Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Stiu...sunt "nebuna" Si "obsedata" !
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Lili
Pagini: 1, 2, 3, 4
Lili
Da, recunosc...atat de nebuna incat ma gandesc ca, incepand de azi, mai sunt 3 luni pana la ajunul Craciunului! wub.gif
Da, recunosc ca: sunt obsedata de atmosfera sarbatorilor, de frenezia pregatirilor, de febra cadourilor, de vizite si de mese intinse cu familia.

Sunt obsedata de colindele clasice, dar si contemporane, trebuie sa le aud in surdina prin casa, sa am un CD in masina...
Sunt obsedata sa gasesc exact cadoul pe care stiu [ o alta obsesie... smile.gif ] ca si-l doreste fiecare...Tin minte fiecare dorinta, fiecare nostalgie dupa un lucrusor despre care se crede ca sigur nu se mai ..gaseste.
Insa, in obsesia mea il gasesc..intotdeauna yes.gif , cu riscul de a stresa si implora pray.gif un nene..sa-mi deschida un depozit. rolleyes.gif

Sunt obsedata de impodobirea bradului, cu micile si minunatele detalii ale fiecarui glob, sunt obsedata de ornarea mesei, a casei, de a cauta..si a gasi alte si alte lucruri decorative..ignorand vocea autorului (alias, tatal copiilor mei..il stiti, din alte povestiri blush.gif ) : "Femeie nebuna, ai o tona acasa.....calmeaza-te !". wacko.gif

Sunt nebuna dupa mirosul unei mese imbelsugate, dupa plimbarile cu nasul rosu prin frigul de afara, unde totul pare mai frumos, oamenii mai buni si mai...veseli.
Sunt nebuna dupa fulgii de zapada, iar daca nu vin ei la mine...merg eu sa-i caut [ stiu deja unde mergem dupa Craciun smile.gif ]

Sunt obsedata de impachetarea cadourilor, de asezarea lor sub brad, de inmanarea lor cu un zambet..complice. happy.gif
Sunt obsedata de reactiile la desfacerea cadourilor care, obligat- fortat doh.gif ( te pui cu nebuna...), trebuie desfacute ..in fata mea, pentru a putea sa absorb bucuria, surpriza, lacrimile...si replica " Esti culmea...!!!"


Pentru a nu va mai inebuni de cap tongue.gif , atasez mai jos cateva dovezi ale obsesiilor mele oFloare.gif biggrin.gif


Amy, ajutandu-ma cu impodobirea bradului - oare cu cine seamana biggrin.gif tongue.gif




Deci, sunt atat de obsedata incat am rugat toti bunicii, unchesii si matusile... sa le aduca toti cadourile pt a le pune sub brad ( parca strica un pic din farmec replica : "Uite ce ti-a lasat Mosul la mine..."








livya
foarte frumos totul.... notworthy.gif notworthy.gif yes.gif yes.gif
si casa superba,imi place... trandafir.gif
dyana
Hmmm, ai dreptate: mai e chiar foarte putin pana la Craciun rolleyes.gif
Frumos Craciunul, la voi! oFloare.gif
Uite o provocare pentru tine: decorezi tu si forumul, Craciunul asta? Dar asa, sa pot face si eu o descriere la fel de frumoasa despre atmosfera de aici, cum ai facut-o mai sus tu, despre ce se petrece in casuta ta. smile.gif Ce zici, te legi? smile.gif
Oanaaa
QUOTE(dyana @ Sep 24 2009, 10:57 PM) *
Hmmm, ai dreptate: mai e chiar foarte putin pana la Craciun rolleyes.gif
Frumos Craciunul, la voi! oFloare.gif
Uite o provocare pentru tine: decorezi tu si forumul, Craciunul asta? Dar asa, sa pot face si eu o descriere la fel de frumoasa despre atmosfera de aici, cum ai facut-o mai sus tu, despre ce se petrece in casuta ta. smile.gif Ce zici, te legi? smile.gif


si sa ne dea shi cadouri super.gif

hug.gif tzuc.gif
Lili
QUOTE(livya @ Sep 24 2009, 10:50 PM) *
foarte frumos totul.... notworthy.gif notworthy.gif yes.gif yes.gif
si casa superba,imi place... trandafir.gif


multumesc livya floare2.gif , e o casa care m-a obsedat...pana la a risca multe, ratele imi sunt marturie yes.gif

