Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Robert Fabian
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
ella.iasi
SUPERBE POZELE CU FABIAN SI CU VOI............INTRADEVAR O FAMILIE FERICITA SI IMPLINITA

ninina
QUOTE(Sara1 @ Oct 14 2009, 06:32 PM) *
Bine ati venit acasa, copii cu copilas! Sunteti frumosi si tare dragi mie Deci, de la Demis -Gabriel, la Robert-Fabian? Majora schimbarea! Bafta multa in acomodare, iti uirez sa fie un mare mincacios si ca sfat-incearca sa dormi odata cu el. Viata alaturi de el, ti se va parea mult mai frumoasa daca vei fii odihnita! Pupici minunatei treimi! trandafir.gif pentru mami!

partners.gif ....da tot asa am facut schimbari pana in ultima clipa.....
..multumesc..... partners.gif ...si multumesc si pt sfat.... partners.gif

QUOTE(Alondra @ Oct 14 2009, 06:44 PM) *
Bine-ai venit micutule Fabian!
Felicitari mami inca odata pt o familie asa frumoasa, toti trei niste mumosi! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


Ramona draga....dragutza mea...cea care ai fost din prima clipa cand am intrat pe forum pana acum...cea care m-ai adugat in listutza de aspirante....iti multumesc pt tot.... trandafir.gif
QUOTE(meaw_ela @ Oct 14 2009, 07:15 PM) *
Fori de la noi pentru o familie frumoasa si dragastoasa!!!
Bine ai venit acasa ROBERT FABIAN ! Sa le colorezi viatza parintzilor tai minunatzi , sa le-o umpli de bucurii cu succesele tale si sa ai parte de noroc si dragoste intotdeauna frumos mic!!! rolleyes.gif partners.gif

Felicitari taticului pentru aranjamente, flori si poze.!!!.LOL! Am si eu cu Niko in aceeasi pozitie- atata dragoste si grija emanati! partners.gif Tu frumoasa mamica aratzi fenomenal- ce sa te mai sfatuiesc sa te incingi la mijloc ca nu-ti trebuie. Apa multa sa bei sau ceai ca trece si la el prin lapte. Orice sfat ai nevoie nu ezita sa intrebi- sunt sigura ca instinctiv faci tot ce trebuie dar noi vrem sa ajutam si cand nu este nevoie! :rolleyes:Dormi cand doarme si el...Of. as vrea sa fiu langa tine sa -ti fiu de ajutor... milioane de pupici zboara catre voi cu mare viteza!!!!

Ela...ce cuvinte pline de farmec.....
...esti deosebita...cuvintele tale ung sufeltul omului.....
..te imbratise si te pupik si pe tine...si pe puiutii cei mici... trandafir.gif
dyana
QUOTE(ninina @ Oct 15 2009, 12:55 PM) *
Merci Diana.....
...da a trecut timpul asa repede.....muream de frica acum o saptamana....incercam sa fiu tare....dar imi era o teama de nastere....dar am scapat....si sunt super fericita... trandafir.gif
...deci imi dai fata nora....daca e frumos bebe meu... hug.gif

Se vede ca esti super fericita partners.gif Fata eu ti-o dau cu drag, doar ca trebuie sa te rafuiesti...cu Sara pentru ea. biggrin.gif Cum daca e frumos bebe tau??? doh.gif E SUPERB!! love1.gif
Alte poze???
ralucastef
FELICITARI NININA CA A-TI VENIT ACASA
sunteti tare frumosi si dragi mie
mii de pupici
ninina
QUOTE(oana.c @ Oct 14 2009, 08:06 PM) *
trandafir.gif [i][b][size=3]draga ninina,

felicitari inca o data pentru minunea care a aparut in viata voastra, intradevar era lucrul care lipsea din poza familiei voastre, acum imaginea e completa...... se vede........se simte ca sunteti cu adevarat fericiti.

Multumesc Oana....
...de abia astept sa te vad si pe tine cu puiul in brate..mai ai tare putin.... partners.gif

QUOTE(ssimmona @ Oct 14 2009, 08:14 PM) *
Buna seara, dragii mei! cat ma bucur sa va vad! super.gif
M-au cuprins o multime de emotii, avand in vedere ca te cunosc inca de pe vremea cand eram colege la VSFM rolleyes.gif ... incredibil de repede trece timpul ... la fel de repede vor creste si copiii mari anima1.gif ... si curand imi voi cunoaste si eu bebelusul wub.gif ....
Feicitari din suflet! indrept catre voi o multime de ganduri frumoase si toate urarile de bine! oFloare.gif
Bisous de Paris! tzuc.gif

Simona mea draga....acum te asteptam pe tine sa-ti vedem puiul.....mai ai si tu asa putin......
...cat despre faptul ca e baiat......hmmmmmmmm....nu il dau pe toate fetele din lume.....e asa dulce si scump ...de numai pot de dragul lui.....
...o sa vezi si tu ca peste putin timp ai sa-mi dai dreptate......desi parca imi venea sa.i zic printesa lui mami.... laugh.gif laugh.gif ...imi doresc tare mult sa ne intalnim...daca ajung la MAdrid sigur te anunt sa ne vedem.....sotul chiar azi a plecat,,,dar noi suntem prea mici ca sa plecam.....dar mai incolo poate ajungem....
....saracina usoara in continuare.....si nastere usoara......


QUOTE(fatma @ Oct 14 2009, 09:16 PM) *
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
sa va traiasca ninina sa va bucurati de ingerasul vostru...... trandafir.gif


...multumesc FAtma frumoasa mea....
....si un pupik mare la Melek.... hug.gif
QUOTE(gabrielle2003 @ Oct 14 2009, 09:19 PM) *
ninia sunteti...........SUPERBI!
Ma bucur sa va vad pe toti trei
suntei o familie fericita si implinita
ROBERT-FABAIN sa va aduca numai bucurii si tot ce e e frumos1
suntem alaturi de voi!


Multumesc GAbi...intodeauna ai fost alaturi de mine....si iti multumesc..... hug.gif
QUOTE(simina_ana @ Oct 14 2009, 11:16 PM) *
SUNTETI DE VIS!!!!
SI STIU CA FABIAN VA FI LA FEL CA VOI!!! E DEJA VEDETA AICI PE FORUM SI TOTI IL IUBIM....ASA CUM TE IUBIM PE TINE....MAMICA DRAGA!!!!
TOT BINELE DIN LUME VI-L DORESC!!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

vedeta???? liwlol.gif ...daca ar sti el.....m-ar tine noptile treaza.....de mandru ce ar fi liwlol.gif liwlol.gif ....si noi te iubim draga mea...si primeste un pupik mare de la FAbian....
ninina
QUOTE(nalya @ Oct 14 2009, 11:22 PM) *
ninina draga mea,sa sti ca nu m-am saturat sa va privesc...
MAI VREAU POZE,sunteti asa de frumosi
si bebe e atat de dulce wub.gif

partners.gif hug.gif ....da....pozeeee...e greu sa-l prin pe puiul meu treaz,,,,eventual cand are noaptea colici liwlol.gif
...dar fi sigura ca va tin la curent cu evolutia lui.....
...tot vreau sa.i prin zambetul dar din cauza blitului se straba liwlol.gif

QUOTE(Mikaell @ Oct 15 2009, 12:27 AM) *
Felicitari inca odata ,draga ninina!!! eusa_clap.gif Ai dat viata la o minune de ingeras!!!Sa va traiasca si sa va bucurati de el si DD sa va dea multa sanatate si fericire!!! floare2.gif

MUltumesc Mikaell hug.gif ....sanatatea e cea mai importanta....

