Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Poze, Poze... Vechi Si Noi
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog meaw_ela
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
Mona75
QUOTE(meaw_ela @ Aug 13 2009, 08:08 AM) *
Nope...try again please! partners.gif

Cea subtirica care sta picior peste picior? rolleyes.gif
Sara1
QUOTE(meaw_ela @ Aug 12 2009, 05:51 PM) *
Ca sa vedem.. cine ma ghiceste....


Singura care sta picior pete picior?....de atunci... wub.gif
meaw_ela
QUOTE(Mona75 @ Aug 13 2009, 12:10 PM) *
Cea subtirica care sta picior peste picior? rolleyes.gif

Mona. tu vezi dincolo de nori..LOL.. m-ai ghicit! Ce aere aveam... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
Mona75
QUOTE(Sara1 @ Aug 13 2009, 08:12 AM) *
Singura care sta picior pete picior?....de atunci... wub.gif



QUOTE(meaw_ela @ Aug 13 2009, 08:13 AM) *
Mona. tu vezi dincolo de nori..LOL.. m-ai ghicit! Ce aere aveam... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

Exact dupa "aere" te-am luat,nicidecum dupa fizionomie....cam asa sta Maria,nu numai la poza...sa inteleg ca va ajunge "modela" cum zice Badea. laugh.gif
meaw_ela
QUOTE(Sara1 @ Aug 13 2009, 12:12 PM) *
Singura care sta picior pete picior?....de atunci... wub.gif

Aveam in sange...de la mama..figurista mare! Aveam si prieten:Ionutz Burlan il chema - imediat in stanga - un tip mai tare....LOL
USA
QUOTE(meaw_ela @ Aug 13 2009, 07:08 PM) *
Nope...try again please! partners.gif



QUOTE(meaw_ela @ Aug 13 2009, 07:13 PM) *
Mona. tu vezi dincolo de nori..LOL.. m-ai ghicit! Ce aere aveam... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

Eeee...na..chiar nu ma gandeam... doh.gif
hug.gif hug.gif
meaw_ela
QUOTE(Mona75 @ Aug 13 2009, 12:15 PM) *
Exact dupa "aere" te-am luat,nicidecum dupa fizionomie....cam asa sta Maria,nu numai la poza...sa inteleg ca va ajunge "modela" cum zice Badea. laugh.gif

Maria chiar daca nu ar sta asa ,tot modela o sa ajunga!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif rolleyes.gif
meaw_ela
QUOTE(USA @ Aug 13 2009, 12:15 PM) *
Eeee...na..chiar nu ma gandeam... doh.gif
hug.gif hug.gif

Aveam 5 ani. rolleyes.gif anima1.gif Ce mishto suna!
USA
QUOTE(meaw_ela @ Aug 13 2009, 07:18 PM) *
Aveam 5 ani. rolleyes.gif anima1.gif Ce mishto suna!

Doamne ce a trecut timpul...asa?
Mona75
QUOTE(meaw_ela @ Aug 13 2009, 08:17 AM) *
Maria chiar daca nu ar sta asa ,tot modela o sa ajunga!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif rolleyes.gif

Ca tot am ocazia sa te intreb....Maja preia de la tine gesturi,atitudini?
A mea preia absolut tot...de la pozitia pe scaun,la mers...haine,absolut tot.
Eu sunt simpla,nu ma fardez,nu ma aranjez....nu port tocuri....stau si ma intreb cum ar fi fost,daca erau toate astea...deja mi-o imaginez prin casa,tarsaind ditai pantofii.
De fapt,a dat de niste pantofi cu toc,mergea chiar bine.....tac-su glumea pe seama mea...sa iau aminte de la Maria cum se merge pe tocuri. laugh.gif
meaw_ela
Va anuntz ca drivewayul meu este terminat. Aseara muncitorii au pus ultimile detalii: pamant si semintze de iarba....nisip ptr sigilat....Acum mergem sa cumparam plante si pietre de rau sa punem "machajul"..last touches....apoi o sa vedetzi poze!Arata super. Mi-am lasat amprenta in curbele frumos definite....si ideile mele...saracii oameni.... au mutat piertre de moara in loc la propriu doar ca sa ma faca fericita.. ca nu-mi placuse aranjamentul lor...Perfectionista ce sunt! Acum este perfect! rolleyes.gif
Mona75
QUOTE(meaw_ela @ Aug 13 2009, 08:23 AM) *
Va anuntz ca drivewayul meu este terminat. Aseara muncitorii au pus ultimile detalii: pamant si semintze de iarba....nisip ptr sigilat....Acum mergem sa cumparam plante si pietre de rau sa punem "machajul"..last touches....apoi o sa vedetzi poze!Arata super. Mi-am lasat amprenta in curbele frumos definite....si ideile mele...saracii oameni.... au mutat piertre de moara in loc la propriu doar ca sa ma faca fericita.. ca nu-mi placuse aranjamentul lor...Perfectionista ce sunt! Acum este perfect! rolleyes.gif

