Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Nord America
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog USA
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
USA
QUOTE(natsandrea @ Jul 22 2010, 05:06 PM) *
imi pare tare rau pt patania voastra...important e ca nu a fost mai grav si ca a trecut
pupam papusica frumoasa

Daaa.....cel mai grav a fost ca a trebuit sa continuam sa o tinem acasa sub supraveghere..zilele astea...so, bani degeaba la Daily-care...si asta dupa saptamana trecuta(alti bani degeaba) cand a fost tipa in vacanta....mie si groaza sa ma gandesc, maine dimineata, ce show va fii cand va merge la Daily-care dupa atata timp....dar i-am luat scooter...si o sa il duc acolo, sper sa mearga smecheria si sa nu planga prea tare pray.gif ....
Pupik si la voi... floare2.gif
USA
QUOTE(dyanp @ Jul 22 2010, 05:51 PM) *
Eee, USA, cand am citit despre Babys, parca povesteai de baietii mei.....si cum ii zice la arnica in engleza, sau la crema, cum se numeste? ai luat-o de la farmacie, de la produsele naturiste? ca ai mei sunt curbee vineti, cel putin pe picioare, zici ca sunt batuti ca vinetele pt salata nervi.gif

Iubitica mea.....se cheama chiar asa...Arnica Cream ori Arnicare ori Arnica Gell(noi asta folosim)....si l-am gasit la Target la Farmacie.....la Framaciile CVS ori Walgreen...stiau de el dar trebuia comandat si asteptat o zii.....dar am gasit direct l a Target si a costat $6/7....am cautat mai mult la magazinele cu organice, tinand cont ca e din flori....urma sa merg daca nu il gaseam la Target la Whole Foods Market-la raionul de farmacie....
Pupik la nazdravani de la o o nazdravana, too.
hug.gif tzuc.gif mamy, ce mai e nou?
dyanp
nou?pai cam tot...ne-am mutat, inca mai avem cutii, inca ne certam seara la nani...azi a facut cristian 2 vaccinuri, unul de hepatita b, ca aici nu e in schema obligatorie ca in tara, si eu am vrut sa-l aiba ca noi toti, si menactra, asta e antimeningita, ca la cristian e riscul crescut, si oricum i-l faceam si lui ca si lui andrei, sambata vreaus sa fac un mic gratar....ca sa-l sarbatorim...cam atat, eu oboseala de nu mai pot, ca ma plimb intre dormitoare ca ei se fataie...cam atat...incerc sa enjoy casa si mai ales bucataria...
Alondra
QUOTE(USA @ Jul 22 2010, 04:28 PM) *
apoi s-a uract pe topogan si si-a dat drumul spre piscina ohmy.gif ....insa a prins frica in alunecare si a prins marginea psicinei cu picioarele, so, a cazaut pe alaturi si de piscina si de topogon drept cu fata pe o masina cu grilaje sad.gif .....am simtit ca mor....mare problema nu a fost..dar in schimb a prins o vanataie de toata frumusete pe tot obrazul.....

Vai USA, bine ca a fost o sperietura si nu ceva mai grav, bine ca ai gasit leac yes.gif
Pupik la nazdravanica mica...tzuc.gif Sper sa aveti cat mai putine evenimente de genul asta!
USA
QUOTE(dyanp @ Jul 22 2010, 07:57 PM) *
nou?pai cam tot...ne-am mutat, inca mai avem cutii, inca ne certam seara la nani...azi a facut cristian 2 vaccinuri, unul de hepatita b, ca aici nu e in schema obligatorie ca in tara, si eu am vrut sa-l aiba ca noi toti, si menactra, asta e antimeningita, ca la cristian e riscul crescut, si oricum i-l faceam si lui ca si lui andrei, sambata vreaus sa fac un mic gratar....ca sa-l sarbatorim...cam atat, eu oboseala de nu mai pot, ca ma plimb intre dormitoare ca ei se fataie...cam atat...incerc sa enjoy casa si mai ales bucataria...

Pupik la pitic sa treaca vacinelul.....si mamy ce e pe voi cred, acum in casa voastra......trebuie sa ne aduci si noua ceva pozici, pleaseeeeee! pray.gif pray.gif tzuc.gif
cristina321711
QUOTE(USA @ Jul 22 2010, 03:40 PM) *
Si ceva poze, dar de ceva zile mai in urma....rosiile mele, care acum au inceput sa prinda culoare deja


ardeii grasi-sunt din cei subtiri si lungi



perele


Si mata la joaca

mmmm yami.gif ....cat de bine arata ...inclusiv mata mica la joaca eating.gif
trandafir.gif
USA
QUOTE(Alondra @ Jul 22 2010, 08:13 PM) *
Vai USA, bine ca a fost o sperietura si nu ceva mai grav, bine ca ai gasit leac yes.gif
Pupik la nazdravanica mica...tzuc.gif Sper sa aveti cat mai putine evenimente de genul asta!

