Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ajutoooooor
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Intrebari si raspunsuri. Scurt si la obiect! :)
lia maria71
AJUTOOOR!AM LUAT NU STIU CUM ,VIRUSUL ACELA CU MICHAEL JACKSON!!
CA SE FAC? AM DESCHIS IMEDIAT ANTIVIRUSUL SI AM INCHIS MESSENGERUL!
S-A SCANAT L-A GASIT ,L-AM TRIMIS IN CARANTINA AM DEZINSTALAT YAHOO,AM REINSTALAT,DAR GHINION....REAPARE VIRUSUL
CE E MAI RAU ESTE CA SE DUCE LA TOTI CEI DIN LISTA!!
SI NU VREAU SA FAC RAU.
lia maria71
hei,nu ma ajuta nimeni???? crybaby.gif crybaby.gif
lia maria71
AM REINSTALAT YAHOO SI VAD CA NU MAI INTRA ACEL VIRUS!!
M-AM SPERIAT TARE!!
Claudia Elena
QUOTE(lia maria71 @ Aug 1 2009, 02:08 AM) *
AM REINSTALAT YAHOO SI VAD CA NU MAI INTRA ACEL VIRUS!!
M-AM SPERIAT TARE!!

Am vazut ca mi l-ai trimis si mie...tongue.gif
Si eu am patit la fel...am primit ceva asemanator pe mess si din nefericire am deschis...insa de data asta m-am invatat minte si nu mai deschid nimic suspect...
Am deschis un topic mai demult legat de probleme de acest fel, unde USA mi-a dat niste sfaturi extrem de utile...intra pe profilul meu si la topicuri il gasesti, tot "ajutor" se numeste...laugh.gif
Te pup si bafta la ucis ganganiile din calculator...smile.gif
lia maria71
QUOTE(Claudia Elena @ Aug 1 2009, 12:11 AM) *
Am vazut ca mi l-ai trimis si mie...tongue.gif
Si eu am patit la fel...am primit ceva asemanator pe mess si din nefericire am deschis...insa de data asta m-am invatat minte si nu mai deschid nimic suspect...
Am deschis un topic mai demult legat de probleme de acest fel, unde USA mi-a dat niste sfaturi extrem de utile...intra pe profilul meu si la topicuri il gasesti, tot "ajutor" se numeste...laugh.gif
Te pup si bafta la ucis ganganiile din calculator...smile.gif

ms si imi cer scuze pentru intamplare!!nu a fost cu voie sau intenie!!scuze!!
lia maria71
am rezolvat treaba cu virusul ,dar e tare naspa.............nimic nu e sigur!!
trebuie avut mare grija cu nenorocirea asta de virus,ca e afurisita.....si face ravagii in comp!!!
si imi cer scuze celor care au fost deranjate de el!!
Doraminodora
QUOTE(lia maria71 @ Aug 3 2009, 07:41 PM) *
am rezolvat treaba cu virusul ,dar e tare naspa.............nimic nu e sigur!!
trebuie avut mare grija cu nenorocirea asta de virus,ca e afurisita.....si face ravagii in comp!!!
si imi cer scuze celor care au fost deranjate de el!!

Ma bucur scumpa mea ca ai rezolvat cu virusul, ce sai faci.................. se mai intimpla nu este vina noastra si stiu ca nu vrei sa faci rau la nimeni.............asa ca totul este ok partners.gif yes.gif
NELISOR
Si mie mi-a expirat anivirusul acum doua zile,este posibil sa il contactez si eu acela cu Michael J.?
Cum sa ma feresc de el? 68.gif
flori-de-cimp
QUOTE(NELISOR @ Aug 6 2009, 06:46 PM) *
Si mie mi-a expirat anivirusul acum doua zile,este posibil sa il contactez si eu acela cu Michael J.?
Cum sa ma feresc de el? 68.gif



instaleaza un alt antivirus neaparat , avira spre ex. e free , si cred ca e bunisor , cel putin la mine isi face treaba.

cu citeva postari inainte, vezi, la "claudia-elena" pe profil, are un topic deschis despre virusi, si "usa" da mai multe amanu te.

anku
deci dc ai antivirus este ok ..nu se intampla nimic?????
sorry ca intreb asa o prostie dar chiar nnu ma pricep... blush.gif
stiu ca il am p ala kaspersky...
anku
QUOTE(flori-de-cimp @ Aug 6 2009, 10:33 PM) *
instaleaza un alt antivirus neaparat , avira spre ex. e free , si cred ca e bunisor , cel putin la mine isi face treaba.

cu citeva postari inainte, vezi, la "claudia-elena" pe profil, are un topic deschis despre virusi, si "usa" da mai multe amanu te.

da ...avira este free...
flori-de-cimp
QUOTE(anku @ Aug 7 2009, 02:23 AM) *
deci dc ai antivirus este ok ..nu se intampla nimic?????
sorry ca intreb asa o prostie dar chiar nnu ma pricep... blush.gif
stiu ca il am p ala kaspersky...


ooo, nici eu nu ma pricep, nu pot spune eu ca se intimpla sau nu , dar te poti feri... ce pot sa spun ca pina de curind cu laptopul ce il am acum nu am avut antivirus, anti-malware,
am avut doar un fire-wall, care oricum era instalat , ok.. pina cind am avut probleme cu virusi,trojeni si alte bizdaganii,si nici
nu puteam sta pe net 5 minute fara sa ma avertizeze ca mi se fura acount-ul , date personale, date bancare ....bla, bla.
si nu intru pe site-uri aiurea si nici e-mail-uri necunoscute nu deschid.
in fine am instalat avira si malwarebytes ,nu spun ca sint sau nu bune dar eu asta am, daca mi se va mai intimpla mai intreb.... iar ce imi aparea pina acum nu mai este, iar daca deschid ceva ce probabil e virusat imi spune ca respectivul e virusat ....deocamdata e ok,i sper sa nu mai am probleme ....

oricum , cum spuneam "usa " pe profilul "claudia-elena" la titlull "ajutor" da informatii utile. trandafir.gif
lia maria71
am revenit sa va spun sa feriti de acest virus pentru ca,odata intrat,antivrusul il detecteaza il sterge,insa radacina este fixata si mereu isi revine.ceea ce va indruma USA este foarte bun insa nu in cazul acestui virus. acest virus este ceva nou si puternic!!
cum spuneam ,radacina ramane instalta.eu am reinstalat windows si am pastrat doar un folder in arhiva D fiindca era important acel folder. acolo era o parte din virus si a intrat din nou in comp.mi-a fcaut ravagii ,pana nu am mai putut face nimic,compul meu era mort.nu mai raspundea la nici o comanda.
am reistalat din nou windows,insa de aceasta data am sters totul din ambele arhive(partitii) si din C si din D.
si din acel mo9ment antivirusul este mereu deschis
si nu mai deschid mesaje suspecte
linkuri sau alte chestii care nu sunt in regula.am revizuit si laista de messenger si nu mai tin in lista persoane cu are nu am vb niciodata ,fiindca am mai patit odata ceva asemanator,insa atunci s-a rezolvat doar cu o rnsytalare a windows-ului ........
deci ,inca odata va spun ,aveti maaaaaaaare grija ce maesje deschideti si de la cine sunt primite!!!!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.