No SSO cookie
  • STROE ALINA

Greutatea ideala la copii. Risc de supraponderabilitate?

Fetita mea are 4 ani si jumatate. 1,10m si 30de kilograme. Va rog sa imi spuneti, este foarte grasa pentru varsta ei? Stiu ca supraponderabilitatea la copii este periculoasa pentru sanatatea acestora. Ce sa fac pentru a scapa de greutatea in exces a fiicei mele?

STROE ALINA a intrebat la 03/04/2006 in Intrebari generale

0 Raspunsuri | 192 Vizualizari 0

• STROE ALINA

Copil supraponderal. Probleme endocrinologice?

Fetita mea are 4 ani si jumatate si 30 de kilograme. Am fost cu ea la medicul endocrinolog si mi-a zis ca nu are probleme cu glanda. I-am tinut un regim si in 10 zile a slabit aproape 4 kilograme. Dupa cateva zile a intervenit ceva si nu a mai putut tine regim, iar fetita mea a pus dublu fata de cat a dat jos. Ce ma sfatuiti sa fac? Va rog sa imi raspundeti urgent. Sunt o mama disperata. Va multumesc

STROE ALINA a intrebat la 03/04/2006 in Intrebari generale

0 Raspunsuri | 131 Vizualizari 0

• Emanuela

Reactii postvaccinare. Febra la copii

Fetita mea a facut vaccinurile pentru 2 luni, cele asigurate de Ministerul Sanatatii. A facut febra 38.1 grd. C timp de 48 ore. N-am putut sa-i scad febra decat cu Panadol sirop de copii, desi nu e indicat pentru copii de 2 luni. I-am administrat cate 2 ml de sirop la fiecare 8 ore. Este normala o reactie febrila timp de 48 ore ( nu stiu sigur daca va mai face febra de acum incolo - in momentul in care scriu s-au implinit 48 ore)?

Emanuela a intrebat la 31/03/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 861 Vizualizari 0

Reclama
close_button

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parola
Ati uitat parola?