Da, asa e..nu a fost foarte grav...dar, Babys pe ce creste pe ce are imaginatie mai bogata.....stau mai rau dupa ea, decat cand avea un an mai putin....
Ier, pe seara...noi linistiti(de vreo 2/3 minute, doar) sa vedem stirile din tara...o auzeam pe fata in mare "aranjari" la ea in camera.....dupa vreo 10 min merg la ea sa vad ce face...avea toata camera decorata ca ptr show...baloan/mingii de plastic, peste tot, cartile puse pe fotoliu pe post de catedra...tooate papusile ei, aranajate pe pat, ca ptr show.....ea isi pusese sapca cu Tweety....cu ghirlandele de gat si cu poseta cu cap de Mickey Mouse.......le citea povesti la prieteni...

In alta data...ea in piscina...are multe jucarii de afara, printre care o masina destul de maricica cu remorca, in care isi transporta ori isi tine jucariile in ea.....merg la piscina mai aproape sa vad ce se intampla de e asa linistita....ea cu masina cat piscina ei mica, o spala...specific ca masina era plina de pamant...si cum sta tot timpul afara.....va imaginati.....

Cam asa....
dyanp
QUOTE(USA @ Jul 22 2010, 10:48 AM) *
Pupik la pitic sa treaca vacinelul.....si mamy ce e pe voi cred, acum in casa voastra......trebuie sa ne aduci si noua ceva pozici, pleaseeeeee! pray.gif pray.gif tzuc.gif



nici o problema, numai sa ne puna netul ca eu acum intru de la munca, cica rezolva tati azi.....e asa bine in casa noastra de nici nu ne vine sa credem, sa vezi ce play room le-am facut la copii....
cristina321711
QUOTE(USA @ Jul 22 2010, 05:44 PM) *
Iubitica mea.....se cheama chiar asa...Arnica Cream ori Arnicare ori Arnica Gell(noi asta folosim)....si l-am gasit la Target la Farmacie.....la Framaciile CVS ori Walgreen...stiau de el dar trebuia comandat si asteptat o zii.....dar am gasit direct l a Target si a costat $6/7....am cautat mai mult la magazinele cu organice, tinand cont ca e din flori....urma sa merg daca nu il gaseam la Target la Whole Foods Market-la raionul de farmacie....
Pupik la nazdravani de la o o nazdravana, too.
hug.gif tzuc.gif mamy, ce mai e nou?

da foarte bun yes.gif si noi folosim Arnidol(gel stick-arnica&harpagophytum)
marimaria
Wow scumpa mea....in sfarsit am vazut si eu cu cine ma trag de barnetz pe la bucatarie liwlol.gif tzuc.gif
Sa te mai arati.
Iar papusa ta e speciala tzuc.gif
meaw_ela
Lasa mami ca trece...bine ca nu si-a rupt ceva...vanataia se duce. partners.gif partners.gif partners.gif oFloare1.gif o pup cu drag sa-i treaca tot si pe tine la fel.
De gradina- jos palaria...eu nu am avut timp anul asta...Argintul meu viu ma tine pe varfuri...mai ales cu pisina trebuie sa fiu f atenta....cand nu o folosim o tzin acoperita bine..iar ieri a reusit sa "cada" inauntru si fiind bine acoperita statea in prelata aia...uscat...se mula prelata pe langa el ...si ii placea senzatzia de lichid sub material....asa ca....o vanataie ii si colo...stai linistita! Pe Maja a intzepat-o o viespe tocmai cand se dadea pe topogan.... este f ciudat sa vezi o fetitza cum rade de fericire si instantaneu inepe sa urle...si nu stii de ce... wacko.gif Noi va pupam si va iubim!!!sunt tare ocupata dar am intrat o fugutza!
TESYMO
Ce bine ca am tras si eu cu ochiul pe aici bananab.gif ....am vazut-o pe Babys( sunt curioasa cum o cheama de fapt? rolleyes.gif ) si o fam fericita. tzuc.gif
Ma bucur ca s-a tras vanataia si ca nu a fost mai grav....Doamne fereste pray.gif
.... imi place la voi in gradina super.gif
USA
QUOTE(dyanp @ Jul 22 2010, 09:05 PM) *
nici o problema, numai sa ne puna netul ca eu acum intru de la munca, cica rezolva tati azi.....e asa bine in casa noastra de nici nu ne vine sa credem, sa vezi ce play room le-am facut la copii....

Abia astept sa va vad cuibul......te cred ca e un vis.....asa cum nu imi vine nici mie a crede dupa atatia ani, ca baby se rasfata in camera ei..deja a inceput sa aibe personalitate..aseaza cum vrea ea....mor de drag!
floare2.gif

