Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Concurs Copilul Anului - Editia 4
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Divertisment > Concursuri
Pagini: 1, 2, 3
Lili

Echipa Utilecopii
va anunta, cu mare drag, ca azi 5 octombrie va incepe cea de-a 4 Editie a concursului COPILUL ANULUI smile.gif

Intr-o perioada "tulbure", pentru orice familie, Utilecopii va ofera premii de vis pentru intreaga familie!

Vom reveni in curand cu detalii...utile trandafir.gif
Lili

Echipa Utilecopii va doreste: Mult SUCCES!
trandafir.gif



Regulament

Premii

Lili


Echipa UtileCopii va surprinde din nou!
trandafir.gif

ofera premiul special de popularitate "Bebelusul anului" din cadrul concursului COPILUL ANULUI


Premiul consta in scutece pentru un an de zile de care se va bucura cel mai popular bebelus!



Succes!

MIOSA

Buna ziua,

cel mai popular bebelus va fi dintre toti inscrisii sau doar din primii 25?


multumesc!

LaviniaCampbell
Imi spuneti=mi si mie cum sa scot o poza din concurs?
aditza_0476
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
looloo
imi puteti spune si mie cat dureaza exact concursul? ma intereseaza ora la care se termina concursul. este si ziua de 20 intreafga? sau pana pe 19.11 la ora 00
Lili
QUOTE(looloo @ Nov 19 2010, 11:21 AM) *
imi puteti spune si mie cat dureaza exact concursul? ma intereseaza ora la care se termina concursul. este si ziua de 20 intreafga? sau pana pe 19.11 la ora 00


Conform Regulament,

2. DURATA CONCURSULUI SI ARIA DE DESFASURARE Concursul COPILUL ANULUI - se desfasoara doua etape:
ETAPA 1 in perioada 5.10.2010 - 20.10.2010 INSCRIEREA
ETAPA 2 in perioada 20.10.2010 - 20.11.2010 VOTAREA


Prin urmare, VOTAREA se face inclusiv in data de 19.11.2010 si i-a sfarsit la ora 00.00 trandafir.gif

Succes!
punk_k3i
QUOTE(Lili @ Nov 19 2010, 10:40 AM) *
Conform Regulament,

2. DURATA CONCURSULUI SI ARIA DE DESFASURARE Concursul COPILUL ANULUI - se desfasoara doua etape:
ETAPA 1 in perioada 5.10.2010 - 20.10.2010 INSCRIEREA
ETAPA 2 in perioada 20.10.2010 - 20.11.2010 VOTAREA
Prin urmare, VOTAREA se face inclusiv in data de 19.11.2010 si i-a sfarsit la ora 00.00 trandafir.gif

Succes!

si totusi vad ca nu s-a terminat
se mai voteaza inca din plin
EMY2000
QUOTE(punk_k3i @ Nov 20 2010, 11:12 AM) *
si totusi vad ca nu s-a terminat
se mai voteaza inca din plin


se termina la ora 12.00 la pranz
Lili
Votarea este oprita!

Voturile inregistrate dupa ora 00.00 nu vor fi luate in considerare, ci doar cele avute pana la ora mentionata ale fiecarui participant, pentru o extragere corecta conform regulament trandafir.gif
maria26
se mai afiseaza cei 25 de finalisti sau se face direct tragerea de sorti?
Lili
QUOTE(maria26 @ Nov 21 2010, 10:54 AM) *
se mai afiseaza cei 25 de finalisti sau se face direct tragerea de sorti?





Da. Astazi se va afisa lista celor 25 de finalisti, cat si anuntarea castigatorului editiei 4 COPILUL ANULUI + castigatorul premiului special Puffies

trandafir.gif
rody_ms
am intales ca astazi se afiseaza cei 25 de finalisti........dar pe la ce ora ?
Lili


Echipa utilecopii.ro, prin tragere la sorti, a desemnat Castigatorul concursului COPILUL ANULUI editia 4 din urmatorii 25 de finalisti:


Primii 25 de finalisti ai concursului Copilul Anului editia 4 (I)
Primii 25 de finalisti ai concursului Copilul Anului editia 4 (II)
Primii 25 de finalisti ai concursului Copilul Anului editia 4 (III)


Suntem bucurosi sa va anuntam:

CASTIGATORII CONCURSULUI COPILUL ANULUI EDITIA 4



Echipa utilecopii.ro felicita toti participantii acestei editii!


