Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Conversatii Cu Tom
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Sara1
Pagini: 1, 2
Sara1
Uite ca ma alatur si eu Ancai si Mihaelei in ideea de a va povestii din discutiile pe care le port cu fiul meu care in curind va face 5 ani!!! Si tare nu-mi vine sa cred! wub.gif

Deci, una de aseara dupa ora 10:00pm dupa ce il lasasem pe el sa-l culce pe David-timp de vreo 30 de minute, in care i-a citit si povestit si apoi au stins lumina. Cel mic era pe punctul sa adoarma, cind Tom tzishneshte din pat si vine la mine in sufragerie...sa-mi spuna ceva. Iar ceva-ul acela, dupa ce l-a cautat nitel prin minte, a fost:
" Mama, mi-ai cumparat cel mai cool ghiozdan pe care l-am avut vreodata (si bineinteles ca e primul lui ghiozdan). As fii vrut sa mi-l cumperi de ziua mea! (care este peste 2 saptamini).

De fapt, el doarme cu mine in pat si desi voia sa faca pe fratele mai mare care isi culca bebele, totusi nu putea sa inchida ochii si sa adoarma daca eu nu eram in pat cu el.
Si las eu serialul la care ma uitam-sa tot fii vazut 15 minute- ma duc la el in pat si il intreb:
" Mama, de ce nu vrei tu sa dormi singur, esti baiat mare si sunt sigura ca nu mai sunt colegi al tine la scoala care sa doarma cu mama.
Tom: Mama, e din cauza ca, creierul meu munceste foarte mult si am foarte multe chestii sa-ti spun, de aia trebuie sa dorm cu tine, creierul e de vina! " wacko.gif
Anca74
rolleyes.gif pai ...are dreptate baiatul! Creierul e de vina! rolleyes.gif
Sara1
QUOTE(Anca74 @ Aug 20 2009, 09:33 AM) *
rolleyes.gif pai ...are dreptate baiatul! Creierul e de vina! rolleyes.gif

Pai da! Si cu un creier proaspat, nu te pui!!! nono.gif
Alondra
laugh.gif Funny Tom! laugh.gif
Anca74
QUOTE(Sara1 @ Aug 20 2009, 07:45 PM) *

liwlol.gif
ninina
,,,ce simpatic copilasul tau.....te-a lasat afis....cu raspunusul lui...
...ce dulce e.... floare2.gif
Sara1
QUOTE(ninina @ Aug 20 2009, 10:16 AM) *
,,,ce simpatic copilasul tau.....te-a lasat afis....cu raspunusul lui...
...ce dulce e.... floare2.gif

tzuc.gif si tie burtica frumoasa! AI aflat ce e? B sau F?
Tania_25
QUOTE(Sara1 @ Aug 20 2009, 06:45 PM) *

laugh.gif tongue.gif laugh.gif
Sara1
Azi este ziua lui Tom!!!!!Este in sfirsit five!!! (cum ma tot intreaba de citeava zile-"Am I five already?") Suntem in vacanta si azi o sa sarbatorim intr-un oras de lego-numit Legoland. Diseara tirziu ne vom intoarce acasa si apoi vor urma poze.
Pupici si pe curind cu dovezi graitoare!
marimaria
La multi ani Tom!.........in sfarsit esti barbat mare occasion.gif occasion.gif occasion.gif hi.gif
Mih@ela
QUOTE(Sara1 @ Aug 30 2009, 06:24 PM) *
Azi este ziua lui Tom!!!!!Este in sfirsit five!!! (cum ma tot intreaba de citeava zile-"Am I five already?") Suntem in vacanta si azi o sa sarbatorim intr-un oras de lego-numit Legoland. Diseara tirziu ne vom intoarce acasa si apoi vor urma poze.
Pupici si pe curind cu dovezi graitoare!

