Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Poze, Poze... Vechi Si Noi
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog meaw_ela
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
meaw_ela
Ma lashi fara replica iar si iar..... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
G.Raluca
QUOTE(meaw_ela @ Nov 17 2009, 12:07 AM) *
trandafir.gif partners.gif notworthy.gif Merci, merci! bluza e refacuta de mine... ca alterez dupa gustul meu cam tot ce imi intra in mana..asa ca ...da..pot zice ca am facut-o eu.
Cat despre iubitul meu- eu am mai povestit mai demult dar poate nu ai retzinut sau nu ai citit.
E o poveste frumoasa... care imi confirma ca ne-a fost scris sa fim impreuna, sa ne gasim, sa ne iubim....happily ever after !L-am cunoscut in Canada .
Pe vremea cand mergeam la disco cu prietenele, cand visam la Fat Frumos venind pe-un cal sa-mi fure inima...s-a intamplat sa-l vad ...prin aglomeratzia de acolo... parca se oprise timpul in loc si nu-l vedeam decat pe el cum se mishca.....inalt, cu picioare interminabile in jeans bleached...LOL...ii veneau grozav pe fund...si un tricou galben in care bratzele lucrate intens la gym aratau beton......avea ochelari pe atunci...arata foarte sexy...si sweet in acelasi timp. Le-am zis fetelor... Asta e al meu... m-a indragostisem lulea instantaneu...Bineintzeles ca de la vorba la fapta ...a durat o vreme... El timid ma vazuse si el dar nu avea tupeu sa se apropie....Inca dezbatem cine pe cine a vazut primul...cine a fost cu prima mishcare....Eu va povestesc cum imi amintesc. A trecut de cateva ori pe langa mine si m-a salutat dand din cap ...apoi a mormait un Hello...
Apoi a disparut. Saptamana urmatoare abia asteptam sa mergem iar....poate il vad....poate vine...imi era gandul la el...Si a venit..si iar a mormait un Hello....si timid rau nu a avut curaj de mai mult...Fetele radeau , isi dadeau coate...era timpul sa fac o mishcare ,sa vada ca ma intereseaza si pe mine- inabordabila pe cum paream....mi-am facut drum in zona unde statea la masa...aglomeratzie mare si trecand pe langa el a intins piciorul ca si cum ar fi vrut sa -mi puna piedica sau sa ma opreasca....bineintzeles ca asta mi-a fost... am deschis vorba..." ai vre-o problema? " l-am intrebat....si apoi chiar ca nu-mi mai aduc aminte mai nimic... cred ca adrenalina era la maxim....stiu ca am ras si am dansat mult...isi trecea mainile prin parul meu....era cald rau si transpirasem...ii placea sa ma tzina de gaicile de la jeans cand dansam ....De atunci am vorbit multe ore la telefon .. pana la prima intalnire...si mai apoi ... saruta extraordinar.. . de atunci sunt indragostita si nu cred ca o sa-mi treaca vreodata.... love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif anima1.gif wub.gif wub.gif wub.gif
wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif



QUOTE(meaw_ela @ Nov 18 2009, 12:33 AM) *






Ce poate fi mai frumos?!
Toata admiratia pentru o dragoste si o familie frumoasa ,frumoasa,frumoasa!
meaw_ela
QUOTE(G.Raluca @ Nov 18 2009, 05:15 PM) *
Ce poate fi mai frumos?!
Toata admiratia pentru o dragoste si o familie frumoasa ,frumoasa,frumoasa!

