Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Nord America
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog USA
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
USA
Incerc sa va fac sa visati putin....la cam ce inseamna prin imagini..prin ochiul camerei mele....Nord America.....casa noastra de cativa ani....

Si incep cu ceva poze din Boston....capitala statului in care locuim Massachusetts:

USA
Si continuam:

USA

USA

USA

USA

Si frumosul steagul American!
Sara1
Frumos! Oras in toata puterea cuvintului!Cu oameni!! Nu ca al nostru! laugh.gif Buna idee ai avut! Data viitoare cind mai mergeti, poate fotografiezi si niste parcuri! Au si o zona mai veche? Situ ca e oras universitar si am auzit ca au bistrouri, unde lumea sta a mese si citeste! Asa sa fie? Pupici! tzuc.gif
USA
QUOTE(Sara1 @ Aug 6 2009, 07:09 PM) *
Frumos! Oras in toata puterea cuvintului!Cu oameni!! Nu ca al nostru! laugh.gif Buna idee ai avut! Data viitoare cind mai mergeti, poate fotografiezi si niste parcuri! Au si o zona mai veche? Situ ca e oras universitar si am auzit ca au bistrouri, unde lumea sta a mese si citeste! Asa sa fie? Pupici! tzuc.gif

Sunt...dar nu multe.......sunt mai ales pe faleza.....cu vedere la ocean......
Am pus aici...zona turistica..cat de cat a Bostonului......

Si o sa incerc curand sa arat cat de frumos a fost si Festivalul Vapoarelor Vechi de la Boston...unde au participat si romanii cu vasul "Mircea"..sper sa am timp azi....
Te pupik!
Sara1
E departe de serviciile voastre? Nu v-ar tenta sa va mutati chiar in oras? Ar fii mai animata viata si conectezi altfel cu oamenii in parcuri, la locuri de joaca!
maryhynt
superbe .......si ce curatenie este pe strazi.........f frumos ...vreau si eu sa ma mut acolo!
Sara1
QUOTE(USA @ Aug 6 2009, 09:11 AM) *

Si o sa incerc curand sa arat cat de frumos a fost si Festivalul Vapoarelor Vechi de la Boston...unde au participat si romanii cu vasul "Mircea"..sper sa am timp azi....
Te pupik!

Da, da, sa pui poze de la festivalul de vapoare! Cred ca a fost minunat si unic. Asta numai dupa cit m-am uitat la vapoarele listate. Pareau ca sunt din filme, din alte vremuri! Neaparat! Astept cu mare curiozitate! floare2.gif
maryhynt
QUOTE(USA @ Aug 6 2009, 07:11 PM) *

Te pupik!

cu bricul MIRCEA?
oktavia
Multumesc USA pentru poze, foarte frumoase.Imi place orasul, ma uitam pe jos dupa o hartie, o groapa, ceva laugh.gif
USA
QUOTE(Sara1 @ Aug 6 2009, 07:12 PM) *
E departe de serviciile voastre? Nu v-ar tenta sa va mutati chiar in oras? Ar fii mai animata viata si conectezi altfel cu oamenii in parcuri, la locuri de joaca!

Nuu radical......noi stam undeva in provincie...si suntem super fericiti cu viata de padure.....animatia o preferam cand si cand....avem nevoie mai mult de linistea si puritatea naturii....sincer!

Adica.....cam asa este pe unde stm noi:

Sara1
E frumu tare si unde stati voi! Doar ca ziceai si tu la un moment dat ceva despre izolare, distante mari intre vecini! Stiu ci eu cum e! La mine, desi casele sunt una linga alta, tot pustiu e pe strazi. Vezi vecinii, te saluti, schimbi 2 vorbe politicoase si cam atit. Iar cind iesim cu pustimea la plimbare, Tom ma intreaba: " mami cum de suntem numai noi pe strada?" wacko.gif Acum vara, mai face exceptie faptul ca piscina e deschisa, copiii in vacanta si mereu e lume acolo. Dar cit ce incep scolile, intra toti in gauri de sarpe! Eu chiar nu inteleg ce fac ei cu copiii dupa scoala, ii bat in cuie la tv, sau computere, la jocuri? doh.gif
pyssy
QUOTE(Sara1 @ Aug 6 2009, 07:09 PM) *
Frumos! Oras in toata puterea cuvintului!Cu oameni!! Nu ca al nostru! laugh.gif

