Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Printesa Olandeza
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ruby
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
ruby
buna fetelor,

povestea noastra in imagini











































primul meu an de viatza !miine implinesc 1 an!

Alondra
Dulceatza mica de bebe! Ce dragutza e Ruby ca bebelush...si nu numai wink.gif ! love1.gif wub.gif
La multi anisori!Sa fii iubita! occasion.gif
ruby
eroare...am postat poze pe diferite marimi...se vede nu?
Alondra
QUOTE(ruby @ Sep 23 2009, 11:33 PM) *
eroare...am postat poze pe diferite marimi...se vede nu?

Se vad foarte bine! smile.gif
Mih@ela
Povsetea voastra,pana acum e uimitor de frumoasa!Din cate vad,ai 2 copii foarte frumosi! trandafir.gif notworthy.gif M-a cucuerit Ruby,si cu fatza si cu numele!Sa traiti fericiti si mai departe! trandafir.gif
LA MULTI ANI,SUPERBA RUBY! occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif floare2.gif PUPICI LA SCUMPETE!Petrecere frumoasa!
oktavia
O minune cu ochii atat de frumosi.Superba!
La Multi Ani fericiti micutza printesa! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Mikaell
Foarte frumoasa,printesica olandeza!!!DD sa-i dea multa sanatate si fericire si sa va bucurati de ea in fiecare clipa!!! La multi anisori printesica mica!!! occasion.gif
Tania_25
Ce printesica frumoasa vad eu aici..........are niste ochisori foarte frumosi....si baietelul e un frumos!Sa va traiasca copilasii si sa fie sanatosi sa va bucure mereu! partners.gif tzuc.gif
doi ingerasi
vaiii ce fetita mumoasa,sa ii pui o fundita rosie k tare e frumusika sa-ti traiaska ingerasu smile.gif
mihaela_mami_de_natalia
Superba printesica ta, la fel si baiatul! Sa va bucurati de ei si sa aveti o petrecere frumoasa!

ruby
multumim de vizita si de complimente!sa cresca toti copiii sanatosi ,iar parintii sa se bucure de ei!
Imi30
Ai o fetita absolut superba...cu niste ochi si o privire care te cuceresc pe loc!Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa, sa creasca mare si voinica.La multi ani!!!!!!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
ruby
QUOTE(Imi30 @ Sep 24 2009, 09:23 AM) *
Ai o fetita absolut superba...cu niste ochi si o privire care te cuceresc pe loc!Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa, sa creasca mare si voinica.La multi ani!!!!!!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif


neatza imi30,

ms si sa iti dea si tie DD un bebe cit mai curind!
crisztinutza
La multi ani fetitei tale occasion.gif occasion.gif , e o frumoasa si o scumpa.
ingerasu
RUBY,AM REVAZUT POZELE CU PRINTESA TA,F FRUMOASA SI CE REPEDE A CRESCUT
SA II DEA DUMNEZEU SANATATE SI SA VA BUCURATI IN CONTINUARE DE EA
ingerasu
QUOTE(ruby @ Sep 24 2009, 12:26 AM) *
buna fetelor,

povestea noastra in imagini


POZA ASTA IMI PLACE F F F MULT,CE MICUTA SI FRUMOASA ERA
dyana
Minunata ingerasa ta, sa iti traiasca si sa iti aduca numai bucurii! oFloare.gif Si fotografiile imi plac foarte mult! smile.gif
giulia_0319


