Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: De La Cascada Balea La Vidraru:pe Transfagarasan!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Calatorii si vacante
Pagini: 1, 2
mir0108
transfagarasanul....te lasa fara glas!e pt a doua oara cand merg ...dar cred ca si de 100 de ori daca as face-o ,mi s-ar parea la fel de MONUMENTAL!
am traversat muntele si vineri si sambata ...vremea a fost ff imprevizibila,vineri , dupa o ploaia marunta ,A FOST soare!!...sambata la BALEA era o ceata de nu vedeai la cativa metri ,am trecut prin tunel si la Capra ,la cota 2000,era soare ...dar ne-a izbit, pot spune instantaneu, un nor...am coborat si am ajuns la Vidraru,ne-am intalnit cu ursul....si m-am mirat cat de temerari sunt unii care campasera cu corturile langa zapada...si langa ursi!! ...luni dimineata raul carşa devenise un suvoi inspumat si periculos...














IN ULTIMA POZA E UNUL DIN URSII CU CARE NE-AM INTALNIT....

NU SUNT CELE MAI CONVINGATOARE POZE!NU AM AVUT CONDITII FF BUNE SI ERAM RAPITA PERMANENT DE PEISAJ SI UITAM DE APARAT...
marimaria
Waw, fantastic.............ori de cate ori am avut ocazia sa trec pe acolo era inchis
liliana2u
Pozele sunt graitoare, contrar a ce crezi tu... fac cat o mie de cuvinte... ai surprins f. bine peisajele, mie imi place cascada rolleyes.gif , dar si panoramele... multam de imagini oFloare1.gif
mir0108
QUOTE(marimaria @ Jul 13 2009, 10:47 PM) *
Waw, fantastic.............ori de cate ori am avut ocazia sa trec pe acolo era inchis

SA ITI SPUN CA SI DUPA NOI A FOST INTRERUPTA CIRCULATIA...??? doh.gif
NOI AM AJUNS CU CEVA PERIPETII SAMBATA LA VIDRARU...ADIK INCEPUSEM SA TRAVERSAM PE LA AMIAZA ,DINSPRE BALEA...NE-AM INTORS DIN DRUM ,INTRE CASCADA SI LAC PT CA ERA O CEATA SAU NORII ??!!,DE PARCA ERAM SUSPENDATI UNDEVA IN "CER"...NU SE VEDEA NIMIC ALTCEVA!!!
PE LA 5 AM INCEPUT IARASI DRUMUL....SI AM AVUT SUCCES DEPLIN...DAR CU DESTULE EMOTII PT CA ERAU EXACT 80 DE KM DUS SI IARASI 80 INTORS...SI LA FIX 10 NOAPTEA CAND NOI ERAM LA BALEA LAC...NU PREA SE MAI INCUMETA NIMENI PE MUNTE...
DACA AI OCAZIA ,ITI SPUN DIN INIMA:MERITA!!!ESTE INEGALABIL!!!
meaw_ela
Superba Romania noastra!Multzumesc pentru improspatarea amintirilor! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
mir0108
QUOTE(liliana2u @ Jul 13 2009, 10:50 PM) *
Pozele sunt graitoare, contrar a ce crezi tu... fac cat o mie de cuvinte... ai surprins f. bine peisajele, mie imi place cascada rolleyes.gif , dar si panoramele... multam de imagini oFloare1.gif

MALINA...SPER SA MERGI SI SA VEZI CU OCHII TAI,POZELE CHIAR SUNT.....CARICATURI! doh.gif
mir0108
QUOTE(meaw_ela @ Jul 13 2009, 10:59 PM) *
Superba Romania noastra!Multzumesc pentru improspatarea amintirilor! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

SALUT, ELA!CU PLACERE... tzuc.gif
SUNT DESTUL DE OBOSITA...ABIA AM VENIT..DAR CHIAR ASTA A FOST PRIMUL LUCRU PE CARE L-AM FACUT...AM POSTAT! rolleyes.gif partners.gif
dyana
QUOTE(mir0108 @ Jul 13 2009, 09:44 PM) *
transfagarasanul.... ...am coborat si am ajuns la Vidraru,ne-am intalnit cu ursul....si m-am mirat cat de temerari sunt unii care campasera cu corturile langa zapada...si langa ursi!! ...

