Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

58 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fleacuri De Toate Zilele, Jurnal
marimaria
postare Oct 23 2009, 07:41 PM
Postare #31


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(maria26 @ Oct 23 2009, 06:02 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
am un coleg de la comercial care imi spune in fiecare dimineata sa nu-mi mai arat gingivita liwlol.gif liwlol.gif ( eu dimineata intru in birou la comercial sa iau cheia pentru biroul meu...

Sa-i spui lu' ala ca ti s-a spus ca ai cea mai splendida gingivita si el sa si-o trateze pe-a lui cu tantum verde collutorio.
Zambeste Marie ca ai zambet fain nu baga de sama la toti natarii liwlol.gif

Aceasta postare a fost editata de marimaria: Oct 23 2009, 07:41 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicole@
postare Oct 24 2009, 09:42 AM
Postare #32


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 31
Inscris la: 21-October 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 116,758



QUOTE(marimaria @ Oct 23 2009, 04:58 PM) *
Pai sunt de pe plaiuri moldovene...........soldoveanca liwlol.gif daca a-ti sti ce solduri am liwlol.gif liwlol.gif
Cam de pe la Vaslui-Barlad, ultimul judet pe lista saracilor dar cu suflet bogat.


cam lata as zice eu...da, zi-mi si mie,te-a ajutat in viata, sa ai sufletul bogat?te-ntreb,ca esti mai experimentata... floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Oct 25 2009, 09:14 AM
Postare #33


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Vineri seara, accident

Te asteptam la cina, aveam preparat ceea ce-ti place tie mult, ciorba cu mazare si cartofi.
Strageam fata in brate si ne uitam la tv, stateam inghesuite una in alta pe divan asteptandu-te.
Sora ta vine in graba si ma anunta ca sa-mi iau ceva lucruri cu mine si sa vin la spital ca ai avut accident.
Am crezut ca-i o gluma, apoi am crezut-o pe cuvant, dar imi imaginam un picior fracturat.
Pe strada am vazut locul accidentului, masina mergea incet, incet si dinainte mi se derulau toate: motocicleta mototolita intr-o parte, hainele tale rupte si pline de sange, lume multa, carabinierii, masini in coada si multe, multe (prea multe) lumini.
Te dusesera deja la spital, erai in mainile ingerilor in halate.
Tremuram de frig, dintii imi clataneau.......e strada pe care o parcugeai in fiecare zi, dimineata si seara.......era imposibil sa se intample ceva la un kilometru de casa.
La spital mi se spune ca esti in stare grava, dar tot nu credeam.
La un om de 119 kile (atat aveai ultima oara cand te-ai cantarit acasa si controlai des pt ca vroiai sa slabesti) nu credeam ca se poate intampla ceva grav, tu erai tare erai ursul care ne proteja...........in bratele tale gaseam caldura, ma simteam in siguranta.

Offfffffffffff Doamne, am inceput sa te aud cum urlai de durere, tu nu te-ai plans niciodata de durere, tu ai suportat totul mereu.
Plangeai, strigai si sufletul ma durea tare, urla in mine a neputinta.
Te tot purtau dintro parte in alta si fiecare os te durea............intri la radiografie.
Niste asistenti ies cu brancarda uda de sange......sangele tau era acolo si picura uniform pe podea.............dare de sange.
Offffffffffffffff Doamne cat te mai chinuie.

Orele trec si tu tot de la un repart la altul te plimbi....tomografie, raze, tomografie, raze si iar tomografie......mi se face lista cu toate oasele rupte in tine: fracturi interne si externe....picioarele, mainile, bazinul si 10 coaste.
Colac peste pupaza un plaman perforat........drenaj de sange.

In sfarsit o veste buna, intri urland si plangand in sala de operatie, ne luam ramas bun......Ciao amore mio, ci vediamo dopo..........semnez un document si-mi fac cruce.......Doamne Ajuta!

