Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aveti Fantezii Legate De Sex?considerati Ca O Buna Comunicare Cu Partenerul Aduce Armonie In Viata De Cuplu?
elamami
postare Mar 28 2008, 11:10 AM
Postare #31


Junior
*

Grup: Members
Postari: 31
Inscris la: 21-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,835



sa sti ca ma recunosc in descrierea ta , la fel eram si eu , dar intr-o zi mi-am luat inima in dinti si am discutat cu el despre tot si toate , am avut o surpriza chiar m-a ascultat si daca nu a spus nimic atunci rezultatele s-au vazut , asa ca mul curaj


--------------------
[font="Book Antiqua"][/font][size="4"][/size][color="#9932CC"][/color]ZAMBESTE, MAINE POATE FI MAI RAU
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina
postare Mar 28 2008, 11:13 AM
Postare #32


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472



Imi pare nespus de rau Monica, esti intr-adevar intr-o situatie grea, cu doua taisuri.. hug.gif
Dar stii ce cred eu? Ca nu intotdeauna cainele care latra, musca. Spui ca renunta repede la tine. E probabil felul lui de a-si alimenta orgoliul. El iti spune ca gata, s-a terminat, tu plangi si suferi.. Este foarte sigur de tine, si d-asta o face.. Incearca sa ii arati ca nu te mai impresioneaza, ca daca vrea sa renunte, atunci sa o faca, chiar daca in adancul sufletului nu iti doresti acest lucru.
Niciun barbat, oricat de frumos, bogat sau destept o fi, nu are dreptul sa te desconsidere. Ai mai multa incredere in tine, si arata-i si lui asta. tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monikutz
postare Mar 28 2008, 11:49 AM
Postare #33


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,882



QUOTE(monikutz @ Mar 28 2008, 11:03 AM) *
feteleor...rux si adina ...imi este frika poate de faptul ca dak o sa ma paraseasca,dak nu o sa ma asculte...suntem impreuna de 2 ani si cateva luni...de un an si ceva ne-am mutat impreuna si stam cu mama lui ,la inceput totul era frumos ,dar sa spulberat intr-o clipa . eu sunt genul de fata decat sa iti spun ce ma deranjeaza la tine si ce nu imi convine ,mai bine ma inchid in mine si plang singura.el este o persoana mai rece ,pot sa zic f rece, nu prea i place sa discutam despre noi sau despre relatia noasta cum decurge sau cum am vrea sa fie.dak face acest lucru ,se lasa cu cearta si scandal.am incercat de cateva ori si ne-am certat.si de aceea imi este frica sa mai vb cu el.alta chestie e ca decat sa discut cu el si sa ne intrebe mama

(soacra) de ce ne certam sau nu mai st ce ,nu imi mai vine sa mai vb.nu am prietene si nu am cui sa povestesc ce am pe suflet.el imi spune repede ,de ce l-am acceptat dak nu imi convine cum e? ca la inceput tot asa era.dar nu e adev. la inceput cand nu locuiam impreuna nu era asa,ara dulce si i puteam povesti despre orice.dak ma va parasi si imi va lua copilul ,ca eu nu am cu ce sa il cresc ,si nu am unde sa ma duc.de asta imi e frika sa vb cu el.poate este si lipsa de incredere intre noi .el renunta repede la mine,si eu nu am cui sa i povestesc ,nu are cine sa imi dea sfaturi.de bebe ce sa spun an 6 luni si jum. si e baietel,sunt f fericita ca il am,dar el nici nu are rabdare sa il asculte cum misca .nu st ce sa mai zic , decat ca va multumesc mult ca mi-ati raspuns.eu sunt la calc toata ziua si astept raspuns si sfaturi de la voi.

mercy inca o data fetelor.... aveti dreptate.in acest sfarsit de saptamana sper sa i spun sotului meu ce am pe suflet ,voi vedea ce se va intampla pana la urma,care vor fi rezultatele si urmarile.cate despre discutiile voastre despre fantezii ,la mine nu e cazul sa mai vb de asa ceva,ca noi nu vb intre noi ,dar sa aducem vb de fantezii rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monikutz
postare Mar 28 2008, 11:54 AM
Postare #34


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,882




va doresc o zi buna ,si ne auzim curand.kisss
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina
postare Mar 28 2008, 11:54 AM
Postare #35


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472



QUOTE(monikutz @ Mar 28 2008, 11:49 AM) *
mercy inca o data fetelor.... aveti dreptate.in acest sfarsit de saptamana sper sa i spun sotului meu ce am pe suflet ,voi vedea ce se va intampla pana la urma,care vor fi rezultatele si urmarile.cate despre discutiile voastre despre fantezii ,la mine nu e cazul sa mai vb de asa ceva,ca noi nu vb intre noi ,dar sa aducem vb de fantezii rolleyes.gif