Important:
Din motive tehnice anuntarea castigatorilor pe pagina de concurs se va face maine dimineata. Multumim pentru intelegere
Claudia94
Felicitari castigatoarelor !!! trandafir.gif
ioana0023
Lili, imi pare bine ca ati reusit sa terminat!

Dar eu am avut 4600 de voturi si nu am fost in TOP25... sad.gif
soricica84
QUOTE(ioana0023 @ Nov 21 2010, 09:57 PM) *
Lili, imi pare bine ca ati reusit sa terminat!

Dar eu am avut 4600 de voturi si nu am fost in TOP25... sad.gif


si eu am avut 11567 si la fel ca tine nu ne-am aflat printre cei 25 de finalisti. Asta este. Cine stie cum au verificat.
soricica84
QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 08:43 PM) *


Echipa utilecopii.ro, prin tragere la sorti, a desemnat Castigatorul concursului COPILUL ANULUI editia 4 din urmatorii 25 de finalisti:


Primii 25 de finalisti ai concursului Copilul Anului editia 4 (I)
Primii 25 de finalisti ai concursului Copilul Anului editia 4 (II)
Primii 25 de finalisti ai concursului Copilul Anului editia 4 (III)


Suntem bucurosi sa va anuntam:

CASTIGATORII CONCURSULUI COPILUL ANULUI EDITIA 4



Echipa utilecopii.ro felicita toti participantii acestei editii!


Important:
Din motive tehnice anuntarea castigatorilor pe pagina de concurs se va face maine dimineata. Multumim pentru intelegere


Imi puteti spune si mie de ce cu 11567 de voturi nu am fost printre cei 25 de finalisti?
lausystem
ma scuzti.....premiul de popularitate nu trebuia castigat de bebelusul cu cele mai multe voturi si din cate styu cu 24 de mii de voturi este Brandusa Adelina.....si chiar daca nar fi ea sa zicem ca so intamplat ceva si nu so pus pe 2 ii Teodor Virgil.....imi pare rau dar daca aceasta greseala nu este explicata inseamna ca organizatori nu sunt corecti.....LA PREMII SCRIE CA PREMIUL SPECIAL OFERIT DE PUFIES ESTE CASTIGAT DE CEL MAI POPULAR COPIL NU DE UNUL ALES LA INTAMPLARE!!!!!





ASTEPT RASPUNS!!!!!!!!!!!!!!
maria26
QUOTE(lausystem @ Nov 21 2010, 10:12 PM) *
ma scuzti.....premiul de popularitate nu trebuia castigat de bebelusul cu cele mai multe voturi si din cate styu cu 24 de mii de voturi este Brandusa Adelina.....si chiar daca nar fi ea sa zicem ca so intamplat ceva si nu so pus pe 2 ii Teodor Virgil.....imi pare rau dar daca aceasta greseala nu este explicata inseamna ca organizatori nu sunt corecti.....LA PREMII SCRIE CA PREMIUL SPECIAL OFERIT DE PUFIES ESTE CASTIGAT DE CEL MAI POPULAR COPIL NU DE UNUL ALES LA INTAMPLARE!!!!!
ASTEPT RASPUNS!!!!!!!!!!!!!!


yes.gif
Lili
Mentionasem mai sus ca: Important: Din motive tehnice anuntarea castigatorilor pe pagina de concurs se va face maine dimineata. Multumim pentru intelegere

Prin urmare, sunt dispusa sa-mi asum orice eroare aparuta in sistem, chiar daca a aparut independent de mine.

Maine la prima ora voi avea un feedback de la Departamentul It + tehnic pe inadvertentele semnalate de voi.


Va inteleg precizarile, insa doresc de asemenea sa se inteleaga urmatorul aspect:

Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul.


Un al doilea aspect este legat de alegerea castigatoarei premiului special. Precizez ca alegerea castigatorului premiului special nu era conditionata de acest top. Nu se stipuleaza in regulament si nici sponsorul nu a mentionat acest lucru.



Va multumesc pentru deschidere si intelegere
Lili trandafir.gif

soricica84
QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 10:22 PM) *
Mentionasem mai sus ca: Important: Din motive tehnice anuntarea castigatorilor pe pagina de concurs se va face maine dimineata. Multumim pentru intelegere

Prin urmare, sunt dispusa sa-mi asum orice eroare aparuta in sistem, chiar daca a aparut independent de mine.

