Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Poze, Poze... Vechi Si Noi
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog meaw_ela
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
nicky
Buna ela , iti ador copii sunt dulci foc . Cand mai intru aici mereu dau sa vad daca ai mai pus poze cu voi .
Cu toate ca nu scriu ,imi sunteti foarte dragi hug.gif tzuc.gif
meaw_ela
QUOTE(nicky @ Apr 29 2010, 01:30 PM) *
Buna ela , iti ador copii sunt dulci foc . Cand mai intru aici mereu dau sa vad daca ai mai pus poze cu voi .
Cu toate ca nu scriu ,imi sunteti foarte dragi hug.gif tzuc.gif

ESTI O DULCE- MULTZUMIM!
E ASA FRUMOS AFARA CA NU STAM IN CASA... MAI ARUNC O PRIVIRE DIN CAND IN CAND....
bIJUTERIA MEA. PUII ALEARGA...MA ALEARGA ...mAJA DEJA A CONSUMAT BATERIA LA MASHINA....SI ACUM MA ALEARGA DE-ADEVARATELEA. LOL.... AM TERMINAT SI CIORBITZA DE COSTITZA ACRITA CU ZEAMA DE VARZAAAA. SI AM INTRAT SA PAPAM . TATI A VENIT MAI DEVREME. FIXEAZA NU STIU CELA MASHINA. nIKOLAS E "CABLAT"LA MINE....am ramas in urma cu pozele....de-ash avea timp....de la party le-am aruncat repede in filmuletz pe cele mai reushite. . parca sa ma intorc la cateva serii de dinainte de tunsoare nu mai e normal..dar gasesc eu timp.... vad ca atzipeste Niko la pieptul meu....
Nici un nor pe cer.....le-am facut poze dar de atata soare 98% din ele sunt cu ochii inchishi....
Va doresc o noapte/ zi superba,plina de loooove!!!!!!

Rose68
Intram cand si cand sa va citim......ne face placere sa va vedem.........desi e adevarat nu va lasam si impresiile. Si ca noi sunt multe persoane.

Va pupam cu drag. Abia acum am vazut ca micul Nikolas a agatat primul lui anisor. Desi un pic tardiv , ii uram din inima : La multi ani! Sa fie fericit si iubit toata viata.

Ii trimitem un pupic dulce de la Andreea.

Am observat ca printesa florilor se simte bine ca surioara..........si tare imi place asta. eusa_clap.gif
tzuc.gif
meaw_ela
Multzumim Rose, randurile ca si gandurile sunt imtotdeauna foarte bine primite. Si eu vizitez multe bloguri si de obicei imi las amprenta ,dar sunt si cazuri cand nu mai ajung sa scriu ce simt...asa ca te intzeleg. Noi ne bucuram sa va citim!!!! Pupici Andreei de la cavalerul meu.
Am venit de la dentist....A facut treaba buna - acum simt ceva durere. dar iau repede tylenol sa-mi treaca...va pup si fug la copii.
MAMI DE TEO
QUOTE(meaw_ela @ Apr 29 2010, 12:56 AM) *
Pentru voi....din toata inimioara mea!

SUPEEEERBI.......... oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
meaw_ela
QUOTE(MAMI DE TEO @ May 1 2010, 02:50 PM) *
SUPEEEERBI.......... oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif

Esti o dulceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! wub.gif hug.gif
meaw_ela


Eu sunt inlacrimata toata....de dimineatza tot plang....Maseaua mea imi da bataie de cap.. mi s-a umflat si doctorul m-a pus de urgentza pe nishte antibiotice puternice...si mi-a interzis alaptatul...Sunt distrusa ca nu ma asteptam...ma uit la Nikolas si ma pufneste plansul la gandul ca nu-l voi mai avea la piept...sa simt ca-mi suge toata dragostea... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Si nici formula nu a vrut niciodata.. nici nu stiu cum o sa ma descurc cu el...tati mi-a luat antibioticele de la farmacie si i-a luat si lui nu stiu ce formula...sunt ravashita toata. stomacul mi-e praf de suparare...O sa-l intzarc si nu sunt pregatita nici mental nici nimic....va las...va pup.. astept sfaturi sau povesti ..cum atzi facut voi....cat de ushor a fost...orice. oFloare1.gif
Claudia Elena
QUOTE(meaw_ela @ May 2 2010, 10:43 PM) *
Eu sunt inlacrimata toata....de dimineatza tot plang....Maseaua mea imi da bataie de cap.. mi s-a umflat si doctorul m-a pus de urgentza pe nishte antibiotice puternice...si mi-a interzis alaptatul...Sunt distrusa ca nu ma asteptam...ma uit la Nikolas si ma pufneste plansul la gandul ca nu-l voi mai avea la piept...sa simt ca-mi suge toata dragostea... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Si nici formula nu a vrut niciodata.. nici nu stiu cum o sa ma descurc cu el...tati mi-a luat antibioticele de la farmacie si i-a luat si lui nu stiu ce formula...sunt ravashita toata. stomacul mi-e praf de suparare...O sa-l intzarc si nu sunt pregatita nici mental nici nimic....va las...va pup.. astept sfaturi sau povesti ..cum atzi facut voi....cat de ushor a fost...orice. oFloare1.gif