Scuza-ma ca sunt indiscreta...dar viata sexuala cum e? oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monikutz
postare Mar 28 2008, 12:00 PM
Postare #36


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,882



pai ce sa iti mai spun si despre asta ..la inceput eram si noi romantici aveam preludiu eram indragostiti,dar acum el zice ca i este frik sa mai faca dragoste cu mine din cauza sarcinei.dar eu nu il cred.nu st ce sa zis.eu trebuie sa stau ca sa nu se duca la alta si sa ma insele,cat despre mine nu mai vb,nu mai am parte de saryturile lui si de imbratisarile lui.sa zic ca mai facem si noi dragoste cat de cat ca la inceput o data la o luna sau doua.poti sa ma intrebi orice,ca nu ma supar,ca de asta sunt aici sa imi dati sfaturi si sa aflu pareri.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monikutz
postare Mar 28 2008, 12:04 PM
Postare #37


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,882



QUOTE(elamami @ Mar 28 2008, 11:10 AM) *
sa sti ca ma recunosc in descrierea ta , la fel eram si eu , dar intr-o zi mi-am luat inima in dinti si am discutat cu el despre tot si toate , am avut o surpriza chiar m-a ascultat si daca nu a spus nimic atunci rezultatele s-au vazut , asa ca mul curaj

ela poate tu ai avut ceva mai putin trist sa i povestesti,dar eu trebuie sa i spun ca imi lipsesc saruturile lui,imi lipseste el,si zilele de dragoste petrecute impreuna.si nu cred ca ma va asculta ,cand voi incepe sa i povestesc eu cate am pe suflet si cate lucruri ma dor.mercy
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina
postare Mar 28 2008, 12:10 PM
Postare #38


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472



Eu zic ca de aici trebuie sa incepi sa rezolvi lucrurile. Asa cum o sfatuia meaw_ela pe roly putin mai devreme, incearca sa ii faci o surpriza: imbraca-te cu ceva sexy, aranjeaza-te, aprinde 2-3 lumanari si asteapta-l asa in dormitor... rolleyes.gif Fa asta inainte sa vb cu el despre ce ai pe suflet, si daca lucrurile decurg bine, la sfarsit sigur veti fi amandoi mult mai relaxati si mai binevoitori, si atunci ar fi cel mai potrivit moment sa-ti deschizi sufletul in fata lui. Ce zici? trandafir.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monikutz
postare Mar 28 2008, 12:19 PM
Postare #39


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 5-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,882



am incercat si asta...si tot nu merge ,nu i place sa fiu romantica si el nu suporta sa i se faca cine romantice ,sau sa aprinzi lumanari sau sa pui o muzica romantica.el are 28 de ani si nu mai are chef de asa ceva..i-a trecut tineretea ,,,asa zice el.si in plus dak fac asta,,cred ca o sa rada de mine ca zice ca sunt disperata dupa el si nu st ce sa mai fac sa ma bage in seama.nu st ce sa mai cred adina.si in plus de asta lui i este f rusine de mama ,i este rusine sa ma sarute de fata cu ea si sa ma ia in brate,dar ce sa mai zic de faptul ca dak am face ceva romantic si am face dragoste si mama dincolo la tv.ne desparte decat un perete.nu e de acord sa arate ca tine la mine si sa ma sarute de fata cu atii.poate i este rusine cu mn,nu st ce sa zic.sau poate e pre mandru de el.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina
postare Mar 28 2008, 12:29 PM
Postare #40


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472



Sincer, Monica, nu stiu ce sa iti spun.. sad.gif Ce diferenta de varsta e intre voi?
Ma gandeam....ca ai putea sa incerci alt lucru: scrie-i o scrisoare. Daca atunci cand vorbesti cu el fata in fata te repede si nu are rabdare sa te asculte, o scrisoare ii va starni cel putin curiozitatea. Spune-i ca nu e nevoie sa-ti raspunda, nu e nici macar nevoie sa discutati despre ce ai scris tu acolo, dar ca vrei numai ca el sa stie ce e in sufletul tau... Nu-i scrie dulcegarii, dar nici nu incepe cu reprosuri. Spune-i ca iti este dor de mangaierile si saruturile lui, ca iti e dor de el.
Iti spun asta pentru ca eu am o relatie la distanta. Si atunci cand ne certam, o email lung este intotdeauna rezolvarea. E bine ca celalalt sa vada si punctul tau de vedere. Poate ca nu-ti da dreptate insa undeva in subconstient, cuvintele tale ii vor rasuna.
Si de fiecare data cand ceva te supara sau te deranjeza, scrie-i. Pune-i hartia intr-un buzunar, lasa-l pe el sa o gaseasca. Iti garantez ca o va citi, chiar daca poate nu va recunoaste, sau nu iti va spune nimic. trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 06:25 PM