presupun ca te-au ascultat cu zambetul pe buze....cum altfel?
Asteptam poze...pt.ochi si suflet. laugh.gif
USA
Numai perfectul se poate in jurul tau..bravooo..banuiesc ca a fost ceva stress...dar acum cand privesti a meritat din plin....
Astept poze! partners.gif partners.gif partners.gif
meaw_ela
QUOTE(Mona75 @ Aug 13 2009, 12:21 PM) *
Ca tot am ocazia sa te intreb....Maja preia de la tine gesturi,atitudini?
A mea preia absolut tot...de la pozitia pe scaun,la mers...haine,absolut tot.
Eu sunt simpla,nu ma fardez,nu ma aranjez....nu port tocuri....stau si ma intreb cum ar fi fost,daca erau toate astea...deja mi-o imaginez prin casa,tarsaind ditai pantofii.
De fapt,a dat de niste pantofi cu toc,mergea chiar bine.....tac-su glumea pe seama mea...sa iau aminte de la Maria cum se merge pe tocuri. laugh.gif

Ma ingrozeste cat de mult ma regasesc in ea... Dupa cum stitzi nu-mi lipseste machajul cand ies in orash. pe acasa nu prea port ..doar mascara . dar Maja are deja lipglossul ei.. -imprumutat de la mine.. are zile cand vrea sa-si dea, sa-si puna margele, cercei, gentuza si tocurile mele......dar nu mereu....la fel sunt si eu.... am zile ... rolleyes.gif
Mona75
QUOTE(meaw_ela @ Aug 13 2009, 08:29 AM) *
Ma ingrozeste cat de mult ma regasesc in ea... Dupa cum stitzi nu-mi lipseste machajul cand ies in orash. pe acasa nu prea port ..doar mascara . dar Maja are deja lipglossul ei.. -imprumutat de la mine.. are zile cand vrea sa-si dea, sa-si puna margele, cercei, gentuza si tocurile mele......dar nu mereu....la fel sunt si eu.... am zile ... rolleyes.gif

Am vazut-o in poze...aproape in toate are unghiutzele facute laugh.gif
Eu i-am promis Mariei ca-i voi da lac de unghii,cand nu-si va mai suge degetul. oFloare1.gif
Am pus o poza cu ea..pe blog. rolleyes.gif
meaw_ela
QUOTE(Mona75 @ Aug 13 2009, 12:25 PM) *
presupun ca te-au ascultat cu zambetul pe buze....cum altfel?
Asteptam poze...pt.ochi si suflet. laugh.gif



QUOTE(USA @ Aug 13 2009, 12:26 PM) *
Numai perfectul se poate in jurul tau..bravooo..banuiesc ca a fost ceva stress...dar acum cand privesti a meritat din plin....
Astept poze! partners.gif partners.gif partners.gif

Stess la buzunar.. in rest sub organizarea mea au decurs treburile super. Sotzul a fost la servici...eu cu biciul! LOL...Cand au plecat muncitorii si bossul lor mi-au zis ca au invatzat cate ceva de la mine.LOL....detaliile sunt cele mai importante! Ieri au refacut o bucata ptr ca nu era pefecta.. am observat ca dupa ploaie se stransese apa ...semn ca nu era nivelata corect... wacko.gif
meaw_ela
QUOTE(Mona75 @ Aug 13 2009, 12:33 PM) *
Am vazut-o in poze...aproape in toate are unghiutzele facute laugh.gif
Eu i-am promis Mariei ca-i voi da lac de unghii,cand nu-si va mai suge degetul. oFloare1.gif
Am pus o poza cu ea..pe blog. rolleyes.gif

daaa.. oja e preferata ei.. acum are nude....LOL.. are ea facute. eu nu am mai avut timp.. bine ca mi-ai amintit. zbor sa le fac. Va pupam cu drag !!!!Pe mai tarziu!
lia maria71
nico eu nu am ghicit care e fetita, ella!si eu eram convinsa ca tu esti cea cu fundite !!
anastasia80
Draga Meaw_ela sunteti o familie perfecta. Spune-mi te rog si mie, care e secretul unei familii asa reusite? Cand ma uit la poze, si cand citesc ceea ce scrii ma intreb: oare e adevarat? oare mai exista asa ceva? oare .....oare...oare? Va felicit din tot sufletul si va doresc multa iubire in continuare si multa intelegere si sanatate. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif piticutii. O sa mai intru cu mare drag pe blogul asta. tzuc.gif
Sara1
QUOTE(meaw_ela @ Aug 13 2009, 09:15 AM) *
Aveam in sange...de la mama..figurista mare! Aveam si prieten:Ionutz Burlan il chema - imediat in stanga - un tip mai tare....LOL


