No SSO cookie
  • MIHAELA

Canal lacrimal infundat la copil

FETITA MEA DE 7 LUNI JUMATE S-A NASCUT CU LACRIMALUL INFUNDAT LA OCHIUL DREPT. ACUM 10 ZILE I L-AU "DESFUNDAT" DAR CONTINUA SA-L AIBA TOT ASA ROSU, PUTIN UNFLAT, MAI INCHIS SI PARCA CU PUTINA INFECTIE. AS VREA SA STIU LA CIT TIMP SE VAD REZULTATELE? DACA DE 10 ZILE IL ARE TOT ASA INSEAMNA CA NU I-A REUSIT OPERATIA? V-A TREBUI SA I-L MAI FACA O DATA? SAU DE MAI MULTE ORI? AM PROGRAMARE LA OFTALMOLOG PESTE O LUNA DE ZILE

MIHAELA a intrebat la 17/04/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 157 Vizualizari 0

• ALINA

Astmul bronsic poate fi mostenit

DE LA 16 ANI SUFAR DE ASTM BRONSIC-INFECTO-ALERGIC IAR ACUM 4 ANI JUMATE AM ADUS PE LUME O FETITA EXTRAORDINARA. MI-A FOST TEAMA SA NU PATESC CEVA IN TIMPUL NASTERII SI AM CERUT SA MI SE FACA CEZARIANA. FETITA A FOST SANATOASA SI A AVUT LA NASTERE 2.KG 600. PANA ACUM NU AM AVUT PROBLEME CU EA, DAR PENTRU MAI TARZIU IMI ESTE TEAMA. CREDETI CA AR PUTEA MOSTENI ASTMUL DE LA MINE? CE MA SFATUITI? DACA O SA MAI AM INCA UN COPIL AS PUTEA SA NASC NORMAL? CEZARIANA AM SUPORTAT-O PUTIN MAI GREU SI MA GANDESC CU TEAMA LA INCA O CAZARIANA.

ALINA a intrebat la 16/04/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 338 Vizualizari 0

• Anca Georgescu

Lapta de vaca la copil de 1 an

Ce fel de lapte de vaca pot sa dau unui copil de1 an 2 luni? Cel din comert mi s-a spus de catre dr pediatru sa fie la punga cu grasime 1,5-1,8%. Sa nu fie din acela la cutie UHT ca e pasteurizat la temperatura foarte inalta si nu mai ramane nimic din el. Laptele la punga are termen de valab mai mic si e proaspat.. Ce parere aveti? Ca mai aud mamici care dau bebeilor lapte la dorna, fulga etc numai UHT si cu grasime 3,5%. Cum sa fie laptele si cu ce grasime? pana la 1 an am alaptat-o la san + completare de la varsta de 9 luni cu lapte praf. Pana la 6 luni alimentata exclusiv la san.

Anca Georgescu a intrebat la 13/04/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 536 Vizualizari 0

Reclama
close_button

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parola
Ati uitat parola?