QUOTE(EMY2000 @ Oct 15 2009, 11:19 AM) *
felicitari draga mea ninia.ai un ingeras superb.ce mai terce timpul asta ...parca mai ieri erai pe topicul vreau sa fiu mami...si uite ca azi ni-l prezinti deja pe cavalerul tau frumos.sa va traiasca si sa fiti fericiti. wub.gif tzuc.gif

...da trece timpul tare repede...nici mie nu imi vine sa cred....
..parca mai ieri ma bucuram ca am ramas insarcinata....

QUOTE(hellena09 @ Oct 15 2009, 11:47 AM) *
Doamne, Irina, ce puiuc dulce dulce ai! love1.gif
Va pupam de milioane de ori! hug.gif

hug.gif multumim ...si noi te pupam de miliarde de ori tongue.gif
ninina
QUOTE(Mih@ela @ Oct 14 2009, 07:37 PM) *
Felicitari,mami ninina!!!! trandafir.gif Sa raiasca sanatos Robert,sa va umple viata numai cu bucurii!
Oricand,de un sfat de ai nevoie,nu ezita si cheama-ne! notworthy.gif trandafir.gif trandafir.gif

...multumesc...sigur c am nevoie de sfaturi...ca sunt incepatoare.....si ma bucur ca va am...si va cunosc... partners.gif

QUOTE(ella.iasi @ Oct 15 2009, 01:31 PM) *
SUPERBE POZELE CU FABIAN SI CU VOI............INTRADEVAR O FAMILIE FERICITA SI IMPLINITA


Ella multumim....astept cu nerabdare sa-l vad si pe puiul tau..... partners.gif
QUOTE(dyana @ Oct 15 2009, 04:05 PM) *
Se vede ca esti super fericita partners.gif Fata eu ti-o dau cu drag, doar ca trebuie sa te rafuiesti...cu Sara pentru ea. biggrin.gif Cum daca e frumos bebe tau??? doh.gif E SUPERB!! love1.gif
Alte poze???

partners.gif ...alte poze....hmmm cam greu cu bebe meu care doarme incontinu.... laugh.gif
...ma chinui sa prin un zambet ca e tare zambaret....dar cand aude apartul se schimba repede... laugh.gif
...cu SAra????...nustiu daca reusesc...are doua comori tare faine........si o sa trebuiasca sa stau la coada..... liwlol.gif

QUOTE(ralucastef @ Oct 15 2009, 04:50 PM) *
FELICITARI NININA CA A-TI VENIT ACASA
sunteti tare frumosi si dragi mie
mii de pupici

hug.gif ..multumesc Raluca....
pupik hug.gif
Theo
QUOTE(ninina @ Oct 14 2009, 05:01 PM) *
partners.gif partners.gif
Theo....ma simnt bine...incerc sa am grija la mancare....ca sa nu aibe bebe colici.....in spital in doua nopti saracu s.a cam chinuit...ca am facut o prostie...am mancat ce nu trebuia desi putin...dar degebea....
...bebe e bine si sanatos...desi micut...ca toate hainele ii sunt mari....fiind doar de 2500...dar e sanatos...nu sta cu capul in loc deloc..cand intr-o parte cand in alta...e asa voios....cand imi aude vocea sa il vezi ce bucurie e pe el....
...e super mirosul de bebelus... partners.gif
..pup si eu pe printesa mica.... partners.gif

Cat ma bucur ca sunteti bine,asta-i tot ce conteaza.Sti,eu am baut lapte de capra pe toata perioada alaptarii,acum nu stiu daca beneficiile laptelui de capra au dat roade sau pur si simplu Monica a fost mai rezistenta dar nu a avut deloc colici si nici pb.de digestie,daca vei vrea sa incerci si tu,eu ti-l recomand cu toata caldura.
Privesc cu atata drag fiecare fotografie postata si sunteti atat de frumosi si de fericiti,se citeste pe chipul vostru bucuria.
Imi sunteti atat de dragi hug.gif
ninina
QUOTE(Theo @ Oct 16 2009, 01:20 PM) *
Cat ma bucur ca sunteti bine,asta-i tot ce conteaza.Sti,eu am baut lapte de capra pe toata perioada alaptarii,acum nu stiu daca beneficiile laptelui de capra au dat roade sau pur si simplu Monica a fost mai rezistenta dar nu a avut deloc colici si nici pb.de digestie,daca vei vrea sa incerci si tu,eu ti-l recomand cu toata caldura.
Privesc cu atata drag fiecare fotografie postata si sunteti atat de frumosi si de fericiti,se citeste pe chipul vostru bucuria.
Imi sunteti atat de dragi hug.gif

...multumesc de recomandare.....nu am mancat niciodata lapte de capra...nici nu stiu daca imi place....
.....este vina mea..ca FAbian a avut colici...ca am mancat pere..care si pe noi ne deranjeaza la stomac......pofta....hmmmmmmm.....ce sa fac.....
...dar sper sa fi invatat lectia....
....multumesc draga mea...si voi suntei o familie super frumoasa cu o printesa pe masura.... trandafir.gif hug.gif
Theo
QUOTE(ninina @ Oct 16 2009, 01:51 PM) *
...multumesc de recomandare.....nu am mancat niciodata lapte de capra...nici nu stiu daca imi place....
.....este vina mea..ca FAbian a avut colici...ca am mancat pere..care si pe noi ne deranjeaza la stomac......pofta....hmmmmmmm.....ce sa fac.....
...dar sper sa fi invatat lectia....
....multumesc draga mea...si voi suntei o familie super frumoasa cu o printesa pe masura.... trandafir.gif hug.gif

Draga mea,nu-i deloc vina ta,sa numai zici asa ceva,pur si simplu asa a fost sa fie si ai invatat din asta,doar din greseli invatam.
Un pupic mic si delicat lui Fabian si tie ,Ninina o imbratisare tzuc.gif hug.gif
ninina
QUOTE(Theo @ Oct 16 2009, 01:59 PM) *
Draga mea,nu-i deloc vina ta,sa numai zici asa ceva,pur si simplu asa a fost sa fie si ai invatat din asta,doar din greseli invatam.
Un pupic mic si delicat lui Fabian si tie ,Ninina o imbratisare tzuc.gif hug.gif

partners.gif ...da asa e....am invatat sa nu mai manac pere...dar am mancat gogsi cu lapte si ardei umpluti...sa vedem daca asta ii place.... tongue.gif
ruxy
Am venit la tine sa-ti admir bebelusul......cu o poveste care ti se potriveste perfect draga mea Ninina, chiar daca este vorba despre o fetita..... partners.gif

Ai un bebe minunat scumpa mea...un dar divin...sa iti fie sanatos...sufletel din sufletul vostru partners.gif partners.gif partners.gif