Maine la prima ora voi avea un feedback de la Departamentul It + tehnic pe inadvertentele semnalate de voi.


Va inteleg precizarile, insa doresc de asemenea sa se inteleaga urmatorul aspect:

Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul.


Un al doilea aspect este legat de alegerea castigatoarei premiului special. Precizez ca alegerea castigatorului premiului special nu era conditionata de acest top. Nu se sti-za in regulament si nici sponsorul nu a mentionat acest lucru.



Va multumesc pentru deschidere si intelegere
Lili trandafir.gif



As dori totusi sa se faca corectarea si sa ne aflam si noi in primii 25, conform nr de voturi.
Lili
QUOTE(soricica84 @ Nov 21 2010, 10:24 PM) *
As dori totusi sa se faca corectarea si sa ne aflam si noi in primii 25, conform nr de voturi.



Clar! Corectarea ordinii clasificarii se va face maine, la prima ora, asa cum am precizat anterior. trandafir.gif
ioana0023
Multumesc de raspuns!

maria26
QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 10:22 PM) *
Mentionasem mai sus ca: Important: Din motive tehnice anuntarea castigatorilor pe pagina de concurs se va face maine dimineata. Multumim pentru intelegere

Prin urmare, sunt dispusa sa-mi asum orice eroare aparuta in sistem, chiar daca a aparut independent de mine.

Maine la prima ora voi avea un feedback de la Departamentul It + tehnic pe inadvertentele semnalate de voi.


Va inteleg precizarile, insa doresc de asemenea sa se inteleaga urmatorul aspect:

Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul.


Un al doilea aspect este legat de alegerea castigatoarei premiului special. Precizez ca alegerea castigatorului premiului special nu era conditionata de acest top. Nu se sti-za in regulament si nici sponsorul nu a mentionat acest lucru.



Va multumesc pentru deschidere si intelegere
Lili trandafir.gif



nu stiu care este sistemul dvs de tragere la sorti, dar daca ordinea era alta, castigatorul nu ar fi fost alt copil? nu stiu.. intreb doar.. nu am absolut nici o pretentie...parerea mea personala este ca nu a fost absolut deloc corect.. si prin cel mai popular copil eu inteleg cel mai votat... sau cum? formularea dvs este cam ambigua... ar trebui sa ne spuneti totusi criteriul prin care ati ales, daca tot am stat atata timp in fata calculatorului..
Lili
QUOTE(maria26 @ Nov 21 2010, 10:30 PM) *
nu stiu care este sistemul dvs de tragere la sorti, dar daca ordinea era alta, castigatorul nu ar fi fost alt copil? nu stiu.. intreb doar.. nu am absolut nici o pretentie...parerea mea personala este ca nu a fost absolut deloc corect.. si prin cel mai popular copil eu inteleg cel mai votat... sau cum? formularea dvs este cam ambigua... ar trebui sa ne spuneti totusi criteriul prin care ati ales, daca tot am stat atata timp in fata calculatorului..



Ma bucur, in primul rand, ca putem avea o discutie decenta si deschisa trandafir.gif

Deci, inca o data, se vor inlocui participantii in functie de numarul de voturi. Extragerea a fost cat se poate de corecta, deorece pentru a exclude orice subiectivisme, programul a facut extragerea folosindu-se de numar-ul de ID al pozei participante. Cazul de fata Id-ul 20402

Referitor la premiul Puffies - de popularitate, a fost alegerea sponsorului. Este ca la orice concurs unde exista acest premiu de popularitate care tine de alte criterii decat cele ale votarii.
venus
In primul rand, in listele afisate sunt 9, 8 si 7 finalisti. Dupa calculele mele ar fi 24.

In al doilea rand, ne luati cu presul si va ganditi ca o sa si inghitim niste explicatii pentru retarzi? Cum adica un concurent popular e ales de sponsor iar acesta nu specifica ce inseamna aia popular? E in costum popular sau e apreciat in piata publica? Hai sa cautam in DEX daca tot suntem toate niste gaste care am stat si v-am umplut buzunarele dupa reclama care a invadat site-ul!