Sa calci mereu pe trandafiri, pe flori nemuritoare,
sa ai in ochii tai priviri ca razele de soare,
sa ai o viata ca-n povesti, cu vise implinite,
sa darui celui ce iubesti doar clipe fericite...LA MULTI ANI!
livya
la multi ani
ruby
azi o sa mergem la clinica unde s-a nascut ruby ,sa facem o scurta vizita doamneleor de acolo ,sa o vada pe ruby cit de frumos a crescut ,iar mami sa mai traiasca inca o data emotiile de anul trecut ,la revederea locurilor unde a venit pe lume printesica!sa vedem ce bb se nasc azi!
elena-koller
Esti o scumpa, sa fii sanatoasa si sa ramai o printesa...
Robert te pupa... si iti spune
ruby
QUOTE(elena-koller @ Sep 24 2009, 12:15 PM) *
Esti o scumpa, sa fii sanatoasa si sa ramai o printesa...
Robert te pupa... si iti spune


thanks ,robert!
myshelle_f
vaaaaaaaiiiiiiiii, ce poze minunate!!!!!!!! nu mai pot sa-mi iau ochii!!!!!!! pacat ca nu ma vedeti!!!! offff, mi-e asa dor de ea!! de fapt....de toti mi-e dor!!!!! va pupam, va imbratisam cu drag!!!! hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
mir0108
la multi ani ,rubyyyyyyy!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif

tocmai a implinit copilul scump un an...te felicit, mamico ,pt asemenea printesa..sa ii dea DD binecuvantari ceresti si sa va bucurati de minunata voastra familie .... partners.gif
ruby
QUOTE(mir0108 @ Sep 24 2009, 07:57 PM) *
la multi ani ,rubyyyyyyy!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif

tocmai a implinit copilul scump un an...te felicit, mamico ,pt asemenea printesa..sa ii dea DD binecuvantari ceresti si sa va bucurati de minunata voastra familie .... partners.gif


vrei sa te perii si eu un pic?
ssimmona
Este prima vizita pe care v-o fac si ma declar cucerita wub.gif !
La multi ani, fetita gingasa! Sa cresti sanatoasa si sa ai mult noroc! bere.gif
Felicitari frumoasei familii, sa infloriti pe zi ce trece! oFloare.gif

Mona75
hug.gif La multi ani,frumusetze!!! love1.gif O viata plina de bucurii si impliniri occasion.gif occasion.gif
Te-am admirat cu mult drag alaturi de zapacitzii mei.....ne-ai cucerit intru totul... rolleyes.gif
Pupici si pt.mami si fratiorul tau scump. tzuc.gif
ruby
QUOTE(ssimmona @ Sep 24 2009, 08:54 PM) *
Este prima vizita pe care v-o fac si ma declar cucerita wub.gif !
La multi ani, fetita gingasa! Sa cresti sanatoasa si sa ai mult noroc! bere.gif
Felicitari frumoasei familii, sa infloriti pe zi ce trece! oFloare.gif



multumim !sarcina usoara in continuare si nastere usoara!
roxanne
Mai, mai da' ce papusica scumpa am gasit eu aici.... love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif wub.gif Cum de nu am gasit-o pana acum??????!!! anima1.gif Si azi implinim si un anisor! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif bananab.gif




bratilove_a
Cu intarziere dar sper ca primiti si urarile noastre, sa va traiasca si sa fiti fericiti. tzuc.gif
EMY2000
LA MULTI ANI PUI MIC SI FRUMOS.
MAMI E SPLENDIDA PITICA TA.SA VA TRAIASCA.SI AIMAN E LA FEL DE FRUMOS. wub.gif
ruby
QUOTE(bratilove_a @ Sep 25 2009, 02:55 PM) *
Cu intarziere dar sper ca primiti si urarile noastre, sa va traiasca si sa fiti fericiti. tzuc.gif


sigur ca primim!multumim si felicitari pentru noua sarcina!sa fie usoara si sa te bucuri pe deplin de aceasta perioada ,fara stress alaturi de sot si fara mama soacra! rolleyes.gif
ruby
QUOTE(roxanne @ Sep 24 2009, 10:29 PM) *
Mai, mai da' ce papusica scumpa am gasit eu aici.... love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif wub.gif Cum de nu am gasit-o pana acum??????!!! anima1.gif Si azi implinim si un anisor! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif bananab.gif

si eu am descoperit cei mai expresivi ochi de pe forum cam tirziu...o sa inebuneasca multa lume cu ochisori ei speciali!






