Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Visurile Noastre, ni le implinim?
Sara1
postare Jul 13 2009, 03:17 PM
Postare #61


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(dyana @ Jul 13 2009, 02:49 AM) *
da, si eu la ziua in care voi reusi sa ma trezesc de dimineata si imi va mai face si placere tongue.gif

liwlol.gif Aici ne potrivim! Si eu am acelasi vis! Mai ales daca se intimpla sa visez exact ce imi doream si trebuie sa ma scol, atunci chiar e nenorocire! liwlol.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Jul 13 2009, 05:15 PM
Postare #62


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



care vise? dupa ce stai cu ochii pironiti pe forum...si te smulgi sa dormi macar un pic pana se crapa de ziua....si cand ti-e starea de veghe mai draga...auzi soptit si, prelung rostit, un " mamiiiiii, mamiiiiii...hai cu mine....la mine camera !" (a se citi cum se scrie laugh.gif ) iar, cand te dezmeticesti vezi o fatuca lipita la propriu de nasul tau incat nu stii cum sa-ti cenzurezi reactia (aceeasi cenzura la fiecare 2 nopti)
ce vis frumos e visul...pana la urma biggrin.gif tongue.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 13 2009, 09:28 PM
Postare #63


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(Sara1 @ Jul 13 2009, 03:17 PM) *
liwlol.gif Aici ne potrivim! Si eu am acelasi vis! Mai ales daca se intimpla sa visez exact ce imi doream si trebuie sa ma scol, atunci chiar e nenorocire! liwlol.gif

da, si pe mine ma enerva treaba asta cand eram micuta: cand e visul mai frumos, sau urmeaza sa aflu ceva extraordinar (in vis doh.gif ) ma trezesc biggrin.gif Ok, recunosc: si cand eram mai mare laugh.gif

QUOTE(Lili @ Jul 13 2009, 05:15 PM) *
care vise? dupa ce stai cu ochii pironiti pe forum...si te smulgi sa dormi macar un pic pana se crapa de ziua....si cand ti-e starea de veghe mai draga...auzi soptit si, prelung rostit, un " mamiiiiii, mamiiiiii...hai cu mine....la mine camera !" (a se citi cum se scrie laugh.gif ) iar, cand te dezmeticesti vezi o fatuca lipita la propriu de nasul tau incat nu stii cum sa-ti cenzurezi reactia (aceeasi cenzura la fiecare 2 nopti)
ce vis frumos e visul...pana la urma biggrin.gif tongue.gif


Tu esti personajul principal in fabula asta? liwlol.gif))
Dar, pot sa te intreb ce faci toata noaptea pe forum? Nu de alta, dar sunt in pana de idei liwlol.gif)
Poate jucam un fazan la noapte cool.gif tongue.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jul 13 2009, 10:21 PM
Postare #64


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




.....visez la noaptea in care sa dorm profund fara sa visez nimik! oFloare1.gif

Si la ziua fara ceas desteptaret dimineata!

Aceasta postare a fost editata de USA: Jul 13 2009, 10:33 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Jul 13 2009, 10:31 PM
Postare #65


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



Nici eu nu am visat nicioadata la rochia de mireasa, la o nunta ca in povesti si la un print pe un cal alb (nici macar la cai verzi pe pereti). Ceea ce imi doream era sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca asa cum sunt, cu capricii si mofturi (acum nu va inchipuiti ca ma pun jos si incep sa dau din picioare)...cu defecte si calitati (mai mult defecte decat calitati), si cand sunt machiata, si nemachiata, cand intra dupa mine la wc (si bineinteles ca nu miroase a trandafir).... Si l-am gasit unde ma asteptam mai putin (la inceput m-a enervat, ca nu ma lasa sa ma uit si eu linistita la telefoane), dar iata-ne impreuna si cu o bebitza de 6 luni deja. Nu suntem casatoriti, candva o s-o facem si p-asta. Muma-mea ma bate la cap sa ma imbrac mireasa, dar sincer urasc chestiile astea..stresul nuntii, fotografii in care trebuie neaparat sa zambesti, trebuie sa te pupi cu toti, unchi, matusi, cumnati...tzuk...tzuk...si apoi unde s-a mai vazut rochie de mireasa marimea XXL?...Nu e importanta acea hartie, nici verigheta pe deget, ci faptul ca, atunci cand te trezesti dimineata, sa te simti implinita, sa simti ca mai mult de-atat nici ca-ti puteai dori de la viata, ca si daca s-ar narui peretii casei, e totul in regula pentru ca esti cu ei, cel pe care il iubesti si copilul pe care ti l-ai dorit. smile.gif ...Sper ca nu v-am plictisit prea mult.... oFloare1.gif (mai era si optiunea cu voticul, dar am preferat sa va plictisesc cu asta)

PS: Visez si eu sa dorm macar o zi pana la 10, n-am mai dormit asa de cand eram insarcinata...