mda....ce vremuri rolleyes.gif Acum ceva vreme, aveam un prieten, care nu stiu daca imi placea mai mult el sau faptul ca mergeam cortul la munte, calatoream, faceam trasee, campam langa ursi blush.gif Si bine-nteles ca ne-am despartit ca nu ii placea deloc si marea liwlol.gif)) tongue.gif

Superba calatoria voastra! oFloare.gif Poate intr-o zi, o sa merg si eu pe acolo. smile.gif
mir0108
QUOTE(dyana @ Jul 13 2009, 11:09 PM) *
mda....ce vremuri rolleyes.gif Acum ceva vreme, aveam un prieten, care nu stiu daca imi placea mai mult el sau faptul ca mergeam cortul la munte, calatoream, faceam trasee, campam langa ursi blush.gif Si bine-nteles ca ne-am despartit ca nu ii placea deloc si marea liwlol.gif)) tongue.gif

Superba calatoria voastra! oFloare.gif Poate intr-o zi, o sa merg si eu pe acolo. smile.gif

SI MIE IMI PLACE CU CORTUL...DAR ACOLO CHIAR E DIFICIL...URSUL ESTE LA EL ACASA...
ORICUM IN 2001 CAND AM MAI FACUT TRASEUL ASTA,AM DORMIT 2 NOPTI IN CORT ...DAR ABIA ACUM AM INTELES PERICOLUL... rolleyes.gif
AM CAMPAT ATUNCI LA VIDRARU PT O NOAPTE...SI NU REUSEAM SA MAI IESM CU MASINILE PE DRUMUL FORESTIER CARE PESTE NOAPTE DEVENISE ...MLASTINA! wacko.gif
dyana
QUOTE(mir0108 @ Jul 13 2009, 10:15 PM) *
SI MIE IMI PLACE CU CORTUL...DAR ACOLO CHIAR E DIFICIL...URSUL ESTE LA EL ACASA...
ORICUM IN 2001 CAND AM MAI FACUT TRASEUL ASTA,AM DORMIT 2 NOPTI IN CORT ...DAR ABIA ACUM AM INTELES PERICOLUL... rolleyes.gif
AM CAMPAT ATUNCI LA VIDRARU PT O NOAPTE...SI NU REUSEAM SA MAI IESM CU MASINILE PE DRUMUL FORESTIER CARE PESTE NOAPTE DEVENISE ...MLASTINA! wacko.gif

eu cu ursul am facut cunostinta la Gura Diham biggrin.gif
Imi amintesc de un episod destul de amuzant de atunci: intr-o jumatate de noapte, imi vine randul sa stau eu de paza. Primesc intr-o mana un linguroi si o tigaie, iar in cealalta o lanterna puternica pe care trebuia sa o plimb pe marginea padurii, sa vad ochii de urs, lucind. Zis si facut: apar ochii, eu dau semnalul, iese toata lumea buimaca (si nu numai laugh.gif ) de prin corturi, gata de atac. Nu cred ca mai are rost sa spun ca era doar o pisica... biggrin.gif
USA
ROMANIA...E TARISOARA PERFECTA....E SUPERBAAAA......
Spun ceea ce am spus si romanilor de pe vaporul Romanesc de la Boston......."fiti mandrii pana la ceruri ca sunte-ti si suntem romani!"..... eusa_clap.gif eusa_clap.gif love1.gif
Am imbratisat cred ca toti marinarii de pe vas....cu dor si cu emotiiiii....... super.gif super.gif nanner.gif bouncy.gif
TESYMO
Superbe peisajele, multumim Mir notworthy.gif

Dyana ...Dyana liwlol.gif
Sara1
Mir draga, daca ai stii ce sentimente contradictorii trezesc in mine genul asta de topicuri, cu poze din tara! Pe de-o parte fug sa vad, ca mor de dor, pe de alta parte ma doare inima-tot din cauza acelui dor!!!! Greut pentru inimoara mea, si minunat pentru voi! La cit mai multe excursii si poze! tzuc.gif
Alondra
Frumos Mir! Ai fost cu toata familia? rolleyes.gif Cum au suportat copiii drumul?
Tania_25
Sunt superbe pozele draguta........ partners.gif floare2.gif
johnnymada
si eu am facut sambata transfagarasanul, sus la Balea lac era o ceata.........................