Ooffff...hug.gif hug.gif hug.gif
Din pacate, nu am nici o experienta asemanatoare de impartasit, insa va trimit o imbratisare mare partners.gif
Nikolas este un copil fericit c-a supt pana la varsta asta eusa_clap.gif
ruxy
QUOTE(meaw_ela @ May 2 2010, 11:43 PM) *
Eu sunt inlacrimata toata....de dimineatza tot plang....Maseaua mea imi da bataie de cap.. mi s-a umflat si doctorul m-a pus de urgentza pe nishte antibiotice puternice...si mi-a interzis alaptatul...Sunt distrusa ca nu ma asteptam...ma uit la Nikolas si ma pufneste plansul la gandul ca nu-l voi mai avea la piept...sa simt ca-mi suge toata dragostea... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Si nici formula nu a vrut niciodata.. nici nu stiu cum o sa ma descurc cu el...tati mi-a luat antibioticele de la farmacie si i-a luat si lui nu stiu ce formula...sunt ravashita toata. stomacul mi-e praf de suparare...O sa-l intzarc si nu sunt pregatita nici mental nici nimic....va las...va pup.. astept sfaturi sau povesti ..cum atzi facut voi....cat de ushor a fost...orice. oFloare1.gif

Offf iubita mea...sunt tare necajita ca nu ti-e bine....offff....iti dau un prim sfat...roaga-te si lasa problema in Mana Lui DD...o sa fie bine...apoi...cauta sa iti ridici moralul e important sa nu-i transmiti si lui starea , va fi mai usor...apoi apa rece pe sani, o compresa , o fasa legata peste, face minuni, o uzi tot timpul...spune-ti tot timpul ca va fi bine...e fff important....pentru inflamatie sa o reduci mai rapid...ia un cub de drojdie proaspata si amesteca-l cu 5 masline zdrobite( cu ciocanul intr-o punga), faci ca o pasta si o aplici pe fata in dreptul maselutei, ajuta mult sa stii, daca poti tine-o toata noaptea, stiu ca e greu dar nu imposibil...trage tot raul de acolo...Nick e un minunat si va papa si formula ai sa vezi...hay ca o sa fie bine scumpa mea si iubita mea partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif...si sa stii ca nu e nimic intamplator Ela....poate ca asa trebuie sa fie , nu as stii sa-ti spun de ce....draga mea cea mai draga...te rog nu dispera....stii ca nu esti singurica...
cristinu_tza
QUOTE(meaw_ela @ May 2 2010, 10:43 PM) *
Eu sunt inlacrimata toata....de dimineatza tot plang....Maseaua mea imi da bataie de cap.. mi s-a umflat si doctorul m-a pus de urgentza pe nishte antibiotice puternice...si mi-a interzis alaptatul...Sunt distrusa ca nu ma asteptam...ma uit la Nikolas si ma pufneste plansul la gandul ca nu-l voi mai avea la piept...sa simt ca-mi suge toata dragostea... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Si nici formula nu a vrut niciodata.. nici nu stiu cum o sa ma descurc cu el...tati mi-a luat antibioticele de la farmacie si i-a luat si lui nu stiu ce formula...sunt ravashita toata. stomacul mi-e praf de suparare...O sa-l intzarc si nu sunt pregatita nici mental nici nimic....va las...va pup.. astept sfaturi sau povesti ..cum atzi facut voi....cat de ushor a fost...orice. oFloare1.gif

hug.gif Imi pare rau Ela...
Imi amintesc ca ceva de genul asta a patit si Oktavia, bine Theo era mult mai micut, si s-a muls cat timp a luat antibiotic si i-a dat lui formula...si a alaptat dupa tratament fara nicio problema. Eu asta imi amintesc, sper sa nu ma insel. Cert e ca daca reusesti sa-ti tii prin muls cantitatea de lapte pe care i-o dadeai, sunt convinsa ca Nikolas se va intoarce cu placere la sanii lui dragi dupa ce vei termina tratamentul. Cumpara o pompa buna, poate reusesti asa, mai e o speranta sa-ti tii puiul la piept...Succes! hug.gif
ruxy
QUOTE(cristinu_tza @ May 2 2010, 11:55 PM) *
hug.gif Imi pare rau Ela...
Imi amintesc ca ceva de genul asta a patit si Oktavia, bine Theo era mult mai micut, si s-a muls cat timp a luat antibiotic si i-a dat lui formula...si a alaptat dupa tratament fara nicio problema. Eu asta imi amintesc, sper sa nu ma insel. Cert e ca daca reusesti sa-ti tii prin muls cantitatea de lapte pe care i-o dadeai, sunt convinsa ca Nikolas se va intoarce cu placere la sanii lui dragi dupa ce vei termina tratamentul. Cumpara o pompa buna, poate reusesti asa, mai e o speranta sa-ti tii puiul la piept...Succes! hug.gif

E o idee fff buna daca Ela doreste alaptarea in continuare tzuc.gif
cristinu_tza
QUOTE(ruxy @ May 2 2010, 10:58 PM) *
E o idee fff buna daca Ela doreste alaptarea in continuare tzuc.gif

