Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Robert Fabian
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ninina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
ninina
QUOTE(gabrielle2003 @ Apr 27 2011, 08:10 PM) *
Fabian...un adevarat barbatel, mami esti o rasfatata cu asa baieti in jurul tau!
Tu radiezi ca de fiecare data.va imbratisam cu mare drag
Sa nu uitati sa treceti pe la noi cand veniti in Bv, va asteptam cu mare drag!

///Hmmmmmmmm nu pot sa cred...tu erai in casutza mea..iar eu in a ta.....eu va admiram pe voi iar voi pe noi.....cred ca comunicam cumva prin telepatie liwlol.gif
...multumim de aprecieri.... trandafir.gif
...trece timpul draga mea.......cand ma uit la FAbi raman impresionata cand vad ca in fiecare zi descopera cate ceva nou....
...ne dorim sa ajungem la Btasov...dar nustiu cand....am vrut sa mergem cu verisorii nostri ...dar...am renuntzat la iedee...ei s/au dus sa petreaca pastele acolo la parintii sotiei verisorului meu....dar cine stie cand o sa avem ocazia...singur nu va uitam.... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
simina_ana
QUOTE(ninina @ Apr 25 2011, 05:50 PM) *
...manac ca sa cresc mare.... biggrin.gif


Iar eu il pap pe el de scump......frumosuleeeee!!!!!
Va pupi cu mare drag!

Hristoa a inviat dragilor.....si sper ca ati avut parte de sarbatori frumoase!!!

PS. Scumpa am citit ca plecati din tara.....spune-mi si mie te rog de ce acte ai avut nevoie pt pasaportul lui Fabi...ca eu abia vineri sau luni ajung la pasapoarte
ninina
QUOTE(simina_ana @ Apr 27 2011, 09:42 PM) *
Iar eu il pap pe el de scump......frumosuleeeee!!!!!
Va pupi cu mare drag!

Hristoa a inviat dragilor.....si sper ca ati avut parte de sarbatori frumoase!!!

PS. Scumpa am citit ca plecati din tara.....spune-mi si mie te rog de ce acte ai avut nevoie pt pasaportul lui Fabi...ca eu abia vineri sau luni ajung la pasapoarte

Adevarat a inviat iubita mea!!!!
...Da am bagat actele pt pasaport....deja cred ca e gata...dar numai saptamna viitoare o sa trec sa il iau....
...Ai nevoie de buletinele ambilor parinti, certificatul copilului si taxele la cec si trezorerie......atat....si obligatoriu sa fie ambii parinti prezenti.....nu e nevoie de fotocopii, de formulare completate...totul fac e pe calculator.....noi i/am facut pasaportul pe 3 ani...se face si pe 1 an.....dar am preferat pe 3...diferentza de bani era mica vreo 60 de roni in plus pt cel pe 3 ani.....la poza Fabi nu prea a vrut sa stea..vroia sa alerge pe acolo...dar pana la urma l/a prins cumva biggrin.gif ...era cam nervos... biggrin.gif
...voi pe unde vretisa plecati...daca nu sunt indiscreta.?... tzuc.gif
va trimitem multi pupiki trandafir.gif
simina_ana
QUOTE(ninina @ Apr 27 2011, 10:00 PM) *
Adevarat a inviat iubita mea!!!!
...Da am bagat actele pt pasaport....deja cred ca e gata...dar numai saptamna viitoare o sa trec sa il iau....
...Ai nevoie de buletinele ambilor parinti, certificatul copilului si taxele la cec si trezorerie......atat....si obligatoriu sa fie ambii parinti prezenti.....nu e nevoie de fotocopii, de formulare completate...totul fac e pe calculator.....noi i/am facut pasaportul pe 3 ani...se face si pe 1 an.....dar am preferat pe 3...diferentza de bani era mica vreo 60 de roni in plus pt cel pe 3 ani.....la poza Fabi nu prea a vrut sa stea..vroia sa alerge pe acolo...dar pana la urma l/a prins cumva biggrin.gif ...era cam nervos... biggrin.gif
...voi pe unde vretisa plecati...daca nu sunt indiscreta.?... tzuc.gif
va trimitem multi pupiki trandafir.gif



Indiscreta nu esti deloc.....doar ca....nu prea stiu liwlol.gif liwlol.gif...adica in urmatoarele 2 luni cu siguranta vom pleca ....pana cand burtica imi va permite.....acum ma interesez de costurile la care as ajunge....ca e ceva spontan.....am zis inainte de Paste ca vreau undeva si gata biggrin.gif.....Ma uit acum dupa oferte pt Paris sa-l ducem pe Iancu la Disney sau Roma....
Eu de felul meu sunt foarte "ulitarnica".....si-mi place mult sa merg cu harta in mana si sa vizitez...dar cu Iancu va fi mai greu pt ca are un program si nu vreau sa il dau peste cap prea tare....plus va fi obositor pt el sa-l caram peste tot.....ma gandesc la ceva usor dar si interesant....
Voi am vazut ca plecati in Spania....cat stati?

