Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Primul An.... Primele Emotii!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Lili
Pagini: 1, 2
Lili
Acum sase ani am devenit mami pentru prima data - mami de Rauly
Apoi, dupa 3 ani aproape, rauly a devenit fratior fetita.gif
Nu stiu cat sunt de 3 ori femeie, dar sigur sunt mami la puterea 2 biggrin.gif
Rauly si Amy m-au invatat multe: m-au maturizat si in acelasi timp m-au "copilarit", m-au facut sa plang si sa rad ...de fericire, m-au acceptat cu bune si rele si, nici macar nu au incercat sa ma schimbe,sunt singurii, poate, care m-au iubit din prima clipa, sunt cei care m-au facut mai buna, sunt ...copiii mei notworthy.gif

Inceputul aventurii: partea I - Raul

dyana
Frumosul cam seamana cu tati? wub.gif Iar frumoasa cu mami? rolleyes.gif
Acum ca ai trecut de prima emotie, asteptam continuarea wink.gif
Felicitari pentru blog si spor la scris smile.gif
myshelle_f
subscriu!!sa va traiasca minunile!!!
Lili

fragmente...



mi-e somn..si lumina asta nu ma ajuta deloc



in sfarsit mai bine...

Sara1
QUOTE(Lili @ Jul 16 2009, 08:43 AM) *
fragmente...




Daca asta e baietelul - frumos ca o fata- atunci abia astept sa-ti vad fata! Sa-ti traiasca minunatile! Si felicitari pentru curaj!
De acum astept sa curga pozici! Eu sunt topita dupa copiii, si chair daca ii am pe ai, mei, intotdeauna or sa ma bucure si lumineze si alte fetisoare nevinovate! O sa te mai vizitez! wub.gif
Lili
Acum trei ani, asa le-ar fi spus Amalia la toti doctorii cu ecografele lor performante smile.gif
Toti o vedeau baietel...dar ea s-a incapatant sa le dovedeasca contrariu, iar pe 13.01.2006 la ora 1.30 noaptea (cifrele spun totul wink.gif )...Amalia a strigat cu toti plamanasii ei : Sunt fetita !!! baby1.gif

Continuarea aventurii : partea a-II-a - Amy

in asteptarea Amaliei....


si a venit...de ziua ei smile.gif


obosita dupa lunga calatorie....

mamiralu
superba....poate se intampla sa fie si al meu baietel ...fetitza:)))sa iit traiasaca
Lili
va multumesc !

nu stiu altii cum sunt (vorba lui Creanga), dar eu am o mica - mare obsesie cu pozele anima1.gif : am mii si mii salvate pe cd, hard portabil, comp, etc. asa ca, e o munca de chinez batran sa le selectez - sa nu uitam ca, arhiva mea dateaza de ceva ani tongue.gif

insa, daca tot suntem la capitolul emotii, va asigur ca am avut, si nu putine , in timp ce rasfoiam...trecutul/inceputul meu de mami
ma bucur ca le pot imparatsi cu voi partners.gif
ruxy
QUOTE(Lili @ Jul 16 2009, 05:14 PM) *
Acum sase ani am devenit mami pentru prima data - mami de Rauly
Apoi, dupa 3 ani aproape, rauly a devenit fratior fetita.gif
Nu stiu cat sunt de 3 ori femeie, dar sigur sunt mami la puterea 2 biggrin.gif
Rauly si Amy m-au invatat multe: m-au maturizat si in acelasi timp m-au "copilarit", m-au facut sa plang si sa rad ...de fericire, m-au acceptat cu bune si rele si, nici macar nu au incercat sa ma schimbe,sunt singurii, poate, care m-au iubit din prima clipa, sunt cei care m-au facut mai buna, sunt ...copiii mei notworthy.gif