QUOTE(cristina321711 @ Jul 22 2010, 09:22 PM) *
da foarte bun yes.gif si noi folosim Arnidol(gel stick-arnica&harpagophytum)

floare2.gif

QUOTE(marimaria @ Jul 22 2010, 09:23 PM) *
Wow scumpa mea....in sfarsit am vazut si eu cu cine ma trag de barnetz pe la bucatarie liwlol.gif tzuc.gif
Sa te mai arati.
Iar papusa ta e speciala tzuc.gif

nanner.gif Yesss, ce ma bucur s ate gasesc pe la mine, inimioara draga.....pupik la sanziana ta dulce....abia asteptam sa revenim din tara sa punem si noi poze aici..
pupik si te mai astept... hug.gif tzuc.gif tzuc.gif yes.gif
USA
QUOTE(meaw_ela @ Jul 22 2010, 09:51 PM) *
Lasa mami ca trece...bine ca nu si-a rupt ceva...vanataia se duce. partners.gif partners.gif partners.gif oFloare1.gif o pup cu drag sa-i treaca tot si pe tine la fel.
De gradina- jos palaria...eu nu am avut timp anul asta...Argintul meu viu ma tine pe varfuri...mai ales cu pisina trebuie sa fiu f atenta....cand nu o folosim o tzin acoperita bine..iar ieri a reusit sa "cada" inauntru si fiind bine acoperita statea in prelata aia...uscat...se mula prelata pe langa el ...si ii placea senzatzia de lichid sub material....asa ca....o vanataie ii si colo...stai linistita! Pe Maja a intzepat-o o viespe tocmai cand se dadea pe topogan.... este f ciudat sa vezi o fetitza cum rade de fericire si instantaneu inepe sa urle...si nu stii de ce... wacko.gif Noi va pupam si va iubim!!!sunt tare ocupata dar am intrat o fugutza!

Pupik la sufletele mele iubite...
Off, Ela..ce spui tu aici.....si Maja e bine acum?...sa umflat tare?.....trebuia sa dai cu putina sare pe locul intepaturii ca sa stranga veninul sarea.......sper sa fie totul ok......si pupik fabulos la Maja dulce!
Nikolas...daa, clar se intrevede un viteaz...o sa cam ai de lucru cu el..adica de vegheat..am vazut yo ca are personalitate si imaginatie nu gluma..e un dulce cu undita sa stii..i-lam aratat si la iubi meu....ia placut enorm......pupik la pufosul Nikolas...
Mamy, despre gradina...sa stii ca e primul an la mine cand am reusit sa ma ocup, cat de cat de gradina..pana acum nu am reusit..lipsa de timp, fata era mami mica...asa ca si la tine sigur la anul va fii putin mai mult timp si ptr gradina sunt sigura....
Pupik draga mea draga! floare2.gif
USA
QUOTE(TESYMO @ Jul 22 2010, 10:16 PM) *
Ce bine ca am tras si eu cu ochiul pe aici bananab.gif ....am vazut-o pe Babys( sunt curioasa cum o cheama de fapt? rolleyes.gif ) si o fam fericita. tzuc.gif
Ma bucur ca s-a tras vanataia si ca nu a fost mai grav....Doamne fereste pray.gif
.... imi place la voi in gradina super.gif

Aris Stefania....asa se numeste piticuta noastra!
Pupik la printul ce l-am gasit aici la noi...creste, se face un cuceritor de inimi.....
floare2.gif
TESYMO
QUOTE(USA @ Jul 22 2010, 10:40 PM) *
Aris Stefania....asa se numeste piticuta noastra!
Pupik la printul ce l-am gasit aici la noi...creste, se face un cuceritor de inimi.....
floare2.gif

Frumos nume yes.gif tzuc.gif
Daa e nazdravan rau ...ne uimeste pe zi ce trece rolleyes.gif
meaw_ela
QUOTE(USA @ Jul 22 2010, 03:39 PM) *
Pupik la sufletele mele iubite...
Off, Ela..ce spui tu aici.....si Maja e bine acum?...sa umflat tare?.....trebuia sa dai cu putina sare pe locul intepaturii ca sa stranga veninul sarea.......sper sa fie totul ok......si pupik fabulos la Maja dulce!
Nikolas...daa, clar se intrevede un viteaz...o sa cam ai de lucru cu el..adica de vegheat..am vazut yo ca are personalitate si imaginatie nu gluma..e un dulce cu undita sa stii..i-lam aratat si la iubi meu....ia placut enorm......pupik la pufosul Nikolas...
Mamy, despre gradina...sa stii ca e primul an la mine cand am reusit sa ma ocup, cat de cat de gradina..pana acum nu am reusit..lipsa de timp, fata era mami mica...asa ca si la tine sigur la anul va fii putin mai mult timp si ptr gradina sunt sigura....
Pupik draga mea draga! floare2.gif

Maja e bine. nu s-a umflat deloc...i-am dat cu crema after sting.. pana seara nici nu mai stia precis unde a intzepat-o , deci a reactzionat f bine. Dupa ce ti-am povestit am gasit si cuibul/...era chiar sub slide....destul de marishor...l-am sprayat imediat... Nikolas e f independent si istetz ..deja conduce mashina cea mare... ajunge la pedala si Maja e f fericita cand o ia la plimbare....il ajuta cu volanul ca e destul de greu de intors...(deocamdata)LOL... de gradina ma ocup la anul..anul asta am cules doar capshuni...mure si zmeura. ( inca mai sunt) partners.gif partners.gif partners.gif pupici la biju' partners.gif partners.gif partners.gif
kerstin09
QUOTE(USA @ Jul 7 2010, 11:21 PM) *
Pupupik dragele mele.....

