Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Care Este Diferenta Dintre Vagonul De Dormit Si Vagonul Cuseta?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Intrebari si raspunsuri. Scurt si la obiect! :)
andaro
Am tot intrebat in stanga si-n dreapta...dar un raspuns satisfacator nu am primit...
Mai intreb inca o data: Care este diferenta dintre vagonul de dormit si vagonul cuseta?

Poate exista cineva care o sa ma lamureasca ( a mai circulat cu trenul )...multumesc anticipat... oFloare1.gif


CristinaS
QUOTE(andaro @ Aug 10 2009, 09:25 PM) *
Am tot intrebat in stanga si-n dreapta...dar un raspuns satisfacator nu am primit...
Mai intreb inca o data: Care este diferenta dintre vagonul de dormit si vagonul cuseta?

Poate exista cineva care o sa ma lamureasca ( a mai circulat cu trenul )...multumesc anticipat... oFloare1.gif


Cam care este si diferenta intre clasa I si clasa a II: la cuseta sunt 2 paturi, la vagonul de dormit sunt trei in compartiment; cuseta este mai mare, ai chiuveta in camera + e mai luxos. Primesti din partea casei chestii gen ca la hotel: apa plata, sapun etc.
Bineinteles ca e si diferenta de pret.
Oanaaa
QUOTE(CristinaS @ Aug 10 2009, 10:03 PM) *
Cam care este si diferenta intre clasa I si clasa a II: la cuseta sunt 2 paturi, la vagonul de dormit sunt trei in compartiment; cuseta este mai mare, ai chiuveta in camera + e mai luxos. Primesti din partea casei chestii gen ca la hotel: apa plata, sapun etc.
Bineinteles ca e si diferenta de pret.


la cuseta sunt 6 paturi pe cand la dormnit sunt max 3
vagonu de dormit se incuie noaptea deci nime nu intra sa fure
cusaeta nu se inchide
la dormit ai chiuveta da cuseta nu
cam astea sunt diferentele wink.gif
andaro
Offfffffffff...sigur e asa?
Am luat deja 2 bilete la vagonul de dormit clI...am crezut ca va fi mai...privat...pt noi 3...acuma sunt f curioasa daca am ales bine sau nu...

Mersi Cristina pt raspuns... trandafir.gif

Si ...LA MULTI ANISORI Eliza!!!! occasion.gif ( acum am observat ticker-ul )
Oanaaa
QUOTE(andaro @ Aug 10 2009, 10:21 PM) *
Offfffffffff...sigur e asa?
Am luat deja 2 bilete la vagonul de dormit clI...am crezut ca va fi mai...privat...pt noi 3...acuma sunt f curioasa daca am ales bine sau nu...

Mersi Cristina pt raspuns... trandafir.gif

Si ...LA MULTI ANISORI Eliza!!!! occasion.gif ( acum am observat ticker-ul )


ai facut bine ca te-ai dus cu bebe la dormit
citeste ce am scris eu mai sus
smile.gif
iti zic sigur e asha
taticul mneu lucra la CFR siguranta circulatiei de 30 de ani .... trust me wink.gif
andaro
QUOTE(Oanaaa @ Aug 10 2009, 10:17 PM) *
la cuseta sunt 6 paturi pe cand la dormnit sunt max 3
vagonu de dormit se incuie noaptea deci nime nu intra sa fure
cusaeta nu se inchide
la dormit ai chiuveta da cuseta nu
cam astea sunt diferentele wink.gif

Acuma cum e...? unsure.gif

Oana...oricum varianta ta imi comvine...asa am ales si eu...sper sa fie bine....9 ore...
Oanaaa
QUOTE(Oanaaa @ Aug 10 2009, 10:23 PM) *
ai facut bine ca te-ai dus cu bebe la dormit
citeste ce am scris eu mai sus
smile.gif
iti zic sigur e asha
taticul mneu lucra la CFR siguranta circulatiei de 30 de ani .... trust me wink.gif

andaro
QUOTE(Oanaaa @ Aug 10 2009, 10:23 PM) *
ai facut bine ca te-ai dus cu bebe la dormit
citeste ce am scris eu mai sus
smile.gif
iti zic sigur e asha
taticul mneu lucra la CFR siguranta circulatiei de 30 de ani .... trust me wink.gif