Aceasta postare a fost editata de roxanne: Jul 13 2009, 10:35 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Jul 13 2009, 10:45 PM
Postare #66


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



QUOTE(roxanne @ Jul 13 2009, 11:31 PM) *
apoi unde s-a mai vazut rochie de mireasa marimea XXL?...


la mine!!!!!!!!! eram gravida in luna 8 cand nepam cununat in Biserica biggrin.gif si e o rochie splendida. Daca vrei ti=o imprumut. wink.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 13 2009, 10:46 PM
Postare #67


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



USA, mie noptile fara vise imi par triste.. smile.gif Mi se pare ca am pietdut o noapte din viata.

Roxanne, visul tau este minunat. Cred ca este finalul fericit pe care ni-l dorim cu totii smile.gif
Eu acum nu ma visez intr-o nunta de povesti si pentru ca sunt oarecum dezamagita si probabil dramatizez. Dar niciodata sa nu spui niciodata!
Cat despre printul ala pe cal alb: l-am visat, (in varianta mea, desigur laugh.gif ) si am fost uimita sa descopar ca chiar exista, exact asa cum mi-l imaginasem eu, fara vreun fir de par macar, altfel.

Mai visez sa merg in Italia (intotdeauna mi-am dorit asta!) rolleyes.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jul 13 2009, 10:49 PM
Postare #68


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(dyana @ Jul 13 2009, 11:46 PM) *
USA, mie noptile fara vise imi par triste.. smile.gif Mi se pare ca am pietdut o noapte din viata.

Eu visez non stop..noapte de noapte.....numai aberatii in general..si ma trezesc dimineata mai obosita decat cand ma culc...
Noptile sa le dorm profund......sa ma trezesc dimineata fresh......astea sunt nopti sanatoase..
Sincer nici nu am timp si nici nu m-am gandit cum sunt noptile-triste sau nu......ptr mine...noptile fara vise...e un vis al meu! oFloare1.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Jul 13 2009, 10:58 PM
Postare #69


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



QUOTE(myshelle_f @ Jul 13 2009, 11:45 PM) *
la mine!!!!!!!!! eram gravida in luna 8 cand nepam cununat in Biserica biggrin.gif si e o rochie splendida. Daca vrei ti=o imprumut. wink.gif

N-ar fi idee rea...

QUOTE(dyana @ Jul 13 2009, 11:46 PM) *
USA, mie noptile fara vise imi par triste.. smile.gif Mi se pare ca am pietdut o noapte din viata.

Roxanne, visul tau este minunat. Cred ca este finalul fericit pe care ni-l dorim cu totii smile.gif
Eu acum nu ma visez intr-o nunta de povesti si pentru ca sunt oarecum dezamagita si probabil dramatizez. Dar niciodata sa nu spui niciodata!
Cat despre printul ala pe cal alb: l-am visat, (in varianta mea, desigur laugh.gif ) si am fost uimita sa descopar ca chiar exista, exact asa cum mi-l imaginasem eu, fara vreun fir de par macar, altfel.

Mai visez sa merg in Italia (intotdeauna mi-am dorit asta!) rolleyes.gif


Pai daca exista intr-adevar, asa cum chiar tu ziceai, daca nu ma insel, ca trebuie sa intinzi mana la momentul potrivit, ca sa nu-l scapi, pentru ca va fi pentru totdeauna, atunci....nu trebuie decat sa intinzi mana...

