Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

35 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Gandurilor Mele, care imi trec pin cap zi de zi...
Alondra
postare Jul 1 2008, 03:13 AM
Postare #31


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Multumesc! floare2.gif
Cea cu scutecul mi-a placut cel mai mult! liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 1 2008, 10:26 AM
Postare #32


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(alondramona @ Jul 1 2008, 04:13 AM) *
Multumesc! floare2.gif
Cea cu scutecul mi-a placut cel mai mult! liwlol.gif

da da da si mie tot aia; si aia care cad cu tribuna liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jul 1 2008, 10:33 AM
Postare #33


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



demential filmuletul cu bebicii.. mai vazusem unele faze, dar tot mi-au starnit rasul, nu mai spun de mandra ca a privit f. atenta si s-a distrat..


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 3 2008, 02:39 AM
Postare #34


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




Toata ziua de azi mi-a persistat in minte dorinta de a revedea un film care mi-a placut tare mult: "EVERYTHING IS ILLUMINATED". Dar, desigur ca dvd-ul era imprumutat si riscul de a scoate o varianta de pe net care sa se vada prost mi-a indreptat gandurile catre parc, muzica, iarasi parc...iarasi muzica. Asa ca o sa ma rezum doar la o mostra din el, pe care o impartasesc, normal, si la recomandarea de a-l vedea! O sa descreteasca fruntile majoritatii categoriilor de cinefili.



--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jul 3 2008, 03:36 AM
Postare #35


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Mi-am pus sotul sa descarce filmul asta de pe net..Vad ca e destul de bine cotat si pe Imdb, si daca daca mai e si comedie....sa vedem... rolleyes.gif

Aceasta postare a fost editata de alondramona: Jul 3 2008, 03:36 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 3 2008, 03:43 AM
Postare #36


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



da, este si comedie si se realizeaza prin contrastul dintre balcanici si americani, dar e altceva decat Kustuica; o sa ti se faca dor de tara cand o sa il vezi rolleyes.gif partners.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jul 6 2008, 05:08 AM
Postare #37


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(dyana @ Jul 3 2008, 04:43 AM) *
da, este si comedie si se realizeaza prin contrastul dintre balcanici si americani, dar e altceva decat Kustuica; o sa ti se faca dor de tara cand o sa il vezi rolleyes.gif partners.gif

Am vazut ieri filmul..cam ciudatel pt. gusturile mele...da, seamana putin si cu filmele romanesti, dar dor de casa nu mi s-a facut... doh.gif
Cel mai mult mi-a placut insa faza cu cartoful! liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 6 2008, 07:58 AM
Postare #38


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(alondramona @ Jul 6 2008, 06:08 AM) *
Am vazut ieri filmul..cam ciudatel pt. gusturile mele...da, seamana putin si cu filmele romanesti, dar dor de casa nu mi s-a facut... doh.gif
Cel mai mult mi-a placut insa faza cu cartoful! liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif
mie mi-a placut mult de tot
si ma gandeam sa te intreb tot pe tine ca de'........stii unde e un topic despre filme? oFloare1.gif filme filme, adica; sa vad si eu la ce se mai uita lumea biggrin.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 6 2008, 11:32 AM
Postare #39


