Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

13 Pagini V  « < 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Momente Din Viata Noastra, In Imagini, Amintiri si comentarii personale
carcriv
postare Jul 18 2011, 02:17 PM
Postare #111


Nazdravanici
***

Grup: Members Plus
Postari: 260
Inscris la: 5-December 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 54,012



esti o burtica frumoasa si cocheta
sarcina usoara pana la termen draguta


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Jul 18 2011, 02:55 PM
Postare #112


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



HAnuka-multumiiim de pozici ,arati super bine la 33 de saptamani ,bravoooo! puupam tare si pe tine si burtica !Fii mandra de burtica ta ,ca indata vine momentul nasterii si apoi ai sa tanjesti dupa burtica! wink.gif


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Jul 18 2011, 03:22 PM
Postare #113


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



multumesc carcriv...

perluta...multumesc si tie de compliment....la mine toata problema e la fata....atata tot...ca de burta sunt tare mandra..cand ies afara la plimbare nu stiu eu cum sa o imping mai tare in fata ca sa vada lumea ca-s gravida liwlol.gif asa se distreaza al meu de mine....


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jul 19 2011, 07:41 AM
Postare #114


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812




Hehe, Hanuk draga, burtica ta a crescut fata de cele 26 de sapt dar nu e enorma, e numai bine...sa stii ca o sa-ti para rau ca nu ai facut poze pe de-a intregul, cu fata cu tot, o sa zica Roxana, mami asta nu esti tu, unde ti-e fata? tongue.gif
Nu se poate sa nu fie cienva care sa-ti faca poze, asta nu o cred 68.gif asa ca eu inca astept.....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Aug 30 2011, 03:38 PM
Postare #115


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



de la ultima postare...s-a petrecut si marele eveniment mult asteptat....am nascut o minunatie de fetita care ne face foarte fericiti...postez si aici povestea nasterii apoi vor urma pozele...


