Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Aveti Fantezii Legate De Sex?considerati Ca O Buna Comunicare Cu Partenerul Aduce Armonie In Viata De Cuplu?
monikutz
postare Mar 28 2008, 08:49 PM
Postare #51


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,882



stau cu mama lui...cu soacra..parintii mei nu sunt in bucurest cu mine...si nu sunt in relatii asa bune cu ei..de asta spun ca nu am unde sa ma duc....cat despre servici,nu am mai putut sa ma duc din cauza sarcinei ,imi era ff rau la inceput.cat despre cursuri ai dreptate,ma voi duce sa le fac ,ca am renunat la ele.de gandit la mine nu st dak am timp sa ma gandesc...eu zic tot timpul sa i fie lui bine si la bebe,dar cred ca bebelusului nu i este bine deloc ca eu plang zilnic ...si mai sufar un pik.mercy mult de sfat.astept raspunsuri....maine o sa vb cu sotul meu si o sa va povestesc ce am rezolvat.va multumesc mult.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raphael
postare Mar 28 2008, 09:55 PM
Postare #52


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 14-February 08
Membru nr.: 14,927



..eu spun ca este foerte bine sa vorbiti cu parteneri vostri despre fanteziile care le aveti.
Toata lumea are fantezii, indiferent daca este femeie sau barbat. trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fifty1980
postare Mar 29 2008, 05:35 PM
Postare #53


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 48
Inscris la: 9-January 08
Membru nr.: 12,252



QUOTE(monikutz @ Mar 28 2008, 11:03 AM) *
feteleor...rux si adina ...imi este frika poate de faptul ca dak o sa ma paraseasca,dak nu o sa ma asculte...suntem impreuna de 2 ani si cateva luni...de un an si ceva ne-am mutat impreuna si stam cu mama lui ,la inceput totul era frumos ,dar sa spulberat intr-o clipa . eu sunt genul de fata decat sa iti spun ce ma deranjeaza la tine si ce nu imi convine ,mai bine ma inchid in mine si plang singura.el este o persoana mai rece ,pot sa zic f rece, nu prea i place sa discutam despre noi sau despre relatia noasta cum decurge sau cum am vrea sa fie.dak face acest lucru ,se lasa cu cearta si scandal.am incercat de cateva ori si ne-am certat.si de aceea imi este frica sa mai vb cu el.alta chestie e ca decat sa discut cu el si sa ne intrebe mama

(soacra) de ce ne certam sau nu mai st ce ,nu imi mai vine sa mai vb.nu am prietene si nu am cui sa povestesc ce am pe suflet.el imi spune repede ,de ce l-am acceptat dak nu imi convine cum e? ca la inceput tot asa era.dar nu e adev. la inceput cand nu locuiam impreuna nu era asa,ara dulce si i puteam povesti despre orice.dak ma va parasi si imi va lua copilul ,ca eu nu am cu ce sa il cresc ,si nu am unde sa ma duc.de asta imi e frika sa vb cu el.poate este si lipsa de incredere intre noi .el renunta repede la mine,si eu nu am cui sa i povestesc ,nu are cine sa imi dea sfaturi.de bebe ce sa spun an 6 luni si jum. si e baietel,sunt f fericita ca il am,dar el nici nu are rabdare sa il asculte cum misca .nu st ce sa mai zic , decat ca va multumesc mult ca mi-ati raspuns.eu sunt la calc toata ziua si astept raspuns si sfaturi de la voi.


Buna ziua, monikutz,

Am citit acum povestea ta care seamana intr-o anumita masura cu a mea in sensul ca nici sotul meu nu mai este la fel de receptiv si comunicativ cum era inainte sa ne casatorim.

Dar din randurile scrise de tine se desprinde multa, prea multa teama. Sa te paraseasca pt ca incerci sa vb cu el si sa-ti ia si copilul???? Pai in primul rand daca se intampla asa inseamna ca nu te-a iubit deloc, de luat copilul in nici un caz nu cred ca s-ar putea intampla pt ca in tara noastra legea este favorabila mamei.

