Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Alessandro Safina
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Monden
andaro
Alessandro Safina, indragostit de Nadia Comaneci



Considerat de mii de femei un barbat extrem de sexy, tenorul italian Alessandro Safina a facut, in adolescenta, o pasiune arzatoare pentru Nadia Comaneci.

“Eram atat de indragostit de Nadia, incat daca as fi intalnit-o, as fi ramas fara respiratie “, marturisea de curand Alessandro unor prieteni apropiati.

“M-a cucerit in timpul transmisiunilor de la Jocurile Olimpice de la Montreal din 1976. Nadia m-a impresionat cu executiile ei perfecte, era stralucitoare, eleganta si puternica, un star absolut.

Incepand de-atunci, asteptam cu nerabdare orice competitie internationala de gimnastica ce se transmitea la televizor, in speranta ca voi reusi sa o mai vad pe Nadia. Abia intr-un tarziu au priceput si parintii mei de unde a dobandit baiatul lor de 14 ani asa o pasiune pentru gimnastica”, spune Alessandro zambind strengareste.

Desi a colindat lumea in lung si-n lat, fermecatorul Alessandro Safina nu a avut ocazia sa o cunoasca, personal, pe Nadia, dar este de parere ca „nu este timpul pierdut” .

Alessandro Safina va sustine al doilea concert in Romania la Sala Palatului din Bucuresti, pe 2 noiembrie 2009. rolleyes.gif
andaro
Este un barbat dragut cu o voce superba... rolleyes.gif
Iata cateva melodii din repertoriul lui...


marimaria
wow ce barbat fain...............mai fain ca barbatul Nadiei yes.gif
N-ar fi fost rau daca se intalneau odata.
andaro
Fain ca fain dar vocea? L-ai auzit cantand?
La primul concert sustinut in Ro a cantat impreuna cu Adelutza noastra... wub.gif

andaro
Maria...doar e de-al tau...nu l-ai intalnit prin Italia cea mare?
dyana
Mie imi aduce a Iantu, nu stiu de ce wacko.gif doh.gif Dar am mai zis: gusturile mele la barbati lasa mult de dorit. liwlol.gif
marimaria
QUOTE(andaro @ Sep 5 2009, 06:27 PM) *
Maria...doar e de-al tau...nu l-ai intalnit prin Italia cea mare?


Drept sa spun nu, dar eu nu urmaresc in general concertele de pe RAI (San Remo si altele).............nici macar in general la stiri rolleyes.gif
andaro
QUOTE(dyana @ Sep 5 2009, 05:35 PM) *
Mie imi aduce a Iantu, nu stiu de ce wacko.gif doh.gif Dar am mai zis: gusturile mele la barbati lasa mult de dorit. liwlol.gif

EEE...nici nu se compara...mie nu-mi place de Iantzu... doh.gif
giulia_0319
canta in clona!canta in clona!canta in clona! nanner.gif nanner.gif nanner.gif
andaro
Da? N-am stiut.... unsure.gif
Am urmarit prima serie din Clona ( acum cativa ani ) insa nu mi-a atras atunci atentia cu vocea lui...ma preocupa mai tare soarta lui Jade... tongue.gif
giulia_0319
QUOTE(andaro @ Sep 6 2009, 12:10 AM) *
Da? N-am stiut.... unsure.gif
Am urmarit prima serie din Clona ( acum cativa ani ) insa nu mi-a atras atunci atentia cu vocea lui...ma preocupa mai tare soarta lui Jade... tongue.gif

liwlol.gif peste vreo 10 min incepe un nou episod din clona...e a treia oara cand il vad si tot fascinata sunt
luna y tu este melodia lui leonidas cu yvette
liliana2u
andaro, multumesc pt numele acestui om minunat.. am vazut pe un canal TV acum vreo 2 luni un clip cu el, cantand undeva intr-o arena romana.. m-a fascinat si nu am apucat decat sa retin prenumele si melodia rolleyes.gif (era simplu, doar luna ramane oricui in minte).. am si spus atunci ca as vrea sa il vad in concert intr-o arena, acum cred ca as alege arena din Verona, are o acustica deosebita..
Iar ca barbat, e aparte rolleyes.gif ramane in suflet, transmite ceva pozitiv.. parca l-as vrea de tatic pt Ilincut.. vise, vise.. liwlol.gif
poate il cunosc in noiembrie, mai stii? wink.gif ca tot e o luna a deciziilor pt familie smile.gif
andaro
Liliana...parca pentru tine am dschis acest topic... tongue.gif
Da...este un barbat deosebit din toate pdv...si...am crezut ca vor fi printre noi mame/tati care au fost la primul lui concert in Ro...dar m-am inselat sau poate nu au observat inca topicul...

Esti o persoana cumsecade si din suflet mi as dori ca toate dorintele sa ti se implineasca ( stiu ca tu nu gandesti si nu vrei raul nimanui )...chiar si aceasta ca sa-l intalnesti pe Alessandro peste cateva luni...iar pentru celelalte decizii, DD sa-ti dea intelepciune ca sa o iei pe cea mai buna pentru voi, familia... pray.gif hug.gif
liliana2u
multumesc, Andaro.. deja primul pas a fost facut, fetita mea s-a trezit acum si a zis: il veau ca tatic pe el.. asa ca primul pas a fost facut.. sa ne vrea si el acum liwlol.gif

la cat a plans fetita mea azi, parca a meritat asa o mangaiere cu muzica lui, puiul mamii drag, am o sarcina precisa si trebuie sa ii implinesc dorinta.
andaro
Offf saracuta....doar tu stii ce e cel mai bine pentru ea...pentru voi.
Va pup, fetele mele dragi... hug.gif
liliana2u
pt ca a fost aici pt cateva zile si a incantat publicul, postez un clipulet prin care descrie frumusetea locului sau natal si, nu in ultimul rand, ne si canta...

andaro
Am vazut la stiri imagini si comentarii de la concert si chiar m-am gandit la tine ( stiu ca-ti place rolleyes.gif )...
Este un om deosebit din toate p.d.v. yes.gif
liliana2u
QUOTE(andaro @ Nov 3 2009, 09:52 PM) *
Am vazut la stiri imagini si comentarii de la concert si chiar m-am gandit la tine ( stiu ca-ti place rolleyes.gif )...
Este un om deosebit din toate p.d.v. yes.gif


da, asa e .. si am aflat ca ii plac pana si aceleasi flori ca si mie, pe care dealtfel le-a solicitat pt concert rolleyes.gif , fiica mea e inca indragostita de el, ii recunoaste vocea imediat.. si nu stiam ce ma atrage la el, este Balanta si este un romantic incurabil, echilibrat, cu o inima calda, care nu trebuie sa faca prea mult sa cucereasca o femeie love1.gif
nu am mai reusit sa ajung la concert, din motive lesne de inteles wink.gif poate cand va mai creste mandruta mea, sa fie si ea lasata sa intre intr-o sala de spectacol..
andaro
Sigur vor mai fi si alte ocazii... wink.gif
tzuc.gif
elenaalex
frumos barbat si seamana cu iantu la par si cam atat. mie imi place de amandoi
dar clona, cum s-a terminat? cu cine a ramas jade??? n-am apucat sa vad nici atucni si nici acum in reluare si am o mare intrebare: clona si jade cu cine au ramas?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.