Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Amintiri...
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog livya
Pagini: 1, 2, 3, 4
livya
livya
livya
livya
livya
myshelle_f
hai ma........m-ai transformat intr-o nostalgica!!! am intrat intr-o stare de melancolie.... of of of of!!!!
Tania_25
Frumoase melodii........... partners.gif tzuc.gif
livya
QUOTE(myshelle_f @ Sep 21 2009, 04:19 PM) *
hai ma........m-ai transformat intr-o nostalgica!!! am intrat intr-o stare de melancolie.... of of of of!!!!

da e si frumos sa iti mai aduci aminte din tinerete... rolleyes.gif trandafir.gif
livya
QUOTE(Tania_25 @ Sep 21 2009, 04:29 PM) *
Frumoase melodii........... partners.gif tzuc.gif

ma bucur ca ti-au placut draga nmea... tzuc.gif
livya
inca una faina...
livya
SI LENTA....
livya
una preferata mie...
livya
myshelle_f
tu iti dai seama cati ani aveam eu pe vremea aia?????? abia eram in liceu!!!
livya
QUOTE(myshelle_f @ Sep 21 2009, 06:36 PM) *
tu iti dai seama cati ani aveam eu pe vremea aia?????? abia eram in liceu!!!

da asa e... smile.gif din ce an esti nascuta? tongue.gif
myshelle_f
'82 - un picut mai mica decat tine cool.gif wink.gif
Alondra
wub.gif
Da da, si de pe vremea mea!
Tin minte ca aveam carnetel cu versurile de prin reviste ca nu era net atunci..si le stiam pe de rost...doh.gif blush.gif
livya
QUOTE(myshelle_f @ Sep 21 2009, 06:52 PM) *
'82 - un picut mai mica decat tine cool.gif wink.gif

hug.gif vai ce imi placea,mai ales ca imi aduc aminte de ele,apoi in discoteca era prapad,care mai de care cu miscarile lui... biggrin.gif
apoi se faceau cercuri stii?frumosssss smile.gif
livya
QUOTE(Alondra @ Sep 21 2009, 06:55 PM) *
wub.gif
Da da, si de pe vremea mea!
Tin minte ca aveam carnetel cu versurile de prin reviste ca nu era net atunci..si le stiam pe de rost...doh.gif blush.gif

da eu cumparam revista ECRAN MAGAZIN si le invatam de acolo....
ce frumoase timpuri... smile.gif imi place sa imi mai aduc aminte,e ceva frumos... smile.gif
Alondra
QUOTE(livya @ Sep 21 2009, 06:59 PM) *
da eu cumparam revista ECRAN MAGAZIN si le invatam de acolo....
ce frumoase timpuri... smile.gif imi place sa imi mai aduc aminte,e ceva frumos... smile.gif

Da da da , de-acolo laugh.gif biggrin.gif
G.Raluca
QUOTE(livya @ Sep 21 2009, 06:57 PM) *
hug.gif vai ce imi placea,mai ales ca imi aduc aminte de ele,apoi in discoteca era prapad,care mai de care cu miscarile lui... biggrin.gif
apoi se faceau cercuri stii?frumosssss smile.gif



Era frumos ne distram...dansam de numa numa ...vorba ta fiecare cu miscarile lui biggrin.gif ...acum ne-au ramas amintirile rolleyes.gif
livya

asta imi placea mult de tot... nanner.gif nanner.gif
livya
QUOTE(G.Raluca @ Sep 21 2009, 07:05 PM) *
Era frumos ne distram...dansam de numa numa ...vorba ta fiecare cu miscarile lui biggrin.gif ...acum ne-au ramas amintirile rolleyes.gif

da asa e ...amintirile,parca imi vine sa si rad,erau unii ca asa dansau de se rupea parca discoteca... liwlol.gif mortali erau.... tongue.gif
Alondra
QUOTE(livya @ Sep 21 2009, 07:06 PM) *
asta imi placea mult de tot... nanner.gif nanner.gif

Mie imi placea asta de la ei: C-Block-Time is Tickin Away biggrin.gif

Iar discotecile le rupeau pt ca nu prea erau atunci...erau la inceputuri si lumea era in verva laugh.gif
livya
QUOTE(Alondra @ Sep 21 2009, 07:14 PM) *
Mie imi placea asta de la ei: C-Block-Time is Tickin Away biggrin.gif