Admiratzia este reciproca frumoshii mei- va pupam cu toata dragostea si simpatia!
meaw_ela
iubita_tiana
QUOTE(meaw_ela @ Nov 18 2009, 07:31 PM) *
partners.gif notworthy.gif notworthy.gif floare2.gif cu bratzele deschise ptr tine!
Vai ce frumos.. sunt indragostita de kitty ...cred ca ai observat---ai un ochi la detalii. floare2.gif floare2.gif floare2.gif
Ar fi trebuit sa incep acest topic cu povestile astea dar m-a luat valul si am uitat. Ma incanta curiozitatea ta si o sa incerc sa povestesc pe scurt...daca ma iau cu vorba scriu o carte.
Visul de a trai in Canada a inceput din copilarie...fratele meu se stabilise aici pe cand aveam cam 7 ani...Stiam ca intr-o zi o sa ma duc si eu in tzara de unde primeam pachete pline cu bunatatzi, rechizite scolare, haine, gume de mestecat parfumate mai bune decat turcestile TURBO ,sticlutze micutze de parfum scump ( care acum stiu ca sunt monstre) dar care atunci erau cele mai deosebite comori.... JOOP, Davidoff , Paul Sebastian, Hugo Boss -nume celebre care atunci nu insemnau nimic decat miroseau a bogatzie... floare2.gif- Multi ani mai tarziu dupa ce am terminat liceul ,intrasem la colegiu...aveam vise de designer vestimentar, eram manechin..trecusem prin multe parade si concursuri, ziare si televiziuni....am emigrat.... nici scoala nu o terminasem dar nu ma asteptam sa trecem de interviu si am considerat ca am avut mare noroc.Desi social eram in ascensiune, financiar eram la pamant... A fost decizia mamei sa plecam. Am stat o vreme dar treburile nu au mers cum credea mama ca o sa mearga...apoi ne-am intors iar in Romania.Pentru mine diferentza a fost izbitoare...totul parea gri...trist, murdar....La cateva luni m-am intors in Canada. De data asta singura. Mama nu a mai venit. Desi cu fratele aici visul a devenit foarte repede un coshmar..La scurt timp El a acceptat munca in USA... si a plecat. Era clar :eram SINGURA. A fost greu dar m-am descurcat. Atunci mi-am intalnit si IUBIREA... Motivul pentru care am ramas. Motivul FERICIRII MELE. partners.gif floare2.gif


un VIS IMPLINIT e cel mai frmos......dar pe care ni-l poate oferi viata...a intalni dragostea adevarata, a plange de fericire.....e tot ce poate fi mai frumos..si cu cat intampinam mai multe probleme, suntem si mai fericiti....
trebuie sa it spun ca adolescenta mea a fost plina de romane, am scris zeci de carti...cu diferite subiecte....ale copilariei, apoi chiar s unele de dragoste..o dragoste asa cum o visam eu atunci...dar povestea ta ma fascineaza atat de mult, ca as reincepe sa scriu...desi sunt ma bine de 10 ani de la ultima CARTE.
colegii mei de liceu imi citeau cartiile in ore..pe furis, fiecare avea cate un capitol .....erau fascinati de cum puteam descrie unele lucruri, ca subiectele nu erau cine stie ce...
iubita_tiana
QUOTE(meaw_ela @ Nov 19 2009, 04:21 AM) *

iubitul ta mic...e minunat....pacat ca e deja dat....
nu putem face ca in turcia? un barbat cu mai multe iubite?????


cu toata dragostea mea, pt tine NIKO, de la TIANA
Miha79
QUOTE(meaw_ela @ Nov 19 2009, 04:21 AM) *

love1.gif partners.gif partners.gif partners.gif tzuc.gif
meaw_ela
QUOTE(iubita_tiana @ Nov 19 2009, 04:47 AM) *
iubitul ta mic...e minunat....pacat ca e deja dat....
nu putem face ca in turcia? un barbat cu mai multe iubite?????


cu toata dragostea mea, pt tine NIKO, de la TIANA


Este un dar mult prea frumos! Niko ii trimite Tianei multzi pupici! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif yami.gif blush.gif Mi-e teama ca daca incep nu mai ne oprim! LOL...
QUOTE(Miha79 @ Nov 19 2009, 04:57 AM) *
love1.gif partners.gif partners.gif partners.gif tzuc.gif

Suntetzi minunati si fara pereche! partners.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif partners.gif
Theo
QUOTE(meaw_ela @ Nov 18 2009, 12:33 AM) *