Multumesc de informatii.....cred ca maine il trimit pe Bebe sa plateasca taxele ( sunt diferite fata de adulti?) si luni merg sa depunem actele.....eu ar cam trebui sa ma grabesc daca nu vreau sa primesc interdictii de a mai intra in alte tari liwlol.gif liwlol.gif
ninina
QUOTE(simina_ana @ Apr 27 2011, 10:45 PM) *
Indiscreta nu esti deloc.....doar ca....nu prea stiu liwlol.gif liwlol.gif...adica in urmatoarele 2 luni cu siguranta vom pleca ....pana cand burtica imi va permite.....acum ma interesez de costurile la care as ajunge....ca e ceva spontan.....am zis inainte de Paste ca vreau undeva si gata biggrin.gif.....Ma uit acum dupa oferte pt Paris sa-l ducem pe Iancu la Disney sau Roma....
Eu de felul meu sunt foarte "ulitarnica".....si-mi place mult sa merg cu harta in mana si sa vizitez...dar cu Iancu va fi mai greu pt ca are un program si nu vreau sa il dau peste cap prea tare....plus va fi obositor pt el sa-l caram peste tot.....ma gandesc la ceva usor dar si interesant....
Voi am vazut ca plecati in Spania....cat stati?

Multumesc de informatii.....cred ca maine il trimit pe Bebe sa plateasca taxele ( sunt diferite fata de adulti?) si luni merg sa depunem actele.....eu ar cam trebui sa ma grabesc daca nu vreau sa primesc interdictii de a mai intra in alte tari liwlol.gif liwlol.gif

waw ce frumos.....!! de mult vreau sa ajung si eu la Paris.....tot la Disney...si bineinteles sa vizitez tot orasul....mi se pare un oras romantic.....am trecut pe acolo...dar eram cu autocarul si a stat prea putin......Roma la fel e frumoasa...(din poze, pot sa iti spun) biggrin.gif ...dar mi se pare un oras mai contemporan.......oricum oriunde veti merge va fi frumos....
...da noi mergem la MAdrid o saptamana si una la CAstellon ....aproape de Marina Dor....de pe 1 iunie pana pe 16...defapt pe 17 ajungem la 2 noaptea....din Valencia....
...taxele au fost de 244 la Cec si de 35 la trezorerie.....asta pt ca am facut pasaportul pe 3 ani...daca il faceam pt un an era cam 210 in total....
..pai sa cauiti de pe acum oferte ca mai traziu vor fi exagerat de scumpe.... trandafir.gif trandafir.gif ...
....te pup
simina_ana
QUOTE(ninina @ Apr 28 2011, 09:03 AM) *
waw ce frumos.....!! de mult vreau sa ajung si eu la Paris.....tot la Disney...si bineinteles sa vizitez tot orasul....mi se pare un oras romantic.....am trecut pe acolo...dar eram cu autocarul si a stat prea putin......Roma la fel e frumoasa...(din poze, pot sa iti spun) biggrin.gif ...dar mi se pare un oras mai contemporan.......oricum oriunde veti merge va fi frumos....
...da noi mergem la MAdrid o saptamana si una la CAstellon ....aproape de Marina Dor....de pe 1 iunie pana pe 16...defapt pe 17 ajungem la 2 noaptea....din Valencia....
...taxele au fost de 244 la Cec si de 35 la trezorerie.....asta pt ca am facut pasaportul pe 3 ani...daca il faceam pt un an era cam 210 in total....
..pai sa cauiti de pe acum oferte ca mai traziu vor fi exagerat de scumpe.... trandafir.gif trandafir.gif ...
....te pup



Da...stiu.....ma intereseza avionul in mod expres....dar toate astea le fac cand stiu exact cu pasaportul....sa nu platesc biletele si sa ma trezesc ca nu plec ca nu sunt gata actele....
Merci mult de info....si sper sa va simtiti bine in vacanta.....abia astept sa ne povestesti cum a reactionat Fabi la drum...Noi acum il pregatim pe Iancu de zbor...si e tare incantat....sa-l vad cand va pune piciorul in avion smile.gif
simina_ana
stai asa....ca acum mi s-a aprins beculetzul.....I-ai facut pasaport biometric de a costat asa de mult?
ninina
QUOTE(simina_ana @ Apr 28 2011, 09:25 AM) *
Da...stiu.....ma intereseza avionul in mod expres....dar toate astea le fac cand stiu exact cu pasaportul....sa nu platesc biletele si sa ma trezesc ca nu plec ca nu sunt gata actele....
Merci mult de info....si sper sa va simtiti bine in vacanta.....abia astept sa ne povestesti cum a reactionat Fabi la drum...Noi acum il pregatim pe Iancu de zbor...si e tare incantat....sa-l vad cand va pune piciorul in avion smile.gif

trandafir.gif ...e bine ca IAncu e mai mare ai cu cine sa te intelegi....eu cred ca FAbi cand va auzi motoare va incepe cum Brummmmmmmm brummmmmmmm cum face cand mergem cu masina....

