No SSO cookie
  • adina petrila

Dureri de burta la bebe de 4 luni

Baietelul meu care are 4 luni si jumatate are niste dureri foarte mari de burtica. Am inteles ca perioada colicilor ar fi trebuit sa fi fost trecuta de mult timp, dar el se trezeste noaptea si are crize, plange cite o jumatate de ora, da din picioruse si trage parturi.   Il alimentez la san iar de la trei luni i-am introdus sucurile de fructe si recunosc ca i-am dat copilului si 150 ml suc pe zi.. scaunul nu este zilnic. Uneori dupa ce mananca este foarte nervos. Tipa, isi baga minutele in gurita si le musca cum poate el, plinge. Nu este vorba de dintisori pt. ca am vazut ca inca nu are nimic. Ce ma sfatuiti sa fac pt. ca baietelul meu sa nu mai aiba astfel de dureri? inca ii dau ceaiuri si picaturi pt. colici. el este un copil foarte agitat. poate ca de vina este si alimentatia mea. in general maninc ceea ce stiu ca nu i-ar face rau dar si produse care contin cacao: cereale, prajituri, si beau sucuri neacidulate dar dulci. vreau si eu niste sfaturi. va multumesc.

adina petrila a intrebat la 07/04/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 807 Vizualizari 0

• Cristina

Dintii copilului. Tratament cu zymaflor

Irinucai, fetitei mele care are 2 ani si 2 luni i-am administrat dupa recomandarea medicului ei pediatru Zymaflor. De ceva timp vad ca sunt parerile impartite referitor la administrarea acestui produs. Noi, parintii , considerand ca nu avem o dentitie ca la carte si spunandu-se ca Zymaflorul ajuta in acest sens am mers pe mana medicului ei. Acum sunt destul de "speriata" pot zice, pt. ca studiile arata ca acest Zymaflor produce niste dezechilibre neurologice mai tarziu. Dumneavoastra ce parere aveti? Sa continui administrarea lui pana la varsta de 14-16 ani? Sau sa-l intrerup pana nu e prea tarziu? Dar care ar fi efectele secundare daca l-as intrerupe la varsta de 2 ani? Va multumesc mult. O zi cat mai placuta O mamica ingrijorta Cristina

Cristina a intrebat la 07/04/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 912 Vizualizari 0

• Ursu Madalina

Alimentatia mamei si alaptarea bebelusului

Sunt mamica pentru a doua oara dar nu reusesc sa inteleg de ce bebelusul meu are zile foarte linistite si zile in care este foarte deranjat de burtica.. presupun ca are legatura stransa cu alimentatia mea ... ce ar trebui sa mananc astfel incat sa-i fie lui bine? De ce de ex. noaptea suge la 3 ore si nu are nici un fel de probleme? iar ziua laptele nu mai e la fel de bun ... si ii creeaza probleme de constipatie a.i. reuseste greu sa isi elibereze stomacelul? Bebe are o luna si jumatate .

Ursu Madalina a intrebat la 07/04/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 557 Vizualizari 0

Reclama
close_button

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parola
Ati uitat parola?