Trec orele........un medic iese, deja au refacut bazinul care pierdea mult sange, de-acum incep cu celelalte.
Alte ore, iar iese medicul, Slava Domnului ca ne tine la curent.............au terminat un picior.
Alte ore, de data asta medicul intarzie la intalnire...........dupa mult timp infinit iese, esti mai bine si au trecut la alt picior.
Urmeaza pe rand mainile.
Dupa 11 ore jumate esti "robocop-ul meu", plin de suruburi la toate incheieturile.

De data asta te plimbi fara durere, dormind un somn linistit, la reanimare.
Ochii inchisi respirand normal, offff cand iti voi auzi din nou sforaitul ala care-mi o stare de siguranta ca ursul meu e acasa? Chipul curat fara sange si in gura un tub.
Esti atat de frumos..........
Cartela clinica data de medic si orele de vizita..............esti inca in pericol, dar tu esti tare si vei rezista.
Ai avut forta sa faci si o gluma la intrarea in sala de operatie...........nepotul tau ti-a zis: "Nene esti o roca si tu ai raspuns, Daaaaa un munte"

Te iubesc mult!
Diseara vin sa te vad.

Aceasta postare a fost editata de marimaria: Oct 25 2009, 09:19 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 25 2009, 09:32 AM
Postare #34


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(marimaria @ Oct 25 2009, 09:14 AM) *
Vineri seara, accident

Te asteptam la cina, aveam preparat ceea ce-ti place tie mult, ciorba cu mazare si cartofi.
Strageam fata in brate si ne uitam la tv, stateam inghesuite una in alta pe divan asteptandu-te.
Sora ta vine in graba si ma anunta ca sa-mi iau ceva lucruri cu mine si sa vin la spital ca ai avut accident.
Am crezut ca-i o gluma, apoi am crezut-o pe cuvant, dar imi imaginam un picior fracturat.
Pe strada am vazut locul accidentului, masina mergea incet, incet si dinainte mi se derulau toate: motocicleta mototolita intr-o parte, hainele tale rupte si pline de sange, lume multa, carabinierii, masini in coada si multe, multe (prea multe) lumini.
Te dusesera deja la spital, erai in mainile ingerilor in halate.
Tremuram de frig, dintii imi clataneau.......e strada pe care o parcugeai in fiecare zi, dimineata si seara.......era imposibil sa se intample ceva la un kilometru de casa.
La spital mi se spune ca esti in stare grava, dar tot nu credeam.
La un om de 119 kile (atat aveai ultima oara cand te-ai cantarit acasa si controlai des pt ca vroiai sa slabesti) nu credeam ca se poate intampla ceva grav, tu erai tare erai ursul care ne proteja...........in bratele tale gaseam caldura, ma simteam in siguranta.

Offfffffffffff Doamne, am inceput sa te aud cum urlai de durere, tu nu te-ai plans niciodata de durere, tu ai suportat totul mereu.
Plangeai, strigai si sufletul ma durea tare, urla in mine a neputinta.
Te tot purtau dintro parte in alta si fiecare os te durea............intri la radiografie.
Niste asistenti ies cu brancarda uda de sange......sangele tau era acolo si picura uniform pe podea.............dare de sange.
Offffffffffffffff Doamne cat te mai chinuie.

Orele trec si tu tot de la un repart la altul te plimbi....tomografie, raze, tomografie, raze si iar tomografie......mi se face lista cu toate oasele rupte in tine: fracturi interne si externe....picioarele, mainile, bazinul si 10 coaste.
Colac peste pupaza un plaman perforat........drenaj de sange.

In sfarsit o veste buna, intri urland si plangand in sala de operatie, ne luam ramas bun......Ciao amore mio, ci vediamo dopo..........semnez un document si-mi fac cruce.......Doamne Ajuta!

