Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Poze, Poze... Vechi Si Noi
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog meaw_ela
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
meaw_ela
QUOTE(kerstin09 @ Dec 10 2009, 05:39 PM) *
ADORABILUL MEU IUBIT love1.gif CIT DE DULCE-I,SI N-AM CUVINTE,PE ZI CE TRECE TOT MAI FRUMOS tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
SI EU TOT ASA,CA SI TINE,,,,CURATENIA,,,,,PENTRU SARBATORI,SI PLUS CA DIN IANUARIE INCEP SERVICIUL,GATA CONCEDIUL...

PUPICIIIIIIIIII MULTIIIIIII DE LA NOI trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif partners.gif partners.gif partners.gif

Iubitele mele....simt ca nu mai ajung deloc pe forum.. parca intr-un galop continuu sunt...daca mai intru ajung doar sa citesc printre randuri ca de postat...aleluia...Brad inca nu am facut. Maine cumpara tati....in schimb am aprins luminitzele in cei de afara.. arata foarte frumos. nothing crazy. o sa fac o poza azi.. cu zapada cu tot......pentru voi!
pupa-mi iubita nora si pe printzesa cea mare- frumoasa mai e- cred ca seamana nintzel cu Lady Gaga. am vazut eu o poza.... mie imi place mult - la fel si Majei si lui Nikolas.... partners.gif iar tie- un pupic rafinat si parfumat!!!!!! trandafir.gif partners.gif
meaw_ela
Scumpa Roua- nepotzica mea iubita:
meaw_ela
azi...acum.. impodobita de sarbatori....casutza noastra...cuibushor de nebunii... partners.gif partners.gif partners.gif
cu si fara flash...se observa si fulgii de zapada... partners.gif

meaw_ela
Maja...venita de la "cumparaturi" cu carutul ei..
Alondra
Superba casuta Ela!
Pupici lui Maja si lui Niko! tzuc.gif tzuc.gif
USA
QUOTE(meaw_ela @ Dec 11 2009, 03:09 AM) *
azi...acum.. impodobita de sarbatori....casutza noastra...cuibushor de nebunii... partners.gif partners.gif partners.gif
cu si fara flash...se observa si fulgii de zapada... partners.gif


Superbbbb....imagine superbaaa.....Maja dulce e la geam priveste la fulgii de nea......
Pupik dulce!!!!!!!!!! love1.gif love1.gif tzuc.gif
Wekeend de vis va uram!..si spor la impodobit! tzuc.gif
ninina
QUOTE(meaw_ela @ Dec 11 2009, 03:09 AM) *
azi...acum.. impodobita de sarbatori....casutza noastra...cuibushor de nebunii... partners.gif partners.gif partners.gif
cu si fara flash...se observa si fulgii de zapada... partners.gif


...ce frumos e impodobita casutza voastra...zici ca este din povesti.....cu zapada afara...e super....si in casa arde focu...ce sa mai....super...super....
...sa va bucurati de luminite si de caldura sarbatorilor... trandafir.gif
Mih@ela
In prag de sarbatori, cu pacea, lumina si caldura in suflet, va doresc sa aveti parte de zile minunate, de un Mos Craciun darnic si bun, sa va bucurati si sa asteptati anul ce vine. Un an mai bogat in impliniri, mai inalt in aspiratii si plin de realizari. Craciun fericit si La multi ani! trandafir.gif
Sara1
Ce frumos e la voi!!! Iarna adevarata, cum trebuie pentru sarbatori! Cit de friguroasa sunt eu si mi-as dori totusi nitica zapada pentru ambient. Acum ca am vazut pozele cu casuta voastra decorata-si ce frumosi sunt bradutii imbodobiti de pe afara-m-ai impulsionat si pe mine sa mai adaug niste luminite, caci am lasat-o mai moale anul asta. Dar remediez in weekend si dup poze!
Va pup si eu frumosilor, e o placere sa va vizitez, la voi e vacanta si poveste!
SI nepotica e o demna membra a familiei-adica frumoasa si speciala si ea. E fetita cui?
meaw_ela
Ne-am trezit in spiritul Sarbatorilor...iar... Maja s-a trezit mai devreme si a dat drumul la saniutza muzicala de pe pervaz...volum maxim...colinde...Asa ca plina de dragoste m-am dezlipit de langa Nikolas sa reglez"fericirea"...cand am revenit m-a intampinat cu un zambet dulce care invita la zmotoceala....zis si facut..gidi gidi..A fost "salvat" de Maja acum 10 minute.......
tzup si eu aici fugutza inainte de micul dejun...sa ma incarc total pentru ziua de azi cu randurile voastre dulci!!!!
Va multzumesc pentru tot! Ma bucur ca va place casutza... instalatziile LED sunt blande cu nota de plata...doua nu au mai functzionat asa ca nu este chiar totala decoratzia...daca mai ajung sa cumpar poate "repar" daca nu- este frumos si asa! notworthy.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Nepotzica mea-Roua -este fata surorii mele dragi pe care ati vazut-o in poza acum cateva saptamani... e mai mare decat Maja cu un an jumatate. Poza este de la serbare- era "iarna". O frumoasa!!!!!Si are un par luung! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
meaw_ela
QUOTE(Mih@ela @ Dec 11 2009, 12:13 PM) *
In prag de sarbatori, cu pacea, lumina si caldura in suflet, va doresc sa aveti parte de zile minunate, de un Mos Craciun darnic si bun, sa va bucurati si sa asteptati anul ce vine. Un an mai bogat in impliniri, mai inalt in aspiratii si plin de realizari. Craciun fericit si La multi ani! trandafir.gif

notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif Asemenea va doresc si eu din toata inima!!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
isabel
QUOTE(meaw_ela @ Dec 11 2009, 04:09 AM) *
azi...acum.. impodobita de sarbatori....casutza noastra...cuibushor de nebunii... partners.gif partners.gif partners.gif
cu si fara flash...se observa si fulgii de zapada... partners.gif



Superb Ela,cuibusorul tau e de vis,cain bazme.Totul e atat de frumos luminat,bradutii...si zapada...wau...
nepotica ta Roua e foarte frumoasa,Maja nu mai zic,iar Niko e un dulce,frumos foc .Va pup dulce si va urez sarbatori fericite partners.gif floare2.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif
Tania_25
QUOTE(meaw_ela @ Dec 11 2009, 01:09 AM) *
azi...acum.. impodobita de sarbatori....casutza noastra...cuibushor de nebunii... partners.gif partners.gif partners.gif
cu si fara flash...se observa si fulgii de zapada... partners.gif




Minunat....... partners.gif partners.gif partners.gif
Kris&Robert
QUOTE(meaw_ela @ Dec 11 2009, 04:09 AM) *
azi...acum.. impodobita de sarbatori....casutza noastra...cuibushor de nebunii... partners.gif partners.gif partners.gif
cu si fara flash...se observa si fulgii de zapada... partners.gif



hmmm! ce atmosfera de poveste!

manu1981
QUOTE(meaw_ela @ Dec 11 2009, 04:09 AM) *
azi...acum.. impodobita de sarbatori....casutza noastra...cuibushor de nebunii... partners.gif partners.gif partners.gif
cu si fara flash...se observa si fulgii de zapada... partners.gif


Wow!!!! Parca e desprinsa dintr-un basm. Daca nu ziceai ca e casa voastra as fi putut spune ca e imaginea de pe o felicitare floare2.gif
maria26
QUOTE(meaw_ela @ Dec 11 2009, 04:09 AM) *
azi...acum.. impodobita de sarbatori....casutza noastra...cuibushor de nebunii... partners.gif partners.gif partners.gif
cu si fara flash...se observa si fulgii de zapada... partners.gif



la voi acolo e raiul pe pamant ... e mai mult decat superb
ramo82na
ella aveti o casa superba!!voi sa fiti sanatosi si sa va bucurati de ea si de tot ce va daruit Dumnezeu... partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
kerstin09
QUOTE(meaw_ela @ Dec 11 2009, 04:09 AM) *
azi...acum.. impodobita de sarbatori....casutza noastra...cuibushor de nebunii... partners.gif partners.gif partners.gif
cu si fara flash...se observa si fulgii de zapada... partners.gif


