Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Divortul.. O Solutie Pentru Fericirea Mea?
venus
postare Nov 15 2010, 04:59 PM
Postare #21


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,825
Inscris la: 23-February 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 131,356



QUOTE(USA @ Nov 15 2010, 03:51 PM) *
yes.gif .....
Mili, tu stii cel mai bine ce poti duce/face si ce nu.....noi ne spuneam doar parerile, sii vad ca simti asta.....sunt sigura ca ideaa unui program, o perioada...va va ajuta....
Venus, simt uneori o rautate enorma in felul de a te adresa....poate ma insel.....dar sigur nu sunt o perosoana care sa sustina pe cineva ptr o viata asa cum o descrii tu.....si in final fiecare isi traieste viata dupa propriile limite, nu e de datoria noastra decat sa ne spunem opiniile acolo unde sunt cerute...si unde simtim poate ca e cazul sa ne exprimam.....

Nu e rautate, e realitate. Ea spune ca e jignita, mintita, injurata, injosita, (si eu cred ca si inselata) iar voi ii spuneti ca e ea prea cicalitoare, sa faca tot ea ceva, sa nu-l mai deranjeze pe saracul barbat, ca e barbat si tra la la si bla bla bla...
Daca nu sunt de acord cu cineva, nu inseamna ca sunt rea! N-am descris eu nimic aici ci pur si simplu asta a spus Mili! Iar eu detest barbatii care se poarta ca si cand ar fi stapani peste fericirea unei biete femei. Nu pot s-o mint ca va fi bine, nu pot sa-i dau un sfat de "mers inainte" ca se schimba el, pentru ca stiu din experienta ca oamenii nu se schimba! Poate doar la suprafata, sau doar ca sa imbratiseze alte metehne...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 15 2010, 05:13 PM
Postare #22


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(venus @ Nov 15 2010, 05:59 PM) *
Nu e rautate, e realitate. Ea spune ca e jignita, mintita, injurata, injosita, (si eu cred ca si inselata) iar voi ii spuneti ca e ea prea cicalitoare, sa faca tot ea ceva, sa nu-l mai deranjeze pe saracul barbat, ca e barbat si tra la la si bla bla bla...
Daca nu sunt de acord cu cineva, nu inseamna ca sunt rea! N-am descris eu nimic aici ci pur si simplu asta a spus Mili! Iar eu detest barbatii care se poarta ca si cand ar fi stapani peste fericirea unei biete femei. Nu pot s-o mint ca va fi bine, nu pot sa-i dau un sfat de "mers inainte" ca se schimba el, pentru ca stiu din experienta ca oamenii nu se schimba! Poate doar la suprafata, sau doar ca sa imbratiseze alte metehne...

Sunt o feminista inraita si yo....si detest asa cum spui, barbatii de acest gen....dar ce am spus in randurile mele..era ceea ce am simtit ca e buba, din punctul meu de vedere.....si nici gand sa o sustina sa inghita miizerrii de genul la care te referi tuu....sunt un om pasnic, din natura.....si am noroc sa am un sot atat de calm, incat e greu de imaginat uneori.....si ajunsa unde traiesc, crede ca am avut ocazia sa vad multe murdarii ale barbatilor ref la femei si mai ales asupra femeilor, care vezi Doamne, "sunt facute femei cu situatie in America" de ei...dar numai ele stiu ce viata duc odata ajunse aici.....si, mereu m-am implicat, mereu mi-am spus opinia, in cazurile in care simt cum femeia, care este inmiit mai puternica si capabila decat barbatii in orice, este tratata urat......