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Am vazut pe aici un topic "Sunt mai desteapta decat el, ce ma fac?" si am inceput sa ma gandesc la diferenta asta dintre parteneri; de ce exista totusi si unde o sa duca o astfel de relatie? De ce o femeie desteapta ar alege pe cineva mai putin destept? Pentru ca acum, sincer vorbind, noi femeile in primul rand simtim nevoia de a comunica non-stop, de a spune cam tot ce ne trece prin cap, tot ce avem pe suflet, de a cere un sfat, de a impartasi bucuriile, necazurile, problemele de zi cu zi, de a ne lauda, de a polemiza, de a ne da cu parerea fie stand de vorba cu fetele la o cafea sau vorbind la telefon, sau scriind in jurnal (sau in blog pe forum tongue.gif ), avand cate o prietena pentru majoritatea activitatilor, socializand in toate mediile, imblanzind soacrele si bine-nteles, stand de vorba cu EL. Daca EL insa nu intelege ceea ce spunem noi atunci nici nu va putea da niste raspunsuri pe masura asteptarilor noastre.
Toate relatiile de genul acesta pe care le-am intalnit, s-au sfarsit cu mult inainte de 'pana la adanci batraneti'...
De partea cealalta a baricadei insa, lucrurile imi pare ca stau un pic diferit: un barbat destept chiar are intotdeauna un motiv pentru care convietuieste cu o EA mai putin desteapta, nu conteaza daca ii place la EA doar cum isi perie parul, cum uda florile, cum isi probeaza rochiile in oglina, cum gateste, cum rade sau cum ii creste copii sau cum arata, atat timp cat acel motiv persita, pentru el nu va exista vreun altul de despartire. Cu cine vorbeste el? Cu prietenii la bere, cu cea mai buna prietena, sau vorbeste mai putin si stim ca multi dintre ei simt nevoia sa aiba cateva ore pe zi in care sa se inchida in birou, in atelier, in biblioteca si sa mestereasca ei ceva acolo, sa lucreze la calculator sau pur si simplu sa se gandeasca la nemurirea sufletului (nu as putea spune mai multe pentru ca eu nu-i deranjez in orele astea tongue.gif ). Oricum nu cred ca ar trebui deranjati cand lucreaza pentru ca, am observat ca multi detin mai putin decat noi abilitatea de a face mai multe lucruri odata si, fie nu o sa ne bage in seama si ne enervam noi, fie le distragem atentia si o sa se enerveze ei unsure.gif si nici chestionati "ce ai facut acolo atatea ore?!", pentru ca la urma urmei, ce ar putea sa faca? wink.gif Iar dupa momentul de relaxare, probabil ca i se va fi facut deja dor de femeia lui (sau de motivul pentru care ea exista acolo, langa el tongue.gif ), fie ea mai saraca sau mai dotata tongue.gif . Am intalnit si astfel de relatii, dupa ani si ani si daca am intrebat "de ce ai ramas cu ea?" intotdeauna am primit un raspuns de genul "Pentru ca este/face...." In schimb, daca am intrebat o femeie "de ce stai soro' cu el?" am primit niste raspunsuri destul de evazive de genul "pai....nu stiu...ca nu am pe altul..." biggrin.gif
Oare barbatii destepti sunt mai destepti decat femeile destepte? blush.gif tongue.gif
sper ca nu am suparat pe nimeni partners.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jul 7 2008, 04:11 AM
Postare #40


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(dyana @ Jul 6 2008, 08:58 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif
mie mi-a placut mult de tot
si ma gandeam sa te intreb tot pe tine ca de'........stii unde e un topic despre filme? oFloare1.gif filme filme, adica; sa vad si eu la ce se mai uita lumea biggrin.gif

Topic despre filme nu am gasit pe site, asa ca am deschis eu unul mai demult la mine in blog... rolleyes.gif
Scrie aici, daca vrei....
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...ic=3693&hl=
QUOTE(dyana @ Jul 6 2008, 12:32 PM) *
De partea cealalta a baricadei insa, lucrurile imi pare ca stau un pic diferit: un barbat destept chiar are intotdeauna un motiv pentru care convietuieste cu o EA mai putin desteapta, nu conteaza daca ii place la EA doar cum isi perie parul, cum uda florile, cum isi probeaza rochiile in oglina, cum gateste, cum rade sau cum ii creste copii sau cum arata, atat timp cat acel motiv persita, pentru el nu va exista vreun altul de despartire.
Oare barbatii destepti sunt mai destepti decat femeile destepte? blush.gif tongue.gif
sper ca nu am suparat pe nimeni partners.gif

Barbatii sunt pur si simplu diferiti de noi, femeile!
Barbatii destepti sunt mai destepti decat femeile destepte, tocmai pt. ca ei nu-si fac atatea probleme ca noi, de ce si pt. ce, framantari pe care le au mereu femeile... noi intoarcem toate pe toate partile, si atata analizam si gandim, despicam firul in 4....cred ca ne pierdem un sfert din viata facand asta! rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

35 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 9th May 2024 - 05:04 PM