Ma inscriu cu Ok city, Lawton si Dallas ! Urmatoarea relocare sper sa fie mai inspirata wink.gif
USA
QUOTE(Sara1 @ Aug 6 2009, 07:14 PM) *
Da, da, sa pui poze de la festivalul de vapoare! Cred ca a fost minunat si unic. Asta numai dupa cit m-am uitat la vapoarele listate. Pareau ca sunt din filme, din alte vremuri! Neaparat! Astept cu mare curiozitate! floare2.gif

Sper sa am timp azi.....a fost incredibil de frumos...de vis..pot spune!...si sincer mai mult la candul sa va impartasesc frumusetea acelui festival..am deshis acest topic....dar, nu numai..

QUOTE(maryhynt @ Aug 6 2009, 07:14 PM) *
cu bricul MIRCEA?

"Mircea"......Vasul Romanesc...cel mai frumos din toate!

QUOTE(oktavia @ Aug 6 2009, 07:15 PM) *
Multumesc USA pentru poze, foarte frumoase.Imi place orasul, ma uitam pe jos dupa o hartie, o groapa, ceva laugh.gif

Cu mult drag...asa cum si yo am fost fericita sa vad tarsioara noastra..si ep unde colindati....am zis sa va aduc si pe voi imaginar aici..la noi!
Pupik dulce draga mea!
Sara1
QUOTE(pyssy @ Aug 6 2009, 09:22 AM) *
Ma inscriu cu Ok city, Lawton si Dallas ! Urmatoarea relocare sper sa fie mai inspirata wink.gif

Pyssy, deci esti in Dallas? Si sa inteleg ca nu esti f. incintata? Dallasul e oras mare! Mie imi plac orasele, duc dorul zumzetului lor, a vietii de strada! Unde ai vrea sa te muti?
Am niste amici care locuiesc acum aici in L.A, intr-un cartier linga Ocean, si vor zor nevoie sa se mute in Texas. Li se pare lor ca acolo este muuult mai bine. Ma rog, ar vrea sa-si ia casa, aici stau in apartament cu chirie si aici preturile la case sunt complet nebune. In Texas am inteles ca sunt accesibile preturile. Zi-ne mai multe! Ai avut timp sa pui reteta de amandine la gatit? tzuc.gif
roxanne
Superbe poze, nu ma satur sa le privesc! Esti o norocoasa ca locuiesti acolo! tzuc.gif smile.gif
USA
QUOTE(Sara1 @ Aug 6 2009, 07:22 PM) *
.....Eu chiar nu inteleg ce fac ei cu copiii dupa scoala, ii bat in cuie la tv, sau computere, la jocuri? doh.gif

Aici..sunt oameni pe strada....pe langa noi-unde stam....mai mult ies la alergat...stam intr-un cartie foarte linisiti.....dar se aud zambete, rasete, tipete chiar-de ce nu....mai mereu de pe langa casele vecinilor....acum vara se aud mai des clipacit de apa de piscina....pana seara in noapte.....
So..aici copii stau afara..pe langa case destul de mult.....piscina, motor de curse ptr teren ptr copii, cu zmee..in general in yard sunt mereu multe jucarii-bucatarii, casute, biciclete-ptr copii...

QUOTE(pyssy @ Aug 6 2009, 07:22 PM) *

Nu ar fii rau sa pui ceva poze si de pe acolo....asa ptr o comparatie....

QUOTE(roxanne @ Aug 6 2009, 07:32 PM) *
Superbe poze, nu ma satur sa le privesc! Esti o norocoasa ca locuiesti acolo! tzuc.gif smile.gif

Stai tune...mai vine o serie, curand..sa trimit pe sef la banka! wink.gif doh.gif
USA
Festivalul Vapoarelor vechi de la Boston:

Terase pe faleza la ocean:

USA

USA

USA

USA
SI CATRE VASUL ROMANESC...MAI APROAPE DE ROMANIA!

