Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Exista Iad, Exista Rai?, EXISTA VIATA DUPA MOARTE?
Mikaell
postare Aug 31 2010, 02:42 PM
Postare #71


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



QUOTE(AdeDia @ Aug 28 2010, 12:31 AM) *
....va multumesc din adancul sufletului meu ptr gandurile voastre bune si atat de frumoase floare2.gif ...mi-au dat lacrimile si ii multumesc lui D-zeu ca mi-a scos in cale asa prietene minunate...sunteti prietene de nadejde si ma bucur ca va am love1.gif hug.gif tzuc.gif yes.gif
...iar raspunsul la rugaciunile mele au inceput sa se vada....zaresc pe undeva si binele din raul asta cumplit prin care in unele momente am avut senzatia ca-mi pierd mintile...mi-au fost de mare ajutor toate rugaciunile voastre si daca in continuare pana joi cand ajunge sotul meu acasa,va mai amintiti de noi,mai pomeniti-ne inca mai avem nevoie pray.gif pray.gif pray.gif
...si ca sa stiti in mare despre ce este vb....sotul meu este plecat de 4 sapt la fratele lui...initial plecase ptr 2 sapt si acolo l-au pus in fata faptului implinit...aveau nevoie de el macar tot concediul lui(6 sapt)...toate ca toate dar dupa convorbirea din aceasta seara tind sa cred ca i-au terorizat nervii la culme....joi toata ziua am simtit o lupta cumplita si apasatoare si greu de dus...vorbeam cu mama la tel dupamasa si ii spuneam ca simt ca ma lupt cu toate puterile iadului...toata ziua m-am simtit extrem de rau,ma gandeam sa nu fac infarct. si i-am trimis un mesaj la sot pe telefonul cumnatei....seara ma suna sotul si atunci chiar am simtit tot iadul pe mine...cuvinte urate si jignitoare si in final mi-a zis ca ma sterge de pe numele lui ptr vecie...am crezut ca innebunesc si nu stiam din ce motiv toate astea....azi noapte si azi am trait cosmarul vietii mele....intotdeauna las de la mine si fac primul pas in orice cearta...asa ca acuma seara cu toata teama din sufletul meu mi-am facut curaj si l-am sunat...era calm...ii pare ffff rau ptr seara dinainte,eu nu am avut nici o vina...eu am cazut ca tap ispasitor doar ca sa nu se razbune pe cine trebuia de fapt nervi.gif ...stia ca eu il iubesc mult si o sa-l iert....concluzie.....niciodata cat traiesc eu,sotul meu nu-si v-a mai vizita fratele fara mine...anul trecut cand am fost si noi,nu au avut curaj ...nu vreau sa mai trecem prin asa ceva niciunul din noi...a zis si el ca despartirea asta a fost un examen ptr amandoi...sper din tot sufletul ca l-am trecut yes.gif
...acuma nu-mi ramane decat sa ma rog sa mai reziste cateva zile si sa ajunga cu bine in mijlocul familiei unde este ataaaat de iubit tzuc.gif hug.gif love1.gif

Draga Ade...imi pare nespus de rau pt tot ce ti s-a intamplat,intradevar diavolul isi baga coada peste tot, dar totusi puterea Domnului este mai mare si cam intotdeauna ea invinge...tu esti o persoana minunata,am citit foarte multe postari de ale tale, ai un suflet minunat si se vede ca ai credinta in Dumnezeu...Doamne ,Doamne nu te va lasa la greu,ne vom ruga pt tine sa depasesti aceasta perioada dificila din viata ta si sper sa nu mai treci niciodata prin asa ceva...mii de pupicei si o imbratisare calda tzuc.gif tzuc.gif hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 31 2010, 03:04 PM
Postare #72


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Vio, surioara mea....nu am timp acum de multe care le-as face..dar imi esti in gand mereu...mereu.......sunt sigura ca toate se vor linisitii...si vei zambii din plin curand curand..si uitarea va "sterge" durerea.....te pupik draga mea..si fii tare..nu uita ca Dumnezeu e iubire!...curand ne auzim....
Mia.....fruncea sus mamy..nu uita sa apreciezi ziua de azi..si sa gandesti ca altii o duk si mai rau..atat timp cat suntem sanatosi, le ducem toateee..absolut...pupik draga mea..si zambeste numai asa tii iubirea si fericirea langa tine!