Lili
QUOTE(dyana @ Sep 24 2009, 10:57 PM) *
Hmmm, ai dreptate: mai e chiar foarte putin pana la Craciun rolleyes.gif
Frumos Craciunul, la voi! oFloare.gif
Uite o provocare pentru tine: decorezi tu si forumul, Craciunul asta? Dar asa, sa pot face si eu o descriere la fel de frumoasa despre atmosfera de aici, cum ai facut-o mai sus tu, despre ce se petrece in casuta ta. smile.gif Ce zici, te legi? smile.gif


hmmm...nu ma provoca Dyana ! partners.gif tongue.gif

nu e nevoie decat sa ne punem o dorinta..utila si sublima wub.gif !
Lili
QUOTE(Oanaaa @ Sep 24 2009, 10:58 PM) *
si sa ne dea shi cadouri super.gif

hug.gif tzuc.gif


little Oanaaa, Mosul nu uita pe nimeni partners.gif rolleyes.gif
USA
M-ai facut sa vizez la Craciun...si mie imi plac enorm sarbatorile de iarna..enorm..aici decoram casa si innauntru si afara si gradina...totul e numai lumina....e sublim...de multe ori, iau pe Babys in masina si ne plimbam de aiurea printre case...doar sa vedem cum s-au imbodobit casele....luminite ideii.....sublimmm! bouncy.gif
kerstin09
SUPERB,TOTUL FRUMOS LA TINE,AI O CASA DE VIS,SI DECORUL DE CRACIUN FRUMOS!!! trandafir.gif partners.gif
natsandrea
foarte frumos...ne-ai impins spre visare... trandafir.gif
Oanaaa
QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 11:04 PM) *
little Oanaaa, Mosul nu uita pe nimeni partners.gif rolleyes.gif


imi place cum suna anima1.gif
promit sa fiu cuminte biggrin.gif
Lili
QUOTE(USA @ Sep 24 2009, 11:05 PM) *
M-ai facut sa vizez la Craciun...si mie imi plac enorm sarbatorile de iarna..enorm..aici decoram casa si innauntru si afara si gradina...totul e numai lumina....e sublim...de multe ori, iau pe Babys in masina si ne plimbam de aiurea printre case...doar sa vedem cum s-au imbodobit casele....luminite ideii.....sublimmm! bouncy.gif


sweet USA, parca vad 2 ochisori de Babys licarind in lumina beculetelor wub.gif
da, si noi am ornat-o outside, dar daca ar fi sa ajung vreodata in tara ta adoptiva smile.gif ar fi in perioada Sarbatorilor ! wub.gif
simt ca m-as simti..un pic ..acasa partners.gif rolleyes.gif
Lili
QUOTE(kerstin09 @ Sep 24 2009, 11:06 PM) *
SUPERB,TOTUL FRUMOS LA TINE,AI O CASA DE VIS,SI DECORUL DE CRACIUN FRUMOS!!! trandafir.gif partners.gif


anul asta il vom petrece impreuna... intr-un decor de... forum ! notworthy.gif partners.gif
Lili
QUOTE(natsandrea @ Sep 24 2009, 11:09 PM) *
foarte frumos...ne-ai impins spre visare... trandafir.gif