QUOTE(simina_ana @ Apr 28 2011, 10:05 AM) *
stai asa....ca acum mi s-a aprins beculetzul.....I-ai facut pasaport biometric de a costat asa de mult?

..nustiu de ce e asa scump....nustiu ce fel de pasaport e...eu cred ca simplu...ca doar nu a trebuit sa puna amprenta...dar mai sigur iti voi spune saptamnaa viitoare cand o sa merg dupa el.....
...daca il faceam pe un an era gata in aceisasi zi...dar asa e gata in 14 zile..... trandafir.gif
..poate la voi sa fie altfel..
ninina
...waw ce fain miroase....!!!


...salonul nostru ...ce culoare sa il facem???


dormitorul nostru...


...siii cateva flori de cires pt voi....

Alondra
Ninina, ce frumos la voi! Se respira aer curat! wub.gif
Sa ramaneti mereu asa, veseli si iubareti! yes.gif
Simina, la fel e si la noi cu pasaportul si pt adulti si copii din cate imi aduc aminte din 2009 yes.gif
ninina
QUOTE(Alondra @ Apr 29 2011, 10:34 AM) *
Ninina, ce frumos la voi! Se respira aer curat! wub.gif
Sa ramaneti mereu asa, veseli si iubareti! yes.gif
Simina, la fel e si la noi cu pasaportul si pt adulti si copii din cate imi aduc aminte din 2009 yes.gif

...multumim draga burticutza..... trandafir.gif trandafir.gif
hug.gif tzuc.gif
anku
QUOTE(ninina @ Apr 29 2011, 08:52 AM) *

doamne ce frumos este!!!
superb salon...asa mi-as fi dorit si eu...
cu siguranta va fi o casa de vis...
eu iubesc albul...si zic ca la geamurile mari se potoleste minunat...
poopam scumpetea ta mica... tzuc.gif
lasa ac av fi bine la drum...asa am avut si eu frica cand am plecat prima data..dar a fost perfect totul!!!
si aveti un peisaj de vis la casa!!! tzuc.gif
simina_ana
AM fost si noi ieri de i-am facut pasaportul lui Iancu....la fel am platit....pasaport electronic simplu pentru 3 ani.....deci..nu e nici simplu nici biometric....e electronic:)) liwlol.gif in 16 ar trebui sa fie gata....dar ne-a zis ca putem incerca si in 13 sa-l luam....Am lamurit-o si pe asta....

Vad ca ati inceput cu finisarile la casuta....ce ma bucur pentru voi....sper sa mearga lucrurile ca pe roate si pana la sfarsitul anului sa va si mutati in ea....Iar Fabi...cred ca deja isi face planuri cum sa-si intoarca/parcheze masinutele in salonul ala mare....liwlol.gif

Va pupic!
ninina
QUOTE(anku @ May 1 2011, 01:01 PM) *
doamne ce frumos este!!!
superb salon...asa mi-as fi dorit si eu...
cu siguranta va fi o casa de vis...
eu iubesc albul...si zic ca la geamurile mari se potoleste minunat...
poopam scumpetea ta mica... tzuc.gif
lasa ac av fi bine la drum...asa am avut si eu frica cand am plecat prima data..dar a fost perfect totul!!!
si aveti un peisaj de vis la casa!!! tzuc.gif


multumim multumim mult..... trandafir.gif trandafir.gif notworthy.gif
..te asteptam pe la noi...sa vezi peisajul live... hug.gif biggrin.gif
,,,si noi va imbratisam cu mult drag.... trandafir.gif
QUOTE(simina_ana @ May 3 2011, 07:26 AM) *
AM fost si noi ieri de i-am facut pasaportul lui Iancu....la fel am platit....pasaport electronic simplu pentru 3 ani.....deci..nu e nici simplu nici biometric....e electronic:)) liwlol.gif in 16 ar trebui sa fie gata....dar ne-a zis ca putem incerca si in 13 sa-l luam....Am lamurit-o si pe asta....

Vad ca ati inceput cu finisarile la casuta....ce ma bucur pentru voi....sper sa mearga lucrurile ca pe roate si pana la sfarsitul anului sa va si mutati in ea....Iar Fabi...cred ca deja isi face planuri cum sa-si intoarca/parcheze masinutele in salonul ala mare....liwlol.gif

Va pupic!

....ce bine...!!...deci pana la urma unde plecati????v/ati hotarat...ai gasit ceva oferte bune???...eu inca nu m/am dus dupa pasaport...dar sper ca o sa ajung saptamna viitoare...

