Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Dreptul La Replica!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Discutii generale > Party Chat
Pagini: 1, 2, 3
myshelle_f
Am creat acest topic pt a putea raspunde forumistelor si pt a nu mai crea oftopicuri!

Toata lumea este bine venita cu o replica de pe orice topic/forum! Nu conteaza nici cui! Important e sa dai un quote si...un raspuns! Aici nimeni nu e OFFTOPIC!
myshelle_f
QUOTE(USA @ Dec 15 2009, 10:40 PM) *
Ca ai mereu de spus cate un adevar...si nu spun la aiurea....ci direct cum suna! partners.gif


Cred ca e a doua oara cand ne intersectam la joc si nu iti dau raspuns! rolleyes.gif M-ai facut sa rosesc si sa ma minunez oFloare.gif noi nu ne-am prea intersectat si totusi ai ajuns la o astfel de concluzie! Merci oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif

Ce pot sa mai zic?!?! Sa te intreb de unde ai ajuns la concluzia asta?!! deja cred ca...cer prea mult trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Tania_25
Interesant topic ai deschis........spor la scris si daca e nevoie intru si eu sa scriu......... tongue.gif trandafir.gif
myshelle_f
Tania, linistita poti sa iti aduci contributia!! Toata lumea!!! Cu mic, cu mare! Eu am patit-o sa vreau sa comunic ceva cu cineva si eram..OFFTOPIC! asa ca......iata-ma aici!

Tu cui i-ai ramas datoare cu o replica? tongue.gif
USA
QUOTE(myshelle_f @ Dec 16 2009, 12:10 AM) *
Cred ca e a doua oara cand ne intersectam la joc si nu iti dau raspuns! rolleyes.gif M-ai facut sa rosesc si sa ma minunez oFloare.gif noi nu ne-am prea intersectat si totusi ai ajuns la o astfel de concluzie! Merci oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif

Ce pot sa mai zic?!?! Sa te intreb de unde ai ajuns la concluzia asta?!! deja cred ca...cer prea mult trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

Nuuu nici gand......sunt un gen de om..care se cam prinde de felul celui din jur, destul de repede....poate pe fondul soarte sa ii zic asa....faptul ca am cam trait printre straini.....
Uneori...doare..sau poate deranjeaza vorba spusa de tine...dar e cel mai putin important .....tot ce conteaza in viata este adevarul..iar cand cineva iti poate da acest lucru, e o valoare....
Pupik de la mine!
dyana
O sa scriu si eu tot aici ce mi-a venit in minte cand am citit reply-ul lui USA, ca sa nu mai caut topicul meu de facut misto tongue.gif : mi s-a parut o replica demna de adresat unui vechi ganditor grec, de exemplu: Socrate liwlol.gif
bryama
eu astept sa primesc replica!! rolleyes.gif
myshelle_f
QUOTE(USA @ Dec 15 2009, 11:18 PM) *
Nuuu nici gand......sunt un gen de om..care se cam prinde de felul celui din jur, destul de repede....poate pe fondul soarte sa ii zic asa....faptul ca am cam trait printre straini.....
Uneori...doare..sau poate deranjeaza vorba spusa de tine...dar e cel mai putin important .....tot ce conteaza in viata este adevarul..iar cand cineva iti poate da acest lucru, e o valoare....
Pupik de la mine!


Right back at you! Si eu am tot citit pe la tine anima1.gif ! Si am vazut ca nu ai uitat de unde ai plecat! Si da, viata te invata multe! Important e sa si scoti concluziile potrivite!