SI ROMANIAAA..VASUL "MIRCEA":

USA
SI POZE FACUTE CU UN APARAT DE LA UN MARINAR ROMAN! love1.gif (al meu nu mai avea baterii blush.gif )

Va multumim! oFloare.gif
Mih@ela
Fruoase locuri ,USA,desi nu am visat ,iata ca am ajuns si in America azi...Si mi-a placut..locurile,curatenia!! de pe strazi,impresionant!Buna ideea cu topicul,desi mi-ar fi placut sa apara in prim plan si o Babys cu ai ei mami si tati frumosi!
USA
QUOTE(Mih@ela @ Aug 6 2009, 07:51 PM) *
Fruoase locuri ,USA,desi nu am visat ,iata ca am ajuns si in America azi...Si mi-a placut..locurile,curatenia!! de pe strazi,impresionant!Buna ideea cu topicul,desi mi-ar fi placut sa apara in prim plan si o Babys cu ai ei mami si tati frumosi!

Ma bucur ca place......
Poze din alea vezi tu la privat! wink.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
kerstin09
Draga mea USA...super de frumoase pozele,frumoase locuri trandafir.gif frumoase peisaje...Ai avut o idee frumoasa de a face acest topic partners.gif hug.gif tzuc.gif
Mih@ela
Vasul Mircea mi-a atras atentia fara sa fi vazut ca e "romanesc"...Deci mi-a placut cel mai mult! rolleyes.gif
USA
QUOTE(kerstin09 @ Aug 6 2009, 07:53 PM) *
Draga mea USA...super de frumoase pozele,frumoase locuri trandafir.gif frumoase peisaje...Ai avut o idee frumoasa de a face acest topic partners.gif hug.gif tzuc.gif

Imi face onoare sa te vad aici.....iar pozele sper sa ajute pe fiecare o clipita sa uite de tot si sa visezee! notworthy.gif floare2.gif
Anca74
QUOTE(USA @ Aug 6 2009, 07:11 PM) *
Te pupik!

Vasul Mircea...l-am vizitat si eu candva...Plimbaret mai e! rolleyes.gif
kerstin09
QUOTE(USA @ Aug 6 2009, 08:54 PM) *
Imi face onoare sa te vad aici.....iar pozele sper sa ajute pe fiecare o clipita sa uite de tot si sa visezee! notworthy.gif floare2.gif

Esti o dulce si cu siguranta ajuta sa visezi la ce e frumos tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Anca74
QUOTE(Sara1 @ Aug 6 2009, 07:22 PM) *
E frumu tare si unde stati voi! Doar ca ziceai si tu la un moment dat ceva despre izolare, distante mari intre vecini! Stiu ci eu cum e! La mine, desi casele sunt una linga alta, tot pustiu e pe strazi. Vezi vecinii, te saluti, schimbi 2 vorbe politicoase si cam atit. Iar cind iesim cu pustimea la plimbare, Tom ma intreaba: " mami cum de suntem numai noi pe strada?" wacko.gif Acum vara, mai face exceptie faptul ca piscina e deschisa, copiii in vacanta si mereu e lume acolo. Dar cit ce incep scolile, intra toti in gauri de sarpe! Eu chiar nu inteleg ce fac ei cu copiii dupa scoala, ii bat in cuie la tv, sau computere, la jocuri? doh.gif

yes.gif yes.gif yes.gif
Anca74
QUOTE(Mih@ela @ Aug 6 2009, 07:54 PM) *
Vasul Mircea mi-a atras atentia fara sa fi vazut ca e "romanesc"...Deci mi-a placut cel mai mult! rolleyes.gif

Este deosebit! rolleyes.gif
USA
QUOTE(Anca74 @ Aug 6 2009, 07:56 PM) *
Vasul Mircea...l-am vizitat si eu candva...Plimbaret mai e! rolleyes.gif

Daaa....cand am vazut ziarul cu poza lui..si scria mare...cum ca Romania primul vas sosit la Boston, mi-a sarit inima din piept de mandrie! love1.gif bouncy.gif bouncy.gif bouncy.gif
Anca74
QUOTE(USA @ Aug 6 2009, 08:05 PM) *
Daaa....cand am vazut ziarul cu poza lui..si scria mare...cum ca Romania primul vas sosit la Boston, mi-a sarit inima din piept de mandrie! love1.gif bouncy.gif bouncy.gif bouncy.gif

sentimentala mea draga...n-ai pupcit putin si marinarii? rolleyes.gif
USA
QUOTE(Anca74 @ Aug 6 2009, 08:09 PM) *
sentimentala mea draga...n-ai pupcit putin si marinarii? rolleyes.gif

biggrin.gif biggrin.gif sa citez sotul "Doamne mai esti nevasta-mea ori ba?!?!" liwlol.gif liwlol.gif
Daca nu am imbratisat si am pupacit pe toti..erau atat de romani...incredibil...... doh.gif hug.gif hug.gif hug.gif
Si daca o fi scapat vreunul de mine..nu a scapat de Babys sigur...sotul era terminat! hi.gif
Andrei
cladirea asta cum sta USA? ohmy.gif:O

superbe locuri
USA
QUOTE(Andrei @ Aug 6 2009, 09:02 PM) *
cladirea asta cum sta USA? ohmy.gif:O