Wowwwww nu-mi vine sa cred,Ce surpriza placuta! Ce familie frumoasa aveti! Chiar mi-ai inseninat ziua cu pozele astea. Nu credeam ca o sa-ti vad vreodata chipul pe forum. Sunteti minunati! Un trio pe masura trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif love1.gif love1.gif love1.gif
USA
QUOTE(meaw_ela @ Jul 23 2010, 01:28 AM) *
Maja e bine. nu s-a umflat deloc...i-am dat cu crema after sting.. pana seara nici nu mai stia precis unde a intzepat-o , deci a reactzionat f bine. Dupa ce ti-am povestit am gasit si cuibul/...era chiar sub slide....destul de marishor...l-am sprayat imediat... Nikolas e f independent si istetz ..deja conduce mashina cea mare... ajunge la pedala si Maja e f fericita cand o ia la plimbare....il ajuta cu volanul ca e destul de greu de intors...(deocamdata)LOL... de gradina ma ocup la anul..anul asta am cules doar capshuni...mure si zmeura. ( inca mai sunt) partners.gif partners.gif partners.gif pupici la biju' partners.gif partners.gif partners.gif

Ooo ce bine ca nu a fost rau la Maja...ma gandeam si aseara, daca cumva sa umflat si ce rau o fii.....pupik d ela noi la dulce Maja.... tzuc.gif
Mi-am si imaginat Nikolas la volan..un cuceritor ce mai...... tzuc.gif
Noi avem doar mure....si greu o mai prind pe a mea sa guste...le fac cu zahar putin zdrobite asa..ori in spuma...ori inghetata...dar ea nu...vrea numai ciocolata.....e leita tac'so....asa ca ramana totul mie! yami.gif
tzuc.gif ptr mamy drag si frumos.....imi plac ultimele renovari la casuta.....te-am urmarit intens, stii nu? yes.gif hug.gif
USA
QUOTE(kerstin09 @ Jul 23 2010, 07:54 AM) *
Wowwwww nu-mi vine sa cred,Ce surpriza placuta! Ce familie frumoasa aveti! Chiar mi-ai inseninat ziua cu pozele astea. Nu credeam ca o sa-ti vad vreodata chipul pe forum. Sunteti minunati! Un trio pe masura trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif love1.gif love1.gif love1.gif

Mamyyy, pupik la puiuca mica.....si-a revenit complet sper.....a intrat in recuperari, nu? yes.gif hug.gif tzuc.gif
Ce ma bucur sa va gasesc si yo aici la noi...sper sa revenit cat mai des posibil..... pray.gif
Multe si stranse imbratisari si la Dya, cu dor.... hug.gif
Pupik, mamy! tzuc.gif
USA
Fetelor, va spuneam ieri, ca am ceva stress in legatura cu revenirea la fata la Daily-care de azi.....mi-a miorlait de dimineata nu se putea altfel..dar nu cu prea cu multa forta...asa cat sa nu zic yo ca nu au fost lacrimi..si asta ptr ca azi, cea mai buna prietena a ei-Megan, serbeaza ziua de nastere acolo....si va imaginati ca isi dorea tare de tot sa o vada....in plus si-au adus toate zanele de acolo, scooter-erele...so, si mai si....
Am sunat pe la pranz in verificare, sa vedem cum se comporta...si mi-a spus Lydia ca au mers la biblioteca de dimineata la citit de povesti-se aduna mai multe grupuri de la Daily-care din oras acolo-la biblioteca, si citesc pe rand povesti la copii cu interpretarii ...ce mai, frumos...
Apoi, au mers la piknik in park cu toti.....si de acolo la Biserica, unde fata tipei-Lydia, a avut concert in corul Bisericii.......so, dupa cum vedeti activitati cat cuprinde si ce ma bucura......abia astept sa ajung deseara acasa sa imi povesteasca cate a facut.....
Iar, maine Babys e invitata la Megan acasa ptr ziua ei de nastere-petrecerea in sine.....va fii party la piscina....so, se prevede un wekeend frumos intre prieteni! nanner.gif nanner.gif nanner.gif
Mih@ela
Mai fac si eu prezenta prin topicuri,ca am cam dat chiulul in ultimul timp oFloare.gif
Pupici americanosi,americansoilor dragi! partners.gif Eu chiar tin sa te intreb,de cand ai postat poza cu voi trei,sotul tau a mai slabit cumva?Sau poate mi se pare de la imbracamintea la patru ace anima1.gif oFloare.gif Ce mai zici de plecare?Cum e stresul?Noi maine ne ducem la cumparat,da habar nu am ce wacko.gif si mi-e sa nu uit pe careva trebuie lista neaparat..Pupici sulci la scumpetea mica!
USA
Pupik dulce si la voi!
Da a mai slabit..si el si yo, chiar....ori asa sper, macar....
Despre plecare....si noi tot cu liste si listute..si vezi cand o fii sa le punem pe valize ca nu mai incap..si tot asa....Doamne ce de stresss, serios.....am cam facut deja cumparaturile, sa fiu sincera...ma refer la luat atentii......a mai ramas sa vedem de drum ptr noi ce ne mai luam......am primit si pasapoartele....
Doar ce am vorbit acum si cu Doctorita ei, ptr vaccin...daca mai trebuie ceva..si da se pare ca vroia sa ii faca doua chiar..unul era a doua jumatate de V1H1 pe care am refuzat.....si inca un vaccin, am uitat cum ia zis cel de 4 ani...pe asta il facem marti..si, sa sun la Agentia de Travel aici, ptr educatie referitor la drum cu copii...si verificarea de ansamblu a vaccinurilor la fata.....ceea ce nu cred ca o sa cam am timp..dar mai vad....

