Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Inainte Si Dupa Furtuna
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Sara1
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
Sara1
Demult ma tot batea gindul sa va arat si voua ce supriza ma asteapta cind vin acasa de la servici, in zilele in care baietii mei stau acasa.
Deci asta vad cit ce deshid usa, e camera lor de zi, cu jucariile unde iei desfasoara activitatea:

Si asa arata dupa ceva munca din partea mea-ii pun si pe ei sa ma ajute, si aici ar trebui sa pot sa postez cumva multitudinea de proteste si explicatii fantasmagorice pe care mi le dau ca sa evite curatatul-mai ca m-ar bufni risul, daca as mai avea reurse de ris!

Ce ziceti, se poate crede ca e aceeasi camera? wacko.gif
Va invit si pe voi sa postati grozavenii din astea, daca aveti parte de ele! yes.gif
Alondra
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Eu nu pot decat sa zambesc biggrin.gif Sorry..!
Sunt foarte simpatici nazdravanii tai, dar e bine ca te ajuta totusi pana la urma, nu? yes.gif
Cel mai bine pt copii sa aiba 4 pereti, o camera adica si sa fie acolo cu jucariile lor, sa nu fie altceva, decat spatiul lor..sa fie lasati sa faca ce vor in pace ...E oare posibil? biggrin.gif
Sara1
QUOTE(Alondra @ Dec 3 2009, 08:27 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Eu nu pot decat sa zambesc biggrin.gif Sorry..!
Sunt foarte simpatici nazdravanii tai, dar e bine ca te ajuta totusi pana la urma, nu? yes.gif
Cel mai bine pt copii sa aiba 4 pereti, o camera adica si sa fie acolo cu jucariile lor, sa nu fie altceva, decat spatiul lor..sa fie lasati sa faca ce vor in pace ...E oare posibil? biggrin.gif

Pai nu vezi ca e posibil? Exact asta fac acolo...ce vor ei! Nici eu nu ma supar prea tare, pentru ca nu pot sa-i scot afara si sa-i alerg ca pe niste caluti toata ziua, cum ar dorii ei, asa ca le-am pus spatiul la dispozitie! Problema este ca, uneori, dupa ce fac lumina, ei sunt mincati, spalati, in pijamale, tot mai au un rest de energie, si se reintroc la cautat acul in carul cu fin, si asta presupune o alta mica-mare furtuna! doh.gif
Nu-i de mirare ca Tom, ma inreaba deunazi:" Mama, de ce de cite ori plec eu de acasa, tu faci curat?" doh.gif
aly80r
Doamne.......ce priveliste cunoscuta pt mine. Se pare ca Erika mea tinde sa-i prinda din urma pe puii tai. Uite aici ce facea ea in timp ce eu curatam cuptorul nervi.gif

Iar asta facea ea in timp ce eu bagam aspiratorul prin casa

Sara1
QUOTE(aly80r @ Dec 3 2009, 08:42 AM) *
Doamne.......ce priveliste cunoscuta pt mine. Se pare ca Erika mea tinde sa-i prinda din urma pe puii tai. Uite aici ce facea ea in timp ce eu curatam cuptorul nervi.gif

Eheeiii, pai sunt sanse sa-i depaseasca pe ai mei! Doar e fetita si e mai harnica! yes.gif Am ris cu lacrimi, de s-au mirat colegii! Ma bucur ca nu sunt singura torturata cu neverending ordine si curatenie! bere.gif
mir0108
fetelor..ne dau de munca,nu gluma!! partners.gif partners.gif

sara ,tu ai marele avantaj ca le gasesti asa cand vii de la munca ..si cot la cot cu ei ,le strangi in jumatate de ora(sau mai mult?)..dar daca stai cu ei acasa ,nu suporti dezordinea si le strangi de "n"ori /ora! doh.gif

erika e sora cu miruna si bucatareasa mare!deci musai cautam ingrediente;miruna aduce ustensilele ,(pe alea le prefera,inclusiv caserole ,polonice etc!)si se apuca fetele de "prajiturit"!!!astae e etapa 2:luisa!!care trebuie sa imi ia o bucata de aluat sa suceasca si sa invarteasca!!