Aceasta postare a fost editata de USA: Aug 31 2010, 03:04 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Aug 31 2010, 03:20 PM
Postare #73


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



fetelor, nu stiu ce e pe lumea cealalta, dar cu siguranta, iadul si probabil si raiul exista aici, clar.....cel putin iadul...mi-e "prieten" de ceva timp....si vad ca tot face vizite...vio, inteleg perfect prin ce treci...ca si eu d o saptamana ma razboiesc cu sotul...dar nu stiu de ce, din tampenii, pur si simplu....ma bucur ca se indreapta lucrurile si sigur te vom pastra in rugaciunile noastre hug.gif tzuc.gif floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Aug 31 2010, 03:42 PM
Postare #74


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850




QUOTE(Mikaell @ Aug 31 2010, 03:37 PM) *
Off ,draga mea Mia...stii cum se zice traieste-ti clipa ca si cum ar fii ultima...parearea mea este sa nu te mai gandesti niciodata la ce va fii maine,chiar daca esti trista ocupati timpul facand ceva,joaca-te cu fetita ta minunata,fa curat,roaga-te ...stiu ca ai trecut prin multe,cu serviciul,cu fetita ta care a facut bataturi de la incaltaminte...si eu am trecut printr-o perioada dificila,cand am terminat prenatalul am aflat ca fostul meu patron a vandul firma,de fapt numele firmei si odata cu numele m-a vandut si pe mine biggrin.gif (la figurat)asa ca eu nici macar somaj nu am putut lua si pt cartea mea de munca a trebuit sa-i dau in judecata ca sa mi-o pot recupera si am recuperat-o dupa 4 luni de zile...serviciu nu am nici acum si nici nu ma stresez sa caut ,daca se iveste ceva bun bine daca nu mai stau cu piticania mea,si nu mor de foame,o ducem chiar bine,am noroc ca sotul castiga cat de cat bine...scuze ca sunt off topic dar am povestit putin din viata mea sa vezi ca nu esti singura,nu rezolvi nimic daca stai cu gandul ca maine v-a fii mai greu,mai rau...traieste clipa alaturi de familia ta,arata-le dragosatea ta si roagate la Dumnezeu mereu...iubirea e tot ce conteaza in viata asta,daca ai iubire ai de toate,asta e parerea mea...mii de pupicei si o imbratisare calda tzuc.gif hug.gif


merci mult de incurajari....
mi-e tare greu...cand cred ca o scoatem la capat...ne scufundam mai tare
parca diavolu asta vrea sa-ti goleasca si ultima picatura de speranta...
da, ai dreptate...un sut in fund...un pas inainte...
inca trec prin aceea criza de identitate...profesional vorbind...
pupici dulci si noi avem probleme cu dintisorii dar andaro e cu mititica cu julitura la piciorus.. hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Aug 31 2010, 03:50 PM
Postare #75


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(USA @ Aug 31 2010, 04:04 PM) *
Vio, surioara mea....nu am timp acum de multe care le-as face..dar imi esti in gand mereu...mereu.......sunt sigura ca toate se vor linisitii...si vei zambii din plin curand curand..si uitarea va "sterge" durerea.....te pupik draga mea..si fii tare..nu uita ca Dumnezeu e iubire!...curand ne auzim....
Mia.....fruncea sus mamy..nu uita sa apreciezi ziua de azi..si sa gandesti ca altii o duk si mai rau..atat timp cat suntem sanatosi, le ducem toateee..absolut...pupik draga mea..si zambeste numai asa tii iubirea si fericirea langa tine!



da, mis cu fruncea-n sus mami...stiu ca o duc bine,multumesc D-nului ca mi-a dat de toate...dar vroiam un serviciu...dar vine el ...pana atunci astept...
inca putin si vii acasa...sa ai parte de clipe minunate aici, hug.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Aug 31 2010, 03:55 PM
Postare #76