Am venit fuga-fugulita la voi caci imi era tare dor sa va vad.
O saptamana minunata dragii mei,mai trebuie sa zic ca sunteti minunati?Sunteti teribil de minunati !
USA
Am trecut pe la voi sa va las un pupik pufos! floare2.gif
kerstin09
LA MULTE LUNITE IUBIRE MICA!
SA CRESTI MARE SI FRUMOS!...KERSTIN ITI TRIMITE MIIIII DE PUPICIIII SI IMBRATISARI! love1.gif love1.gif love1.gif
meaw_ela
Iubitele meleeeeeeee, noastreeee!
Maja e bolnavioara- de aceea am lipsit. raceala cu tuse ....fara febra sau roshu in gat....dar am stat cu ei..incercand pe cat posibil sa impiedic transmiterea la Nikolas.....ma doare sufletul sa stau intre ei- intre dragostea lor....dar asta e ....sa-i treaca odata ... crybaby.gif
Azi Nikolas a facut 7 luni. occasion.gif Va multzumim pentru urari si va iubim!!! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif
gabrielle2003
LA MULTE LUITZE NIKOLAS occasion.gif occasion.gif
SI multa santatate la Maja partners.gif
USA
Iubiticii.... occasion.gif occasion.gif la Nikolas iubit.....
Asa am inceput yo....cu o tuse dezgustatoare......nu am scapat fara antibiotice.....poate Maja scumpa scapa fara.....fai ridighe neagra cu zahara/miere precum spunea Dya....o tai ridichea in doua scobesti putin si pui zahar sau miere in acel mijloc si lasi oree bune sa se traga un siropel si dai s abea la fata!
Va pupacum cu mult drag......si va invitam virtual la masa la curcan de Thanksgiving, joi! partners.gif
ramo82na
la multe lunite nikolas...sa iti dea viata tot ce iti doresti de la ea....
Alondra
La multe lunite Nikolas, bebe frumos! occasion.gif wub.gif
Multa sanatate Maja, sper sa te faci bine repede! hug.gif
Pupici mami, spor, sa faci fatza cu brio! tzuc.gif
ramo82na
QUOTE(meaw_ela @ Nov 23 2009, 11:22 PM) *
Iubitele meleeeeeeee, noastreeee!
Maja e bolnavioara- de aceea am lipsit. raceala cu tuse ....fara febra sau roshu in gat....dar am stat cu ei..incercand pe cat posibil sa impiedic transmiterea la Nikolas.....ma doare sufletul sa stau intre ei- intre dragostea lor....dar asta e ....sa-i treaca odata ... crybaby.gif
Azi Nikolas a facut 7 luni. occasion.gif Va multzumim pentru urari si va iubim!!! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif




sanatate pt maja...multe imbratisari....
nikolas este superb....fara mai multe cuvinte.. wub.gif
meaw_ela
notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif Va multzumim scumpelor!
Mergem la masa! partners.gif partners.gif partners.gif
cristina321711
QUOTE(meaw_ela @ Nov 23 2009, 10:22 PM) *
Iubitele meleeeeeeee, noastreeee!
Maja e bolnavioara- de aceea am lipsit. raceala cu tuse ....fara febra sau roshu in gat....dar am stat cu ei..incercand pe cat posibil sa impiedic transmiterea la Nikolas.....ma doare sufletul sa stau intre ei- intre dragostea lor....dar asta e ....sa-i treaca odata ... crybaby.gif
Azi Nikolas a facut 7 luni. occasion.gif Va multzumim pentru urari si va iubim!!! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif

La multi ani iepuras dragalas occasion.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Multa multa sanatate fetitei trandafir.gif
meaw_ela
QUOTE(USA @ Nov 23 2009, 05:25 PM) *
Iubiticii.... occasion.gif occasion.gif la Nikolas iubit.....
Asa am inceput yo....cu o tuse dezgustatoare......nu am scapat fara antibiotice.....poate Maja scumpa scapa fara.....fai ridighe neagra cu zahara/miere precum spunea Dya....o tai ridichea in doua scobesti putin si pui zahar sau miere in acel mijloc si lasi oree bune sa se traga un siropel si dai s abea la fata!
Va pupacum cu mult drag......si va invitam virtual la masa la curcan de Thanksgiving, joi! partners.gif