QUOTE(EMY2000 @ Sep 25 2009, 03:39 PM) *
LA MULTI ANI PUI MIC SI FRUMOS.
MAMI E SPLENDIDA PITICA TA.SA VA TRAIASCA.SI AIMAN E LA FEL DE FRUMOS. wub.gif


multumesc emy sa iti traiasca si tie sa ne bucuram de ei !
ruxy
Ai o printesa splendida...sa iti traiasca, sa fie sanatoasa....e o bijuterie de fetita partners.gif
ruby
QUOTE(ruxy @ Sep 25 2009, 08:53 PM) *
Ai o printesa splendida...sa iti traiasca, sa fie sanatoasa....e o bijuterie de fetita partners.gif


da ,un rubin!mersi!
ruxy
QUOTE(ruby @ Sep 25 2009, 08:25 PM) *
da ,un rubin!mersi!

Da, pretioasa tare...cu mult drag! trandafir.gif
ruby
noi sintem un pic racite ...ne curge nasul,nu prea sintem asa fit ..si asta din prima zi din cel de-al doilea an de viatza.am fost la doctor si ne-a dat ceva de raceala pe baza de plante si niste lgg sa mai linistim si stomacelul ,ca iesim cam des!
azi noapte am cam stat de paza ...imi aminteam de prima noapte impreuna ,ca vroiau sa mi-o tina la un loc cu ceilalti bb ,dar eu nu si nu ca o iau cu mine in salon!eram epuizata avusesem un travaliu luuung ,dar o vroiam linga mine ...probabil s.-a gindit sa stam impreuna si de data asta ,sa ne amintim de prima noastra noapte cind nu ma mai opream din fotografiat ,iar a doua zi aratam ca o fantoma (si azi la fel rolleyes.gif )
ruxy
QUOTE(ruby @ Sep 25 2009, 08:41 PM) *
noi sintem un pic racite ...ne curge nasul,nu prea sintem asa fit ..si asta din prima zi din cel de-al doilea an de viatza.am fost la doctor si ne-a dat ceva de raceala pe baza de plante si niste lgg sa mai linistim si stomacelul ,ca iesim cam des!
azi noapte am cam stat de paza ...imi aminteam de prima noapte impreuna ,ca vroiau sa mi-o tina la un loc cu ceilalti bb ,dar eu nu si nu ca o iau cu mine in salon!eram epuizata avusesem un travaliu luuung ,dar o vroiam linga mine ...probabil s.-a gindit sa stam impreuna si de data asta ,sa ne amintim de prima noastra noapte cind nu ma mai opream din fotografiat ,iar a doua zi aratam ca o fantoma (si azi la fel rolleyes.gif )

Frumoase amintiri, astea sunt cele care nu se uita niciodata si care si peste ani, ne dau fiori rolleyes.gif ...sanatate muuulta trandafir.gif
anku
QUOTE(ruby @ Sep 25 2009, 07:41 PM) *
noi sintem un pic racite ...ne curge nasul,nu prea sintem asa fit ..si asta din prima zi din cel de-al doilea an de viatza.am fost la doctor si ne-a dat ceva de raceala pe baza de plante si niste lgg sa mai linistim si stomacelul ,ca iesim cam des!
azi noapte am cam stat de paza ...imi aminteam de prima noapte impreuna ,ca vroiau sa mi-o tina la un loc cu ceilalti bb ,dar eu nu si nu ca o iau cu mine in salon!eram epuizata avusesem un travaliu luuung ,dar o vroiam linga mine ...probabil s.-a gindit sa stam impreuna si de data asta ,sa ne amintim de prima noastra noapte cind nu ma mai opream din fotografiat ,iar a doua zi aratam ca o fantoma (si azi la fel rolleyes.gif )