POPULÁR, -Ă, populari, -e, adj. 1. Care aparține poporului, privitor la popor, care provine din popor. ♦ Care este alcătuit din oameni din popor și lucrează pentru popor. 2. Creat de popor; specific unui popor, caracteristic culturii lui. 3. Care este făcut pentru popor, creat pentru necesitățile poporului; accesibil tuturor. ♦ (Despre expuneri, prelegeri, lucrări) Care poate fi înțeles cu ușurință de oricine; simplu, natural. 4. Care este iubit de popor, care se bucură de simpatia, de considerația opiniei publice; p. ext. cunoscut de toți. ♦ Care are o comportare prietenoasă, cordială, atentă față de toată lumea. – Din fr. populaire.

Care din termenii de mai sus e cel agreat de sponsor?

In al treilea rand, ati incurajat hotia si macar puteati s-o tineti langa pana la final, ca ne obisnuisem cu ideea... Acum ne mai ametiti ca sa ce? Sa para circul mai putin rusinos decat deznodamantul?

Am multe sa va spun, inclusiv ca am facut singura, pe intuneric (ca-mi dormea copilul) topul 25, intr-o ora! Din respect pentru mine si mamicile participante, nu l-am postat pe forum, pentru ca n-am avut timp sa il verific, iar voi, veniti si trantiti un talmes balmes?
Mi-ar fi rusine!
venus
QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 08:40 PM) *
Ma bucur, in primul rand, ca putem avea o discutie decenta si deschisa trandafir.gif

Deci, inca o data, se vor inlocui participantii in functie de numarul de voturi. Extragerea a fost cat se poate de corecta, deorece pentru a exclude orice subiectivisme, programul a facut extragerea folosindu-se de numar-ul de ID al pozei participante. Cazul de fata Id-ul 20402

Referitor la premiul Puffies - de popularitate, a fost alegerea sponsorului. Este ca la orice concurs unde exista acest premiu de popularitate care tine de alte criterii decat cele ale votarii.

Pai si daca din extragerea aia il bucurati pe copilul meu care a aparut in lista voastra de 24 castigatori?
rody_ms
la sectiunea premii oferiyte scrie asa :

Ofera premiul special de popularitate "Bebelusul anului" din cadrul concursului COPILUL ANULUI

Premiul consta in scutece pentru 1 an de zile de care se va bucura cel mai popular bebelus!


Prin aceasta fraza se intelege ca v-a fii declarat castigator al premiului bebelusul care a acumulat cele mai multe voturi. Daca acum dupa finalizarea concursului ne spuneti si regulile de desemnarea castigatorului acestu premiu de popularitate inseamna o totala incorectitudine din partea organizatorilor. Normal era sa fie scrise conditiile de la inceput.

Conform dictionarului limbii romane

POPULARITÁTE s. f. Calitatea de a fi popular (4); p. ext. faimă, renume. – Din fr. popularité.
POPULÁR ~ă (~i, ~e) 1) Care ține de popor; propriu poporului. Voință ~ă. Manifestare ~ă. ◊ Front ~ organizație care întrunește forțele progresiste ale poporului. 2) Care aparține poporului; creat de popor; provenit din popor. Tradiții ~e. Baladă ~ă. 3) Care este destinat poporului; făcut pentru popor. Bibliotecă ~ă. Reprezentație ~ă. 4) Care se bucură de popularitate; care place unui mare număr de oameni. Interpret ~. 5) (despre limbă, stilul lucrărilor, prelegerilor etc.) Care poate fi înțeles cu ușurință de toți; simplu. /<fr. populaire

rody_ms
QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 10:40 PM) *
Ma bucur, in primul rand, ca putem avea o discutie decenta si deschisa trandafir.gif


Referitor la premiul Puffies - de popularitate, a fost alegerea sponsorului. Este ca la orice concurs unde exista acest premiu de popularitate care tine de alte criterii decat cele ale votarii.

si nu era corect ca sponsorul sa anunte la inceputul concursului si criteriile de alegere a celui mai popular bebelus ?

Lili
In primul rand, revin cu lamuri privind premiul special Puffies : E o alternativa inofensiva mai ales daca vorbim de niste copilasi, si anume popularitatea, acest premiu nu a fost acordat pentru cat de mult a fost votat un participant.

venus, in definitia postata de tine, la punctul 4 se specifica [...] 4. care se bucură de simpatia [...] in cazul de fata a sponsorului. trandafir.gif

In al doilea rand, asa cum am specificat anterior:

"sunt dispusa sa-mi asum orice eroare aparuta in sistem, chiar daca a aparut independent de mine.

