Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Octombrie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2
MihaelaD
Asteptam mamici de Octombrie 2011 gravida.gif
ninina
...cand am vazut acest topic ...m/au cuprins emotiile....
...sarcina usoara Mihaela...si cat mai multe mamici de octombrie sa se adune aici.... trandafir.gif trandafir.gif
..mi/ar fi placut sa fiu si eu o mamica de octombriept a doua oara...dar.... oFloare1.gif
MihaelaD
QUOTE(ninina @ Feb 14 2011, 12:24 PM) *
...cand am vazut acest topic ...m/au cuprins emotiile....
...sarcina usoara Mihaela...si cat mai multe mamici de octombrie sa se adune aici.... trandafir.gif trandafir.gif
..mi/ar fi placut sa fiu si eu o mamica de octombriept a doua oara...dar.... oFloare1.gif


nu eu o sa fiu fericita viitoare mamica ci o persoana draga mie... asa ca i-am deschis topic aici.
ninina
QUOTE(MihaelaD @ Feb 14 2011, 12:26 PM) *
nu eu o sa fiu fericita viitoare mamica ci o persoana draga mie... asa ca i-am deschis topic aici.


Aaaaaaaaaaaaaaa..scuze....pai sarcina usoara prietenei tale.... trandafir.gif
mihaella86
Ce emotii ma cuprins cand am vazut topicul de octombrie biggrin.gif.....eu sunt mami de octombrie chiar de activez la noiembrie si anul trecut pe vremea asta banuiam ca sunt insarcinata doar ca imi era frica sa imi fac test...bubulina mea era deja in burtica la mami biggrin.gif.......
Va doresc sarcina cat mai usoara gravidute dragi....sa va adunati cat mai multe biggrin.gif
ANDAP
QUOTE(ninina @ Feb 14 2011, 10:39 AM) *
Aaaaaaaaaaaaaaa..scuze....pai sarcina usoara prietenei tale.... trandafir.gif



Multumesc.
Eu sunt prietena. smile.gif Iar "doamna" care a deschis topicul e viitoarea mea nasa.
ari05
Sacina usoara ANDAP !!! tzuc.gif
angel
sarcina usoara si bb sanatosi viitoarelor mamici de octombrie!!!!!
ot1305
sarcina usoara ANDAP! oFloare1.gif
ruxy80
Sarcina usoara..un drum lin pana la intalnirea cu bebe iti urez ANDAP...si tuturor viitoarelor mamici de octombrie 2011...am si eu o prietena care are DPN-ul in 6 oct. , o sa-i spun sa-si faca cont sa se alature si ea floare2.gif
Karmin
hiiii, oti, mi-a tresarit inima, am crezut ca te-ai inscris aici smile.gif
Andap,SARCINA USOARA !
gabrielle2003
Deci asa cum spunea si ninia...va dati seama ce emotii pe noi?????
Noi suntem oct 2008 bananab.gif
Asteptam multe burtici pentru a fi alaturi de ele!
moni_k
ANDAP, sarcina usoara si bebel sanatos sa ai! floare2.gif
mihaela, mi-ai dat palpitatii liwlol.gif
MihaelaD
QUOTE(moni_k @ Feb 14 2011, 10:16 PM) *
ANDAP, sarcina usoara si bebel sanatos sa ai! floare2.gif
mihaela, mi-ai dat palpitatii liwlol.gif


Monik, am eu copil cuminte si doarme toata noaptea dar sa ma apuc de alte nebunii acum nu prea ma tine liwlol.gif
ANDAP
Mamici de octombrie din Brasov avem?

Pupici
khrik_1977
hop si eu. azi mi-am facut curaj sa fac testul....2 liniute...yey bananab.gif ...de cand asteptam momentul. am DPN pe 15 oct.acum tre sa-mi fac curaj sa-i spun si sotului care nu se vede decat cu un copil. daca ar sti ca eu ma vad cu 3. bouncy.gif
ANDAP sarcina usoara.
Karmin
KHRIKULEEEEEEEEEEEEEEE!!!! acus te pomeneam!!!!!
FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gabrielle2003
Super fetelor...inainteeeee!!!!!!!!!!