ne pare rau ca sunteti racite...
donsoara...lasa ca te faci bine...mai ales ca ai fost si la dr...si dc nu te-a bagat p antibiotic inseamna ca poate e un virus..
va poopam...
mirela sunt frumoase pozele si prima poza e facuta in maternitate???
avem si noi una asemanatoare dar au facut-o in maternitate si abia apoi mi-au trimis-o acasa ca eu am uitat sa ma duc sa o iau... blush.gif
cum a fost din nou la maternitate???
cum a fost sa vezi din nou bebici abia nascuti???locurile unde ai adus si tu p lume p rubinul vostru?????
acum ca ai spus tu ...incep sa-mi amintesc si eu...atunci de abia asteptam sa plec acasa...cred ca am avut o usoara depresie ca altfel nu-mi explic de ce voiam sa plec din a treia zi acasa avand in vedere ca nu am vazut asa conditii nici in filme...acum m-as mai duce o data innapoi... liwlol.gif
poop tzuc.gif
ruby
ruby e domnisoara ,are diverse cosmetice,ii place in mod special in caditza cu multa spuma si dimeatza cind ii face mama parul cu gel,miroase asa frumos....punem ceva poze !

produsele hipp ,foarte bune ,le-am folosit de la inceput


si citeva de la penaten


preferatele noastre ramin produsele olandeze zwietsal
crema de corp si spuma de baie


samponul si gelul de dush


crema de protectie


gel de par



bratara de la spital cu numele


ruby
tare ne mai place in apa!

ruby
de la 11 luni si un pic mergem singure!



ruby
QUOTE(anku @ Sep 26 2009, 01:17 AM) *
ne pare rau ca sunteti racite...
donsoara...lasa ca te faci bine...mai ales ca ai fost si la dr...si dc nu te-a bagat p antibiotic inseamna ca poate e un virus..
va poopam...
mirela sunt frumoase pozele si prima poza e facuta in maternitate???
avem si noi una asemanatoare dar au facut-o in maternitate si abia apoi mi-au trimis-o acasa ca eu am uitat sa ma duc sa o iau... blush.gif
cum a fost din nou la maternitate???
cum a fost sa vezi din nou bebici abia nascuti???locurile unde ai adus si tu p lume p rubinul vostru?????
acum ca ai spus tu ...incep sa-mi amintesc si eu...atunci de abia asteptam sa plec acasa...cred ca am avut o usoara depresie ca altfel nu-mi explic de ce voiam sa plec din a treia zi acasa avand in vedere ca nu am vazut asa conditii nici in filme...acum m-as mai duce o data innapoi... liwlol.gif
poop tzuc.gif


buna anku,

da prima poza e dintr-un set ce am comandat noi in maternitate,am facut si felicitari de anuntat nasterea tot la acelasi fotograf ,si poster si un set de foto pe care le am si pe un cd.cam scumputz...dar se merita !!!
la maternitate nu am mai ajuns pe 24 ,aveam programat a doua zi dar numai bine ca am luat drumul doctorului...inca ne curge nasul si mai nou e ca am luat si eu raceala de la ea si ma siciie o durere in git de mor si o usoara febra.
si eu imi doream sa merg repede acasa am nascut miercuri dar am plecat luni ,caci am vrut sa fac U2 in spital sa nu ma mai duc pe la pediatru,ca numai de drumuri nu imi ardea mie atunci!
cristina321711
o placere vizita la tine yes.gif ai doi copii f frumosi ....sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii
ruby
QUOTE(cristina321711 @ Sep 27 2009, 07:39 PM) *
o placere vizita la tine yes.gif ai doi copii f frumosi ....sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii


multumesc!si voua sa va traiasca!duminica placuta!
ruby
mai adaugam ceva foto de la aniversarea primului anisor!







anku
QUOTE(ruby @ Sep 26 2009, 06:23 PM) *
de la 11 luni si un pic mergem singure!