ps:sa avem putere si spor !!
aly80r
QUOTE(Sara1 @ Dec 3 2009, 08:50 PM) *
Eheeiii, pai sunt sanse sa-i depaseasca pe ai mei! Doar e fetita si e mai harnica! yes.gif Am ris cu lacrimi, de s-au mirat colegii! Ma bucur ca nu sunt singura torturata cu neverending ordine si curatenie! bere.gif

Pai.......ce sa-ti spun? Strang de n-spe ori pe zi si in urma mea zici ca a trecut taifunul. Ma bucur si eu sa aud ca nu sunt singura torturata astfel laugh.gif
aly80r
QUOTE(mir0108 @ Dec 3 2009, 08:56 PM) *

sara ,tu ai marele avantaj ca le gasesti asa cand vii de la munca ..si cot la cot cu ei ,le strangi in jumatate de ora(sau mai mult?)..dar daca stai cu ei acasa ,nu suporti dezordinea si le strangi de "n"ori /ora! doh.gif
erika e sora cu miruna si bucatareasa mare!deci musai cautam ingrediente;miruna aduce ustensilele ,(pe alea le prefera,inclusiv caserole ,polonice etc!)si se apuca fetele de "prajiturit"!!!astae e etapa 2:luisa!!care trebuie sa imi ia o bucata de aluat sa suceasca si sa invarteasca!!

Inca n-am reusit sa o pozez si cu ustensilele de bucatarie anima1.gif . Mai nou a scapat pe jos (gresie) un ibric de i-a zburat tot zmaltul liwlol.gif
dyana
QUOTE(Sara1 @ Dec 3 2009, 06:20 PM) *
Ce ziceti, se poate crede ca e aceeasi camera? wacko.gif
Va invit si pe voi sa postati grozavenii din astea, daca aveti parte de ele! yes.gif

Ce camere superbe camera superba love1.gif laugh.gif

7:31 PM

mir0108
QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 09:28 PM) *

ordine si disciplina...exista si o "partea a2a"? oFloare1.gif
Sara1
QUOTE(mir0108 @ Dec 3 2009, 08:56 AM) *

Tu chiar crezi ca e avantaj, dupa 8 ore de munca, sa vin acasa si sa string de n-1 ori? nono.gif Mai ales ca nu prea stringem noi cot la cot-si in plus, eu mai am si nebunia de a vrea sa pun juca in cutii, pe caprarii!

QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 09:28 AM) *

Pe bune? Amindoua ti se pare superbe?

Mai astept pozici cu nebunici mari sau mici! laugh.gif
dyana
QUOTE(mir0108 @ Dec 3 2009, 07:34 PM) *

ooo, da; chiar foarte curand wink.gif Deocamdata Lara se ocupa de bucatarie, vad; cred ca imi face in ciuda. doh.gif
Sara1
QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 09:28 AM) *

Tu ai postat pozele astea, ca sa ne arati ce copil cuminte ai tu? rolleyes.gif
dyana
QUOTE(Sara1 @ Dec 3 2009, 07:38 PM) *
Pe bune? Amindoua ti se pare superbe?

Mai astept pozici cu nebunici mari sau mici! laugh.gif

Inca putin...revin imediat tongue.gif
Si da: amandoua mi se par superbe: imi plac la nebunie camerele de copii pline de jucarii wub.gif Chiar si mai dezordonate. tongue.gif
Sara1
QUOTE(mir0108 @ Dec 3 2009, 09:34 AM) *

Mir, fii mai explicita! Chiar ca nu pricep! oFloare.gif
dyana
QUOTE(Sara1 @ Dec 3 2009, 07:41 PM) *
Tu ai postat pozele astea, ca sa ne arati ce copil cuminte ai tu? rolleyes.gif

