Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

35 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Gandurilor Mele, care imi trec pin cap zi de zi...
dyana
postare Jul 7 2008, 11:32 AM
Postare #41


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(alondramona @ Jul 7 2008, 05:11 AM) *
Barbatii destepti sunt mai destepti decat femeile destepte,
...............tocmai pt. ca ei nu-si fac atatea probleme ca noi, de ce si pt. ce, framantari pe care le au mereu femeile... noi intoarcem toate pe toate partile, si atata analizam si gandim, despicam firul in 4....cred ca ne pierdem un sfert din viata facand asta! rolleyes.gif

oare doar de asta? ar insemna sa ii consideram si un pic mai insensibili decat noi, ceea ce mie mi se pare tocmai pe dos; daca noi despicam firul in 4 si ei nu, atunci ei gandesc mai putin cantitativ si mult mai mult calitativ, ca sa compeseseze.
Si ultima intrebare: ei ce fac cu sfertul lor de viata nefolosit? tongue.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 7 2008, 11:38 AM
Postare #42


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Pentru filme...iti ofer o invitatie la mine pe blog rolleyes.gif tzuc.gif

iar pentru subiectul de mai sus...am si eu o intrebare...ce parere ai despre un barbat proaspat casatorit...care aduce cu sine( zestre) si o buna prietena din copilarie rolleyes.gif

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 7 2008, 11:53 AM
Postare #43


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



pai depinde ce prostii au facut ei in copilarie tongue.gif
glumeam....dar conteaza ce relatie e intre cei doi prieteni, nu? cei mai buni prieteni ai mei sunt baieti si speram cu totii sa ne si casatorim intr-o zi fara ca prietenia noastra sa fie afectata (si sincer eu chiar nu-mi pot imagina cum ar fi sa fiu maritata cu cel mai bun prieten ohmy.gif ); si am avut si 'prieteni' cu 'zestre' prietene f bune si sincera sa fiu nu m-a deranjat pt ca era o diferenta clara intre mine si ea si eram destul de sigura ca vor ramane la stadiul de prieteni biggrin.gif .
Si mai e o treaba cu copilaria asta: daca un barbat a copilarit cu tine si te cunoaste perfect, crezi ca va fi atras mai mult de tine decat de 'nou'? Am auzit ca exista nistre triburi de africani, unde parintii aranjeaza casatoriile copiilor inca de mici; astfel ca o familie cu un baiat si o fata da la schimb altei familii care are si un baiat -fata, si iau o alta fata de la o alta familie sa o creasca ei, asa cum o doresc, pt baiatul ramas. Din pacate majoritatea casatoriilor esueaza tocmai pt ca cei doi copii, crescand impreuna, se cunosc mult prea bine si nu mai exista atractie...sunt doar prieteni din copilarie oFloare1.gif
Cred totusi ca suntem si noi destul de destepte sa intuim daca il putem lasa cu o anumita 'zestre' sau tre' sa ne descotorosim urgent de ea biggrin.gif

Aceasta postare a fost editata de dyana: Jul 7 2008, 12:03 PM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 7 2008, 12:02 PM
Postare #44


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




am aruncat un ochi si pe blogul tau: nu ai gusturi rele! wub.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 7 2008, 12:39 PM
Postare #45


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Interesanta opinie...eu insa nu am dat toate detaliile...scuze...ce te faci cand sotul...aduce cu el in casatorie si prietena...de suflet cum ii zice el...nu e cazul meu Doamne fereste....dar exista...ce face sotia...cand vrea nu vrea...petrecerile se tin in trei rolleyes.gif ...cand prietena e mai importanta ca sotia...cand la orice ora din zi si in noapte....trebuie sa-i spuna prietenei prezent, sa fie umarul ei, pentru varsat lacrimi din pricina iubirilor esuate rolleyes.gif ...cand e ziua celui mic....si el in loc sa stea acasa...merge urgent sa o duca...pe "prietena "la doctor...ca ea nu poate lua un taxi....cand soata nu poate fi luata de la servici, caci e prioritara intalnirea cu ea...care a suna rolleyes.gif t...chestiii de gen...sa ne fereasca Sfantul...ca l-as arunca pachet...in gradina ei....si nu mi-ar mai trebui in veci...spele-se cu ea pe cap....si din nefericire exista atat de multe sotii in acest caz....si nu au voie sa deschida gura...ca deh...e mostenire oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 7 2008, 03:14 PM
Postare #46


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



mai rux, sotia pe care o descrii tu acolo, fara suparare, dar eu o incadrez la situatia 2: el destept, ea proasta oFloare1.gif ; mai mult decat atat, nu prea stiu ce sa iti spun. Sa inteleg ca tu imi spui despre un caz concret. Dar oare ce ii lipseste sotiei atat de mult incat ea nu poate fi nici confidenta, nici prietena, nici amic de bere... oFloare1.gif Pentru ca intr-adevar, cele mai frumoase si sincere prietenii sunt intre un baiat si o fata, dar in momentul in care se implica intr-o relatie e cam ciudat sa ii povestesti tot prietenei/ului eventual si ce faci cu sotia/ul biggrin.gif ; o relatie ar trebui sa se bazeze pe o gramada de chestii incluzand prietenia. Asa ca cea mai buna prietena decade automat, o idee-doua...
Oricum, eu incerc din rasputeri sa vad lucrurile cat mai obiectiv, si sa le diferentiez cat mai clar: pt mine PRIETENII sunt PRIETENI, IUBITII sunt IUBITI, SOTII sunt SOTI, si DUSMANII sunt DUSMANI tongue.gif ; TRECUTUL e TRECUT, PREZENTUL e PREZENT, din care motiv, daca lucrurile nu au mers in trecut, nu are rost sa le reiau in prezent, asa cum nici trecutul cuiva cu altcineva nu ma afecteaza pe mine atat timp cat eu nu am facut parte din acel trecut al lui; e treaba lui ce a facut in TRECUT. Eu mi-l aleg in PREZENT, pentru VIITOR, desigur rolleyes.gif tongue.gif De asta daca o prietena e doar o prietena incerc sa nu fiu paranoica si sa interzic prietenia. Asa vad eu lucrurile acum, ca sunt mai tanara, poate o sa devin mai inteleapta cand o sa fiu mai mare si o sa pot spune la fel de multe vorbe de duh, asa ca tine partners.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 7 2008, 04:45 PM
Postare #47