Si tu esti o mami minunata! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
mir0108
[
trandafir.gif partners.gif
myshelle_f
QUOTE(bryama @ Dec 15 2009, 11:21 PM) *
eu astept sa primesc replica!! rolleyes.gif


la...de unde am ghicit ca ai terminat peda??? din usurinta de a scrie rimele! tongue.gif trandafir.gif
Tania_25
QUOTE(dyana @ Dec 15 2009, 10:19 PM) *
O sa scriu si eu tot aici ce mi-a venit in minte cand am citit reply-ul lui USA, ca sa nu mai caut topicul meu de facut misto tongue.gif : mi s-a parut o replica demna de adresat unui vechi ganditor grec, de exemplu: Socrate liwlol.gif



tongue.gif
myshelle_f
QUOTE(dyana @ Dec 15 2009, 11:19 PM) *
O sa scriu si eu tot aici ce mi-a venit in minte cand am citit reply-ul lui USA, ca sa nu mai caut topicul meu de facut misto tongue.gif : mi s-a parut o replica demna de adresat unui vechi ganditor grec, de exemplu: Socrate liwlol.gif


imi convine!!!!!

semanam?
Tania_25
QUOTE(myshelle_f @ Dec 15 2009, 10:17 PM) *
Tania, linistita poti sa iti aduci contributia!! Toata lumea!!! Cu mic, cu mare! Eu am patit-o sa vreau sa comunic ceva cu cineva si eram..OFFTOPIC! asa ca......iata-ma aici!

Tu cui i-ai ramas datoare cu o replica? tongue.gif



Eu mai bine las de la mine...sa fie pace si liniste...... tongue.gif
dyana
QUOTE(myshelle_f @ Dec 15 2009, 11:25 PM) *
imi convine!!!!!

semanam?

clar! Mai ales la barba cool.gif
myshelle_f
QUOTE(mir0108 @ Dec 15 2009, 11:22 PM) *
deci ,in seara asta ai fost un deliciu pentru mine...am ras pe burta de felul in care ai scris ,ai un sarm de nota 10!te-am citit si la "casa de craciu"dar acum m-ai bagat in ceata...:be---e?sau cu--e? wink.gif
am fugit cu postarea de la bucatarie sa nu arubnce cineva cu rosii in mine..macar daca erau crude le strangeam pentru tine.. liwlol.gif


ps:esti vedeta serii floare2.gif


Deci....va sa zica va amuzati pe la bucatarie! e bun si un ras pe acolo! dar sa nu vi se arda mancarea! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
myshelle_f
QUOTE(dyana @ Dec 15 2009, 11:27 PM) *
clar! Mai ales la barba cool.gif


nu ti-e teama ca ti-o iei? spada.gif
USA
QUOTE(dyana @ Dec 16 2009, 12:27 AM) *
clar! Mai ales la barba cool.gif

exact asta studiam..sa fiu sigura ca seamana! liwlol.gif liwlol.gif

nu se arde mancarea..poate tastatura...serios....nu stiu ce are ca tot trebuie sa o inchid si sa o deschid...ca yo scriu si ea uita sa imprime! doh.gif
dyana
QUOTE(myshelle_f @ Dec 15 2009, 11:28 PM) *
nu ti-e teama ca ti-o iei? spada.gif

no chance: drumul e inzapezit; stiu din surse sigure. Si mai e si un tir pe autostrada. tongue.gif
dyanp
Oo, fetelor cred ca o sa fiu si eu prezenta aici destul de des...ca vad ca am darul sa supar lumea..mai ales pe teme politice blush.gif
Mir ma bucur sa mai rad, ca si asa...o niste lampi care fileaza..si face bine sa mai si rad din cand in cand.
myshelle_f
QUOTE(Tania_25 @ Dec 15 2009, 11:26 PM) *
Eu mai bine las de la mine...sa fie pace si liniste...... tongue.gif

cand e vb de o replica nevinovata, si uneroi haioasa, nu cred ca se supara careva!

QUOTE(USA @ Dec 15 2009, 11:29 PM) *
exact asta studiam..sa fiu sigura ca seamana! liwlol.gif liwlol.gif

nu se arde mancarea..poate tastatura...serios....nu stiu ce are ca tot trebuie sa o inchid si sa o deschid...ca yo scriu si ea uita sa imprime! doh.gif


Schimb-o!!! pune0-o pe lista lui mos craciun!!! pai se poate!??!?!?