Nu, sa iti arat cat dureaza ordinea, si la mine. laugh.gif
mir0108
QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 09:39 PM) *
ooo, da; chiar foarte curand wink.gif Deocamdata Lara se ocupa de bucatarie, vad; cred ca imi face in ciuda. doh.gif

esti tareee,rad cu lacrimi!!! laugh.gif
am "regizat"si eu un filmulet cu miru..!obisnuia sa ne articuleze..si fiindca am certat-o mai tare ,a pus un botic ,era superba !!!imi trezea o emotie ,un fel de mila amestectata cu haz mare!!...si cum voiam sa surprind pe camera momentul...am instigat copilul la violenta:asa ca m-a "articulat"..eu am certat-o si a iesit un filmulet de vis!!

vezi cum o tentezi sa intre in actiune!...ah!dar la bucatarie ,nu iti "aranjeaza "nimic? laugh.gif
Sara1
QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 09:44 AM) *
Nu, sa iti arat cat dureaza ordinea, si la mine. laugh.gif

Aha! M-am prins, deci dureaza cit ii ia Larei sa parcurga camera pe diagonala!!!! love1.gif liwlol.gif
dyana
QUOTE(mir0108 @ Dec 3 2009, 07:46 PM) *
esti tareee,rad cu lacrimi!!! laugh.gif
am "regizat"si eu un filmulet cu miru..!obisnuia sa ne articuleze..si fiindca am certat-o mai tare ,a pus un botic ,era superba !!!imi trezea o emotie ,un fel de mila amestectata cu haz mare!!...si cum voiam sa surprind pe camera momentul...am instigat copilul la violenta:asa ca m-a "articulat"..eu am certat-o si a iesit un filmulet de vis!!

vezi cum o tentezi sa intre in actiune!...ah!dar la bucatarie ,nu iti "aranjeaza "nimic? laugh.gif

Mi-o imaginez si eu cat de scumpa a fost wub.gif
Lara nu imi umbla in oale, doar isi aduce toate jucariile in bucatarie; uneori imi ia mai mult sa fac aici ordine decat in camera ei. doh.gif
mir0108
QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 09:51 PM) *
Mi-o imaginez si eu cat de scumpa a fost wub.gif
Lara nu imi umbla in oale, doar isi aduce toate jucariile in bucatarie; uneori imi ia mai mult sa fac aici ordine decat in camera ei. doh.gif

se pare ca e cer senin la voi!!nici urmade furtuna in seara asta!! notworthy.gif
dyana
Mda...din pacate nu are chef de show in seara asta; zice ca doar picteaza tongue.gif Dar promit soleeeeeeemn sa ma revansez rolleyes.gif
myshelle_f
Draga mea Sara, cum ai crezut ca esti singura in asta? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

O sa iti arat de ce este in stare si gogoasa mea, dar un pic mai tarziu. Momentan vreau sa iti spun ca daca apuc sa adun toate cuburile, jucariile din camera de joaca (fosta sufragerie biggrin.gif ) inainte de a adormi, e musai sa coboare din pat, sa le intinda iar prin casa si in 5 minute ii vine somnul wacko.gif

Imediat vin si cu exemplificarea!
myshelle_f
QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 08:33 PM) *
Mda...din pacate nu are chef de show in seara asta; zice ca doar picteaza tongue.gif Dar promit soleeeeeeemn sa ma revansez rolleyes.gif