ADNAP, noi suntem din Bv dar oct 2008 rolleyes.gif
Karmin
si eu din Brasov, dar mami de decembrie 2007 si martie 2009 biggrin.gif
MihaelaD
Mamici de Bv, problema Andei este ca nu isi gaseste medic ( bun si disponibil) poate o mai sfatuiti voi... floare2.gif
mirela69
buna seara ....
doamne...au aparut deja mamici de oct. 2011... doh.gif parca nu-mi vine sa cred...
acum am gasit acest topic... anima1.gif
ce sa va urez ....sa fiti cat mai multe si cat mai unite si sa va dea DD notworthy.gif o sarcina cat mai usoara si frumoasa si un bebe sanatos hug.gif
eu sunt o mamica tot de oct. dar de 2008 yes.gif
pupici tzuc.gif
Karmin
QUOTE(MihaelaD @ Feb 18 2011, 07:19 PM) *
Mamici de Bv, problema Andei este ca nu isi gaseste medic ( bun si disponibil) poate o mai sfatuiti voi... floare2.gif



Buna dimineata!
eu am nascut ambii copii cu dna dr Gadiuta, si sunt foarte multumita de ea!
elenaalex
QUOTE(khrik_1977 @ Feb 18 2011, 08:23 PM) *
hop si eu. azi mi-am facut curaj sa fac testul....2 liniute...yey bananab.gif ...de cand asteptam momentul. am DPN pe 15 oct.acum tre sa-mi fac curaj sa-i spun si sotului care nu se vede decat cu un copil. daca ar sti ca eu ma vad cu 3. bouncy.gif
ANDAP sarcina usoara.


buna khrik si FELICITARI MAMI!!!!!!!!!! o sa fiu si eu prezenta pe aici sau pe la mamici de octombrie 2008.
eu am DPN 21.10.2011, deci iar mamica de octombrie, dar de 2011 bere.gif .
gabi vezi data? iti spune ceva biggrin.gif ?

ANDAP
QUOTE(khrik_1977 @ Feb 18 2011, 04:23 PM) *
hop si eu. azi mi-am facut curaj sa fac testul....2 liniute...yey bananab.gif ...de cand asteptam momentul. am DPN pe 15 oct.acum tre sa-mi fac curaj sa-i spun si sotului care nu se vede decat cu un copil. daca ar sti ca eu ma vad cu 3. bouncy.gif
ANDAP sarcina usoara.




Ma bucur pentru tine. Sa ai o sarcina usoara.
ANDAP
QUOTE(Karmin @ Feb 19 2011, 08:50 AM) *
Buna dimineata!
eu am nascut ambii copii cu dna dr Gadiuta, si sunt foarte multumita de ea!



hmm.ce chestie...Aseara la 6 cu cateva minute inainte de inchidere la clinica Eva am reusit sa imi fac programare la doamna Gadiuta. smile.gif pentru saptamana viitoare. Sincer iti spun ca am vrut la Anastasiu, dar e disponibil incepand cu aprilie. Doamna Gadiuta era si ea pe lista mea de medici preferati, asa ca marti ma duc la ea.
Este minunat ca sunt mamici din Brasov pe aici cu atat mai mult cu cat eu sunt mutata in Bv de cateva luni si nu prea cunosc cine stie ce pe aici. Asa ca imi pare rau ca o sa profit de experienta ta si a lui gabriela2003 si nu numai.. bananab.gif

Va pup si week end minunat sa aveti.
Karmin
Sa nu-ti para rau, raspundem cu mare drag smile.gif
loredana03
QUOTE(khrik_1977 @ Feb 18 2011, 06:23 PM) *
hop si eu. azi mi-am facut curaj sa fac testul....2 liniute...yey bananab.gif ...de cand asteptam momentul. am DPN pe 15 oct.acum tre sa-mi fac curaj sa-i spun si sotului care nu se vede decat cu un copil. daca ar sti ca eu ma vad cu 3. bouncy.gif
ANDAP sarcina usoara.


felicitari draga mea si sa ai sarcina usoara.
ce surpriza frumoasa!
khrik_1977
QUOTE(Karmin @ Feb 18 2011, 07:24 PM) *
KHRIKULEEEEEEEEEEEEEEE!!!! acus te pomeneam!!!!!
FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



QUOTE(elenaalex @ Feb 19 2011, 11:59 AM) *
buna khrik si FELICITARI MAMI!!!!!!!!!! o sa fiu si eu prezenta pe aici sau pe la mamici de octombrie 2008.
eu am DPN 21.10.2011, deci iar mamica de octombrie, dar de 2011 bere.gif .
gabi vezi data? iti spune ceva biggrin.gif ?




QUOTE(loredana03 @ Feb 19 2011, 08:05 PM) *
felicitari draga mea si sa ai sarcina usoara.
ce surpriza frumoasa!


va multumesc din suflet.
lore, nastera usoara iubita
felicitari si tie elenaalex. sarcina usoara
deocamdata sarcina mea e mai usoara decat cea cu cristi care a fost usoara. doar tensiunea sanilor momentan si dureri sporadice de cap. sper sa raman cu doar atat.
ANDAP
Neatza,
Am tras cu ochii pe la mamicile de septembrie si fiecare se vaita care mai de care... partners.gif

Si ma bucur ca pe la noi inca nu se aud din astea. Eu in afara faptului ca in fiecare noapte visez urat si ma duc la toateta o data...totul e ok.