Aceasta postare a fost editata de roxanne: Jul 13 2009, 10:58 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Jul 13 2009, 11:11 PM
Postare #70


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(Lili @ Jul 13 2009, 08:15 AM) *
care vise? dupa ce stai cu ochii pironiti pe forum...si te smulgi sa dormi macar un pic pana se crapa de ziua....si cand ti-e starea de veghe mai draga...auzi soptit si, prelung rostit, un " mamiiiiii, mamiiiiii...hai cu mine....la mine camera !" (a se citi cum se scrie laugh.gif ) iar, cand te dezmeticesti vezi o fatuca lipita la propriu de nasul tau incat nu stii cum sa-ti cenzurezi reactia (aceeasi cenzura la fiecare 2 nopti)
ce vis frumos e visul...pana la urma biggrin.gif tongue.gif



QUOTE(dyana @ Jul 13 2009, 12:28 PM) *
da, si pe mine ma enerva treaba asta cand eram micuta: cand e visul mai frumos, sau urmeaza sa aflu ceva extraordinar (in vis doh.gif ) ma trezesc biggrin.gif Ok, recunosc: si cand eram mai mare laugh.gif
Tu esti personajul principal in fabula asta? liwlol.gif))
Dar, pot sa te intreb ce faci toata noaptea pe forum? Nu de alta, dar sunt in pana de idei liwlol.gif)
Poate jucam un fazan la noapte cool.gif tongue.gif



QUOTE(USA @ Jul 13 2009, 01:21 PM) *
.....visez la noaptea in care sa dorm profund fara sa visez nimik! oFloare1.gif

Si la ziua fara ceas desteptaret dimineata!



QUOTE(roxanne @ Jul 13 2009, 01:31 PM) *
Nici eu nu am visat nicioadata la rochia de mireasa, la o nunta ca in povesti si la un print pe un cal alb (nici macar la cai verzi pe pereti). Ceea ce imi doream era sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca asa cum sunt, cu capricii si mofturi (acum nu va inchipuiti ca ma pun jos si incep sa dau din picioare)...cu defecte si calitati (mai mult defecte decat calitati), si cand sunt machiata, si nemachiata, cand intra dupa mine la wc (si bineinteles ca nu miroase a trandafir).... Si l-am gasit unde ma asteptam mai putin (la inceput m-a enervat, ca nu ma lasa sa ma uit si eu linistita la telefoane), dar iata-ne impreuna si cu o bebitza de 6 luni deja. Nu suntem casatoriti, candva o s-o facem si p-asta. Muma-mea ma bate la cap sa ma imbrac mireasa, dar sincer urasc chestiile astea..stresul nuntii, fotografii in care trebuie neaparat sa zambesti, trebuie sa te pupi cu toti, unchi, matusi, cumnati...tzuk...tzuk...si apoi unde s-a mai vazut rochie de mireasa marimea XXL?...Nu e importanta acea hartie, nici verigheta pe deget, ci faptul ca, atunci cand te trezesti dimineata, sa te simti implinita, sa simti ca mai mult de-atat nici ca-ti puteai dori de la viata, ca si daca s-ar narui peretii casei, e totul in regula pentru ca esti cu ei, cel pe care il iubesti si copilul pe care ti l-ai dorit. smile.gif ...Sper ca nu v-am plictisit prea mult.... oFloare1.gif (mai era si optiunea cu voticul, dar am preferat sa va plictisesc cu asta)

PS: Visez si eu sa dorm macar o zi pana la 10, n-am mai dormit asa de cand eram insarcinata...



QUOTE(dyana @ Jul 13 2009, 01:46 PM) *
USA, mie noptile fara vise imi par triste.. smile.gif Mi se pare ca am pietdut o noapte din viata.

Roxanne, visul tau este minunat. Cred ca este finalul fericit pe care ni-l dorim cu totii smile.gif
Eu acum nu ma visez intr-o nunta de povesti si pentru ca sunt oarecum dezamagita si probabil dramatizez. Dar niciodata sa nu spui niciodata!
Cat despre printul ala pe cal alb: l-am visat, (in varianta mea, desigur laugh.gif ) si am fost uimita sa descopar ca chiar exista, exact asa cum mi-l imaginasem eu, fara vreun fir de par macar, altfel.

Mai visez sa merg in Italia (intotdeauna mi-am dorit asta!) rolleyes.gif

liwlol.gif Mai dar se pare ca avem o gasca de fete nedormite pe aici! SI uite cum, de unde visam...cai verzi pe pereti (vorba Roxannei), am lasat stacheta jos la vise si ne-am bagat mintile in cap! tongue.gif
Iar tu Dyana n-ai nici o sansa sa ai nopti fara vise, pentru ca tu visezi cu ochii deschisi biggrin.gif
Asa ca abia astept sa vina noaptea neagra (ca acuma e devreme pentru voi) si sa va vad la concurs, fazanitele mele!(Dya si Lili). Eu sunt arbitrul! tzuc.gif
Lili, cit au puii tai? Ca inca vorbesc delicios-si ai pe undeva poze cu ei? yes.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

9 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 04:33 PM