..speram si noi sa terminam candva...anul asta nu prea cred...nu prea avem sanse...

va imbratisam.. trandafir.gif
..ps...cam prin august o sa venim la sibiu...sper sa ne vedem trandafir.gif
anku
QUOTE(ninina @ May 3 2011, 08:27 PM) *
multumim multumim mult..... trandafir.gif trandafir.gif notworthy.gif
..te asteptam pe la noi...sa vezi peisajul live... hug.gif biggrin.gif
,,,si noi va imbratisam cu mult drag.... trandafir.gif

....ce bine...!!...deci pana la urma unde plecati????v/ati hotarat...ai gasit ceva oferte bune???...eu inca nu m/am dus dupa pasaport...dar sper ca o sa ajung saptamna viitoare...

..speram si noi sa terminam candva...anul asta nu prea cred...nu prea avem sanse...

va imbratisam.. trandafir.gif
..ps...cam prin august o sa venim la sibiu...sper sa ne vedem trandafir.gif

hai in iulie draga noastra....ne vedem si noi...iti vad si eu albastrelul tau!!! wub.gif
simina_ana
QUOTE(ninina @ May 3 2011, 09:27 PM) *
multumim multumim mult..... trandafir.gif trandafir.gif notworthy.gif
..te asteptam pe la noi...sa vezi peisajul live... hug.gif biggrin.gif
,,,si noi va imbratisam cu mult drag.... trandafir.gif

....ce bine...!!...deci pana la urma unde plecati????v/ati hotarat...ai gasit ceva oferte bune???...eu inca nu m/am dus dupa pasaport...dar sper ca o sa ajung saptamna viitoare...

..speram si noi sa terminam candva...anul asta nu prea cred...nu prea avem sanse...

va imbratisam.. trandafir.gif
..ps...cam prin august o sa venim la sibiu...sper sa ne vedem trandafir.gif



QUOTE(anku @ May 3 2011, 09:39 PM) *
hai in iulie draga noastra....ne vedem si noi...iti vad si eu albastrelul tau!!! wub.gif



Mi-a luat Anku vorba din gura......hai in iulie.....cu putin noroc ma mai prinzi si cu burta la purtator liwlol.gif liwlol.gif
Inca nu ne-am hotarat ca e aiurea de tot.....adica peste 2 saptamani voi fi la limita cu zburatul in avion cu burta.....inca oscilam pentru ceva aproape ca sa mergem cu masina....sau avion....chiar nu stim ce sa facem.....azi am fost la Mures si am avut parte numai de peripetii....ca as aca mi s-a cam dus si chef si tot....mai mult pentru Iancu....
Te anunt cum hotaram ceva....
ninina
QUOTE(anku @ May 3 2011, 09:39 PM) *
hai in iulie draga noastra....ne vedem si noi...iti vad si eu albastrelul tau!!! wub.gif


..ooooooo daca ar fi dupa mine as veni si in Iulie si in August.....sa vedem...ca mergem impreuna cu parintii....sa vad poate reusesc sa ii conving sa mergem in iulie la Ocna.....
..in august e o conferintza religioasa si vrem sa mergem...
..tu cat o sa stai in Sibiu??...nu treci si prin MM?
QUOTE(simina_ana @ May 3 2011, 09:56 PM) *
Mi-a luat Anku vorba din gura......hai in iulie.....cu putin noroc ma mai prinzi si cu burta la purtator liwlol.gif liwlol.gif
Inca nu ne-am hotarat ca e aiurea de tot.....adica peste 2 saptamani voi fi la limita cu zburatul in avion cu burta.....inca oscilam pentru ceva aproape ca sa mergem cu masina....sau avion....chiar nu stim ce sa facem.....azi am fost la Mures si am avut parte numai de peripetii....ca as aca mi s-a cam dus si chef si tot....mai mult pentru Iancu....
Te anunt cum hotaram ceva....

..da mi/ar place sa te vad si cu burtica...dar mi/ar place sa te vad si cu puiul...data din august e aproximativ 18/22....
...lasa ca gasesti tu ceva frumos unde sa mergem...Italia e aproape ...nu chiar asa departe....puteti sa mergeti si cu maina.....desi e mai obositor.....
.sper sa aveti parte de o vacantza de vis partners.gif partners.gif
ninina




...placerea mea sa arunc cu pietre...


...cu tati...veneam de la biserica...


culeg floricele...
ninina
waw ce miros are...


cioc, cioc...e cineva acasa??


mi/a scos mami jucari afara....

incarc masina cu flori...

ce ciudata e floarea asta...

...apaaaaaaaa
anku
adora natura frumosul tau!!! tzuc.gif
sta la biserica fara sa faca galagie???
ninina
QUOTE(anku @ May 15 2011, 02:50 PM) *
adora natura frumosul tau!!! tzuc.gif
sta la biserica fara sa faca galagie???