Pune-le pe alea cand a venit fie-mea in vizita la voi liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ca a ajutat-o pe Lara la.....starnit furtuna
G.Raluca
rolleyes.gif Stati linistite fetelor ca la voi este bine laugh.gif nu stiu daca mai exista vreo camera asa "explodata " ca a Vanessei wacko.gif si fiind fetita "micuta gospodina" face si de mancare folosind orez sau altele yes.gif .
Macar de s-ar juca doar la ea in camera...mprastie jucarii peste tot...zilele trecute era acasa doar ea cu tati ...cand am venit eu nicinu puteam intra in casa ...era blocata intrarea de jucariile ei...era plin de la usa ,tot holul+scari ...nu aveam pe unde calca laugh.gif .
Face ordine daca insistam mad.gif ...in momentele ei bune pune totul frumos la loc dar de cele mai multe ori arunca totul gramada si alandala la ea in camera.
dyana
QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 08:36 PM) *
Pune-le pe alea cand a venit fie-mea in vizita la voi liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ca a ajutat-o pe Lara la.....starnit furtuna

Lara a fost chiar cuminte atunci laugh.gif

QUOTE(G.Raluca @ Dec 3 2009, 08:38 PM) *
rolleyes.gif Stati linistite fetelor ca la voi este bine laugh.gif nu stiu daca mai exista vreo camera asa "explodata " ca a Vanessei wacko.gif si fiind fetita "micuta gospodina" face si de mancare folosind orez sau altele yes.gif .
Macar de s-ar juca doar la ea in camera...mprastie jucarii peste tot...zilele trecute era acasa doar ea cu tati ...cand am venit eu nicinu puteam intra in casa ...era blocata intrarea de jucariile ei...era plin de la usa ,tot holul+scari ...nu aveam pe unde calca laugh.gif .
Face ordine daca insistam mad.gif ...in momentele ei bune pune totul frumos la loc dar de cele mai multe ori arunca totul gramada si alandala la ea in camera.

liwlol.gif))) minunatie mica partners.gif
myshelle_f
QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 08:42 PM) *
Lara a fost chiar cuminte atunci laugh.gif

liwlol.gif ))) minunatie mica partners.gif

Am zis eu ceva de Lara? oFloare1.gif

Aaaaaa, cand are chef e la pantofi in hol si holul plin de pantofi - ii scoate frumos din cutii, scoate hartiile din patofiorii ei (ca deh...asa ii tine mami ca sa nu se strice forma oFloare1.gif ). Si Pt ca inca nu am inchis trotineta si o tin pe hol in casa.....o mai baga si in bucatarie/sufragerie ca poate nu am inteles ideaa: TREBUIE SA PLECAM PA-PAAAAAAAAAA!
dyana
QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 08:45 PM) *
Am zis eu ceva de Lara? oFloare1.gif

Aaaaaa, cand are chef e la pantofi in hol si holul plin de pantofi - ii scoate frumos din cutii, scoate hartiile din patofiorii ei (ca deh...asa ii tine mami ca sa nu se strice forma oFloare1.gif ). Si Pt ca inca nu am inchis trotineta si o tin pe hol in casa.....o mai baga si in bucatarie/sufragerie ca poate nu am inteles ideaa: TREBUIE SA PLECAM PA-PAAAAAAAAAA!

Asta imi aminteste de o perioada de-a Larei, cam cand era de varsta lui Mishu: cand vroia afara, imi intindea toti pantofii pe canapea liwlol.gif
myshelle_f
QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 08:53 PM) *
Asta imi aminteste de o perioada de-a Larei, cam cand era de varsta lui Mishu: cand vroia afara, imi intindea toti pantofii pe canapea liwlol.gif

mie mi le pregateste pe ale mele, pe ale ei, mi le aduce in sufragerie, se pune in fund in hol.......si tot nu ma prind guitar.gif
mir0108
QUOTE(Sara1 @ Dec 3 2009, 09:43 PM) *
Mir, fii mai explicita! Chiar ca nu pricep! oFloare.gif