La multi ani piciului si multa sanatate intregii familii! occasion.gif Va pup!
meaw_ela
LA MULTZI ANI SUPERBOY! MULTE BUCURII SI SUCCESSE DE AZI INAINTE! SA O FACI PE MAMI FERICITA SI SA-I UMPLII VIATZA DE AMINTIRI FRUMOASE....CA SA LE IMPARTA SI CU NOI !!!!VA PUP PE TOTI!!!!
USA
QUOTE(Sara1 @ Aug 20 2009, 06:42 PM) *
" creierul e de vina! " wacko.gif

Offf..e un dulce ginerelul meu....
"LA MULTI ANIII FRUMOSI, SANATOSI SI VOIOSI SI DE LA NOI!".... occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Sunt cea mai mandra cuscra din lume..am un baiat minuneeee...un mare kiss de la Babys si de la noi, too!!!!!!!!!!!!!! partners.gif partners.gif partners.gif
Alondra
La multi anisori printului tau cel mare!
Sa creasca mare sanatos!
Happy birthday Tom! occasion.gif
oktavia
La Multi Ani fericiti Tom! Sa cresti mare si sanatos, sa ai parte de multa dragoste si fericire si mai ales sa fii iubit! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Mami, sa-ti traiasca nazdravanii.Pupici pentru doi flacai superbi.
cristinu_tza
La multi ani fericiti Tom, sa cresti mare, sanatos si norocos! occasion.gif
Sara sa-ti aduca numai bucurii baietii tai! floare2.gif
Sara1
QUOTE(marimaria @ Aug 30 2009, 09:32 AM) *
La multi ani Tom!.........in sfarsit esti barbat mare occasion.gif occasion.gif occasion.gif hi.gif

QUOTE(Mih@ela @ Aug 30 2009, 09:41 AM) *
La multi ani piciului si multa sanatate intregii familii! occasion.gif Va pup!

QUOTE(meaw_ela @ Aug 30 2009, 10:50 AM) *
LA MULTZI ANI SUPERBOY! MULTE BUCURII SI SUCCESSE DE AZI INAINTE! SA O FACI PE MAMI FERICITA SI SA-I UMPLII VIATZA DE AMINTIRI FRUMOASE....CA SA LE IMPARTA SI CU NOI !!!!VA PUP PE TOTI!!!!

QUOTE(USA @ Aug 30 2009, 11:17 AM) *
Offf..e un dulce ginerelul meu....
"LA MULTI ANIII FRUMOSI, SANATOSI SI VOIOSI SI DE LA NOI!".... occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Sunt cea mai mandra cuscra din lume..am un baiat minuneeee...un mare kiss de la Babys si de la noi, too!!!!!!!!!!!!!! partners.gif partners.gif partners.gif

QUOTE(oktavia @ Aug 30 2009, 11:33 PM) *
La Multi Ani fericiti Tom! Sa cresti mare si sanatos, sa ai parte de multa dragoste si fericire si mai ales sa fii iubit! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Mami, sa-ti traiasca nazdravanii.Pupici pentru doi flacai superbi.

Scumplele, iubitele mele prietene, va multumesc din inima pentru cuvintele si urarile din suflet si pentru suflet pe care mi le-ati facut! Au ajuns unde trebuie!! Va pup tare si va doresc si voua numai bucurii si impliniri de la cei mari si de la comorile care va lumineaza viata. Cite un pupic pentru fiecare mamica si pentru fiecare piticut(a). tzuc.gif trandafir.gif
Sara1
QUOTE(cristinu_tza @ Aug 30 2009, 11:48 PM) *
La multi ani fericiti Tom, sa cresti mare, sanatos si norocos! occasion.gif
Sara sa-ti aduca numai bucurii baietii tai! floare2.gif

Multumesc, iubita mea!!! floare2.gif Pupici cu mult drag tie si printesei tale! love1.gif
Sara1
QUOTE(Alondra @ Aug 30 2009, 12:08 PM) *
La multi anisori printului tau cel mare!
Sa creasca mare sanatos!
Happy birthday Tom! occasion.gif

Mutumesc mult fetita scumpa!!! Iti doresc si tie, din suflet, sa ai parte de acum incolo numai de bucurie si lumina...si mai ales, de implinirea cit mai rapida a celui mai arzator vis! tzuc.gif
Anca74
La multi ani puiului mare...5 ani...ce varsta frumoasa! ii doresc ...ii doresc tot ce ii dorec copilului meu! Iar pe tine mami drag te strang in brate cat de tare pot !
Noi...mai avem 24 de zile rolleyes.gif pana la five!
Mih@ela
Poze,cu sarbatoritul? notworthy.gif trandafir.gif
Sara1
Si pentru ca de fapt am gresit topicul in care am anuntat ziua lui Tom-trebuia sa il pun in Evenimente importante-sa revenim la subiectul de baza. SI anume...conversatiile mai mult sau mai putin A la Giga cu sarbatoritul.
Deci, aseara, tirziu, dupa o zi nebuna, nebuna, nebuna...cum de altfel au foat toate aceste 3 zile de vacanta, eram in pat si incercam din rasputeri sa-mi tin rasuflarea, doar doar o adormi, el: -primise cadou de la Uaua (mama mea, bunica lui) o masina de curse maricica, de construit din Lego):