In plus mii grija de florile/gradina mea..sper sa fie toate bine pana ne intoarcem......planuri la frigider sa nu las mancare...ca la noi e mereu congelatorul plin....si cate si mai cate...mult stress!

Si cam asa...emotii...avemd eja emotii..si parka timpul trece asa de incet pana la plecaree.. oFloare1.gif
Mih@ela
QUOTE(USA @ Jul 23 2010, 08:33 PM) *
Pupik dulce si...avemd eja emotii..si parka timpul trece asa de incet pana la plecaree.. oFloare1.gif

Asa si noi cu frigiderul,(congelatorul)deja nu stiu cum sa il golesc mai repede..mai avem o saptamana si un pic.. anima1.gif moamaa,si noi nu am cumparat nic..avem toata ziua maine guitar.gif
Cat despre vaccin,la voi se face la 4 ani?La noi la 5..ultimul la 3 ani..
USA
QUOTE(Mih@ela @ Jul 23 2010, 09:53 PM) *
Asa si noi cu frigiderul,(congelatorul)deja nu stiu cum sa il golesc mai repede..mai avem o saptamana si un pic.. anima1.gif moamaa,si noi nu am cumparat nic..avem toata ziua maine guitar.gif
Cat despre vaccin,la voi se face la 4 ani?La noi la 5..ultimul la 3 ani..

Moama, pai e destul o zii?....ca noi de ex, diferite chestii deferite locatii..in plus am cam si profitat sa le luam din timp, am mers si in statul vecin unde nu sunt taxe......noi cam luam tot timpul cate ceva.....so, m-am invatat asa.....iau cand gasesc ceva.....si le pun bine.......so, la plecare nu mai am stress decat sa sortez ce iau, cat intra, nu intra tot.....mai lasam pe data viitoare....si sa lasam casa in regula....mai ales ca o sa lucram pana in ultima zii si a doua zii dupa ce ne intoarcem innapoi pe baricade...so, mult pre putin timp...
Daaa. la noi se face si la 3 si la 4..nu stiu daca la 5.....

Tu ai probleme cu raul de avion?....iei ceva ptr asta?
floare2.gif
Mih@ela
QUOTE(USA @ Jul 23 2010, 09:06 PM) *
Moama, pai e destul o zii?....ca noi de ex, diferite chestii deferite locatii..in plus am cam si profitat sa le luam din timp, am mers si in statul vecin unde nu sunt taxe......noi cam luam tot timpul cate ceva.....so, m-am invatat asa.....iau cand gasesc ceva.....si le pun bine.......so, la plecare nu mai am stress decat sa sortez ce iau, cat intra, nu intra tot.....mai lasam pe data viitoare....si sa lasam casa in regula....mai ales ca o sa lucram pana in ultima zii si a doua zii dupa ce ne intoarcem innapoi pe baricade...so, mult pre putin timp...
Daaa. la noi se face si la 3 si la 4..nu stiu daca la 5.....

Tu ai probleme cu raul de avion?....iei ceva ptr asta?
floare2.gif

Da tu ce crezi ca stau sa analizez ?,le iau acolo cate o atentie doua..sper sa nimersc marimile sigusturile ,desi in 3 ani si ceva omul se schimba,acum nu ma refer la mam..la nashii mei de cununie,la nashii lui Sebic..la cumnati..
Nu am nicio treaba cu raul de avion,mi se pare o distractie liwlol.gif (bine ,ca daca as avea zbor lung,cred ca mi-ar displacea) doh.gif Tu ai probleme,rau de inaltime? unsure.gif floare2.gif
meaw_ela
QUOTE(USA @ Jul 23 2010, 02:06 PM) *
Ooo ce bine ca nu a fost rau la Maja...ma gandeam si aseara, daca cumva sa umflat si ce rau o fii.....pupik d ela noi la dulce Maja.... tzuc.gif
Mi-am si imaginat Nikolas la volan..un cuceritor ce mai...... tzuc.gif
Noi avem doar mure....si greu o mai prind pe a mea sa guste...le fac cu zahar putin zdrobite asa..ori in spuma...ori inghetata...dar ea nu...vrea numai ciocolata.....e leita tac'so....asa ca ramana totul mie! yami.gif
tzuc.gif ptr mamy drag si frumos.....imi plac ultimele renovari la casuta.....te-am urmarit intens, stii nu? yes.gif hug.gif

noi suntem mancatori de fructe..Niko si Maja se bat pe ele... mai apuc si eu cand nu sunt ei pe langa mine..Nikolas le culege singur...asa de atent...