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(dyana @ Jul 7 2008, 04:14 PM) *
mai rux, sotia pe care o descrii tu acolo, fara suparare, dar eu o incadrez la situatia 2: el destept, ea proasta oFloare1.gif ; mai mult decat atat, nu prea stiu ce sa iti spun. Sa inteleg ca tu imi spui despre un caz concret. Dar oare ce ii lipseste sotiei atat de mult incat ea nu poate fi nici confidenta, nici prietena, nici amic de bere... oFloare1.gif Pentru ca intr-adevar, cele mai frumoase si sincere prietenii sunt intre un baiat si o fata, dar in momentul in care se implica intr-o relatie e cam ciudat sa ii povestesti tot prietenei/ului eventual si ce faci cu sotia/ul biggrin.gif ; o relatie ar trebui sa se bazeze pe o gramada de chestii incluzand prietenia. Asa ca cea mai buna prietena decade automat, o idee-doua...
Oricum, eu incerc din rasputeri sa vad lucrurile cat mai obiectiv, si sa le diferentiez cat mai clar: pt mine PRIETENII sunt PRIETENI, IUBITII sunt IUBITI, SOTII sunt SOTI, si DUSMANII sunt DUSMANI tongue.gif ; TRECUTUL e TRECUT, PREZENTUL e PREZENT, din care motiv, daca lucrurile nu au mers in trecut, nu are rost sa le reiau in prezent, asa cum nici trecutul cuiva cu altcineva nu ma afecteaza pe mine atat timp cat eu nu am facut parte din acel trecut al lui; e treaba lui ce a facut in TRECUT. Eu mi-l aleg in PREZENT, pentru VIITOR, desigur rolleyes.gif tongue.gif De asta daca o prietena e doar o prietena incerc sa nu fiu paranoica si sa interzic prietenia. Asa vad eu lucrurile acum, ca sunt mai tanara, poate o sa devin mai inteleapta cand o sa fiu mai mare si o sa pot spune la fel de multe vorbe de duh, asa ca tine partners.gif

Sotia pe care am descris-o eu dyana...e doar o sotie, prototip al femeii...dependente cumva de sot..cu un copil...cu un servici normal si cam atat...problema mare e ca-l iubeste prea mult si poate inchide ochii desi sufera...si se destainuie rar ce-i drept...unor suflete apropiate dispuse sa o asculte...e greu sa-i dai un sfat...sincer....si e greu deasemenea sa o judeci...tot ce poti face este sa-ti para rau, sa o asculti si sa cauti sa nu o ranesti...ca si asa sufera destul...se intampla asta in multe cupluri, nu numai in ceea ce stiu eu...si e trist...

Tu gandesti frumos...si asta e bine...chiar foarte bine dyana partners.gif asta inseamna ca stii sa-ti alegi prietenii lucru foarte important tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 7 2008, 05:09 PM
Postare #48


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



si daca sotia ar pune piciorul in prag, crezi ca el s-ar desparti de ea...irevocabil? crezi ca el nu a devenit dependent de familia lui?
sa stai cu cineva care nu te respecta doar pt ca il iubesti f mult, nu mi se pare o dovada de dragoste...mai mult de lasitate, de egoism
cat despre prietenii mei, da, pun destul de mult accentul pe prietenie si mai bine mai putini si buni decat multi si fara sa ma pot baza pe ei; eu mai stiu si o vorba, si in casnicie, si in prietenie: cum iti asterni, asa dormi! Cu toate astea mi-ar fi placut si mie sa fac alegeri mai bune....mult mai bune. Poate nu as fi in situatia asta acum. biggrin.gif
Ar trebui sa fim mult mai puternice!


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jul 8 2008, 04:32 AM
Postare #49


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(dyana @ Jul 7 2008, 12:32 PM) *
oare doar de asta? ar insemna sa ii consideram si un pic mai insensibili decat noi, ceea ce mie mi se pare tocmai pe dos; daca noi despicam firul in 4 si ei nu, atunci ei gandesc mai putin cantitativ si mult mai mult calitativ, ca sa compeseseze.
Si ultima intrebare: ei ce fac cu sfertul lor de viata nefolosit? tongue.gif

Il traiesc pur si simplu! doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Aug 3 2008, 03:15 AM
Postare #50


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(rux25 @ Jul 7 2008, 12:38 PM) *
Pentru filme...iti ofer o invitatie la mine pe blog rolleyes.gif tzuc.gif

iar pentru subiectul de mai sus...am si eu o intrebare...ce parere ai despre un barbat proaspat casatorit...care aduce cu sine( zestre) si o buna prietena din copilarie rolleyes.gif

unde?in casnicie?sau ce nu inteleg eu?cum sa fie casnicia in trei?


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

35 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 01:15 AM