No SSO cookie
  • adina

Baietelul meu care acum are 6 luni a facut acum o luna si jumatate o bronsiolita acuta. Am trata-o cu multe antibiotice pina a trecut. Foarte greu nu s-au mai repetat episodele cu bronsiolita dar aproape saptaminal face rosu in git. Pediatru imi da antibiotic. Baietelul accepta tare greu orice medicament pe gurita si in cele din urma ajungem la injectii mentionez ca ii trece foarte greu. Ce sa fac pt. a nu se mai imbolnavi asa repede? Vreau ceva pt. cresterea imunitatii. Imi este foarte teama de antibiotice de la aceasta virsta. Dar nu se poate altfel. Asa mi se spune. Am inceput sa ii dau enterol atunci cind ii dau antibiotic. Si transpira foarte mult. Ce ma sfatuiti sa fac? Ma ingrijoreaza aceste raceli foarte dese. Nici baita nu prea ii mai fac de frica. Afara iesim dar atunci cind este frumos si baietelul este sanatos. tot ce ii dau sa bea sau sa manince ii incalzesc. ce pot face mai mult? astept raspunsul dv. va multumesc.

adina a intrebat la 14/06/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 451 Vizualizari 0

• CARMEN CIURUSNIUC

Fetita mea, Lorina, are 6 ani. A avut pana acum doua operatii de vegetatii adenoide si este foarte sensibila la capitolul ORL. Am incercat s-o imunizam in fel si fel, dar raceste foarte usor. Va rog sa-mi recomandati un tratament eficient de imunizare. Vigantolul pana la varsta se administreaza?

CARMEN CIURUSNIUC a intrebat la 14/06/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 393 Vizualizari 0

• arrina

Baietelul meu de 5 luni are urechile cam... clapauge. Am incercat cu caciulite stranse pe urechi, dar acum e prea cald si bentita pe care o da jos repede. Oricum nu sunt sigura ca aceste accesorii ar fi rezolvat problema. Ce alta metoda pot folosi ca sa nu ajunga ca elefantelul Bimbo? Asa e conformatia lui sau se poate remedia in timp? Multumesc, Arrina

arrina a intrebat la 14/06/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 219 Vizualizari 0

Reclama
close_button

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parola
Ati uitat parola?