..sta cuminte....dar nu prea mult...la un moment dat se plictiseste si il scot pe afara....
..da numai pe afara vrea.....doar somnul de amiaza il petrece in casa....
voi ce faceti?? ce face fotomodelul tau dulce???
anku
QUOTE(ninina @ May 15 2011, 02:00 PM) *
..sta cuminte....dar nu prea mult...la un moment dat se plictiseste si il scot pe afara....
..da numai pe afara vrea.....doar somnul de amiaza il petrece in casa....
voi ce faceti?? ce face fotomodelul tau dulce???

ohhhhhhhh.....multumim de complimente draga noastra...
dc ma crezi de la botez nu am mai indraznit sa merg cu Darius in biserica
am fost acum 3 sapt intr-o biserica ortodoxa cu el...in sf...si a fost relativ ok...dar a ramas cu tati si numai 10 min intr-o strana
la noi la ortodoxi ai voie sa iuesi si sa intri...dar la evanghelici unde l-am botezat nu este asa...
si mi-i frica ca se apuca sa urle de nu mai stiu ce sa fac...
si ui asa...tanjesc si eu sa merg la biserica cu el...si nu am curaj...de aia intreb p toata lumea dc staui copii cuminti!!! smile.gif
daaaaaaaaaa....sa vezi ce sanatos o sa fie printre atata natura si aer curat o sa fie...si ce mult va aprecia natura...si din pacate sunt tot mai rari oamenii care pot vedea ceva frumos in natura...
Draius afost putin racit sapt trecuta...ia curs nasucul vreo 3 zile...apoi ia trecut fara nimic,,,,a si varsat nitel...dar acum suntem bine....fara tablete,supozitoare,picaturi de nas ...etc....am fost la dr si ne-a dat pocaturi intr-adevar...dar pana sa le desfac...nu mai fost nevoie!!!
va poopm cu drag....
cand ziceati ca plecati???? tzuc.gif
ssimmona
Salutare!
Nu incetez sa ma minunez de cat de scump e Fabi ... si ce frumos creste el in asa mediu! hi.gif E un norocos, va avea o copilarie minunata, cu aventuri, ca in Amintirile lui Creanga ... de care putini se mai pot bucura in zilele noastre ... Ce bine ca-l duceti la biserica, va admir! eusa_clap.gif Pupici proaspeti si numai bine! wub.gif tzuc.gif hug.gif
anku
QUOTE(ssimmona @ May 16 2011, 11:06 AM) *
Salutare!
Nu incetez sa ma minunez de cat de scump e Fabi ... si ce frumos creste el in asa mediu! hi.gif E un norocos, va avea o copilarie minunata, cu aventuri, ca in Amintirile lui Creanga ... de care putini se mai pot bucura in zilele noastre ... Ce bine ca-l duceti la biserica, va admir! eusa_clap.gif Pupici proaspeti si numai bine! wub.gif tzuc.gif hug.gif

yes.gif yes.gif yes.gif
ieri spunea un comediant preferat de-al meu...dr psiholog ,specializat p boli nervoase....ca noi oamenii incepem sa ne ne asemanam tot mai mult cu caracterul broastelor!!! liwlol.gif
de ce??V-ati intrebat cum reuseste sa prinda o broasca muste din zbor???are un sist vizual special...DAR...cum orice favor se intoarce innapoi...broasca vede numai ce se afala in viteza...ce este static nu mai vede....gol!!!nu vede munti ,nu vede campie...nimic!!!!
asa spunea despre multi dintre noi......ca suntem in stare sa vedem doar ce se afla in viteza mare,viata agitata,problemele fara rost...iar lucrurile simple si frumoase nu le mai vedem.... liwlol.gif
USA
Pupik si de la noi...ajung aici mereu ca intr-o Oaza plina de frumos si special....Printul meu e o iubire clara, ma topeste ca de fiecare data, iar natura de la voi, am mai zis, ma face sa visez mereu...e adorabila.....ce bine ca e vremea buna pe la voi sa stati afara, noi vanam orele de soare uneori, dar predominam cu ploaie...mor de ciuda, ieri de ex, ba yo ba Aris, verificam prin usa de plasa dinspre gradina daca sta ploaia sa iesim afara....vrem vara!
ninina
QUOTE(anku @ May 16 2011, 11:23 AM) *
ohhhhhhhh.....multumim de complimente draga noastra...
dc ma crezi de la botez nu am mai indraznit sa merg cu Darius in biserica
am fost acum 3 sapt intr-o biserica ortodoxa cu el...in sf...si a fost relativ ok...dar a ramas cu tati si numai 10 min intr-o strana
la noi la ortodoxi ai voie sa iuesi si sa intri...dar la evanghelici unde l-am botezat nu este asa...
si mi-i frica ca se apuca sa urle de nu mai stiu ce sa fac...
si ui asa...tanjesc si eu sa merg la biserica cu el...si nu am curaj...de aia intreb p toata lumea dc staui copii cuminti!!! smile.gif
daaaaaaaaaa....sa vezi ce sanatos o sa fie printre atata natura si aer curat o sa fie...si ce mult va aprecia natura...si din pacate sunt tot mai rari oamenii care pot vedea ceva frumos in natura...
Draius afost putin racit sapt trecuta...ia curs nasucul vreo 3 zile...apoi ia trecut fara nimic,,,,a si varsat nitel...dar acum suntem bine....fara tablete,supozitoare,picaturi de nas ...etc....am fost la dr si ne-a dat pocaturi intr-adevar...dar pana sa le desfac...nu mai fost nevoie!!!
va poopm cu drag....
cand ziceati ca plecati???? tzuc.gif

