Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ai Fost La Concertul Lui Michael Jackson De La Bucuresti 1992?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Sara1
Sara1
Acum ma uit la concertul lui Michael de la Bucuresti din 1992, la care am avut norocul sa fiu partasa. Am nodul in git si nu stiu ce sa fac, sa pling sau sa dansez!?
marimaria
Ne-am uitat si noi aseara................l-au transmis italienii.
Eu nu am fost la concert sad.gif

Mama mama cata lume lesina........sotul meu era in extaz cand mai vedea cate unul ca lesina biggrin.gif

Mi s-o parut un concert maret tare si m-am bucurat ca-i primul din serie pe care-l vor retransmite televiziunile.
mir0108
QUOTE(Sara1 @ Jul 15 2009, 05:32 AM) *
Acum ma uit la concertul lui Michael de la Bucuresti din 1992, la care am avut norocul sa fiu partasa. Am nodul in git si nu stiu ce sa fac, sa pling sau sa dansez!?

nu am fost... blush.gif
felicitari ,sara floare2.gif ...adevarul ca asemenea ocazii nu trebuiesc ratate...
a fost un concert mare..istoric pt noi.. yes.gif trandafir.gif
livya
QUOTE(Sara1 @ Jul 15 2009, 04:32 AM) *
Acum ma uit la concertul lui Michael de la Bucuresti din 1992, la care am avut norocul sa fiu partasa. Am nodul in git si nu stiu ce sa fac, sa pling sau sa dansez!?

mie imi vine sa plang... crybaby.gif azi noapte am visat cu michael,era asa de fericit si frumos... crybaby.gif pray.gif odihneasca-se in pace! hug.gif
eu nu am fost la concert... sad.gif
Tania_25
QUOTE(Sara1 @ Jul 15 2009, 04:32 AM) *
Acum ma uit la concertul lui Michael de la Bucuresti din 1992, la care am avut norocul sa fiu partasa. Am nodul in git si nu stiu ce sa fac, sa pling sau sa dansez!?




Ar trebui sa te bucuri Sara ca ai fost si tu la acel concert.................ca a fost minunat......... partners.gif tzuc.gif
Tania_25
QUOTE(marimaria @ Jul 15 2009, 10:09 AM) *
Ne-am uitat si noi aseara................l-au transmis italienii.
Eu nu am fost la concert sad.gif

Mama mama cata lume lesina........sotul meu era in extaz cand mai vedea cate unul ca lesina biggrin.gif

Mi s-o parut un concert maret tare si m-am bucurat ca-i primul din serie pe care-l vor retransmite televiziunile.





Ne-am uitat si noi sambata trecuta la canal nemtesc la concertul lui Michael din Bucuresti........aratau in continuu cum lesina fetele.........a fost minunat......atatia oameni au fost la concert..........si toti ii cantau melodiile......erau innebuniti dupa muzica lui Michael........... partners.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Sara1
QUOTE(Tania_25 @ Jul 15 2009, 05:38 AM) *
Ar trebui sa te bucuri Sara ca ai fost si tu la acel concert.................ca a fost minunat......... partners.gif tzuc.gif

Pai sunt de-a dreptul fericita ca am avut ocazia asta. Iar atunci, intr-adevar, era lume cit vedeai cu ochii si era totul atit de intens, incit ti se facea rau de emotie, de ritm, de trairi, era ca un zeu, care te hipnotiza si ar fii putut face orice cu tine!
Incredibil!
giulia_0319
norocoaso! rolleyes.gif
eu nu am fost la concert...eram prea mica...tata nu m-a lasat...dar am caseta video cu concertul din 92...am vrut sa il pun pe dvd, dar am renuntat la idee...la cat e de valoroasa nu o dau pe mana oricui, nu-i asa? rolleyes.gif
mi-e dor de michael...daca reusesc sa fotografiez niste poze cu camera mea tapetata cu postere voi pune pozele aici sa le vedeti si voi..daca imi zicea michael sa sar de la etajul 10 pe cuant saream fara ezitare...
inca nu imi vine sa cred ca nu mai este...ascult muzica lui non stop...si sper ca intr-o zi sa apara viu...inca sper si visez asta... crybaby.gif
Sara1
QUOTE(giulia_0319 @ Jul 17 2009, 01:02 AM) *
norocoaso! rolleyes.gif
eu nu am fost la concert...eram prea mica...tata nu m-a lasat...dar am caseta video cu concertul din 92...am vrut sa il pun pe dvd, dar am renuntat la idee...la cat e de valoroasa nu o dau pe mana oricui, nu-i asa? rolleyes.gif
mi-e dor de michael...daca reusesc sa fotografiez niste poze cu camera mea tapetata cu postere voi pune pozele aici sa le vedeti si voi..daca imi zicea michael sa sar de la etajul 10 pe cuant saream fara ezitare...
inca nu imi vine sa cred ca nu mai este...ascult muzica lui non stop...si sper ca intr-o zi sa apara viu...inca sper si visez asta... crybaby.gif