cetatea Poenari
mir0108
QUOTE(USA @ Jul 13 2009, 11:30 PM) *
ROMANIA...E TARISOARA PERFECTA....E SUPERBAAAA......
Spun ceea ce am spus si romanilor de pe vaporul Romanesc de la Boston......."fiti mandrii pana la ceruri ca sunte-ti si suntem romani!"..... eusa_clap.gif eusa_clap.gif love1.gif
Am imbratisat cred ca toti marinarii de pe vas....cu dor si cu emotiiiii....... super.gif super.gif nanner.gif bouncy.gif

ai o sensibilitate ,usa, care ma emotioneaza!inteleg ce simti pt ca si eu sunt sensibila si lacrimogena doh.gif si chestia cu imbratisatul ....ti-e dor de nu mai poti...iti doresc sa va ajute DD si sa va vedeti cat mai curand cu cei dragi....cu mamicuta ta in special... partners.gif

QUOTE(TESYMO @ Jul 13 2009, 11:32 PM) *
Superbe peisajele, multumim Mir notworthy.gif
Dyana ...Dyana liwlol.gif

cu drag....am mers in tara asta in lung si in lat...transfagarasanul te lasa fara cuvinte...

QUOTE(Sara1 @ Jul 14 2009, 12:33 AM) *
Mir draga, daca ai stii ce sentimente contradictorii trezesc in mine genul asta de topicuri, cu poze din tara! Pe de-o parte fug sa vad, ca mor de dor, pe de alta parte ma doare inima-tot din cauza acelui dor!!!! Greut pentru inimoara mea, si minunat pentru voi! La cit mai multe excursii si poze! tzuc.gif

inima de patrioata bate in pieptul tau ,sara! tzuc.gif cum sa nu iti fie dor???!sigur e minunat la americani...dar si acasa...!!! rolleyes.gif partners.gif

QUOTE(Alondra @ Jul 14 2009, 01:45 AM) *
Frumos Mir! Ai fost cu toata familia? rolleyes.gif Cum au suportat copiii drumul?

ramo...sigur ca au fost si fetele...miru s-a comportat minunat ,a respirat aerul curat si rece de munte ,nu a racit si ne-am bucurat cu adevarat de excursie...daca as fi avut posibilitatea sa o las acasa(nu am aceasta posibilitate pt ca o alaptez!),as fi stat tot cu gandul la ea!dar in ochii mei e cel mai bine si relaxant....! partners.gif
mir0108
QUOTE(Tania_25 @ Jul 14 2009, 02:19 AM) *
Sunt superbe pozele draguta........ partners.gif floare2.gif

mersi ,tania... partners.gif

QUOTE(johnnymada @ Jul 14 2009, 02:13 PM) *
si eu am facut sambata transfagarasanul, sus la Balea lac era o ceata.....................

da ,sambata era ceata ff groasa...noi am avut norocul sa vedem partea dinspre balea vineri ,cand a fost senin si se vedea perfect...
frumoase pozele voastre.. rolleyes.gif
poate ne-am intersectat...?!! jucaus.gif bebeii nostri cred ca erau cei mai mici excursionisti...
mir0108





pustiks
Superbe poze Mir! Am fost si eu pe Transfagarasan acum cativa ani si mi-a placut foarte mult. Imi amintesc ca am dormit in cort la Balea Cascada si era sa ne ia vantul cortul . Pacat ca s-a stricat aparatul foto si n-am mai recuperat nicio poza.
johnnymada
QUOTE(mir0108 @ Jul 14 2009, 02:12 PM) *





superbe pozele
USA
E superb...imi place si privesc cu nesfarsita nostalgie... partners.gif
myshelle_f
iuli, imi pare ffffffffff rau ca nu am avut masina acasa; am fi urcat si noi sa ne vedem! vreo 2 zile mi-a tot zis alec : "ce=o fi spus fata ca te-a sunat si nu te-ai intalnit cu ea?" dar asta e: ati nimerit si o vreme foarte minunata!! nervi.gif doh.gif bine ca macar v-ati bucurat de peisajul de la balea daca nu ne-am putut vedea si nu ati reusit sa ajungeti si in sb!
ruxy
QUOTE(mir0108 @ Jul 14 2009, 03:12 PM) *





