Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

13 Pagini V  « < 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Ma Pot Linisti
iulia_marina
postare Sep 11 2009, 03:23 PM
Postare #111


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,576
Inscris la: 12-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,494



QUOTE(maria26 @ Sep 11 2009, 02:56 PM) *
pauza intr-o relatie? de ce? nu inteleg... daca doi oameni se iubesc nu pot sta o zi unul fara celalalt.. eu nu concep sa nu-l vad o zi pe sotul meu... nu ma ia somnul seara daca nu-l simt langa mine in pat... doamne fereste! cum pauza?
esti posesiva pentru ca iubesti... si pentru ca ai pretentia ca si el sa te iubeasca la fel...
daca ai ajuns sa crezi ca tu esti vinovata inseamna ca esti slaba... el ti-a insuflat sentimentul de vinovatie ca sa nu mai ai pretentii de la el.... de unde stii ca nu te-a inselat? l-ai urmarit 24 din 24?




Draga Maria, in primul rand spune ca are 18 ani! Dar mie sincer dupa ce am cicit tot ce s-a postat in topic......... am ramas initial masca. Oricat de necoapta, naiva, mica, etc ai fi nu poti avea asemenea obsesie..... si dupa ce primesti raspunsuri peste raspunsuri care ti-ar indeparta orice dubiu ....... tu tot obsedata ca ramai insarcinata esti? Nu stiu dar mie imi pare tare ciudat....... si dupa mai intreaba daca poti ramanae insarcinata daca ai facut sex in timpul ciclului mestrual.


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Sep 15 2009, 10:23 PM
Postare #112


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



wink.gif)...off...e o chestie greu de explicat...nu e ceva care sa pot controla(sugestiile si strasu si panica si subconstientul)...dar mam linistit dupa ce am inceput sa iau pastile:deci nu mai sunt asa stresata...
cu privire la pauza :eu ma refeream ca am trecut 3 luni la abstinenta(adica nu am mai facut sex prorpiu-zis) dar asta nu inseamna k lam chinuit pe el prea tare pentru k lam ajutat sa treaca mai usor peste pauza asta
poate ca sunt slaba de caracter dar am o groaza de o sarcina acum...si da sunt foarte ferm convinsa ca nu ma ainselat pana acum pentru k il cunosc....stiu e posbil sa spuneti k sunt naiva ca am incredere in el asa tare dar mia dovedit in mult prea multe moduri k ma iubeste (moduri pe care nu am cum sa le mentionez aici k ar fi prea mult de scris)

si am intrebat cu faza cu ramasl pe timpul menstruatie pentru k ma certam cu cineva care spuneam ca nu exista nici cea mai mica sansa ca cineva sa ramana dak este la menstruatie...si am vrut sa ii aduc mai multe argumente ca este posibil sa ramani totusi (desi sansele sunt aproape nule 0,1%)

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Sep 15 2009, 10:36 PM
Postare #113


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Ale tineretii valuri biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulia_marina
postare Sep 17 2009, 08:36 AM
Postare #114


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,576
Inscris la: 12-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,494




QUOTE(d3vil @ Sep 15 2009, 11:23 PM) *
wink.gif)...off...e o chestie greu de explicat...nu e ceva care sa pot controla(sugestiile si strasu si panica si subconstientul)...dar mam linistit dupa ce am inceput sa iau pastile:deci nu mai sunt asa stresata...
cu privire la pauza :eu ma refeream ca am trecut 3 luni la abstinenta(adica nu am mai facut sex prorpiu-zis) dar asta nu inseamna k lam chinuit pe el prea tare pentru k lam ajutat sa treaca mai usor peste pauza asta
poate ca sunt slaba de caracter dar am o groaza de o sarcina acum...si da sunt foarte ferm convinsa ca nu ma ainselat pana acum pentru k il cunosc....stiu e posbil sa spuneti k sunt naiva ca am incredere in el asa tare dar mia dovedit in mult prea multe moduri k ma iubeste (moduri pe care nu am cum sa le mentionez aici k ar fi prea mult de scris)

si am intrebat cu faza cu ramasl pe timpul menstruatie pentru k ma certam cu cineva care spuneam ca nu exista nici cea mai mica sansa ca cineva sa ramana dak este la menstruatie...si am vrut sa ii aduc mai multe argumente ca este posibil sa ramani totusi (desi sansele sunt aproape nule 0,1%)



Eu sincer te-as sfatui ca pana atunci cand te vei casatori si vei avea o relatie oficial, sa va mutati impreuna sa folosesti prezervativul, asta pentru ca pusti in ziua de azi ard tot ce prind, iar in secolul nostru cum bolile venerice sunt precum reclamele si spoturile bublicitare, e mai bine sa previi... Asta e parearea mea. Pentru oricat demult ti-a demonstrat ca te iubeste si ca iti este fidel pana la proba contratie tot un penis are..... E in natura lor sa copilareasca mai mult!!!! Ai sa vezi ca uneori viata nu e asa roz cum pare iar fluturasi din burtica se transforma uneori in niste ciudateni care nu mai dau emotii placute ci crampe...... Ai mare grija de tine!!!!