Da, mie de-asta mi s-a parut ca sufera cel mai mult...faptul ca nu poate sa-si mai tina puiul iubit la piept oFloare1.gif
Te pup Ruxy, esti minunata ca de obicei partners.gif trandafir.gif
meaw_ela
Ah.. de-ar fi asa ushor...ma gandesc ca o sa-i fie greu sa se obishnuiasca fara san sa inceapa cu biberonul...apoi cand voi termina nici nu stiu lapte cat o sa mai am( pompa nu mi-a plavcut niciodata...si el papa si noaptea si des dupa 5...pana la 9.mai ales acum ca ii dau altzi dintzi...cred ca o sa-l chinui prin procesul asta...ca apoi sa-i dau iar san.. cred ca nu o sa-l pot pune prin asta inca o data cand ma voi decide sa ma opresc... Tati zice ca e semn.. sa nu mai plang si sa accept.. poate e mai bine pentru totzi.. ca a supt destul . acum dupa regula ,poate bea si lapte normal....El e pro-intzarcare. ... sa vedem cum o sa reactzioneze si el la formula....Oficial nu mai ii dau titi...pentru ca am luat prima doza dubla de antibiotice acum 5 minute. Pana atunci Nikolas mi-a papat tot sanii si imi stergea lacrimile.. se uita la mine de parca stia ce o sa urmeze.. m-a iubit cum numai el stie..m-a mangaiat...Nu stiu ce o sa se intample dar o sa ma mulg cat pot..macar petru comfortul meu..iar daca nu merge bine cu formula poate revine la sanul meu.. daca se impaca cu gandul si cu biberonul atunci il las asa...nu-l mai intorc....simt ca ceva in mine s-a rupt....alaptatul pentru mine este ceva extraordinar...sunt indurerata... sper sa-mi treaca repede..trebuie ...va multzumesc pentru sfaturile minunate, pentru ca-mi suntetzi alaturi. va iubesc!
anku
cu mare intarziere


am intrat aici ca stiam ca voi vedea poze faine....
si asa a fost wub.gif
imi pare rau sa aud ca esti trista...
sper sa te poti mulge si apoi sa reveniti la san
dc nu....incearca laptele de capra...am auzit ca nu este atat de periculos ca si laptele de vaca
si ca este ideal dupa alaptare indelungata
i mai dau si lui Dari 3-4 mese de lapte de capra p sapt...si suntem multumiti de imunitate
doar ac nu tine de foame...
dar poate mai poti alapta
si dc nu accepta formula...si crezi ca nu este periculos cel de capra...poti incerca de capra gata fiert
ca nu face durere la burtica si este f apropiat de laptele de mama
cristinu_tza
QUOTE(meaw_ela @ May 2 2010, 11:16 PM) *
Ah.. de-ar fi asa ushor...ma gandesc ca o sa-i fie greu sa se obishnuiasca fara san sa inceapa cu biberonul...apoi cand voi termina nici nu stiu lapte cat o sa mai am( pompa nu mi-a plavcut niciodata...si el papa si noaptea si des dupa 5...pana la 9.mai ales acum ca ii dau altzi dintzi...cred ca o sa-l chinui prin procesul asta...ca apoi sa-i dau iar san.. cred ca nu o sa-l pot pune prin asta inca o data cand ma voi decide sa ma opresc... Tati zice ca e semn.. sa nu mai plang si sa accept.. poate e mai bine pentru totzi.. ca a supt destul . acum dupa regula ,poate bea si lapte normal....El e pro-intzarcare. ... sa vedem cum o sa reactzioneze si el la formula....Oficial nu mai ii dau titi...pentru ca am luat prima doza dubla de antibiotice acum 5 minute. Pana atunci Nikolas mi-a papat tot sanii si imi stergea lacrimile.. se uita la mine de parca stia ce o sa urmeze.. m-a iubit cum numai el stie..m-a mangaiat...Nu stiu ce o sa se intample dar o sa ma mulg cat pot..macar petru comfortul meu..iar daca nu merge bine cu formula poate revine la sanul meu.. daca se impaca cu gandul si cu biberonul atunci il las asa...nu-l mai intorc....simt ca ceva in mine s-a rupt....alaptatul pentru mine este ceva extraordinar...sunt indurerata... sper sa-mi treaca repede..trebuie ...va multzumesc pentru sfaturile minunate, pentru ca-mi suntetzi alaturi. va iubesc!

Este induiosator tot ceea ce ai scris aici...n-am cuvinte.
Cum spune si Ruxy, poate asa e sa fie...
Si daca se va mai putea...cu atat mai bine!
Nu dispera, totul se va rezolva mai mult decat minunat, ce-ti pare acum suferinta dupa un timp poate sa sa transforme de fapt intr-o mare realizare! hug.gif trandafir.gif

anku
QUOTE(meaw_ela @ May 2 2010, 11:16 PM) *
Ah.. de-ar fi asa ushor...ma gandesc ca o sa-i fie greu sa se obishnuiasca fara san sa inceapa cu biberonul...apoi cand voi termina nici nu stiu lapte cat o sa mai am( pompa nu mi-a plavcut niciodata...si el papa si noaptea si des dupa 5...pana la 9.mai ales acum ca ii dau altzi dintzi...cred ca o sa-l chinui prin procesul asta...ca apoi sa-i dau iar san.. cred ca nu o sa-l pot pune prin asta inca o data cand ma voi decide sa ma opresc... Tati zice ca e semn.. sa nu mai plang si sa accept.. poate e mai bine pentru totzi.. ca a supt destul . acum dupa regula ,poate bea si lapte normal....El e pro-intzarcare. ... sa vedem cum o sa reactzioneze si el la formula....Oficial nu mai ii dau titi...pentru ca am luat prima doza dubla de antibiotice acum 5 minute. Pana atunci Nikolas mi-a papat tot sanii si imi stergea lacrimile.. se uita la mine de parca stia ce o sa urmeze.. m-a iubit cum numai el stie..m-a mangaiat...Nu stiu ce o sa se intample dar o sa ma mulg cat pot..macar petru comfortul meu..iar daca nu merge bine cu formula poate revine la sanul meu.. daca se impaca cu gandul si cu biberonul atunci il las asa...nu-l mai intorc....simt ca ceva in mine s-a rupt....alaptatul pentru mine este ceva extraordinar...sunt indurerata... sper sa-mi treaca repede..trebuie ...va multzumesc pentru sfaturile minunate, pentru ca-mi suntetzi alaturi. va iubesc!