Voi? cafea.gif
ANDAP
chiar asa nici o miscare azi pe aici...hmm... nono.gif nono.gif
gabrielle2003
Elenaalex... anima1.gif anima1.gif anima1.gif SUPER!!!!!!!!!!!!!
Ce m-as bucura sa fie asa rolleyes.gif

Eu am nascut cu Dr.Moldovan , un dr. de nota 10 notworthy.gif
elenaalex
buna dimineata!
ce faceti mamici? cum sunteti? cum va simtiti?

eu am o stare de greata continua dar suportabila yes.gif , fara sa dau la boboci in nici un fel pana acum bananab.gif . am o problema cu pasta de dinti nervi.gif in rest ok. urmeaza sa ma duc si la dr in viitorul apropiat.
ANDAP
Am fost azi la doctor pt prima data. Lucrurile par a fi ok..atata cat se poate tinand cont ca am doar 5 sap si 3 zile. Sacul embrionar are doar 8 mm...liwlol.gif. Mai mult de atat nu am putut vedea. Ceea ce m-a ingrijorat putin a fost faptul ca am un chist de 3 cm si ceva...care spune dr ca ar putea fi de la sarcina si ca ar trebui sa se retraga in timp...hmm... A zis ca nu imi da trimitere la analizele de sange si urina pana cand nu se vede bebe la ecografie si pana nu ii aude inimioara.
Asteptam si de la voi pareri.

Pupiciii
ANDAP
QUOTE(Karmin @ Feb 19 2011, 04:58 PM) *
Sa nu-ti para rau, raspundem cu mare drag smile.gif



Am incercat sa iti trimit un mesaj privat, dar nu am reusit..sad.gif nu am idee de ce...Vroiam sa iti spun La multi ani! si tot ce iti doresti. occasion.gif Sa fii fericita, implinita si multa multa incredere. Te pup.
ANDAP
QUOTE(Karmin @ Feb 19 2011, 08:50 AM) *
Buna dimineata!
eu am nascut ambii copii cu dna dr Gadiuta, si sunt foarte multumita de ea!



Am fost azi la ea. Iti dai seama ca nu am reusit sa imi fac o impresie chiar atat de repede. Nu stiu de ce tot am impresia ca exista ceva ce nu imi place, habar n-am ce. Probabil pt ca sunt eu nebuna si imi doresc un dr barbat...am impresia ca sunt mult mai atenti. Sau poate sarcina este prea mica si deocamdata nu prea are ce sa imi faca sau sa imi spuna...hm..nu stiu...sunt confuza azi.. crybaby.gif
khrik_1977
buna seara. de ieri am inceput sa am si eu senzatii de greata dar fara sa se finalizeze in baie. durerile de cap insa nu-mi dau pace. mi se intampla sa nu pot adormi din cauza lor. cam atat deocamdata.
referitor de prima vizita la doctor o voi face dupa ce ne intorcem in tara. vrem sa venim dupa ziua baiatului. trebuie sa ma hotarasc unde voi naste, la noi in oras sau la bucuresti cu dr. cu care am nascut baiatul. mai vedem. naveta la buc e destul de costisitoare.
gabrielle2003
QUOTE(ANDAP @ Feb 22 2011, 02:58 PM) *
Am fost azi la ea. Iti dai seama ca nu am reusit sa imi fac o impresie chiar atat de repede. Nu stiu de ce tot am impresia ca exista ceva ce nu imi place, habar n-am ce. Probabil pt ca sunt eu nebuna si imi doresc un dr barbat...am impresia ca sunt mult mai atenti. Sau poate sarcina este prea mica si deocamdata nu prea are ce sa imi faca sau sa imi spuna...hm..nu stiu...sunt confuza azi.. crybaby.gif

Buna ANDAP....exact asta e motivul pt care si eu am vrut un dr barbat si foarte foarte multumita am fost! notworthy.gif
emilia 22
buna mamici
sunt si eu o viitoare mamica de octombrie 2011 am dpn pe 26 oct,ink nu am ajuns la dr mai astept 2-3 sapt
mai am un copil de 1 an si 8 luni
emilia 22
mai fetelor dar liniste mare pe aici
khrik_1977
QUOTE(emilia 22 @ Feb 23 2011, 03:01 PM) *
mai fetelor dar liniste mare pe aici