DOAMNE,CIT DE FRUMOS E LA VOI,,,,,DE VIS,,,,,SUPERB TOTUL,,,,,
PUPICIIIII MULTIIIII partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
Dana75
Wau ... ce superb arata zici ca e casuta din povesti... si ce zapada aveti... minunat.
meaw_ela
SCUMPELE MELEEEE PRIETENEEEE!!!!
Va pupam si va iubim si va multzumim din toata inima! Suntetzi minunate. Ma bucur ca va place casutza noastra- Si eu m-am indragostit de ea la prima vedere...si nici nu era a noastra pe atunci.. nici de vanzare nu era....treceam pe strada asta in cautari...vroiam in zona verde, zona linistita...si ma uitam galesh la casutza cu arcade....cu brazi si pond la poarta...zicand mereu "dar asa de ce nu gasim?"
A fost sa fie. Mult timp dupa cautari zadarnice am aflat ca o casa pe strada asta era de vanzare si in prag de sarbatori, cu nametzii de zapada deja pana la genunchi am condus pana la adresa cu pricina...cand am vazut ca incetinim si ca numarul casei coincidea cu adresa pe care o cautam....mi-a sarit inima din piept.....bineintzeles ca la prima vizita am batut si palma cu stapanii...ii chemau Hellen si Michael.....ca sa fie si mai bine..LOL...am plans de fericire ..eram gravida cu Maja...cautam cuib....si l-am gasit... perfecta pentru noi....nici prea mare , nici prea mica...cu caracter si ca nici o alta pe care o vazusem.
Deshi am investit multa sudoare sa fie cum e azi nu regret nici o clipa... este asa cum am visat. Si inca mai visez...la anul sper sa devina si ultimul vis realitate...baia cea mare si dormitoarele...o sa mai auziti de asta.LOL...
Ieri iubirea mea a luat brad. cel mai frumos de pana acum.... am reushit ieri sa -l facem jumatate...azi Maja o sa ma ajute cu globuletzele. atat a mai ramas ...Cotrobaie prin cutie acum si-mi arata tot felul de felicitari de anul trecut primite de ziua mea, de Craciun...imi rascoleste printre amintiri fara sa stie...
Pozele o sa urmeze curand...
Va sarut floare2.gif si ma intorc la atmosfera de Craciun... anima1.gif Maine o sa cupar cadouri pentru toaaaata familia.... rolleyes.gif
In casa miroase a brad.... wub.gif
meaw_ela
oh....cum era sa uit ce s-a intamplat ieri...sunt anumite lucruri care nu mai necesita prezentare..explicatziile fiind irosite...imaginile spun totul...



partners.gif rolleyes.gif
Dana75
QUOTE(meaw_ela @ Dec 12 2009, 08:30 PM) *
oh....cum era sa uit ce s-a intamplat ieri...sunt anumite lucruri care nu mai necesita prezentare..explicatziile fiind irosite...imaginile spun totul...



partners.gif rolleyes.gif


Doamne ce scump e. Iti vine sa-l papi ... nu alta. Pupici de la noi pentru micutul Picasso. tzuc.gif
meaw_ela
QUOTE(Dana75 @ Dec 12 2009, 02:42 PM) *
Doamne ce scump e. Iti vine sa-l papi ... nu alta. Pupici de la noi pentru micutul Picasso. tzuc.gif

multzumesc draga mea... doua minute fara supraveghere.. au fost deajuns.A devenit micul Hulk..LOL e rapid de acum... alearga de-a bushilea..LOL... partners.gif Va pupam cu drag si cu verde! partners.gif trandafir.gif rolleyes.gif
Alondra
laugh.gif laugh.gif
Nazdravan micul Hulk, sa-l mananci cu verde cu tot! yami.gif
laura83
QUOTE(meaw_ela @ Dec 12 2009, 08:30 PM) *
oh....cum era sa uit ce s-a intamplat ieri...sunt anumite lucruri care nu mai necesita prezentare..explicatziile fiind irosite...imaginile spun totul...



partners.gif rolleyes.gif

Micul Picasso!!!!!!!! liwlol.gif liwlol.gif
G.Raluca
Pentru tine,iubita si speciala ,Elena! tzuc.gif