Iar discotecile le rupeau pt ca nu prea erau atunci...erau la inceputuri si lumea era in verva laugh.gif

da... biggrin.gif de fapt c-block au avut c-am toate piesele frumoase... smile.gif frumos de tot...asa imi da o senzatie de bine ascultandu-le,si ce obosita eram cand mergeam acasa,ca doar dansam de numa la disco... laugh.gif
Mih@ela
QUOTE(livya @ Sep 21 2009, 04:33 PM) *
da e si frumos sa iti mai aduci aminte din tinerete... rolleyes.gif trandafir.gif

asa e smile.gif
ruxy
Ce-mi place...voi vorbiti de tinerete...si tineretea e la voi rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Mih@ela
QUOTE(ruxy @ Sep 21 2009, 07:49 PM) *
Ce-mi place...voi vorbiti de tinerete...si tineretea e la voi rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Era vorba de prima tinerete laugh.gif love1.gif

Revenind la topic..ce noroc avem noi cu youtoube-ul..ce s-ar fi ales de amintitrile noastre? super.gif Tin mint ca aveam o caseta C-Block pe care o pretuiam foarte mult..cand am dat de muzica depe net..a zburat sacosa cu casete... anima1.gif
Daca mi-as fi deschis un topic asemanator,as fi postat melodiile care le-ai postat tu.. hug.gif Atat de dragi imi sunt!
Alondra
Eu mai am casete "de pe vremea mea"...dar cred ca o sa le arunc la gunoi..ce sa mai faci cu ele...wacko.gif
Mih@ela
QUOTE(Alondra @ Sep 21 2009, 08:05 PM) *
Eu mai am casete "de pe vremea mea"...dar cred ca o sa le arunc la gunoi..ce sa mai faci cu ele...wacko.gif

Eu intai aruncasem "selectiile"..am pastrat albumele cu cei mai tari artisti de la acea vreme,iar dupa vreo 2 ani am aruncat tot..Michael,Madonna,Mariah Carey,si astia de mai incoa´ CBlock,Nana..s.a..
livya
QUOTE(ruxy @ Sep 21 2009, 07:49 PM) *
Ce-mi place...voi vorbiti de tinerete...si tineretea e la voi rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

iubita ruxy tu esti vesnic tanara prin modul tau de a fii.... trandafir.gif hug.gif hug.gif hug.gif
livya
QUOTE(Mih@ela @ Sep 21 2009, 07:57 PM) *
Era vorba de prima tinerete laugh.gif love1.gif

Revenind la topic..ce noroc avem noi cu youtoube-ul..ce s-ar fi ales de amintitrile noastre? super.gif Tin mint ca aveam o caseta C-Block pe care o pretuiam foarte mult..cand am dat de muzica depe net..a zburat sacosa cu casete... anima1.gif
Daca mi-as fi deschis un topic asemanator,as fi postat melodiile care le-ai postat tu.. hug.gif Atat de dragi imi sunt!

ce frumoase amintiri ... hug.gif ma bucur ca iti plac ... tzuc.gif
myshelle_f
revistele bravo si salut ne aduceau info despre cantareti si versurile cantecelor preferate!!! of of of!!! stiu si cu discotecile cum era - eu ma duceam la disco la tara ca la oras...nu aveam voie!!! si cate miscari stiam si eu....of of of!!!! am intrat intr-o stare de melancolie si ma simt asa ....botrina!!!! :cry: :cry: :cry: nu mai pot!!!!
Mih@ela
QUOTE(myshelle_f @ Sep 21 2009, 08:44 PM) *
revistele bravo si salut ne aduceau info despre cantareti si versurile cantecelor preferate!!! of of of!!! stiu si cu discotecile cum era - eu ma duceam la disco la tara ca la oras...nu aveam voie!!! si cate miscari stiam si eu....of of of!!!! am intrat intr-o stare de melancolie si ma simt asa ....botrina!!!! :cry: :cry: :cry: nu mai pot!!!!