Dar, ce am simtit de la tine...au fost replici rautacioase referitor la toate care am scris....randurile mele, se refereau mai mult la Mili, si la faptul ca tine de situatia ca "e insurat" si "trebuie"...ptr ca aici am simtit yo ca e bubaa principala...sa iti spun si sunt sigura ca stii ca, muuulte femei lovite ori tratate urat, au ajuns aici ptr ca nu au stiu sa se opreasca...ptr ca nu au stiu sa gandeasca mai bine la ea decat sa pisalogeasca/roage sa ceara mila sotului, sa ceara de la ei ceea ce nu au poate....am vazut nn situatii de femei batutesi care inca nu taceau, nu isi controlau vorba care uneori poate duce unde e cel mai rau....cearta, replicele urate in stare de nervii nu aduc nimik bun....femeia stie sa isi asigura calmul si iubirea in camin daca stie sa iis foloseasca vorba...daca stie sa isi controleze felul cand si cum sa vorbeasca....cred enorm in treaba asta....daa, nu merge...am ajuns la una din limitele impuse de mine(a se intelege prin mine=fiecare in parte)...iau decizia care imi este mie bine/separare/divort/etc....

Sperrrr sa ma fii facut inteleasa...sper din suflet....ca si tuu, venus, sa incerci sa aflii putin mai mult din ceea ce vrea cineva sa spuna....si apoi sa ne infuriem.....si te sustin...si pe mine ma infurie acesti barbatii cu atitudini...dar nu mi se pare ok....sa ne lovim noi intre noi, femeile....care incercam sa rezolvam o situatie si altfel.... floare2.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Nov 15 2010, 05:15 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
venus
postare Nov 15 2010, 05:18 PM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,825
Inscris la: 23-February 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 131,356



QUOTE(USA @ Nov 15 2010, 05:13 PM) *
Sunt o feminista inraita si yo....si detest asa cum spui, barbatii de acest gen....dar ce am spus in randurile mele..era ceea ce am simtit ca e buba, din punctul meu de vedere.....si nici gand sa o sustina sa inghita miizerrii de genul la care te referi tuu....sunt un om pasnic, din natura.....si am noroc sa am un sot atat de calm, incat e greu de imaginat uneori.....si ajunsa unde traiesc, crede ca am avut ocazia sa vad multe murdarii ale barbatilor ref la femei si mai ales asupra femeilor, care vezi Doamne, "sunt facute femei cu situatie in America" de ei...dar numai ele stiu ce viata duc odata ajunse aici.....si, mereu m-am implicat, mereu mi-am spus opinia, in cazurile in care simt cum femeia, care este inmiit mai puternica si capabila decat barbatii in orice, este tratata urat......

Dar, ce am simtit de la tine...au fost replici rautacioase referitor la toate care am scris....randurile mele, se refereau mai mult la Mili, si la faptul ca tine de situatia ca "e insurat" si "trebuie"...ptr ca aici am simtit yo ca e bubaa principala...sa iti spun si sunt sigura ca stii ca, muuulte femei lovite ori tratate urat, au ajuns aici ptr ca nu au stiu sa se opreasca...ptr ca nu au stiu sa gandeasca mai bine la ea decat sa pisalogeasca/roage sa ceara mila sotului, sa ceara de la ei ceea ce nu au poate....am vazut nn situatii de femei batutesi care inca nu taceau, nu isi controlau vorba care uneori poate duce unde e cel mai rau....cearta, replicele urate in stare de nervii nu aduc nimik bun....femeia stie sa isi asigura calmul si iubirea in camin daca stie sa iis foloseasca vorba...daca stie sa isi controleze felul cand si cum sa vorbeasca....cred enorm in treaba asta....daa, nu merge...am ajuns la una din limitele impuse de mine(a se intelege prin mine=fiecare in parte)...iau decizia care imi este mie bine/separare/divort/etc....

Sperrrr sa ma fii facut inteleasa...sper din suflet....ca si tuu, venus, sa incerci sa aflii putin mai mult din ceea ce vrea cineva sa spuna....si apoi sa ne infuriem.....si te sustin...si pe mine ma infurie acesti barbatii cu atitudini...dar nu mi se pare ok....sa ne lovim noi intre noi, femeile....care incercam sa rezolvam o situatie si altfel.... floare2.gif


Pai la ce situatii m-am referit eu?