super te-ai gandit....
stiu ca e o legatura minunata atunci cand suge la san...
si ca estte dureros
dupa 9 luni citisem ca nu mai aduce asa de mult alaptatul
dar io stiu...
ehhhh...laptele de mama ramane sfant
chiar vatzusem un documentar...vis-a vis de faptul ca bebeii mananca des lapte atunci cand papa lapte praf
de vina este fierul ....este prea mult...
fierul este recunoscut de organism ca si colenhidrat si atunci se aprinde becul ce se numeste foame
p cand laptele mamar are exact concentratia necesara in toata
asa am patit eu cu Dari...manca la fiecare 50 min!!! nervi.gif
ruxy
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 12:16 AM) *
Ah.. de-ar fi asa ushor...ma gandesc ca o sa-i fie greu sa se obishnuiasca fara san sa inceapa cu biberonul...apoi cand voi termina nici nu stiu lapte cat o sa mai am( pompa nu mi-a plavcut niciodata...si el papa si noaptea si des dupa 5...pana la 9.mai ales acum ca ii dau altzi dintzi...cred ca o sa-l chinui prin procesul asta...ca apoi sa-i dau iar san.. cred ca nu o sa-l pot pune prin asta inca o data cand ma voi decide sa ma opresc... Tati zice ca e semn.. sa nu mai plang si sa accept.. poate e mai bine pentru totzi.. ca a supt destul . acum dupa regula ,poate bea si lapte normal....El e pro-intzarcare. ... sa vedem cum o sa reactzioneze si el la formula....Oficial nu mai ii dau titi...pentru ca am luat prima doza dubla de antibiotice acum 5 minute. Pana atunci Nikolas mi-a papat tot sanii si imi stergea lacrimile.. se uita la mine de parca stia ce o sa urmeze.. m-a iubit cum numai el stie..m-a mangaiat...Nu stiu ce o sa se intample dar o sa ma mulg cat pot..macar petru comfortul meu..iar daca nu merge bine cu formula poate revine la sanul meu.. daca se impaca cu gandul si cu biberonul atunci il las asa...nu-l mai intorc....simt ca ceva in mine s-a rupt....alaptatul pentru mine este ceva extraordinar...sunt indurerata... sper sa-mi treaca repede..trebuie ...va multzumesc pentru sfaturile minunate, pentru ca-mi suntetzi alaturi. va iubesc!

Stiu Ela cum este si eu am trecut prin asta muuult mai devreme...la fata pana la cinci luni am avut, dupa am facut o cadere cumplita de Ca...si a trebuit sa opresc brusc...nu am avut incotro....iar la baiat numai trei saptamani am putut sa alaptez....am avut un mare necaz in familie...si de suparare si de atmosfera din casa...s-a dus tot...si as fi avut sa dau la zece copii...e greu, e trist...dar uneori nu depinde de noi, tu Ela, ai facut tot ce ai putut...si cu atata dragoste de mama...ceea ce e minunat...sincer, chiar nu merita sa te necajesti asa...acum Nick a crescut si poate papa bine si altfel...sunt alaturi de tine...si hay mami fruntea sus, tati e langa voi si te iubeste atat de mult love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif si cred ca il doare sa te vada asa....si pe micul tau print il doare si pe minunata printesa...hay mami zambeste ca va fi bine oricum hug.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif love1.gif
isabel
draga mea nu dispera gandestete ca totul va fi bine si asa va fi.Si eu din probleme medicale a trebuit sa o intarc pe Isa mea chiar prea devreme,intradevar bataie de cap cu diferite formule si dupa un timp a acceptat una si ia mers super bine(ENFALAC).Te pup si sper ca totul va fi bine,oricum Niko e un norocos ca a supt pana acum
meaw_ela
va citesc si-mi curg lacrimi pe obraz....nici nu mai stiu de ce ...ma induiosheaza randurile voastre, ma imbarbateaza in acelasi timp...si parca incep sa fac pace cu razboiul din suflet. O sa ma linishtesc si o sa iau lucrurile incet...vedem cum merg...apoi ne decidem pe parcurs cum e mai bine. Randurile voastre pline de dragoste si suport inseamna extraordinar de mult pentru mine. Numai voi ma intzelegetzi...si iubitul meu sotz. este magnific...Va ador nepretzuitele mele! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif


Pentru ca mi-atzi ridicat moralul o sa va pun sper un zambet, doua pe buze cu poze din Jamaica... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
meaw_ela








meaw_ela



O poza perfecta...






partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
meaw_ela
partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif continuam povestea de dragoste....cel mai bun si sexy tati din Jamaica - cel putzin....LOL....








meaw_ela

seara de pe terasa restaurantului urmaream si spectacolul de fiecare seara....diferit.








ruxy
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 03:54 AM) *

seara de pe terasa restaurantului urmaream si spectacolul de fiecare seara....diferit.