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Sep 19 2009, 09:40 AM
Postare #115


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



mersi din suflet pentru sfaturi...oricum stiu k iubi nu ma va insela de curand biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sufletel6
postare Sep 19 2009, 10:21 AM
Postare #116


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 24-June 09
Membru nr.: 96,515



QUOTE(d3vil @ Sep 15 2009, 11:23 PM) *
wink.gif)...off...e o chestie greu de explicat...nu e ceva care sa pot controla(sugestiile si strasu si panica si subconstientul)...dar mam linistit dupa ce am inceput sa iau pastile:deci nu mai sunt asa stresata...
cu privire la pauza :eu ma refeream ca am trecut 3 luni la abstinenta(adica nu am mai facut sex prorpiu-zis) dar asta nu inseamna k lam chinuit pe el prea tare pentru k lam ajutat sa treaca mai usor peste pauza asta
poate ca sunt slaba de caracter dar am o groaza de o sarcina acum...si da sunt foarte ferm convinsa ca nu ma ainselat pana acum pentru k il cunosc....stiu e posbil sa spuneti k sunt naiva ca am incredere in el asa tare dar mia dovedit in mult prea multe moduri k ma iubeste (moduri pe care nu am cum sa le mentionez aici k ar fi prea mult de scris)

Scuze ca intervin si eu in discutie, dar sunt absolut de acord cu iulia_marina!
Legat de abstinenta, nu stiu care e ideea ta despre asta, dar din ce ai descris tu mi se pare ca abstinenta a fost pt tine, nu pt el... oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulia_marina
postare Sep 21 2009, 03:59 PM
Postare #117


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,576
Inscris la: 12-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,494



QUOTE(d3vil @ Sep 19 2009, 10:40 AM) *
mersi din suflet pentru sfaturi...oricum stiu k iubi nu ma va insela de curand biggrin.gif



Asa de increzatoare eram si eu ! Dumnezeu sa fie cu tinesi sa iti lumineze sufletul si mintea!


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulia_marina
postare Sep 21 2009, 04:01 PM
Postare #118


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,576
Inscris la: 12-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,494



QUOTE(sufletel6 @ Sep 19 2009, 11:21 AM) *
Scuze ca intervin si eu in discutie, dar sunt absolut de acord cu iulia_marina!
Legat de abstinenta, nu stiu care e ideea ta despre asta, dar din ce ai descris tu mi se pare ca abstinenta a fost pt tine, nu pt el... oFloare1.gif


Asa este cand suntem tineri si credem ca tot ce zboara se mananca! Oricum, oricite sfaturi i-am da noi pana nu da cu capul de sus nu va vede pragul de jos!! Asa cum spunea mariamaria Ale tineretii valuri!!! Pup


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Sep 23 2009, 11:22 AM
Postare #119


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



da cam asa e....pana nu trecem prin ce trebuie sa trecem nu invatam ce este de invatat wink.gif)....mz de sfaturi:*
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackButterfly
postare Jan 4 2010, 01:10 PM
Postare #120


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 309
Inscris la: 23-December 09
Din: Bucuresti, for the moment...
Membru nr.: 122,848



QUOTE(d3vil @ Sep 23 2009, 11:22 AM) *
da cam asa e....pana nu trecem prin ce trebuie sa trecem nu invatam ce este de invatat wink.gif)....mz de sfaturi:*




draga d3vil, sa iti povestesc cum a fost in cazul meu. Ma regasesc in ceea ce spui, dar numai intr-o oarecare masura.

Am fost implicata intr-o relatie de 2 ani si 3 luni, timp in care nu s-a intamplat absolut nimic. Doi ani mai tarziu, am cunoscut un alt baiat, cu care mi-am inceput viata sexuala, dupa doar 2 luni de relatie. Aveam aproape 19 ani.
Important e sa fii sigura ca e alesul. In privinta mea, evident a avut ceva special, care mi-a spus dupa doar 2 luni ca el e acela. Suntem impreuna si acum, dupa 1 an si 8 luni. Si ne iubim cu adevarat. De unde stiu? Pentru ca el e cel care are mai multa grija de noi. Daca nu ma simt bine sa facem sex, sau exista ceva ce ma indispune, el este cel care spune ca putem astepta pana vom fi mai relaxati.

La inceput, si eu eram ca tine.Cred ca fiecare din noi este nelinistita cu privire la sarcina la inceput. Dar daca ai langa tine pe cine trebuie, treci peste asta. Au existat la inceput momente cand aveam anumite ”simptome” si credeam ca s-a intamplat ceva, desi era doar in mintea mea asta, prietenul meu este cel care a mers sa cumpere test de sarcina, ca sa ma linisteasca si sa imi arate ca nu e nimic.

Eu zic pana la urma ca daca ai pe cine trebuie langa tine, poti sta linistita. dar trebuie sa fii sigura ca el este cel care merita sa fie primul tau iubit, in adevaratul sens al cuvantului. Noi asteptam cu nerabdare sa terminam facultatea si sa ne casatorim. Si ne dorim foarte mult un bebe, numai ca nu acum. Ni-l dorim in viitor.

Sper sa te fi ajutat cu ceva. iti doresc mult succes.


--------------------

[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

13 Pagini V  « < 10 11 12 13 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 08:11 PM