asteptam partea a2a ,reversul la "ordine si disciplina"era 7,31 atunci..... vad ca lara e "la locul ei "in seara asta...uite ca ne mai fac si cate o surpriza din asta ,strumfii... tongue.gif hi.gif
myshelle_f
Am uitat sa zic de hainutele ei pe care le intinde la fel....in toata casa. Ca ea doar se imbraca sa plece afara!!!! si e si in perioada in care....imprmuta de toate de peste tot: ciorapii si sutienul bunicii, pantalonii tatalui, bluzele mamei si da la schimb bebici, carti rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
USA
Iubita cuscra......si la noi e cam pe acolo..si e doar una....dar ma laud sa spun...ca ea face, ea curata......de aia o las si yo...darrr...DARRR......are ordinea ei, face ordine asa cum crede ea ca e frumos si nimeni nu trebuie sa strice cum a aranjat, ca jar mancam......si inca ceva....camera ei e luna-la serios vorbind...unde face ea ordine e in living room... doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif ....dar in final imi place..se simte ca am miracol in casa....cu dady e mai greut.....vine si el sa se aseze in canapea si Babys "dady stand up...you broke my stuff!"(dady stai in picioare...imi strici lucrurile)..na, mai zi ceva..yo m-am obisnuit sa ma asez pe manerul de la canapea asa in fuga sa aud o stire.... wink.gif
myshelle_f
fie-mea la bucatarit dupa micul dejun (9.30 am)

Am adunat tot duuupa ce am terminat de pus mancarea la foc! rolleyes.gif
Sara1
QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 10:35 AM) *
Draga mea Sara, cum ai crezut ca esti singura in asta? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

O sa iti arat de ce este in stare si gogoasa mea, dar un pic mai tarziu. Momentan vreau sa iti spun ca daca apuc sa adun toate cuburile, jucariile din camera de joaca (fosta sufragerie biggrin.gif ) inainte de a adormi, e musai sa coboare din pat, sa le intinda iar prin casa si in 5 minute ii vine somnul wacko.gif

Imediat vin si cu exemplificarea!

Da, da, astept exemplificarea! Ca mi-e greu sa-mi imaginez! yes.gif

QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 10:36 AM) *

Pune-le, pune-le!!!
QUOTE(G.Raluca @ Dec 3 2009, 10:38 AM) *

Nuu pot sa cred!!!!! Chiar asa? liwlol.gif Atunci chiar ca ma potolesc! Vreau exemplificari, sa le arat mamei mele-si respectiv bunica lor, ca sa nu mai sufere asa tare saraca, vazind dezastrul pe care ea nu-l poate stringe inainte sa vin eu acasa si sa-l vad si eu! SI inca ceva, si la noi pe jos erau fulgisori de porumb imprastiati peste tot, dar aia n-au mai iesit in poza! doh.gif bere.gif
Sara1
QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 11:55 AM) *

E tareee!!! SI are numai un an! Mi-aduc aminte ca si ai mei erau fascinati de oale, capace si linguri de lemn si le insirau si bateau toba in ele! Era un infern auditiv! wacko.gif
mirela bz
QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 09:55 PM) *

fain rau topicul asta , mai sara!!!
mishu super.gif cam asa e si alexia deabia se vede dintre ibrice capace , polonice si cutii , ligheane !
le scoate singura , dar ii dau si io , numai sa ma lase sa fac mancare , curatenie si alte chestii laugh.gif apoi iar in urma ei !!!
poze cred ca nu am facut la mom respectiv , dar urmeaza........
Sara1
QUOTE(mirela bz @ Dec 3 2009, 12:02 PM) *
fain rau topicul asta , mai sara!!!
mishu super.gif cam asa e si alexia deabia se vede dintre ibrice capace , polonice si cutii , ligheane !
le scoate singura , dar ii dau si io , numai sa ma lase sa fac mancare , curatenie si alte chestii laugh.gif apoi iar in urma ei !!!
poze cred ca nu am facut la mom respectiv , dar urmeaza........