Trec orele........un medic iese, deja au refacut bazinul care pierdea mult sange, de-acum incep cu celelalte.
Alte ore, iar iese medicul, Slava Domnului ca ne tine la curent.............au terminat un picior.
Alte ore, de data asta medicul intarzie la intalnire...........dupa mult timp infinit iese, esti mai bine si au trecut la alt picior.
Urmeaza pe rand mainile.
Dupa 11 ore jumate esti "robocop-ul meu", plin de suruburi la toate incheieturile.

De data asta te plimbi fara durere, dormind un somn linistit, la reanimare.
Ochii inchisi respirand normal, offff cand iti voi auzi din nou sforaitul ala care-mi o stare de siguranta ca ursul meu e acasa? Chipul curat fara sange si in gura un tub.
Esti atat de frumos..........
Cartela clinica data de medic si orele de vizita..............esti inca in pericol, dar tu esti tare si vei rezista.
Ai avut forta sa faci si o gluma la intrarea in sala de operatie...........nepotul tau ti-a zis: "Nene esti o roca si tu ai raspuns, Daaaaa un munte"

Te iubesc mult!
Diseara vin sa te vad.

crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Ce e asta Maria?... crybaby.gif Offfffffffffffffffff
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Oct 25 2009, 09:41 AM
Postare #35


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(ruxy @ Oct 25 2009, 11:32 AM) *
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Ce e asta Maria?... crybaby.gif Offfffffffffffffffff

E cruda realitate Rux.
Astept sa se trezeasca fata si plec iar la spital......... crybaby.gif

Nu e un fleac de data asta, dar cum e singurul jurnal pe care l-am deschis, atunci scriu aici sentimentele si starile mele emotionale.

Aceasta postare a fost editata de marimaria: Oct 25 2009, 09:44 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 25 2009, 09:45 AM
Postare #36


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(marimaria @ Oct 25 2009, 09:41 AM) *
E cruda realitate Rux.
Astept sa se trezeasca fata si plec iar la spital......... crybaby.gif

Intotdeauna am fost de parere ca este un pericol sa mergi pe motocicleta...tatal meu in tinerete a avut un accident la fel de groaznic din acelasi motiv, ...motocicleta.... a stat 6 luni in ghips ......cumplit....sanatate iti doresc Maria...sa se faca repede bine...roaga-te pentru el...sa va fie bine...aveti grija de voi partners.gif

Aceasta postare a fost editata de ruxy: Oct 25 2009, 09:50 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Oct 25 2009, 09:46 AM
Postare #37


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



Neata Marimaria! Asteptam vesti bune!!! Sigur se va face bine!!! Pentru voi, pentru el!! Se va intrema repede!Fugi iute la spital si sa vii mai linistita!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Oct 25 2009, 10:03 AM
Postare #38


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(ruxy @ Oct 25 2009, 11:45 AM) *
Intotdeauna am fost de parere ca este un pericol sa mergi pe motocicleta...tatal meu in tinerete a avut un accident la fel de groaznic din acelasi motiv, ...motocicleta.... a stat 6 luni in ghips ......cumplit....sanatate iti doresc Maria...sa se faca repede bine...roaga-te pentru el...sa va fie bine...aveti grija de voi partners.gif

Asa e, e un pericol, dar din pacate mijloacele finaciare sunt mici si era unicul mod de a se duce la munca cu cheltuiala putina.
Candela va ramane aprinsa zi si noapte.
Multumesc pt gandurile bune, am nevoie, cum de altfel toata lumea are nevoie.

Aceasta postare a fost editata de marimaria: Oct 25 2009, 10:08 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicole@
postare Oct 25 2009, 04:55 PM
Postare #39


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 31
Inscris la: 21-October 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 116,758