El: mama, dar cum a stiut Uaua sa-mi cumpere masina aia?
Eu:pai a mers cu mine la magazin si ne-am sfatuit impreuna
El: mama, ati facut o treaba buna tu si cu Uaua. De aia o iubesc eu pe Uaua.
de fapt ii iubesc pe toti care au fost la noi in familie si pe cei care mai sunt la noi in familie (aici se referea la cei de peste hotare, care ne-au vizitat la un moment dat-bunici, unchi, matusi, veri- si pe care i-a cunoscut dar care nu stau cu noi).

Sara1
QUOTE(Mih@ela @ Aug 31 2009, 03:17 PM) *
Poze,cu sarbatoritul? notworthy.gif trandafir.gif

Incep sa lucrez intens la pus pe Photobucket-si apoi la topicul evenimente improtante-caci cred ca se potriveste mai bine acolo. SI poate si la excursii. Sunt in lucru, iar computerul meu de la servici merge ca ochiul mortului! wacko.gif
Mih@ela
QUOTE(Sara1 @ Sep 1 2009, 12:25 AM) *
Si pentru ca de fapt am gresit topicul in care am anuntat ziua lui Tom-trebuia sa il pun in Evenimente importante-sa revenim la subiectul de baza. SI anume...conversatiile mai mult sau mai putin A la Giga cu sarbatoritul.
Deci, aseara, tirziu, dupa o zi nebuna, nebuna, nebuna...cum de altfel au foat toate aceste 3 zile de vacanta, eram in pat si incercam din rasputeri sa-mi tin rasuflarea, doar doar o adormi, el: -primise cadou de la Uaua (mama mea, bunica lui) o masina de curse maricica, de construit din Lego):

El: mama, dar cum a stiut Uaua sa-mi cumpere masina aia?
Eu:pai a mers cu mine la magazin si ne-am sfatuit impreuna
El: mama, ati facut o treaba buna tu si cu Uaua. De aia o iubesc eu pe Uaua.
de fapt ii iubesc pe toti care au fost la noi in familie si pe cei care mai sunt la noi in familie (aici se referea la cei de peste hotare, care ne-au vizitat la un moment dat-bunici, unchi, matusi, veri- si pe care i-a cunoscut dar care nu stau cu noi).

rolleyes.gif Sxcump rau Tom!
De la ce vine Uaua?Am o nepotica,care la 1 an ma striga Uaua... rolleyes.gif
Sara1
QUOTE(Mih@ela @ Aug 31 2009, 03:29 PM) *
rolleyes.gif Sxcump rau Tom!
De la ce vine Uaua?Am o nepotica,care la 1 an ma striga Uaua... rolleyes.gif

O sa rizi, dar, mama are artrita si are dureri si zice des "vai, vai", iar Tom cind era mic, a putut sa zica uaua in loc de vaivai.
SI asa i-a ramas numele! laugh.gif
ruby
QUOTE(marimaria @ Aug 30 2009, 08:32 PM) *

occasion.gif occasion.gif occasion.gif la multi ani!sa iti traiasca baietelul ,sa fie sanatos si sa te bucuri de el!
giulia_0319
imi cer scuze pt intarziere oFloare1.gif notworthy.gif
LA MULTI ANI pt TOM, sa creasca mare, sanatos si voinic si sa va aduca numai bucurii!

Sara1
QUOTE(Anca74 @ Aug 31 2009, 03:16 PM) *
La multi ani puiului mare...5 ani...ce varsta frumoasa! ii doresc ...ii doresc tot ce ii dorec copilului meu! Iar pe tine mami drag te strang in brate cat de tare pot !
Noi...mai avem 24 de zile rolleyes.gif pana la five!