Cei mai...si cei mai...si cei mai...frumosi oameni din lume!!!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif Un univers intreg de frumusete si iubire!!!!!! love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif

Imi creste inima de bucurie cand va privesc wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif

Sper din suflet ca esti mai bine Ela iubita mea!!!!!!!! wub.gif
meaw_ela
QUOTE(ruxy @ May 3 2010, 10:08 AM) *
Cei mai...si cei mai...si cei mai...frumosi oameni din lume!!!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif Un univers intreg de frumusete si iubire!!!!!! love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif

Imi creste inima de bucurie cand va privesc wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif

Sper din suflet ca esti mai bine Ela iubita mea!!!!!!!! wub.gif

Cuvintele tale sunt alinare mereu mereu scumpa Ruxy a mea! te adoooor!
o noapte plina de lacrimi ...plangeam amandoi.....s-a culcat la 10 fara titi fara sticla....cu lacrimi dar era f obosit..la 1 a inceput sa planga si a refuzat biberonul, a refuzat canitza..a refuzat tot dand din picioare...si a plans asa o ora jumatate..mai atzipea si incepea din nou....cand pe mine cand pe perna cand pe tati... care se trezise si rasfoia pagini pe web cautand o solutzie.. a citit ca alaptatul cu antibioticul asta nu este periculos, riscurile fiind "moderate'..adica copilul poate avea diaree cu sange(-a existat un caz dar mama lua si gentamicina deci nu e clar), dar ii afecteaza flora stomacului,......deci ramane la aprecierea mamei...antibioticul trece in lapte destul de putzin....asa ca dupa ce a adormit intr-un final.. la 5 s-a trezit sa pape titi ca de obicei si atunci i-am dat f putzin...apoi s-a intors pe o parte si dupa 5 minute deplans si vaicareala a adormit pana la 8...apoi ne-am trezit si direct papica...ca nu a vrut biberon.Asa ca o sa ne schimbam programul de somn/masa...si doar la 5dimineatza o sa-i dau putzin san...asa m-am decis. oFloare1.gif Daca dupa tratament mai vrea probabil o sa rezum alaptatul..daca nu mai vrea....atunci ne oprim. O saptamana o sa iau antibiotic...
ruxy
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 07:20 PM) *
Cuvintele tale sunt alinare mereu mereu scumpa Ruxy a mea! te adoooor!
o noapte plina de lacrimi ...plangeam amandoi.....s-a culcat la 10 fara titi fara sticla....cu lacrimi dar era f obosit..la 1 a inceput sa planga si a refuzat biberonul, a refuzat canitza..a refuzat tot dand din picioare...si a plans asa o ora jumatate..mai atzipea si incepea din nou....cand pe mine cand pe perna cand pe tati... care se trezise si rasfoia pagini pe web cautand o solutzie.. a citit ca alaptatul cu antibioticul asta nu este periculos, riscurile fiind "moderate'..adica copilul poate avea diaree cu sange(-a existat un caz dar mama lua si gentamicina deci nu e clar), dar ii afecteaza flora stomacului,......deci ramane la aprecierea mamei...antibioticul trece in lapte destul de putzin....asa ca dupa ce a adormit intr-un final.. la 5 s-a trezit sa pape titi ca de obicei si atunci i-am dat f putzin...apoi s-a intors pe o parte si dupa 5 minute deplans si vaicareala a adormit pana la 8...apoi ne-am trezit si direct papica...ca nu a vrut biberon.Asa ca o sa ne schimbam programul de somn/masa...si doar la 5dimineatza o sa-i dau putzin san...asa m-am decis. oFloare1.gif Daca dupa tratament mai vrea probabil o sa rezum alaptatul..daca nu mai vrea....atunci ne oprim. O saptamana o sa iau antibiotic...

Doamne ce noapte de chin sad.gif sad.gif sad.gif ...offff...e tare tare greu Ela...dar trebuie sa depasiti...acum vezi si tu...daca nu ii face rau...mergi asa cu putin...cumva laptele va trebui sa i-l dai, nu stiu cum....eu de la un an am inceput cu lapte Nido( nestle)...la care puneam si putin nesquick( 3 lingurite la inceput)...gustul de dulce, de cacao...i-a fascinat imediat...de atunci le-am dat mereu....nu stiu daca e o solutie...dar poti proba...te imbratisez si fruntea sus iubita mea...trebuie sa fie bine oFloare1.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
meaw_ela
QUOTE(ruxy @ May 3 2010, 11:23 AM) *
Doamne ce noapte de chin sad.gif sad.gif sad.gif ...offff...e tare tare greu Ela...dar trebuie sa depasiti...acum vezi si tu...daca nu ii face rau...mergi asa cu putin...cumva laptele va trebui sa i-l dai, nu stiu cum....eu de la un an am inceput cu lapte Nido( nestle)...la care puneam si putin nesquick( 3 lingurite la inceput)...gustul de dulce, de cacao...i-a fascinat imediat...de atunci le-am dat mereu....nu stiu daca e o solutie...dar poti proba...te imbratisez si fruntea sus iubita mea...trebuie sa fie bine oFloare1.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif

TREBUIE!!! m-a sfashiat plansul lui..plangea cu vorbe...mama...tata....parca ne intreba de ce nu vreau sa-i dau iubita lui tzatza...plangeam cu totzii de plansul si jalea lui. dar cum il refuzasematat nu am vrut sa-i dau atunci....la ora 5 m-a gasit si 2 minute s-a bucurat de toata dragostea mea...apoi cred ca a intzeles si a renuntzat in 5 minute de plans......Azi speram ca o sa fie mai ushor....Speram deshi stiu ca nu o sa fie....
La cata jale e in lume problema mea e microscopica..asa ca incerc sa fiu pozitiva...deshi sanii ma cam dor.. folosesc pompa la orele cand manca....nu-i golesc de tot poate mai scade productzia nefiind mare cererea...sa vedem...o sa tzip daca e.. o sa ma auzi..LOL....