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(dyanp @ Aug 31 2010, 04:20 PM) *
fetelor, nu stiu ce e pe lumea cealalta, dar cu siguranta, iadul si probabil si raiul exista aici, clar.....cel putin iadul...mi-e "prieten" de ceva timp....si vad ca tot face vizite...vio, inteleg perfect prin ce treci...ca si eu d o saptamana ma razboiesc cu sotul...dar nu stiu de ce, din tampenii, pur si simplu....ma bucur ca se indreapta lucrurile si sigur te vom pastra in rugaciunile noastre hug.gif tzuc.gif floare2.gif



da, parca mai tare e atacat cuplul, familia...
tre sa ne inarmam cu rugaciuni ca e tare greu ...
dar mami tu esti o femeie inteleapta si sunt convinsa ca o sa se indrepte totul....
si eu...cand e sotul acasa...Doamne cat mai ma supar din orice...cand e la servici sunt calma si mi-e gandul tot la el...dovada...cine se cearta se iubeste hug.gif tzuc.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Sep 1 2010, 11:37 AM
Postare #77


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



QUOTE(mia22_ro @ Aug 31 2010, 04:42 PM) *
merci mult de incurajari....
mi-e tare greu...cand cred ca o scoatem la capat...ne scufundam mai tare
parca diavolu asta vrea sa-ti goleasca si ultima picatura de speranta...
da, ai dreptate...un sut in fund...un pas inainte...
inca trec prin aceea criza de identitate...profesional vorbind...
pupici dulci si noi avem probleme cu dintisorii dar andaro e cu mititica cu julitura la piciorus.. hug.gif hug.gif hug.gif


Uff asa e,am incurcat,scuze doh.gif ...intru mereu in fuga pe forum si tot citesc,asa e cand te grabesti biggrin.gif ...oricum pupacim dulce pe Naty sa-i treaca repede durerea de dintisori,dar inca nu are toti dintisorii? tzuc.gif tzuc.gif hug.gif
Apropo ,azi cum te mai simti,mami?

Aceasta postare a fost editata de Mikaell: Sep 1 2010, 11:38 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 1 2010, 12:09 PM
Postare #78


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



FETELOR NEINTELEGERI SUNT IN ORICE CUPLU... vor fi mereu perioade tensionate si perioade calme.. foarte mult conteaza cum vedeti voi lucrurile.. ii multumesc lui Dumnezeu ca mai mult decat contraziceri nu am avut cu sotul... nu ne-am certat nicioadata...cel mai mult ne-a ajutat comunicarea.. noi discutam orice.. absolut.. nu-i ascund nimik.. si imi place sa cred biggrin.gif ca nu-mi ascunde nimik... e adevarat ca dupa ce s-a nascut Andy perioadele tensionate s-au mai inmultit, dar asta se datoreaza responsabilitatii pe care o avem ...
nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi, dar incercati sa comunicati.. cu calm..


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Sep 1 2010, 12:13 PM
Postare #79


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(Mikaell @ Sep 1 2010, 12:37 PM) *
Uff asa e,am incurcat,scuze doh.gif ...intru mereu in fuga pe forum si tot citesc,asa e cand te grabesti biggrin.gif ...oricum pupacim dulce pe Naty sa-i treaca repede durerea de dintisori,dar inca nu are toti dintisorii? tzuc.gif tzuc.gif hug.gif
Apropo ,azi cum te mai simti,mami?


azi ....am fost iesita de dimi....sa-mi depun actele de....somaj....
colac peste pupaza...mandra noastra de la somaj e in concediu....
noroc ca am termen limita pana in 13 si ea vine in 13 nervi.gif
printesa mea doarme....am gasit toate camerele personalizate de ea....cu cuburi, lego...plusuri dar si cu pufuleti wink.gif
merci mult ca ai trecut sa ma intrebi, esti o mami minunata si o femeie extraordinara hug.gif
pupici si de la noi Erikai tzuc.gif tzuc.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 1 2010, 12:16 PM
Postare #80


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(mia22_ro @ Sep 1 2010, 01:13 PM) *
azi ....am fost iesita de dimi....sa-mi depun actele de....somaj....
colac peste pupaza...mandra noastra de la somaj e in concediu....
noroc ca am termen limita pana in 13 si ea vine in 13 nervi.gif
printesa mea doarme....am gasit toate camerele personalizate de ea....cu cuburi, lego...plusuri dar si cu pufuleti wink.gif
merci mult ca ai trecut sa ma intrebi, esti o mami minunata si o femeie extraordinara hug.gif
pupici si de la noi Erikai tzuc.gif tzuc.gif


nu se poate nervi.gif nervi.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 02:01 PM