i-am dat sirop de brad....ceai de cimbrishor cu miere. lapte cald cu miere, suc de citrice proaspat, supa calda....si advil/ tylenol ptr copii.e plina de energie dar cu nasul plin si tuse ocazionala nasoala rau.... oFloare1.gif eventual o sa fac si ridichea... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif ... daca nu trece. floare2.gif
gabrielle2003
QUOTE(meaw_ela @ Nov 24 2009, 01:30 AM) *
notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif Va multzumim scumpelor!
Mergem la masa! partners.gif partners.gif partners.gif

pofta buna! trandafir.gif
cristina321711
QUOTE(meaw_ela @ Nov 23 2009, 10:30 PM) *
notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif Va multzumim scumpelor!
Mergem la masa! partners.gif partners.gif partners.gif

Sa aveti pofta!
USA
QUOTE(meaw_ela @ Nov 24 2009, 12:34 AM) *
i-am dat sirop de brad....ceai de cimbrishor cu miere. lapte cald cu miere, suc de citrice proaspat, supa calda....si advil/ tylenol ptr copii.e plina de energie dar cu nasul plin si tuse ocazionala nasoala rau.... oFloare1.gif eventual o sa fac si ridichea... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif ... daca nu trece. floare2.gif

Muulta sanatatee...si pohta mare! partners.gif
meaw_ela
Multzumim. acum chiar ma duc!Pupic de la Maja si de la noi!


Miha79
QUOTE(meaw_ela @ Nov 23 2009, 11:22 PM) *
Iubitele meleeeeeeee, noastreeee!
Maja e bolnavioara- de aceea am lipsit. raceala cu tuse ....fara febra sau roshu in gat....dar am stat cu ei..incercand pe cat posibil sa impiedic transmiterea la Nikolas.....ma doare sufletul sa stau intre ei- intre dragostea lor....dar asta e ....sa-i treaca odata ... crybaby.gif
Azi Nikolas a facut 7 luni. occasion.gif Va multzumim pentru urari si va iubim!!! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif


La multe lunite pui mic si dulce occasion.gif sa cresti mare sa fi sanatos partners.gif tzuc.gif

multa sanatate la Maja partners.gif tzuc.gif
ninina
...frumosilor sunteti minunati....
MAja frumoasa mea...iti doresc multa sanatate..sa te faci bine....multumim de pupik si noi iti trimitem multi inapoi..... partners.gif trandafir.gif
..pupiki si occasion.gif occasion.gif la Nikolas....
mir0108
INTR-O ZI(CAND INCEPUSEI TU SA POVESTSTI DIN AMINTIRILE TALE ,DIN SUFLETUL TAU..)M-AM GANDIT LA TINE SI TI-AM SCRIS:DE PRIVIT FRUMOS ,ARMONIOS, NU MA SATUR NICIODATA!DAR CAND NE ARATI SI FRUMUSETEA INTERIOARA..ESTI MINUNATA:DULCE,BLANDA ,DESTEAPTA ,TALENTATA ,MAMICA ,SOTIE ,FEMEIE!!!
NUMAI CA ACUM OBSERV CA rolleyes.gif NU S-A POSTAT!! sad.gif SI INTRU SA TE SALUT ...SI CITESC CA ESTI SUPI ,CITESC CA MAJA E BOLNAVIOARA....SI MA GANDESC CA MAI MULT DECAT ORICE VA DORESC SANATATE..RESTUL LUCRURILOR SE DUC UNDEVA PE LOCUL 2!
SANATATE PUIULE ,SA TE FACI BN ,POATE NU SE IA SI LA NIKO ...
occasion.gif occasion.gif occasion.gif PT NIKO SCUMP..
ELA ,SPER SA VII CU FORTE NOI ,SA NE SPUI CA A TRECUT RACEALA.. partners.gif