Casutza este gata ...stucco arata super..postez eu poze cand ajung sa le descarc..acum facem intrarea de la strada pe driveway...stalpi ptr poarta si curb-appeal ... pietre de rau..pietroi imenshi...nu am rezut ca o sa se miste asa de repede ..au inceput ieri si deja am toate materialele la strada. guropile sunt sapate..pline de ciment...... si acum ramane sa-mi intorc buzunarele pe dos....ca buget fost depashit....asta e...! dar o sa arate beton! bananab.gif rolleyes.gif
PUPICI IUBITELOR MELE!!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif SI PETRECERE FRUMOASA LA PARTY!!!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif
TESYMO
QUOTE(USA @ Jul 23 2010, 09:17 PM) *
Iar, maine Babys e invitata la Megan acasa ptr ziua ei de nastere-petrecerea in sine.....va fii party la piscina....so, se prevede un wekeend frumos intre prieteni! nanner.gif nanner.gif nanner.gif

Frumos program a avut babys si ii uram distractie placuta la petrecere super.gif tzuc.gif
USA cred ca sunt singura de pe forum care nu stie in ce data vii in tara.... blush.gif wub.gif .... ca doresc drum bun si distractie frumoasa in tara oFloare.gif
TESYMO
QUOTE(meaw_ela @ Jul 23 2010, 10:33 PM) *
noi suntem mancatori de fructe..Niko si Maja se bat pe ele... mai apuc si eu cand nu sunt ei pe langa mine..Nikolas le culege singur...asa de atent...

Casutza este gata ...stucco arata super..postez eu poze cand ajung sa le descarc..acum facem intrarea de la strada pe driveway...stalpi ptr poarta si curb-appeal ... pietre de rau..pietroi imenshi...nu am rezut ca o sa se miste asa de repede ..au inceput ieri si deja am toate materialele la strada. guropile sunt sapate..pline de ciment...... si acum ramane sa-mi intorc buzunarele pe dos....ca buget fost depashit....asta e...! dar o sa arate beton! bananab.gif rolleyes.gif
PUPICI IUBITELOR MELE!!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif SI PETRECERE FRUMOASA LA PARTY!!!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif

Ce bine ca le plac fructele .... si mie imi plac murele, zmeura, afinele, etc yami.gif , in schimb Darius nu mananca doar portocale sad.gif
USA
QUOTE(Mih@ela @ Jul 23 2010, 10:19 PM) *
Da tu ce crezi ca stau sa analizez ?,le iau acolo cate o atentie doua..sper sa nimersc marimile sigusturile ,desi in 3 ani si ceva omul se schimba,acum nu ma refer la mam..la nashii mei de cununie,la nashii lui Sebic..la cumnati..
Nu am nicio treaba cu raul de avion,mi se pare o distractie liwlol.gif (bine ,ca daca as avea zbor lung,cred ca mi-ar displacea) doh.gif Tu ai probleme,rau de inaltime? unsure.gif floare2.gif

Yo am probleme ra u de tot...sper ca fata sa fie ok...sotul nu are.....so, yo chiar am stress de zbor..... oFloare1.gif
Catd espre atentii?...parfumurile sa traisca....pachetul de albit dintii....dulciurile, mici sticlute de bautura buna.....cam astea sunt grosul si la noi.....numai la parinti si frati ma arunc sa iua haine, la restul nu mai stiu marimi, gusturi...dupa 6 ani! anima1.gif
Pupik! floare2.gif
USA
QUOTE(meaw_ela @ Jul 23 2010, 10:33 PM) *
noi suntem mancatori de fructe..Niko si Maja se bat pe ele... mai apuc si eu cand nu sunt ei pe langa mine..Nikolas le culege singur...asa de atent...

Casutza este gata ...stucco arata super..postez eu poze cand ajung sa le descarc..acum facem intrarea de la strada pe driveway...stalpi ptr poarta si curb-appeal ... pietre de rau..pietroi imenshi...nu am rezut ca o sa se miste asa de repede ..au inceput ieri si deja am toate materialele la strada. guropile sunt sapate..pline de ciment...... si acum ramane sa-mi intorc buzunarele pe dos....ca buget fost depashit....asta e...! dar o sa arate beton! bananab.gif rolleyes.gif
PUPICI IUBITELOR MELE!!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif SI PETRECERE FRUMOASA LA PARTY!!!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif

Wauu ce spui tu aici....o sa fie super de super..noi inca stationam, ca bugetul pleaca cumva "in tari straine" vorba vine..poate de pe la anul s ane putem acumula si noi ceva.....
Pupik si abia astept sa vad rezultatul..stiu sigur ca o sa fie cool! floare2.gif
USA
QUOTE(TESYMO @ Jul 23 2010, 10:34 PM) *
Frumos program a avut babys si ii uram distractie placuta la petrecere super.gif tzuc.gif
USA cred ca sunt singura de pe forum care nu stie in ce data vii in tara.... blush.gif wub.gif .... ca doresc drum bun si distractie frumoasa in tara oFloare.gif

Iubitica mea cu puiuc dulce parfumat...
Pai ajungem in tara pe 2 septembrie si stam pana pe 15.....2 saptamani....zic yo super putin.....dar asta e..e bine ca e, dupa 6 ani la mine de lipsa totala... oFloare1.gif