QUOTE(dyana @ Dec 15 2009, 11:30 PM) *
no chance: drumul e inzapezit; stiu din surse sigure. Si mai e si un tir pe autostrada. tongue.gif


si nu se topeste zapada?!?!?!? se face iar vara!!!
dyana
QUOTE(mir0108 @ Dec 15 2009, 10:56 PM) *
decembrie!
si poza de la avatar si ce de la semnatura floare2.gif

Atunci, sa urmeze ianuarie!
multumim blush.gif
myshelle_f
QUOTE(dyanp @ Dec 15 2009, 11:32 PM) *
Oo, fetelor cred ca o sa fiu si eu prezenta aici destul de des...ca vad ca am darul sa supar lumea..mai ales pe teme politice blush.gif
Mir ma bucur sa mai rad, ca si asa...o niste lampi care fileaza..si face bine sa mai si rad din cand in cand.


fara suparari, da????????? aici...voie buna!! lasa filatul! sa nu se arda lampile alea! mai relaxeaza=te! de aia nu ma bag in politica,,,sa nu ma ia lumea de cap liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
dyanp
QUOTE(myshelle_f @ Dec 15 2009, 02:35 PM) *
fara suparari, da????????? aici...voie buna!! lasa filatul! sa nu se arda lampile alea! mai relaxeaza=te! de aia nu ma bag in politica,,,sa nu ma ia lumea de cap liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


este peste"putilintele" mele de abtinere. floare2.gif
myshelle_f
QUOTE(dyanp @ Dec 15 2009, 11:37 PM) *
este peste"putilintele" mele de abtinere. floare2.gif


sa te abtii sa ce? sa ma iei de cap? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
USA
QUOTE(dyanp @ Dec 16 2009, 12:37 AM) *
este peste"putilintele" mele de abtinere. floare2.gif

lasa ca te ajut yo...iti dau si mainile mele de e nevoie sa iti astup replica!!!!!!!!! blush.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
myshelle_f
va las sa va dati replica in continuare! eu ma duc la ....tv ca mi s-a descarcat laptopul!!! o noapte linistita in romania/ o zi superba in canada si usa!
dyana
QUOTE(roxanne @ Dec 15 2009, 12:48 PM) *
Simona Senzual

QUOTE(dani80 @ Dec 15 2009, 12:33 PM) *
yes.gif

Iapa... trecuta...

Misu Gainusa


Mie mi-a placut ideea joculetului astuia, insa cred ca as fi complet depasita de situatie. doh.gif Dar tot am ramas si eu niste mari nedumeriri si o vaga impresie ca as putea fructifica altfel timpul liber, decat cautad pe 'google imagini' personajele astea... daca chiar exista, si mai sunt si vedete :-o liwlol.gif)
USA
QUOTE(myshelle_f @ Dec 16 2009, 12:41 AM) *
va las sa va dati replica in continuare! eu ma duc la ....tv ca mi s-a descarcat laptopul!!! o noapte linistita in romania/ o zi superba in canada si usa!

sar-naaa..asemenea..unii la Tv..altii inca la munca...dar fusul orar e de vina...mama lui!!!!! spada.gif
mir0108
QUOTE(USA @ Dec 16 2009, 01:12 AM) *
Jos palaria..esti prietena mea...studentesc si yo cu tine..
Sincer..nu se prea streseaza sa afle de pe unde sunt..ptr ca, mai fiecare e de pe undeva pe aici.....si daca nu e din afara Americii...e de prin alte zone...si tot din afara e considerat...
Dar..in generee.....nu prea stiu de Romania....si apoi ma asociaza cu rusia..si mor de nervii.....si apoi de aici problemele...doar stii cum se zice ca sunt rusoiacele.....(sorry daca e cineva).....mda...si trebuie sa le explic..dar nici nu ma mai stresez in ultimul timp.....doar la cei apropiati.....dar ei deja stiu despre ce e vorba....