Da, mi-era mie teama ca sunteti toate prea pustoaice, si de aceea nu ati fost pe acolo! Deci, eu sunt singura babatie pe aici! crybaby.gif
Dar, mama imi tot spune ca a mai fost odata in RO, in 1996 si ca a mai dat un concert atunci! Poate totusi la cel de al doilea, sa fii fost cineva???? Era doar 4 ani mai tirziu!
marimaria
QUOTE(Sara1 @ Jul 17 2009, 11:36 PM) *
Da, mi-era mie teama ca sunteti toate prea pustoaice, si de aceea nu ati fost pe acolo! Deci, eu sunt singura babatie pe aici! crybaby.gif
Dar, mama imi tot spune ca a mai fost odata in RO, in 1996 si ca a mai dat un concert atunci! Poate totusi la cel de al doilea, sa fii fost cineva???? Era doar 4 ani mai tirziu!


Offfffffffff eram la facultate in '92 (abia terminasem primul an si aveam restante la gramada ca m-o dat peste cap facultatea) si in '96 pregateam licenta si proiectul de stat.
Sara1
QUOTE(marimaria @ Jul 17 2009, 12:47 PM) *
Offfffffffff eram la facultate in '92 (abia terminasem primul an si aveam restante la gramada ca m-o dat peste cap facultatea) si in '96 pregateam licenta si proiectul de stat.

Eee, macar stii ca ai pierdut ocazia pentru un scop maret, caci pentru tine a fot mai benefica terminarea facultatii decit un concert, fie el si cu Michael Jackson! hug.gif
Danutza_rge
si eu am fost la concert si am ramas cu 2 amintiri superbe , o palarie ( stilul lui) si o caseta video cu concertul, a fost ceva de vis , dar din pacate a ramas o simpla amintire crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Sara1
QUOTE(Danutza_rge @ Jul 17 2009, 02:16 PM) *
si eu am fost la concert si am ramas cu 2 amintiri superbe , o palarie ( stilul lui) si o caseta video cu concertul, a fost ceva de vis , dar din pacate a ramas o simpla amintire crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

Wow!!! Stii ce tare ma bucur ca ai fost si tu partasa la evenimentul acela???!!!! Deci vrei sa spui ca tu esti fata care a prins palaria aruncata de el?
Mama imi spunea ca un post de tv voia cumva sa descopere cine e fata cu palaria. Mirosea a parfum? wub.gif
giulia_0319
QUOTE(Sara1 @ Jul 17 2009, 10:36 PM) *
Da, mi-era mie teama ca sunteti toate prea pustoaice, si de aceea nu ati fost pe acolo! Deci, eu sunt singura babatie pe aici! crybaby.gif
Dar, mama imi tot spune ca a mai fost odata in RO, in 1996 si ca a mai dat un concert atunci! Poate totusi la cel de al doilea, sa fii fost cineva???? Era doar 4 ani mai tirziu!

in 96 cand a fost in romania eu eram la budapesta...dar l-am ratat...el plecase cu o zi inainte sa ajung eu acolo...imi amintesc ca eram disperata crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ...in budapesta a filmat clipul pt HIStory...
as vrea si eu sa stiu cine a prins palaria lui michael...si mai ales cine a fost tipa care a urcat pe scena alaturi de el...care a avut norocul sa il ia in brate...sa ii poata spuna face to face "i love you, michael!"...oofff....cat mi-as fo dorit sa fiu eu in locul ei..aveam o ciuda pe ea...de eram in locul ei cred ca nu imi spalam veci acele haine ca sa pastrez parfumul lui wub.gif
Tania_25
QUOTE(Sara1 @ Jul 15 2009, 08:29 PM) *
Pai sunt de-a dreptul fericita ca am avut ocazia asta. Iar atunci, intr-adevar, era lume cit vedeai cu ochii si era totul atit de intens, incit ti se facea rau de emotie, de ritm, de trairi, era ca un zeu, care te hipnotiza si ar fii putut face orice cu tine!
Incredibil!