Nici Babys a mea nu se arunca pe fructe..doar pe mere..si doar am fructe non-stop in casa ori gradina acum vara..... oFloare1.gif
Mih@ela
QUOTE(USA @ Jul 23 2010, 09:47 PM) *
Yo am probleme ra u de tot...sper ca fata sa fie ok...sotul nu are.....so, yo chiar am stress de zbor..... oFloare1.gif
Catd espre atentii?...parfumurile sa traisca....pachetul de albit dintii....dulciurile, mici sticlute de bautura buna.....cam astea sunt grosul si la noi.....numai la parinti si frati ma arunc sa iua haine, la restul nu mai stiu marimi, gusturi...dupa 6 ani! anima1.gif
Pupik! floare2.gif

Mda,cam asta e ideea wacko.gif cu astia care nu ne sunt de sange yes.gif La mine bucuria de a ajunge mai repede in tarisoara mea depaseste cu mult stresul bere.gif Ce emotii!!! smile.gif love1.gif
TESYMO
QUOTE(USA @ Jul 23 2010, 10:51 PM) *
Iubitica mea cu puiuc dulce parfumat...
Pai ajungem in tara pe 2 septembrie si stam pana pe 15.....2 saptamani....zic yo super putin.....dar asta e..e bine ca e, dupa 6 ani totalala mine de lipsa ... oFloare1.gif

Nici Babys a mea nu se arunca pe fructe..doar pe mere..si doar am fructe non-stop in casa ori gradina acum vara..... oFloare1.gif

Eu zic ca nu s-a schimbat mare lucru in ultimii sase ani...doar aglomeratia de masini s-a marit ...pe mine ma enerveaza la culme sa stau la trei -patru semafoare pana trec de intersectie sau sa merg in coloana mad.gif biggrin.gif
USA
QUOTE(Mih@ela @ Jul 23 2010, 10:54 PM) *
Mda,cam asta e ideea wacko.gif cu astia care nu ne sunt de sange yes.gif La mine bucuria de a ajunge mai repede in tarisoara mea depaseste cu mult stresul bere.gif Ce emotii!!! smile.gif love1.gif

Si totusi...sa vezi fete ca ala de ce aia si celalta de ce ailalta......ce sa ma zic...prefer sa nu ma mai gandesc...serios..sotul se stress destul..dar yo nu prea..mi gandul mai mult la cum sa las sa fie cat mai in siguranta aici casa....numai saptamana trecuta au fost 3 mini tornade mai la nord putin de noi.....e vremea asta pana peste cap intoarsa.....am grija sincera sa fiu!

QUOTE(TESYMO @ Jul 23 2010, 11:03 PM) *
Eu zic ca nu s-a schimbat mare lucru in ultimii sase ani...doar aglomeratia de masini s-a marit ...pe mine ma enerveaza la culme sa stau la trei -patru semafoare pana trec de intersectie sau sa merg in coloana mad.gif biggrin.gif

Nu mai stiu, referitor la schimbari...din ce vad la TV....nu e chiar asa....yo una ma astept sa vad schimbare in bine.....dar la comportamentul oamenilor, nu, aici stiu sigur ca nu am sa ma impresionez im bine prea tare.....dar asta este.....
Abia astept sa vad Bucurestiul, sa imi vad orasul natal, Brasovul..off.....

Citeam azi ca 2 avioane Tarom au fost fortat redirectionate catre alte aeroporturi-Sibiu si Constanta...din cauza furtunii din Bucuresti....ce ar fii sa vedem si marea asa ca si supriza...mda....si Sibiul mi-ar placea....dar e totusi oboseala in plus...
USA
Buna, dragele mele!

Sambata am fost prezenti la petrecerea celei mai bune prietene a mandrei noastre.....a fost funn ptr ea..multi copii.....si am adus si voua cateva imagini

Aici se dansa pe sub bara biggrin.gif


Concursul cu saci




Joaca la nisip si la masa de apa


USA
Apoi, Piniata


SI adunatul de dulciuri
CLAU_DITZA23
QUOTE(USA @ Jul 26 2010, 06:40 PM) *
Apoi, Piniata


SI adunatul de dulciuri

Superr cred ca sau distrat pe cinste oFloare1.gif
ninina
....Waw fetele mele delicioase...mi-a fsot dor sa va vad.....sa stiu ca sunteti bine....
...nu prea am avut timp in ultimul timp de net...decat in viteza.....
...e o dulce printesa mea draga....ii trimitem multi multi multi pupiki partners.gif partners.gif
...super faine pozele.....ce frumos se distreaza copilasii... partners.gif partners.gif
va imbratisam cu mult drag partners.gif partners.gif hug.gif
CLAU_DITZA23
QUOTE(USA @ Jul 7 2010, 10:21 PM) *
Pupupik dragele mele.....