Sara1
Draga Ella, cum aniversam casatoria in aceeasi zi, si deci azi e ziua aceea, va doresc multi ani sanatosi impreuna, fericire ca si pina acum sau mai multa daca se poate, multa dragoste, mult fun, vise minunate pe care sa le si realizati unul dupa altul sa va bucurati unul de celalat si impreuna de minunile pe care le aveti! floare2.gif bere.gif
maria26
QUOTE(meaw_ela @ Nov 24 2009, 01:39 AM) *
Multzumim. acum chiar ma duc!Pupic de la Maja si de la noi!




n-am cunivte.. sunteti o familie super... copilasi sunt tare frumosi.. normal.. au cu cine semana wink.gif .. iar tu pari atat de... pustoaica smile.gif
dolly3
QUOTE(Sara1 @ Nov 24 2009, 06:38 PM) *
Draga Ella, cum aniversam casatoria in aceeasi zi, si deci azi e ziua aceea, va doresc multi ani sanatosi impreuna, fericire ca si pina acum sau mai multa daca se poate, multa dragoste, mult fun, vise minunate pe care sa le si realizati unul dupa altul sa va bucurati unul de celalat si impreuna de minunile pe care le aveti! floare2.gif bere.gif

la multi ani fericiti impreuna cu iubirile voastre, ela si sara ! tzuc.gif trandafir.gif in patru, sau in cinci, sau de ce nu, in sase... wink.gif
Sara1
QUOTE(dolly3 @ Nov 24 2009, 11:44 AM) *
la multi ani fericiti impreuna cu iubirile voastre, ela si sara ! tzuc.gif trandafir.gif in patru, sau in cinci, sau de ce nu, in sase... wink.gif

Draga mea, imi permit sa iti multumesc aici pe blogul Ellei, pentru urarile de sarbatoarea noastra, si iti urez si eu tie dragoste, sanatate si bucurii de la frumusetea mica! tzuc.gif
meaw_ela
De multe ori ma lasatzi fara cuvinte.. azi este o zi speciala...iar voi atzi pus ultima floare in buchetul minunat pe care l-am primit azi. notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Sara esti deosebita si iti multzumesc pentru minunatele urari-asemeni va doresc si voua-La multzi Ani! occasion.gif nanner.gif super.gif 9704.gif sa va bucuratzi si in continuare de clipe minunate, de dragoste si fericire si de copiii minunatzi pe care ii avetzi! va pup in fuga si ma intorc la iubirea mea. Azi am avut o zi plina...incepand de dimineatza! rolleyes.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif rolleyes.gif
ninina
Ela....draga mea va doresc multi ani fericiti plini de iubire, fericire ,multe bucurii...
..Dragostea sa va incoroneze familia mereu...

USA
Sa traiti pe mai departe cel putin la fel de fericiti, iubiti si binecuvantati.....
Un la multi ani si de la noi...... floare2.gif
meaw_ela
Va multzumesc din suflet pentru urari! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

De cateva zile sunt total preocupata cu ai mei pui. Maja dupa cum stitzi este racita ...acum Nikolas a luat si el de la ea...eforturile mele de a-l proteja au fost in zadar.Acum Maja e mai bine. .. tot tusheste dar i-a trecut starea apatica... Nikolas insa de doua noptzi este nefericit...sunt nedormita..tusea lui acompaniata de plans ne-a tzinut treji ... cel putzin nu a facut febra...singura bucurie.Intre timp le-am reorganizat dormitorul....sortat jucariile.... Macar acum se joaca impreuna fericitzi. Cam atat. floare2.gif
Acum Niko doarme- ma bag si eu langa el. va pup si va duc dorul. crybaby.gif oFloare1.gif
dyanp
QUOTE(meaw_ela @ Nov 27 2009, 01:15 PM) *
Va multzumesc din suflet pentru urari! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

De cateva zile sunt total preocupata cu ai mei pui. Maja dupa cum stitzi este racita ...acum Nikolas a luat si el de la ea...eforturile mele de a-l proteja au fost in zadar.Acum Maja e mai bine. .. tot tusheste dar i-a trecut starea apatica... Nikolas insa de doua noptzi este nefericit...sunt nedormita..tusea lui acompaniata de plans ne-a tzinut treji ... cel putzin nu a facut febra...singura bucurie.Intre timp le-am reorganizat dormitorul....sortat jucariile.... Macar acum se joaca impreuna fericitzi. Cam atat. floare2.gif
Acum Niko doarme- ma bag si eu langa el. va pup si va duc dorul. crybaby.gif oFloare1.gif