Inceputul aventurii: partea I - Raul


Frumos si frumosi copilasi ai Lili...sa iti aduca numai bucurii...esti o mamica implinita cu adevarat tzuc.gif rolleyes.gif
ruxy
O dulceata de fetita ai Lili...sa fie sanatoasa! tzuc.gif Si ce nume frumos!
dyana
QUOTE(Lili @ Jul 17 2009, 12:55 PM) *
Toti o vedeau baietel...dar ea s-a incapatant sa le dovedeasca contrariu, iar pe 13.01.2006 la ora 1.30 noaptea (cifrele spun totul wink.gif )...Amalia a strigat cu toti plamanasii ei : Sunt fetita !!! baby1.gif

ca tot vorbeai despre cifre:
- si eu am nascut tot la 1.30 noaptea smile.gif
- pe 27.03.2007

ca tot vorbeai despre poze:
- mai puneeeeee

Sa iti traiasca fetita, e o minunatie! oFloare.gif
Lili
si Rauly crestea...la fel si parul lui biggrin.gif
ruxy
QUOTE(Lili @ Jul 17 2009, 02:54 PM) *
si Rauly crestea...la fel si parul lui biggrin.gif

Are o expresivitate rolleyes.gif e tare scump..si are un parut de vis tzuc.gif
Lili
primii pasi
natsandrea
QUOTE(Lili @ Jul 17 2009, 02:54 PM) *
si Rauly crestea...la fel si parul lui biggrin.gif

ce scumpiccc e...sa-ti traiasca
natsandrea
foarte dragalasi copii tai...am vaz si pozele cu raul...sa traiasca copilasii lui mami
Lili
Amy- unul dintre cele mai happy momente - baita


si apoi nani...
myshelle_f
QUOTE(Lili @ Jul 17 2009, 02:16 PM) *
va multumesc !

nu stiu altii cum sunt (vorba lui Creanga), dar eu am o mica - mare obsesie cu pozele anima1.gif : am mii si mii salvate pe cd, hard portabil, comp, etc. asa ca, e o munca de chinez batran sa le selectez - sa nu uitam ca, arhiva mea dateaza de ceva ani tongue.gif

insa, daca tot suntem la capitolul emotii, va asigur ca am avut, si nu putine , in timp ce rasfoiam...trecutul/inceputul meu de mami
ma bucur ca le pot imparatsi cu voi partners.gif


asa suntem si noi!!! sa va traasca micutii!!! baiatul e minunat!!! vrem si mandra!!! ne tii cu sufletul la gura!
carcriv
e un dulceeeeee Raully
FELICITARI mamico la puterea a 2-a trandafir.gif
Lili
voi sunteti toate mamici si viitoare mamici la puterea 2xzambilicixchicoteli = strumfii vostri wub.gif
Rauly, cand si-a vazut pozele de bebe, mi-a spus ca el numai mananca.....ca sa fie iarasi mic biberon.gif doh.gif
Sara1
QUOTE(Lili @ Jul 17 2009, 12:51 PM) *
voi sunteti toate mamici si viitoare mamici la puterea 2xzambilicixchicoteli = strumfii vostri wub.gif
Rauly, cand si-a vazut pozele de bebe, mi-a spus ca el numai mananca.....ca sa fie iarasi mic biberon.gif doh.gif


Si chiar ai taiat frumusete de par ondulat????Sau asta era doar atunci cind era bebe, intre timp sa- prins el si nu va mai lasa s atentati la podoaba lui capilara! partners.gif
Sara1
E minunata! Scumpa rau si demna de fratiorul ei! Stii ce noroc ai sa ai cite unul din fiecare!? SI eu am vrut si ...nu s-a putut! Probabil ca nu mi-am dorit la intensitatea cu carea ai facut-o tu, ca sa schimb si eu sexul copilului cu gindul! tongue.gif
Lili
crestea si se mira...de tot ce o inconjura smile.gif




