Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

14 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Closed TopicStart new topic
> Concurs Copilul Anului - Editia 4
rody_ms
postare Nov 21 2010, 08:58 PM
Postare #31


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,595
Inscris la: 9-June 09
Din: TG MURES
Membru nr.: 94,245



QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 10:40 PM) *
Ma bucur, in primul rand, ca putem avea o discutie decenta si deschisa trandafir.gif


Referitor la premiul Puffies - de popularitate, a fost alegerea sponsorului. Este ca la orice concurs unde exista acest premiu de popularitate care tine de alte criterii decat cele ale votarii.

si nu era corect ca sponsorul sa anunte la inceputul concursului si criteriile de alegere a celui mai popular bebelus ?

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Nov 21 2010, 09:20 PM
Postare #32


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



In primul rand, revin cu lamuri privind premiul special Puffies : E o alternativa inofensiva mai ales daca vorbim de niste copilasi, si anume popularitatea, acest premiu nu a fost acordat pentru cat de mult a fost votat un participant.

venus, in definitia postata de tine, la punctul 4 se specifica [...] 4. care se bucurã de simpatia [...] in cazul de fata a sponsorului. trandafir.gif

In al doilea rand, asa cum am specificat anterior:

"sunt dispusa sa-mi asum orice eroare aparuta in sistem, chiar daca a aparut independent de mine.

Maine la prima ora voi avea un feedback de la Departamentul It + tehnic pe inadvertentele semnalate de voi.


Va inteleg precizarile, insa doresc de asemenea sa se inteleaga urmatorul aspect:

Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul. "


Va multumesc inca o data! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cecilia29
postare Nov 21 2010, 09:27 PM
Postare #33


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,920
Inscris la: 4-September 09
Din: BAIA-MARE,ACUM SPANIA
Membru nr.: 107,690



O VRAJEALA CE MAI,RUSINE SA VA FIE,ASA ATI FACUT SI ANUL TRECUT,POI PT CE MAI SUNT VOTURILE DAKA NU DEPINDE DE ELE?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Nov 21 2010, 09:33 PM
Postare #34


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560




QUOTE(cecilia29 @ Nov 21 2010, 11:27 PM) *
O VRAJEALA CE MAI,RUSINE SA VA FIE,ASA ATI FACUT SI ANUL TRECUT,POI PT CE MAI SUNT VOTURILE DAKA NU DEPINDE DE ELE?


Regret ca asa considerati!

Referitor la corectitudine, corect ar fi sa-i intrebam ce parere au pe reprezentantii castigatorilor editiilor trecute http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/ca...-anterioare.asp


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rody_ms
postare Nov 21 2010, 09:34 PM
Postare #35


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,595
Inscris la: 9-June 09
Din: TG MURES
Membru nr.: 94,245



QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 11:20 PM) *
In primul rand, revin cu lamuri privind premiul special Puffies : E o alternativa inofensiva mai ales daca vorbim de niste copilasi, si anume popularitatea, acest premiu nu a fost acordat pentru cat de mult a fost votat un participant.

venus, in definitia postata de tine, la punctul 4 se specifica [...] 4. care se bucurã de simpatia [...] in cazul de fata a sponsorului. trandafir.gif

In al doilea rand, asa cum am specificat anterior:

"sunt dispusa sa-mi asum orice eroare aparuta in sistem, chiar daca a aparut independent de mine.

Maine la prima ora voi avea un feedback de la Departamentul It + tehnic pe inadvertentele semnalate de voi.


Va inteleg precizarile, insa doresc de asemenea sa se inteleaga urmatorul aspect:

Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul. "


Va multumesc inca o data! trandafir.gif

Inca odata, incercati sa va spalati pe maini. Rusine. Daca nu as fii avut nevoie de aceste scutece pt ca ma ajutau financiar nu as fii votat din ora in ora nici eu nici restul familiei si prietenilor.
Stiam de la inceput de premiul care consta intr-un sejur + 1000 de lei v-a fii ales prin tragere la sorti. De ce nu puteam sa intelegem cu totii de la inceput si cum v-a fii ales castigatorul premiului de :' popularitate " Si daca imi amintesc foarte bine pe prima pagina a sii aparut o intrebare referitoare la modul de atribuire al acestui premiu, intrebare ramasa fara raspuns (oare din ce cauza ? pt ca era in plina desfasurare concursul?)
Cand punteti niste premii in joc specificati foarte exact criteriile de acordare. Nu scrie nicaieri ca acest castigator fa fii ales de sponsor. Acuma incercati sa intoarceti pe toate partile si explicatiile dictionarului limbii romane numai ca sa iesiti cumva basma curata, ca si cand totul ar fii fost foarte clar de la inceput, iar noi toti niste prosti care nu intelegem.

Aceasta postare a fost editata de rody_ms: Nov 21 2010, 09:34 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rody_ms
postare Nov 21 2010, 09:37 PM
Postare #36


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,595
Inscris la: 9-June 09
Din: TG MURES
Membru nr.: 94,245



QUOTE(Lili @ Oct 18 2010, 12:43 PM) *


Echipa UtileCopii va surprinde din nou!
trandafir.gif

ofera premiul special de popularitate "Bebelusul anului" din cadrul concursului COPILUL ANULUI


Premiul consta in scutece pentru un an de zile de care se va bucura cel mai popular bebelus!