aiman e topit dupa ea...
cat despre ea...e o dulce!!!! tongue.gif
si voua va place p coridor??? biggrin.gif
asta este remediul nostru cand avem minute de urlete ...si darius fiind baiat cu bun-simt nu mai urla ca sa nu deranjeze...ci se duce tinta la scari ca sa le urce sau se pune in prag la alti oameni... liwlol.gif
anku
QUOTE(ruby @ Sep 27 2009, 05:28 PM) *
buna anku,

da prima poza e dintr-un set ce am comandat noi in maternitate,am facut si felicitari de anuntat nasterea tot la acelasi fotograf ,si poster si un set de foto pe care le am si pe un cd.cam scumputz...dar se merita !!!
la maternitate nu am mai ajuns pe 24 ,aveam programat a doua zi dar numai bine ca am luat drumul doctorului...inca ne curge nasul si mai nou e ca am luat si eu raceala de la ea si ma siciie o durere in git de mor si o usoara febra.
si eu imi doream sa merg repede acasa am nascut miercuri dar am plecat luni ,caci am vrut sa fac U2 in spital sa nu ma mai duc pe la pediatru,ca numai de drumuri nu imi ardea mie atunci!

da...inteleg...
eu am intrat marti seara si am iesit miercuri seara...dar in cealalta saptamana...deci cam 8 zile...
dar eu cred ca putea sa-mi fi dat drumul acasa ca vineri i facea u2 si gata...
ca sapunel noi folosim balsam de la dm kopf bis fuss...si sunt ff multumita si de faptul ca nu este agresiv si de parfum...
am avut si de la panaten ceva probe parca...dar am avut si de la dm si m-a fermecaat parfumul...si sunt testate de öko test fiind sehr gut...dar cred ca toate sunt ok ptr pielea bebelusilor...
eram curioasa de produsele din olanda ca stiu ca ai zis tu p topic ca iti plac tare mult ...si ca le stii de cand a fost aiman bebe...
va poopam si va dorim insanotosire grabnica... tzuc.gif
ruby
QUOTE(anku @ Sep 28 2009, 03:50 AM) *
da...inteleg...
eu am intrat marti seara si am iesit miercuri seara...dar in cealalta saptamana...deci cam 8 zile...
dar eu cred ca putea sa-mi fi dat drumul acasa ca vineri i facea u2 si gata...
ca sapunel noi folosim balsam de la dm kopf bis fuss...si sunt ff multumita si de faptul ca nu este agresiv si de parfum...
am avut si de la panaten ceva probe parca...dar am avut si de la dm si m-a fermecaat parfumul...si sunt testate de öko test fiind sehr gut...dar cred ca toate sunt ok ptr pielea bebelusilor...
eram curioasa de produsele din olanda ca stiu ca ai zis tu p topic ca iti plac tare mult ...si ca le stii de cand a fost aiman bebe...
va poopam si va dorim insanotosire grabnica... tzuc.gif


eu de la dm iau servetele umede pachet mic ,acela bleu ,e ideal pentru iesirile in parc,cind mai papa cite un biscuite sau mar sau sa o sterg dupa ce se joaca in nisip.sint convinsa ca si prosuele dm sint la fel de bune ca si cele hipp sau penaten .chiar mi-am luat o crema de la balea(marca dm) si am fost multumita de ea.imi place si ca magazin cum e amenajat ,gasesti mereu de toate plus ca beneficiezi de babybonus si poti folosi si cardul payback deci primesti puncte ce apoi le transformi in produse.
ruby
buna seara,

astazi am fost la vaccin...ce nene doctor rau..m-a intepat in mina cu seringa ..hmmm..las ca-l tin eu minte !in rest sint ok ,am 10 kg ,76.5 cm ,46 circumf capului ,tensiunea normala(eu da ,nu stiu cum o are mama...)

ma streseaza mami asta cu mincarea ei...la borcan!eu vreau ciorba !azi am papat supa cu stelutze si a fost tareee buna.
inca mai sint racita ,mai nou e ca tusesc!
ah ,vremea asta !
am niste medicamente de luat si se chinuie mama sa m-i le administreze ..cu seringa ,da eu tot le scuip rolleyes.gif

sint tare alintata ,nah ,cite fete are mama?

va poop fetelor ,sa aveti o seara placuta !

RUBY
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.