No SSO cookie
  • ANCA

Am fost sterilizata laparoscopic, cred ca s-a efectuat cu laserul interventia, aici In Olanda. Am 38 ani, grupa O, Rh negativ. 3 chiuretaje, 2 medical ingestie de antibiotice fara sa stiu de sarcini, al 3 lea la cerere. Un copil nascut la 29 ani grupa o rh pozitiv am facut gama globulina in primele 24 ore dupa nastere. (3,450 si 54 cm , scor 9 nascut prin cezariana din motive medicale) Al doilea copil s-a nascut la 36 ani la 8 luni, dupa 12 ore de contractii mi s-a efectuat anestezie epidurala si cezariana urmata de sterilizare. Copilul 2,650 si 48 cm. De asemenea mi s-a efectuat gama globulina in primele 24 ore dupa nastere. Al doilea copil la 2 luni fara 4 zile avea 5 kg. Mi-a murit in somn: apnee si in singe s-a gasit RSI-respiratory synctial virus. Intrebarile mele sunt... desi am vazut si pe Maia Morgenstein ca a nascut la 40 si de ani ,dar : 1.exista un medic In Romania sau o clinica unde mi s-ar putea reface trompele cum am fost initial 2.care sunt "riscurile" concrete daca iti doresti un copil la 40 de ani Cu stima, Anca

ANCA a intrebat la 05/06/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 264 Vizualizari 0

• cristina

Am 29 de ani inaltime 1.56 greutate 55 kg de 5 ani vreau sa raman insarcinata dar nu am avut nici o sansa sa duc pana la capat dorinta mea si a sotului. de ce? nu stiu nici eu. am ramas insarcintata de 3 ori dar s-au oprit din evolutie, o sarcina am facut chiuretaj. Toate au fost cam de 4 saptamani. Mi-am facut ultimele analize in ianuarie 2006 adica: clamidia , papanicolau, trombofiile si au iesit negative ,de atunci iau in fiecare luna azitrox de 500 mg; pana in aprilie o sa mai iau. Intrebare mea este ce credeti ca ar trebui sa fac sa raman insarcinata si sa pot duce la bun sfarsit sarcina. va multumesc!

cristina a intrebat la 05/06/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 426 Vizualizari 0

• AMALIA

Tratament pentru chlamydia

Atat in perioada mestruala cat si in cea premestruala am dureri uterine. Am fost la medic care mi-a spus ca am uter inflamat si polichisturi ovariene. mi-a recomandat tratament cu ketoprofen. Dvs ce imi recomandati tinand cont ca nu am avut nici o nastere si acum cativa ani am fost tratata de chlamydia (care a iesit la analiza sangelui si nu la analiza secretiilor vaginale) cu amoxicilina. Va multumesc!

AMALIA a intrebat la 05/06/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 241 Vizualizari 0

Reclama
close_button

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parola
Ati uitat parola?