Misto si Ionut prietenul! De atunci te orientai...LOL Oricum, sa stii ca Maja seamana mai tare cu fetita cu fundite! Sorry...dar n-am ce sa fac...decit sa te tzuc.gif de consolare! laugh.gif
meaw_ela
QUOTE(anastasia80 @ Aug 13 2009, 05:25 PM) *
Draga Meaw_ela sunteti o familie perfecta. Spune-mi te rog si mie, care e secretul unei familii asa reusite? Cand ma uit la poze, si cand citesc ceea ce scrii ma intreb: oare e adevarat? oare mai exista asa ceva? oare .....oare...oare? Va felicit din tot sufletul si va doresc multa iubire in continuare si multa intelegere si sanatate. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif piticutii. O sa mai intru cu mare drag pe blogul asta. tzuc.gif

Draga mea. Iti multzumesc!
Oare de ce te intrebi daca este posibil sa fi fericita, sa fi iubita.. cum sa te indoiesti cand tocmai ai nascut un bebelush. Nu ma indoiesc ca esti si tu iubita si fericita. Secretul? Sincera sa fiu nu stiu precis.. nu m-am intrebat niciodata ......traiesc clipa alaturi de iubitul meu sotz ca si cand ar fi ultima... ne iubim ca doi adolescentzi si nu lasam ziua sa treaca fara sa ne giugiulim nintzel.. fara un cuvant tandru...fara o privire de dorintza, de promisiunea pe mai tarziu, cand dorm copiii.... Asa traim noi si suntem fericiti. Am un sotz minunat... mai mult decat visam vreodata...ma iubeste si-l iubesc atat de mult si mai presus de toate suntem o echipa. Ne luptam impreuna ca sa nu ne lipseasca nimic.. chiar daca poate ne lipseste nu dam mare importantza atata timp cat ne avem unul pe altul, cand ne uitam la copii nostrii, sanatosi si minuatzi....sa mai scriu? Intzelegi? Azi este tot ce ai. Oare de ce sa asteptzi ziua de maine.. poate nu va sosi niciodata. notworthy.gif partners.gif
meaw_ela
QUOTE(Sara1 @ Aug 13 2009, 05:36 PM) *
Misto si Ionut prietenul! De atunci te orientai...LOL Oricum, sa stii ca Maja seamana mai tare cu fetita cu fundite! Sorry...dar n-am ce sa fac...decit sa te tzuc.gif de consolare! laugh.gif

it's ok. Daca ma uit mai bine vad asemanare asa ca suntetzi de scuzat! rolleyes.gif rolleyes.gif
lia maria71
QUOTE(meaw_ela @ Aug 14 2009, 05:09 AM) *
it's ok. Daca ma uit mai bine vad asemanare asa ca suntetzi de scuzat! rolleyes.gif rolleyes.gif

partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
meaw_ela
Asa cum am promis: produsul final....for now... detaliile ,plantele..munca mea!













si ca in fiecare zi...de data asta am avut camera...tzestoasa mea periculoasa!!!!

Sper ca va place. trebuie sa relocalizam bradutzii , sa mai punem flori in gradina...si sa asteptam sa creasca iarba..LOL
Sara1
Arata tzutz!!! yes.gif
Mona75
Ela...totul e de vis. eusa_clap.gif
USA
QUOTE(meaw_ela @ Aug 14 2009, 07:17 PM) *

si ca in fiecare zi...de data asta am avut camera...tzestoasa mea periculoasa!!!!

Sper ca va place. trebuie sa relocalizam bradutzii , sa mai punem flori in gradina...si sa asteptam sa creasca iarba..LOL

Sublim, Ela......dar astea doua.....au pus capacul....sau cireasa.....pe tort vroiam sa zic!!!!!!!!!
eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
cristina321711
superb ..chiar de vis yes.gif
mir0108

salut, familie frumoasa!
minunata oaza voastra de... liniste si ..verdeata...va incadrati perfect aici...
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
ce imi plac brazii aia din spatele casei... e nevoie de ceva ani sa ajunga bradutii mei asa ...am plantat si eu multi...sunt topita dupa ei...ma relaxeaza verdele ...tot timpul anului! doh.gif
meaw_ela
notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
Pozele sunt facute acum o ora. rolleyes.gif Ieri am terminat munca tarziu....eram prea prafuita, transpirata si in graba ca sa mai fac poze.... rolleyes.gif si mai era si intuneric..... rolleyes.gif Ma bucur ca va place. acum daca veniti pe strada mea o sa va fie mai ushor sa recunoastetzi casa.smile.gif va astept la o cafea! partners.gif partners.gif notworthy.gif Asta da vis....
Si inca una:
lia maria71
minunat,ca de obicei!
nici nu se putea altfel!
sa le stapaniti sanatosi pe toate!!!
si sa impartaesti cu noi mereu toate bucuriile ,ca sa fim si noi fericiti!!
notworthy.gif notworthy.gif partners.gif partners.gif
Alondra
Foarte frumos a iesit Ela, si cand va fi verde in jur va fi super!
Sa le folositi sanatosi!
Cand udati cu un chef? smile.gif
natsandrea
foarte bine arata...se pare ca a avut un final fericit toata straduinta ta... eusa_clap.gif
USA
QUOTE(meaw_ela @ Aug 14 2009, 07:43 PM) *