Vezi- mi-ai pus zambetul pe buze.. intre timp mi-am dat pe fatza cu lapte de mama- ca am aruncat destul.. si vad ca-mi merge la ten...macar fac O Treaba buna...

te iubim tare mult!!!!
ruxy
[quote name='meaw_ela' date='May 3 2010, 07:39 PM' post='1327025']
TREBUIE!!! m-a sfashiat plansul lui..plangea cu vorbe...mama...tata....parca ne intreba de ce nu vreau sa-i dau iubita lui tzatza...plangeam cu totzii de plansul si jalea lui. dar cum il refuzasematat nu am vrut sa-i dau atunci....la ora 5 m-a gasit si 2 minute s-a bucurat de toata dragostea mea...apoi cred ca a intzeles si a renuntzat in 5 minute de plans......Azi speram ca o sa fie mai ushor....Speram deshi stiu ca nu o sa fie....
La cata jale e in lume problema mea e microscopica..asa ca incerc sa fiu pozitiva...deshi sanii ma cam dor.. folosesc pompa la orele cand manca....nu-i golesc de tot poate mai scade productzia nefiind mare cererea...sa vedem...o sa tzip daca e.. o sa ma auzi..LOL....

Vezi- mi-ai pus zambetul pe buze.. intre timp mi-am dat pe fatza cu lapte de mama- ca am aruncat destul.. si vad ca-mi merge la ten...macar fac O Treaba buna...

te iubim tare mult!!!!
[/qoute]
Mi-as fi dorit sa fim aproape....dar...poti sa tipi...ca am sa te aud Ela scumpa wub.gif wub.gif wub.gif cumva ai sa scapi tu de asta...peste o luna ai sa iti amintesti zambind...buna ideea cu lapticul...stia Cleopatra ce stia nu? biggrin.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif
meaw_ela
QUOTE(ruxy @ May 3 2010, 11:53 AM) *
TREBUIE!!! m-a sfashiat plansul lui..plangea cu vorbe...mama...tata....parca ne intreba de ce nu vreau sa-i dau iubita lui tzatza...plangeam cu totzii de plansul si jalea lui. dar cum il refuzasematat nu am vrut sa-i dau atunci....la ora 5 m-a gasit si 2 minute s-a bucurat de toata dragostea mea...apoi cred ca a intzeles si a renuntzat in 5 minute de plans......Azi speram ca o sa fie mai ushor....Speram deshi stiu ca nu o sa fie....
La cata jale e in lume problema mea e microscopica..asa ca incerc sa fiu pozitiva...deshi sanii ma cam dor.. folosesc pompa la orele cand manca....nu-i golesc de tot poate mai scade productzia nefiind mare cererea...sa vedem...o sa tzip daca e.. o sa ma auzi..LOL....

Vezi- mi-ai pus zambetul pe buze.. intre timp mi-am dat pe fatza cu lapte de mama- ca am aruncat destul.. si vad ca-mi merge la ten...macar fac O Treaba buna...

te iubim tare mult!!!!
[/qoute]
Mi-as fi dorit sa fim aproape....dar...poti sa tipi...ca am sa te aud Ela scumpa wub.gif wub.gif wub.gif cumva ai sa scapi tu de asta...peste o luna ai sa iti amintesti zambind...buna ideea cu lapticul...stia Cleopatra ce stia nu? biggrin.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif



E TIMPUL SA FACA NANI SI MA TOT TRAGE DE MAIEU...INCEPEM IARCU JALEA..
REVIN MAI TARZIU. I-AM DAT LAPTIC CU NESQUIC DAR NU VREA... MAI INSIST....MA MUSHCA DE MAIEU...
CRED CA O SA ADOARMA PE MINE...

PUPIC
meaw_ela
a baut 4 guri...apoi a adormit pe mine...l-am pus pe paturica langa mine..doarme...l-am pozat...

ultima poza cu el la piept pe care am facut-o de ziua lui...era in costum...
ruxy
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 07:59 PM) *
E TIMPUL SA FACA NANI SI MA TOT TRAGE DE MAIEU...INCEPEM IARCU JALEA..
REVIN MAI TARZIU. I-AM DAT LAPTIC CU NESQUIC DAR NU VREA... MAI INSIST....MA MUSHCA DE MAIEU...
CRED CA O SA ADOARMA PE MINE...