Un dar indescriptibil


S-a furisat in lume si in bratele mele, pusa acolo de Ceruri. Vine drept de la Dumnezeu. Un dar indescriptibil. O privesc si simt cum aerul din jurul ei se umple de pace si puritate. Cu lacrimi de bucurie in ochi, ii soptesc:” Suntem fericiti ca esti aici. Am asteptat atat de mult sa te vedem”. Micuta deschide ochii – iar eu sunt transfigurata – o clipa eterna plina de infinitatea a ceea ce este viata. Vad in ochisorii ei recunoasterea totala, dragostea neconditionata si increderea absoluta. In clipa aceea simt, iar cu inima stiu, tot ceea ce trebuie sa stiu sa s-o indrum.
Intinsa in pat, doarme intre mine si taticul ei. Ii numaram degetelele de la maini si de la picioruse si ne minunam de perfectiunea unor forme atat de mici. Cautam asemanarile cu noi, dar si ceea ce o distinge de noi, facand-o unica. Nu spunem nimic, dar mintea si inima noastra sunt pline de ganduri – de sperantele si visurile pe care ni le facem pentru ea, de ceea ce va deveni, de darurile pe care ni le aduce odata cu venirea ei pe lume si de felul in care face cunostiinta cu lumea. Privind-o doar si simtind dragostea si dragalasenia pe care le aduce cu ea si ni se pare ca stresul si greutatea lumii ni se ridica de pe umeri si prinde forma ceea ce este important pe lume cu adevarat—ca si cand ne-am gasi in prezenta unui mare si intelept mag. E greu sa inchidem ochii si sa adormim.
Trec zilele si anii, iar noi suntem infiorati de transformarile fiintei ei in devenire. Primul zambet, primul cuvant, primul pas – toate conform planului, dar la timpul dorit de ea si in felul ei aparte… Ne invata cum sa ne jucam din nou. Sa redescoperim lucrurile pe care le vedeam candva si noi si sa intelegem.
Timpul va zbura, dintr-odata, va fi mare, o tanara gata sa-si ia zborul in lume si sa daruiasca lucrul pentru care a fost trimisa aici.. A o lasa sa plece va fi dureros, si totusi suntem constienti ca nu e a noastra ca sa o pastram. A venit la noi, sa ne invete ceva, sa ne aduca bucurie, sa ne intregeasca si sa ne uneasca cu Dumnezeu…
Jeannette Lisefsky
ralucastef
ninina daca poti bea tu ceai baby calm
si ai sa vezi efectul
eu la macare nu prea am facut atentie dar la fructe da
alexandra81
Mai cu intarziere iti uram si noi numai bine, sanatate multa la bebel si voua...Este un scump Fabian, ia uitandu-ma la el imi aduc aminte de Stefi si ma apuca nostalgia... wub.gif Am vazut fiecare poza de cateva ori si inca nu ma satur sa-l analizez...Mai astept poze...Acum poti spune din toata inima ca sunteti o familie completa si implinita tzuc.gif wub.gif partners.gif partners.gif
ninina
QUOTE(ruxy @ Oct 16 2009, 04:02 PM) *
Am venit la tine sa-ti admir bebelusul......cu o poveste care ti se potriveste perfect draga mea Ninina, chiar daca este vorba despre o fetita..... partners.gif

Ai un bebe minunat scumpa mea...un dar divin...sa iti fie sanatos...sufletel din sufletul vostru partners.gif partners.gif partners.gif
Un dar indescriptibil
S-a furisat in lume si in bratele mele, pusa acolo de Ceruri. Vine drept de la Dumnezeu. Un dar indescriptibil. O privesc si simt cum aerul din jurul ei se umple de pace si puritate. Cu lacrimi de bucurie in ochi, ii soptesc:” Suntem fericiti ca esti aici. Am asteptat atat de mult sa te vedem”. Micuta deschide ochii – iar eu sunt transfigurata – o clipa eterna plina de infinitatea a ceea ce este viata. Vad in ochisorii ei recunoasterea totala, dragostea neconditionata si increderea absoluta. In clipa aceea simt, iar cu inima stiu, tot ceea ce trebuie sa stiu sa s-o indrum.
Intinsa in pat, doarme intre mine si taticul ei. Ii numaram degetelele de la maini si de la picioruse si ne minunam de perfectiunea unor forme atat de mici. Cautam asemanarile cu noi, dar si ceea ce o distinge de noi, facand-o unica. Nu spunem nimic, dar mintea si inima noastra sunt pline de ganduri – de sperantele si visurile pe care ni le facem pentru ea, de ceea ce va deveni, de darurile pe care ni le aduce odata cu venirea ei pe lume si de felul in care face cunostiinta cu lumea. Privind-o doar si simtind dragostea si dragalasenia pe care le aduce cu ea si ni se pare ca stresul si greutatea lumii ni se ridica de pe umeri si prinde forma ceea ce este important pe lume cu adevarat—ca si cand ne-am gasi in prezenta unui mare si intelept mag. E greu sa inchidem ochii si sa adormim.
Trec zilele si anii, iar noi suntem infiorati de transformarile fiintei ei in devenire. Primul zambet, primul cuvant, primul pas – toate conform planului, dar la timpul dorit de ea si in felul ei aparte… Ne invata cum sa ne jucam din nou. Sa redescoperim lucrurile pe care le vedeam candva si noi si sa intelegem.
Timpul va zbura, dintr-odata, va fi mare, o tanara gata sa-si ia zborul in lume si sa daruiasca lucrul pentru care a fost trimisa aici.. A o lasa sa plece va fi dureros, si totusi suntem constienti ca nu e a noastra ca sa o pastram. A venit la noi, sa ne invete ceva, sa ne aduca bucurie, sa ne intregeasca si sa ne uneasca cu Dumnezeu…
Jeannette Lisefsky

Waw...ruxy sa sti ca ma regasesc in fiecare cuvant din randurile acesti povestiri.....ce minunat povesteste mamica.....
......iti multumesc....da este un dar divin...si pt asta ii multumesc mereu lui Dumnezeu....
..pupik minunata mea... partners.gif

QUOTE(ralucastef @ Oct 16 2009, 04:04 PM) *
ninina daca poti bea tu ceai baby calm
si ai sa vezi efectul
eu la macare nu prea am facut atentie dar la fructe da

...da de ieri am inceput sa beau eu ceai pt colici..sa vedem.....cum va fi...
...sigur voi renunta la pere....si la fructele astea care fac ravagii laugh.gif
multumesc oFloare.gif

QUOTE(alexandra81 @ Oct 16 2009, 04:53 PM) *
Mai cu intarziere iti uram si noi numai bine, sanatate multa la bebel si voua...Este un scump Fabian, ia uitandu-ma la el imi aduc aminte de Stefi si ma apuca nostalgia... wub.gif Am vazut fiecare poza de cateva ori si inca nu ma satur sa-l analizez...Mai astept poze...Acum poti spune din toata inima ca sunteti o familie completa si implinita tzuc.gif wub.gif partners.gif partners.gif

Multumesc Alexandra......nu este delo9c cu intarziere....inca nu aveam o saptamna de cand am venit acasa....
...pupiki si tie si lui Stefy... hug.gif
ssimmona
QUOTE(ninina @ Oct 16 2009, 12:39 PM) *
Simona mea draga....acum te asteptam pe tine sa-ti vedem puiul.....mai ai si tu asa putin......
...cat despre faptul ca e baiat......hmmmmmmmm....nu il dau pe toate fetele din lume.....e asa dulce si scump ...de numai pot de dragul lui.....
...o sa vezi si tu ca peste putin timp ai sa-mi dai dreptate......desi parca imi venea sa.i zic printesa lui mami.... laugh.gif laugh.gif ...imi doresc tare mult sa ne intalnim...daca ajung la MAdrid sigur te anunt sa ne vedem.....sotul chiar azi a plecat,,,dar noi suntem prea mici ca sa plecam.....dar mai incolo poate ajungem....
....saracina usoara in continuare.....si nastere usoara......