Frumoasa mea Mir...cu printesele ei minunate, intr-un peisaj mirific....o singura data am fost acolo si cu mari peripetii...multumesc ca mi-ai adus aminte...o splendoare de tara avem....sa aiba bunul Dumnezeu grija de ea... partners.gif partners.gif partners.gif
mir0108
QUOTE(pustiks @ Jul 14 2009, 04:25 PM) *
Superbe poze Mir! Am fost si eu pe Transfagarasan acum cativa ani si mi-a placut foarte mult. Imi amintesc ca am dormit in cort la Balea Cascada si era sa ne ia vantul cortul . Pacat ca s-a stricat aparatul foto si n-am mai recuperat nicio poza.

sunteti dintre temerari ,deci.....asa am fost si noi in 2001 ,acum avem copilasi si nu ne mai permitem ... doh.gif acum chiar nu era vant...dar erau doar 8 grade...

QUOTE(johnnymada @ Jul 14 2009, 05:14 PM) *
superbe pozele


tu m-ai stimulat sa bag cateva poze si cu noi... tongue.gif

QUOTE(USA @ Jul 14 2009, 05:21 PM) *
E superb...imi place si privesc cu nesfarsita nostalgie... partners.gif

usa ...mai e putin ... partners.gif si veniti cu puiul vostru...la voi acasa!sa respiri,sa simti ..sa te incarci..sa te bucuri ...sa iti alini dorul!
USA
QUOTE(mir0108 @ Jul 14 2009, 08:25 PM) *
usa ...mai e putin ... partners.gif si veniti cu puiul vostru...la voi acasa!sa respiri,sa simti ..sa te incarci..sa te bucuri ...sa iti alini dorul!

Daaa...si cand o sa ajungem..nu stim unde mai intai....mai ales ca timpul va fii scurt! oFloare1.gif
Vin la tine! notworthy.gif
mir0108
QUOTE(myshelle_f @ Jul 14 2009, 06:06 PM) *
iuli, imi pare ffffffffff rau ca nu am avut masina acasa; am fi urcat si noi sa ne vedem! vreo 2 zile mi-a tot zis alec : "ce=o fi spus fata ca te-a sunat si nu te-ai intalnit cu ea?" dar asta e: ati nimerit si o vreme foarte minunata!! nervi.gif doh.gif bine ca macar v-ati bucurat de peisajul de la balea daca nu ne-am putut vedea si nu ati reusit sa ajungeti si in sb!

mihaela,m-as fi bucurat sa ne intalnim...ar fi fost o intalnire utile pe cea mai inalta sosea din tara! tongue.gif doh.gif veneam si in sibiu ,asa ne-am programat la plecare,o zi- doua la ocnele sibiului!dar nu ne-a lasat vremea...asta e!la anul ....
stiu ca nu a depins de tine... tzuc.gif
mir0108
QUOTE(USA @ Jul 14 2009, 08:29 PM) *
Daaa...si cand o sa ajungem..nu stim unde mai intai....mai ales ca timpul va fii scurt! oFloare1.gif
Vin la tine! notworthy.gif

nu vreau sa fie scurt ,usa!deja este rar...acum si scurt?
te astept tzuc.gif
USA
QUOTE(mir0108 @ Jul 14 2009, 08:36 PM) *
nu vreau sa fie scurt ,usa!deja este rar...acum si scurt?
te astept tzuc.gif

Pai darile nu ne asteapta......2 saptamani va fii cat avem drept la vacanta.....mai mult nu se poate!..DIN PACATE! oFloare1.gif
mir0108
QUOTE(ruxy @ Jul 14 2009, 06:17 PM) *
Frumoasa mea Mir...cu printesele ei minunate, intr-un peisaj mirific....o singura data am fost acolo si cu mari peripetii...multumesc ca mi-ai adus aminte...o splendoare de tara avem....sa aiba bunul Dumnezeu grija de ea... partners.gif partners.gif partners.gif

te pupam rux,toate trei... tzuc.gif
cum a fost cu peripetii?adik si cu emotii ,nu??si la noi..cred ca eram singurii care mai circulam pe transfagarasan pe la 10 noaptea...! wink.gif asa e cand te rapeste peisajul..pierzi notiunea timpului...
si adevarul e ca de cateva ori m-au trecut ceva transpiratii,mai ales cand am vazut ursul...si cateva portiuni de drum prin ceata...brrrr rolleyes.gif
USA
QUOTE(mir0108 @ Jul 14 2009, 08:36 PM) *
nu vreau sa fie scurt ,usa!deja este rar...acum si scurt?
te astept tzuc.gif

