Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: La Statiune
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Esti din aceeasi localitate cu mine?
simina
Eu sunt din Tg.Ocna,statiune cu mina de sare...Mai e cineva?...Sau din alta statiune???...
VALERIA OANA
Eu sunt din Bucuresti Simina, dar din spirit de solidaritate cu tine, sa nu te las singura aici....
shama
Cum e la Tg Ocna? Venim in vizita? Ce se poate vizita in zona? Nici nu stiu cit e de departe de Bucuresti.
Cred ca trebuie sa fie frumos si mai liniste decit prin locurile astea. Fa-i promovare orasului si zonei ca poate se arata doritori sa mearga pe acolo. Imi inchipui ca si oamenii sint mai zdraveni la cap decit cei din Bucurestiul nostru drag.
eledascal
Nici eu nu sunt de la Tg. Ocna, dar sunt din Brasov shi cum Poiana Brasov e la o aruncatura de bat cred k avem ceva in comun. hug.gif
simina
Multumesc fetele!
De fapt,am vrut sa deschid un topic putin mai diferit,decat clasicul ,,din ce oras.....".

E frumoasa viata la Tg Ocna,ca e un aer curat cum nu se gaseste in marile orase.Statiunea e buna pentru cei cu probleme respiratorii,pentru curele cu aerosoli din Mina Salina.Cine are probleme,probabil stie.
Si suntem si la 20 km de Slanic Moldova,de care a auzit toata lumea.Cu totul,suntem la 300 km de Bucuresti,la 120 de Brasov,la 460 de Baia Mare,etc.

Sa vedem cine mai promoveaza o statiune!
shama
Frumos. M-am uitat pe harta, am gasit doua rute, una din ele fiind prin Sinaia, Brasov, Sf Gheorghe, Bretcu si se fac cam 4-5 ore. Exista turism rural, ai idee, adica ne putem caza la o gazda la curte? Poate ma incumet vreodata sa vin in zona.
simina
In Tg ocna,mai putin turism rural,inca suntem la inceput pentru ca suntem oras-statiune de vreo 3 ani.Dar,la Slanic Moldova exista ,sunt si pensiuni...e frumos si sanatos mai ales.
Fiind foarte aproape una de alta, aceste statiuni,cine trece pe la noi,obligatoriu merge si la Slanic...valabil si invers.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.