Din cate am vazut la TV a fost un concert minunat.............. partners.gif bouncy.gif bananab.gif
Tania_25
QUOTE(giulia_0319 @ Jul 18 2009, 01:43 PM) *
in 96 cand a fost in romania eu eram la budapesta...dar l-am ratat...el plecase cu o zi inainte sa ajung eu acolo...imi amintesc ca eram disperata crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ...in budapesta a filmat clipul pt HIStory...
as vrea si eu sa stiu cine a prins palaria lui michael...si mai ales cine a fost tipa care a urcat pe scena alaturi de el...care a avut norocul sa il ia in brate...sa ii poata spuna face to face "i love you, michael!"...oofff....cat mi-as fo dorit sa fiu eu in locul ei..aveam o ciuda pe ea...de eram in locul ei cred ca nu imi spalam veci acele haine ca sa pastrez parfumul lui wub.gif




Am vazut si eu la TV fata aia care a urcat pe scena si l-a imbratisat pe Michael...........ce innebunita era dupa el......plangea ca nu vroia sa coboare de pe scena.............. partners.gif
natsandrea
QUOTE(giulia_0319 @ Jul 18 2009, 02:43 PM) *
in 96 cand a fost in romania eu eram la budapesta...dar l-am ratat...el plecase cu o zi inainte sa ajung eu acolo...imi amintesc ca eram disperata crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ...in budapesta a filmat clipul pt HIStory...
as vrea si eu sa stiu cine a prins palaria lui michael...si mai ales cine a fost tipa care a urcat pe scena alaturi de el...care a avut norocul sa il ia in brate...sa ii poata spuna face to face "i love you, michael!"...oofff....cat mi-as fo dorit sa fiu eu in locul ei..aveam o ciuda pe ea...de eram in locul ei cred ca nu imi spalam veci acele haine ca sa pastrez parfumul lui wub.gif

a aratat-o la tv p fata care a prins palaria...e plecata in strainatate acum...zicea ca i s-au oferit f multe in schimbul palariei si nu a dat-o...dar acum ca a murit e convinsa ca valoreaza mult mai mult si poate o da
Danutza_rge
QUOTE(Sara1 @ Jul 18 2009, 12:27 AM) *
Wow!!! Stii ce tare ma bucur ca ai fost si tu partasa la evenimentul acela???!!!! Deci vrei sa spui ca tu esti fata care a prins palaria aruncata de el?
Mama imi spunea ca un post de tv voia cumva sa descopere cine e fata cu palaria. Mirosea a parfum? wub.gif



nu ..........din pacate nu sunt cea care a prins-o dar erau de vanzare la intrare pe stadion rolleyes.gif rolleyes.gif
dyana
In 1992 eram doar clasa a doua. Cam salbatica de fel, ma jucam mai mult cu baietii. Aveam printre vecini un baietel, cu vreun an mai mic... Taica-su era pianist, cantase si prin afara, inainte de Revolutie... Dar, pentru noi, cel mai interesant lucru, dupa scaunul rotativ de la pian laugh.gif , era fonoteca sa: o colectie impresionanta de discuri si de benzi pt 'mag'[netofon]. Era moda pick-up-urilor (si acum imi amintesc cum se uita tata cu coada ochiului, incruntat, cand ii stergeam capacul de praf doh.gif ) Asa ca noi, copiii, deveniseram proaspetii proprieteari ai 'magurilor' demodate. tongue.gif Al meu era un polonez, din '76, mai multe nu retin despre el. smile.gif Iar nenea Cornel avea cele mai minunate benzi, si simple si duble, putea inregistra de pe una pe alta, sterge, putea... face orice rolleyes.gif Avea Sandra, avea Ace of Base, avea Roxette, avea Madonna, avea Donna Sumer, avea Michael.... rolleyes.gif

Ce daca aveam doar 9 ani, si noi il iubeam pe Michael, si noi ne-am bucurat enorm cand am aflat ca va concerta in Bucuresti, si noi credeam ca vom merge sa il vedem de-adeva... si noi inca eram la varsta cand credeam ca parintii nostri pot face orice. In ciuda impedimentelor care ne erau enuntate: ca nu mai sunt bilete, ca sunt foarte scumpe, ca vor fi prea multi oameni si oricum nu osa il putem vedea, ca va canta in timpul orei noastre de culcare laugh.gif ...credeam cu tarie ca parintii nostri vor face ceva si vom merge si noi la Michael.
Evident ca parintii nu au considerat concertul tocmai o distractie adecvata pentru vastra noastra, sau nu erau fani (tata - in mod sigur, daca stau sa ma gandesc ca asculta Bee Gees, Pink Floid, J M Jare...clar nu ii placea Michael laugh.gif ) sau nu au putut face acel ceva miraculos, asa ca nu am fost la concert. tongue.gif