Maine la prima ora voi avea un feedback de la Departamentul It + tehnic pe inadvertentele semnalate de voi.


Va inteleg precizarile, insa doresc de asemenea sa se inteleaga urmatorul aspect:

Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul. "


Va multumesc inca o data! trandafir.gif
cecilia29
O VRAJEALA CE MAI,RUSINE SA VA FIE,ASA ATI FACUT SI ANUL TRECUT,POI PT CE MAI SUNT VOTURILE DAKA NU DEPINDE DE ELE?
Lili
QUOTE(cecilia29 @ Nov 21 2010, 11:27 PM) *
O VRAJEALA CE MAI,RUSINE SA VA FIE,ASA ATI FACUT SI ANUL TRECUT,POI PT CE MAI SUNT VOTURILE DAKA NU DEPINDE DE ELE?


Regret ca asa considerati!

Referitor la corectitudine, corect ar fi sa-i intrebam ce parere au pe reprezentantii castigatorilor editiilor trecute http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/ca...-anterioare.asp
rody_ms
QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 11:20 PM) *
In primul rand, revin cu lamuri privind premiul special Puffies : E o alternativa inofensiva mai ales daca vorbim de niste copilasi, si anume popularitatea, acest premiu nu a fost acordat pentru cat de mult a fost votat un participant.

venus, in definitia postata de tine, la punctul 4 se specifica [...] 4. care se bucură de simpatia [...] in cazul de fata a sponsorului. trandafir.gif

In al doilea rand, asa cum am specificat anterior:

"sunt dispusa sa-mi asum orice eroare aparuta in sistem, chiar daca a aparut independent de mine.

Maine la prima ora voi avea un feedback de la Departamentul It + tehnic pe inadvertentele semnalate de voi.


Va inteleg precizarile, insa doresc de asemenea sa se inteleaga urmatorul aspect:

Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul. "


Va multumesc inca o data! trandafir.gif

Inca odata, incercati sa va spalati pe maini. Rusine. Daca nu as fii avut nevoie de aceste scutece pt ca ma ajutau financiar nu as fii votat din ora in ora nici eu nici restul familiei si prietenilor.
Stiam de la inceput de premiul care consta intr-un sejur + 1000 de lei v-a fii ales prin tragere la sorti. De ce nu puteam sa intelegem cu totii de la inceput si cum v-a fii ales castigatorul premiului de :' popularitate " Si daca imi amintesc foarte bine pe prima pagina a sii aparut o intrebare referitoare la modul de atribuire al acestui premiu, intrebare ramasa fara raspuns (oare din ce cauza ? pt ca era in plina desfasurare concursul?)
Cand punteti niste premii in joc specificati foarte exact criteriile de acordare. Nu scrie nicaieri ca acest castigator fa fii ales de sponsor. Acuma incercati sa intoarceti pe toate partile si explicatiile dictionarului limbii romane numai ca sa iesiti cumva basma curata, ca si cand totul ar fii fost foarte clar de la inceput, iar noi toti niste prosti care nu intelegem.
rody_ms
QUOTE(Lili @ Oct 18 2010, 12:43 PM) *


Echipa UtileCopii va surprinde din nou!
trandafir.gif

ofera premiul special de popularitate "Bebelusul anului" din cadrul concursului COPILUL ANULUI


Premiul consta in scutece pentru un an de zile de care se va bucura cel mai popular bebelus!



Succes!



intradevar, am ramas foarte surprinsi. Multumim pe aceasta cale tutorur celor care ne-au votat trandafir.gif
venus
Eu zic sa lasati la o parte stasurile si sa raspundeti omeneste unor intrebari simple! Nu ne mai aburiti atata ca n-avem 2 ani! Ne jigniti inteligenta! Cum sa iti bati joc de niste copii in halul asta?

