesante.... floare2.gif
Alondra
QUOTE(ninina @ Dec 15 2008, 05:13 PM) *
Offffffff eu tot ultima ajung...cand se gata masa... liwlol.gif ce super sunt toate...le-am utrmarit cu mare interes...chiar sunt ideii super...doar ca decorezi ai nevoie de timp....dar e super....Ramonik si platouriile pe care le-ai pus tu sunt foarte interesante.... floare2.gif

Multumesc ninina! floare2.gif
Alondra
Ne-am cam imbuibat de mancare zilele astea .... rolleyes.gif

In Ajunul Craciunului, de colindat...










De Craciun...









Si vorba 'ceea..cand ne-o fi mai rau, asa sa ne fie! Asteptam Revelionul! rolleyes.gif biggrin.gif
renata




Alondra
Super masa renata, cu de toate, ca la romani! eusa_clap.gif
Felicitari! smile.gif

La noi a aratat cam asa de Revelion




irinaririna
sunt noua aici dar va vizitez de cand am descoperit platourile voastre cu aperitive. delicioase! dupa ce m-am documentat de pe diverse forumuri, bloguri, etc asa au aratat aperitivele mele pt Craciun si Revelion:
Visit My Website

cum atasez pozele ca nu reusesc?
ninina
Waw nu pot sa cred..ce de bunatati pe aici...Ramonik ati avut o adevarata destrabalare in mancare acolo....hm ce de bunatati si ce frumos orante si aranjate eusa_clap.gif ...data viitoare vin acolo......prea mare pofta mi.ai facut.....
Renata draga...ce sa mai zic..fara cuvinte...si la tine vin....sa sti ma anunt de pe acum eating.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(irinaririna @ Jan 4 2009, 02:57 PM) *
sunt noua aici dar va vizitez de cand am descoperit platourile voastre cu aperitive. delicioase! dupa ce m-am documentat de pe diverse forumuri, bloguri, etc asa au aratat aperitivele mele pt Craciun si Revelion:
Visit My Website

cum atasez pozele ca nu reusesc?

Irina am vizitat blogul tau...ce de bunatati ai facut...si ce fain le-ai aranjat eusa_clap.gif eusa_clap.gif ....foarte frumos... floare2.gif
irinaririna
am reusitttttt bananab.gif
















ninina
foarte interesante sunt aranjate...bradutul e tare ciudat, cum ai reusit sa.l faci??
Alondra
QUOTE(irinaririna @ Jan 4 2009, 12:57 PM) *
sunt noua aici dar va vizitez de cand am descoperit platourile voastre cu aperitive. delicioase! dupa ce m-am documentat de pe diverse forumuri, bloguri, etc asa au aratat aperitivele mele pt Craciun si Revelion:
cum atasez pozele ca nu reusesc?

Irina, bine-ai venit la noi!Frumoase platouri ai avut de Revelion, cred ca au fost si super bune!
Te mai asteptam cu poze, ca acum vad ca te descurci! wink.gif
Apropo, si pe mine ma intereseaza cum faci acel pom?Intepi pe zapada artificiala? unsure.gif

QUOTE(ninina @ Jan 4 2009, 01:14 PM) *
Waw nu pot sa cred..ce de bunatati pe aici...Ramonik ati avut o adevarata destrabalare in mancare acolo....hm ce de bunatati si ce frumos orante si aranjate eusa_clap.gif ...data viitoare vin acolo......prea mare pofta mi.ai facut.....
Renata draga...ce sa mai zic..fara cuvinte...si la tine vin....sa sti ma anunt de pe acum eating.gif tzuc.gif

floare2.gif Cum ar spune maica-mea...Frumos, frumos dar....PREA MULTA MANCARE! rolleyes.gif laugh.gif tzuc.gif
AdeDia
WOW!!!!!!!-ce de mancare buna si frumos aranjata eating.gif eating.gif eating.gif Ramonik,Renata si Irina floare2.gif
...bine ca sunt satula...altfel...salivam doh.gif doh.gif doh.gif si asa...tot imi fac cu ochiul.... wink.gif ...da nu ma mai uit tongue.gif

P.S.eu am impresia ca pomul Irinei este facut pe ampora....
Alondra
QUOTE(AdeDia @ Jan 4 2009, 10:47 PM) *
WOW!!!!!!!-ce de mancare buna si frumos aranjata eating.gif eating.gif eating.gif Ramonik,Renata si Irina floare2.gif
...bine ca sunt satula...altfel...salivam doh.gif doh.gif doh.gif si asa...tot imi fac cu ochiul.... wink.gif ...da nu ma mai uit tongue.gif

P.S.eu am impresia ca pomul Irinei este facut pe ampora....