Stiu ca ti-e greu si te doare sufletul de Nikolas, dar gandeste pozitiv, i se intareste sistemul imunitar. Asa gandesc eu de fiecare data cand sunt raciti pustii mei, si de cand sunt la gradi....s-a cam intamplat.
Va pup si ma alatur si eu felicitarilor si urarilor floare2.gif
ruxy
QUOTE(meaw_ela @ Nov 27 2009, 10:15 PM) *
Va multzumesc din suflet pentru urari! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

De cateva zile sunt total preocupata cu ai mei pui. Maja dupa cum stitzi este racita ...acum Nikolas a luat si el de la ea...eforturile mele de a-l proteja au fost in zadar.Acum Maja e mai bine. .. tot tusheste dar i-a trecut starea apatica... Nikolas insa de doua noptzi este nefericit...sunt nedormita..tusea lui acompaniata de plans ne-a tzinut treji ... cel putzin nu a facut febra...singura bucurie.Intre timp le-am reorganizat dormitorul....sortat jucariile.... Macar acum se joaca impreuna fericitzi. Cam atat. floare2.gif
Acum Niko doarme- ma bag si eu langa el. va pup si va duc dorul. crybaby.gif oFloare1.gif

Acum imi dau seama, de ce te-am visat azi noapte si de ce o tineam pe Maya in brate....si de ce iti eram alaturi...va fi bine scumpa mea Ela...am avut un vis frumos cu voi...va trece repejor...sanatate muuuuulta si va port in gand si in suflet...desigur si in vise, ca cel de noapte love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif partners.gif rolleyes.gif
CLAU_DITZA23
QUOTE(meaw_ela @ Nov 23 2009, 11:39 PM) *
Multzumim. acum chiar ma duc!Pupic de la Maja si de la noi!



Draga Ella sunteti superbi nu am cuvinte si pitici ce sa mai zic partners.gif floare2.gif
CLAU_DITZA23
QUOTE(meaw_ela @ Nov 23 2009, 11:22 PM) *
Iubitele meleeeeeeee, noastreeee!
Maja e bolnavioara- de aceea am lipsit. raceala cu tuse ....fara febra sau roshu in gat....dar am stat cu ei..incercand pe cat posibil sa impiedic transmiterea la Nikolas.....ma doare sufletul sa stau intre ei- intre dragostea lor....dar asta e ....sa-i treaca odata ... crybaby.gif
Azi Nikolas a facut 7 luni. occasion.gif Va multzumim pentru urari si va iubim!!! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif

Imi vine sa il pap rolleyes.gif
CLAU_DITZA23
QUOTE(meaw_ela @ Nov 16 2009, 05:04 AM) *



Doamne nu te poti plictisi niciodata admirand poze cu voi partners.gif
dolly3
QUOTE(meaw_ela @ Nov 27 2009, 10:15 PM) *
Va multzumesc din suflet pentru urari! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

De cateva zile sunt total preocupata cu ai mei pui. Maja dupa cum stitzi este racita ...acum Nikolas a luat si el de la ea...eforturile mele de a-l proteja au fost in zadar.Acum Maja e mai bine. .. tot tusheste dar i-a trecut starea apatica... Nikolas insa de doua noptzi este nefericit...sunt nedormita..tusea lui acompaniata de plans ne-a tzinut treji ... cel putzin nu a facut febra...singura bucurie.Intre timp le-am reorganizat dormitorul....sortat jucariile.... Macar acum se joaca impreuna fericitzi. Cam atat. floare2.gif
Acum Niko doarme- ma bag si eu langa el. va pup si va duc dorul. crybaby.gif oFloare1.gif

multa sanatate mititeilor ! hug.gif sper ca azi deja sa fi fost mult mai bine... oFloare1.gif

hai c-am fost tare... nervi.gif imi arata forumul yesterday ca a trecut de 12 nopatea la noi, dar tu ai postat acum 2 ore... blush.gif deci, sper ca miine sa fi trecut ca si cum nici n-ar fi fost uricioasa de raceala... oFloare1.gif
meaw_ela
meaw_ela