De ce nu ati raspuns din start la intrebari legate de preimul sponsorului?
De ce nu ati publicat lista cu cei 25 de finalisti, dar ati extras castigatorul?
Daca erau probleme tehnice cum s-a facut ca doar la lista si nu si la tragerile la sorti si la alegerea sponsorului?
maria26
intru pe acest site zi de zi de atatia ani, dar nu mi-am imaginat niciodata ca ma veti dezamagi sad.gif ... anul trecut am fost in top 25, nu am castigat nimic, dar pentru ca mi s-a parut destul de corect, am crezut ca voi avea anul acesta noroc ....n-a fost sa fie, dar mai mult decat atat, ati facut niste greseli urate ....
insist prin a spune (desi stiu ca nu am nici o putere) ca a fost ales castigatorul dintr-un top 25 fals... deci, nu ar trebui sa fie valid... ca sa nu mai spun de castigatorul scutecelor.... parerea mea este ca trebuia spus un premiu special pentru un bebelus ales de sponsor , in nici un caz " cel mai popular bebelus".. popular pentru cine? pentru sponsor? pai asta inseamna popularitate? de ce nu ati raspuns atunci cand ati fost intrebati ? concursul era deja in desfasurare...
lili, eu stiu ca tu esti la mijloc.. am vazut la intalnirea fetelor ca esti o fata de nota 10, dar ar trebui ca cei care s-au ocupat de organizarea acestui concurs sa admita ca au gresit... eu cred ca daca lucrurile vor ramane asa, schimband doar topul, va fi multa lume suparata sad.gif
n-as fi scris nimic daca nu as fi pus atata suflet pe acest site trandafir.gif
looloo
QUOTE(lausystem @ Nov 21 2010, 10:12 PM) *
ma scuzti.....premiul de popularitate nu trebuia castigat de bebelusul cu cele mai multe voturi si din cate styu cu 24 de mii de voturi este Brandusa Adelina.....si chiar daca nar fi ea sa zicem ca so intamplat ceva si nu so pus pe 2 ii Teodor Virgil.....imi pare rau dar daca aceasta greseala nu este explicata inseamna ca organizatori nu sunt corecti.....LA PREMII SCRIE CA PREMIUL SPECIAL OFERIT DE PUFIES ESTE CASTIGAT DE CEL MAI POPULAR COPIL NU DE UNUL ALES LA INTAMPLARE!!!!!
ASTEPT RASPUNS!!!!!!!!!!!!!!



QUOTE(maria26 @ Nov 21 2010, 10:30 PM) *
nu stiu care este sistemul dvs de tragere la sorti, dar daca ordinea era alta, castigatorul nu ar fi fost alt copil? nu stiu.. intreb doar.. nu am absolut nici o pretentie...parerea mea personala este ca nu a fost absolut deloc corect.. si prin cel mai popular copil eu inteleg cel mai votat... sau cum? formularea dvs este cam ambigua... ar trebui sa ne spuneti totusi criteriul prin care ati ales, daca tot am stat atata timp in fata calculatorului..



o intrebare am si eu. pentru tragerea la sorti a "copilului anului", daca soricica de exemplu nu a avut baietelul in totp, cu toate ca avea numarul de voturi, asta nu inseamna ca i-ati luat sansa de a participa la tragerea la sorti? sau poate nu am inteles eu totul din ce ati scris.

si in al doilea rand, dupa cum vad, sunt foarte mari reprosuri in ceea ce priveste acordarea premiului special. si eu, ca si celelalte mamici, consider ca a fi popular nu inseamna a fi placut de sponsor (vreti sa spuneti ca sponsorul chiar s-a uitat la pozele copiilor si a spus: "asta imi place cel mai mult"? . sa fim seriosi!) ci inseamna a fi placut de cele mai multe persoane, in cazul nostru a fi cel mai votat ca asta era modul in care ne dam seama daca cineva a placut un copil sau nu.

parerea mea sincera este macar sa corectati greseala imensa pe care ati facut-o cu premiul special. ganditi-va ca totusi niste oameni si-au chinuit copiii si familiile timp de o luna si a pus toti prietenii si pe cunoscuti sa voteze pentru ca erau siguri ca vor castiga un premiu care le este de folos,
fiti corecti si dati ceea ce trebuie cui trebuie.
maria26
fara suparare.. nu cred ca sunt in masura sa acuz pe cineva.. dar premiul special pare aranjat ..
si looloo are mare dreptate...cei care nu au fost in top 25 .. din greseala nu au avut nici o sansa.. de asta ce mai ziceti?
ionik
Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul. "
repetati extragerea din lista corecta a celor 25...le ati luat sansa copiilor de a castiga! e un bluf ce ati facut!
Claudia94
Va luptati cu morile de vant fetelor ! Eu nu-s de partea nimanui, ca si organizatorii au dreptate (teoretic) ... nu au incalcat regulamentul , nicaieri nu s-a specificat pe ce baza e ales castigatorul scutecelor, iar cu partea tragerii la sorti, s-a gasit o scuza, mai mult sau mai putin valabila ( eu una nu pot crede ca lucrurile au stat altfel , insa niciodata nu stii la ce sa te astepti sad.gif ) ! insa moral ( nu cred ca asta-i termenul potrivit, ma refer la exprimarea care a creat confuzie, si faptul ca s-a votat de pe acelasi calculator ) da, opinia mea e ca au cam dat-o in bara , in aceasta editie . Sincer imi pare rau oFloare1.gif Si of'ul vostru este si el normal , dar sincer ... se mai poate face ceva? (slabe sanse!)
venus
Daca nu refaceti toata mascarada asta, va promit ca va fac plangere, ca sa va saturati sa va bateti joc de oameni in halul asta!

