Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Dragă Fiule/fiică...
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Din internet adunate
liliana2u
Dragă fiule/fiică...




În ziua în care mă vezi bătrână deși eu nu sunt încă, ai răbdare și încearcă să mă înțelegi...



Dacă mă murdăresc atunci când mănânc...dacă nu pot să mă îmbrac...ai răbdare. Amintește-ți orele ce le-am petrecut învățându-te pe tine să faci aceste lucruri.



Dacă, atunci cand vorbesc cu tine repet aceleași lucruri de o mie unu ori... nu mă întrerupe... ascultă-mă.

Când tu erai mic, eu trebuia să-ți citesc de o mie unu ori aceași povestire până tu adormeai.



Când nu vreau să fac duș, nu mă rușina și nici nu mă cicăli...

Amintește-ți cum trebuia să inventez mii de motive ca să te fac să te speli...



Cand vezi ignoranța mea în tehnologiile noi... dă-mi un timp necesar pentru a mă familiariza și nu mă privi cu un zâmbet batjocoritor...



Eu te-am învățat cum să faci multe lucruri... să mănânci frumos, să te îmbraci frumos... să înfrunți viața...



Când la un moment dat îmi pierd memoria sau firul într-o conversație... lasă-mi timp să-mi amintesc și dacă nu-mi aduc aminte, nu te enerva... pentru că cel mai important lucru nu este conversația noastră ci faptul de a fi împreună și a vorbi unul cu altul...



Dacă vreodată nu vreau să mănânc, nu mă forța. Știu bine când am nevoie să mănânc și când nu.



Când picioarele-mi obosesc, nu mă lăsa să umblu...

dă-mi mâna.. la fel am făcut și eu când tu faceai primii pași.



Și când într-o zi îți voi spune că nu mai vreau să trăiesc... că vreau să mor... nu te mânia... într-o zi vei înțelege...

Încearcă să înțelegi că perioada asta din viața mea nu este trăire ci supraviețuire.



Într-o zi vei descoperi că în ciuda greșelilor mele, totdeauna am dorit cel mai bun lucru pentru tine și că am încercat să pregătesc calea pentru tine...



Nu trebuie sa fii trist, mânios, nici nu te simți neputincios văzându-mă lângă tine. Când ești lângă mine, încearcă să mă înțelegi și să mă ajuți cum am făcut-o și eu când tu începeai viața.



Ajută-mă să umblu... ajută-mă să-mi sfârșesc calea cu dragoste și cu răbdare. Eu te voi răsplăti cu un zâmbet și cu o dragoste imensă pe care am avut-o față de tine totdeauna.






Te iubesc,



Mama ta



oktavia
hi.gif Foarte frumos.
Mona75
Emotionant trandafir.gif trandafir.gif
maryhynt
superb
maria26
n-am cuvinte... trandafir.gif
giulia_0319
crybaby.gif crybaby.gif minunat.... trandafir.gif
anku
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif mi-e dor de mama crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
liliana2u
pe mine m-a dus cu gandul atat la mama, cat si la bunica mea.. si nu stiu daca am sa le las sa plece usor din viata mea... poate fi usor adaptat si la tata, cazurile fericite, cand acestia sunt alaturi de copii de la prima ora de viata..

acum fug inapoi la sedinta de licitatie, s-a terminat pauza de tigara a participantilor.. uf, serviciul asta doh.gif
petronici
si mie mi-e tare dor de amanoua crybaby.gif ....si ma omoara si mai tare gandul ca tare s-ar mai fi bucurat si ele de nepotel asa cum o fac alte bunici sau stabunici...dar nu au mai apucat crybaby.gif crybaby.gif
natsandrea
nu am cuvinte... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
simina_ana
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif m-au napadit emotiile....
Kris&Robert
trist, dar adevarat!

si foarte plin de intelepciune!

pentru toate mamele:

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.