Multumim Ade! floare2.gif Ce inseamna ampora, ca nu am gasit nici in dictionar, nici pe net... oFloare1.gif
AdeDia
QUOTE(alondramona @ Jan 4 2009, 10:53 PM) *
Multumim Ade! floare2.gif Ce inseamna ampora, ca nu am gasit nici in dictionar, nici pe net... oFloare1.gif

...probabil este cea caruia ii spui tu zapada artificiala.....se pune de obicei ptr protectie la transport la electrocasnice sau la izolatii....chiar nu stiu cum i se mai spune...as fi intrebat sotul,dar doarme doh.gif
Alondra
QUOTE(AdeDia @ Jan 4 2009, 11:07 PM) *
...probabil este cea caruia ii spui tu zapada artificiala.....se pune de obicei ptr protectie la transport la electrocasnice sau la izolatii....chiar nu stiu cum i se mai spune...as fi intrebat sotul,dar doarme doh.gif

laugh.gif Vorba ceea: a naibii grebla! doh.gif Corect, aia o fi, eu asa ii spun de mica..limba asta romana...doh.gif ..cred ca are si o denumire mai 'stiintifica', dar nici eu nu o stiu! laugh.gif biggrin.gif Polistiren, probabil...unsure.gif
dolly3
QUOTE(renata @ Jan 2 2009, 11:35 PM) *


in primul rind ma inclin hi.gif

si te rog spune-mi din ce sunt facuti puisorii inafara de albus si mai ales bilutele care sunt capusoarele lor ?

multumesc !
AdeDia
QUOTE(alondramona @ Jan 4 2009, 11:10 PM) *
laugh.gif Vorba ceea: a naibii grebla! doh.gif Corect, aia o fi, eu asa ii spun de mica..limba asta romana...doh.gif ..cred ca are si o denumire mai 'stiintifica', dar nici eu nu o stiu! laugh.gif biggrin.gif Polistiren, probabil...unsure.gif

....mai dupa dictionar nu e polistiren....ca ala e ceva plastic....ampora e ceva ca cerealele expandate laugh.gif ....nu gasesc alt termen de comparatie doh.gif ....da in fine....poate vine cineva cu o denumire stiintifica wink.gif

QUOTE(dolly3 @ Jan 4 2009, 11:12 PM) *
in primul rind ma inclin hi.gif

si te rog spune-mi din ce sunt facuti puisorii inafara de albus si mai ales bilutele care sunt capusoarele lor ?

multumesc !

....Dolly,eu fac oua umplute...deci albusurile sunt umplute cu ce vrei tu....iar capusoarele le faci ori din branza telemea ori din ridichi...eu am facut si din branza si din ridichi....in functie de ce ai la indemana...
Alondra
QUOTE(AdeDia @ Jan 4 2009, 11:20 PM) *
....mai dupa dictionar nu e polistiren....ca ala e ceva plastic....ampora e ceva ca cerealele expandate laugh.gif ....nu gasesc alt termen de comparatie doh.gif ....da in fine....poate vine cineva cu o denumire stiintifica wink.gif

Aaa...buuun! doh.gif N-am stiut ca e diferenta intre ele..nu ma pricep la chestii de-astea tehnice, dar omul cat traieste tot invata, nu? biggrin.gif rolleyes.gif
AdeDia
QUOTE(alondramona @ Jan 4 2009, 11:22 PM) *
Aaa...buuun! doh.gif N-am stiut ca e diferenta intre ele..nu ma pricep la chestii de-astea tehnice, dar omul cat traieste tot invata, nu? biggrin.gif rolleyes.gif

he-he...Ramonik...am gasit ceva si pana la urma am avut dreptate...jumi-juma laugh.gif ...i se spune polistiren expandat doh.gif doh.gif doh.gif ...am dat sa caute pe google wink.gif
renata
QUOTE(dolly3 @ Jan 4 2009, 10:12 PM) *
in primul rind ma inclin hi.gif

si te rog spune-mi din ce sunt facuti puisorii inafara de albus si mai ales bilutele care sunt capusoarele lor ?

multumesc !


multumesc si eu pt. aprecieri! daca ma mai laudati atat s-ar putea sa nu-mi mai incap in piele rolleyes.gif

eu am umplut ouale cu galbenusul frecat cu pateu, putina margarina, putin mustar si marar tocat f. marunt, iar capsoarele din telemea de vaca frecata cu putina margarina si prinse cu o jumatate de scobitoare

pt.fetele care si-au anuntat vizita: vreau fapte, fapte, nu vorbe...
Alondra
QUOTE(AdeDia @ Jan 4 2009, 11:46 PM) *
he-he...Ramonik...am gasit ceva si pana la urma am avut dreptate...jumi-juma laugh.gif ...i se spune polistiren expandat doh.gif doh.gif doh.gif ...am dat sa caute pe google wink.gif