Fii mai sigura pe tine, mai tare. Noi femeile suntem mult mai puternice decat barbatii. Te paraseste? Foarte bine, in cazul asta e mai bine pt tine pt ca afli pe cine ai cu adevarat alaturi, iar de descurcat este imposibil sa nu te descurci, mai ales daca ai un copil pt care sa lupti. Este foarte rau daca devii dependenta de el.

In fine, discutia s-ar putea lungi si depinde de foarte multe chestii insa in mare ti-am zis parerea mea si sfatul eu. Gandeste-te in primul rand la tine, la familia ta. las-o pe soacra cu ale ei, si fa ce e mai bine pt tine. Si lasa te rog teama deoparte ca nu are rost.

Astea sunt sfaturile mele. Sper ca te-am ajutat cumva. Ne mai auzim.
Numai bine trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monikutz
postare Mar 29 2008, 06:16 PM
Postare #54


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,882




buna fetelor...am vb cu sotul meu....si bineinteles sa lasat cu un pik de cearta.eu am cedat pana la urma si nu am mai continuat discutia.el mi-a spus ca nu e genul de om care sa stea sa ma sarute si sa stea langa mine asa de mult cat vreau eu.mi-a zis ca nu se va schimba chiar dak imi convine sau nu.asa e el si nu cred ca mai pot sa i fak ceva.am renuntat la ideea de a incerca sa imi salvez relatia sau casnicia ,caci eu nu mai pot sa continui de una singura.voi lasa lucrurile asa cum sunt si nu voi mai incerca nimik sa fak in ceea ce ma priveste pe mine.nu mai pot sa plang si sa ma amagesc de una singura ca se va schimba.mi-a spus f clas ca el nu se schimba niciodata,ca nu poate.eu st ca asa ceva nu exista ,un om se schimba in viata ,numai dak vrea .pana la urma am plecat in baie si am plans.mj-a trecut si am zis ca nu vom mai avea discutia asta niciodata,caci nu ajungem nicaieri.voi lasa lucrurile in voia lui D-zeu.stiu ca acum o sa spuneti ca am renuntat f repede ,dar nu e asa.ma chinui sa il fac sa inteleaga ca imi doresc sa fie ca inainte,ca imi este dor de el,dar el continua sa imi spuna ca asa e el si asa a fost.intr-o relatie trebuie sa luptam amandoi,dar dak el nu vrea sa schimbe nimik ,eu nu pot sa lupt ptr 2.mi-a mai recunoscut ca i este si un pik rusine de mama .dar nu inteleg de ce i este.dar asa este.va multumesc mult de tot ca nu ati trecut cu vederea peste povestea mea.voi mai intra si va voi spune ce am mai facut.va pupik pe toate.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 29 2008, 06:42 PM
Postare #55


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(monikutz @ Mar 29 2008, 06:16 PM) *
buna fetelor...am vb cu sotul meu....si bineinteles sa lasat cu un pik de cearta.eu am cedat pana la urma si nu am mai continuat discutia.el mi-a spus ca nu e genul de om care sa stea sa ma sarute si sa stea langa mine asa de mult cat vreau eu.mi-a zis ca nu se va schimba chiar dak imi convine sau nu.asa e el si nu cred ca mai pot sa i fak ceva.am renuntat la ideea de a incerca sa imi salvez relatia sau casnicia ,caci eu nu mai pot sa continui de una singura.voi lasa lucrurile asa cum sunt si nu voi mai incerca nimik sa fak in ceea ce ma priveste pe mine.nu mai pot sa plang si sa ma amagesc de una singura ca se va schimba.mi-a spus f clas ca el nu se schimba niciodata,ca nu poate.eu st ca asa ceva nu exista ,un om se schimba in viata ,numai dak vrea .pana la urma am plecat in baie si am plans.mj-a trecut si am zis ca nu vom mai avea discutia asta niciodata,caci nu ajungem nicaieri.voi lasa lucrurile in voia lui D-zeu.stiu ca acum o sa spuneti ca am renuntat f repede ,dar nu e asa.ma chinui sa il fac sa inteleaga ca imi doresc sa fie ca inainte,ca imi este dor de el,dar el continua sa imi spuna ca asa e el si asa a fost.intr-o relatie trebuie sa luptam amandoi,dar dak el nu vrea sa schimbe nimik ,eu nu pot sa lupt ptr 2.mi-a mai recunoscut ca i este si un pik rusine de mama .dar nu inteleg de ce i este.dar asa este.va multumesc mult de tot ca nu ati trecut cu vederea peste povestea mea.voi mai intra si va voi spune ce am mai facut.va pupik pe toate.