Multumesc mamica scumpa pentru urarile minunate. partners.gif Si eu te string tare in brate si trimit smotoceli pentru pufosul tau destept. tzuc.gif Pindesc la perle, sa stii! Asa ca mariti productia, ca cererea e mare! Iar virsta, e importanta tare, cum zicea Tom deunazi la restaurant, unui baietel mai mic ca el: "I'm 5 years old, dude!!!" Iti imaginezi tonul pe care il avea, si se umfla in piept sa para si mai mare! Si culmea, baietelul mai mic, statea cuminte la masa, iar marele meu, topaia, se misca de parca avea viermi in fund! doh.gif

QUOTE(ruby @ Sep 1 2009, 09:30 AM) *
occasion.gif occasion.gif occasion.gif la multi ani!sa iti traiasca baietelul ,sa fie sanatos si sa te bucuri de el!

Multumesc draga mea, si tie iti doresc tot ce-i mai bun pentru tine si scumpii tai! floare2.gif

QUOTE(giulia_0319 @ Sep 1 2009, 10:39 AM) *
imi cer scuze pt intarziere oFloare1.gif notworthy.gif
LA MULTI ANI pt TOM, sa creasca mare, sanatos si voinic si sa va aduca numai bucurii!

Giulia draga, mutumim mult pentru ginduri, va pupam si noi si va dorim sa pasiti cu dreptul pe drumul cel nou de scolarel! tzuc.gif
giulia_0319
QUOTE(Sara1 @ Sep 1 2009, 09:13 PM) *
Giulia draga, mutumim mult pentru ginduri, va pupam si noi si va dorim sa pasiti cu dreptul pe drumul cel nou de scolarel! tzuc.gif

notworthy.gif tzuc.gif oFloare.gif
Anca74
QUOTE(Sara1 @ Sep 1 2009, 07:18 PM) *
O sa rizi, dar, mama are artrita si are dureri si zice des "vai, vai", iar Tom cind era mic, a putut sa zica uaua in loc de vaivai.
SI asa i-a ramas numele! laugh.gif

liwlol.gif liwlol.gif
AdeDia
...e tare scump si dulce love1.gif hug.gif tzuc.gif ...scumpul tau five anima1.gif ...ce repede trec anii...uneori mi-ar fi placut sa pot opri timpul in loc...prea repede zboara...copiii mei sunt tare pupaciosi...totusi doar Adela se mai cuibareste in brate la mine,mai ales cand doarme cu mine anima1.gif ...cei mari sunt la tara si tot imi spun ca n-ar mai veni acasa...hmmm....te las scumpa mea,ca ma apuca nostalgia doh.gif ...asa ca traieste din plin mami drag si umple-ti inima si sufletul si memoria cu tot ce tine de perioada asta...ca sa ai cu ce sa-ti hranesti dorul peste cativa ani...e bine ca vi le scrie-ti,macar aici...eu nu am scris niciunde si imi pare rau...
... va pup cu drag love1.gif tzuc.gif hug.gif
ssimmona
Ce copil istet si bun este Tom! partners.gif LA MULTI ANI si sa traiti multi ani fericiti si impliniti, va doresc din suflet! love1.gif
Peste ceva timp sa ne tii la curent si cu spusele lui David mic! rolleyes.gif
USA
QUOTE(Sara1 @ Sep 1 2009, 09:13 PM) *
"I'm 5 years old, dude!!!"

occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif iar si iar!!!!!!!!!!
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif scumpetea mea draga!..acus face si Babys 3! nanner.gif nanner.gif
Sara1
QUOTE(AdeDia @ Sep 1 2009, 12:44 PM) *
...e tare scump si dulce love1.gif ...scumpul tau five ...ce repede trec anii...uneori mi-ar fi placut sa pot opri timpul in loc...prea repede zboara...copiii mei sunt tare pupaciosi...totusi doar Adela se mai cuibareste in brate la mine,mai ales cand doarme cu mine anima1.gif ...cei mari sunt la tara si tot imi spun ca n-ar mai veni acasa...hmmm....te las scumpa mea,ca ma apuca nostalgia doh.gif ...asa ca traieste din plin mami drag si umple-ti inima si sufletul si memoria cu tot ce tine de perioada asta...ca sa ai cu ce sa-ti hranesti dorul peste cativa ani...e bine ca vi le scrie-ti,macar aici...eu nu am scris niciunde si imi pare rau...
... va pup cu drag love1.gif

