No SSO cookie
  • elabela

Apa plata vs lapte de vaca

Am citit multe despre multe probleme pe care le au mamicile in cresterea copiilor dar nu am gasit ceea ce ma interesa. As dori sa mi se spuna si mie daca este bine ca dau fetitei mele de un an si doua luni apa plata Borsec. vreau sa va spun ca bea apa plata de la varsta de 8 luni, i-am dat mai mult din cauza ca vara ceaiul se strica eu fiind plecata de acasa aproape o zi intreaga, si pana acum n-am avut probleme cu ea dar multe mamici zic ca ar putea avea pe viitor probleme. Astept si eu un sfat, va rog mult si va multumesc.

elabela a intrebat la 04/05/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 385 Vizualizari 0

• Nicolau Laura

Posibil autism la copil de 3 ani

Am un baietel de 3 ani si 7 luni si in urma cu 1 an si jumatate am avut diagnosticul de autism (copilul nu raspundea la nume si nu vb deloc). Am facut tratatment cu Encefabol si Tonotil timp de 5 luni (copulul raspunde la nume), diagnosticul se schimba in "Retard prin nedezvoltare de limbaj" urmam tratament cu Cerebrolisin, cate 10 injectii pe luna timp de 3 luni. Copilul incepe pe neastepate sa numere de la 1 la 10 singur dupa care sa spuna cuvinte . Acum rosteste mai multe cuvinte, intrebarea mea este - este sau nu vorba de Autism in cazul lui? Va multumesc!

Nicolau Laura a intrebat la 03/05/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 573 Vizualizari 0

• mihaela kiss

Diagnosticul de blatocistoza

Baietelul meu in varsta de 6 ani a fost diagnostificat in urma cu 3 zile cu BLASTOCISTOZA (Blastocytis hominis). Medicul de familie mi-a spus ca nu exista tratament si sa revin dupa 2 luni sa refacem analizele coprologice, ca la unii copii/adulti se elimina prin scaun sau sputa dupa saptamini, luni sau ani. Aceasta asteptare nu mi-o pot permite atata timp cit baietelul meu este serios afectat... scadere in greutate, lipsa poftei de mincare, senzatie permanenta de greata, in starile de criza vomeaza (uneori cu singe), dureri mari de burta si-o apatie generala. Ma adresez dvs. prin acest e-mail in speranta primirii unei de-a doua opinii de specialitate de data asta. Locuiesc intr-o tara civilizata dar care d.p.d.v. al sistemului medical si-al interesului fata de pacienti lasa mult de dorit!!!! Personal m-am documentat de pe internet, dar inca nu am gasit raspunsul la problema mea. Am gasit ca medicii din Anglia recomanda Flagyl (metronizadol) impotriva acestui parazit duodenal dar in multe cazuri nu da rezultatul scontat, in schimb nu am gasit perioada de timp in care trebuie administrat si dozajul. Daca ma puteti ajuta cu ceva informatii utile, va multumesc anticipat. Cu stima, Mihaela Kiss

mihaela kiss a intrebat la 02/05/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 1766 Vizualizari 0

Reclama
close_button

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parola
Ati uitat parola?