Scumpele mele... v-am simtzit alaturi zilele aztea.. mai bine zis noptzile nedormite...Va multzumesc s va imbratzishez cu drag! partners.gif notworthy.gif
in sfarsit ajung si pe aici.....Nikolas este mult mai bine! rolleyes.gif
Am avut noptzi nedormite , agitatzie maxima (si din cauza gazelor).. tuse urata rau...care a mai dat si in voma cateodata.... nu va mai zic... febra insa nu a facut. azinoapte a dormit mult mai bine. la fel si eu...asa ca am intrat fugutza la voi. In timpul zilei se comporta normal, rade cu Maja, se joaca. Vrea in picioare de colo colo tinandu-se de ce apuca...nici de-a bushilea nu mai verea ...iar eu stau dupa el . A inceput sa stea nesustzinut cateva secunde bune ... rolleyes.gif ii place sa danseze...are ritmul in sange. cum aude o melodie incepe sa se batzaie pe ritmul ei. E un dulce si cu dintzishorii aia de jos...il mananc. nanner.gif bananab.gif laugh.gif Mi-a fost dor de voi si sper ca suntetzi bine toate ! Pupici tuturor mai ales Kerstinei si lui Seby de la ai mei pui! partners.gif trandafir.gif trandafir.gif partners.gif
mir0108
QUOTE(meaw_ela @ Nov 30 2009, 09:19 PM) *

in sfarsit ajung si pe aici.....Nikolas este mult mai bine! rolleyes.gif
Am avut noptzi nedormite , agitatzie maxima (si din cauza gazelor).. tuse urata rau...care a mai dat si in voma cateodata.... nu va mai zic... febra insa nu a facut. azinoapte a dormit mult mai bine. la fel si eu...asa ca am intrat fugutza la voi. In timpul zilei se comporta normal, rade cu Maja, se joaca. Vrea in picioare de colo colo tinandu-se de ce apuca...nici de-a bushilea nu mai verea ...iar eu stau dupa el . A inceput sa stea nesustzinut cateva secunde bune ... rolleyes.gif ii place sa danseze...are ritmul in sange. cum aude o melodie incepe sa se batzaie pe ritmul ei. E un dulce si cu dintzishorii aia de jos...il mananc. nanner.gif bananab.gif laugh.gif Mi-a fost dor de voi si sper ca suntetzi bine toate ! Pupici tuturor mai ales Kerstinei si lui Seby de la ai mei pui! partners.gif trandafir.gif trandafir.gif partners.gif

putere ,mami...stiu ca este greu si doare sa ii vezi ca sufera...acum bn ca este ziua in forma si asta te face si pe tine sa te simti mult mai bine... partners.gif
pooop familie minunata ...

ps:ai flacau ,ela!!nu te mira!!!de acum incepe sa faca multa miscare!!trebuie sa fii dupa el non stop! partners.gif
meaw_ela
QUOTE(mir0108 @ Nov 30 2009, 01:24 PM) *
putere ,mami...stiu ca este greu si doare sa ii vezi ca sufera...acum bn ca este ziua in forma si asta te face si pe tine sa te simti mult mai bine... partners.gif
pooop familie minunata ...

ps:ai flacau ,ela!!nu te mira!!!de acum incepe sa faca multa miscare!!trebuie sa fii dupa el non stop! partners.gif