sa visezi cu ochii deschisi...e cea mai dulce visare partners.gif rolleyes.gif
ssimmona
Buna seara, Lili! oFloare.gif
Si eu consider ca perioada Craciunului este cea mai magica din an! La fel de mult ma acapareaza si pe mine! rolleyes.gif Asta ar fi si unul dintre motivele pentru care mi-as dori ca spiridusul meu din burtica sa se grabeasca putin sa vina pe lume! blush.gif ... Poate imi aude Mos Craciun dorinta! tongue.gif
Mi-ar placea ca anul acesta sa-ti impodobesc si eu paginile acestui topic cu cateva foto cu decoratiuni a la noi wink.gif !
P.S. E fantastica ideea cu colectarea cadourilor pt copii de pe la rubedenii si asezarea lor sub bradut! hi.gif Da-mi voie s-o-mprumut! pray.gif
Va imbratisez cu drag! O seara frumoasa! hug.gif
dyanp
QUOTE(USA @ Sep 24 2009, 01:05 PM) *
M-ai facut sa vizez la Craciun...si mie imi plac enorm sarbatorile de iarna..enorm..aici decoram casa si innauntru si afara si gradina...totul e numai lumina....e sublim...de multe ori, iau pe Babys in masina si ne plimbam de aiurea printre case...doar sa vedem cum s-au imbodobit casele....luminite ideii.....sublimmm! bouncy.gif



si noi facem la fel, desi anul trecut, cu criza asta....nu a mai fost asa ....grandios, speram anul asta
natsandrea
QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 11:13 PM) *
anul asta il vom petrece impreuna... intr-un decor de... forum ! notworthy.gif partners.gif


da...Craciunul in familia Utile...
QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 11:16 PM) *
sa visezi cu ochii deschisi...e cea mai dulce visare partners.gif rolleyes.gif

asa este wub.gif
dyana
QUOTE(Oanaaa @ Sep 24 2009, 09:58 PM) *
si sa ne dea shi cadouri super.gif

hug.gif tzuc.gif

cadourile ni le aduce Mosul rolleyes.gif sau esti prea mare sa mai crezi in Mos Craciun? ohmy.gif tongue.gif

QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 10:02 PM) *
hmmm...nu ma provoca Dyana ! partners.gif tongue.gif

nu e nevoie decat sa ne punem o dorinta..utila si sublima wub.gif !

tocmai am facut-o; ramane doar sa accepti smile.gif Nu ca anul trecut nu era frumos pe aici, poate doar un pic mai 'barbatesc' asa laugh.gif Iar skinul mov eu il consider un cadou intarziat tongue.gif , asa ca lucrurile arata din ce in ce mai frumos rolleyes.gif

Deci, dorinta mea utila si sublima, pe care mi-o pun acum, consta in niste decoratiuni frumoase. trandafir.gif
dyana
... si sensibila, ai uitat sa adaugi la titlul topicului! smile.gif
andaro
Ehee...cam devreme acest topic insa cine nu asteapta luna Decembrie...impreuna cu ale ei sarbatori... ( mai sunt si exceptii: cei saraci si necajiti la care de multe ori prea putin ne gandim sad.gif )... rolleyes.gif
USA
QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 11:12 PM) *
sweet USA, parca vad 2 ochisori de Babys licarind in lumina beculetelor wub.gif
da, si noi am ornat-o outside, dar daca ar fi sa ajung vreodata in tara ta adoptiva smile.gif ar fi in perioada Sarbatorilor ! wub.gif
simt ca m-as simti..un pic ..acasa partners.gif rolleyes.gif

Eu una iti spun parerile celor veniti din tara aici..nu e deloc ca acasa......nu te simti ca acasa.....unele case sunt atat in atmosfera de Craciun..incat chiar si noi dupa atatia ani ramanem gura cascata.....e nebunie de frumos....nu numai lumini si animalute cu lumini si branzi impodobiti de exterior..mosul pe sanie sus pe acoperis......si totul sclipeste in ritm de muzica=colinde de Craciun.......Doamne.....e sublim.....
O sa incerc sa caut ceva poze!