deci ,in seara asta ai fost un deliciu pentru mine...am ras pe burta de felul in care ai scris ,ai un sarm de nota 10!te-am citit si la "casa de craciu"dar acum m-ai bagat in ceata...:be---e?sau cu--e? wink.gif
am fugit cu postarea de la bucatarie sa nu arubnce cineva cu rosii in mine..macar daca erau crude le strangeam pentru tine.. liwlol.gif


ps:esti vedeta serii floare2.gif
draga ,vezi ca nu m-ai elucidat...cum sunt rusoaicele? oFloare1.gif
USA
QUOTE(mir0108 @ Dec 16 2009, 12:46 AM) *
draga ,vezi ca nu m-ai elucidat...cum sunt rusoaicele? oFloare1.gif

mii teama de vreo scrisoare prin posta cu bomba...mai bine tac..ca nici yo nu's de pus la perete! oFloare1.gif
mir0108
QUOTE(USA @ Dec 16 2009, 01:49 AM) *
mii teama de vreo scrisoare prin posta cu bomba...mai bine tac..ca nici yo nu's de pus la perete! oFloare1.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
mir0108
fetelor ,noapte buna !
zi cu spor USA ,dyanp floare2.gif
Tania_25
QUOTE(mir0108 @ Dec 15 2009, 10:46 PM) *
deci ,in seara asta ai fost un deliciu pentru mine...am ras pe burta de felul in care ai scris ,ai un sarm de nota 10!te-am citit si la "casa de craciu"dar acum m-ai bagat in ceata...:be---e?sau cu--e? wink.gif
am fugit cu postarea de la bucatarie sa nu arubnce cineva cu rosii in mine..macar daca erau crude le strangeam pentru tine.. liwlol.gif


ps:esti vedeta serii floare2.gif
draga ,vezi ca nu m-ai elucidat...cum sunt rusoaicele? oFloare1.gif



Stai linistita draguta ca nu arunca nimeni cu rosii.......... liwlol.gif tzuc.gif
cristina321711


"aisberg" oFloare1.gif sunt in urma rau nu stiam ca se foloseste cuvantul asta si ca apare in DEX....eu stiam de iceberg in engleza si munte de ghiata-ghetar plutitor in romana
Tania_25
QUOTE(cristina321711 @ Dec 16 2009, 12:07 AM) *
"aisberg" oFloare1.gif sunt in urma rau nu stiam ca se foloseste cuvantul asta si ca apare in DEX....eu stiam de iceberg in engleza si munte de ghiata-ghetar plutitor in romana



tongue.gif trandafir.gif
bryama
QUOTE(cristina321711 @ Dec 16 2009, 01:07 AM) *
"aisberg" oFloare1.gif sunt in urma rau nu stiam ca se foloseste cuvantul asta si ca apare in DEX....eu stiam de iceberg in engleza si munte de ghiata-ghetar plutitor in romana

Apare in DEX tzuc.gif iceberg e originea cuvantului romanesc aisberg floare2.gif
myshelle_f
QUOTE(cristina321711 @ Dec 16 2009, 01:07 AM) *
"aisberg" oFloare1.gif sunt in urma rau nu stiam ca se foloseste cuvantul asta si ca apare in DEX....eu stiam de iceberg in engleza si munte de ghiata-ghetar plutitor in romana



QUOTE(Tania_25 @ Dec 16 2009, 01:09 AM) *
tongue.gif trandafir.gif



QUOTE(bryama @ Dec 16 2009, 01:13 AM) *
Apare in DEX tzuc.gif iceberg e originea cuvantului romanesc aisberg floare2.gif


NEATAAAAAA!!!!!!!!Deci, in DEX-ul din 1975 unsure.gif apare cuvantul AISBERG si zice clar ca vine din egleza si e romanizat. oFloare1.gif Asta e partea buna!