asaaa.....pt mine ziua de 5 aug ..vineri a fost una de stres la maxim...iar pe parcursul zilei parca simteam ca ceva o sa se intample cu mine....pe la pranz m-a sunat sotul sa-mi spuna ca a avut un mic accident la munca si ca merge la spital sa-i puna piciorul in ghips...pana a ajuns el acasa la 5..eu m-am dus la farmacie sa-mi cumpar garmastan..ca ala imi mai lipsea din bagaj si niste calmante pt el sa nu-l mai doara....cand a ajuns acasa si l-am vazut mergand cu cadrul intr-un picior si cat de tare il durea piciorul m-a cam stresat gandul ca ce vom face in urmatoarele saptamani....el nu putea merge..eu de abia ma miscam si eram umflata ca un gogosar...seara au venit pe la noi nasii fetitei...iar al meu glumind a spus.."ai grija sa nu te apuce nascutul chiar acum ca nu pot face nimik...parca a simtit si el...seara a avut dureri mari de picior..si nu-si mai putea suporta ghipsul delok...si asa am stat cu stresul asta pana la 12 jumate noaptea....cand intr-un final a reusit sa adoarma...in sufragerie ca acolo i-am facut patul sa nu cumva sa ma loveasca cu piciorul peste noapte...eu am mers la baie apoi m-am bagat in pat...10 min m-am uitat la tv..apoi mi-am asezat pernele pe sub burta ca de obicei si am incercat sa adorm...nu au trecut 10 min...ceasul era 1 noaptea ..cred ca eram intr-o stare de transa..aceea dinainte de a adormi cand am auzit o pocnitura...ca o punga cu apa sparta iar in secunda urmatoare am simtit o caldura intre picioare si in acel moment mi-a stat inima in loc..realizand ce s-a intamplat...au inceput sa-mi tremure palmele si am sarit din pat am vazut balta din pat...iar pana la sufragerie am facut una si dupa mine..curgea incontinuu....l-am anuntat pe al meu ca mi s-a rupt apa..saracul...buimac ed somn..l-am speriat asa de tare ca nu stia ce sa faca....s-a simtit atat de neputincios...l-am ajutat sa se ridice...eu am plecat la dus sa ma spal..intre timp el a sunat-o pe soacra sa vina repede sa ma ajute si pe nasul fetitei ca sa ma duca cu masina la maternitate....incet a ajuns si el la baie dupa mine si cand l-am vazut plangand mi s-a rupt sufletul si de mila lui...ca nu putea face nimik sa ma ajute si ca depindeam de altii...l-am imbratisat si am incercat sa-l calmez si pe el desi eu de abia respiram de frica...si la ce urma sa se intample si la ce putea sa fie avand doar 36 de sapt fara 2 zile...ma tot rugam sa nu pateasca nimik bebelusa mea draga...pe la si zece l-am sunat pe doctorul meu..l-am trezit..si mi-a spus sa merg de urgenta la spital ca o sa apara si el...deja la 1 si un sfert iesind de la baie..ca incontinuu pierdeam lichid...am avut prima contractie..destul de ok...ca o crampa mai puternica...la 5 min alta...si tot asa..la 1 jumate trebuia sa cobor deja la masina dar aveam brusc senzatia de a face treaba mare...simteam ca nu mai pot face 2 pasi ca scap pe mine ..dar apoi mi-a trecut si am ajuns in masina...unde am stat agatata pur si simplu de manerul de sus ca nu puteam sta in fund delok...in 10 min am fost la spital timp in care am avut 2 contractii si mai puternice...pe la fara un sfert asteptam deja la urgente pt internare...unde am stat jumatate de ora sa-mi faca un teanc de hartogarai...mi-au dat sa citesc nu stiu ce si sa semnez dar eu nu puteam vedea clar nici macar titlul din cauza durerilor...care apareau cam la 3 min...m-au urcat pe capra de 5 ori..sa ma controleze..si de fiecare data a trebuit sa ma imbrac si sa ma dezbrac de pantaloni..iar eu de abia ma mai miscam din cauza contractiilor....la momentul ala eram deja dilatata la 5....dar bebitza mea nu era intoarsa...iar medicul meu a urgentat operatia de cezariana...intr-o jumate de ora eram deja in sala ..dilatata deja la 8...pe cand trebuiau sa-mi faca anestezia in coloana eu aveam senzatia ca trebuie sa imping...apoi nu am mai simtit nimik..doar furnicaturi in picioare si gata....mare agitatie a fost in jurul meu atunci fiind urgenta....la ora 3 fix....a iesit fetita mea draga...pe care au dus-o pe o masa undeva in spatele meu iar eu m-am grabit sa o vad si mi-am intors capul...am auzit-o plangand si m-a umflat un plans de abia reuseam sa inghit sa respir...mi-au adus-o si am pupat-o...apoi in secunda urmatoare am simtit ca mor de rau..mi-a venit sa vomit...si nu puteam respira..caci tuseam sec ....apoi mi-a trecut senzatia de rau si am dat-o in frisoane puternice....imi tremurau bratele ca au venit 2 asistente si ma tineau sa nu-mi cada de pe suporturile puse...doamne frig mi-a putut fi atunci..cam 15 min m-au tinut..apoi gata...am asteptat sa ma coasa apoi m-au dus la sala de reanimare...unde am stat 15 ore nu 2 zile fiind foarte aglomerat...in sambata aia au fost cezariene pe banda....la 15 ore am coborat din pat si am mers la salonul unde era bebelusa mea...am gasit-o intr-un incubator...fiind asa micuta a avut nevoie de ajutor pt a respira normal...a stat pana a 2 zi acolo....cand am vazut-o mi s-a facut inima cat un purice..era asa de micuta....a avut 44 cm si 2,050 kg..apgar 9...doctorul mi-a spus atunci ca nu i-a placut ce a vazut cand m-a taiat..ca aveam uterul foarte mic....si normal ca nu a avut loc saracuta sa creasca mai mare ..si sa se intoarca...o doct ginec..mi-a spus in trecut ca il am mic si voi avea nevoie de tratament pt a duce sarcina la termen insa acum nu a bagat de seama acest amanunt dr....bine ca a crescut si atat.....la urmatorul voi stii ce am de facut.....
timp de 2 sapt..ne-am cunoscut..ne-am obisnuit una cu cealalta...am crescut pana am ajuns la 2,200 kg ca sa ne lase acasa....si surpriza vad azi ca de 3 zile a pus 250 gr pe ea..cat i-a luat in 2 sapt sa puna in spital.....aici nu mai depindem de nimik si nu mai suntem stresate...
ziua cand si-a luat taticul fetita in brate la iesirea din spital a fost la fel de emotionanta...cand i-au dat lacrimile de fericire si nu stia cum sa si le ascunda de soacra...biggrin.gif ...acum insa suntem fericiti si impliniti....



--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Aug 30 2011, 03:41 PM
Postare #116


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



si acum cateva poze facute in spital...asa pe sustache ca nu aveam voie cu nimik la ei....

Roxana Gabriela...nascuta pe 6 aug..ora 3 dimineata...2,050 kg...44 cm...apgar 9

















Aceasta postare a fost editata de hanuk26: Aug 30 2011, 03:41 PM


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Aug 30 2011, 03:51 PM
Postare #117


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



la iesirea din spital..impreuna cu bunica....



ajunse acasa...bandajate la urechiuse ca ne-am pus cercelusi.





deja avem 3 saptamani...







la prima plimbare afara cu mami si tati....







--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Aug 30 2011, 09:48 PM
Postare #118


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



Sa iti traiasca printesa Hanuk, e o dulceata nemaipomenita
prin ce aventuri ai mai trecut si tu ....
bine ca finalul este unul ultra fericit
multi pupici si mai asteptam poze


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 28 2011, 03:50 PM
Postare #119


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



multumim lusha.....ai dreptate..happy-end -ul conteaza numai.........

revin cu noi poze ale printesei noastre.....

la 4 sapt...









--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 28 2011, 03:52 PM
Postare #120


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



la 5 sapt....6 sapt...















--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

13 Pagini V  « < 10 11 12 13 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 06:24 AM