QUOTE(dyanp @ Sep 24 2009, 11:17 PM) *
si noi facem la fel, desi anul trecut, cu criza asta....nu a mai fost asa ....grandios, speram anul asta

Da..si la noi, iarna trecuta..a suferit la exterior-adica, nu asa multa lumina...am pus ornamentele afara..dar in interior nu-a fost plin de lumina, caldura si miros de merinde proaspete.......mai ales ca noi avem si bradul de plastic...so.....de regula le refolosim ornamentele......plus imi place sa am la toate geamurile acele luminite care se aprind singure la lasatul serii.....sa vezi casa de ceva distanta cum iti croieste drumul catre ea prin acele beculete de la geamuri....offff.... love1.gif love1.gif love1.gif
Lili

QUOTE(dyana @ Sep 24 2009, 11:20 PM) *
Deci, dorinta mea utila si sublima, pe care mi-o pun acum, consta in niste decoratiuni frumoase. trandafir.gif



dyana, inchide ochii...cineva rolleyes.gif te-a vazut zambind tzuc.gif si ti-a citit ..dorinta ! wub.gif
Oanaaa
QUOTE(dyana @ Sep 24 2009, 11:20 PM) *
cadourile ni le aduce Mosul rolleyes.gif sau esti prea mare sa mai crezi in Mos Craciun? ohmy.gif tongue.gif
tocmai am facut-o; ramane doar sa accepti smile.gif Nu ca anul trecut nu era frumos pe aici, poate doar un pic mai 'barbatesc' asa laugh.gif Iar skinul mov eu il consider un cadou intarziat tongue.gif , asa ca lucrurile arata din ce in ce mai frumos rolleyes.gif

Deci, dorinta mea utila si sublima, pe care mi-o pun acum, consta in niste decoratiuni frumoase. trandafir.gif


cred in Mos Craciun cred in magia sarbatorilor imi place sa mai cred ca sunt copil biggrin.gif
livya
QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 09:58 PM) *
multumesc livya floare2.gif , e o casa care m-a obsedat...pana la a risca multe, ratele imi sunt marturie yes.gif

da... faci sacrificii asa e,oricum sa va ajute dumnezeu sa puteti face ce va doriti.... notworthy.gif hug.gif
si pe mine parca ma cuprinde nostalgia craciunulul,acum ca am vazut bradul la tine...frumos,e frumos de craciun,mai ales ca si eu vin acasa...super...de fapt mai repede... tzuc.gif
Lili
QUOTE(andaro @ Sep 24 2009, 11:24 PM) *
Ehee...cam devreme acest topic insa cine nu asteapta luna Decembrie...impreuna cu ale ei sarbatori... ( mai sunt si exceptii: cei saraci si necajiti la care de multe ori prea putin ne gandim sad.gif )... rolleyes.gif


blanda andaro, tocmai ai facut-o... hug.gif partners.gif
este un capitol pe care il vom parcurge altadata, insa intotdeauna cineva se gandeste, nimeni nu uita...asta inseamna pana la urma Craciunul!
USA
QUOTE(Oanaaa @ Sep 24 2009, 11:27 PM) *
cred in Mos Craciun cred in magia sarbatorilor imi place sa mai cred ca sunt copil biggrin.gif

Si yo ma asez langa tine..si cu ghetutele curate la Mos Nicolaie......si ma pitesc dupa scari la Mos Craciun..inca sper sa il vada la geamul casutei noastre, pe bune! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
Lili
QUOTE(USA @ Sep 24 2009, 11:26 PM) *
O sa incerc sa caut ceva poze!


astept...ca un copil rolleyes.gif
USA
QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 11:33 PM) *
blanda andaro, tocmai ai facut-o... hug.gif partners.gif
este un capitol pe care il vom parcurge altadata, insa intotdeauna cineva se gandeste, nimeni nu uita...asta inseamna pana la urma Craciunul!

