Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum Se Manifesta Ciclul Peste Sarcina[spoting]
pustiks
postare Aug 5 2008, 10:35 PM
Postare #41


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



Eu incerc in continuare sa am un bb, dar doctorul mi-a descoperit 2 chisturi mici. In plus doctorul a descoperit ca am uterul retrovers si infantil. Se pare ca acestea sunt cauzele pentru care am pierdut sarcina. Acum fac tratament pentru chisturi, fertilitate si sustinerea unei eventuale sarcini. Dupa spusele doctorului ar trebui sa raman insarcinata in 2-3 luni. Mult succes celor care incearca sa aiba un bb si o sarcina usoara pentru cele care sunt insarcinate. Sper ca pana la urma sa avem toate bebei sanatosi si frumosi.


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare Aug 8 2008, 09:49 PM
Postare #42


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



RH-ul cred ca il am pozitiv. Parintii il au amandoi pozitiv, dar eu nu l-am facut. Mi s-a spus ca este greu sa pastrez sarcinile din cauza uterului infantil.
Scuze ca am raspuns asa tarziu, am fost plecata, iar cand am venit am raspuns fugitiv. oFloare1.gif
In privinta testului, doctorul mi-a zis ca daca iese slab pozitiv si nu ai luat pastile care sa influenteze rezultatul, e sarcina. Dupa ce pierzi sarcina poate sa mai fie pozitiv 1-2 saptamani. Nici la mine nu se mai vedea ceva clar dupa ce am pierdut sarcina, dar eu luna urmatoare am avut dereglari mari.
Spor la treaba bananab.gif ca altfel nu reusim sa avem jucaus.gif


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreiutza
postare Oct 13 2008, 12:27 PM
Postare #43


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 41
Inscris la: 13-October 08
Din: valverde del camino
Membru nr.: 42,314



QUOTE(blonddyna @ Nov 22 2007, 07:24 PM) *
fetelor nu stiu ce sa mai zic, mi-a venit o zi apoi nu a mai venit , apoi dupa aproape o luna mi-a venit dar cheaguri de sange negre putine, apoi normal dar alta culoare.....intre timp am pus bine pe mine nu ma mai cuprind hainele nu mi-e bun sutienul...ba cred ca sunt insarcinata ba ca nu sunt ca-mi vine ciclul nu stiu ce sa cred...acuma cel mai rau e ca tre sa astept sa treaca si apoi sa merg la medic, ce credeti ca poate fi?

buna fetelor
si eu am aceasi problema
am toate semnele sarcinii in afara de lipsa menstruatiei si greturile de dimineata
si pot sa spun ca nu amluat kg dar la burtica is cdestul de rotunjoara si chiar am niste dureri
ce credeti ar putea fi vorba de sarcina? :doh:
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dana81
postare Oct 15 2008, 11:08 PM
Postare #44


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,033
Inscris la: 30-September 07
Din: Codlea
Membru nr.: 7,361




Feteleeeeeeeee AJUTOOOOR din nou sad.gif Oare as putea fi insarcinata??? in iulie am fost in concediu. timp in care am fost la CM si am incercat sa-mi opresc sangerarea cu fiole de ergomet! atunci s-a intamplat ultima oara sa am contact sexual si din cate imi amintesc eu .... m-a ferit! deci nu am folosit nik si totusi ... nu stiu dc acum ma gandesc k as putea fi insarcinata! nu am gretzuri , nu-mi e rau ...dar nici cu Darius nu mi-a fost in schimb simt aceleasi balonari ciclu parca e normal ( adik f f f mult si cantitate si durata) ...poate un pic mai inchis la culoare ...dar regulat! si din unele "teste" facute de mine din ce stiam eu ( nu stiu cum sa va explic) ...ceva inauntru e cam deschis si eu stiam k trebuie sa fie inchis ... sad.gif Oare sa nu fi trecut destul timp de cand am nascut si de aceea sa fie inca "deschis" ...
NU STIU DACA ATI INTELES CEVA ....DAR .... doh.gif ASTA MI-AR MAI LIPSI ACUM ... SI SUNT DISPERATA! Nu am facut un test de sarcina pana acum k nu m-am gandit desi m-am ingrasat cam mult de vreo 3 luni dar cu sigurantza o sa fac maine!
Voi ce parere avetzi??? As putea fi de atata timp fara sa-mi dau seama??? cu toate k eu stiu k al -2-lea bb misca mai repede de 4 luni si totusi din perioada 1-7 iulie si pana acum .....
Astept urgent parerile voastre!!! deja incep sa disper!!! multumesc anticipat!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Oct 16 2008, 02:07 AM
Postare #45