Insa, eu am perceput si altceva in urma evenimentului soldat cu esec: da, eram un copil, dar un copil mare. De ce mare? Pentru ca tocmai realizasem ca parintii mei erau niste oameni obisnuiti, nu aveau puteri miraculoase, nu puteau face orice, asa cum credeam pana atunci. smile.gif
A fost dezamagirea care m-a trecut pragul, care m-a maturizat. smile.gif (Cred ca tot in anul ala am descoperit si ca nu exista Mos Craciun doh.gif )

Iarta-ma, Sara pentru offtopic. smile.gif
Anca74
QUOTE(Sara1 @ Jul 17 2009, 10:36 PM) *
Da, mi-era mie teama ca sunteti toate prea pustoaice, si de aceea nu ati fost pe acolo! Deci, eu sunt singura babatie pe aici! crybaby.gif
Dar, mama imi tot spune ca a mai fost odata in RO, in 1996 si ca a mai dat un concert atunci! Poate totusi la cel de al doilea, sa fii fost cineva???? Era doar 4 ani mai tirziu!


rolleyes.gif eu ..parca era in perioada admiterii...nu mai stiu, nu m-am dus si atunci nu mi-a parut rau deloc, nu intelegeam si nu inteleg nici acum fazele cu lesinatul...cu aruncat due la etaj daca ti-ar fi zis el(scuze!)...poate ma lamuriti si pe mine!
In schimb, acum parca mi-as fi dorit sa fi mers la acel concert!


Cat despre cel din 96...cu regret va zic ca nu mai tin minte nimic! Nici nu stiam ca a mai fost unul! rolleyes.gif
meaw_ela
Am fost acolo in 96 ! destul de aproape de scena...au fost clipe de neuitat de la agonie la extaz si amandoua odata. eram firava pe atunci si aglomeratzia extraordinara ma purta pur si simplu in aer. puteam sa-mi riic linistita picioarele ca ma sustzineau cei de langa mine...am avut norocul sa "gasesc" un bidon de cola gol la picioarele mele si m-am inaltzat pe el si mai bine... aveam de lucru numai asigurandu-ma ca nu-l pierd cand e mishca valul de oameni.....asta era agonia . Extazul era spectacolul extraordinar, lacrimile de fericire si de emotzie... Sora mea era pierduta prin multzime...la fel si baiatul cu care am mers....fiecare traiam experientza solo...sau mai bine zis.. eram decat eu si Michael ..si restul nu mai conta. Am pastrat biletul in cutia cu amintiri...era forma lui Michael ..poza lui. acum regret ca nu am adus aici cutia...cred ca sora mea stie de ea.... oFloare1.gif
Sara1
QUOTE(meaw_ela @ Jul 18 2009, 10:05 PM) *
Am fost acolo in 96 ! destul de aproape de scena...au fost clipe de neuitat de la agonie la extaz si amandoua odata. eram firava pe atunci si aglomeratzia extraordinara ma purta pur si simplu in aer. puteam sa-mi riic linistita picioarele ca ma sustzineau cei de langa mine...am avut norocul sa "gasesc" un bidon de cola gol la picioarele mele si m-am inaltzat pe el si mai bine... aveam de lucru numai asigurandu-ma ca nu-l pierd cand e mishca valul de oameni.....asta era agonia . Extazul era spectacolul extraordinar, lacrimile de fericire si de emotzie... Sora mea era pierduta prin multzime...la fel si baiatul cu care am mers....fiecare traiam experientza solo...sau mai bine zis.. eram decat eu si Michael ..si restul nu mai conta. Am pastrat biletul in cutia cu amintiri...era forma lui Michael ..poza lui. acum regret ca nu am adus aici cutia...cred ca sora mea stie de ea.... oFloare1.gif