Lili
QUOTE(Sara1 @ Jul 17 2009, 11:02 PM) *
Si chiar ai taiat frumusete de par ondulat????Sau asta era doar atunci cind era bebe, intre timp sa- prins el si nu va mai lasa s atentati la podoaba lui capilara! partners.gif


da Sara1, i l-am taiat un pic...dupa "taierea motului"; el este nascut pe 15 iunie, deci vara, si dupa ce a implinit 1 anisor am plecat la mare, prin urmare se impunea o freza pe masura tongue.gif

prima tunsoare
dyana
QUOTE(Lili @ Jul 18 2009, 03:00 PM) *
da Sara1, i l-am taiat un pic...dupa "taierea motului"; el este nascut pe 15 iunie, deci vara, si dupa ce a implinit 1 anisor am plecat la mare, prin urmare se impunea o freza pe masura tongue.gif

prima tunsoare

Cat de frumoasa e poza asta, tu ai facut-o? love1.gif
Si lasa carliontii baiatului! wife.gif As da orice pentru asa ceva... rolleyes.gif
Lili
QUOTE(dyana @ Jul 18 2009, 04:32 PM) *
Cat de frumoasa e poza asta, tu ai facut-o? love1.gif
Si lasa carliontii baiatului! wife.gif As da orice pentru asa ceva... rolleyes.gif


cam toate, in afara celor unde apar si eu, sunt facute de mine
mi se mai spune in cercul de prieteni si ..."chinese tourist" laugh.gif
dyana
QUOTE(Lili @ Jul 18 2009, 09:37 PM) *
cam toate, in afara celor unde apar si eu, sunt facute de mine
mi se mai spune in cercul de prieteni si ..."chinese tourist" laugh.gif

Am mai auzit pe cineva spunand asta, dar nu as mai putea gasi si unde liwlol.gif)
Imi place cum le incadrezi. smile.gif
LoriG
Ai o mandrete de fata Lili wub.gif sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii! hug.gif tzuc.gif
LoriG
Parerea mea e ca tu de fapt ai doua fetite ohmy.gif ai un baietel superb! Cred ca o sa fii o soacra mare solicitata wink.gif !
dyana
QUOTE(LoriG @ Jul 19 2009, 01:30 AM) *
Parerea mea e ca tu de fapt ai doua fetite ohmy.gif ai un baietel superb! Cred ca o sa fii o soacra mare solicitata wink.gif !

Eu zic sa nu mai bati apropouri ca ii spun lui pitiflush wink.gif

...Ce mult mi-ar placea si mie sa am macar nepoti carlionti wub.gif tongue.gif
LoriG
QUOTE(dyana @ Jul 19 2009, 02:34 AM) *
Eu zic sa nu mai bati apropouri ca ii spun lui pitiflush wink.gif

...Ce mult mi-ar placea si mie sa am macar nepoti carlionti wub.gif tongue.gif


Recunosti ca ai pus ochii pe Raul si ti-e teama de concurenta tongue.gif
Eu il admiram fara sa am ganduri ascunse laugh.gif
Lili
un carliontat ...romantic smile.gif
Lili
hello kitty
dyana
Unde ai gasit matza asta asa de blanda? Se inchiriaza? tongue.gif

offtopic: azi-noapte, Lara a venit sa doarma cu mine. De dimineata ce crezi ca am gasit in camera ei: o pisica wacko.gif
USA
QUOTE(Lili @ Jul 18 2009, 03:45 PM) *

E adorabila..mai ales in poza asta..sa o papi toata! partners.gif partners.gif
Lili
QUOTE(dyana @ Jul 20 2009, 08:20 PM) *
Unde ai gasit matza asta asa de blanda? Se inchiriaza? tongue.gif

offtopic: azi-noapte, Lara a venit sa doarma cu mine. De dimineata ce crezi ca am gasit in camera ei: o pisica wacko.gif


cred ca era doar lenesa biggrin.gif
dar tu cum de te-ai pricopsit cu pisica?pe unde a intrat?
draga de Lara tzuc.gif
Rafi nu a simtit-o? unsure.gif
Lili
QUOTE(USA @ Jul 20 2009, 08:40 PM) *
E adorabila..mai ales in poza asta..sa o papi toata! partners.gif partners.gif


iti multumesc USA !
tu vorbesti cu babys a ta, care in filmuletul din masina...era pur si simplu delicioasa partners.gif
Lili
vointa mare...noi inca mici smile.gif
dyana
QUOTE(Lili @ Jul 21 2009, 10:35 AM) *
cred ca era doar lenesa biggrin.gif
dar tu cum de te-ai pricopsit cu pisica?pe unde a intrat?
draga de Lara tzuc.gif
Rafi nu a simtit-o? unsure.gif

