No SSO cookie
  • ionut-caplun

Am un baietel de 5 luni. nici eu nici sotia nu putem nici macar tusi. se sperie la orice miscare si plange 3-4 ore continuu, a facut si hernie de la plans.doctorul ne-a dat romergan, fenobarbital, care nu ii ajuta deloc, parca nu i-as da nimic.recomandati-mi ceva, orice, remedii, ceaiuri, medicamente...

ionut-caplun a intrebat la 06/06/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 522 Vizualizari 0

• dana

Am un baietel de 2 luni, alimentat artificial cu NAN1 cu efect bifidogenic . Deoarece era foarte constipat, medicul pediatru i-a prescris lactuloza cu magnezia calcinate (un praf alb preparat in farmacie ). Acum iese cu scaunul o data la 2-3 zile ,moale, dar scaunul este verde. Este normal ? A doua problema a mea este ca baietelul s-a nascut avand buza de jos retrograda, si atunci cand mananca trage mult aer . Tinut ridicat elimina aer 1-1,5 ore dupa ce mananca . Cum mananca la 2-3 ore ar trebui tinut sus aproape permanent . Are si colici. Ce as putea face?

dana a intrebat la 05/06/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 226 Vizualizari 0

• oana ciobotaru

Ma numesc Oana, am un baietel de 8 ani jumatate,are 1,42 inaltime si 42 kg. Vreau sa stiu va rog, care este greutatea normala la varsta si inaltimea lui? Multumesc

oana ciobotaru a intrebat la 05/06/2006, ultimul raspuns din 22/11/2010 in Intrebari generale

1 Raspunsuri | 380 Vizualizari 0

Reclama
close_button

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parola
Ati uitat parola?