Frumoasa povestirea ta! SI, da, recunosc trairile! Uite ca eu nu-mi aduc deloc aminte de biletul de la concert. Nu pot sa cred ca eram atit de superficiala-pe atunci!Biletul de la Peter Gabriel insa, e la loc de cinste! Intre timp mi-a mai venit mintea la loc!
Minunat, ma bucur ca am vazut amindoua un rege in desfasurare! Eram indragostita nebuneste de el! wub.gif
Channel
L-AM IUBIT PE MICHAEL JACKSON SI-L IUBESC SI ACUM,NU-MI VINE SA CRED CE S-A INTAMPLAT CA NUMAI ESTE SI CA S-A DUS,MI-E DOR DE EL DAR REUSESC SA-MI ASTAMPAR DORUL ASCULTAND MELODIILE LUI ZI DE ZI,MICHAEL IMI LIPSESTI ENORM !
EU N-AM FOST LA CONCERTUL LUI,MI-AR FI PLACUT,DAR PARINTII MEI IN NICI UN CAZ NU VEDEAU CU OCHI BUNI ASA CEVA,ERAM O COPILA DE 12 ANI SI CE ERA MAI DE PRET DECAT INVATATUL DAR AM URMARIT MAI APOI CONCERTUL DIFUZAT LA TV.AM CREZUT CA NU E REAL,SHOW-UL,ADMOSFERA,DANSUL,MUZICA M-AU IMPRESIONAT ENORM LA VREMEA ACEEA,ERAM INDRAGOSTITA DE MICHAEL IAR DACA M-AR FI INTREBAT CINEVA CINE VA FI SOTUL MEU I-AS FI RASPUNS CU INIMA EXPLODAND DE EMOTIE SI FERICIRE CA MICHAEL VA FI SOTUL MEU,ERA IDOLUL MEU...AM CRESCUT,ANII AU TRECUT SI AM UITAT DE EL,DA,SPRE RUSINEA MEA MICHAEL NU ERA DECAT O AMINTIRE SI ATAT IAR ACUM S-AU TREZIT IN MINE VECHILE SENTIMENTE SI REGRETUL CA L-AM ABANDONAT...ACUM POT ZICE CA SUNT DIN NOU FAN MICHAEL JACKSON SI DRAGA MICHAEL PROMIT CA N-AM SA TE MAI UIT NICIODATA,LE VOI POVESTI SI COPIILOR MEI DE TINE SI NEPOTILOR SI STRANEPOTILOR.
giulia_0319
QUOTE(Channel @ Jul 20 2009, 06:11 PM) *
L-AM IUBIT PE MICHAEL JACKSON SI-L IUBESC SI ACUM,NU-MI VINE SA CRED CE S-A INTAMPLAT CA NUMAI ESTE SI CA S-A DUS,MI-E DOR DE EL DAR REUSESC SA-MI ASTAMPAR DORUL ASCULTAND MELODIILE LUI ZI DE ZI,MICHAEL IMI LIPSESTI ENORM !EU N-AM FOST LA CONCERTUL LUI,MI-AR FI PLACUT,DAR PARINTII MEI IN NICI UN CAZ NU VEDEAU CU OCHI BUNI ASA CEVA,ERAM O COPILA DE 12 ANI SI CE ERA MAI DE PRET DECAT INVATATUL DAR AM URMARIT MAI APOI CONCERTUL DIFUZAT LA TV.AM CREZUT CA NU E REAL,SHOW-UL,ADMOSFERA,DANSUL,MUZICA M-AU IMPRESIONAT ENORM LA VREMEA ACEEA,ERAM INDRAGOSTITA DE MICHAEL IAR DACA M-AR FI INTREBAT CINEVA CINE VA FI SOTUL MEU I-AS FI RASPUNS CU INIMA EXPLODAND DE EMOTIE SI FERICIRE CA MICHAEL VA FI SOTUL MEU,ERA IDOLUL MEU...AM CRESCUT,ANII AU TRECUT SI AM UITAT DE EL,DA,SPRE RUSINEA MEA MICHAEL NU ERA DECAT O AMINTIRE SI ATAT IAR ACUM S-AU TREZIT IN MINE VECHILE SENTIMENTE SI REGRETUL CA L-AM ABANDONAT...ACUM POT ZICE CA SUNT DIN NOU FAN MICHAEL JACKSON SI DRAGA MICHAEL PROMIT CA N-AM SA TE MAI UIT NICIODATA,LE VOI POVESTI SI COPIILOR MEI DE TINE SI NEPOTILOR SI STRANEPOTILOR.

subscriu...te inteleg perfect...
eu vorbeam cu posterele lui ore intregi... rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.