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(Dana81 @ Oct 16 2008, 12:08 AM) *
Feteleeeeeeeee AJUTOOOOR din nou sad.gif Oare as putea fi insarcinata??? in iulie am fost in concediu. timp in care am fost la CM si am incercat sa-mi opresc sangerarea cu fiole de ergomet! atunci s-a intamplat ultima oara sa am contact sexual si din cate imi amintesc eu .... m-a ferit! deci nu am folosit nik si totusi ... nu stiu dc acum ma gandesc k as putea fi insarcinata! nu am gretzuri , nu-mi e rau ...dar nici cu Darius nu mi-a fost in schimb simt aceleasi balonari ciclu parca e normal ( adik f f f mult si cantitate si durata) ...poate un pic mai inchis la culoare ...dar regulat! si din unele "teste" facute de mine din ce stiam eu ( nu stiu cum sa va explic) ...ceva inauntru e cam deschis si eu stiam k trebuie sa fie inchis ... sad.gif Oare sa nu fi trecut destul timp de cand am nascut si de aceea sa fie inca "deschis" ...
NU STIU DACA ATI INTELES CEVA ....DAR .... doh.gif ASTA MI-AR MAI LIPSI ACUM ... SI SUNT DISPERATA! Nu am facut un test de sarcina pana acum k nu m-am gandit desi m-am ingrasat cam mult de vreo 3 luni dar cu sigurantza o sa fac maine!
Voi ce parere avetzi??? As putea fi de atata timp fara sa-mi dau seama??? cu toate k eu stiu k al -2-lea bb misca mai repede de 4 luni si totusi din perioada 1-7 iulie si pana acum .....
Astept urgent parerile voastre!!! deja incep sa disper!!! multumesc anticipat!

unsure.gif eu una nu vad nici un motiv de ingrijorare... nu cred ca esti gravida ... ptr linistea ta, poti face un test oFloare1.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreiutza
postare Oct 23 2008, 11:48 AM
Postare #46


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 41
Inscris la: 13-October 08
Din: valverde del camino
Membru nr.: 42,314



QUOTE(Alexandrina @ Apr 29 2007, 09:39 PM) *
din cate am citit eu pot fi sangerari usoare sau chiar mai abundente decat de obice...dar inchise la culoare.

ajutor fetelor!!!!!!!!!!
eu simt ca sunt insarcinata.........cam de o luna ametesc dimineata si sanii mi s-au marit am abdomenul umflat ,dar medicul meu nici nu vrea sa auda de menstruatie peste sarcina.
zice ca asa ceva este imposibil :crybaby:
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare Nov 3 2008, 07:21 PM
Postare #47


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



Ai facut un test de sarcina? Sau unul de sange pentru sarcina? Vezi sa nu ai dereglari hormonale, daca nu esti gravida.gif


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreiutza
postare Nov 4 2008, 01:34 PM
Postare #48


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 41
Inscris la: 13-October 08
Din: valverde del camino
Membru nr.: 42,314



QUOTE(pustiks @ Nov 3 2008, 06:21 PM) *
Ai facut un test de sarcina? Sau unul de sange pentru sarcina? Vezi sa nu ai dereglari hormonale, daca nu esti :burtic:

am facut test de sarcina si a iesit negativ
analize de sange nu a vrut sa-mi faca pt ca testul a iesit negativ
dar parca simt ca se misca ceva prin burtica si ma doare ff rau pe sub burta
ajung sa cred ca sunt nebuna dar uite o poza
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare Nov 4 2008, 03:31 PM
Postare #49


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



Eu nu stiu ce sa zic. Mergi la un ginecolog. Durerile si burtika umflata nu sunt semne bune, ai putea sa fii racita sau sa ai chisturi. Poate sa fie si jucaus.gif


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreiutza
postare Nov 4 2008, 04:02 PM
Postare #50


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 41
Inscris la: 13-October 08
Din: valverde del camino
Membru nr.: 42,314



QUOTE(pustiks @ Nov 4 2008, 02:31 PM) *
Eu nu stiu ce sa zic. Mergi la un ginecolog. Durerile si burtika umflata nu sunt semne bune, ai putea sa fii racita sau sa ai chisturi. Poate sa fie si jucaus.gif

o sa merg sapt viitoare sa vad ce se intampla ca deja sunt cu nervii la pamant
sa vedem daca nu zice ca is nebuna


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 07:05 PM