da...e cam complicat unsure.gif si cam dureros in acelasi timp...si din pacate sunt tot mai multe femei si viitoare mamici in situatia asta...offfffffffffff unsure.gif Dumnezeu sa te ocroteasca...si sa-ti indrepte pasii pe drumul cel mai bun pentru tine tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 29 2008, 06:44 PM
Postare #56


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



QUOTE(Raphael @ Mar 29 2008, 06:55 AM) *
..eu spun ca este foerte bine sa vorbiti cu parteneri vostri despre fanteziile care le aveti.
Toata lumea are fantezii, indiferent daca este femeie sau barbat. trandafir.gif



da raphael dar acum depinde de cat de deschis este cel de langa tine ca uite de ex eu daca incerc sa imi impartasesc fanteziile mele cu sotul lui i sar parea ceva ciudat si chiar poate nici nu vrea sa auda crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Mar 29 2008, 11:46 PM
Postare #57


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



http://www.trilulilu.ro/djandoo/196965c7b52c9b

... wub.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina
postare Mar 30 2008, 09:52 AM
Postare #58


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472



QUOTE(simina @ Mar 30 2008, 12:46 AM) *



partners.gif partners.gif partners.gif E superba melodia... O ai cumva si descarcata in calculator? biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ancussa
postare Apr 1 2008, 11:38 AM
Postare #59


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 56
Inscris la: 23-January 08
Membru nr.: 13,197



Nu e usor sa stai langa un om care nu te asculta. Si cu cat incerci mai mult sa il faci sa auda, cu atat mai surd devine. Relaxeaza-te. Va rasarii soarele si pe aleea ta. Juniorul se va face mai mare, tu te vei ocupa de tine... iti vei cauta un servici, vei termina scoala, vei asterne tot ce poti ca iti asiguri independenta.
Pana atunci, bucura-te de orice nimic, si nu mai cere nimic de la el, iar cand esti trista, zambeste pentru viitorul pe care ti-l vei cladi.
Daca va simti viata si fericirea din interiorul tau, iti va acorda atentia la care visezi, dar poate ca tie nu o sa iti mai pese, nu o sa iti mai trebuiasca el...
Pastreaza-ti fanteziile si totul va fi bine. Succes!

Este minunat sa ai o jumatate cu care sa poti comunica chiar si cele mai intime ganduri. blush.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nini
postare Apr 2 2008, 12:41 PM
Postare #60


Junior
*

Grup: Members
Postari: 45
Inscris la: 9-February 08
Din: Tokio
Membru nr.: 14,534



QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Mar 27 2008, 05:53 PM) *
ADICA FACI SI SEX ORAL SI ANAL DE TOATE,DE TOATE ohmy.gif smile.gif

Da ,nu mi se pare nimic iesit din comun,sunt sigura ca sunt multe femei care fac la fel dar poate nu recunosc din jena sau altceva .Sunt totusi chestii intime intre parteneri.Incearca ,nu ai nimic de pierdut.Daca ai incredere in partenerul tau si sunteti amindoi pe aceeasi unda nu vad de ce nu.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 01:43 PM