Off, Doamne....admir minunile tale mereu.... love1.gif love1.gif
Sara1
Mir, totul este frumos in pozele aste...si voi, si peisajul!!! O incintare!!! Mai vreau! (dupa cum vezi, am ales varianta de a ma bucura de ele wink.gif
mir0108
QUOTE(USA @ Jul 14 2009, 08:42 PM) *
Pai darile nu ne asteapta......2 saptamani va fii cat avem drept la vacanta.....mai mult nu se poate!..DIN PACATE! oFloare1.gif

nasol...ce sa spun ,cam atat a stat si fratele meu cu familia lui ,ei vin anual din spania!dar asa repede trece timpul de nici nu stii ce sa faci mai repede ...sunt hotarati pt anul urmator sa ceara o luna de concediu...
si cand ma gandesc ca voi nu ati venit de multa vreme....!dar macar o sa va vedeti cu cei dragi si bucuria va fi imeeeeeeeensa! partners.gif
usa ,cred ca am citit pe undeva ,dar nu retin...de cati ani nu ati venit? rolleyes.gif
USA
QUOTE(mir0108 @ Jul 14 2009, 08:50 PM) *
usa ,cred ca am citit pe undeva ,dar nu retin...de cati ani nu ati venit? rolleyes.gif

se fac 5 in toamna.... oFloare1.gif
timp in care am vazut pe mama, doar......si e greu faptul ca parintii mei nu au internet in casa, sa ne putem vedea macar pe web, pe messe.....mai mergea mama pe al neamuri cand si cand...dar se pare ca se modernizeaza si pe la ei..si vor avea net curand... notworthy.gif
Planuim sa venim in marrtie la anul, dupa cetatenie(ne vom lua cetatenia americana in iarna)....ptr ca nu mai am eu pasaport sa mai pot venii in tara..... oFloare1.gif
mir0108
QUOTE(Sara1 @ Jul 14 2009, 08:47 PM) *
Mir, totul este frumos in pozele aste...si voi, si peisajul!!! O incintare!!! Mai vreau! (dupa cum vezi, am ales varianta de a ma bucura de ele wink.gif


for you.. floare2.gif



Sara1
QUOTE(mir0108 @ Jul 14 2009, 11:02 AM) *
for you.. floare2.gif


Parca simt in nari mirosul ala re ..reavan(asa se zice?) partners.gif
marimaria
Superbe fotografii.
USA
QUOTE(Sara1 @ Jul 14 2009, 09:05 PM) *
Parca simt in nari mirosul ala re ..reavan(asa se zice?) partners.gif

daaa.....asa...si chiar asa simti privind pozele astea! oFloare1.gif
mir0108
QUOTE(USA @ Jul 14 2009, 08:58 PM) *
se fac 5 in toamna.... oFloare1.gif
timp in care am vazut pe mama, doar......si e greu faptul ca parintii mei nu au internet in casa, sa ne putem vedea macar pe web, pe messe.....mai mergea mama pe al neamuri cand si cand...dar se pare ca se modernizeaza si pe la ei..si vor avea net curand... notworthy.gif
Planuim sa venim in marrtie la anul, dupa cetatenie(ne vom lua cetatenia americana in iarna)....ptr ca nu mai am eu pasaport sa mai pot venii in tara..... oFloare1.gif

eu pe nepotica mea nu am vazut-o de 5 ani,este fata sora-mii si primul copil din familie...asa de mult o iubesc si ea pe mine!pt ea ,cand era copil, eram mami 2 partners.gif ...pt mine a trecut timpul mai usor ,cu fetele ,sotul....dar ea imi spune mereu a se topeste de dorul nostru...o vad mereu la web ,vb zilnic...chiar face minuni chestia asta ...

atunci ne vedem in martie ... floare2.gif am crezut ca voi cu loteria vizelor ati primit automat cetatenie... wacko.gif ...nu prea sunt informata,dupa cum vezi!
USA
Noo primeste automat......dupa 5 ani.....plus timpul care/daca ai fost plecat din State..si cu test de limba si istorie..te verifica sa meriti sa intrii in cetatenie....intram in focuri si noi in toamna..si speram ca dupa revelion sa abtinem si noi cetatenia.....facem pasapoartele si venim in tara....Babys are deja pasaport....