Aha buun bun, multumim de lamuriri! notworthy.gif floare2.gif

QUOTE(renata @ Jan 5 2009, 12:21 AM) *
multumesc si eu pt. aprecieri! daca ma mai laudati atat s-ar putea sa nu-mi mai incap in piele rolleyes.gif

eu am umplut ouale cu galbenusul frecat cu pateu, putina margarina, putin mustar si marar tocat f. marunt, iar capsoarele din telemea de vaca frecata cu putina margarina si prinse cu o jumatate de scobitoare

pt.fetele care si-au anuntat vizita: vreau fapte, fapte, nu vorbe...

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
irinaririna
Neata fetelor. Da din polistiren e facut bradutul. din polistiren de 3 cm dublat. Bradutul avea si trunchi dar era infipt tot in poliestiren dublat pt a fi baza cat mai stabila! Multumesc pt aprecieri. O sa mai revin cu poze pe masura ca pregatesc ceva!
Va pup pe toate!
hanuk26
Concluzia e clara : M-AM IMBOLNAVIT !!!
Alondra
QUOTE(irinaririna @ Jan 5 2009, 08:13 AM) *
Neata fetelor. Da din polistiren e facut bradutul. din polistiren de 3 cm dublat. Bradutul avea si trunchi dar era infipt tot in poliestiren dublat pt a fi baza cat mai stabila! Multumesc pt aprecieri. O sa mai revin cu poze pe masura ca pregatesc ceva!
Va pup pe toate!

Multumim de lamuriri!Te mai asteptam cu poze!Spor la treaba! oFloare.gif

QUOTE(hanuk26 @ Jan 5 2009, 10:00 AM) *
Concluzia e clara : M-AM IMBOLNAVIT !!!

laugh.gif Sper totusi ca nu! Te asteptam cu poze, ca si tu esti gospodina desavarsita! floare2.gif
Tania_25
Foarte tare Ramona! floare2.gif nu am cuvinte.... yami.gif Mai pune poze! tzuc.gif
Alondra
QUOTE(Tania_25 @ Feb 28 2009, 12:35 AM) *
Foarte tare Ramona! floare2.gif nu am cuvinte.... yami.gif Mai pune poze! tzuc.gif

Am cam abandonat topicul asta, ce-i drept..dar ma revansez cu un platou facut de mine sambata trecuta..biggrin.gif


Voi mai cauta poze sa mai adun sa pun aici...smile.gif 1_3ani.gif
Alondra
Platouri de pe net..

































ruxy
QUOTE(alondramona @ Feb 28 2009, 12:38 AM) *
Am cam abandonat topicul asta, ce-i drept..dar ma revansez cu un platou facut de mine sambata trecuta..biggrin.gif


Voi mai cauta poze sa mai adun sa pun aici...smile.gif 1_3ani.gif

Esti o gospodinutza desavarsita...jos palaria Ramonik hi.gif hi.gif hi.gif hug.gif
Alondra
QUOTE(rux25 @ Feb 28 2009, 11:41 AM) *
Esti o gospodinutza desavarsita...jos palaria Ramonik hi.gif hi.gif hi.gif hug.gif

Ee, multumesc, dar mai am pana sa te ajung Ruxi! tzuc.gif rolleyes.gif Acum vad ce stramba era branza pe acolo! laugh.gif doh.gif
ruxy
QUOTE(alondramona @ Feb 28 2009, 04:44 PM) *
Ee, multumesc, dar mai am pana sa te ajung Ruxi! tzuc.gif rolleyes.gif Acum vad ce stramba era branza pe acolo! laugh.gif doh.gif

Lasa Ramonik...ca esti THE BEST!!!! partners.gif trandafir.gif
Alondra
QUOTE(rux25 @ Feb 28 2009, 05:47 PM) *
Lasa Ramonik...ca esti THE BEST!!!! partners.gif trandafir.gif

partners.gif Esti prea darnica! tzuc.gif wub.gif
Alondra
Idei pt Paste ...smile.gif


























































USA
Alondra, unde gasesc si yo icre aici?..pleaseee...sau cum sa fac si eu rost ptr Paste.....sorry offtopic.gif
Alondra
QUOTE(USA @ Apr 7 2009, 06:40 PM) *
Alondra, unde gasesc si yo icre aici?..pleaseee...sau cum sa fac si eu rost ptr Paste.....sorry offtopic.gif