PUPIC

Poate ca nu a dat inca de gust...mai probeaza...adorabili sunteti amandoi Ela wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif ...ai sa-ti amintesti cu mare drag de aceste momente....eu si acum simt manuta lui prin par.... wub.gif
meaw_ela
QUOTE(ruxy @ May 3 2010, 12:31 PM) *
Poate ca nu a dat inca de gust...mai probeaza...adorabili sunteti amandoi Ela wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif ...ai sa-ti amintesti cu mare drag de aceste momente....eu si acum simt manuta lui prin par.... wub.gif

Probez, insist..nu am de ales. tati o sa cumpere lapte de capra azi...incerc orice...si le iau de la cap...
Asha doarme acum langa mine pe canapea

.cu blitz
si fara...
ruxy
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 08:42 PM) *
Probez, insist..nu am de ales. tati o sa cumpere lapte de capra azi...incerc orice...si le iau de la cap...
Asha doarme acum langa mine pe canapea

.cu blitz
si fara...

Ce somnic mangaiat de ingerasi...e luminos ca un soare Ela....sunt iremediabil indragostita de micul Nick partners.gif partners.gif partners.gif
meaw_ela
QUOTE(ruxy @ May 3 2010, 12:44 PM) *
Ce somnic mangaiat de ingerasi...e luminos ca un soare Ela....sunt iremediabil indragostita de micul Nick partners.gif partners.gif partners.gif

este Soarele meu...il vad atat de frumos..atat de perfect...fiecare trasatura ...este atat de desavarshita...si sunt destul de obiectiva. LOL...
pustiks
Ela imi pare rau ca ai o astfel de problema, dar pana la urma va trece. Poate ca e asa cum zice tati, poate ca Niko trebuie sa se obisnuiasca si fara lapticul tau, cu toate ca e greu pentru amandoi. Multa sanatate iti doresc si iti pup dulce comorile. A.. si ai dreptate... e perfect, adorabil, il iubesc pe Nikolas al tau! wub.gif partners.gif
ninina
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 08:29 PM) *
a baut 4 guri...apoi a adormit pe mine...l-am pus pe paturica langa mine..doarme...l-am pozat...

ultima poza cu el la piept pe care am facut-o de ziua lui...era in costum...

e superba poza....
Ela esti minunata.... trandafir.gif trandafir.gif
....tare frumoase sunt pozele din Jamaica...esti tare frumoasa si sexy..... trandafir.gif
..imi pare rau pt ca nu o sa mai alaptezi....stiu ca te doare.....poate prea tare....dar oricum Niko stie bine ca tu il iubesti...chiar daca bea laptic formula.....
..eu era cat pe ce de la o luna sa nu mai am laptic.....am plans destul....dar am facut tot ce am stiut mai bine si fabian inca se bucura de san.....sunt alaturi de tine.... trandafir.gif
.....esti o mami perfecta.....nu mai fi trista.... trandafir.gif
meaw_ela
QUOTE(pustiks @ May 3 2010, 12:57 PM) *
Ela imi pare rau ca ai o astfel de problema, dar pana la urma va trece. Poate ca e asa cum zice tati, poate ca Niko trebuie sa se obisnuiasca si fara lapticul tau, cu toate ca e greu pentru amandoi. Multa sanatate iti doresc si iti pup dulce comorile. A.. si ai dreptate... e perfect, adorabil, il iubesc pe Nikolas al tau! wub.gif partners.gif



QUOTE(ninina @ May 3 2010, 01:08 PM) *
e superba poza....
Ela esti minunata.... trandafir.gif trandafir.gif
....tare frumoase sunt pozele din Jamaica...esti tare frumoasa si sexy..... trandafir.gif
..imi pare rau pt ca nu o sa mai alaptezi....stiu ca te doare.....poate prea tare....dar oricum Niko stie bine ca tu il iubesti...chiar daca bea laptic formula.....
..eu era cat pe ce de la o luna sa nu mai am laptic.....am plans destul....dar am facut tot ce am stiut mai bine si fabian inca se bucura de san.....sunt alaturi de tine.... trandafir.gif
.....esti o mami perfecta.....nu mai fi trista.... trandafir.gif

va sorb cuvintele...imi merg direct la suflet. Tot raul inspre bine sper...imi amintesc ce am simtzit cand am intzarcat-o pe Maja..dar ea era mare avea doi ani- deja stia ce si cum mult mai bine...A fost durere multa dar apoi ma bucuram de imbratzisharile ei....nu mai o facea ca sa obtzina titi.. o facea din dragoste. Traiesc cu gandul la acest moment....care sper sa soseasca cat mai curand. va pup. tati vine acasa ..muuult mai devreme decat de obicei- vrea sa fie alaturi...s-a oprit sa ia lapte de capra. ..tocmai trage in parcare. va pup!
meaw_ela
iubirea mea.....mi-a adus trandafiri multzi si inghetzata si placinta de mere......cat il iubesc....
USA
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 09:33 PM) *
iubirea mea.....mi-a adus trandafiri multzi si inghetzata si placinta de mere......cat il iubesc....