wub.gif Ma gandeam la voi astazi, plimbandu-ma pe-aici ... si ziceam: pana acum o asteptam pe Ninina sa nasca biggrin.gif , a depasit acest moment, acum este ea cea care ma asteapta pe mine smile.gif ... pfff, m-a trecut un fior smile.gif ... abia astept sa-mi vad si eu licuriciul ... mi-e ciuda ca nu mi-l pot imagina ... ufff ... cum o fi luminita mea mica? .... hmmmm ...
Cat despre intalnirea noastra, va primim cu drag la noi cand veti veni pe-aici ... mai ales ca bebelusii vor fi de varste f apropiate yes.gif si se vor juca frumos! partners.gif
Multumesc de urari, va pup mult si somnic usor! tzuc.gif tzuc.gif
Lusha&Zbenguica
Ninina sunteti extrem de frumosi toti
va pupam si ne e dor de voi
mai vrem pozeeee smile.gif
Tania_25
Felicitari draga Ninina pentru minunea de baietel! Acum esti mamica.....ce frumos.... partners.gif Sa fie sanatos bb-ul,sa creasca mare si sa-l aibe D-zeu in paza sa! partners.gif Va doresc tot binele din lume! tzuc.gif hug.gif
anku
Doamne ninna ...
e asa de frumos...
sa va traiasca...
va iubim muuuuuuuuult... oFloare1.gif tzuc.gif
maria26
QUOTE(ruxy @ Oct 16 2009, 05:02 PM) *
Am venit la tine sa-ti admir bebelusul......cu o poveste care ti se potriveste perfect draga mea Ninina, chiar daca este vorba despre o fetita..... partners.gif

Ai un bebe minunat scumpa mea...un dar divin...sa iti fie sanatos...sufletel din sufletul vostru partners.gif partners.gif partners.gif
Un dar indescriptibil
S-a furisat in lume si in bratele mele, pusa acolo de Ceruri. Vine drept de la Dumnezeu. Un dar indescriptibil. O privesc si simt cum aerul din jurul ei se umple de pace si puritate. Cu lacrimi de bucurie in ochi, ii soptesc:” Suntem fericiti ca esti aici. Am asteptat atat de mult sa te vedem”. Micuta deschide ochii – iar eu sunt transfigurata – o clipa eterna plina de infinitatea a ceea ce este viata. Vad in ochisorii ei recunoasterea totala, dragostea neconditionata si increderea absoluta. In clipa aceea simt, iar cu inima stiu, tot ceea ce trebuie sa stiu sa s-o indrum.
Intinsa in pat, doarme intre mine si taticul ei. Ii numaram degetelele de la maini si de la picioruse si ne minunam de perfectiunea unor forme atat de mici. Cautam asemanarile cu noi, dar si ceea ce o distinge de noi, facand-o unica. Nu spunem nimic, dar mintea si inima noastra sunt pline de ganduri – de sperantele si visurile pe care ni le facem pentru ea, de ceea ce va deveni, de darurile pe care ni le aduce odata cu venirea ei pe lume si de felul in care face cunostiinta cu lumea. Privind-o doar si simtind dragostea si dragalasenia pe care le aduce cu ea si ni se pare ca stresul si greutatea lumii ni se ridica de pe umeri si prinde forma ceea ce este important pe lume cu adevarat—ca si cand ne-am gasi in prezenta unui mare si intelept mag. E greu sa inchidem ochii si sa adormim.
Trec zilele si anii, iar noi suntem infiorati de transformarile fiintei ei in devenire. Primul zambet, primul cuvant, primul pas – toate conform planului, dar la timpul dorit de ea si in felul ei aparte… Ne invata cum sa ne jucam din nou. Sa redescoperim lucrurile pe care le vedeam candva si noi si sa intelegem.
Timpul va zbura, dintr-odata, va fi mare, o tanara gata sa-si ia zborul in lume si sa daruiasca lucrul pentru care a fost trimisa aici.. A o lasa sa plece va fi dureros, si totusi suntem constienti ca nu e a noastra ca sa o pastram. A venit la noi, sa ne invete ceva, sa ne aduca bucurie, sa ne intregeasca si sa ne uneasca cu Dumnezeu…
Jeannette Lisefsky


mai frumos de atat nici ca se poate descrie... smile.gif
cristinu_tza
Ninina draga, ai o bijuterie de baietel, este atat de dulce si de frumos...Dumnezeu sa-i calauzeasca pasii in viata!
Bucurati-va de clipele minunate alaturi de el si de dragostea neconditionata pe care v-o ofera trandafir.gif
O sa mai trec cu mare drag pe la voi oFloare.gif
lia maria71
scumpa mamica,m-am emotionat pana la lacrimi vazand minunea ta!
sa va dea Dumnezeu sanatate si zile luminoase ca sa fiti fericiti asa cum sunteti acum!
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
ninina
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Oct 17 2009, 11:26 PM) *
Ninina sunteti extrem de frumosi toti
va pupam si ne e dor de voi
mai vrem pozeeee smile.gif

...pupiki si de la noi...chiar acum mai pun cateva....poze....

QUOTE(Tania_25 @ Oct 18 2009, 12:47 AM) *
Felicitari draga Ninina pentru minunea de baietel! Acum esti mamica.....ce frumos.... partners.gif Sa fie sanatos bb-ul,sa creasca mare si sa-l aibe D-zeu in paza sa! partners.gif Va doresc tot binele din lume! tzuc.gif hug.gif

multumesc TAnia.....da sunt mamica si tare fericita....ce frumos e sa fi mamica!!!!!!!!!!!!!! trandafir.gif

QUOTE(anku @ Oct 18 2009, 11:41 AM) *
Doamne ninna ...
e asa de frumos...
sa va traiasca...
va iubim muuuuuuuuult... oFloare1.gif tzuc.gif

Multumesc Anku....o imbratisare mare de la noi tzuc.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(cristinu_tza @ Oct 18 2009, 11:58 AM) *
Ninina draga, ai o bijuterie de baietel, este atat de dulce si de frumos...Dumnezeu sa-i calauzeasca pasii in viata!
Bucurati-va de clipele minunate alaturi de el si de dragostea neconditionata pe care v-o ofera trandafir.gif
O sa mai trec cu mare drag pe la voi oFloare.gif

hug.gif ...multumesc draga mea....da asa este ne bucuram de fiecare clipa...si cand doarme il admir cu ochii in lacrimi de faricire....
...te asteptam mereu pe aici.... hug.gif

QUOTE(lia maria71 @ Oct 18 2009, 12:03 PM) *
scumpa mamica,m-am emotionat pana la lacrimi vazand minunea ta!
sa va dea Dumnezeu sanatate si zile luminoase ca sa fiti fericiti asa cum sunteti acum!
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif

Lia frumoasa mea.....esti o scumpa...iti multumesc.... hug.gif tzuc.gif
maria26
QUOTE(ninina @ Oct 14 2009, 04:34 PM) *
.....asa ca o sa va puna mami poze din prima zi....





e perfect.... atat de dulce.. hug.gif ...sa va traiasca... si sa va bucurati de fiecare clipa alturi de el.. trce atat de reoede timpul..
ninina
...aseara dupa baitza....