N-am pierdut si nici n-am castigat nimic, doar pierd vremea incercand sa va fac sa intelegeti ca nu va puteti permite o asemenea atitudine fata de niste oameni care v-au dat tot creditul! Sunt revoltata ca aveti atata tupeu!
ioana0023
Va era lene sa analizati 9 pagini si sa scrieti numarul de voturi, iar apoi faceati topul. Plus ca voi sunteti administratori si o puteti face mult mai usor. Faceati un top corect fara discutii si trageati si castigatorul.
Dau dreptate forumistelor, ca daca topul va fi refacut sa fie extras alt castigator. Rapiti sansa altora, daca era asa, nu mai pierdeam atat timp sa votez.

Cat despre premiul special, o foarte mare PROSTIE sau mai bine zis o TZEAPA. Premiul trebuia castigat de copilul cu cele mai multe voturi, adica BRANDUSA, prietenii au votat-o si nu degeaba merita.
Mai bine spuneti, ca a fost o minciuna si rezolvati totul, decat sa dati 100 de explicatii toate care mai decare.
venus
QUOTE(Claudia94 @ Nov 21 2010, 10:02 PM) *
Va luptati cu morile de vant fetelor ! Eu nu-s de partea nimanui, ca si organizatorii au dreptate (teoretic) ... nu au incalcat regulamentul , nicaieri nu s-a specificat pe ce baza e ales castigatorul scutecelor, iar cu partea tragerii la sorti, s-a gasit o scuza, mai mult sau mai putin valabila ( eu una nu pot crede ca lucrurile au stat altfel , insa niciodata nu stii la ce sa te astepti sad.gif ) ! insa moral ( nu cred ca asta-i termenul potrivit, ma refer la exprimarea care a creat confuzie, si faptul ca s-a votat de pe acelasi calculator ) da, opinia mea e ca au cam dat-o in bara , in aceasta editie . Sincer imi pare rau oFloare1.gif Si of'ul vostru este si el normal , dar sincer ... se mai poate face ceva? (slabe sanse!)

Tu ce tot zici aici? Te-ai uitat la top-ul facut de ei? Ai numarat macar sa vezi ca nici nu sunt 25? Lasa ca nu sunt aia cu cele mai multe voturi, ca era greu sa ia la mana 9 pagini, dar nici macar sa numere n-au fost in stare? Parca erai si tu revoltata la concursul la care ai participat... Acum, ca nu mai e vorba de tine, le iei brusc apararea? Lasa-ne pe noi sa ne consideram nemultumite si sa apreciem metodele de imbrobodire!
maria26
QUOTE(Claudia94 @ Nov 22 2010, 12:02 AM) *
Va luptati cu morile de vant fetelor ! Eu nu-s de partea nimanui, ca si organizatorii au dreptate (teoretic) ... nu au incalcat regulamentul , nicaieri nu s-a specificat pe ce baza e ales castigatorul scutecelor, iar cu partea tragerii la sorti, s-a gasit o scuza, mai mult sau mai putin valabila ( eu una nu pot crede ca lucrurile au stat altfel , insa niciodata nu stii la ce sa te astepti sad.gif ) ! insa moral ( nu cred ca asta-i termenul potrivit, ma refer la exprimarea care a creat confuzie, si faptul ca s-a votat de pe acelasi calculator ) da, opinia mea e ca au cam dat-o in bara , in aceasta editie . Sincer imi pare rau oFloare1.gif Si of'ul vostru este si el normal , dar sincer ... se mai poate face ceva? (slabe sanse!)