Eu mi-am facut o agenda cu melodiile luate din reviste(paginile erau atasate intr-o carte)..o am si acum in tzara..daca eram acasa v-o aratam.. rolleyes.gif guitar.gif guitar.gif
livya
QUOTE(myshelle_f @ Sep 21 2009, 08:44 PM) *
revistele bravo si salut ne aduceau info despre cantareti si versurile cantecelor preferate!!! of of of!!! stiu si cu discotecile cum era - eu ma duceam la disco la tara ca la oras...nu aveam voie!!! si cate miscari stiam si eu....of of of!!!! am intrat intr-o stare de melancolie si ma simt asa ....botrina!!!! :cry: :cry: :cry: nu mai pot!!!!

te prinde melancolia,dar e si frumos...
eu imi aduc aminte ca erau pline discotecile sambata seara era show-ul frumos...asa-i? rolleyes.gif
livya

si asta ....era in topuri...
Mih@ela
QUOTE(livya @ Sep 21 2009, 10:28 PM) *
te prinde melancolia,dar e si frumos...
eu imi aduc aminte ca erau pline discotecile sambata seara era show-ul frumos...asa-i? rolleyes.gif

da.probabil si in ziua de azi e la fel...pt adolescentzii de azi.. rolleyes.gif asta e..timpul nostru a trecut...urmam alte si alte etape ale vietii..insa amintirile sunt cele mai dulci.. smile.gif Ia mai aminteste-mi ceva frumos... anima1.gif eram in aceleasi discoteci? anima1.gif
livya

si asta era atunci in voga... tongue.gif cand era piesa asta atunci parca intrasem la liceu... tongue.gif
livya
QUOTE(Mih@ela @ Sep 21 2009, 10:36 PM) *
da.probabil si in ziua de azi e la fel...pt adolescentzii de azi.. rolleyes.gif asta e..timpul nostru a trecut...urmam alte si alte etape ale vietii..insa amintirile sunt cele mai dulci.. smile.gif Ia mai aminteste-mi ceva frumos... anima1.gif eram in aceleasi discoteci? anima1.gif

amintirile raman ,sunt ale noastre.... hug.gif
anku
QUOTE(livya @ Sep 21 2009, 10:33 PM) *

si asta ....era in topuri...

LA BOCHE A FOST PRIMA MEA CASETA CUMPARATA:::
smile.gif
livya
QUOTE(anku @ Sep 21 2009, 10:53 PM) *
LA BOCHE A FOST PRIMA MEA CASETA CUMPARATA:::
smile.gif

aveam si eu caseta cu la bouche,si puneam casetofonu pe geam ,la tara la bunica, si eu in curte cu sora mea...sa vezi ce dansuri nanner.gif
Mih@ela
QUOTE(livya @ Sep 21 2009, 10:45 PM) *

si asta era atunci in voga... tongue.gif cand era piesa asta atunci parca intrasem la liceu... tongue.gif

Eu..inCerc sa imi amintesc cand ascultam Mr Vain..Stiu ca ,atunci cand am intrat eu la liceu era in voga Y´ll be mising you-Puff Daddy(in vra respectiva 97)Tu,cand ai intrat la liceu?96?
livya
QUOTE(Mih@ela @ Sep 21 2009, 10:59 PM) *
Eu..inCerc sa imi amintesc cand ascultam Mr Vain..Stiu ca ,atunci cand am intrat eu la liceu era in voga Y´ll be mising you-Puff Daddy(in vra respectiva 97)Tu,cand ai intrat la liceu?96?