Pupik si de la mine draga mea......vezi tu cat de iubita esti....nu trebuie sa fie lacrimi....nu nuu....
Zambesteee...si realizeaza putin cate putin..ca ai puiul mare..creste.....si este foarte puternic deja......so, nu cred ca opritul sanului il va afecta prea tare......sentimentele dintre voi doi SUNT ORICUM ENORM DE PUTERNICE...so, sunt sigura ca de acum o sa fie si mai puternic exprimate in orice gest si orice privire......
Te pupik dulce....si fii mandra si fericita.....toate se vor aranja usor de la sine..ai sa vezi...
Love ya!
meaw_ela
QUOTE(USA @ May 3 2010, 02:40 PM) *
Pupik si de la mine draga mea......vezi tu cat de iubita esti....nu trebuie sa fie lacrimi....nu nuu....
Zambesteee...si realizeaza putin cate putin..ca ai puiul mare..creste.....si este foarte puternic deja......so, nu cred ca opritul sanului il va afecta prea tare......sentimentele dintre voi doi SUNT ORICUM ENORM DE PUTERNICE...so, sunt sigura ca de acum o sa fie si mai puternic exprimate in orice gest si orice privire......
Te pupik dulce....si fii mandra si fericita.....toate se vor aranja usor de la sine..ai sa vezi...
Love ya!

I love YOU....... anima1.gif
USA
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 10:43 PM) *
I love YOU....... anima1.gif

gabrielle2003
QUOTE(meaw_ela @ Apr 27 2010, 07:07 PM) *
Va multzumim din suflet...inseamna foarte mult pentru mine sa va simt alaturi mai ales in momente importante ca acestea . Va adoram!!!! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif Si cu noi o pozica.. dupa petrecere....

Si comorile mele nepretzuite!!!!

sunteti minunati! partners.gif
meaw_ela
CUM STII TU CE MA FACE SA TORC........
meaw_ela
QUOTE(gabrielle2003 @ May 3 2010, 02:59 PM) *
sunteti minunati! partners.gif




oK. VA LAS. MA DUC SA-L AJUT PE TATI... A LUAT PIETRE DE RAU SA TERMINAM DRIVEWAY-UL....SA PUN PE LANGA...PE MAI TARZIU IUBITELOR! vA DORESC O SEARA/NOAPTE MINUNATA!!!!! partners.gif
cristina321711
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 07:42 PM) *
Asha doarme acum langa mine pe canapea

.cu blitz
si fara...

o scumpete de baietel trandafir.gif ....Niko e un norocos, eu fetelor nu le-am dat piept nici macar o jumatate de an oFloare1.gif
cristina321711
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 10:02 PM) *

oK. VA LAS. MA DUC SA-L AJUT PE TATI... A LUAT PIETRE DE RAU SA TERMINAM DRIVEWAY-UL....SA PUN PE LANGA...PE MAI TARZIU IUBITELOR! vA DORESC O SEARA/NOAPTE MINUNATA!!!!! partners.gif

o zi buna trandafir.gif
isabel
QUOTE(meaw_ela @ May 3 2010, 09:33 PM) *
iubirea mea.....mi-a adus trandafiri multzi si inghetzata si placinta de mere......cat il iubesc....


TOTI TE IUBIM,INCLUSIV IUBITELUL TAU SOT.AI SA VEZI CA O SA TREACA TOTUL ATAT DE REPEDE INCAT AI SA CREZI CA AI VISAT .TOTUL E SPRE BINE,MEREU.SUNTETI ATAT DE FRUMOSI SI ATATA DRAGOSTE RASPANDITI...PENTRU MINTE SUNTETI CA UN DROG NU PT MERGE LA SOMNIC DACA NU VA VAD,SA VAD CE ATI MAI FACUT,POZELE...SI CRED CA NU SUNT SINGURA.TOTI TE IUBIM SA NU UITI SI ALATURI DE NOI TOTI CEI DE PE FORUM ,CHIAR DACA NU NE CUNOSTI SUNTEM MEREU ALATURI DE TINE,SA ITI DAM UN SFAT FIE EL BUN SAU RAU,AICI NE GASIM CU TOTII SI ACI GASIM ALINARE.PUPICI MULTI DULCI SI PARFUMATI tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif partners.gif
anku
am vazut pozele cu voi!!!
pffffffffff...mortale!!!!
ma bucur ca nu mai esti asa de trista!!!
meaw_ela
QUOTE(isabel @ May 3 2010, 05:34 PM) *
TOTI TE IUBIM,INCLUSIV IUBITELUL TAU SOT.AI SA VEZI CA O SA TREACA TOTUL ATAT DE REPEDE INCAT AI SA CREZI CA AI VISAT .TOTUL E SPRE BINE,MEREU.SUNTETI ATAT DE FRUMOSI SI ATATA DRAGOSTE RASPANDITI...PENTRU MINTE SUNTETI CA UN DROG NU PT MERGE LA SOMNIC DACA NU VA VAD,SA VAD CE ATI MAI FACUT,POZELE...SI CRED CA NU SUNT SINGURA.TOTI TE IUBIM SA NU UITI SI ALATURI DE NOI TOTI CEI DE PE FORUM ,CHIAR DACA NU NE CUNOSTI SUNTEM MEREU ALATURI DE TINE,SA ITI DAM UN SFAT FIE EL BUN SAU RAU,AICI NE GASIM CU TOTII SI ACI GASIM ALINARE.PUPICI MULTI DULCI SI PARFUMATI tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif partners.gif

Iubita mea....mi-ai luminat dimineatza, ziua, saptamana....cu pozele din album si cu randurile tale magice! Esti magnifica!Nici nu stii cat ti se potriveste si tie acest mesaj. te pup si te ador!!!!Pupici preafrumoasei tale printzese!!!!! love1.gif wub.gif wub.gif tzuc.gif trandafir.gif trandafir.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
USA
Buna mamy, cum a fost peste noapte puiul?
Te servesc cu o cafeluta asa de demineata!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.