Ieteee, intr-un picior cred yo!. laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Precum sta si asta doar in doua! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Thanks' de vizita! hi.gif
Nu zici nimic de "Mircea" unsure.gif
Andrei
in doua pare simplu. dar ala intr-unul .. brrrrr liwlol.gif
Mircea e frumos foc smile.gif
Mai trec pe aici smile.gif
USA
QUOTE(Andrei @ Aug 6 2009, 09:19 PM) *
in doua pare simplu. dar ala intr-unul .. brrrrr liwlol.gif
Mircea e frumos foc smile.gif
Mai trec pe aici smile.gif

Stai tune......sigur in curand "Niagara Falls!"(se vede ca am lucrat la Pro TV! liwlol.gif )
Lili

ce de forfota pe acest topic smile.gif

USA multumim pentru ...toate panzele sus floare2.gif

cu Niagara Falls ....m-ai atins wub.gif , de-abia astept rolleyes.gif
Anca74
QUOTE(USA @ Aug 6 2009, 08:11 PM) *
biggrin.gif biggrin.gif sa citez sotul "Doamne mai esti nevasta-mea ori ba?!?!" liwlol.gif liwlol.gif
Daca nu am imbratisat si am pupacit pe toti..erau atat de romani...incredibil...... doh.gif hug.gif hug.gif hug.gif
Si daca o fi scapat vreunul de mine..nu a scapat de Babys sigur...sotul era terminat! hi.gif

Puteam sa pun pariu! rolleyes.gif
offtopic.gif scuze....vreau si eu o poza...doua...cu voi
ancalexared@yahoo.com....please.....
USA
QUOTE(Lili @ Aug 6 2009, 09:34 PM) *
ce de forfota pe acest topic smile.gif

USA multumim pentru ...toate panzele sus floare2.gif

cu Niagara Falls ....m-ai atins wub.gif , de-abia astept rolleyes.gif

Oricand esti bine venita aici......ptr o gura de visare!

La Niagara, speram in wekeend, daca are sotul liber-macar 2 zile!
Anca74
Ia-ne cu tine la Niagara!
Adica vino cu poze muuuuulte! tzuc.gif
USA
QUOTE(Anca74 @ Aug 6 2009, 09:50 PM) *
Ia-ne cu tine la Niagara!
Adica vino cu poze muuuuulte! tzuc.gif

Promit! notworthy.gif
Sara1
Pun si eu doar 3 poze din cartierul meu: strada, scoala, etc. Facute toamna, cind e tare frumos! Mai multe dupa scoltoceli!
O sa vedeti ca nici aici nu sunt oameni!
Asta e scoala unde o sa mearga fi-miu cel mare, de miercurea viitoare:

Asta e strada noastra:

si asta de dupa zid casa:
USA
Daaaa...imi place la tine...... anima1.gif
Dar acus sincera sa fiu.....casa chiar ca e pitita dupa zid.... laugh.gif
Thanks'! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

oo..si ce imi place copacul ala ciufulit din curte!
liliana2u
eu am poze de la Niagara, de pe partea canadiana, insa trebuie sa le scanez si acum sunt in concediu sad.gif eu am fost iarna, insa nu mi s-a parut spectaculos, parea un lighean in care se aduna apa si atat.. vara, ca mai exista vegetatie, pare mai interesant.. mai draguta era zona de cazare, cazinourile iar erau atractie, restaurantele rolleyes.gif cand ne intoarcem din vacanta, o sa iau albumele la birou si fac selectii, fara subsemnata, desi sunt cam in toate doh.gif

USA, sunteti minunati cu totii, nu stiu daca ai apucat sa citesti ce ti-am raspuns, galusca ta e o dulceata si o incantare. felicitari si sa ramaneti aceiasi mereu oFloare1.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.