..puiutul meu ..mereu fericit ....si zambitor....

-.acum poze si cu proprietarul patutului.....



,,,cu mami mea draga....

...Doamne iti multumesc pt cel mai frumos cadou posibil.....
maria26
QUOTE(ninina @ Oct 18 2009, 01:19 PM) *
,,,cu mami mea draga....


sunteti tare frumosi... si atata dragoste smile.gif
alexandra81
QUOTE(ninina @ Oct 18 2009, 08:19 AM) *
...Doamne iti multumesc pt cel mai frumos cadou posibil.....


Am vizionat fiecare poza, dar asta mi-a placut cel mai mult...Cat poate fi de mic! Si cate bucurie va aduce! Sa fie sanatos si sa va incante fiecare zi din viata wub.gif tzuc.gif tzuc.gif
cristina321711
sa va traiasca fericit si sa va bucurati de el floare2.gif
roxanne
QUOTE(ninina @ Oct 18 2009, 01:19 PM) *
...aseara dupa baitza....

..puiutul meu ..mereu fericit ....si zambitor....

-.acum poze si cu proprietarul patutului.....



,,,cu mami mea draga....

...Doamne iti multumesc pt cel mai frumos cadou posibil.....


Papushel mic si drag si cu mami lui cea scumpa, poza aceea cu voi 2 trebuie s-o maresti si s-o pui in rama....atata tandrete...Sunteti niste dulci ! trandafir.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif wub.gif
lia maria71
QUOTE(ninina @ Oct 18 2009, 12:19 PM) *
...aseara dupa baitza....

..puiutul meu ..mereu fericit ....si zambitor....

-.acum poze si cu proprietarul patutului.....



,,,cu mami mea draga....

...Doamne iti multumesc pt cel mai frumos cadou posibil.....

dupa cum spuneam, e o minune !!!
sa-ti traiasca!
andaro
Ninina...bine ai venit in comunitatea mamicilor...acest sentiment matern...nu are terment de comparatie... rolleyes.gif
Sa creasca mare ingerasul vostru si sa fie sanatos...
Numai bine! partners.gif