..deci voi ati fost saptamna trecuta raciti...iar acum suntem noi.....sper sa ne treaca repede...
...Fabi are momente cand e foarte cuminte labiserica si cand sta foarte putin si se plictiseste...atunci ies de obicei pe afara ca sanu deranjez....
...avem zborul pe 1 iunie....mai avem un pic....speram sa fie vreme frumoasa pe plaja...

QUOTE(ssimmona @ May 16 2011, 12:06 PM) *
Salutare!
Nu incetez sa ma minunez de cat de scump e Fabi ... si ce frumos creste el in asa mediu! hi.gif E un norocos, va avea o copilarie minunata, cu aventuri, ca in Amintirile lui Creanga ... de care putini se mai pot bucura in zilele noastre ... Ce bine ca-l duceti la biserica, va admir! eusa_clap.gif Pupici proaspeti si numai bine! wub.gif tzuc.gif hug.gif


Ssimona....multumim de complimente.....si noi va adoram pe voi...si sper din sufelt sa va si imbratisam.....
...da..Fabi iubeste natura...toata ziua alearga dupa pasari....dar ssi pasarile zici ca il iubesc...zboara doar cate un metru si iar se lasa jos...si el iar fuge sa le prinda....si tot asa.....
..sunt un pic suparata ca nu avem o gradinitza asa cum mi.ar place mie....aici la tara...nu fac prea multe....de multe ori ii lasa sa se joace si el stau la cafea....doar de abia in grupa mare sau pregatitoare mai fac si ei cate ceva.....ori cum am consutat mai multe mamici..unele chiar in domeniu...si m.au sfatuit...ca daca nu o s a lucrez...sa caut pe net sa vad ce fac copii in grupa mica...mare....si sa fac eu cu el acasa...bineinteles sa mearga 4 ore si la gradinita...sa se obisnuiasca in colectivitate...dar....as vrea sa vb cineva cu el engleza de ex.....daca as sti eu ce bine ar fi...dar nu stiu mai nimic...oricum spaniola o sa il invatam noi.....
de aia te/am abordat de multe ori sa vad la ce lucrati voi....sa imi dai idei.ca stiu ca te pricepi tare bine.... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
..te imbratisez...si sper sa ne vedem trandafir.gif
QUOTE(anku @ May 16 2011, 04:19 PM) *
yes.gif yes.gif yes.gif
ieri spunea un comediant preferat de-al meu...dr psiholog ,specializat p boli nervoase....ca noi oamenii incepem sa ne ne asemanam tot mai mult cu caracterul broastelor!!! liwlol.gif
de ce??V-ati intrebat cum reuseste sa prinda o broasca muste din zbor???are un sist vizual special...DAR...cum orice favor se intoarce innapoi...broasca vede numai ce se afala in viteza...ce este static nu mai vede....gol!!!nu vede munti ,nu vede campie...nimic!!!!
asa spunea despre multi dintre noi......ca suntem in stare sa vedem doar ce se afla in viteza mare,viata agitata,problemele fara rost...iar lucrurile simple si frumoase nu le mai vedem.... liwlol.gif
http://www.utilecopii.ro/forum/style_emoti...t/trandafir.gif

..ce interesant !!!
chiar sa sti ca de multe ori asa se intampla...nu avem timp pt maruntisuri.....doar rate, munca, familie si aia in viteza.....noi intr.un fel de aia am venit in Ro...ca sa fim mai linistiti...sa avem ami mult timpul unul pt altul..pe ffamilie...si avem e adevarat..si mereu meregm pe dealuri impreuna.....dar...lipsesc banii....in viata am observat ca nu poti sa le ai mereu pe toate....sanatate sa avem ca asta e cea mai importanta...
QUOTE(USA @ May 16 2011, 06:06 PM) *
Pupik si de la noi...ajung aici mereu ca intr-o Oaza plina de frumos si special....Printul meu e o iubire clara, ma topeste ca de fiecare data, iar natura de la voi, am mai zis, ma face sa visez mereu...e adorabila.....ce bine ca e vremea buna pe la voi sa stati afara, noi vanam orele de soare uneori, dar predominam cu ploaie...mor de ciuda, ieri de ex, ba yo ba Aris, verificam prin usa de plasa dinspre gradina daca sta ploaia sa iesim afara....vrem vara!