Pai asta e ciudat: ca a intrat prin camera unde dormeam eu cu Lara ...a trecut pe langa noi si s-a dus mai departe in casa. unsure.gif
Rafi....domicilieaza in alta parte biggrin.gif Vine doar in vizita tongue.gif
Lili

ne asemanam la carlionti cu... big brother smile.gif
liliana2u
Ai o fetita dragalasa, cu o privire asa blanda, de om mare, trecut prin toate.. cred ca va fi f. inteleapta, felicitari, mami, pt puiutii tai!
kerstin09
QUOTE(Lili @ Jul 22 2009, 01:59 PM) *
ne asemanam la carlionti cu... big brother smile.gif

Ce crezulina frumoasa avem noi aici hug.gif tare dulcica e trandafir.gif partners.gif
Lili
primul...anisor jucaus.gif



oare ce dorinta sa-mi pun ?...o surioara, poate ?! wub.gif
katy85
pupici la frumuselul acesta de baiat.
roxanne
QUOTE(Lili @ Jul 17 2009, 01:55 PM) *
Acum trei ani, asa le-ar fi spus Amalia la toti doctorii cu ecografele lor performante smile.gif
Toti o vedeau baietel...dar ea s-a incapatant sa le dovedeasca contrariu, iar pe 13.01.2006 la ora 1.30 noaptea (cifrele spun totul wink.gif )...Amalia a strigat cu toti plamanasii ei : Sunt fetita !!! baby1.gif

Continuarea aventurii : partea a-II-a - Amy

in asteptarea Amaliei....


si a venit...de ziua ei smile.gif


obosita dupa lunga calatorie....



Tu, da' ce dulce-i! wub.gif Si pare asa linistita si cumintica! Numai buna de strans in bratica! hug.gif hug.gif hug.gif
elena-koller
2 pitici cretzulii...sa-ti traiasca.. floare2.gif floare2.gif floare2.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Lili @ Jul 21 2009, 01:37 PM) *
iti multumesc USA !
tu vorbesti cu babys a ta, care in filmuletul din masina...era pur si simplu delicioasa partners.gif

unde as putea sa vad si eu acest filmuletz? sau e vorba de ceva privat?
Danutza_rge
QUOTE(Lili @ Jul 22 2009, 12:59 PM) *
ne asemanam la carlionti cu... big brother smile.gif



yumi ce delicatesa am gasit eu aici numai buna de jumulit tzuc.gif
mirela _bz
pup eu carliontii ei de frumoasa !
Lili
QUOTE(liliana2u @ Jul 22 2009, 03:55 PM) *
Ai o fetita dragalasa, cu o privire asa blanda, de om mare, trecut prin toate.. cred ca va fi f. inteleapta, felicitari, mami, pt puiutii tai!


ai vazut bine liliana2u rolleyes.gif : chiar e o independenta si o matura, atunci cand vrea ea wink.gif

QUOTE(kerstin09 @ Jul 22 2009, 04:14 PM) *
Ce crezulina frumoasa avem noi aici hug.gif tare dulcica e trandafir.gif partners.gif


mersi kerstin09, esti o dulce tzuc.gif

QUOTE(roxanne @ Jul 24 2009, 04:03 PM) *
Tu, da' ce dulce-i! wub.gif Si pare asa linistita si cumintica! Numai buna de strans in bratica! hug.gif hug.gif hug.gif


Tu, roxanne la stilul tau simpatic de a spune lucrurile nu pot decat sa te stang in ...bratica! tzuc.gif tongue.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.