Pai te rog, sa faci poze si sa ne arati si noua de ce e in stare papusica! Cit despre topic puteam sa-l mai numesc Dezastre usor de reparat! laugh.gif Ce sa faca si ei, saracii, doar n-o sa stea cuminti pe canapea sa tricoteze! laugh.gif
Sara1
QUOTE(USA @ Dec 3 2009, 11:06 AM) *
Iubita cuscra......si la noi e cam pe acolo..si e doar una....dar ma laud sa spun...ca ea face, ea curata......de aia o las si yo...darrr...DARRR......are ordinea ei, face ordine asa cum crede ea ca e frumos si nimeni nu trebuie sa strice cum a aranjat, ca jar mancam......si inca ceva....camera ei e luna-la serios vorbind...unde face ea ordine e in living room... doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif ....dar in final imi place..se simte ca am miracol in casa....cu dady e mai greut.....vine si el sa se aseze in canapea si Babys "dady stand up...you broke my stuff!"(dady stai in picioare...imi strici lucrurile)..na, mai zi ceva..yo m-am obisnuit sa ma asez pe manerul de la canapea asa in fuga sa aud o stire.... wink.gif

Cuscra, hai, sari cu poze cu sufrageria devastata! Arata-ne ca Babys nu se lasa mai prejos! love1.gif
TESYMO
QUOTE(mir0108 @ Dec 3 2009, 07:34 PM) *

La noi e tot timpul cand e treaz Darius doar 'partea a 2a' doh.gif

Buna idee ai avut Sara, pt ca eu inainte de fiecare poza tre sa strang ceva , sa dau la o parte cateva lucruri sa nu se vada in poza nervi.gif biggrin.gif ...incep si eu de maine sa fac poze 'misto' cu Darius la lucru cool.gif
TESYMO
QUOTE(Sara1 @ Dec 3 2009, 10:08 PM) *
Pai te rog, sa faci poze si sa ne arati si noua de ce e in stare papusica! Cit despre topic puteam sa-l mai numesc Dezastre usor de reparat! laugh.gif Ce sa faca si ei, saracii, doar n-o sa stea cuminti pe canapea sa tricoteze! laugh.gif

Lumea cred ca nu prea are curaj, pana acum am vazut numai ordine si disciplina fac_curat.gif .... si doar putina distractie la micutele Eryka si Alexandra super.gif
Lili
Sara1, te admir - tu ai doi terminatori tzuc.gif

Dyana - si eu astept probele de..."after" tongue.gif

Mishelle_f - e clar : cand va fi mare fetita ta va deschide un restaurant rolleyes.gif

Aly80r - Erika cunoaste toate...condimentele biggrin.gif

USA- Babys, am mai spus-o...ruleees! partners.gif

asaaaa.....de cat sunt de obsedata ma stiti rolleyes.gif

prin urmare, cand am luat casa mi-am dorit o camera ca un loc de joaca pentru Amy si Rauly ...atat cat mai sunt inca...mici partners.gif

precizez ca au fost zile si mai si mai...oricum zilnic strang si zilnic ma socheaza cat pot sa mai imprastie si cat pot sa ma ignore cand ii vreau ca parteneri de curatenie doh.gif

imi amintesc o data cum a aratat bucataria dupa ce s-au gandit sa-si faca singuri - clatite anima1.gif blink.gif sau altadata cand efectiv nu am reusit sa intru in camera..deoarece nu se mai deschidea usa : pana si din fotolii facusera...topogane yes.gif doh.gif

acum si dovezi : before and after

amy si verisorii ei ; ea deja obosise

un colt candva ...decent

amy si verisoara ei...l-au facut mai..."wild"

cat m-am chinuit...

si ei...sa-l transforme; noroc cu desenele animate care au temperat atmosfera
floare_albastra
QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 07:28 PM) *

Deci te iubesc, daca imi zici de unde imi iau si eu covor cu soricei si cascaval!!!! biggrin.gif

Fetelor, multa rabdare pentru pitici! Eu m-am cocosat de strans jucarii de pe jos.... tongue.gif
dyana
QUOTE(floare_albastra @ Dec 3 2009, 10:29 PM) *
Deci te iubesc, daca imi zici de unde imi iau si eu covor cu soricei si cascaval!!!! biggrin.gif