Nasica noastra draga...ce mult te iubim noi pt tine...sti, nu??
..Intr.o zi te asteptam sa ne vizitezi nu doar casutza virtuala ci si cea adevarata....pana atunci speram sa o terminam....daca nu o terminam tot gasim un loc pt voi.....
..speram ca a venit si la voi soarele...ca acum tuna la noi..
..te imbratisez si pe tine si pe frumoasa printesa Arisa
alinutza_872000
draga mea,ce mare si frumos s-a facut ingerasul tau...
ma uit la el si mi-aduc aminte cu mare drag cum era edy anul trecut pe vremea asta...
toti 3 sunteti la fel de dulci ca la inceput...va ador...
ninina
QUOTE(alinutza_872000 @ May 19 2011, 08:30 PM) *
draga mea,ce mare si frumos s-a facut ingerasul tau...
ma uit la el si mi-aduc aminte cu mare drag cum era edy anul trecut pe vremea asta...
toti 3 sunteti la fel de dulci ca la inceput...va ador...

...multumim!!!
...da sunt niste dulci...cresc asa repede puiii nostri....parca prea repede....
..te imbratisam...si il pupacim pe Edy cu drag.. trandafir.gif
camyR
Doamne Irina ce a mai trecut timpul si cat de mari v-ati facut!
faby e un dulce! ce bine k ii faci des pozici, noi nu am mai facut demuuuult!
ninina
QUOTE(camyR @ May 30 2011, 02:48 AM) *
Doamne Irina ce a mai trecut timpul si cat de mari v-ati facut!
faby e un dulce! ce bine k ii faci des pozici, noi nu am mai facut demuuuult!

..multumim mami drag de niko....ne bucuram ca ai vneit pe la noi....

si cateva poze..



...tot impreuna la aruncat cu pietricele...


...si la baitza ...unde ne/a placut cel mai mult....





fiecare cu mamica lui...

...ma iubeste mult Vanesa...

Fabi s.a pus jos sa isi ia tractorul de sub canapea si VAnesa la surprins cu o imbratisare...si bineinteles ca ia placut...
USA
QUOTE(ninina @ Jun 1 2011, 04:13 AM) *
fiecare cu mamica lui...

.....

Adorabila poza cu voi si bb la baie...superba chiar....am gasit aici doi frumosi..pupik de la noi! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif
anku
am uitat sa va spunem drum bun ...si distractie placuta...
sa va intoarceti cu bine!!!!
ninina
Heloo dragelor.....ne/am intors.....asa ca venim cu poze noi....
...pt inceput doar din prima zi....
..Cluj...






aeroport....


asa dormeau frumosii mei in avion...

MAdrid..

ninina




...gata...a cazut la datorie...


..s/a trezit si la joaca..




ninina



..a venit repede sa faca si el o poza culcat ca mine.....

ssimmona
Hey frumosilor! Ce scumpi sunteti! Ce dulce e Fabi dormind ... si nu doar atunci ... cu tricoullui cu gulerul ridicat m-a dat gata biggrin.gif ... si ce locuri simpatice ati vizitat, ma bucur ca ati profitat de vacanta ... abia astept continuarea dar si o data viitoare! yes.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif
ninina
QUOTE(ssimmona @ Jun 17 2011, 08:24 PM) *
Hey frumosilor! Ce scumpi sunteti! Ce dulce e Fabi dormind ... si nu doar atunci ... cu tricoullui cu gulerul ridicat m-a dat gata biggrin.gif ... si ce locuri simpatice ati vizitat, ma bucur ca ati profitat de vacanta ... abia astept continuarea dar si o data viitoare! yes.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif

partners.gif partners.gif
..multumim de aprecieri....
..poze am pus mai multe pe facebook....o sa mai pun si aici cateva.... trandafir.gif
giulia_0319
e o adevarata placere sa imi clatesc ochii pe aici....sunteti superbi! si sper ca ati avut o vacanta de vis....va pupam cu drag, frumosilor....
ps: data viitoare cand treceti prin cluj dati un semn oFloare1.gif
ninina
...am pus poze pe facebook mai multe....dar pun cateva si aici..unele in costum de baie acolo nu le.am pus....ca sunt cam pudica ... wink.gif






ninina









ninina








anku
hei dragilor...
doamne....cu ce mi-am clatit ochiii...ce minunatii am vazut eu acolo....
ce sod afost Fabi cand a venit si s-a pus ca tine culcat sa-i faca tacso poza.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
femeio...arati demential..ai un corp tare frumos dc ma lasi sa-ti fac astfel de complimente!!!! biggrin.gif
cald era p acolo???
ca din poze asa se vede!!!!
ce frumos amenajat ptr copii in Madrid!!!!splendid!!!
o fam tare frumoasa...dar asta stii deja!!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(ninina @ Jun 18 2011, 10:34 PM) *


de revista..o minunatie...parca de o frumusete ireala....
va poop cu drag!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(ninina @ Jun 18 2011, 10:34 PM) *