Partea rea e ca in DOOM (dictionar ortografic, ortoepic si morfologic) apar multe cuvinte in engleza pe care cica le-am infiat: feeling, coffee brake etc doh.gif doh.gif Eu una nu sunt de acord cu astea dar deja o dau in....bla-bla-uri prea de dimi! doh.gif doh.gif
mir0108
QUOTE(Tania_25 @ Dec 16 2009, 01:53 AM) *
Stai linistita draguta ca nu arunca nimeni cu rosii.......... liwlol.gif tzuc.gif

hehe..aseara,de la niste muraturi ,USA ,DYANP SI eu ...ajunsesem la discutii offtopic!si ziceam ca lumea deschide curioasa sa vada ce bunatati gatim..iar noi eram la ..salina! wink.gif
si cum era un topic care se potriveau cu offtopicul doh.gif ,am venit aici!... laugh.gif


de unde ati plecat cu aisbergul oFloare1.gif ?
bryama
QUOTE(myshelle_f @ Dec 16 2009, 09:20 AM) *
NEATAAAAAA!!!!!!!!Deci, in DEX-ul din 1975 unsure.gif apare cuvantul AISBERG si zice clar ca vine din egleza si e romanizat. oFloare1.gif Asta e partea buna!

Partea rea e ca in DOOM (dictionar ortografic, ortoepic si morfologic) apar multe cuvinte in engleza pe care cica le-am infiat: feeling, coffee brake etc doh.gif doh.gif Eu una nu sunt de acord cu astea dar deja o dau in....bla-bla-uri prea de dimi! doh.gif doh.gif


sad.gif nici eu nu sunt de acord cu multe cuvinte si multe noi regului din DOOM, dar nu avem ce face, asta e sad.gif cica au vrut sa simplifice limba romana si multe cuvinte care nu erau corecte acum au devenit corecte ca o noua varianta populara a acelui cuvant, exemplu: continui wacko.gif si la fel au fost adoptate si imprumuturile, pe ideea ca sunt des folosite rolleyes.gif
Hai, noi ca noi cei din tara, ne obisnuim cu multe noi reguli mai usor, dar cei care au plecat din tara, cand s e vor intoarce vor descoperi ca nu stiu sa scrie si sa vorbeasca corect pt ca variantele invatate de ei acum 15 ani nu mai sunt corecte sad.gif
QUOTE(mir0108 @ Dec 16 2009, 09:44 AM) *
hehe..aseara,de la niste muraturi ,USA ,DYANP SI eu ...ajunsesem la discutii offtopic!si ziceam ca lumea deschide curioasa sa vada ce bunatati gatim..iar noi eram la ..salina! wink.gif
si cum era un topic care se potriveau cu offtopicul doh.gif ,am venit aici!... laugh.gif
de unde ati plecat cu aisbergul oFloare1.gif ?

dela jocul de pe forum utile: FAZAN smile.gif
myshelle_f
QUOTE(bryama @ Dec 16 2009, 10:00 AM) *
sad.gif nici eu nu sunt de acord cu multe cuvinte si multe noi regului din DOOM, dar nu avem ce face, asta e sad.gif cica au vrut sa simplifice limba romana si multe cuvinte care nu erau corecte acum au devenit corecte ca o noua varianta populara a acelui cuvant, exemplu: continui wacko.gif si la fel au fost adoptate si imprumuturile, pe ideea ca sunt des folosite rolleyes.gif
Hai, noi ca noi cei din tara, ne obisnuim cu multe noi reguli mai usor, dar cei care au plecat din tara, cand s e vor intoarce vor descoperi ca nu stiu sa scrie si sa vorbeasca corect pt ca variantele invatate de ei acum 15 ani nu mai sunt corecte sad.gif

dela jocul de pe forum utile: FAZAN smile.gif


EU NU SUNT DE ACORD SI PACE!!! DUPA 16 ani de invatat limbi straine in scoala si restul....pe cont propriu, sa vina un destept sa imi spuna ca e mai corect FEELING, decat presimtire sau sentiment (depinde de context)
myshelle_f
si la fazan, cine a folosit AISBERG, a inchis biggrin.gif
bryama
QUOTE(myshelle_f @ Dec 16 2009, 10:18 AM) *
si la fazan, cine a folosit AISBERG, a inchis biggrin.gif

logic sad.gif
myshelle_f
QUOTE(bryama @ Dec 16 2009, 10:20 AM) *


ti-am dat replica sau......nu la aia te refereai? si sunt inca datoare|?
bryama
nu mai esti datoare tzuc.gif
cristina321711
QUOTE(bryama @ Dec 16 2009, 12:13 AM) *
Apare in DEX tzuc.gif iceberg e originea cuvantului romanesc aisberg floare2.gif



QUOTE(myshelle_f @ Dec 16 2009, 08:20 AM) *
NEATAAAAAA!!!!!!!!Deci, in DEX-ul din 1975 unsure.gif apare cuvantul AISBERG si zice clar ca vine din egleza si e romanizat. oFloare1.gif Asta e partea buna!