Fetelor, multa rabdare pentru pitici! Eu m-am cocosat de strans jucarii de pe jos.... tongue.gif

De la piritex smile.gif
floare_albastra
QUOTE(dyana @ Dec 3 2009, 10:34 PM) *
De la piritex smile.gif

Sarumana'!!!!
aly80r
QUOTE(myshelle_f @ Dec 3 2009, 10:45 PM) *

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Exact, identic, la fel face si Erika. Acum cateva zile am prins-o cu o biluta din aia de gel, din pungutele care se pun in cutiile cu pantofi, in gura......iar tot holul era plin de bilute pe care le alergam, practic, ca sa le strang de pe jos wacko.gif
myshelle_f
Da Mirela, si azi m-a ajutat la spalat vase. Eu cu mainile in chiuveta, ea scotea cateun castron, cateo cana si mi le arata, apoi o rugam sa le puna la loc si ca un facut m-a ascultat!!! partners.gif partners.gif partners.gif deci a fost cumintica. dar daca nu intra de cel putin 3-4 ori in dulap pe zi..nu se simte ea bine!

Iata o alta dovada!

Floare_albastra, deja ai obosit??? sa vedem cand ajungi la oale, papuci, rufe, jucarii!!! eu m-am resemnat tongue.gif

Lili, si eu vreau o camera numai de joaca dar parca nici chiar asa maaaaare ca imi iau campii oFloare1.gif Poate doar atunci cand va fi mare si ordonata rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif am voie sa visez frumos, nu???????????

Tesymo, doar aici ai curaj sa te lauzi!!! in rest....amintiri si sa-i arati cand va zice ca da de greu cu proprii copii biggrin.gif
myshelle_f
Un moment de adevarat rusine oFloare1.gif am trait cand am fost la Lori in casa pentru prima data! Doar ce terminase doamna curatenia si vine fie-mea odihnita de la drum si intarata lumea bouncy.gif

Intram in casa

Incepem sa facem cunostinta....

Deja suntem in largul nostru

Observati si pufuletii, dorinta lui Lori, spre disperarea doamnei care a facut curatenie oFloare1.gif
dolly3
vreau sa multumesc tuturor pentru poze, ma simt mult mai bine dupa ce le-am vazut, credeam ca eu sunt cea mai napastuita liwlol.gif
noi acum suntem la faza de rupt hirtiute...mici-mici-mici doh.gif

dyana, super covorul cu soricei, ma duc sa ma uit daca exista piritex in iasi super.gif

lili, eu nu stiu de unde esti oFloare1.gif - nici macar daca esti in tara rolleyes.gif - si mi-au placut foarte mult scaunele acelea pliante tip cupa - pot sa intreb de unde le-ai cumparat ? smile.gif
aly80r
Ce-mi place de voi ca va intalniti!!! Felicitari eusa_clap.gif ! Va doresc o prietenie lunga si sincera partners.gif

Uite-o si pe a mea in dulap. Pesemne ca d-aia a scos toate hainele......nu avea loc de ele wink.gif

myshelle_f
raaaaad continuuuuu!!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Am prins curaj sa mai exemplific!

Fie-mea la matu-sa in vizita abia intrata in casa

dupa ce a prins curaj

ioana0023
QUOTE(dolly3 @ Dec 3 2009, 10:51 PM) *
vreau sa multumesc tuturor pentru poze, ma simt mult mai bine dupa ce le-am vazut, credeam ca eu sunt cea mai napastuita liwlol.gif
noi acum suntem la faza de rupt hirtiute...mici-mici-mici doh.gif

dyana, super covorul cu soricei, ma duc sa ma uit daca exista piritex in iasi super.gif

lili, eu nu stiu de unde esti oFloare1.gif - nici macar daca esti in tara rolleyes.gif - si mi-au placut foarte mult scaunele acelea pliante tip cupa - pot sa intreb de unde le-ai cumparat ? smile.gif

Din cate stiu eu e din TM...acum nu mai stiu
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.