PS de Laurab ce mai sti...? Inainte de a pleca ne-a transmis ca mesagerul ei vei fi tu...si inca nu stim nimik...sper sa n-a patit ceva rau...Doamne-fereste!
ninina
...fetelor..pt cele care nu intra la mamici de octombrie...postez si aici povestea mea.....
...si acum povestea mea.....
7 octombrie 2009...o zi faina...desi inoratsi ploua cu galeata....eu ma simnt in forma...pus pe sotii toata ziua.....
..asa ca sa nu ma plictisesc ma urc pe scaun ca sa ma uit in oglinda sa imi vad daca burtica s.a lasat.....dar nici poveste...este sus chiar foarte sus sub sani....deci nici gand de nascut.....plus ca cu doua zile in urma am fost la piata si m-am intalnit cu multe prietene care m-au asigurat suta la suta ca nu nasc saptamana asta.....
...offff ce ma fac....bebe nu vrea sa vina ...si pleaca iubi la MAdrid si raman singura..... ....eee asta e....bun...stiu ce fac acum....ma pun sa fac un pic de sport...ca ajuta mult la nastere...chestia este ca nu prea am chef...ca imi place sa stau cu fetele pe forum la povesti....dar totusi hai sa fac cateva genofectiuni...bine 5 ajunde...sigur o sa nasc usor dupa ele liwlol.gif .....
....hmmmm mi-a venit o idee au sris fetele pe forum ca un film de groaza ajuta sa nasti mai repede....i-a sa caut eu unul....dar nimic nu gasesc....caut pe youtube...nasoale rau...numai daca vedeam trailaru ma lua groaza.....vine sotul si imi zice ca vrea sa se uite si el la un film....si mama si ea....asa ca am gasit unul pt toate gusturile...ultimul samurai.....dar nu era de groaza..ci de actiune si lupa.....si la asta m-am uitat greu cand vedeam ca mor oamenii pe acolo.......bun s-a terminat filmul.....m-am dus sa fac un dus....dar ce credeti ca asa mi-a placut ca nu imi venea sa mai ies..pana nu a stigat sotul sa vada daca sunt bine... liwlol.gif ...ma pun in pat ..plictisita ...si obosita.....iubi imi face un masaj la picioare si la spate.....deja sunt mai relaxata.....sting lumina..dar inca mai povestesc cu iubi....aud telefonul..ca primisem mesaj....ma ridica merg dupa telefon care era in prima camera..il i-au dar inainte sa ma pun in pat merg la baie....fac un pic de pipi ca de obicei..noaptea si pt doi striopi trebuie sa mergi la baie liwlol.gif ....ma pun in pat citesc mesajul...era de la Stefy....ma anuntase ca a nascut....ma luase emotiile....de bucurie pt ea....asa ca m-am pus sa.i scriu mesaj inapoi sa o felicit....si ce sa vedeti..pun telefonul pe masutza...si iar trebuie sa merg la toaleta.....domane ce o fi...de unde s.a mai strans asa repede pipi liwlol.gif ...hai sa merg...desi mie lene rau de tot.....ma ridic.....si plosssssssccccccccccccc.......waw ce s-a intamplat...domane nu pot sa tin ...curge..vai plin pe parchet....ma tin de pijama si fugi la baie..ma pun pe toaleta..si.......curge.curge...imi vine sa plang ....sa rad....incep sa tremur de frica......de emotii.....offfffff.....s-a oprit ce bine...merg in dormitor...."Iubi....iubi...."..."Pusi de ce aprinzi lumina...of.....chiar am adormit de doua minute"...."Iubi ...nustiu ce s.a intamplat.....mi-a curs multa apa" "...waw hai ca plecam...."...in doua minute era gata...imi i-au si eu blugi....si pleosssssssssccccccc...alta tura de apa....vai ........"cauta altii blugi"...degeaba aveam aborbant ca nu a folosit......merg si la toaleta si iar a curs...."iubi nu cred ca pot sa merg....imi trebuie o olitza in masina sa imi pun pe scaun..ca nu se mai opreste! liwlol.gif .....si am plecat.........
................liniste in masina.........nimeni nimic...parca si luna si stele s-au oprit din mersul lor.....toata lumea medita si astepta....iar eu...hmmmmmm eu...vorbareata am ramas fara limba ....niciodata nu am ajuns asa repede la Sighet ca data asta..mi s-a parut ca am facut doar 10 minute......
....vai maternitatea.... ...vai ce ma asteapta...habar nu am......
...vine o doamna ne deschide....imi zice sa ma imbrac ....in haine de spital....dar eu"""va rog pot sa merg al toaleta...vai nu mai pot"...."da dute".....waw...inca doi litri.....cred ca nu mai fac pipi vreo doua sau trei luni liwlol.gif
...m-am imbracat cu camasa de noapte de la mine.....mi-am pus si halatul ca era destul de frig....ii las hainele si papuci sotului..imi i-au geanta si hai sa mergem la etajul doi....ma i-a sotul ma imbratiseaza , ma pupa,,,,imi venea sa urlu....ca nu vroiam sa ma vada toata lumea ca plang....avea lacrimi in ochii..nu putea nici el sa zica vreun cuvant....decat Dumnezeu sa fie cu tine... crybaby.gif ...infirmiera mi-a luat bagajul....am pupat-o si pe mami...si am urmat-o pana la etajul 2......doamna asistenta dormea....s-a trezit....saraca de ea....muncea din greu... liwlol.gif ...i-a zis infirmiera ca am membranele rupte....
...bun..ia dezbracarea si pe masa.....of...nici nu stiam de unde sa incep sa ma dezbrac....imi tremurau mainile....m-am urcat pe masa....da...asa e membranele rupe...dar nu o sa nasti noaptea asta ci maine pe la 12 , 13....wawwwww crybaby.gif
....asa ca infirmiera s-a dus foarte hotarata sa le spuna la ai mei sa plece linistit acasa...ca eu nu voi naste.....
...era normal sa nu nasc...ca nu ma durea nimic....nici in cot... ...ma pun acolo intr.un pat..dupa ce imi i-a un interviu destul de lung....imi da o carpa sa mi-o pun intre picioare..cica este compresa liwlol.gif ...si acum punete in pat si asteapta.....vine la mine imi i-a si tensiunea...si imi zice...."tu fata...tu ai contracti!!""",,,"nu nu am"...."ba ai....uite aici2..si ma palpa pe burta....."dar nu ma doare"....."nu te doare deloc"..."nu"...."lasa ca o sa te si doara" laugh.gif ....incurajare.... liwlol.gif ....trece 10 minute, 20....hm.....nimic...stau in pat dar nu pot dormi de emotii.....mai sunt doua fete cu mine...una se vaita si nu mai putea de durere..iar alta asa de greu ii era de sfaoraia saraca liwlol.gif
....parca, parca soimnt ceva dureri...asa ca la menstruatie.....hmmmmm cred ca incepe......dar gandul imi este intrerupt de o tipa care a intrat tipand..."ma doare...eu nasc...vai nu mai pot....eu nasc...."...asistenta"taci tu fata a nu nasti...hai urcate pe masa....."...nu pot sa ma urc...vai, ioi".....facusem niste ochi ohmy.gif ...de ma luase toate transpiratiile....se urca pe masa ii zice o sa nasti intr-o jumate de ora....coboara de pe masa....."nasc...ma doare....gata eu imping,...imi vine sa imping...."...si au fugit cu ea in sala de nasteri si la 2 minute s-a auzit bebelusul plangand.......incpusem sa ma rog....Doamne vreau sa nasc si eu asa usor....asa repede...asa bine.....
....gata....este ora 3 si ceva....incep contractiile din 8 in 8 minute.......asa reepde treceau alea 8 minute...si venea durerea asa repede....eu tot cu ochii la ceas ca sa-i zic exact cum am contractiile....uite ca s-a schimbat acum din 6 in 6....vai ce doareeeeeeee......!!!...uffffffff....iar a trecut si pot dansa.... ...4, 5, waw,,iar vine,,,sari din pat si punete in genunchi ca nu doare asa rau....ghemuita langa perete liwlol.gif ...ufffffff am mai scapat de una.....incepe iar...dar ce se intampa ca nu a trecut nici un minut....gata din 2 in 2 minute.....ii spun la asistenta..ma contoleza..si zice...hm cred ca o sa nasti mai repede....cobor de masa....ma plimb putin...si strig la aia...imi vine sa imping..defapt sa fac treaba mare....cica lasa ca e bine..tu plimbate liwlol.gif ...dar cred ca o sa iasa afara....bine atunci hai in sala de nasteri....ma urc pe masa....tot ma gandesc daca o sa iasa bebe..ca poate e prea repede....si o sa ma certe astea ca inca nu nasc....poate am doar eu senzatia ca iese.... laugh.gif
...bun.....foarte faina pozitia liwlol.gif ...una s.a pus in fata mea..una pe o parte...si cica "hai irina".....parca eram la vreun concurs liwlol.gif ....aaaaaaaaaaaa...auuuuuuuuuuu....".irina lasa fundu relaxat si impinge".....aaaaaaaaaaammmmmmmmm.....nu iese..........."fi atenta..cand vine durerea tu pregateste..trage aer in pipt si impinge..ca si cand ai fi pe wc2...ok...vine durerea....sunt pregatita.......aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa la atac............ liwlol.gif ...hmmmmmmmmmm...nimic...........nu iese....."mai fata hai ca noi nu putem sta langa tine ca trebuie sa iesim din tura!!"!...iar alta"hai ca trebuie sa ne bem si noi cafeaua".....iar una la care i-am bagat ceva in buzunar...."hai irina ca poti...uite vine durerea..pregateste..lasa fundu relaxat, jos....si acum,,,,,,,,,,.............."hai..hai...lung................".........PLEOSC....la 6 30.........deschid ochii...vad o mogladeata parca vanta la culaoare...ma uit ..dar parca avea ochii plin de nisip si nu vad bine....ma uit......vad picioruse2 vad manute 2.....si deja l-au luat si l-au spalt...tot ma uitam dupa el sa vad ce ii face...dar nu vedeam deloc bine.....simnt niste intepaturi...si ma uit la asistenta mi-am dat seama ca coase.....(de durere parca nici nu am auit plasetul ecat asa ceva vag si putin.....adevarul e canici durerea nu o mai simnteam....)....simnteam doar cum cum intra si iesea..putin......imi zice ca sunt aproape gata....aud doar o voce...cre imi zice..."uite puiul tau...este baiat"..... ":crybaby: ....iubirea lui mami, comoara mea...te iubesc mai mult decat propria mea viata"....nu m-au lasat deloc cu el...doar cat i-am vazut ochisori putin.....si a plecat....
...am coborat incet de pe masa....mi-au pus o alta comprea(carpa)si m-au dus in salon...defapt la reanimare......m-am pus in pat...ma luase frigurile....au pus doua paturi pe mine...si parca tot imi era frig.....acolo erau si cele doua fete care au nascut inaintea mea...cea care a nascut rapid si cea care sforaia....(a nascut si a doua foarte repede).....ele deja aveau bebelusii langa ele....
..asistenta...."asa sa stai doua ore sa nu dormi,bine??....)le-am intrebat pe fete in cat timp imi aduce si mie bebelusul...a is ca lor dupa o ora jumate.....a trecut sa greu o ora jumate...dar la mine nu veneau cu bebelusul.... ..poate o avea ceva probleme si nu mi-a zis...tot la asta ma gandeam...trec 2 ore...si tot nu vine...mi se parea ca timpul sta il loc...a mai nascut una dupa mine.....la vreo ora si la ea a venit deja cu bebe....deja gandureile negre m-au apucat si mai rau...imi venea sa plang cat ma tine gura...dar imi era rusine....ma utam la bebelusi la toate.....il vroiam cu disperare si pe al meu....si la un moment data se deschide usa....si intra o asistenta cu un bebe....incepeam sa stralucesc de bucurie......dar....... crybaby.gif ....il duce la o fata care era acolo(nu am observat cand i l-a luat ....ca sa.l schimbe)......ochii incepeau sa lacrimeze...asa putin cat sa nu ma vada lumea....si iar se deschide usa..........de data asta nu mai speram....banuiam ca este alt bebe de la alta fata...vine tot de la schimbat......"Doamna Baciu....aici este printul dumneavostra"....."waw... crybaby.gif ....iubirea lui mami"..."il pun in patut".."nu, il vreau in brate"..."da bine---da.i sa manace"....da.....am uitat ca trebuie sa.i dau de mancare ..il admiram...si ma indragosteam de el....nu mai vdeam pe nimeni...nu mai auzeam pe nimeni....nu mai aveam nici o teama, nici un gand....decat "PUSIORUL MEU TE IUBESC ENORM....ESTI CEL MAI DULCE, CEL MAI SCUMP SI CEL MAI PRETIOS CADOU AL MEU"...era cu ochisorii deschisi ma privea...citeam in privirea lui..."MAMI MA BUCUR SA TE CUNOSC...SI EU TE IUBESC ENORM DE MULT".....
...ooooooo a trecut 20 de minute...si nu i-am spus la tati....hai sa.i trimitem mesaj.....sa planga si el putin de bucurie....
...a trecut timpul....m-au spalat si am reusit sa ma imbrac si eu cu pijamale si chilotei... liwlol.gif ...deci la mine este voie....si spre seara am ajuns in salonul nostru..fericiti..impreuna...nimeni nu ne mai putea despartii...doar noi doi....puteau sa zica asistentele orice vroiau..nu le mai auzeam....ceea ce auzeam era doar VOCEA PUIULUI MEU.....ceea ce vedeam era doar ...OCHISORII PUIULUI MEU....
..."buna ziua ...Domana Baciu sunteti chemata jos....este sotul dumneavostra.....fac o exceptie si o sa duc si bebelsul ca sa.l vada....dute tu inainte si vin si eu....ajung jos...sotul cu ochii in lacrimi ..ma ia in brate..."Iubirea esti bine....ce ma bucur...cum te simnti??....printesa mea...te iubesc mult--....dar puisorul meu unde este?" laugh.gif laugh.gif ..."vine...vine si el.."...mai trec doua minute..."dar nu mai vine cu el"....trebuie sa vina..ii zic eu...mai trec cateva minute si nu mai vine....saracu nu mai avea rabdare deloc...si suna de la receptie sus la asistente..ca de ce nu coboara cu bebe....si au mai trecut 2 minute si apre o asistenta cu puiul nostru..il ia diresc sotul...si mama si ea direc acolo amandoi pe el....sotul...lacrimeaza....fericirea este prea mare sa o tina doar in inima lui asa ca se revarsa odata cu lacrimile de bucurie...."comoara lui tati"..."puisorul lui bunica".....si eu ma uitam plina de bucurie cand la unul cand la altul...si nu mai puteam sa stau in pcioare...pe scaun nici atat...ca ma durea cusatura.....
...am plecat sus...si zilele au trecut....si am ajuns ziua de luni cand am plecat spre dulcea casa...impreuna cu Robert Fabian....am lasat burtica la spital si l-am luat pe Fabian acasa....
...sper ca nu v-am plictisit.....
..nasterea a durat doar 10 minute.....doar ca pana m-au cusut a durat putin...
..daca ma intraba cineva cum am nascut....raspunsul este Usor....(bine e normal ca nici o nastere nu este f usoara, dar totusi la mine a fost usor..ca nu am chinuit mai deloc).......