place la apa???
anku
QUOTE(ninina @ Jun 18 2011, 10:34 PM) *

unde sunteti aici????
giulia_0319
off, ce dor mi-e de Spania.....pup, frumosilor!
ps: arati demential, mamico! oFloare.gif
ninina
QUOTE(anku @ Jun 18 2011, 11:53 PM) *
hei dragilor...
doamne....cu ce mi-am clatit ochiii...ce minunatii am vazut eu acolo....
ce sod afost Fabi cand a venit si s-a pus ca tine culcat sa-i faca tacso poza.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
femeio...arati demential..ai un corp tare frumos dc ma lasi sa-ti fac astfel de complimente!!!! biggrin.gif
cald era p acolo???
ca din poze asa se vede!!!!
ce frumos amenajat ptr copii in Madrid!!!!splendid!!!
o fam tare frumoasa...dar asta stii deja!!!! tzuc.gif

...esti o dragutza draga mea...multumesc pt aprecieri....
..o femeie este cea mai frumoasa atunci cand iubeste si este iubita.....atunci ea infloreste....
....cat despre cum arata...as arata mult mai bine,,,,daca as mai face un pic de sport...am facut cateva luni in fiecare zi sport...dar in ultimele luni nu am mai facut nimic....si se vede.... trandafir.gif trandafir.gif

QUOTE(anku @ Jun 18 2011, 11:55 PM) *
de revista..o minunatie...parca de o frumusete ireala....
va poop cu drag!!! tzuc.gif


trandafir.gif partners.gif esti tu prea dragutza.... partners.gif
QUOTE(anku @ Jun 18 2011, 11:56 PM) *
place la apa???


ooooooo da...la nebunie.....mergea singur in apa...trebuia sa il supraveghez in fiecare clipa...
QUOTE(anku @ Jun 18 2011, 11:57 PM) *
unde sunteti aici????


Valencia....e super acolo....dar am fost seara si aparatul meu nu prea facea clare pozele...
QUOTE(giulia_0319 @ Jun 19 2011, 12:41 AM) *
off, ce dor mi-e de Spania.....pup, frumosilor!
ps: arati demential, mamico! oFloare.gif

...frumoasa mea...daca ai sti ce dor imi era de tine...ca sa mai scri pe aici.....
partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
anku
QUOTE(ninina @ Jun 19 2011, 11:23 AM) *
...esti o dragutza draga mea...multumesc pt aprecieri....
..o femeie este cea mai frumoasa atunci cand iubeste si este iubita.....atunci ea infloreste....
....cat despre cum arata...as arata mult mai bine,,,,daca as mai face un pic de sport...am facut cateva luni in fiecare zi sport...dar in ultimele luni nu am mai facut nimic....si se vede.... trandafir.gif trandafir.gif
trandafir.gif partners.gif esti tu prea dragutza.... partners.gif
ooooooo da...la nebunie.....mergea singur in apa...trebuia sa il supraveghez in fiecare clipa...
Valencia....e super acolo....dar am fost seara si aparatul meu nu prea facea clare pozele...

...

mna ca bine zici!!!!
cat despre poze....mie mi se par f reusite vb despre calitatea lor!!!chiar voiam sa te intreb ce aparat aveti???al meu a inceput sa ma nemultumeasca parca total!!!! mad.gif
cum mai stati cu casuta???? tzuc.gif
ninina
QUOTE(anku @ Jun 19 2011, 12:36 PM) *
mna ca bine zici!!!!
cat despre poze....mie mi se par f reusite vb despre calitatea lor!!!chiar voiam sa te intreb ce aparat aveti???al meu a inceput sa ma nemultumeasca parca total!!!! mad.gif
cum mai stati cu casuta???? tzuc.gif

..oooooooo si eu sunt nemultumita tare de aparatul meu....i/am zis deja lui iubi ce cadou imi doresc.... biggrin.gif
...cu casutza stam pe loc....ne/am oprit....urmatoarea etapa ar fi incalzirea centrala..care e destul de costisitoare....
..voi ce faceti...cand veniti in Ro?
anku
QUOTE(ninina @ Jun 19 2011, 11:40 AM) *
..oooooooo si eu sunt nemultumita tare de aparatul meu....i/am zis deja lui iubi ce cadou imi doresc.... biggrin.gif
...cu casutza stam pe loc....ne/am oprit....urmatoarea etapa ar fi incalzirea centrala..care e destul de costisitoare....
..voi ce faceti...cand veniti in Ro?

noi plecam fie p 1 iulie ,fie p 2 iulie catre casa!!!
eu as fi vrut pana la urma 7-8 iulie!!!ca am inceput un curs si nu am facut nici jumate din el!!! wacko.gif
a luat si mama o centrala p lemne 550 ...dar instalarea ei cu tot ne costa peste 1200 euro!!!la inceput ne socotisem cu mai putini bani!!! wacko.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.