Aceasta postare a fost editata de venus: Nov 15 2010, 05:19 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 15 2010, 05:27 PM
Postare #24


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




QUOTE(venus @ Nov 13 2010, 06:20 PM) *
Cum sa ajung la injuraturi cu un om si sa mai pot afirma ca il iubesc? Sa-mi zica doua sa ma umple de rahat si apoi sa-l sarut ca si cand nu s-a intamplat nimic? Cum as putea zambi noaptea cand l-as vedea langa mine, stiind ca ieri putzea a bere si mi-a zis la unu noaptea, cand s-a intors acasa, ca mancarea mea e pentru caini si mi-a ragait in nas? Sa-l mai respect cand dup-o cearta mica, m-a privit cu ura si m-a jignit? De ce? Pentru ce?



QUOTE(venus @ Nov 15 2010, 06:18 PM) *
Pai la ce situatii m-am referit eu?



--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
venus
postare Nov 15 2010, 05:30 PM
Postare #25


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,825
Inscris la: 23-February 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 131,356



Pai nu le-am spus eu! Le-a spus ea, Mili! Eu doar am colorat tabloul din schitza ei...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 15 2010, 05:44 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(venus @ Nov 15 2010, 06:30 PM) *
Pai nu le-am spus eu! Le-a spus ea, Mili! Eu doar am colorat tabloul din schitza ei...

floare2.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha27X
postare Nov 15 2010, 09:49 PM
Postare #27


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 16-April 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 85,413



Dumnezeu ne-a dat un mare dar noua oamenilor...uitarea si puterea de ierta.....stiu ca este de condamnat atitudinea lui .... si eu am avut ceva asemanator acasa.....si mereu cand treceam prin faze urate si grele....josnice pt o femeie.....la fel simteam Venus....ca nu o sa-l iert niciodata, ca o sa-l urasc si n-o sa mai fie nimic frumos intre noi; dar timpul a trecut, ranile s-au astupat.... 2,3 vorbe intelepte si cateva mangaieri au readus armonia in cuplul nostru.......recunoaste ca se intampla frecvent in orice cuplu , poate si in al tau - ce-i drept poate mai reduse ca si intensitate - astfel de momente, cand simti ca nu-l poti ierta............dar ....... daca iubirea i-a adus impreuna, nu cred ca atatia ani au fost umbriti doar de evenimente si comportament negative din partea lui. Solutia cred eu , Mili este de a-ti aminti motivele pentru care te-ai indragostit de el acum destul de mult timp, de a-ti aminti tot ce a fost frumos intre voi, ia toate clipele frumoase la rand, retraieste-le si vezi cum erai tu vis-a-vis de el ..... sigur ceva s-a schimbat la tine....poate faptul ca locuiesti cu ai tai si ti-e frica de ceea ce vad si cred ei......lasa-i pe ceilalti deoparte si analizeaza strict relatia voastra......fi asa cum ai fost mereu, asa cum ai fost cand s-a indragostit de tine! sunt sigura ca focul mocneste inca si trebuie doar reaprins.... multa bafta Mili draga mea.

Aceasta postare a fost editata de mykyiy81: Nov 15 2010, 09:50 PM


--------------------


in asteptarea unui ingeras!!!
Myky

CASTIGA BANI DAND CLICK-URI TOTUL GARTUIT ! TESTAT DE MINE!
http://www.tviptc.com/?ref=lorenzoo1
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mili59
postare Nov 16 2010, 09:53 AM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 12-November 10
Membru nr.: 198,034



