Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

25 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Inainte Si Dupa Furtuna, si alte imagini mai mult sau mai putin haioase
USA
postare Dec 3 2009, 09:06 PM
Postare #31


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Iubita cuscra......si la noi e cam pe acolo..si e doar una....dar ma laud sa spun...ca ea face, ea curata......de aia o las si yo...darrr...DARRR......are ordinea ei, face ordine asa cum crede ea ca e frumos si nimeni nu trebuie sa strice cum a aranjat, ca jar mancam......si inca ceva....camera ei e luna-la serios vorbind...unde face ea ordine e in living room... doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif ....dar in final imi place..se simte ca am miracol in casa....cu dady e mai greut.....vine si el sa se aseze in canapea si Babys "dady stand up...you broke my stuff!"(dady stai in picioare...imi strici lucrurile)..na, mai zi ceva..yo m-am obisnuit sa ma asez pe manerul de la canapea asa in fuga sa aud o stire.... wink.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Dec 3 2009, 09:55 PM
Postare #32


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



fie-mea la bucatarit dupa micul dejun (9.30 am)










Am adunat tot duuupa ce am terminat de pus mancarea la foc! rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Dec 3 2009, 09:56 PM
Postare #33


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 10:35 AM) *
Draga mea Sara, cum ai crezut ca esti singura in asta? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

O sa iti arat de ce este in stare si gogoasa mea, dar un pic mai tarziu. Momentan vreau sa iti spun ca daca apuc sa adun toate cuburile, jucariile din camera de joaca (fosta sufragerie biggrin.gif ) inainte de a adormi, e musai sa coboare din pat, sa le intinda iar prin casa si in 5 minute ii vine somnul wacko.gif

Imediat vin si cu exemplificarea!

Da, da, astept exemplificarea! Ca mi-e greu sa-mi imaginez! yes.gif

QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 10:36 AM) *
Pune-le pe alea cand a venit fie-mea in vizita la voi liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ca a ajutat-o pe Lara la.....starnit furtuna


Pune-le, pune-le!!!
QUOTE(G.Raluca @ Dec 3 2009, 10:38 AM) *
rolleyes.gif Stati linistite fetelor ca la voi este bine laugh.gif nu stiu daca mai exista vreo camera asa "explodata " ca a Vanessei wacko.gif si fiind fetita "micuta gospodina" face si de mancare folosind orez sau altele yes.gif .
Macar de s-ar juca doar la ea in camera...mprastie jucarii peste tot...zilele trecute era acasa doar ea cu tati ...cand am venit eu nicinu puteam intra in casa ...era blocata intrarea de jucariile ei...era plin de la usa ,tot holul+scari ...nu aveam pe unde calca laugh.gif .
Face ordine daca insistam mad.gif ...in momentele ei bune pune totul frumos la loc dar de cele mai multe ori arunca totul gramada si alandala la ea in camera.

Nuu pot sa cred!!!!! Chiar asa? liwlol.gif Atunci chiar ca ma potolesc! Vreau exemplificari, sa le arat mamei mele-si respectiv bunica lor, ca sa nu mai sufere asa tare saraca, vazind dezastrul pe care ea nu-l poate stringe inainte sa vin eu acasa si sa-l vad si eu! SI inca ceva, si la noi pe jos erau fulgisori de porumb imprastiati peste tot, dar aia n-au mai iesit in poza! doh.gif bere.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Dec 3 2009, 09:58 PM
Postare #34


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371




QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 11:55 AM) *
fie-mea la bucatarit dupa micul dejun (9.30 am)



Am adunat tot duuupa ce am terminat de pus mancarea la foc! rolleyes.gif

E tareee!!! SI are numai un an! Mi-aduc aminte ca si ai mei erau fascinati de oale, capace si linguri de lemn si le insirau si bateau toba in ele! Era un infern auditiv! wacko.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirela bz
postare Dec 3 2009, 10:02 PM
Postare #35


mami de septembrie 2008
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,524
Inscris la: 23-September 09
Din: buzau
Membru nr.: 110,661



QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 09:55 PM) *
fie-mea la bucatarit dupa micul dejun (9.30 am)








Am adunat tot duuupa ce am terminat de pus mancarea la foc! rolleyes.gif

fain rau topicul asta , mai sara!!!
mishu super.gif cam asa e si alexia deabia se vede dintre ibrice capace , polonice si cutii , ligheane !
le scoate singura , dar ii dau si io , numai sa ma lase sa fac mancare , curatenie si alte chestii laugh.gif apoi iar in urma ei !!!
poze cred ca nu am facut la mom respectiv , dar urmeaza........