Aici....in jur de Craciun...se faccc enorm de multe donatii..sunt Van-uri la usile super-market-urilor-cu o saptamana/doua pana in Craciun.....si fiecare cand iese poate lasa o jucarie..o carticica..etc...care vor merge la copii cu parintii nevoiasi..si se lasa....serios va spun.....mai ales aproape atunci.....nu e familie care sa iasa fara sa lase ceva la Van...plus magazinul face reduceri mari si chiar te lasa la taxe daca donezi jucaria...so, imi place sa cred ca cel putin aici se fac eforturi si nici un copil nu are lacrimi pe obraji de Craciun!!!!!!!!!!! rolleyes.gif rolleyes.gif
Lili
QUOTE(ssimmona @ Sep 24 2009, 11:16 PM) *
Buna seara, Lili! oFloare.gif
Si eu consider ca perioada Craciunului este cea mai magica din an! La fel de mult ma acapareaza si pe mine! rolleyes.gif Asta ar fi si unul dintre motivele pentru care mi-as dori ca spiridusul meu din burtica sa se grabeasca putin sa vina pe lume! blush.gif ... Poate imi aude Mos Craciun dorinta! tongue.gif
Mi-ar placea ca anul acesta sa-ti impodobesc si eu paginile acestui topic cu cateva foto cu decoratiuni a la noi wink.gif !
P.S. E fantastica ideea cu colectarea cadourilor pt copii de pe la rubedenii si asezarea lor sub bradut! hi.gif Da-mi voie s-o-mprumut! pray.gif
Va imbratisez cu drag! O seara frumoasa! hug.gif


asa sa faci ssimmona rolleyes.gif partners.gif
nimic nu se va compara cu reactia spiridusului tau cand, la inceput doar cu ochisorii, apoi... peste un an va intreba :'" Pentru mine..toate?!"
ssimmona
QUOTE(USA @ Sep 24 2009, 09:36 PM) *
...so, imi place sa cred ca cel putin aici se fac eforturi si nici un copil nu are lacrimi pe obraji de Craciun!!!!!!!!!!! rolleyes.gif rolleyes.gif

Ce minunat ca exista asa ceva! hi.gif
EMY2000
WOWW LILI, AM RAMAS CU GURA CASCATA.E FOARTE FRUMOS TOTUL.AI O CASA PE CINSTE. trandafir.gif
dyana
Bun, atunci daca am stabilit si detaliile astea, sa vina mai repede... toamna! trandafir.gif
Oanaaa
QUOTE(dyana @ Sep 24 2009, 11:48 PM) *
Bun, atunci daca am stabilit si detaliile astea, sa vina mai repede... toamna! trandafir.gif


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Alondra
blush.gif Imi plac obsesiile tale Lili!
Sunt idem cu ale mele! wub.gif
Foarte frumos totul! eusa_clap.gif wub.gif
Complimente! floare2.gif
giulia_0319
QUOTE(andaro @ Sep 24 2009, 11:24 PM) *
Ehee...cam devreme acest topic insa cine nu asteapta luna Decembrie...impreuna cu ale ei sarbatori... ( mai sunt si exceptii: cei saraci si necajiti la care de multe ori prea putin ne gandim sad.gif )... rolleyes.gif

da-mi voie sa iti ofer o floricica, macar asa virtual, pt randurile de mai sus! oFloare.gif
jos palaria in fata ta! hi.gif
Lili
QUOTE(Alondra @ Sep 25 2009, 12:05 AM) *
blush.gif Imi plac obsesiile tale Lili!
Sunt idem cu ale mele! wub.gif
Foarte frumos totul! eusa_clap.gif wub.gif
Complimente! floare2.gif


floare2.gif partners.gif
andaro
QUOTE(giulia_0319 @ Sep 25 2009, 12:06 AM) *
da-mi voie sa iti ofer o floricica, macar asa virtual, pt randurile de mai sus! oFloare.gif
jos palaria in fata ta! hi.gif

Ma bucur ca am fost amandoua pe aceeasi lungime de unda... hug.gif wink.gif
anku
QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 10:34 PM) *
astept...ca un copil rolleyes.gif

prim data cand am citit numai trecand cu vederea am citit ...astept....un copil
am sarit ca
liwlol.gif
myshelle_f
lili, primiti cu colinda? rolleyes.gif rolleyes.gif
myshelle_f
lili, si alte...obsesii??? prospaturi, ceva? te astept cu nerabdare !!
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 11:13 PM) *
anul asta il vom petrece impreuna... intr-un decor de... forum ! notworthy.gif partners.gif

ce frumos suna smile.gif draga Lili

QUOTE(USA @ Sep 24 2009, 11:33 PM) *
Si yo ma asez langa tine..si cu ghetutele curate la Mos Nicolaie......si ma pitesc dupa scari la Mos Craciun..inca sper sa il vada la geamul casutei noastre, pe bune! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

si eu si eu ...ma primiti ?
Lili
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Oct 5 2009, 12:40 AM) *
ce frumos suna smile.gif draga Lili
si eu si eu ...ma primiti ?