Superrrrrrrr.... super.gif
Noi mergem cu Rapidu' SM-Buc..... bananab.gif ...si normal ca primul lucru e pitica...am ales sa circulam noaptea deoarece nu e cald si sa speram ca vom putea dormi... rolleyes.gif
andaro
Am sa va comunic cum am circulat, la intoarcere... hi.gif
Oanaaa
QUOTE(andaro @ Aug 10 2009, 10:27 PM) *
Superrrrrrrr.... super.gif
Noi mergem cu Rapidu' SM-Buc..... bananab.gif ...si normal ca primul lucru e pitica...am ales sa circulam noaptea deoarece nu e cald si sa speram ca vom putea dormi... rolleyes.gif


am venit eu aseara de la Bucuresti , shi nu mai erau locuri niciunde, am venit in picioare Bucuresti Timisoara, am crezut ca imi rog moartea, trenul cu care am venit avea 3 vag de dormit shi 4 vag cuseta, un vagon cls I si un vagon cls II-a
la clasa I a fost ok pentru ca pasagerii sunt cat de cat selectati ca sa zic asha biggrin.gif
andaro
A fost plin deoarece s-a incheiat weekend-ul si multi s-au reintors aksa... yes.gif
In cazul nostru totul depinde de vreme...mergem in Poiana si sper sa fie placut....Daca va ploua tot sambata sau duminica o sa venim si noi aksa...deci pt orice eventualitate va trebui sa ne procuram din timp biletele...poate riscam sa ramanem fara locuri... doh.gif
Oanaaa
QUOTE(andaro @ Aug 10 2009, 10:42 PM) *
A fost plin deoarece s-a incheiat weekend-ul si multi s-au reintors aksa... yes.gif
In cazul nostru totul depinde de vreme...mergem in Poiana si sper sa fie placut....Daca va ploua tot sambata sau duminica o sa venim si noi aksa...deci pt orice eventualitate va trebui sa ne procuram din timp biletele...poate riscam sa ramanem fara locuri... doh.gif


a fo plin ca venea lumea de la mare... am dormit ca boschetarii ca am foo multi fara loc mad.gif
andaro
Ne-am intors din concediu....si pot sa "zic" ca Oana a avut dreptate... eusa_clap.gif
In vagonul de dormit, ClI , am fost doar noi 3...in 2 paturi...compartimentul respectiv l-am asemanat cu o garsoniera deoaRECE avea si chiuveta, un dulapior cu oglinda in interiorul caruia se aflau 2 sticle de apa plata 0,5 l cu 2 pahare de unica folosinta , apoi 2 seturi de igiena personala...asternuturile curate...etc.

Ma bucur ca am facut alegerea corecta....a costat dar a meritat... yes.gif
seomind
Hi buddies, it is great written piece entirely defined, continue the good work constantly. financial freedom
seomind
You know your projects stand out of the herd. There is something special about them. It seems to me all of them are really brilliant! financial freedom
seomind
I need to to thank you for this very good read!! I definitely loved every little bit of it. I have you bookmarked to check out new things you post… Low Hanging System Review
seomind
If it's not too much trouble share more like that. Low Hanging System Review
seomind
I wish more writers of this sort of substance would take the time you did to explore and compose so well. I am exceptionally awed with your vision and knowledge. Low Hanging System Review
seomind
I will be interested in more similar topics. i see you got really very useful topics , i will be always checking your blog thanks Low Hanging System Review
seomind
I have bookmarked your website because this site contains valuable information in it. I am really happy with articles quality and presentation. Thanks a lot for keeping great stuff. I am very much thankful for this site. Low Hanging System Review
seomind
First You got a great blog .I will be interested in more similar topics. i see you got really very useful topics, i will be always checking your blog thanks. Low Hanging System Review
seomind
so happy to find good place to many here in the post, the writing is just great, thanks for the post. Low Hanging System Review
seomind
Just saying thanks will not just be sufficient, for the fantasti c lucidity in your writing. I will instantly grab your rss feed to stay informed of any updates. Low Hanging System Review
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.