La tine totul este mai mult decat incantator,minunat,superb!
Niko creste atat de repede ...numai cand era in burtica ...acum picteaza laugh.gif ...Vanessa cand l-a vazut in cada asa verde, a zis...mami parca-i o broscuta laugh.gif
Maja este tot mai fermecatoare...sunteti o familie... hi.gif


meaw_ela
Suntetzi niste acadele bune de mancat: va ador!
inca un film...am uitat ca mai era unul...Ralucutza si frumoasa Vanessa mi-au adus aminte si le pup cu maaare fortza pentru asta!
Tania_25
QUOTE(meaw_ela @ Dec 12 2009, 07:30 PM) *
oh....cum era sa uit ce s-a intamplat ieri...sunt anumite lucruri care nu mai necesita prezentare..explicatziile fiind irosite...imaginile spun totul...



partners.gif rolleyes.gif



Vaiii ce scump e..... tongue.gif cred ca nu te poti supara pe el cand ii vezi fetisoara nevinovata... tongue.gif laugh.gif
iubita_tiana
draga ella...super superb..super superb......
la maxim....niko e bestial....
meaw_ela
ma cam pufnea rasul dar trebuia sa fiu totushi "suparata"... ca exemplu pentru Maja...sa nu creada ca e voie sa faca asa mai tarziu ori cu ea ori cu el.LOL.Dar e un scump...nevinovat si curios ...inocentza lui combinata cu dintzii de jos este dezarmanta! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif pupici pentru voi! floare2.gif
Sara1
Mami, s-a terminat cu linistea ta!!! In schimb ai parte de distractie continua! Pupici frumosilor tai si smotoceala mare micului explorator! wub.gif
PS. A iesti de tot vopseaua? Ca noi ne-am pacalit cu niste vopesele de copii care ne-au ramas intepenite pe mobila, pe parchet...de pe copii a iesit ce-i drept cu ceva insistente! liwlol.gif
isabel
QUOTE(meaw_ela @ Dec 13 2009, 12:17 AM) *
Suntetzi niste acadele bune de mancat: va ador!
inca un film...am uitat ca mai era unul...Ralucutza si frumoasa Vanessa mi-au adus aminte si le pup cu maaare fortza pentru asta!


cat e de scump,Ela.Copii cat sunt mici fac multe nazdravanii,aceasta a lui Nikolas miaadus aminte de ce a facut si Isa mea pe la 9 luni.Areusi sa imi deschida sertarul unde imi tineam machiajul si nu iti spun cum arata si ea si in jurul ei,mai mult am ras de cum arata,supararea nu a mai avut loc.
Pupam dulce cu verde cu tot pe micul Hulc partners.gif
Tania_25
QUOTE(meaw_ela @ Dec 13 2009, 03:44 AM) *
ma cam pufnea rasul dar trebuia sa fiu totushi "suparata"... ca exemplu pentru Maja...sa nu creada ca e voie sa faca asa mai tarziu ori cu ea ori cu el.LOL.Dar e un scump...nevinovat si curios ...inocentza lui combinata cu dintzii de jos este dezarmanta! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif pupici pentru voi! floare2.gif



Dupa vocea ta din filmulete mi-am dat seama ca te pufnea rasul....dar trebuia sa pari cat de cat serioasa ca sa asculte de tine... biggrin.gif partners.gif trandafir.gif
mir0108
QUOTE(meaw_ela @ Dec 12 2009, 10:30 PM) *
oh....cum era sa uit ce s-a intamplat ieri...sunt anumite lucruri care nu mai necesita prezentare..explicatziile fiind irosite...imaginile spun totul...

partners.gif rolleyes.gif

cand am timp ,intru si la voi in casuta ,unde e cald si bine...si relax la maxim!dar azi a fost ...."of ,doamne" laugh.gif mami ,oftatul asta era impletit si cu un ras ...stiu cum e cand starile emotionale se intrepatrund..si nu stii ce sa faci:sa razi sau sa plangi! laugh.gif

imi place ca aveai si fundal muzical relaxant,maja cantareata!se facea ca nu stie nimic de "incident"..sau chiar era in afara nazdravaniei?

niko e superb asa vopsit!te-ai topit de dragul lui ... partners.gif si eu!...