QUOTE(marimaria @ Oct 25 2009, 10:14 AM) *
Vineri seara, accident

Te asteptam la cina, aveam preparat ceea ce-ti place tie mult, ciorba cu mazare si cartofi.
Strageam fata in brate si ne uitam la tv, stateam inghesuite una in alta pe divan asteptandu-te.
Sora ta vine in graba si ma anunta ca sa-mi iau ceva lucruri cu mine si sa vin la spital ca ai avut accident.
Am crezut ca-i o gluma, apoi am crezut-o pe cuvant, dar imi imaginam un picior fracturat.
Pe strada am vazut locul accidentului, masina mergea incet, incet si dinainte mi se derulau toate: motocicleta mototolita intr-o parte, hainele tale rupte si pline de sange, lume multa, carabinierii, masini in coada si multe, multe (prea multe) lumini.
Te dusesera deja la spital, erai in mainile ingerilor in halate.
Tremuram de frig, dintii imi clataneau.......e strada pe care o parcugeai in fiecare zi, dimineata si seara.......era imposibil sa se intample ceva la un kilometru de casa.
La spital mi se spune ca esti in stare grava, dar tot nu credeam.
La un om de 119 kile (atat aveai ultima oara cand te-ai cantarit acasa si controlai des pt ca vroiai sa slabesti) nu credeam ca se poate intampla ceva grav, tu erai tare erai ursul care ne proteja...........in bratele tale gaseam caldura, ma simteam in siguranta.

Offfffffffffff Doamne, am inceput sa te aud cum urlai de durere, tu nu te-ai plans niciodata de durere, tu ai suportat totul mereu.
Plangeai, strigai si sufletul ma durea tare, urla in mine a neputinta.
Te tot purtau dintro parte in alta si fiecare os te durea............intri la radiografie.
Niste asistenti ies cu brancarda uda de sange......sangele tau era acolo si picura uniform pe podea.............dare de sange.
Offffffffffffffff Doamne cat te mai chinuie.

Orele trec si tu tot de la un repart la altul te plimbi....tomografie, raze, tomografie, raze si iar tomografie......mi se face lista cu toate oasele rupte in tine: fracturi interne si externe....picioarele, mainile, bazinul si 10 coaste.
Colac peste pupaza un plaman perforat........drenaj de sange.

In sfarsit o veste buna, intri urland si plangand in sala de operatie, ne luam ramas bun......Ciao amore mio, ci vediamo dopo..........semnez un document si-mi fac cruce.......Doamne Ajuta!

Trec orele........un medic iese, deja au refacut bazinul care pierdea mult sange, de-acum incep cu celelalte.
Alte ore, iar iese medicul, Slava Domnului ca ne tine la curent.............au terminat un picior.
Alte ore, de data asta medicul intarzie la intalnire...........dupa mult timp infinit iese, esti mai bine si au trecut la alt picior.
Urmeaza pe rand mainile.
Dupa 11 ore jumate esti "robocop-ul meu", plin de suruburi la toate incheieturile.

De data asta te plimbi fara durere, dormind un somn linistit, la reanimare.
Ochii inchisi respirand normal, offff cand iti voi auzi din nou sforaitul ala care-mi o stare de siguranta ca ursul meu e acasa? Chipul curat fara sange si in gura un tub.
Esti atat de frumos..........
Cartela clinica data de medic si orele de vizita..............esti inca in pericol, dar tu esti tare si vei rezista.
Ai avut forta sa faci si o gluma la intrarea in sala de operatie...........nepotul tau ti-a zis: "Nene esti o roca si tu ai raspuns, Daaaaa un munte"

Te iubesc mult!
Diseara vin sa te vad.




draga mea,Dumnezeu sa va aiba in paza!imi pare nespus de rau de ceea ces-a intamplat!stiu cat de bucuroasa erai ca tocmai isi gasise de lucru!daca te ajuta cumva,afla ca sunt alaturi de tine...ma voi ruga ca totul sa se termine cu bine!
hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Oct 26 2009, 12:16 AM
Postare #40


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Multumesc de incurajari!
Am fost iar la spital, e inca in pericol...........medicii inca nu-si dau cu parerea, iar plamanul lui inca respira ajutat.
Sper ca noaptea asta sa treaca cu bine si sa intre in refacere.
Noapte buna!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

58 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 01:00 AM