Partea rea e ca in DOOM (dictionar ortografic, ortoepic si morfologic) apar multe cuvinte in engleza pe care cica le-am infiat: feeling, coffee brake etc doh.gif doh.gif Eu una nu sunt de acord cu astea dar deja o dau in....bla-bla-uri prea de dimi! doh.gif doh.gif



QUOTE(myshelle_f @ Dec 16 2009, 09:17 AM) *
EU NU SUNT DE ACORD SI PACE!!! DUPA 16 ani de invatat limbi straine in scoala si restul....pe cont propriu, sa vina un destept sa imi spuna ca e mai corect FEELING, decat presimtire sau sentiment (depinde de context)

bryama da am vazut si eu ca apare in DEX tocmai de aceea am postat pentru ca mi-au iesit ochii din orbita cand l-am vazut trecut
parte buna myshelle ca apare in DEX? doh.gif
spaniolii traduc pana si numele proprii daca te chiama Ion esti Juan ....
Tania_25
QUOTE(mir0108 @ Dec 16 2009, 08:44 AM) *
hehe..aseara,de la niste muraturi ,USA ,DYANP SI eu ...ajunsesem la discutii offtopic!si ziceam ca lumea deschide curioasa sa vada ce bunatati gatim..iar noi eram la ..salina! wink.gif
si cum era un topic care se potriveau cu offtopicul doh.gif ,am venit aici!... laugh.gif


de unde ati plecat cu aisbergul oFloare1.gif ?



Am vazut aseara discutia......si pana unde a ajuns.... laugh.gif trandafir.gif
Tania_25
QUOTE(cristina321711 @ Dec 16 2009, 12:18 PM) *
bryama da am vazut si eu ca apare in DEX tocmai de aceea am postat pentru ca mi-au iesit ochii din orbita cand l-am vazut trecut
parte buna myshelle ca apare in DEX? doh.gif
spaniolii traduc pana si numele proprii daca te chiama Ion esti Juan ....



Si aici traduc aproape orice cuvant vine din engleza.........pentru multi de aici engleza este ca si chineza liwlol.gif ....si multe cuvinte le pronunta ca in germana de ex DVD sau TV........... doh.gif laugh.gif
roxanne
Ca tot am citit ca aici nu-i nimeni offtopic....sunt si eu curioasa pana cand o sa mi se mai arunce in cap chestia asta cu soacrele, sau cu topicul socrelor.... unsure.gif blink.gif
cristina321711
QUOTE(Tania_25 @ Dec 16 2009, 01:11 PM) *
Si aici traduc aproape orice cuvant vine din engleza.........pentru multi de aici engleza este ca si chineza liwlol.gif ....si multe cuvinte le pronunta ca in germana de ex DVD sau TV........... doh.gif laugh.gif

laugh.gif si eu cand am auzit cum zic spaniolii DVD("deuvede") am zis ca nu e adevarat...dar am ajuns sa le dau dreptate ce atatea fite cu engleza asta
cristina321711
QUOTE(roxanne @ Dec 16 2009, 01:18 PM) *
Ca tot am citit ca aici nu-i nimeni offtopic....sunt si eu curioasa pana cand o sa mi se mai arunce in cap chestia asta cu soacrele, sau cu topicul socrelor.... unsure.gif blink.gif

hug.gif tzuc.gif eu nu iti arunca nimic in cap 68.gif ....de la noi(eu Alexandra,Sara)pentru tine floare2.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.