Scumpa mea... am fost amandoi ca doi lei zilele astea... cu puii asa bolnaviori...tati s-a intrecut pe el la perfectiune.LOL... m-a ajutat enorm cu toate. A gatit a facut si curat, a stat si cu ei cand a fost nevoie... Ma bucur ca Maja se simte muuult mai bine iar Nikolas se pare ca incepe recuperarea de azi...
Cat despre energeticul Nikolas....ii calca Majei pe urme cu sigurantza. Se zice ca baietzii sunt mai fie mai leneshi dar sunt amandoi pe aceeasi pagina la agilitate ... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Maja la 10 luni cobora scarile si mergea foarte bine. rolleyes.gif

mir0108
QUOTE(meaw_ela @ Nov 30 2009, 09:42 PM) *
Scumpa mea... am fost amandoi ca doi lei zilele astea... cu puii asa bolnaviori...tati s-a intrecut pe el la perfectiune.LOL... m-a ajutat enorm cu toate. A gatit a facut si curat, a stat si cu ei cand a fost nevoie... Ma bucur ca Maja se simte muuult mai bine iar Nikolas se pare ca incepe recuperarea de azi...
Cat despre energeticul Nikolas....ii calca Majei pe urme cu sigurantza. Se zice ca baietzii sunt mai fie mai leneshi dar sunt amandoi pe aceeasi pagina la agilitate ... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Maja la 10 luni cobora scarile si mergea foarte bine. rolleyes.gif


da..si miru urca si coboara scarile..suntem mereu pe faza ,in urma ei!!mi-e teama ...
sa iti spun ca am vazut pe maja ..o am pe miru in brate!!si era super incantat ,imi arata cu degetul si radea smechereste!cred ca intelege ce face maja ,in filmulet..este si ea la aceeasi etapa... partners.gif
nu stiu cum or fi baietii!!eu am fetye si sunt in permanenta miscare...
ps:asa tati...umar langa umar la nevoie!!! floare2.gif frumos educat al tau sot,ela!!!tu l-ai "educat"..sau l-ai luat "gata scolit"?
USA
Ela, multa putere si de la noi, mamy drag de pui deliciosi....sa va faceti bine bine repede....sa fiti super ok de sarbatori care bat la usa.....
Va pupik dulce dulce si cu mult dor!
Kris&Robert
QUOTE(meaw_ela @ Nov 24 2009, 01:22 AM) *
Iubitele meleeeeeeee, noastreeee!
Maja e bolnavioara- de aceea am lipsit. raceala cu tuse ....fara febra sau roshu in gat....dar am stat cu ei..incercand pe cat posibil sa impiedic transmiterea la Nikolas.....ma doare sufletul sa stau intre ei- intre dragostea lor....dar asta e ....sa-i treaca odata ... crybaby.gif
Azi Nikolas a facut 7 luni. occasion.gif Va multzumim pentru urari si va iubim!!! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif


ce dooor ne-a fost de voi!
chiar daca a trecut ceva timp de la ziua lui Niko, ii uram si noi toate cele bune si frumoase!
occasion.gif

meaw_ela
notworthy.gif Multzumim pentru urari- intotdeauna binevenite! partners.gif notworthy.gif
Vorbind de sarbatori -ieri tati a impodobit exteriorul casei cu beculetze.. ( pana nu vine gerul,zapada, ca nu sta cocotzat pe casa atunci..LOL...) inca nu o sa le dam drumul..LOL... deshi abia astept. Noi in fiecare an pe 1 dec am luat si Brad...sa simtzim sarbatorile cat mai mult timp....LOL.. asa ca poate o sa le conectam curand. Arata foarte frumos cand le-am incercat !Zapada mai lipseste si sunt sigura ca nu o sa intarzie sa apara.Anul trecut pe vremea asta aveam deja destula... Anul asta o asteptam... rolleyes.gif
Iubitul meu este educat bine ...s-a mulat si dupa stilul meu si stie ce ma face fericita... stie ca imi ramane energie si pentru el daca ma ajuta.. daca intzelegi ce vreau sa zic... partners.gif
Am primit un cadou de aniversare extra extra... inca nu am intrat in posesie dar zilele astea o sa devina tangibil.
Un minivan Toyota argintiu pentru toata familia... piele , dvd, ushi automate...etc blush.gif ohmy.gif Abia astept sa o umplu cu copiii si sa o testez la un drum!Acum trebuie sa o sa o vindem pe cealalta ... ca e batrana... rolleyes.gif
meaw_ela
Aici radea asa de rau ...aduce cu Mat Damon.LOL!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.