Daa asa e flacara intre noi e inca aprinsa.. simt asta .... si daca ne-a tinut ceva impreuna in tot acest timp a fost iubirea.... care sper din tot sufletul sa revina in viata noastra ... si da e adevarat ca ma deranjeaza si faptul ca parintii mei vad tot ce imi face sotul meu si sufera cand ma vad ca sufar si eu si ma supara si jignirile si injuriile care ni le adresam reciproc cand ne certam deoarece pur si simplu izbugnim ..... oricum eu zic ca fiecare dintre voi ati spus un adevar de ceea ce se intampla intre noi si de la fiecare am avut ce sa iau in considerare ....asa ca va multumesc ati fost dragute ca m-ati ajutat cu parerile si sfaturile voastre..... aseara am avut o discutie si cu totul ca am zis ca o iau pe calea cu indiferenta si nepasarea totusi mai vreau sa incerc o data cu ceea ce ma face pe mine fericita ....am vorbit am plans am regretat multe si am ajuns la o intelegere si anume fara jigniri mai mult respect si mai putin iesit cu baietii ..l-am intrebat de cate ori are el nevoie sa iasa cu ei sa mearga la fotbal si spre surprinderea mea a ales o varianta destul de redusa o data pe luna cu baietii din cand in cand la fotbal si fara intarzieri acasa ....nu stiu acum daca intradevar regreta si el si isi da seama ca exagereaza si ca ar trebui sa isi vada un pic mai mult de casnicie dar cel putin de 3 saptamani de cand ne tot certam e un prim pas..... si cred ca e ultima incercare ca eu sincer nu mai am puteri sa lupt pt ca relatia sa mearga si iar o spun cu strangere de inima dar daca nici de acum inainte nu va merge si asa ca o paranteza ( nu sunt prea convinsa e si de inteles dupa atatea incercari ) eu trag linia si imi vad de viata mea!!!! Va pup fetelor si va doresc numai bine! smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 16 2010, 03:24 PM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(mili59 @ Nov 16 2010, 10:53 AM) *
Daa asa e flacara intre noi e inca aprinsa.. simt asta .... si daca ne-a tinut ceva impreuna in tot acest timp a fost iubirea.... care sper din tot sufletul sa revina in viata noastra ... si da e adevarat ca ma deranjeaza si faptul ca parintii mei vad tot ce imi face sotul meu si sufera cand ma vad ca sufar si eu si ma supara si jignirile si injuriile care ni le adresam reciproc cand ne certam deoarece pur si simplu izbugnim ..... oricum eu zic ca fiecare dintre voi ati spus un adevar de ceea ce se intampla intre noi si de la fiecare am avut ce sa iau in considerare ....asa ca va multumesc ati fost dragute ca m-ati ajutat cu parerile si sfaturile voastre..... aseara am avut o discutie si cu totul ca am zis ca o iau pe calea cu indiferenta si nepasarea totusi mai vreau sa incerc o data cu ceea ce ma face pe mine fericita ....am vorbit am plans am regretat multe si am ajuns la o intelegere si anume fara jigniri mai mult respect si mai putin iesit cu baietii ..l-am intrebat de cate ori are el nevoie sa iasa cu ei sa mearga la fotbal si spre surprinderea mea a ales o varianta destul de redusa o data pe luna cu baietii din cand in cand la fotbal si fara intarzieri acasa ....nu stiu acum daca intradevar regreta si el si isi da seama ca exagereaza si ca ar trebui sa isi vada un pic mai mult de casnicie dar cel putin de 3 saptamani de cand ne tot certam e un prim pas..... si cred ca e ultima incercare ca eu sincer nu mai am puteri sa lupt pt ca relatia sa mearga si iar o spun cu strangere de inima dar daca nici de acum inainte nu va merge si asa ca o paranteza ( nu sunt prea convinsa e si de inteles dupa atatea incercari ) eu trag linia si imi vad de viata mea!!!! Va pup fetelor si va doresc numai bine! smile.gif

hi.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulia_marina
postare Nov 16 2010, 04:52 PM
Postare #30


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,576
Inscris la: 12-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,494



Sunt extrem de curioasa cum se va sfarsii aceasta poveste, dupa ultima incercare!!!!!! Te rog, eu cel putin sa mai intri si sa ne spui daca e bine au ba.
Iar ce priveste parerea sunt cam de acord cu Venus, si nu nush de ce imi vine greu sa cred ca omul se va schimba. Doamne ajuta sa o faca! Dar specimenele ca el cred ca odata dobandit certificatul de casatorie, femeia este doar o propietate pe care o poate manipula cum doreste! Am vazut mulote specimene din asatea in jurul meu si ce-i mai trist este ca trebuia sa se ajunga la ura ca sa se desparta, ca mai apoi nici macar sa isi vorbeasca, unde mai pui ca in unele cupluri existau si copii.
Chiar te rog sa intri si sa ne spui.
Multa bafta si sanatate!


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 08:08 AM