...ESTE O BINECUVATRE SA NASTI......MAI ALES DUPA CE AI NASCUT VEZI BINECUVATAREA.....
ninina
......fetelor va rog scuzati greselile......sunt sigura ca am multe.....bebe se trezise si gangurea si isi manca manutele de foame...iar eu m-am grabit cat am putut ca sa pot sa.i dau mancare.....
..merci ca ma intelegeti....
ninina
QUOTE(andaro @ Oct 18 2009, 01:40 PM) *
Ninina...bine ai venit in comunitatea mamicilor...acest sentiment matern...nu are terment de comparatie... rolleyes.gif
Sa creasca mare ingerasul vostru si sa fie sanatos...
Numai bine! partners.gif

PS de Laurab ce mai sti...? Inainte de a pleca ne-a transmis ca mesagerul ei vei fi tu...si inca nu stim nimik...sper sa n-a patit ceva rau...Doamne-fereste!

..multumesc draga mea...
Laura e bine...are o fetiza scumpa pe nume Ioana Alexandra...mi-a scris ca se recupreaza rapid...dar nustia exact cand o externeaza....o sa o sun sa o intreb....
..scuze am anuntat doar fetele de la octombrie...am uitat de mamicile de la Baia mare...
lia maria71
ce frumos ai povestit nininia!!!
parca am fost acolo cu tine!
myshelle_f
Ninina, am citit povestea!! am ras pe burta!!! si la mine tot asa s=au rupt membranele - BRUSC!!! numai ca eram in spital si am nenorocit patul si asternuturile lor nu ale mele blush.gif oFloare.gif . ma bucur din suflet ca ai nascut asa usor!!! BRAVO!!!!!!!!!!! de acum....distractia cea mai mare!!!!! sanatate muulta si odihna din plin
ssimmona
Ce poveste frumoasa, Ninina! Abia o asteptam wub.gif Plus ca ai condimentat-o tu cu umorul tau! ...Ma bucur asa de mult ca a decurs totul atat de bine, usor, repede ... acum ii cer si eu Domnului sa am o nastere asemanatoare cu a ta love1.gif ... Va pup mult! tzuc.gif Sa cresteti sanatosi! partners.gif
ninina
....mai cateva poze.....

...ce mult te iubeste mami.....



..asa doarme puiul meu....


alexandra81
QUOTE(ninina @ Oct 18 2009, 10:57 AM) *

laugh.gif nice...Si mie imi placea cand dormea si al meu asa... wub.gif hug.gif
Mih@ela
O dulceata mogaldeata,Robert!!!Mi-a placut povestea comic-emotionanta! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif
ssimmona
Hmm, duiosii mei .. ce dragoste mare! wub.gif
Nu-l deranjau paietele de pe maieul tau? doh.gif
Cum stati la capitolul schimbat hainute? de cate ori il schimbi? ca sa stiu cam ce cantitate de body-uri sa-i pregatesc ... ce marime sunt body-urile lui actuale? biggrin.gif
Pfff..te-am innebunit cu intrebarile oFloare1.gif
ninina
QUOTE(lia maria71 @ Oct 18 2009, 01:59 PM) *
ce frumos ai povestit nininia!!!
parca am fost acolo cu tine!

tzuc.gif hug.gif ..pai sa sti ca te-am simntit aproape....

QUOTE(myshelle_f @ Oct 18 2009, 02:18 PM) *
Ninina, am citit povestea!! am ras pe burta!!! si la mine tot asa s=au rupt membranele - BRUSC!!! numai ca eram in spital si am nenorocit patul si asternuturile lor nu ale mele blush.gif oFloare.gif . ma bucur din suflet ca ai nascut asa usor!!! BRAVO!!!!!!!!!!! de acum....distractia cea mai mare!!!!! sanatate muulta si odihna din plin

hug.gif multumesc....