Usa notworthy.gif nu imi vine sa cred ca te vad pentru prima oara,nici nu mai stiu cum mi te imaginam era cu totul altfel,sunteti superbi o familie tare reusita va pooooop oFloare1.gif trandafir.gif
anku
ce m-am relaxat perivind pozele atasate de tine.... wub.gif
ffff frumos....
ai o fam frumoasa....
poopam baby"s!!! tzuc.gif si p tine!!!! tzuc.gif
USA
QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Jul 26 2010, 07:57 PM) *
Superr cred ca sau distrat pe cinste oFloare1.gif

Daaa......pe cat de cald si umed a fost..pe atat ce ei, cei mici, nu stateau locului..noi lesinam pe la umbra....iar ei non stop....iar in final ne-a susuit ploaia pe la casele noastre...dar a fost super frumos!
Pupik dragii mei!
USA
QUOTE(ninina @ Jul 26 2010, 07:59 PM) *
....Waw fetele mele delicioase...mi-a fsot dor sa va vad.....sa stiu ca sunteti bine....
...nu prea am avut timp in ultimul timp de net...decat in viteza.....
...e o dulce printesa mea draga....ii trimitem multi multi multi pupiki partners.gif partners.gif
...super faine pozele.....ce frumos se distreaza copilasii... partners.gif partners.gif
va imbratisam cu mult drag partners.gif partners.gif hug.gif

Iubiteii mei frumosi..pupe nasa pe printiuk!
Doua cuvinte de la voi ma fac sa plutesc de fericire...
Va iubim! floare2.gif
USA
QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Jul 26 2010, 08:03 PM) *
Usa notworthy.gif nu imi vine sa cred ca te vad pentru prima oara,nici nu mai stiu cum mi te imaginam era cu totul altfel,sunteti superbi o familie tare reusita va pooooop oFloare1.gif trandafir.gif

Yess, ce surpriza frumoasa sa va gasesc pe la noi..pupik apasat...
Si uite aici noi doua, sub umbrar la party, ne ascundeam de ploaie....


Pupik apasat la voi! floare2.gif
USA
QUOTE(anku @ Jul 26 2010, 08:06 PM) *
ce m-am relaxat perivind pozele atasate de tine.... wub.gif
ffff frumos....
ai o fam frumoasa....
poopam baby"s!!! tzuc.gif si p tine!!!! tzuc.gif

Sar-naaaa......tu esti o mumoasa foccc, stii da?

Ia uite aici pe Babys cu noul ei scooter


Si aici, cuminte ptr o clipa, nu mai mult


Pupik dulce la mamy draga tare mie!
anku
QUOTE(USA @ Jul 26 2010, 07:09 PM) *
Yess, ce surpriza frumoasa sa va gasesc pe la noi..pupik apasat...
Si uite aici noi doua, sub umbrar la party, ne ascundeam de ploaie....


Pupik apasat la voi! floare2.gif

uuuuuuuuuuuuuuuu....ce de surprize!!!!! tzuc.gif
dyanp
mai , cata frumusete pe topicul asta.....ooo, uite de pe un scuter ca ala cazu fii-miu al mare, de-si rupse moaca...deci, noi nu cumparam asa ceva...era la gradi si nu m-a intrebat nimeni nimic.....asa ca....adaugam la lista de julituri, vanatai....imi fac concurenta baietii ca daca pun o poza cu picioarele mele....zici ca sunt batuta, nu alta bb.gif
Mih@ela
Ei,ce gasim aici!!Imi era dor de bijuteria mica si de mami ei,iubitele mele!Nu-mi vine sa cred cum creste Baby ..ce inalta eee,o domnisoara de acum. partners.gif partners.gif partners.gif si tu mami,arati de milioane(asa putin cat ni te arati) wink.gif Frumoase pozele de la party! yes.gif love1.gif love1.gif
PS Imi place de mor nuanta parului tau!! love1.gif
USA
QUOTE(anku @ Jul 26 2010, 08:14 PM) *
uuuuuuuuuuuuuuuu....ce de surprize!!!!! tzuc.gif

oFloare.gif
USA
QUOTE(dyanp @ Jul 26 2010, 08:31 PM) *
mai , cata frumusete pe topicul asta.....ooo, uite de pe un scuter ca ala cazu fii-miu al mare, de-si rupse moaca...deci, noi nu cumparam asa ceva...era la gradi si nu m-a intrebat nimeni nimic.....asa ca....adaugam la lista de julituri, vanatai....imi fac concurenta baietii ca daca pun o poza cu picioarele mele....zici ca sunt batuta, nu alta bb.gif

Daaa...mi teama si mie de scoter...dar are palarie protectoare..acum , genunchii sunt datoria ei sa se protejeasca..urmeaza sa ii luam si genunchiere.....
Scoter-ul, i l-am luat ca plangea ca ea nu are si ea...aveau prietenele ei toate si ea nu.....si in plus nu a vrut neam sa ii luam de fetite, scooter..a vrut cu masinute ca s anu aibe la fel ca si celelate fete... anima1.gif ..na pohtim...so, am cautat ceva sa ii gasim cu masinute....ca asa a vrut..nici cosuletul nu a vrut sa il montam ca e de fetite..si ea vrea scooter cu masinute, iar cosul" NU S EPOTRIVESTE" wacko.gif unsure.gif

Pupik, draga mea, la toti mumosii tai adorati..pe cand te mai vad?... pray.gif tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.