Claudia, e normal sa le dai crezare pentru ai simtit pe pielea ta anul trecut ca nu a fost aranjat, dar acum nu a fost corect... s-a extras un castigator dintre niste finalisti partial falsi! cat despre premiul sposorului.... nu mai comentez.. am spus mai devreme parerea mea...
ai perfecta dreptate ca ne luptam cu morile de vant, dar cand vezi ca esti luat de fraier, te cam doare stii... nu suntem copii de gradinita sa ne minta in halul asta.... si un copil popular nu inseamna sa aiba simpatia doar a unei persoane, ci a mai multor persoane in comparatie cu alti concurenti.. in sfarsit...
iar tu parca te plangeai zilele trecute ca nu ar fi corecta votarea la concursul celalalt biggrin.gif
Lili
Dragele mele,

Acum va vorbesc in calitate de mama si membru al acestui forum.

Poate ma cunoasteti sau poate nu...

Nu-mi plac nici telenovelele si nici mascaradele ( venus trandafir.gif ).

Suntem toate obosite si tracasate de ce s-a intamplat in aceasta seara. Sincer, imi pare nespus de rau ca s-a ajuns aici. Ma gandesc chiar sa suspend acest concurs

M-am certat toata ziua cu departamentul IT, mai exact cu cei care nu au reusit sa-si inchida telefoanele...Si toata seara am incercat sa le tin spatele. Pentru ce? Nu ma identific si nici nu ma regasesc in situatia acesta total neplacuta!

Este din ce in ce mai clar ca ce se intampla nu este normal.

Prin urmare, in calitate de Admin voi reface maine la prima ora, conform exportului de date de pe server - caci se pare ca s-a produs o fractura in sistem. Si va promit ca va fi fara erori

Trec direct la subiect: maine se reface top 25 si de asemenea se va face o noua extragere!


Va doresc o seara frumoasa si...linistita
maria26
QUOTE(Lili @ Nov 22 2010, 12:16 AM) *
Dragele mele,

Acum va vorbesc in calitate de mama si membru al acestui forum.

Poate ma cunoasteti sau poate nu...

Nu-mi plac nici telenovelele si nici mascaradele ( venus trandafir.gif ).

Suntem toate obosite si tracasate de ce s-a intamplat in aceasta seara. Sincer, imi pare nespus de rau ca s-a ajuns aici. Ma gandesc chiar sa suspend acest concurs

M-am certat toata ziua cu departamentul IT, mai exact cu cei care nu au resusit sa-si inchida telefoanele...Si toata seara am incercat sa le tin spatele. Pentru ce? Nu ma identific si nici nu ma regasesc in situatia acesta total neplacuta!

Este din ce in ce mai clar ca ce se intampla nu este normal.

Prin urmare, in calitate de Admin voi reface maine la prima ora, conform exportului de date de pe server - caci se pare ca s-a produs o fractura in sistem. Si va promit ca va fi fara erori

Trec direct la subiect: maine se reface top 25 si de asemenea se va face o noua extragere!


Va doresc o seara frumoasa si...linistita


multumim lili trandafir.gif stiam ca esti de nota zece.. ti-am mai spus-o smile.gif
speram ca si premiul special sa fie acordat cui trebuie oFloare1.gif
Nutisor
daaaaaaaaaaaaaaaaa......... cel mai tare concurs..................... la care regret ca am participat doh.gif
si David a avut 11439 de voturi si nu a fost in top 24 liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
organizare precara......... venus a facut un top 25 singura......... iar voi atatia oameni cu butoane destepte care puteati face asta in mod automat, ati dat-o in bara........ pacat!!!!...........
daca tragerea la sorti s-a facut din topul asta inchipuit.... la anul, va rog muuuuuuuuuuuult, sa anuntati castigatorul inca din prima zi...... ca sa stim ca nu suntem iar fraieriti si va facem rating de pomana.......
hi.gif un site nemaipomenit pentru mamici si bebici, dar lasati-va de organizat concursuri ca nu prea va pricepeti!!!! oFloare1.gif pls.....
ioana0023
Lili multumim ca totusi ne-ai dat un raspuns! trandafir.gif

De curiozitata intreb, sponsorul sejurului, e tot manarie, sau el nu are cu nimic de a face si se tine de treaba?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.