eheee..esti deja pe lista partners.gif
marimaria
Offfffffffffff deja visez la Craciun, la stelute, la brad, la atmosfera.
Barbatu-meu deja din noiembrie ma va bazai la cap sa impodobeasca balconul nervi.gif
Lili
sa continui cu ..obsesiile mele , in dimineata Craciunului...asteptam jos sa vad, sa surprind, sa imortalizez reactia primului trezit, care a fost, binenteles Rauly smile.gif
dragul de el se oprise pe scari adormit inca , insa nerabdator totusi si... mami lui țaca...flash..cu blitz-ul blush.gif doh.gif ; dar a meritat rolleyes.gif



Raul...a trezit-o pe Amy..si apoi sa te ții țipete si chiote...si despachetari febrile bouncy.gif


insa, nimic nu se compara cu o fetita imbratisand...un urs de pluș wub.gif


a doua zi de Craciun mergeam la masa la...bunici, prin urmare inca o obsesie de a mea - hainutele de kinderi blush.gif blush.gif a iesit la iveala. I-am imbracat " de sarbatoare" si imi venea sa-i pupacesc de drag ..cand..mi-a venit o idee si... cu o voce ca din desene animate le-am propus..." Nu vreti sa va faca mami poze la brad??!!" si ei mi-ai raspuns " Bine...mami!" super.gif Eram asa happy incat nici macar nu m-am gandit sa fac cu ei o poza in ipostaza aceea, tot ce conta era.. sa-i surprind pe ei.wub.gif

si i-am surprins....




un big brother...tolerant smile.gif


USA
QUOTE(marimaria @ Oct 6 2009, 09:38 PM) *
Offfffffffffff deja visez la Craciun, la stelute, la brad, la atmosfera.
Barbatu-meu deja din noiembrie ma va bazai la cap sa impodobeasca balconul nervi.gif

Noi il impodobim mereu dupa seara de Mos Nikolae......adica pe 7 Decembrie....si sta pana in al doilea wekeend dupa revelion..si tot nu ne saturam...asa se face peste tot aici, defapt! partners.gif
USA
QUOTE(Lili @ Oct 6 2009, 10:03 PM) *


DOAMNEEE CA SUNT DE ADORABILIIIII..IAR CASA ESTE LUATA DIN REVISTA..TOTUL E SUBLIM..... eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Alondra
La voi precum in povesti sau in filme! wub.gif wub.gif wub.gif
marimaria
QUOTE(USA @ Oct 6 2009, 11:04 PM) *
Noi il impodobim mereu dupa seara de Mos Nikolae......adica pe 7 Decembrie....si sta pana in al doilea wekeend dupa revelion..si tot nu ne saturam...asa se face peste tot aici, defapt! partners.gif

Iubita, omul meu, daca nu-l tin in frau impodobeste cam pe 15 noiembrie si-i asa de indragostit de atmosfera asta ca intr-un an am avut casa scarilor impodobita pana in iulie nervi.gif nervi.gif nervi.gif

PS: Si aici se face bradul de pe 8 decembrie Ziua Immacolatei............da' la oameni normali, nu ca noi.
marimaria
Lili, iepurasii tai sunt adorabili..............si felicitari pt casa si cadrul festiv! hi.gif hi.gif hi.gif
elena-koller
Pozele sunt superbe lili, am si eu o intrebare unde locuiesti? In ce oras... Copilasii sunt minunati.. poate vii pe la noi in vizita avem poze noi...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.