poop pe toti frumosii... tzuc.gif pozele sunt bune la topicul cu "furtuna "de la SARA1....desi s-ar putea incadra si "la uragan" laugh.gif
meaw_ela
Bine atzi venit iubitelor sa vedetzi ce nazbatii a facut printzul meu...vopseaua a iesit. nu a facut pagube deocamdata..LOL
de acum inainte incep si sunt pregatita...si eu am fost un ied nazdravan...am avut si oase rupte si capul spart si tot asa...asta e copilaria.va pup cu dragg pe toate. sunt pe fuga! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
loredana21
QUOTE(meaw_ela @ Dec 12 2009, 08:30 PM) *
oh....cum era sa uit ce s-a intamplat ieri...sunt anumite lucruri care nu mai necesita prezentare..explicatziile fiind irosite...imaginile spun totul...



partners.gif rolleyes.gif

ata de scump e de iti vine sa in papi ....si ce surpriza "frumosa" i-a facut el lui mami liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif va pupacim tzuc.gif hug.gif floare2.gif
meaw_ela
Noi am facut braduuuul....


Mosh Craciun deja a sosit la noi.....m-am intalnit eu cu el ieri... la magazin...mi-a dat toate cadourile de sub brad...sa le tzin bine pana in seara de Craciun... rolleyes.gif
USA
Uffff, iubitic delicios....am ras cu pohta privind la Nikolas.....sa te tii mamy drag, de acum..unda verde la nebunii.....
Pupik impecabil de alb de la noi!!!!!!!!!!!
meaw_ela
QUOTE(USA @ Dec 14 2009, 03:00 PM) *
Uffff, iubitic delicios....am ras cu pohta privind la Nikolas.....sa te tii mamy drag, de acum..unda verde la nebunii.....
Pupik impecabil de alb de la noi!!!!!!!!!!!

Este o nebunie de copil.. etat de dulce eu nu am mai vazut...ma strange in bratze tare tare si ma pupa....e iubartez cum numai un taurash poate fi! partners.gif rolleyes.gif Va pupam pufos cu drag ! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
kerstin09
QUOTE(meaw_ela @ Dec 14 2009, 10:51 PM) *
Noi am facut braduuuul....


Mosh Craciun deja a sosit la noi.....m-am intalnit eu cu el ieri... la magazin...mi-a dat toate cadourile de sub brad...sa le tzin bine pana in seara de Craciun... rolleyes.gif

Wowwww ce frumos brad ati facut,si ce de cadouri....
Niko un dulce mazgalici love1.gif
va pupic dulceeeeeee
Tania_25
QUOTE(meaw_ela @ Dec 14 2009, 07:51 PM) *
Noi am facut braduuuul....


Mosh Craciun deja a sosit la noi.....m-am intalnit eu cu el ieri... la magazin...mi-a dat toate cadourile de sub brad...sa le tzin bine pana in seara de Craciun... rolleyes.gif



Ce bradut frumos aveti rolleyes.gif bouncy.gif si Maja e o scumpica....... love1.gif
maria26
e superb bradutzul oFloare1.gif
meaw_ela
notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif partners.gif partners.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
Multzumim frumoaselor!Va pupam cu sclipici de globuletze si miros de brad! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
meaw_ela
Claudia94
uff ce delicios e nikolas love1.gif nu mi-l trimiti umpic si mie sa-l smotocesc bine bine partners.gif ? si maja e o bombonica dulce rau love1.gif hug.gif

sarbatori fericiteeee ! trandafir.gif
meaw_ela
cel mai infocat dansator
Tania_25
QUOTE(meaw_ela @ Dec 14 2009, 09:21 PM) *



L-as pupaci tare tare...... super.gif tzuc.gif hug.gif
meaw_ela
pupati-l fetelor ca stie si el sa pupe bine!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif

Ajutorul meu de nadejde la bucatarie.. Maja--nu lipseste niciodata si vrea sa ma ajute cu ce poate...si cu vasele si cu mancarera... rolleyes.gif


manu1981
QUOTE(meaw_ela @ Dec 15 2009, 12:21 AM) *

E foarte tare Nikolas. Vad ca ii place sa exploreze toate colturile casei floare2.gif
manu1981
QUOTE(meaw_ela @ Dec 15 2009, 12:41 AM) *
pupati-l fetelor ca stie si el sa pupe bine!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif

Ajutorul meu de nadejde la bucatarie.. Maja--nu lipseste niciodata si vrea sa ma ajute cu ce poate...si cu vasele si cu mancarera... rolleyes.gif

E normal sa vrea sa te ajute, doar e o mica gospodina smile.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.