Da Ade, si mie mi se pare citeodata ca trece timpul cu viteza luminii, ma uit la ei si am impresia ca fac babby sitting si ca trebuie sa-i predau la parinti la sfirsitul zilei...si aproape ma mira cind imi spun "mama". Iar pe de alta parte mi se pare ca nu cresc destul de repede, ca sa mai apuc si eu sa respir in viata asta! doh.gif laugh.gif Oricum, pentru ideea asta ii multumesc Ancai, caci nici eu nu scriam si am pierdut multe caci memoria este inexistenta! Pupici!

QUOTE(ssimmona @ Sep 1 2009, 12:51 PM) *
Ce copil istet si bun este Tom! partners.gif LA MULTI ANI si sa traiti multi ani fericiti si impliniti, va doresc din suflet! love1.gif
Peste ceva timp sa ne tii la curent si cu spusele lui David mic! rolleyes.gif

Multumesc mult scumpica mea! Da, nu mai e mult si o sa inceapa si David-el vorbeste dar nu scoate inca poante. E insa foarte scump caci are vocisoara aia micaa de tot cind vorbeste si te topeste cu sonorul! Abia astept sa te vad si pe tine cu minunica in brate!!! tzuc.gif

QUOTE(USA @ Sep 1 2009, 12:53 PM) *
scumpetea mea draga!..acus face si Babys 3!

love1.gif Iti dai seama ca abia astept poze! M-am delectat cu cel din vacanta voastra si tare as mai pupa cefulina aia cu zulufei a lui Babys!! wub.gif
Sara1
Conversatie cu sora-mea la telefon, il sunase sa-i spuna la multi ani:

el: hei Cristina!
ea: zice, zice zice
el: il povesteste cum a primit el un elicopter cu telecomanda si o trotineta smechera
ea: vorbeste vorbeste vorbeste
el: poti sa-mi spui La Multi Ani?
ea: pai ti-am spus iubitule, dar nu ai auzit, probabil...si iar incepe si vorbeste
el: nu mai pot sa vorbesc cu tine acuma, ca trebuie sa fac caca!
ea: se prapadeste de ris, iar eu dimpreuna cu ea!

Sara1
Conversatie in Tom si tati acum citeva zile:

"-tata, tu te tragi din maimuta?
-Da!
- Si te-a durut cind te-ai transformat?"

Sara1
Veneam de la scoala si in fata noastra apare o masina Dodge Viper (o nebunie).
Tom:"mama, o masina din asta vreau si eu!"
Eu: "pai mami, trebuie sa mergi la scoala pentru asta.."
Tom:" nu, nu trebuie sa merg la scoala, ca stiu deja sa conduc (el credea ca eu vreau sa-l trimit la scoala de soferi)
Eu:" mama, ca sa-ti iei o masina ca asta, trebuie sa mergi la scoala, sa iei note bune, sa ai o slujba care sa iti dea bani multi..o masina din asta costa cit o treime din casa noastra"
Tom:" aha, deci trebuie sa-ti vinzi casa ca sa poti sa iti o masina din asta!" doh.gif
dyanp
QUOTE(Sara1 @ Feb 23 2010, 05:17 PM) *

-Da!

QUOTE(Sara1 @ Feb 23 2010, 05:21 PM) *
Tom:" nu, nu trebuie sa merg la scoala, ca stiu deja sa conduc (el credea ca eu vreau sa-l trimit la scoala de soferi)
Eu:" mama, ca sa-ti iei o masina ca asta, trebuie sa mergi la scoala, sa iei note bune, sa ai o slujba care sa iti dea bani multi..o masina din asta costa cit o treime din casa noastra"
Tom:" aha, deci trebuie sa-ti vinzi casa ca sa poti sa iti o masina din asta!" doh.gif