Eu iau icre aici gata facute de la magazinele europene, de la greci, de ex..sunt roz asa ca alea de acasa de cumparat gata, la borcan.. oFloare1.gif
USA
QUOTE(alondramona @ Apr 7 2009, 06:47 PM) *
Eu iau icre aici gata facute de la magazinele europene, de la greci, de ex..sunt roz asa ca alea de acasa de cumparat gata, la borcan.. oFloare1.gif

Eu nu am decat Polonez magazin...si aveau candva..acum nu am mai vazut..dar am o pohta nebuna dupa icre...serios....aaa plus cele de la polonezi erau nebunesc de sarate! oFloare1.gif
Alondra
QUOTE(USA @ Apr 7 2009, 06:50 PM) *
Eu nu am decat Polonez magazin...si aveau candva..acum nu am mai vazut..dar am o pohta nebuna dupa icre...serios....aaa plus cele de la polonezi erau nebunesc de sarate! oFloare1.gif

Pai da, asa sunt si aici, destul de sarate..smile.gif Dar de ce nu faci tu de mana? oFloare1.gif
Alondra












USA
QUOTE(alondramona @ Apr 8 2009, 07:05 PM) *

Moama ce imi plac castravetii astia!..super rolleyes.gif
Alondra
QUOTE(USA @ Apr 8 2009, 07:28 PM) *
Moama ce imi plac castravetii astia!..super rolleyes.gif

Sunt zuchini, nu castraveti! smile.gif
USA
QUOTE(alondramona @ Apr 8 2009, 07:47 PM) *
Sunt zuchini, nu castraveti! smile.gif

da sorry..adica dovlecei? oFloare1.gif
Alondra
QUOTE(USA @ Apr 8 2009, 07:48 PM) *
da sorry..adica dovlecei? oFloare1.gif

Da, nu ai luat niciodata?Ca noi din aia luam in loc de dovlecei pt ca aici nu am gasit dovlecei ca in RO..smile.gif
USA
QUOTE(alondramona @ Apr 8 2009, 07:50 PM) *
Da, nu ai luat niciodata?Ca noi din aia luam in loc de dovlecei pt ca aici nu am gasit dovlecei ca in RO..smile.gif

daaa daaa...iau cum nu..si mai sunt si galbeni dar nu prea imi plac!
Alondra
QUOTE(USA @ Apr 8 2009, 07:54 PM) *
daaa daaa...iau cum nu..si mai sunt si galbeni dar nu prea imi plac!

Aia sunt squash...eu n-am luat niciodata ...smile.gif
Alondra














ninina
QUOTE(alondramona @ Apr 8 2009, 09:00 PM) *







RAmo drag ce bine arata toate...imi place buchetul de flori tare mult...foarte frumos lucrat.....
..toate sunt super......super...multe idei superbe....
Merci.... partners.gif
last
mai vrem
Alondra
QUOTE(ninina @ Apr 8 2009, 08:10 PM) *
RAmo drag ce bine arata toate...imi place buchetul de flori tare mult...foarte frumos lucrat.....
..toate sunt super......super...multe idei superbe....
Merci.... partners.gif

Ma bucur ca-ti plac! tzuc.gif

















Luka
QUOTE(alondramona @ Apr 8 2009, 08:57 PM) *
Ma bucur ca-ti plac! tzuc.gif

<A href="http://www.flickr.com/photos/dana2dor/3078524184/"oeuvre%20cu%20ansoa%20by%20Clipe%20dulci%20si%20parfumate,%20on%20Flickr" target=_blank>

<A href="http://www.flickr.com/photos/dana2dor/3077692641/" target=_blank>

<A href="http://www.flickr.com/photos/dana2dor/3077692717/" target=_blank>

<A href="http://www.flickr.com/photos/dana2dor/3077692925/" target=_blank>

<A href="http://www.flickr.com/photos/dana2dor/3078524772/" target=_blank>

<A href="http://www.flickr.com/photos/dana2dor/3077726151/" target=_blank>

<A href="http://www.flickr.com/photos/dana2dor/3077726417/" target=_blank>

<A href="http://www.flickr.com/photos/dana2dor/3077726665/" target=_blank>

<A href="http://www.flickr.com/photos/dana2dor/3166877710/" target=_blank>


Multe idei ... multam Ramonik ! notworthy.gif eusa_clap.gif tzuc.gif
Alondra
QUOTE(Luka @ Apr 8 2009, 09:17 PM) *
Multe idei ... multam Ramonik ! notworthy.gif eusa_clap.gif tzuc.gif

Cu placere Luka! tzuc.gif







Aspic de curcan in forme festive






Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.