Asa ca de plecare in vacanta......ai un tip de milioane.....sorry....o sa ma uit si yo cu alti ochi la al meu...poate nu am vazut yo bine...dar oricum nu e ca al tau asa de.........."iamii"(sorry..a iesit si ce am gandit instant la vazul pozei)
Mi-astept portia acu de la tine, Ela! ....tu ne arati yard-ul si yo cu ochii la .....sot! doh.gif doh.gif blush.gif
Mumosilorrr.....dar tot la Nikos mii gandul!
gabrielle2003
foarte frumos totul super.gif
de vis.........
sa stapaniti sanatosi totul love1.gif
nalya
superb,de vis
sa fiti fericiti in cuibusorul vostru
multa sanatate de la noi trandafir.gif
meaw_ela
Multzumesc dragelor!Putetzi sa admiratzi totul inclusiv pe iubitul meu- fara suparare! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif partners.gif tocmai a plecat la cabana..sa vada cum merg treburile acolo...bine ca am terminat aici!Se intoarce maine!Sunt a voastra azi!
USA
oFloare.gif oFloare.gif
love1.gif love1.gif
ruxy
Extraordinar Ela...extraordinar! love1.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
roxikira
Tu si copilasii tai sunteti ireali de frumosi partners.gif partners.gif partners.gif
Sotul tau imi aduce aminte de al meu(oare sunt frati????? Socrul meu traieste in Canada...)...adica e super PIES laugh.gif Muschi si tot ce trebuie...exact cum imi place mie biggrin.gif
Si ce ma ucide la maxim...si te urasc putin pentru asta...si te invidiez chiar...este motanul!!!! De ce e mai flocos ca motanul meu????? Mai flocos=mai mult de smotocit si mai mult de iubit super.gif biggrin.gif

Va trimit un pup mare si gras tzuc.gif Sunteti superbi yes.gif wub.gif
meaw_ela
Suntetzi de milioane! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif Va pupam cu drag de afara.stam pe patura la soare! Maja mi-a facut o poza.....ptr voi. scuzati tzinuta! rolleyes.gif
meaw_ela
Maja dupa ce s-a jucat nintzel... s-a mai jucat si in apa...s-a multzumit cu piscina micutza ca se umple mai repede cu apa.LOL
Nikolas se dezbraca...LOL
USA
Hiiihii ce voie buna la voi...si ce placut sa stai in yard.....de aici din birou suna atat de imbietor....
Nikolas e mortal.....as fii numai cu nasul in burtica lui.....la "pitzy" cum spune Babys la buric....
Maja o frumoasa! partners.gif
meaw_ela
partners.gif
meaw_ela
USA
QUOTE(meaw_ela @ Aug 14 2009, 10:19 PM) *

Printesa Florilor! love1.gif
Viorel
Felicitari, sunteti o familie reusita! smile.gif Ati amenajat frumos imprejurimile casei, felicitari si pt. asta! Va doresc sa aveti cat mai mult timp liber pe care sa-l petreceti impreuna in coltul vostru de rai!
meaw_ela
si una funny..Ma deja a inceput sa-l impopotzioneze....
Mih@ela
Mai frumosilor, ce poze am vizionat!!!Sunt de azi?In poza cu toboganul ,Maja seamana perfect cu tati! rolleyes.gif Tu,cuscra draga,inca esti grasuta ..laugh.gif nu ai revenit la kg tale.. rolleyes.gif sau da?Maja,o frumoasa pe care o pup de mii de ori,cat e de dulce!Nik,un scump de bb! partners.gif
PS Straduta ce duce spre casa a iesit cum ma asteptam,perfect! floare2.gif notworthy.gif eusa_clap.gif
meaw_ela
QUOTE(Viorel @ Aug 14 2009, 03:22 PM) *
Felicitari, sunteti o familie reusita! smile.gif Ati amenajat frumos imprejurimile casei, felicitari si pt. asta! Va doresc sa aveti cat mai mult timp liber pe care sa-l petreceti impreuna in coltul vostru de rai!

ooo,Iti multzumesc Viorel! Ne-am obishnuit doar noi fetele pe aici. Mai joci triburile? ma prinsesera o perioada...inainte de Nikolas.....eram un Alien...Va doresc si voua numai bine! trandafir.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.