Verisoare e bine tare.....sa ii dea Domnul sanatate si putere si rabdare pana la ceruri.....tare greu departarea ptr ca e singuratate!

mir0108
QUOTE(USA @ Jul 14 2009, 09:17 PM) *
Noo primeste automat......dupa 5 ani.....plus timpul care/daca ai fost plecat din State..si cu test de limba si istorie..te verifica sa meriti sa intrii in cetatenie....intram in focuri si noi in toamna..si speram ca dupa revelion sa abtinem si noi cetatenia.....facem pasapoartele si venim in tara....Babys are deja pasaport....

Verisoare e bine tare.....sa ii dea Domnul sanatate si putere si rabdare pana la ceruri.....tare greu departarea ptr ca e singuratate!

usa,atunci sa fie un succes si sa primiti cetatenia...si sa vi se indeplineasca visul,acela de a veni curand acasa... partners.gif

USA
QUOTE(mir0108 @ Jul 14 2009, 09:52 PM) *
usa,atunci sa fie un succes si sa primiti cetatenia...si sa vi se indeplineasca visul,acela de a veni curand acasa... partners.gif

Sar-mana..sa dea Domnul.....
va pupik cu drag! partners.gif
Mona75
Totul la superlativ.....va admir ca ati avut curajul sa mergeti cu fetele.
Superb totul floare2.gif
Spre rusinea mea,n-am mai fost pe Transfagarasan,inca din adolescenta. oFloare1.gif
mir0108
QUOTE(USA @ Jul 14 2009, 09:58 PM) *
Sar-mana..sa dea Domnul.....
va pupik cu drag! partners.gif

tzuc.gif si eu te imbratisez...te intreb ceva la profil...ok?
mir0108
QUOTE(Mona75 @ Jul 14 2009, 10:01 PM) *
Totul la superlativ.....va admir ca ati avut curajul sa mergeti cu fetele.
Superb totul floare2.gif
Spre rusinea mea,n-am mai fost pe Transfagarasan,inca din adolescenta. oFloare1.gif

a fost ok ,mona! avem o masina buna ...iar sotul e sofer buuuuun ,de asemenea!
drumurile sunt in unele locuri proaste ,dar cu atentie ...se rezolva!oricum ,am stat si eu in anumite sectoare de sosea cu ochii cat cepele .....
fetele s-au simtit peste tot in elementul lor....sunt obisnuite cu drumurile,le place..

cand mai viii tara poate o sa va duceti copii in excursie... partners.gif tzuc.gif
USA
QUOTE(mir0108 @ Jul 14 2009, 10:01 PM) *
tzuc.gif si eu te imbratisez...te intreb ceva la profil...ok?

ok! partners.gif
G.Raluca
Frumos si minunat,draga Mir! tzuc.gif trandafir.gif
mir0108
QUOTE(G.Raluca @ Jul 14 2009, 10:19 PM) *
Frumos si minunat,draga Mir! tzuc.gif trandafir.gif

da ,raluca...e frumos peisajul.. partners.gif fotograful era ocupat cu bebelul..cu privitul... jucaus.gif rolleyes.gif ...deci cam atat am putut...poze am facut vreo 200 ,dar tot din mers...
G.Raluca
QUOTE(mir0108 @ Jul 14 2009, 10:25 PM) *
da ,raluca...e frumos peisajul.. partners.gif fotograful era ocupat cu bebelul..cu privitul... jucaus.gif rolleyes.gif ...deci cam atat am putut...poze am facut vreo 200 ,dar tot din mers...



Te cred...important ca v-ati simtit voi si fetitele bine...natura este frumoasa . partners.gif
mirela _bz
abia acum am descoperit pozele .........minunat peisajul ! noi nu prea mergem la munte .......sotul si roxi adora marea si nu vor in ruptul capului sa renunte la mare . as vrea sa ma trezesc dimineata intr-o cabana inconjurata de verdele brazilor partners.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.