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Dec 3 2009, 10:08 PM
Postare #36


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(mirela bz @ Dec 3 2009, 12:02 PM) *
fain rau topicul asta , mai sara!!!
mishu super.gif cam asa e si alexia deabia se vede dintre ibrice capace , polonice si cutii , ligheane !
le scoate singura , dar ii dau si io , numai sa ma lase sa fac mancare , curatenie si alte chestii laugh.gif apoi iar in urma ei !!!
poze cred ca nu am facut la mom respectiv , dar urmeaza........


Pai te rog, sa faci poze si sa ne arati si noua de ce e in stare papusica! Cit despre topic puteam sa-l mai numesc Dezastre usor de reparat! laugh.gif Ce sa faca si ei, saracii, doar n-o sa stea cuminti pe canapea sa tricoteze! laugh.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Dec 3 2009, 10:09 PM
Postare #37


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(USA @ Dec 3 2009, 11:06 AM) *
Iubita cuscra......si la noi e cam pe acolo..si e doar una....dar ma laud sa spun...ca ea face, ea curata......de aia o las si yo...darrr...DARRR......are ordinea ei, face ordine asa cum crede ea ca e frumos si nimeni nu trebuie sa strice cum a aranjat, ca jar mancam......si inca ceva....camera ei e luna-la serios vorbind...unde face ea ordine e in living room... doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif ....dar in final imi place..se simte ca am miracol in casa....cu dady e mai greut.....vine si el sa se aseze in canapea si Babys "dady stand up...you broke my stuff!"(dady stai in picioare...imi strici lucrurile)..na, mai zi ceva..yo m-am obisnuit sa ma asez pe manerul de la canapea asa in fuga sa aud o stire.... wink.gif

Cuscra, hai, sari cu poze cu sufrageria devastata! Arata-ne ca Babys nu se lasa mai prejos! love1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TESYMO
postare Dec 3 2009, 10:14 PM
Postare #38


Darius
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,890
Inscris la: 14-October 08
Din: Timisoara
Membru nr.: 42,546



QUOTE(mir0108 @ Dec 3 2009, 07:34 PM) *
ordine si disciplina...exista si o "partea a2a"? oFloare1.gif

La noi e tot timpul cand e treaz Darius doar 'partea a 2a' doh.gif

Buna idee ai avut Sara, pt ca eu inainte de fiecare poza tre sa strang ceva , sa dau la o parte cateva lucruri sa nu se vada in poza nervi.gif biggrin.gif ...incep si eu de maine sa fac poze 'misto' cu Darius la lucru cool.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TESYMO
postare Dec 3 2009, 10:16 PM
Postare #39


Darius
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,890
Inscris la: 14-October 08
Din: Timisoara
Membru nr.: 42,546



QUOTE(Sara1 @ Dec 3 2009, 10:08 PM) *
Pai te rog, sa faci poze si sa ne arati si noua de ce e in stare papusica! Cit despre topic puteam sa-l mai numesc Dezastre usor de reparat! laugh.gif Ce sa faca si ei, saracii, doar n-o sa stea cuminti pe canapea sa tricoteze! laugh.gif

Lumea cred ca nu prea are curaj, pana acum am vazut numai ordine si disciplina fac_curat.gif .... si doar putina distractie la micutele Eryka si Alexandra super.gif

Aceasta postare a fost editata de TESYMO: Dec 3 2009, 10:36 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Dec 3 2009, 10:19 PM
Postare #40


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



Sara1, te admir - tu ai doi terminatori tzuc.gif

Dyana - si eu astept probele de..."after" tongue.gif

Mishelle_f - e clar : cand va fi mare fetita ta va deschide un restaurant rolleyes.gif

Aly80r - Erika cunoaste toate...condimentele biggrin.gif

USA- Babys, am mai spus-o...ruleees! partners.gif


asaaaa.....de cat sunt de obsedata ma stiti rolleyes.gif

prin urmare, cand am luat casa mi-am dorit o camera ca un loc de joaca pentru Amy si Rauly ...atat cat mai sunt inca...mici partners.gif

precizez ca au fost zile si mai si mai...oricum zilnic strang si zilnic ma socheaza cat pot sa mai imprastie si cat pot sa ma ignore cand ii vreau ca parteneri de curatenie doh.gif

imi amintesc o data cum a aratat bucataria dupa ce s-au gandit sa-si faca singuri - clatite anima1.gif blink.gif sau altadata cand efectiv nu am reusit sa intru in camera..deoarece nu se mai deschidea usa : pana si din fotolii facusera...topogane yes.gif doh.gif

acum si dovezi : before and after


amy si verisorii ei ; ea deja obosise


un colt candva ...decent

amy si verisoara ei...l-au facut mai..."wild"

cat m-am chinuit...

si ei...sa-l transforme; noroc cu desenele animate care au temperat atmosfera


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

25 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 06:34 AM