bine ai venit emilia. posteaza si tu pozici cu baietelul tau.
ANDAP
QUOTE(emilia 22 @ Feb 23 2011, 10:05 AM) *
buna mamici
sunt si eu o viitoare mamica de octombrie 2011 am dpn pe 26 oct,ink nu am ajuns la dr mai astept 2-3 sapt
mai am un copil de 1 an si 8 luni



aaa.pai tu chiar esti cu experienta pe aici...frumos.. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si voios.
Pupici
ANDAP
QUOTE(emilia 22 @ Feb 23 2011, 12:01 PM) *
mai fetelor dar liniste mare pe aici



exact asta ma gandeam si eu...
Oare de ce? hmmm dry.gif
Karmin
QUOTE(ANDAP @ Feb 22 2011, 12:54 PM) *
Am incercat sa iti trimit un mesaj privat, dar nu am reusit..sad.gif nu am idee de ce...Vroiam sa iti spun La multi ani! si tot ce iti doresti. occasion.gif Sa fii fericita, implinita si multa multa incredere. Te pup.



Multumesc!

QUOTE(ANDAP @ Feb 22 2011, 12:58 PM) *
Am fost azi la ea. Iti dai seama ca nu am reusit sa imi fac o impresie chiar atat de repede. Nu stiu de ce tot am impresia ca exista ceva ce nu imi place, habar n-am ce. Probabil pt ca sunt eu nebuna si imi doresc un dr barbat...am impresia ca sunt mult mai atenti. Sau poate sarcina este prea mica si deocamdata nu prea are ce sa imi faca sau sa imi spuna...hm..nu stiu...sunt confuza azi.. crybaby.gif


eu am primit toata atentia de la dansa , eram pacienta si inainte , tot la ea, si am avut ceva probleme ca am uter dublu... si niciodata nu a uitat sa ma intrebe ce mai fac, cum ma simt...
eu nu ma vad la un dr barbat, doar atele de la a doua epizotomie mi le-a scos un dr de la Eva....ca era dra mea in concediu....si nu mi-a placut deloc!

manu1981
Felicitari mamici de octombrie! trandafir.gif De curand am aflat ca in octombrie anul acesta voi avea si eu o nepotica sau un nepotel smile.gif O sa o conving pe sora mea sa intre si ea aici sa va impartasiti experientele din timpul sarcinii si nu numai smile.gif
anaid27
Buna ziua mamici!
Eu sunt o mamica de august 2009 si as avea o mare rugaminte!Particip la un concurs pe facebook unde am nevoie de cat mai multe like-uri la un comentariu facut de mine pe pagina magic deals. http://www.facebook.com/home.php?#!/MagicDealsCraiova pe aceasta pagina trebuie intrat si cautat un comentariu facut de mine :"Diana Anaid
o reducere de 90% ar fi binevenita la un iPhone 4 ,asta pentru cei care nu vor castiga premiul ".
Va multumesc din suflet!
emilia 22
QUOTE(ANDAP @ Feb 23 2011, 07:00 PM) *
aaa.pai tu chiar esti cu experienta pe aici...frumos.. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si voios.
Pupici

da am experienta
dak as sti cum as pune si poze dak este cineva amabila sa imi explice oFloare1.gif
stiam dar am uitat e de vina sarcina
emilia 22
ce mai faceti fetelor cum va simtiti
eu ma simt bine doar k nu am pofta de mancare ,adik imi este foame dar nu as manca nimic wacko.gif
eu nici la primul copil nu am avut nimic
khrik_1977
QUOTE(emilia 22 @ Feb 24 2011, 03:30 PM) *
da am experienta
dak as sti cum as pune si poze dak este cineva amabila sa imi explice oFloare1.gif
stiam dar am uitat e de vina sarcina


buna burticutelor. cum va este azi?
emi, incarci pozele in photobuket , apoi copiezi ultimul cod si il pui aici unde scrii.
gabrielle2003
QUOTE(emilia 22 @ Feb 24 2011, 04:30 PM) *
da am experienta
dak as sti cum as pune si poze dak este cineva amabila sa imi explice oFloare1.gif
stiam dar am uitat e de vina sarcina

Buna emilia trandafir.gif
sigur acest link iti va reinprospata memoria

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=3750
didi_mami_2011
Buna tuturor! Eu am aflat acum cateva zile ca sunt insarcinata, a fost cel mai emotionant moment din viata mea! Ma simt si putin ciudat, e normal avand in vedere ca sunt la prima sarcina si aveam o gramada de ALTE planuri, insa sunt si extrem de fericita. E un sentiment inegalabil si nu pot sa nu ma gandesc cum va fi peste cateva luni si la nastere daca acum ma simt asa.. smile.gif Sunt de parere ca e mai usor daca impartasesc asa ca mi'am facut cont aici, am gasit mamici de octombrie 2011, cum voi fi si eu se pare smile.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.