QUOTE(ssimmona @ Oct 18 2009, 02:19 PM) *
Ce poveste frumoasa, Ninina! Abia o asteptam wub.gif Plus ca ai condimentat-o tu cu umorul tau! ...Ma bucur asa de mult ca a decurs totul atat de bine, usor, repede ... acum ii cer si eu Domnului sa am o nastere asemanatoare cu a ta love1.gif ... Va pup mult! tzuc.gif Sa cresteti sanatosi! partners.gif


tongue.gif tzuc.gif ..o sa ai ...ai sa vezi.....El te va ajuta si va fi asa bine....
QUOTE(alexandra81 @ Oct 18 2009, 03:06 PM) *
laugh.gif nice...Si mie imi placea cand dormea si al meu asa... wub.gif hug.gif

,,,da e un dulce....
simina_ana
Nu ma satur sa-l privesc pe Fabian......ingerasul tau cel scump...E atat de dulce....incat nu am cuvinte sa-mi exprim emotiile care ma cuprind cand il privesc. love1.gif ....povestea ta, a voastra am citit-o de 2 ori.... aici...si la mamici de octombrie....si am retrait si eu povestea mea.....SUnteti atat de frumosi!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Dumnezeu sa va ocroteasca mereu!!! pray.gif
Pupicei lui Fabian de la noi si tie mamico rabdare!!! tzuc.gif tzuc.gif wub.gif
meaw_ela
QUOTE(ninina @ Oct 18 2009, 07:54 AM) *
......fetelor va rog scuzati greselile......sunt sigura ca am multe.....bebe se trezise si gangurea si isi manca manutele de foame...iar eu m-am grabit cat am putut ca sa pot sa.i dau mancare.....
..merci ca ma intelegeti....

AM PLANS.. INCA NU VAD CLAR TASTATURA...CE FRUMOS AI POVESTIT...SUNT EMOTZIONATA RAU...VA FELICIT INCA O DATA DIN TOATA INIMA! vA DORESC NUMAI BINE SI MUUULTA DRAGOSTE FOREVER AND EVER! LOVE YA!
camyR
Ai un bebeic deosebit! este atat de duuulce de iti vine sa il papi totttt!
Sa fiti sanatosiu toti trei si sa va bucurati de venirea pe lume a lui Faby!
Ppooooop dulce! oFloare.gif
raela
Ce frumos doarme dragostea cea mica... Eu acu, printre contractii mai scriu cate ceva.

E asa de cald de doarme cu capusorul gol? Eu una sunt obsedata sa nu fie frig la cap, ma gandesc ca ei avand capusorul fara par simt mai tare orice curent de aer rece...

Sa fie sanatos si sa creasca mare si frumos si sa asculte de mami lui.
ninina
QUOTE(Mih@ela @ Oct 18 2009, 03:08 PM) *
O dulceata mogaldeata,Robert!!!Mi-a placut povestea comic-emotionanta! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif


..merci Mihaela..... trandafir.gif
QUOTE(ssimmona @ Oct 18 2009, 03:12 PM) *
Hmm, duiosii mei .. ce dragoste mare! wub.gif
Nu-l deranjau paietele de pe maieul tau? doh.gif
Cum stati la capitolul schimbat hainute? de cate ori il schimbi? ca sa stiu cam ce cantitate de body-uri sa-i pregatesc ... ce marime sunt body-urile lui actuale? biggrin.gif
Pfff..te-am innebunit cu intrebarile oFloare1.gif

...ba il deranjau...a fost doar pt poze....ca in rest nu il tineam asa.....
...hainute....hm....fiind cam mic...nu am prea multe....si cele pt nou nascuti ii sunt mari laugh.gif ..chestia ca eu il schimb destul de des...adica nu pot sa iti spun de cate ori....depinde...daca vomita...sau daca trece pipi pe langa pampers...din gresala...il schimb de cate ri e nevoie..sper ca ma intelegi....adevarul e ca eu le spal mereu...in fiecare seara spal ce a murdarit.....adica nu eu mami....nu le bag la masina...ca doar pot sa fie doar doua body si maxim o salopeta.....alataieri de exemplu s-au strans mai multe....paturici, si am cateva scutece din bumbac...dar defapt le folosesc pe post de paturi sau nustiu cum sa zic..le pun cand il schimb pe bebe...sau dupa ce papa sa vomite pe ele...ma intelegi.....si atunci se aduna mai multe si le bag la masina....
..pai pt inceput cumpara pt nou nascuti de alea 0-3 luni..in spania sunt foarte faine...eu am primit unul foarte bun de la o domana de unde am lucrat.....bumbac suta la suta....eu zic sa ai vreo 10 pana la 3 luni....cel putin...asta depinde cum il schimbi..si cat de des bagi la spalat....
..poti sa ma intrebi orice....ce stiu iti raspund cu mare placere.... tzuc.gif

QUOTE(simina_ana @ Oct 18 2009, 10:15 PM) *
Nu ma satur sa-l privesc pe Fabian......ingerasul tau cel scump...E atat de dulce....incat nu am cuvinte sa-mi exprim emotiile care ma cuprind cand il privesc. love1.gif ....povestea ta, a voastra am citit-o de 2 ori.... aici...si la mamici de octombrie....si am retrait si eu povestea mea.....SUnteti atat de frumosi!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Dumnezeu sa va ocroteasca mereu!!! pray.gif
Pupicei lui Fabian de la noi si tie mamico rabdare!!! tzuc.gif tzuc.gif wub.gif

Simina....frumoasa mea...mereu cuvintele frumoase nu iti lipsesc... tzuc.gif ...multumesc mult....mult...si un pupik mare de la FAbi pt IAncu... hug.gif
ninina
QUOTE(meaw_ela @ Oct 18 2009, 10:33 PM) *
AM PLANS.. INCA NU VAD CLAR TASTATURA...CE FRUMOS AI POVESTIT...SUNT EMOTZIONATA RAU...VA FELICIT INCA O DATA DIN TOATA INIMA! vA DORESC NUMAI BINE SI MUUULTA DRAGOSTE FOREVER AND EVER! LOVE YA!

...Draga mea.....te-am emotionat...si sti de ce...pt ca ai o inima mare...mare.... partners.gif
....iti multumesc mult.....pt gandurile frumoase...si pt florile superbe.... partners.gif

QUOTE(camyR @ Oct 19 2009, 12:24 AM) *
Ai un bebeic deosebit! este atat de duuulce de iti vine sa il papi totttt!
Sa fiti sanatosiu toti trei si sa va bucurati de venirea pe lume a lui Faby!
Ppooooop dulce! oFloare.gif

merci draga mea...si tu vei avea curand unul mai frumos pt tine.... partners.gif

QUOTE(raela @ Oct 19 2009, 04:54 AM) *
Ce frumos doarme dragostea cea mica... Eu acu, printre contractii mai scriu cate ceva.

E asa de cald de doarme cu capusorul gol? Eu una sunt obsedata sa nu fie frig la cap, ma gandesc ca ei avand capusorul fara par simt mai tare orice curent de aer rece...

Sa fie sanatos si sa creasca mare si frumos si sa asculte de mami lui.

RAela.....nastere usoara...ti-am zis ca sunt alturi de tine...si cum ti-am promis am facut o rugaciune pt tine....El te va insoti la nastere...si va fi bine....
Multumesc mult......pt tot...
Azi vine bebelina ta...sunt asa emotionata....


VA multumesc fetelor...sunteti asa delicate.... partners.gif
roxikira
Sa va traiasca COMOARA MINUNATA mami scump si drag partners.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
E atat de frumos si micut si delicat si pretios...sunt topita toata wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
Un pup mare pentru printisorul Fabian tzuc.gif tzuc.gif partners.gif partners.gif partners.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.