liwlol.gif , vai Sara de mult vreau sa te rog sa ma luminezi si pe mine, ca Andreiul meu a inceput si el sa scoata niste chestii...de raman masca...o sa-mi adun gandurile intr-o zi si sa te intreb mai multe...ca sincer, uneori ma simt depasita....
si nu stiu cum sa reactionez sa nu sochez bietul copil sau sa traga concluzii gresite... blush.gif
Sara1
QUOTE(dyanp @ Feb 23 2010, 06:00 PM) *
liwlol.gif , vai Sara de mult vreau sa te rog sa ma luminezi si pe mine, ca Andreiul meu a inceput si el sa scoata niste chestii...de raman masca...o sa-mi adun gandurile intr-o zi si sa te intreb mai multe...ca sincer, uneori ma simt depasita....
si nu stiu cum sa reactionez sa nu sochez bietul copil sau sa traga concluzii gresite... blush.gif

Draga mea, cu cea mai mare placere! Te astept si pe mess daca vrei sa imi lasi id-ul tau! Copiii sunt o nesfirsita sursa de amuzament si de invatat pentru noi in acelasi timp.
Alondra
QUOTE(Sara1 @ Feb 24 2010, 02:17 AM) *

-Da!

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

QUOTE(Sara1 @ Feb 24 2010, 02:21 AM) *

La afaceri inainte! liwlol.gif
myshelle_f

-Da!

sa ii iei o enciclopedie baiatului sa vada exact cum stau lucrurile!!! pai se poate, draga Sara? lasi copilul in ceata? biggrin.gif

mie imi place cum gandeste: mai bine o masina super decat o casa mare biggrin.gif si apoi....cati ai vazut tu ca au scoala si au masini asa tari?
Anca74

-Da!

liwlol.gif Al meu...se intreaba de ce unele maimute au ramas totusi maimute?! De ce nu au devenit toate oameni? unsure.gif
Anca74

Faza cu scoala ...poate la voi, ca la noi...slabe sperante! tzuc.gif
USA

Uram o zii a martisorului plina de frumos, iubire si binecuvantare cuscruta mea draga!
Va iubim!

Lusha&Zbenguica
O primavara plina de soare si voie buna!!!!

Sara1
Dragele mele, va multumesc din suflet pentru urari si va doresc la rindul meu ca aceasta prima zi a primaverii sa fie doar inceputul unei insiruiri de zile fermecate, pline de armonie, sanatate si reusite pentru voi toate si pentru toti cei dragi ai vostri! trandafir.gif love1.gif
Tania_25
QUOTE(Sara1 @ Sep 2 2009, 02:21 AM) *
Conversatie cu sora-mea la telefon, il sunase sa-i spuna la multi ani:

el: hei Cristina!
ea: zice, zice zice
el: il povesteste cum a primit el un elicopter cu telecomanda si o trotineta smechera
ea: vorbeste vorbeste vorbeste
el: poti sa-mi spui La Multi Ani?
ea: pai ti-am spus iubitule, dar nu ai auzit, probabil...si iar incepe si vorbeste
el: nu mai pot sa vorbesc cu tine acuma, ca trebuie sa fac caca!
ea: se prapadeste de ris, iar eu dimpreuna cu ea!

Avea treaba.... liwlol.gif

-Da!

Cata imaginatie pot avea copiii..... liwlol.gif

Buna afacere..... liwlol.gif
marimaria
QUOTE(Sara1 @ Feb 24 2010, 04:17 AM) *

-Da!

Eu nu-mi aduc aminte daca m-o durut sau nu.....
Mih@ela
QUOTE(marimaria @ Apr 9 2010, 09:24 PM) *
Eu nu-mi aduc aminte daca m-o durut sau nu.....

ohmy.gif biggrin.gif biggrin.gif
Sara1
Tom i-a o jucarie mica in mina. David, ca de obicei, vine si incearca sa i-o ia lui Tom din mina si incepe vaicaritul cind vede ca nu poate. Eu, ca sa am liniste-era dimineata la prima ora si eram cu ochii cirpiti de somn si urechile fff. sensibile la zogmot-ii cer lui Tom pe un ton f. ferm sa ii de-a jucaria lui David imediat ca daca nu....Tom ii arunca jucaria lui David cu dispret. Eu exasperata:"Tom, f. urit, azi esti in time-out-de la tv si Wii!"
T:"Da, stiam ca ai sa spui asta, da' nu trebuie sa mai imi dai time-out, ca mi-a dat tata deja ieri, pentru doua zile!"

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.