nu eu in 93...ca ... rolleyes.gif da in 97 am terminat...liceul...si de aia tin minte ca am intrat la liceu,sau eram la liceu...exact nu mai stiu... rolleyes.gif
am facut 30 de ani anul asta tongue.gif
Alondra
Doaamne, fetelor...imi aduceti aminte in cap niste amintiri! laugh.gif doh.gif wub.gif
Liceu, tinerete....muzica, discoteci...cum stateam sambata sa ascult topul la radio contact...sa vad ce melodii se mai asculta...le inregistram sa le am si pe caseta laugh.gif doh.gif wub.gif Si in weekend la MTV, era ceva pe atunci sa vezi videoclipurile la televizor..wub.gif
Melodiile care le-ati enumerat imi placeau si mie la nebunie atunci...si imi aduc aminte de adolescenta! Ce vremuri! wub.gif love1.gif
livya
QUOTE(Alondra @ Sep 21 2009, 11:03 PM) *
Doaamne, fetelor...imi aduceti aminte in cap niste amintiri! laugh.gif doh.gif wub.gif
Liceu, tinerete....muzica, discoteci...cum stateam sambata sa ascult topul la radio contact...sa vad ce melodii se mai asculta...le inregistram sa le am si pe caseta laugh.gif doh.gif wub.gif Si in weekend la MTV, era ceva pe atunci sa vezi videoclipurile la televizor..wub.gif
Melodiile care le-ati enumerat imi placeau si mie la nebunie atunci...si imi aduc aminte de adolescenta! Ce vremuri! wub.gif love1.gif

nu pot zice numai ca imi face o mare placere ca am cu cine depana amintiri din adolescenta mea.... tzuc.gif hug.gif
livya

mihaela uite am gasit-o pentru tine... smile.gif
Mih@ela
QUOTE(livya @ Sep 21 2009, 11:03 PM) *
nu eu in 93...ca ... rolleyes.gif da in 97 am terminat...liceul...si de aia tin minte ca am intrat la liceu,sau eram la liceu...exact nu mai stiu... rolleyes.gif
am facut 30 de ani anul asta tongue.gif


Aha,esti mai maricica cu 2.. rolleyes.gif Eu,nu am cum s uit cand am inceput liceul ,ca chiar inainte de a incepe liceul,mi-am cunoscut iubitul,acum sotz.. rolleyes.gif Altfel,poate uitam.. liwlol.gif
QUOTE(Alondra @ Sep 21 2009, 11:03 PM) *
Doaamne, fetelor...imi aduceti aminte in cap niste amintiri! laugh.gif doh.gif wub.gif
Liceu, tinerete....muzica, discoteci...cum stateam sambata sa ascult topul la radio contact...sa vad ce melodii se mai asculta...le inregistram sa le am si pe caseta laugh.gif doh.gif wub.gif Si in weekend la MTV, era ceva pe atunci sa vezi videoclipurile la televizor..wub.gif
Melodiile care le-ati enumerat imi placeau si mie la nebunie atunci...si imi aduc aminte de adolescenta! Ce vremuri! wub.gif love1.gif

Daa..si top20 laugh.gif

QUOTE(livya @ Sep 21 2009, 11:11 PM) *

mihaela uite am gasit-o pentru tine... smile.gif

Multumesc...prin august 97 o ascultam pe plaja din Saturn..iar seara,mi-am cunoscut iubirea(prima-utima) wub.gif
livya
si una lenta inainte sa plec la nani...pentru voi fetelor tzuc.gif
livya
QUOTE(Mih@ela @ Sep 21 2009, 11:17 PM) *
Aha,esti mai maricica cu 2.. rolleyes.gif Eu,nu am cum s uit cand am inceput liceul ,ca chiar inainte de a incepe liceul,mi-am cunoscut iubitul,acum sotz.. rolleyes.gif Altfel,poate uitam.. liwlol.gif

Daa..si top20 laugh.gif
Multumesc...prin august 97 o ascultam pe plaja din Saturn..iar seara,mi-am cunoscut iubirea(prima-utima) wub.gif

ce frumos ,ma bucur .... tzuc.gif tzuc.gif
anku
QUOTE(Alondra @ Sep 21 2009, 11:03 PM) *
Doaamne, fetelor...imi aduceti aminte in cap niste amintiri! laugh.gif doh.gif wub.gif
Liceu, tinerete....muzica, discoteci...cum stateam sambata sa ascult topul la radio contact...sa vad ce melodii se mai asculta...le inregistram sa le am si pe caseta laugh.gif doh.gif wub.gif Si in weekend la MTV, era ceva pe atunci sa vezi videoclipurile la televizor..wub.gif
Melodiile care le-ati enumerat imi placeau si mie la nebunie atunci...si imi aduc aminte de adolescenta! Ce vremuri! wub.gif love1.gif

si eu tot as faceam...parca era top mioritic sau asa ceva..nu??????
si eu inregistra p casete.... liwlol.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.