Succes!



intradevar, am ramas foarte surprinsi. Multumim pe aceasta cale tutorur celor care ne-au votat trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
venus
postare Nov 21 2010, 09:43 PM
Postare #37


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,825
Inscris la: 23-February 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 131,356



Eu zic sa lasati la o parte stasurile si sa raspundeti omeneste unor intrebari simple! Nu ne mai aburiti atata ca n-avem 2 ani! Ne jigniti inteligenta! Cum sa iti bati joc de niste copii in halul asta?

De ce nu ati raspuns din start la intrebari legate de preimul sponsorului?
De ce nu ati publicat lista cu cei 25 de finalisti, dar ati extras castigatorul?
Daca erau probleme tehnice cum s-a facut ca doar la lista si nu si la tragerile la sorti si la alegerea sponsorului?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Nov 21 2010, 09:47 PM
Postare #38


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



intru pe acest site zi de zi de atatia ani, dar nu mi-am imaginat niciodata ca ma veti dezamagi sad.gif ... anul trecut am fost in top 25, nu am castigat nimic, dar pentru ca mi s-a parut destul de corect, am crezut ca voi avea anul acesta noroc ....n-a fost sa fie, dar mai mult decat atat, ati facut niste greseli urate ....
insist prin a spune (desi stiu ca nu am nici o putere) ca a fost ales castigatorul dintr-un top 25 fals... deci, nu ar trebui sa fie valid... ca sa nu mai spun de castigatorul scutecelor.... parerea mea este ca trebuia spus un premiu special pentru un bebelus ales de sponsor , in nici un caz " cel mai popular bebelus".. popular pentru cine? pentru sponsor? pai asta inseamna popularitate? de ce nu ati raspuns atunci cand ati fost intrebati ? concursul era deja in desfasurare...
lili, eu stiu ca tu esti la mijloc.. am vazut la intalnirea fetelor ca esti o fata de nota 10, dar ar trebui ca cei care s-au ocupat de organizarea acestui concurs sa admita ca au gresit... eu cred ca daca lucrurile vor ramane asa, schimband doar topul, va fi multa lume suparata sad.gif
n-as fi scris nimic daca nu as fi pus atata suflet pe acest site trandafir.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
looloo
postare Nov 21 2010, 09:49 PM
Postare #39


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,466
Inscris la: 26-May 09
Din: buzau
Membru nr.: 91,857



QUOTE(lausystem @ Nov 21 2010, 10:12 PM) *
ma scuzti.....premiul de popularitate nu trebuia castigat de bebelusul cu cele mai multe voturi si din cate styu cu 24 de mii de voturi este Brandusa Adelina.....si chiar daca nar fi ea sa zicem ca so intamplat ceva si nu so pus pe 2 ii Teodor Virgil.....imi pare rau dar daca aceasta greseala nu este explicata inseamna ca organizatori nu sunt corecti.....LA PREMII SCRIE CA PREMIUL SPECIAL OFERIT DE PUFIES ESTE CASTIGAT DE CEL MAI POPULAR COPIL NU DE UNUL ALES LA INTAMPLARE!!!!!
ASTEPT RASPUNS!!!!!!!!!!!!!!



QUOTE(maria26 @ Nov 21 2010, 10:30 PM) *
nu stiu care este sistemul dvs de tragere la sorti, dar daca ordinea era alta, castigatorul nu ar fi fost alt copil? nu stiu.. intreb doar.. nu am absolut nici o pretentie...parerea mea personala este ca nu a fost absolut deloc corect.. si prin cel mai popular copil eu inteleg cel mai votat... sau cum? formularea dvs este cam ambigua... ar trebui sa ne spuneti totusi criteriul prin care ati ales, daca tot am stat atata timp in fata calculatorului..



o intrebare am si eu. pentru tragerea la sorti a "copilului anului", daca soricica de exemplu nu a avut baietelul in totp, cu toate ca avea numarul de voturi, asta nu inseamna ca i-ati luat sansa de a participa la tragerea la sorti? sau poate nu am inteles eu totul din ce ati scris.

si in al doilea rand, dupa cum vad, sunt foarte mari reprosuri in ceea ce priveste acordarea premiului special. si eu, ca si celelalte mamici, consider ca a fi popular nu inseamna a fi placut de sponsor (vreti sa spuneti ca sponsorul chiar s-a uitat la pozele copiilor si a spus: "asta imi place cel mai mult"? . sa fim seriosi!) ci inseamna a fi placut de cele mai multe persoane, in cazul nostru a fi cel mai votat ca asta era modul in care ne dam seama daca cineva a placut un copil sau nu.

parerea mea sincera este macar sa corectati greseala imensa pe care ati facut-o cu premiul special. ganditi-va ca totusi niste oameni si-au chinuit copiii si familiile timp de o luna si a pus toti prietenii si pe cunoscuti sa voteze pentru ca erau siguri ca vor castiga un premiu care le este de folos,
fiti corecti si dati ceea ce trebuie cui trebuie.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Nov 21 2010, 09:52 PM
Postare #40


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



fara suparare.. nu cred ca sunt in masura sa acuz pe cineva.. dar premiul special pare aranjat ..
si looloo are mare dreptate...cei care nu au fost in top 25 .. din greseala nu au avut nici o sansa.. de asta ce mai ziceti?

Aceasta postare a fost editata de maria26: Nov 21 2010, 09:53 PM


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

14 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed TopicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 11:13 AM